تخفیف هیجان انگیز آموزش های کاربردی در شهرسازی - انجمن شهرسازی ایران
تخفیف هیجان انگیز آموزش های کاربردی در شهرسازی

بهترین آموزش های کاربردی در شهرسازی با تخفیف ویژه

پکیج جامع آموزش های کاربردی در شهرسازی

شامل 6 پکیج فیلم های آموزشی کاربردی و پروژه محور در شهرسازی 

با قیمت فقط 1200000 تومان

قیمت فیلم آموزش های کلی کاربردی در شهرسازی به صورت تکی بدون تخفیف 6600000 هزار تومان می باشد ولی شما می توانید این پکیج ها را به صورت کلی با و با تخفیف ویژه فقط 1200000 هزار تومان خرید و لایسنس های اختصاصی خود را دریافت نمایید.

 

پس از پرداخت وجه، لینک های دانلود به شما نمایش داده می شود. همچنین در صورت وارد کردن آدرس پستی خود می توانید پکیج را به صورت پستی نیز دریافت نمایید. هر گونه سوال را با شماره 09128989801 مطرح نمایید. و یا برای ارسال پیام در واتس آپ اینجا کلیک کنید.

 

 

 

محصول شماره1-آموزش GIS کاربردی در شهرسازی

تعداد جلسه

تعداد ساعت

30

حجم فایل

فرمت فایل

zip

قابل نمایش

نوع کلاس

قیمت بدون تخفیف

1200000 تومان

قیمت با تخفیف

250000 تومان

 

با گسترش روز افزون علم ودانش و مخصوصاً علوم انفورماتیک در همه رشته ها ؛ امروزه GIS به عنوان یک فن و تکنیک در میان تمام متخصصانی که به نوعی با اطلاعات و داده های مکانی سر و کار دارند جایی برای خود باز کرده است این دانش در زمینه های مختلفی از جمله برنامه ریزی شهری و منطقه ای ، زمین شناسی ، شهر سازی ، کشاورزی و منابع طبیعی و . . . کاربرد فراوانی داشته و قادر است امر مدیریت و برنامه ریزی را بهبود بخشد . همچنین بکارگیری GIS علاوه بر سود آوری میتواند باعث تسریع در روند برنامه ریزی موارد بحرانی ، برنامه ریزی برای آمایش سرزمین ، تهیه پایگاه های داده اطلاعات جهت دسترسی سریع در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاعات و در نتیجه افزایش قدرت تصمیم گیری در کارها شود. اصولاً وظيفه سامانه اطلاعات جغرافيايي افزايش توانايي و پشتیبانی در امر تصميم‏گيري است. از طرفی امروزه کاربران GIS طیف وسیعی از افراد من جمله طراحان ؛ برنامه ریزان ، کارشناسان و حتی شهروندان عادی را در برمیگیرد.امکان انجام آنالیزهای پیچیده با مجموعه ای از داده های مکانی و غیر مکانی بصورت توام ، از مهمترین قابلیت های GIS میباشد که انجام آن با استفاده از روش های آنالوگ یا غیر ممکن است یا بسیار زمانبر و پرهزینه است. استفاده از این سامانه علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه ، باعث افزایش ضریب دقت برنامه ریزی ها وتصمیم گیری ها نیز هست .

انجمن تخصصی شهرسازی ایران به عنوان نخستین و تنها انجمن رسمی تخصصی شهرسازی در کشور با سال ها تجربه  در این زمینه شاهد برگزاری کلاس ها با کیفیت پایین در مراکز آموزشی و حتی دانشگاهی کشور بوده است و  روز به روز نیاز به متخصص gis  در مهندسان مشاور و سازمان های دولتی بیشتر احساس می شود  و متاسفانه در اکثر کلاس های آموزشی فقط به ارائه شناخت کلی از نرم افزار و ارائه چند پروژه کوچک بسنده می کنند و فقط دانشجویان را با منو های نرم افزار ها آشنا می کنند بنابراین بسیاری  از شرکت کنندگان این کلاس ها نا راضی هستند و یا فکر می کنند پس از پایان کلاس ، می توانند وارد بازار کار شوند در صورت یکه وقتی به جایی برای شروع کار مراجعه می کنند با چیز های متفاوتی مواجه می شوند که آن را نمی دانند . همچنین CD  های آموزشی موجود در بازار هم فقط اشاره ای کلی به مباحث gis  دارند و از نظر زمانی و تکنولوژی محدود هستند و  بیشتر وقت و زمان را صرف  صحبت میکنند تا آموزش !  و متاسفانه فقط عناوین  فریبنده و زیبایی بر روی جلد CD  نوشته اند و به دلیل اینکه نمی دانند چه مخاطبی این CD  را تهیه کرده است ، بنابر این نمی توانند مباحث را دسته بندی و به درستی آموزش دهند . به همین خاطر انجمن شهرسازی  ایران تصمیم گرفت کلاس های gis  را به صورتی برگزار نماید که شرکت کنندگان آن بتوانند در پایان کلاس ها هر گونه پروژه شهرسازی و حتی زمین شناسی و جغرافیایی را به صورت بسیار حرفه ای و بدون مشکل انجام دهند . و از آنجایی که  مهندسان مشاور باید پروژه های خود را به صورت gis  و طبق فرمت خاصی ارائه دهند ، ما نیز در این آموزش ها سعی کرده ایم  برای اولین بار  جی آی اس را به صورت کاربردی آموزش دهیم  و برای این کار از مدیر بخش GIS شرکت های مطرح شهرسازی که تسلط بسیار زیادی بر قوانین و مقررات شهرسازی و بافت فرسوده و طرح های توسعه شهری دارد کمک گرفته ایم . که ایشان سابقه و رزومه خوبی در رابطه با کار های gis  دارند و کمتر فرصت تدریس دارند ولی افتخار همکاری با تیم انجمن شهرسازی را به ما داده اند .فیلم این کلاس ها رکورد شده و دراختیار شما قرار گرفته است که میتوانید از طریق همین صفحه دانلود نمایید.

* این کلاس ها برای گروه های زیر کاربرد خواهد داشت :

– دانشجویان شهرسازی  و رشته های مرتبط : دانشجویان شهرسازی می توانند با یاد گیری حرفه ای gis  پروژه و رساله خود را با نرم افزار های gis  ارائه دهند و این کمک خوبی برای دقت و کیفیت محاسبات پروژه خواهد داشت . همچنین میتوانند در طول تحصیل با جذب پروژه از شرکت های مهندسان مشاور رزومه و موقعیت شغلی خوبی برای خود در آینده بدست آورند . همچنین با گرفتن طرح های هادی و جامع می توانند مطالعات این طرح ها را انجام داده و سپس نقشه های جی آی اس آن را خودشان کار کنند و به درستی از آن دفاع کنند و درامد خوبی بدست آورند . همچنین با شرکت در این کلاس و یا خرید DVD  های اموزشی آن و یا دانلود فیلم های آموزشی (کلاس غیر حضوری) در حدی تسلط پیدا می کنند که می تواند واحد GIS  را در دانشگاه ها و مراکز آموزشی در کل کشور به راحتی تدریس نمایند و کلاس خصوصی برگزار کنند . (جهت دانلود فیلم های آموزشی دارای لایسنس اخصاصی باید خرید را از همین سایت انجام دهید تا لینک دانلود اتوماتیک برای شما نمایش و ایمیل شود)

– کارمندان مهندسان مشاور و ارگان های دولتی :  کارمندان مهندسان مشاور می توانند برای به روز رسانی خود و اطلاع از روش های مختلف و به روز تجزیه و تحلیل اطلاعات در این کلاس ثبت نام نمایند و آینده شغلی خود را تضمین کنند و یا از بخشی به بخش مورد نظر خود متقل شوند و در کار خود پیشرفت نمایند .

– دانشجویان و مهاجران به خارج کشور: بسیاری از متخصصان به دلایل مختلف قصد تحصیل و یا مهاجرت به خارج از کشور را دارند . اگر فقط به مدرک دانشگاهی خود اکتفا کنند نمی توانند در ان کشور کسب درآمد کنند و کار مناسب خود را پیدا کنند ولی در صورتی که در یک نرم افزار تخصصی مانند ARCMAP و سایر نرم افزار های جی آی اس تخصص داشته باشند و به صورت کاربردی یاد گرفته باشند ، می تواند علم و تجربه خود را در آن کشور استفاده نمایند و جذب شرکت های معتبر شوند . همچنین می توانند علم خود را از طریق برگزاری کلاس های آموزشی عمومی و خصوصی در ان کشور به دیگران متنقل کنند و از این طریق نیز کسب درآمد نمایند . ضمن اینکه قبل از مهاجرت می توانند در ایران چند پروژه انجام دهند و برای خود رزومه مناسب جمع کنند .

* کلاس های غیر حضوری چگونه است ؟

کلاس های غیر حضوری با حضوری هیچ تفاوتی ندارد زیرا ما فیلم هایی که در کلاس حضوری ضبط  میکنیم را برای شما بر روی DVD  پست می کنیم و یا پس از خرید از طریق همین صفحه ، لینک دانلود در اختیار شما قرار می گیرد و شما احساس می کنید با سایر دانشجویان سر کلاس نشسته اید . اگر سوالی داشته باشید حتما توسط دانشجویان در طول دوره از استاد پرسیده شده است و توضیحات استاد هم بسایر شفاف می باشد . توصیه ما شرکت رد کلاس های غیر حضوری است زیرا هم هزینه کمتر و هم زمان کتری را از دست می دهید . بسیاری از افرادی که حتی کار با رایانه و نرم افزار را نمی دانند توسط همین اموزش های غیر حضوری در این کلاس شرکت کرده اند و بسیار راضی بوده اند . اگر سوال اختصاصی برای شما پیش آید می توانید با ما مطرح نمایید و یا هر وقت کلاس حضوری در تهران تشکیل شد می توانید دو جلسه به صورت رایگان در کلاس حاضر شوید و رفع اشکال نمایید . مطمئن باشید تا جی آی اس را به صورت کامل یاد نگیرید دست از سر شما بر نمیداریم !

آیا میدانید کلید ورود به بازار کارشهرسازی چیست؟ ویدیو زیر را مشاهده نمایید :

 
نمونه قسمتی از فیلم آموزش جی آی اس کاربردی در شهرسازی را از قسمت زیر مشاهده نمایید :

آیا با مدل سازی در شهرسازی توسط نرم افزار های جی آی اس آشنایی دارید؟ یک سرو گردن از بقیه جلو باشید!

 

 

بسیاری از شهرسازانی که فیلم های آموزشی ما را تهیه کرده اند با ما تماس میگیرند و خبر استخدام شدن و رضایت خود از فیلم ها را اعلام می کنند. یکی از این نظرات را بشنوید:

 

 

* عناوین سرفصلها : ( موارد به ترتیب زمانبندی اجرای دوره ذکر نشده است و ممکن است در هر دوره کمتر و یا زیاد تر شود )

 

 

ردیف

 

 

سرفصل

میزان ساعت  

 

نحوه برگزاری کلاس

نظری عملی
۱ معرفی نرم افزار Arc GIS     فیلم آموزشی ضبط شده در کلاس حضوری
۲ معرفی محیط  Arc Catalog     فیلم آموزشی ضبط شده در کلاس حضوری
۳ معرفی محیط Arc  Map     فیلم آموزشی ضبط شده در کلاس حضوری
۴ معرفی محیط Arc  Scene     فیلم آموزشی ضبط شده در کلاس حضوری
۵ ارتباط و عملکرد GIS  با Google earth     فیلم آموزشی ضبط شده در کلاس حضوری
۶ آشنایی با قوانین و مقررات شهری در جی آی اس     فیلم آموزشی ضبط شده در کلاس حضوری
۷ Auto cad  و ارتباط آن با Gis     فیلم آموزشی ضبط شده در کلاس حضوری
۸ آشنایی با طرح های هادی و تفصیلی      
۹ آشنایی و کار با منطق های فازی و تاپسیس و بولیشن و AHP     فیلم آموزشی ضبط شده در کلاس حضوری
۱۰ سرفصل های اختصاصی      
۱۱ آشنایی با اپلیکیشن ها و نرم افزار های کاربردی      
جمع     ۵۰ ساعت کلاس حضوری که حدود ۳۰ ساعت فیلم ضبط شده است

* ریز محتوای سرفصل‌ها :

 ریز محتوای سرفصل ۱ :

ردیف رئوس مطالب
  معرفی اجمالی سامانه اطلاعات جغرافیایی ( GIS )، معرفی مفاهیم و واژه های کلیدی در GIS ، شرح بخشی از قابلیت ها و توانمندی های این نرم افزار و کاربرد آن در علوم مختلفه .

 

آموزش طریقه نصب نرم افزار Arc GIS 9.3   بر روی سیستم عامل XP  ,  SEVEN  ,VISTA

 

ریز محتوای سرفصل ۲ :

ردیف رئوس مطالب
  معرفی محیط Arc Catalog  ، معرفی توانمندیهای آن و نقش این محیط در سامانه اطلاعات جغرافیایی GIS

 

آموزش نوار ابزار های :  (  Main Menu  ,  Geography ,  Location , Meta Data , Standard )

آموزش ساخت فرمت های ذخیره داده های مکانی و توصیفی مورد استفاده در GIS

، آموزش مزایا و موارد استفاده از لایه های تولید شده ، Convert کردن وExport  لایه های ساخته شده

آموزش وارد کردن فایل هایی  DXFو DWG که در محیط Auto CAD  کار شده و  فایل های DGN  که در محیط Micro stationکار شده و نحوه استفاده از آنها در GIS

 

 

 

ریز محتوای سرفصل ۳ :

ردیف رئوس مطالب
  معرفی محیط Arc Map

 

معرفی نوار ابزارهای مورد نظر این محیط و آموزش آنها به داوطلبین

نوار ابزارها شامل (Main  Menu /  Tools /  Layout  /  Standard )

معرفی انواع داده های مورد استفاده در این سامانه و نحوه استفاده از آنها به عنوان منابع اطلاعاتی

آموزش نحوه ساخت انواع فرمت های ذخیره داد های مکانی _توصیفی در GIS  ( Shapefile/Geodatabase/coverage/Table)

آموزش وارد کردن داده ها در محیط Arc Map

آموزش نحوه ساخت Deta frame   و Group layers  و بیان کاربردها و تفاوتهای آنها

ژئورفرنس کردن یا مختصات دار کردن نقشه ها ( Georeferening )

آموزش مشخصات و ویژگی های لایه ها

آموزش Symbology و نماد گذاری عوارض

آموزش Labels گذاری یا برچسب گذاری عوارض

آموزش ساخت جداول و فیلدهای اطلاعاتی و نحوه کارکردن با آنها

آموزش کامل Query گرفتن از اطلاعات توصیفی داخل جداول

آموزش خروجی گرفتن ( Layout )از نقشه های تولید شده

آموزش مختصری درباره Arc Toolbox

آموزش مختصری درباره  منطق های GIS

آموزش کار با Google earth  وارتباط آن با GIS

آموزش کار با GPS  و ارتباط آن با GIS

آموزش کار با اتوکد و ارتباط آن با Gis

آموزش انجام طرح های هادی و تفصیلی در جی آی اس

آموزش قوانین و مقررات شهرسازی مرتبط با پروژه های جی آی اس

آموزش منطق فازی Fuzzy Logic و بولین Boolean و تاپسیس TOPSIS و AHP

آموزش کار با برخی سایت ها و اپلیکیشن های موبایل و نرم افزار های کاربری مرتبط

 

قیمت فیلم آموزش جی آی اس کاربردی در شهرسازی به صورت تکی بدون تخفیف یک ملیون و دویست هزار تومان می باشد ولی شما می توانید این پکیج را به صورت تکی با و با تخفیف ویژه فقط 250 هزار تومان خرید و لایسنس اختصاصی خود را دریافت نمایید.

 

پس از پرداخت وجه، لینک دانلود به شما نمایش داده می شود. همچنین در صورت وارد کردن آدرس پستی خود می توانید پکیج را به صورت پستی نیز دریافت نمایید. با شماره 09128989801 در ارتباط باشید و یا برای ارسال پیام در واتس آپ اینجا کلیک کنید.

 

 

 

محصول شماره 2: آموزش CityEngine کاربردی در شهرسازی

 

 

تعداد جلسه

تعداد ساعت

20

حجم فایل

فرمت فایل

zip

قابل نمایش

نوع کلاس

قیمت بدون تخفیف

1200000 تومان

قیمت با تخفیف

250 هزار تومان

فرصتی برای متفاوت بودن شما مهندسین شهرساز از سایر تخصص ها

همانطور که می دانید همکنون نرم افزار های مختلفی در شهرسازی مورد استفاده قرار میگیرد و در هر دوره از زمان با ارائه شدن هر یک از نرم افزار های شهرسازی ، بازار کار مناسبی برای آن به وجود می آید و اگر شما بر آن نرم افزار تسلط کافی داشته باشید ، می توانید کار و آینده شغلی خود را تضمین کنید. برای مثال چند سالی است که بازار کار خوبی برای شهرسازانی که با GIS  آشنا هستند به وجود آمده است ، گر چه همکنون تعداد شهرسازانی که با جی آی اس آشنا هستند رو به افزایش است ولی باز هم همچنان شهرسازان به بهانه تسلط بر GIS  مشغول به کار می شوند به گونه ای که شاهد هستیم دانشجویان شرکت کننده در کلاس جی آی اس انجمن شهرسازی  Urbanity و یا تهیه فیلم های آموزشی آن نیز پس از گذراندن دوره در شرکت ها و شهرداری ها و دانشگاه های مختلف کشور استخدام شده اند و مشغول به کار می باشند . به تازگی نیز کمپانی Esri  محصول جدید خود به نام سیتی انجین یا CityEngine  را روانه بازار کرده است و در اختیار مهندسان شهرساز قرار داده است . این نرم افزار قدرتمند توانایی سه بعدی سازی سریع فضا های شهری را دارد ولی مهم تر از آن این است که می توان با استفاده از دستورات برنامه نویسی ، قوانین و ضوابط شهرسازی را در نرم افزار اعمال کرد و طبق آن طرح داد و  طرح خود را به صورت واقعی مشاهده کرد . از چندین سال پیش طرح های توسعه شهری توسط دست روی کاغذ انجام می شد و سپس به کمک نرم افزار اتوکد این کار را انجام می دادند و بعد از آن نرم افزار های GIS  وارد کار شدند و همکون می توانیم بگویم نرم افزار سیتی انجین این وظیفه را بر عهده دارد به گونه ای که اکثر کشور ها ، طرح های توسعه شهری مثل طرح تفصیلی و طرح جامع و … را با استفاده از Cityengine  پیاده سازی می کنند .

در ایران هم چند شرکت دانش بنیان طرح های خود را توسط سیتی انجین طراحی و پیاده سازی می کنند و با تمرکز بیشتر شما متخصصان روی قابلیت های خوب این نرم افزار ، می توانیم آینده روشنی برای آن در ایران تصور کنیم. به همه شهرسازان پیشنهاد میکنیم در کلاس های آموزشی که انجمن شهرسازی اربنیتی برای شما تشکیل می دهد ثبت نام و شرکت کنید تا از سایر همکاران یک قدم جلوتر باشید و منبع درآمد و آینده شغلی خوبی برای خود ترسیم کنید .

شما می توانید با یادگیری نرم افزار cityengine اقدارم به اخذ پروژه و یا آموزش به صورت خصوصی نمایید و در شرکت ها و دانشگاه ها و سازمان های مختلف مرتبط با شهرسازی مشغول به کار شوید

 

آیا میدانید کلید ورود به بازار کارشهرسازی چیست؟ ویدیو زیر را مشاهده نمایید :

 

آیا با ویژگی های جذاب و جالب سیتی انجین آشنایی دارید:

 

 

بسیارزی از شهرسازانی که فیلم های آموزشی ما را تهیه کرده اند با ما تماس میگیرند و خبر استخدام شدن و رضایت خود از فیلم ها را اعلام می کنند. یکی از این نظرات را بشنوید:

 

فیلم آشنایی با سیتی انجین کاربردی در شهرسازی را مشاهده کنید:

 

تیزر آشنایی با دوره آموزش سیتی انجین کاربردی در شهرسازی را مشاهده کنید:

 

 

سرفصل دوره سیتی انجین : 

 • آشنایی کلی با cityengine ، قسمت های مختلف نرم افزار  و مفاهیم طراحی روندگرا و سایر مباحث مقدماتی
 • نحوه ی تهیه ، آماده سازی و ورود داده ها و ساخت نقشه های پایه (Terrain)  توپوگرافی به صورت ۳ بعدی
 • آماده سازی ورود نقشه های خیابان ها (gis,cad,osm,…)
 •  طراحی و شبکه بندی معابر با مدل های مختلف (شطرنجی ، ارگانیک و…) و بلوک بندی و قطعه بندی بصورت الگوریتمی برای کل شهر
 • آماده سازی ورود نقشه های پلاک ها و… (gis,cad,osm,…)
 • اتصال نقشه های پایه به توپوگرافی
 • آنالیز گراف
 • شروع کار با برنامه نویسی cga  و مبانی برنامه نویسی سیتی انجین
 • مدل سازی نما و ساختمان با CGA
 • مدل سازی نما با Façade wizard
 • مدل سازی شبکه معابر
 • مدل سازی پیشرفته
 • استفاده از نقشه های GIS به همراه جداول توصیفی و استفاده از آنها برای تولید نقشه های ۳ بعدی
 • مدل سازی ضوابط شهرسازی با کمک CGA
 • استفاده از Map layer  ها برای کنترل نقشه ها و تولید نقشه های مختلف ۳ بعدی مانند تراکم ، کاربری ، خط آسمان و …
 • استفاده از CGA برای زون بندی ها مختلف به صورت ۳ بعدی
 • گزارش گیری از نرم افزار (تراکم ، جمعیت پذیری ، مساحت ، سطح اشغال ، تعداد طبقات ، کاربری و…)
 • وارد کردن مدل های ۳ بعدی از سایر نرم افزارها (اسکچاپ ، مکس و… )
 • نحوه ی طراحی ابنیه بصورت دستی و اعمال بافت و متریال
 • خروجی های مختلف نرم افزار
 • رندر گیری با Lumion , twin motion
 • ارائه سناریوها در web scene
 • آشنایی با زبان python و اسکریپت نویسی برای سیتی انجیناستفاده از cityengine  برای برنامه ریزی و طراحی شهری (عملی)
 • خروجی برای استفاده در arc gis و انجام آنالیزهای ۳ بعدی در gis 
 • معرفی نرم افزار CityEngine :

  ESRI City Engine  یک نرم افزار مدلسازی سه بعدی است که توسط ESRI توسعه یافته است و در تولید محیط های شهری سه بعدی کاربرد دارد. روش مدلسازی رویه ای، City Engine  را قادر ساخته است که به صورت کارآمدی مدل های شهری  سه  بعدی مفصل در مقیاس وسیع را تنها با چند کلیک به جای صرف وقت زیاد و کار فشرده با شیوه تولید و جانمایی دستی را برای ما فراهم می کند. اولین نسخه تجاری این نرم افزاردر سال ۲۰۰۸ وارد بازار شد.

  cityengine سیتی انجین
  cityengine سیتی انجین

  نرم افزار ESRI CityEngine با ایجاد مدل های شهری خیره کننده در کمترین زمان، بهترین انتخاب برای مدل سازی سه بعدی شهر در شهرسازی، برنامه ریزی شهری ، معماری، شبیه سازی، بازی سازی، و تولید فیلم می باشد. نرم افزار CityEngine مجموعه کاملی از ابزارها را برای تلفیق داده های جغرافیایی، آرایش و ویرایش شبکه های خیابانی، تولید و اصلاح ساختمان ها، ایجاد پروفیل های سه بعدی از جاده و توزیع مبلمان خیابانی ، کنترل شکل از خط افق ، و تجزیه و تحلیل پروژه های شهرسازی و برنامه ریزی شهری را ارائه می کند.

   

  مزایای اصلی نرم افزار CityEngine :

  پشتیبانی از داده های GIS (سازگار با نرم افزار Arc GIS): مدل های دقیق و خیره کننده ای از شهرها را با جمع آوری و تقویت داده های سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) و با استفاده از عملیات ساده کشیدن و رها کردن (drag-and-drop) بسازید. می توانید از داده های مکانی حاوی اطلاعات توصیفی در محیط GIS مانند خیابان ها، و یا ساختمان های سه بعدی را که در فرمت ژئودیتابیس geodatabase و یاshapefile هستند به این نرم افزار وارد کرده یا از آن خروجی بگیرید. علاوه بر این، CityEngine داده های واقعی از جهان را نیز از طریق OpenStreetMap می تواند بپذیرد.

  آرایش (layout) پویای شهر : CityEngine همراه با یک مجموعه ابزار جامع جهت ایجاد سریع آرایش های (layout) پویا برای شهر ارائه شده است. ابزارهای ویرایشی نیز برای طراحی ، ترسیم، و اصلاح خیابان های منحنی، بلوک ها، و قطعات پارسل فراهم شده است که بازخوردی فوری از تاثیر ابزار مورد استفاده به کاربر ارائه می کند.

  موتور رویه ای (Procedural) ( دو بعدی به سه بعدی) : مدل سازی رویه ای بر اساس قوانین موجود امکانات نامحدودی را برای ساخت تعاملی مدل های سه بعدی از ساختمان ها و یا تنظیمات منطقه بندی، از نمای بافت، و یا توزیع مبلمان خیابانی در مقیاس کل شهر ارائه می دهد. قوانین توسط Rule Editor کنترل می شوند.

  ویرایشگر سه بعدی : ابزارهای ویرایشی راحتی برای طراحی سریع و بافت بندی مدل های سه بعدی (مثلا multipatch ) ارائه شده است. هندسه سه بعدی حاصل را می توان در ژئودیتابیسgeodatabase ذخیره نمود.

   

  امکانات نرم افزار CityEngine :

  تجسم سه بعدی در مرورگر : صحنه های تولیدشده توسط CityEngine را می توان به طور مستقیم بر روی وب منتشر کرد به اشتراک گذاری مدل های سه بعدی، نتایج تجزیه و تحلیل ها، و یا طرح های پیشنهادی به سرعت در دسترس تصمیم گیرندگان یا عموم قرار گیرد. از آنجا که خروجی CityEngine بر مبنای فن آوری WebGL طراحی شده است، برای اکثر مرورگرها هیچ پلاگینی مورد نیاز نیست .

  cityengine سیتی انجین
  cityengine سیتی انجین در شهرسازی و برنامه ریزی شهری (کلاس های آموزشی Urbanity)

   

  تولید گزارش های سفارشی: برای مقایسه طرح های برنامه ریزی و طرح های تحلیلی، گزارشات سفارشی را می توان تولید کرد ( به عنوان مثال ، محاسبه خودکار مقادیری مانند تراکم یا مساحت ناخالص ). گزارش ها بلافاصله به روز رسانی می شوند.

  ویزارد نما (Facade Wizard): با این ابزار ساده که به آسانی قابل استفاده است می توانید به سرعت قوانینی را براساس یک عکس ایجاد کنید. قوانین حاصله برای نما مستقل از اندازه بوده و می تواند به سادگی توسعه و گسترش یابد ( به عنوان مثال ، با افزودن جزییات پنجره دقیق ) .

   

   

  استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون (Python): ساده کردن کارهای تکراری با رابط یکپارچه برنامه نویسی پایتون در محیط نرم افزار یکی از قابلیت هایی است که در نرم افزار سیتی انجین به کمک ما آمده است.

  فرمت های سه بعدی استاندارد : CityEngine از فرمت های KML ، COLLADA ، Autodesk FBX ، Wavefront OBJ ، DXF ، ۳DS ، وRenderMan RIB برای تبادل داده های سه بعدی پشتیبانی می کند. فرمت FBX و COLLADA امکان کار با مواد پیشرفته ، ایجاد جزییات جدید، و داشتن چندین مجموعه UV را فراهم می آورند.

  موارد آموزشی : شهرسازان، معماران، برنامه ریزان شهری و مدیران شهری، متخصصان GIS ، توسعه دهندگان بازی ، و هنرمندان گرافیک کامپیوتری می توانند از فیلم ها و آموزش هایی که اصول و مفاهیم کلیدی کار با CityEngine را نشان می دهد بهره مند شوند. نخستین دوره آموزشی این نرم افزار توسط گروه Urbanity در ایران آموزش داده شد . نمونه پروژه هایی نیز از شهرهای باستانی، معاصر، و شهرهای آینده در سطوح مختلف از جزئیات در دسترس هستند .

  برای همه سیستم عامل ها : CityEngine برای ویندوز (۳۲ / ۶۴ بیتی ) ، : مک OSX 64 بیتی و لینوکس ( ۶۴ بیتی ) منتشر شده است .

  تمپلیت های مدل داده برای شهرها : شرکت ESRI مدل های اطلاعاتی هماهنگی را از دیتاست های سه بعدی GIS فراهم می کند. به وسیله نرم افزار CityEngine ، این دیتاست ها را می توان مشاهده و ویرایش کرد و به اشتراک گذاشت.

  cityengine سیتی انجین
  ابزار سناریو Scenarios

  تغییرات سه بعدی در شهر: همانگونه که می دانید همکنون اکثر پروژه های شهرسازی در محیط اتوکد تولید و سپس در نرم افزار های مختلف به صورت سه بعدی ارائه می شود و اگر بخواهیم تغییراتی در نقشه شهر ایجاد کنیم باید فایل دوبعدی آن را تغییر بدهیموپروسه طولانی سه بعدی سازی باید از اول انجام شود که این کار هزینه و زمان زیادی به ما تحمیل میکرد. با وجود نرم افزار سیتی انجین می توانیم در همان محیط سه بعدی تغییرات مورد نظر را اعمال نماییم و بلافاصله خروجی برگیریم. همچنین با استفاده از ابزار سناریو Scenarios  امکان تعریف سناریوهای مختلف از یک صحنه را خواهید داشت. به عنوان مثال شما یک صحنه دارید که قصد دارید دو طرح متفاوت از یک پروژه را با هم مقایسه نمایید . با استفاده از این ابزار به نتیجه بهتری برای انتخاب طرح نهایی دست خواهید یافت.

   

   

  ابزار Visibility Analysis :

  این ابزار امکان تجزیه و تحلیل صحنه و بطور کلی دید بهتری از پروژه را در اختیار برنامه ریزان قرار می دهد.

  در این بخش شاهد افزوده شدن نمای Dome و نمای ۳۶۰ درجه هستیم و همچنین امکان ارسال مدلها به موتور آنریل انجین برای شبیه سازی انیمیشن معماری فراهم شده است.

   

  ابزار Instant quantitative visibility assessments  :

  در این ابزار امکان تجزیه و تحلیل میزان دید یک فضا از یک فضای دیگر فراهم شده است.به عنوان مثال از اتاقهای هتل منهتن به چه مقدار فضا در Central Park دید خواهم داشت؟ این ابزار برای محاسبه میزان دید یک ساختمان قبل از ساخت کمک شایانی می نماید.

  ابزار Instant quantitative visibility assessments در سیتی انجین
  ابزار Instant quantitative visibility assessments در سیتی انجین

  استفاده از تکنولوژی VR :

  واقعیت مجازی یا Virtual Reality  یک فن‌آوری‌ است که با کمک نرم‌افزار‌هایی، تصاویر، صداها و در برخی موارد سایر حواس پنج‌گانه را از طریق سخت‌افزاری به کابر منتقل می‌کند. به این ترتیب کاربر این دستگاه، حس حضور در مکانی را تجربه می‌کند که در واقعیت در آن‌جا حضور ندارد.  ابزارهای واقعیت مجازی تکنولوژی جدید و نوپایی است و در حال حاضر همه نرم افزارهای سه بعدی در ورژن های جدید تمرکز بیشتری بر روی این فناوری دارند.

  cityengine سیتی انجین
  Virtual Reality cityengine در سیتی انجین

  سیتی انجین هم در هر ورژن تلاش کرده تا تغییراتی در بخش وی آر ایجاد کند و حس بهتری از کار با هدست های واقعیت مجازی را به کاربر منتقل کند. بدین ترتیب شما میتوانید با استفاده از عینک ها و نرم افزار های مخصوص ، محیط شهر خود را طراحی و در آن به صورت مجازی قدم بزنید و شهر و پروژه خود را از دید انسان و در زوایای مختلف مشاهده و تجربه نمایید .

   

  لزوم استفاده سیتی انجین در ایران:

  با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی ، لازم است سیستم مدیریت شهری و شهرداری های ایران نیز مانند شهرهای موفق جهان، از ابزار های کارآمد مانند نرم افزار cityengine  در سازمان ها استفاده نمایند . آشنایی مدیران شهری با این نرم افزار به عنوان یک ابزار برای کمک به تصمیم گیری بهنر در رابطه با شهر ، باعث می شود که از این پس علاوه بر فایل اتوکد و GIS، فایل cityengine  پروژه های شهری را نیز طبق شرح خدمات ، از شرکت های مهندس مشاور تحویل بگیرند و بدین ترتیب شرکت های مشاور نیز از ابزار ونرم افزار سیتی انجین استفاده خواهند نمود و بدین ترتیب به این شعار سیتی انجین دست خواهیم یافت که شهر سه بعدی است و نه دوبعدی و تصمیم گیری ها باید در بستر سه بعدی صورت پذیرد.

  برخی از فیلم های آشنایی با سیتی انجین را از قسمت زیر مشاهده نمایید :

   

   

   

  آیا می خواهید شما نیز این این نرم  افزار را به صورت کاربردی و پروژه محور یاد بگیرید؟ و یا در سازمان خود آموزش دهید؟

قیمت فیلم آموزش سیتی انجین کاربردی در شهرسازی به صورت تکی بدون تخفیف یک ملیون و دویست هزار تومان می باشد ولی شما می توانید این پکیج را به صورت تکی با و با تخفیف ویژه فقط 250 هزار تومان خرید و لایسنس اختصاصی خود را دریافت نمایید.

 

پس از پرداخت وجه، لینک دانلود به شما نمایش داده می شود. همچنین در صورت وارد کردن آدرس پستی خود می توانید پکیج را به صورت پستی نیز دریافت نمایید. با شماره 09128989801 در ارتباط باشید و یا برای ارسال پیام در واتس آپ اینجا کلیک کنید.

 

 

 

محصول شماره 3: آموزش بافت فرسوده کاربردی در شهرسازی

 

 

تعداد جلسه

تعداد ساعت

30

حجم فایل

فرمت فایل

copyna, zip

قابل نمایش

نوع کلاس

قیمت بدون تخفیف

1200000 تومان

قیمت با تخفیف

250 هزار تومان

معرفی اجمالی محصولآموزش بافت فرسوده کاربردی در شهرسازی

 

استخدام شهرساز در دفاتر نوسازی و سازمان نوسازی ! این‌خبری است که تنها با خرید فیلم های آموزشی دوره زیر باید به آن توجه کنید ولی الان به دلیل اطلاعات و تجربه کم نمی توانید در آزمون ها و گزینش علمی و تجربی موفق شوید.

آموزش بافت فرسوده کاربردی در شهرسازی

 

دوره های آموزش کارشناس شهرساز بافت فرسوده

با توجه به رکود بازار کار رشته های مرتبط با شهرسازی در سال های اخیر و اشباع بازار کار در بخش دولتی و خصوصی ( مهندسین مشاور معماری و شهرسازی)، لزوم توجه به سایر زمینه های شغلی در حیطه شهرسازی بیش از پیش حائز اهمیت است. در این میان با تاسیس دفاتر خدمات نوسازی بافت فرسوده توسط شهرداری ها در سطح شهرهای کشور و علی الخصوص شهر تهران ( حدود 50 دفتر )، زمینه استخدام برای کارشناسان این رشته ها در یک فیلد کاری جدید فراهم شده است. حال آنکه لازمه شروع فعالیت در این دفاتر نیازمند بهرمندی از یکسری اطلاعات تخصصی جامع و تفصیلی در خصوص شرح وظایف یک کارشناس شهرساز در خصوص نوسازی بافت فرسوده است.

بنابراین انجمن شهرسازی ایران Urbanity در جهت رسیدن به اهداف عالیه خود از سال ها گذشته اقدام به برگزاری دوره های آموزشی تربیت کارشناس شهرساز بافت فرسوده نموده است. بطوریکه دانشجویان بعد از تهیه فیلم های آموزشی این دوره ها که حدود 30 ساعت می باشد میتوانند در دفاتر بافت فرسوده زیر نظر سازمان نوسازی شهرداری تهران مورد مصاحبه شغلی قرار گیرند و مشغول به کار شوند و یا به صورت کارآموز فعالیت نمایند.  شروع فعالیت دانشجویان و متخصصان و کارآموزان شهرسازی در این دفاتر خود زمینه لازم برای جذب آنها در دفاتر خدمات نوسازی و دفاتر خدمات الکترونیک شهر، که وابسته به شهرداری هستند را فراهم می نماید.

با تهیه فیلم های آموزشی این دوره که در کلاس حضوری رکورد شده است شما میتوانید از سوالات و جواب های مطرح شده در کلاس مطلع شوید و بدین ترتیب سوالات احتمالی شما در هنگام مشاهده آموزش نیز به احتمال زیاد پاسخ داده می شود.

همچنین میتوانید جهت شرکت در آزمون های نظام مهندسی یا کارشناس دادگستری و … نیز این فیلم را تهیه و به دانسته های خود بیافزایید.

این فیلم با لایسنس اختصاصی شما برای رایانه شما تولید و در اختیار شما قرار می گیرد و از طریق نرم افزار کپینا copyna نیز اطلاعیه های استخدامی مربوطه برای شما ارسال می شود .

 

 

✅ سرفصل های آموزشی دوره:

 • آموزش ضوابط طرح تفصیلی:
 • آموزش ضوابط و مقررات استفاده از اراضی و ساخت و ساز
 • ساختار پهنه بندی شهر:
  نحوه ساخت سازو ضوابط پهنه R
  نحوه ساخت سازو ضوابط پهنه S
  نحوه ساخت سازو ضوابط پهنه M
  نحوه ساخت سازو ضوابط پهنه G
 • آموزش ضوابط مربوط به تراکم و توده گذاری
 • آموزش ضوابط مربوط به تفکیک و تجمیع قطعات
 • آموزش ضوابط پارکینگ
 • آموزش ضوابط آتش نشانی در ساخت و ساز
 • آموزش شرح خدمات و تهیه سند توسعه محلات
 • آموزش تهیه طرح های پروژه های بهسازی محیطی
 • آموزش تهیه طرح های پروژه های محرک توسعه و تامین خدمات
 • آموزش تهیه طرح های تفصیلی ویژه
 • آموزش تهیه بانک اطلاعاتی GIS بافت فرسوده
 • آموزش تدقیق طرح تفصیلی
 • آموزش امور شهرداری
 • آموزش نحوه تعریف پروژه های نوسازی و الگوهای بهینه آن
 • آموزش تهیه و تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت
 • آموزش برآورد تراز اقتصادی پروژه ها و تعیین قدرالسهم
 • آموزش ارائه مشاوره های معماری در ساخت و ساز

قیمت فیلم آموزش قوانین بافت فرسوده کاربردی در شهرسازی مناسب برای کار در دفاتر نوسازی به صورت تکی بدون تخفیف یک ملیون و دویست هزار تومان می باشد ولی شما می توانید این پکیج را به صورت تکی با و با تخفیف ویژه فقط 250 هزار تومان خرید و لایسنس اختصاصی خود را دریافت نمایید.

 

پس از پرداخت وجه، لینک دانلود به شما نمایش داده می شود. همچنین در صورت وارد کردن آدرس پستی خود می توانید پکیج را به صورت پستی نیز دریافت نمایید. با شماره 09128989801 در ارتباط باشید و یا برای ارسال پیام در واتس آپ اینجا کلیک کنید.

 

 

 

محصول شماره 4: آموزش برنامه نویسی پایتون مقدماتی برای شهرسازان

تعداد جلسه

تعداد ساعت

20

حجم فایل

2 گیگ

فرمت فایل

, zip

قابل نمایش

نوع کلاس

قیمت بدون تخفیف

1200000 تومان

قیمت با تخفیف

250 هزار تومان

معرفی اجمالی محصولآموزش برنامه نویسی پایتون مقدماتی برای شهرسازان

 

پایتون یکی از زبان های قوی برنامه نویسی است که در سال های اخیر مورد توجه مهندسان سایر رشته های مهندسی از جمله مهندسان شهرسازی و متخصصان جغرافیا و GIS  قرار گرفته است. توسط پایتون می توانید نرم افزار ها و اپلیکیشن های مختلف ایجاد کنید. هدف ما در این پکیج آموزشی که به صورت آنلاین برگزار شده و همکنون فیلم های آموزشی آن در اختیار شما قرار میگیرد، آموزش پایتون برای کار در محیط نرم افزار های جی آی اس می باشد. در صورت یادگیری این زبان میتوانید با چند خط کد نویسی، مراحل بسیار پیچیده و طولانی در نرم افزار های GIS  را در مدت بسیار کوتاهی به سرانجام برسانید و پروژه ها و تحلیل های حرفه ای بر روی نقشه های شهرسازی انجام دهید. البته این دوره به صورت مقدماتی و فقط آموزش زبان برنامه نویسی پایتون است و در دوره پیشرفته شما میتوانید کار با دستورات پایتون در GIS  شهرسازی را فرا بگیرید.

مشخصات دوره آموزش مقدماتی پایتون برای شهرسازان:

 • عنوان دوره: آموزش پایتون مقدماتی برای شهرسازان
 • نحوه برگزاری دوره: فیلم های آموزشی
 • طول دوره : 20 ساعت

همانطور که میدانید چندسالی است که شرکت های مهندسین مشاور و شهرداری ها و به دنبال استخدام شهرسازانی هستند که تسلط کافی بر نرم افزار های کاربردی در شهرسازی از جمله GIS و اتوکد و Cityengine را داشته باشند و متاسفانه اکثر شهرسازان جویای کار این معیار ها را ندارند به همین دلیل برخی از آنها برای یادگیری این نرم افزار ها در کلاس های آموزشی موسسات و دانشگاه های مختلف ثبت نام میکنند. گرچه متاسفانه بیشتر این کلاس ها کاربردی نیست و فقط اسم کاربردی را یدک می کشند ولی فرض را بر این میگذاریم که آن شهرساز در سطح خیلی عالی جی آی اس را یاد می گیرد و خود را آماده ورود به بازار کار میداند ولی متاسفانه تعداد شرکت های شهرسازی و تعداد شغلی که نیاز به شهرساز مسلط به GIS باشد از تعداد داوطلب جویای کار بسیار کمتر است بنابراین اکثر این افراد باز هم مشغول به کار نمی شوند زیرا همه در حال یادگیری GIS هستند و شما هم مثل بقیه. اینجاست که انجمن شهرسازی ایران راهکار جدیدی را پیش پای شما قرار میدهد که دستیابی و موفقیت در آن کار هر شهرسازی نیست. قبل از شنیدن این راهکار باید بدانید که ما شهرسازان عادت کرده ایم در شرکت های شهرسازی و معماری و یا نهایتا شهرداری ها و دفاتر توسعه محلی به دنبال کار باشیم در صورتی که نمی دانیم بسیاری از رشته های دیگر مانند کارگردان های سینما ، وکلای دادگستری ، انیمیشن ساز ها ، استارت آپ های نرم افزاری و … به دنبال ما شهرسازان هستند ولی نه آنها از ما خبر دارند و نه ما از آنها. راهکار ما یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون برای شهرسازان است. امروزه متخصص همه رشته ها باید حداقل با یکی از زبان های برنامه نویسی آشنا باشند تا بتوانند کوتاه ترین و حرفه ای ترین راهکار ها و مسیر ها را برای تخصص خود به کار گیرند. اگر شهرسازی با زبان برنامه نویسی پایتون آشنا باشد میتواند پروژه های پیچیده GIS را با چند خط کد نویسی به درستی و در کوتاه ترین زمان انجام دهد. همچنین می تواند در ساخت اپلیکیشن های موبایل دارای نقشه کمک شایانی بکند و یا خود یک استارت آپ در شهرداری و سایر شتاب دهنده ها راه اندازی نماید و با استفاده از وام و کمک های دولت ، کسب و کار خود را راه اندازی نماید . امروزه اکثر شرکت های شهرسازی و جغرافیا و زمین شناسی و شرکت های دانش بنیان به دنبال استخدام شهرسازانی هستند که هم شهرسازی بدانند و هم با زبان پایتون آشنا باشند زیرا میدانند کسی که زبان پایتون در جی آی اس بلد باشد حتما بر GIS تسلط کافی دارد و این خود یک فیلتر مهم برای انتخاب و استخدام شهرسازان می باشد . نکته مهم دیگر اینکه معمولا زبان پایتون در بسیاری از آموزشگاه ها برگزار می شود ولی تا به حال برای شهرسازان در نرم افزار GIS برگزار نشده است و انجمن شهرسازی ایران Urbanity مثل همیشه مبتکر ورود به مباحث و آموزش های جدید در شهرسازی است. هدف ما سربلندی شهرسازان ایران می باشد.

برای اینکه بتوانید از زبان برنامه نویسی پایتون در GIS استفاده کنید ابتدا باید خود زبان پایتون را یاد بگیرید به همین دلیل ما کلاس مقدماتی آموزش پایتون را شروع کردیم و پیشنهاد می کنیم ابتدا در ا ین کلاس که به صورت آنلاین است ثبت نام نمایید . پس از آن یک دوره پیشرفته برگزار می کنیم که در آن دوره زبان پایتون در جی آی اس را آموزش میدهیم ولی ابتدا باید د راین دوره ثبت نام نمایید.

 

فهرست برخی از سرفصل های پوشش داده شده در این دوره آموزشی(دوره مقدماتی):
۱-معرفی، نصب و راه اندازی زبان پایتون.
۲- آشنایی با انواع ساختار داده و عملگر ها در زبان پایتون (دنباله، لیست، دیکشنری و …)
۳- آشنایی با ماژول ها و نحوه ساختن آنها.
۴- معرفی دستورهای کنترلی در پایتون (دستور شرطی if, حلقهwhile و for loops)
۵- آشنایی با توابع در پایتون و معرفی قابلیت های آنها.
۶- آشنایی با کلاس ها و مفهوم وراثت و شی گرایی در پایتون.
۷- نوشتن و خواندن انواع فایل در پایتون.

 

جهت دانلود فیلم ها و مشاهده بر روی گوشی های اندروید روی لینک زیر کلیک کنید و اپلیکیشن شهرساز را دانلود و از بخش آموزش اقدام به خرید و مشاهده آموزش پایتون برای شهرسازان نمایید.

شهرساز shahrsaz آموزش برنامه نویسی پایتون مقدماتی برای شهرسازان

 

قبل از هر چیز باید  اول بدانیم پایتون چیست؟

برنامه نویسی پایتون، راحت ترین زبان برنامه نویسی برای برنامه نویسان رایانه و موبایل و وب

در ابتدا شما را به مشاهده این ویدیو دعوت می کنیم:

 

 

با پایتون، بسیار ساده و سریع آماده برنامه نویسی GIS شوید

پایتون به معنی اژدهاست . شاید انتخاب این اسم برای این زبان برنامه نویسی بی ربط نباشد،چراکه یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای برنامه نویسی محسوب می شود.  با کمک پایتون می توان از کارهای ساده ریاضی تا پیچیده ترین عملیات کنترل اتوماسیون را انجام داد.  زبان برنامه نویسی پایتون اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی توسط «خودو فان روسوم» در موسسه ملی تحقیقات ریاضی و رایانه هلند، ایجاد شد. از سال ۱۹۹۱ زبان برنامه نویسی پایتون به عنوان یک زبان برنامه نویسی آسان، جهت نوشتن برنامه های ساده برای مساله های بزرگ، به کار گرفته شد.

 

نیاز جامعه شهری به اپلیکیشن ها و نرم افزار های شهرسازی

همانطور که میدانید شهر یک موجود زنده است و میتوانیم بگوییم بزرگ ترین موجود زنده ایست که وجود دارد. شهر پیوسته در حال رشد و تغییر است و مدیریت چنین موجودی کار شهرسازان است و انها بدون استفاده از نرم افزار های کاربری نمی توانند آن را مدیریت کنند. بسیاری از مسائل و مشکلاتی همکنون شهرهای ما با آن درگیر هستتند به دلیل عدم وجود نرم افزا رهای اختصاصی مدیریت شهری و شهرسازی است. اصولا این نرم افزار ها باید توسط مهندسان نرم افزار طراحی و پیاده سازی شود ولی بدون وجود یک متخصص شهرسازی در تیم برنامه نویسی، نمیتوان به موفقیت پروژه و نرم افزار اطمینان داشت. همچنین فقط به دلیل وجود یک شهرساز حتی با تجربه در تیم برنامه نویسی، نمیتوان امیدوار بود که نرم افزار اکثر مشکلات و مسائل شهرساز یو شهر را پوشش داده باشد زیرا مهندس شهرساز باید خود نیز بر برنامه نویسی و زبان رایانه تسلط داشته باشد تا بتواند با ذهنی سیستماتیک مسائل و مشکلات شهری را پیگیری و برای آن راهکار های نرم افزاری ارائه دهد. بدین ترتیب لازم است شهرسازان با زبان پایتون آشنایی داشته باشند تا در آینده شاهد خلق نرم افزار ها اپلیکیشن های کاربری در شهرسازی و علوم شهری باشیم. اربنیتی همیشه در این مسیر در کنار شماست و شما همواره میتوانید به عنوان سرمایه گذار ایده پرداز و یا برنامه نویس به تیم ما بپیوندید.

 

پایتون و GIS

زبان برنامه نویسی پایتون، به لطف کتابخانه هایی که برای آن توسط تیم ها و برنامه نویسان خبره، توسعه داده می شوند، وارد حوزه های تخصصی رشته های مختلف از جمله رشته مهندسی شهرسازی نیز شده است. برای مثال برنامه نویسی در GIS با پایتون یکی از این حوزه های تخصصی می باشد که علاقمندان به توسعه سامانه های GIS می توانند بدون درگیر شدن با مسایل مهندسی نرم افزار، اقدام به تولیدسامانه Web GIS و یا حتی Desktop GIS نمایند.


چارچوب کاری Django در پایتون به منظور توسعه سریع وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. این چارچوب دارای ماژولی به نام GeoDjango است که با استفاده از آن می توان تولید سیستم اطلاعات جغرافیایی تحت وب را به سادگی انجام داد.
کتابخانه قدرتمند GDAL توانسته استفاده از پایتون در سیستم اطلاعات جغرافیایی (Geographic Information System – GIS) را گسترش دهد و به قدرت آن بیافزاید. برنامه نویسان می توانند به آسانی بسیاری از کارها از جمله به کارگیری انواع اسکریپت نویسی برای پردازش لایه های وکتوری و رستری و نوشتن کدهای مهمی برای عملیاتی همچون تولید و تبدیل لایه های مکانی، پردازش بانک های اطلاعات مکانی و اجرای قواعد شرطی روی داده های رستری را انجام دهند.

مزایای کلیدی پایتون

پایتون زبانی است که به آسانی می‌توان آن را آموخت و استفاده کرد
دستور زبان یا گرامر زبان برنامه نویسی پایتون با رویکرد خوانا بودن و ساده بودن طراحی شده است. این سادگی؛ پایتون را زبانی ایده‌آل برای یادگیری قرار می‌دهد و به تازه‌کاران اجازه می‌دهد تا آن را سریع بیاموزند. در نتیجه، توسعه‌دهندگان، زمان بیشتری را برای فکر کردن روی مشکلی که می‌خواهند حل نمایند صرف می کنند و زمان کمتری در مورد پیچیدگی زبان یا رمزگشایی کدهای دیگران صرف می‌نمایید. اگر شما شهساز هستید و رشته ای غیر از مهندسی نرم افزار خوانده اید و می خواهید وارد دنیای برنامه نویسی شوید، بهترین و ساده ترین گزینه ممکن برای شما، زبان برنامه نویسی پایتون است.

 

 

 

برنامه‌هایی که کاملاً یا بخشی از آن‌ها با پایتون نوشته شده‌است:

اینستاگرام (Instagram): نرم‌افزار اشتراک‌گذاری تصاویر و ویدیوها
بیت‌تورنت (نرم‌افزار) (BitTorrent): نرم‌افزار کلاینت برای فایل‌های به اشتراک گذاشته شدهٔ (p2p) توسط پروتکل بیت‌تورنت
چندلر (Chandler): مدیر اطلاعات شخصی شامل تقویم، میل، کارهای روزانه، یادداشت‌ها و…
Civilization IV: یک گیم کامپیوتری بر مبنای پایتون که از boost.python استفاده می‌کند
میلمن (Mailman): یکی از معروفترین نرم‌افزارهای مرتبط با ایمیل
کمبیلو (Kombilo): مدیر پایگاه داده و مرورگر بازی‌های go
موین‌موین (MoinMoin): یکی از قدرتمندترین و معروفترین ویکی‌های موجود
پلون (Plone): یک ابزار مدیریتی محتوایی اپن سورس، قدرتمند و کاربر پسند
پورتاژ (Portage): قلب توزیع جنتو. یک مدیر بستهای سیستم لینوکس
زوپ (zope): یک پلتفورم شیء گرای مبتنی بر وب. زوپ شامل یک سرور نرم‌افزار به همراه پایگاه داده شیء گرا و یک رابط مدیریتی درونی مبتنی بر وب می‌باشد
اس‌پی‌ای (SPE): یک IDE رایگان، اپن سورس برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس، مک که از wxGlade(طراحی رابط کاربر),PyChecker (دکتر کد) (Blender(3D پشتیبانی می‌کند
یام (Yum): یک برنامه مدیریت بسته متن‌باز برای توزیع‌های سازگار با آرپی‌ام.
آباکوس(Abaqus):نرم‌افزار شبیه‌سازی با روش المان محدود که امکان اسکریپت‌نویسی به زبان پایتون را به کاربر می‌دهد.

پایتون روی هر سیستم عامل و به ویژه بیشتر سیستم عامل‌های کوچک‌تر اجرا می‌شود. بسیاری از کتابخانه‌های مهم و خدمات مبتنی بر API دارای bindingsها یا wrappersهای پایتون هستند، که به پایتون این امکان را می‌دهد تا آزادانه با آن سرویس‌ها تعامل داشته باشد یا مستقیما از آن کتابخانه‌ها استفاده کند. زبان برنامه نویسی پایتون ممکن است که سریع‌ترین زبان برنامه نویسی نباشد اما آن چه که باعث می‌شود تا فقدان سرعت داشته باشد به تطبیق‌پذیری آن منجر می‌شود.

 

پایتون در GIS

استفاده از پایتون در GIS طی دو دهه گذشته رو به افزایش نهاده است. از زمان معرفی نسخه ۲ از پایتون در سال ۲۰۰۰ تا کنون، پایتون نه تنها در نرم افزارهای تجاری GIS نظیر ArcGIS، بلکه در نرم افزارهای GIS متن باز نظیر QGIS و GRASS مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه پایتون زبانی است که به صورت گسترده توسط کاربران GIS و برنامه نویسان GIS مورد استفاده قرار گرفته است. شرکت های بزرگ نظیر Esri خیلی سریع به سمت استفاده از این زبان در نرم افزارهای تجاری خود حرکت کرده اند تنها به این خاطر که پایتون یک زبان نسبتا ساده است که توسط کاربران زیادی مورد پذیرش قرارگرفته است.

پایتون می تواند هم به عنوان یک زبان اسکریپت نویسی و هم به عنوان یک زبان برنامه نویسی شی گرا مورد استفاده قرار گیرد. ویژگی اسکریپت نویسی آن به کاربران GIS این امکان را می دهد که در نرم افزارهای GIS نظیر ArcGIS یا QGIS به سادگی قابلیت های نرم افزار را با نوشتن یک اسکریپت پایتون، توسعه دهند. همچنین برنامه نویسان می توانند از این زبان برنامه نویسی شی گرا استفاده کنند و یک نرم افزار را از صفر پیاده سازی نمایند.

پایتون فرآیند توسعه را شدیدا ساده کرده است. در حقیقت،مهمترین مزیت زبان برنامه نویسی پایتون، سادگی بیش از حد آن نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی است. گرامر یادستورزبان پایتون بسیار شبیه به زبان انسان می باشد. علاوه بر این سادگی، وجود کتابخانه های متنوع و نسبتا قدرتمند، توسعه انواع نرم افزارها نظیر اپلیکیشنهای GISبرای موبایل و وب GIS را به سادگی فراهم کرده است. در حقیقت پایتون این امکان را به برنامه نویسان می دهد تا انواع قابلیت ها و نرم افزارها را با قابلیت هایGIS تلفیق نمایند و کاربردهای GIS را بر روی بسترها و دستگاه های مختلف امکان پذیر نماید و بدین نحو، استفاده از پایتون در GIS را لذت بخش نماید.

 

 

برنامه نویسی GIS دیگر محدود به زبان خاصی نیست

از چه زبان برنامه نویسی بهتر است در جی آی اس استفاده کنیم؟ در پاسخ باید گفت از هر زبانی که راحت تر هستید. حقیقت این است که زبان های جدید می آیند و ما ناچار به حرکت به سمت آنها هستیم. برنامه نویسی نرم افزار، دیگر از یک تخصص فارغ التحصیلان رشته های علوم کامپیوتر خارج شده و در علوم مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. هرچه زبان های برنامه نویسی، کار را ساده تر کنند، بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند. درزبان برنامه نویسی پایتون، اصل سادگی حرف اول را می زند. به نحوی که فعالین حوزه علوم اطلاعات مکانی می توانند به دور از پیچیدگی های کامپیوتر، بروند و از پایتون در GIS استفاده کنند.

 

 

 

سامانه Web GIS با پایتون

فریمورک های متعددی برای تولید اپلیکیشن های تحت وب، برای پایتون آماده شده اند. فریمورک های Django و Flex دو نمونه از این فریمورک ها می باشند. فریمورک Django دارای یک ماژول مکانی به نام GeoDjango است که تولید یک سامانه Web GIS را بسیار راحت کرده است. به لطف این ماژول تولید Web GIS با پایتون واقعا ساده و سریع شده است. استفاده از پایتون در GIS تحت وب نیز ساده است. برای مثال میتوانید یکی از معروف ترین سایت های ایرانی که از وب جی آی اس کمک گرفته را از در سایت تهران مپ مشاهده نمایید.

موبایل GIS با پایتون

پایتون در حال حرکت به سمت دستگاه های موبایل است. در حال حاضر امکان تولید اپلیکیشن های موبایل با استفاده از پایتون میسر می باشد. برای تولید اپلیکیشن های GIS موبایل، هنوز جای کار وجود دارد اما با رشدی که در سال های گذشته روی پایتون اتفاق افتاده، استفاده قوی تر، از پایتون در GIS موبایل نیز دور از انتظار نیست و با شرکت در دوره های آموزشی انجمن شهرسازی ایران میتوانید در آینده ای نزدیک اپلیکیشن موبایل جی آی اس مخصوص به خودرا طراحی و پیاده سازی نمایید.

 

قیمت فیلم آموزش پایتون کاربردی در شهرسازی مناسب برای کار در دفاتر نوسازی به صورت تکی بدون تخفیف یک ملیون و دویست هزار تومان می باشد ولی شما می توانید این پکیج را به صورت تکی با و با تخفیف ویژه فقط 250 هزار تومان خرید و لایسنس اختصاصی خود را دریافت نمایید.

 

پس از پرداخت وجه، لینک دانلود به شما نمایش داده می شود. همچنین در صورت وارد کردن آدرس پستی خود می توانید پکیج را به صورت پستی نیز دریافت نمایید. با شماره 09128989801 در ارتباط باشید و یا برای ارسال پیام در واتس آپ اینجا کلیک کنید.

 

 

 

محصول شماره5: پکیج فیلم های آموزشی مقدماتی و پیشرفته space syntax کاربردی در شهرسازی

 

پکیج فیلم های آموزشی مقدماتی و پیشرفته space syntax کاربردی در شهرسازی:

مدرس : دکتر صفورا مختار زاده

نوع دوره: مقدماتی | پیشرفته | مقدماتی و پیشرفته (کامل)

هزینه مقدماتی و پیشرفته (دوره کامل) : ۶۰۰ تومان

تعداد ساعت: ۱۶ ساعت

تعداد جلسه:  ۴ جلسه ۴ ساعته

حجم فایل : ۲٫۰۶ GB

توضیحات دوره: 

این پکیج شامل فیلم های ضبط شده در کلاس آنلاین با حضور دانشجویان شهرسازی می باشد که همراه با فایل های پروژه های تمرین شده در اختیار شما قرار می گیرد و جزو بهترین آموزش های اسپیس سینتکس در شهرسازی می باشد.

 

 


 
 
00:00
 
00:18
 
 

بنا به نظریه چیدمان فضا، ترتیب قرارگیری فضاها در کنار یکدیگر تأثیری مستقیم بر نحوه استفاده از فضاها دارد. بسیاری از طراحان شهر علاقه مند به دانستن نتیجه طرح خود بر شهر هستند. اما آگاهی از نتیجه طرح نیاز به دانستن یک متود آنالیز مناسب دارد. تکنیک چیدمان فضا روابط مسیرهای شهری را مشخص می کند. این روابط شامل میزان یکپارچگی و پیوستگی مسیرهای شهر هستند. چیدمان فضا یک روند تحلیلی علمی با تاکید بر ویژگی های رفتاری انسان است که رابطه بین طرح های فضایی و ویژگی های اجتماعی و اقتصادی و زیست محیطی را بررسی می کند. این روش شامل بررسی الگوهای حرکتی مردم و تعاملات بین آنها، تراکم، کاربری و ارزش زمین، رشد شهری و تمایزات اجتماعی،امنیت و جرم خیزی می باشد. روش space syntax  در دهه ۱۹۷۰ توسط پروفسور بیل هیلیر ، پروفسور جولین هانسن و همکاران آنها در مدرسه بارلت از دانشگاه یو سی ال لندن معرفی شد. امروزه این روش در صدها دانشگاه دنیا و موسسه آموزشی به کار گرفته می شود و ما در این دوره آموزشی در اربنیتی دات آی آر به آن می پردازیم. از آنجایی که این روش بر مبنای آنالیزهای کیفی و تکنولوژی های کامپیوتری مکانی است، مجموعه ای از تئوری ها و متودها را برای آنالیز پیکربندی فضایی در تمامی مقیاس ها فراهم می کند. دوره آموزشی چیدمان فضا انجمن شهرسازی ایران اربنیتی از سطح مقدماتی تا حرفه ای تکنیک آنالیزی چیدمان فضا space syntax در شهرسازی را آموزش داده است و به صورت دقیق به بررسی قابلیت های نرم افزار  Ucl depth map می پردازد. تکنیک اسپیس سینتکس space syntax به شهرسازان  و معماران کمک می کند تا عواقب و تاثیر طرح خود را بر روی افرادی که در شهر زندگی و در آن حرکت می کنند؛ بسنجند. این تکنیک در زمینه های مختلف مانند جرم شناسی، باستان شناسی، تکنولوژی اطلاعات، جغرافیای شهری و انسانی،حمل و نقل و ترافیک شهری، پدیدارشناسی و علوم شناختی به کار می رود و اربنیتی به شما توصیه می کند حتما در این دوره که برای نخستین بار با این سرفصل های اختصاصی تشکیل شده است شرکت نمایید.

 

قسمتی از فیلم های این آموزش را برش داده و در قسمت زیر میتوانید مشاهده نمایید:

سرفصل آموزشی دوره آموزش مقدماتی و پیشرفته space syntax:

 

مقدماتی: (بدون نیاز به آشنایی با موضوع و مناسب برای کلیه مقاطع شهرسازی)

توجه: دوره مقدماتی و پیشرفته در یک  فیلم آموزشی قرار دارند و جدا از یکدیگر نیستند

مقدماتی ۲ جلسه ۴ ساعته

 • اهمیت بررسی و تحلیل ساختار و سازمان فضایی در هستی شناسی شهر
 • معرفی تئوری و روش چیدمان فضا
 • آموزش نرم افزار Depthmap مقدماتی شامل:
 • ترسیم نقشه های پایه و رفع اشکالات ترسیم
 • آشنایی با محیط نرم افزار
 • تحلیل های Axial شامل (تحلیل میزان اتصال مناطق شهری، پیدا کردن مسیرهای پرانتخاب در نظام ساختاری، تحلیل خوانایی، میزان جرم خیزی فضا، میزان پراکندگی محلات، مناطق و شهر و ….)
 • تحلیل های رگرسیونی (ارتباط میان شاخص ها)
 • نحوه خروجی گرفتن و انتقال به محیط ARC GIS
 • بررسی تجارب داخلی و خارجی
 • کاربرد تحلیل های چیدمان فضایی در بررسی نظام ساختاری شهر، مناطق و محلات
 • کاربرد تحلیل های چیدمان فضایی در پیش بینی فضاهای جرم خیز
 • کاربرد تحلیل های چیدمان فضایی در ارزیابی طرح های توسعه معابر و شبکه دسترسی
 • ارتباط میان ساختار و تحلیل های چیدمان فضایی و پراکنش محرومیت شهری
 • نحوه استفاده از تحلیل های چیدمان فضایی در مکانیابی کاربریها

پرسش و پاسخ

 


 

پیشرفته : (نیاز به آشنایی مقدماتی با مفهوم و نرم افزار، مناسب برای تمامی مقاطع با تأکید بر گرایش طراحی شهری)

دوره پیشرفته نیز به صورت آنلاین برگزار و فیلم آن ضبط  و در اختیار شما قرار میگیرد

پیشرفته ۲ جلسه ۳ ساعته

 • معرفی تئوری و روش چیدمان فضا (آشنایی با مفاهیم Topological، Metric، Angular)
 • آموزش نرم افزار Depthmap پیشرفته شامل:
 • ترسیم نقشه های پایه
 • تحلیل های Axial، Segment، Visibility، Agent، ISOVIST
 • تحلیل های رگرسیونی (ارتباط میان شاخص ها)
 • نحوه خروجی گرفتن و انتقال به محیط ARC GIS
 • بررسی تجارب داخلی و خارجی
 • پرسش و پاسخ

 

توجه : هزینه ثبت نام در هر دو دوره مقدماتی و پیشرفته کلاس space syntax کاربردی در شهرسازی که برای نخستین بار در  ایران با این سرفصل های جامع برگزار می گردد  ۶۰۰۰۰۰ تومان می باشد که از این لینک میتوانید خرید کنید و پس از پرداخت موفق، به صفحه دانلود هدایت خواهید شد

خریداران این آموزش از تاریخ خرید ، از ۶ ماه پشتیبانی رایگان در گروه تلگرام برخوردار هستند و میتوانند سوالات و مشکلات خود را مستقیما با استاد مطرح نمایند. 

 

پس از پرداخت وجه از لینک بالا، به صورت اتوماتیک به صفحه دانلود فایل و فیلم هدایت می شوید. در صورتی که تمایل دارید فیلم آموزشی برای شما پست شود میتوانید در صفحه خرید، در قسمت توضیحات، آدرس و کد پستی خود را نیز وارد نمایید ولی به همه شما عزیزان توصیه میکنیم فایل را دانلود نمایید . حجم کل آموش ۲ گیگ است و زمان دانلود آن حداکثر ۱ ساعت به طول می انجامد.

شما میتوانید سوالات و مشکلات خود را با تلفن ۰۹۱۲۸۹۸۹۸۰۱ مطرح نمایید.

قیمت فیلم آموزش پایتون کاربردی در شهرسازی مناسب برای کار در دفاتر نوسازی به صورت تکی بدون تخفیف 600 هزار تومان می باشد ولی شما می توانید این پکیج را به صورت تکی با و با تخفیف ویژه فقط 400 هزار تومان خرید و لایسنس اختصاصی خود را دریافت نمایید.

 

پس از پرداخت وجه، لینک دانلود به شما نمایش داده می شود. همچنین در صورت وارد کردن آدرس پستی خود می توانید پکیج را به صورت پستی نیز دریافت نمایید. با شماره 09128989801 در ارتباط باشید و یا برای ارسال پیام در واتس آپ اینجا کلیک کنید.

 

 

 

پیشنهاد ما به شما ، تخفیف بیشتر است

 

شما می توانید هر 5 پکیج ما را به صورت یکجا خرید نمایید و علاوه بر تخفیف های بالا باز هم تخفیف بیشتر بگیرید.

4 عدد پکیج هر کدام 250 هزار تومان + اسپیس سینتکس با قیمت 400 تومان

1- آموزش GIS کاربردی در شهرسازی = 250 هزار تومان

2- آموزش سیتی انجین کاربردی در شهرسازی  = 250 هزار تومان

3- آموزش بافت فرسوده کاربردی در شهرسازی= 250 هزار تومان

4- آموزش پایتون مقدماتی در شهرسازی= 250 هزار تومان

5- آموزش اسپیس سینتکس در شهرسازی= 400 هزار تومان

به اضافه پکیج آموزش اتوکد کاربردی به ارزش 250 هزار تومان که به صورت هدیه به شما تقدیم میگردد

 

 

جمع کل پکیج های بالا بدون تخفیف جمعا  شش ملیون و ششصد  هزار تومان می باشد که با تخفیف شب یلدا جمعا   یک ملیون و ششصدو پنجاه هزار تومان می شود  که اگر به صورت یکجا خرید شود باز هم تخفیف خرید کلی به شما تعلق خواهد گرفت و  فقط یک ملیون و دویست هزار تومان پرداخت می کنید!

 

 

قیمت فیلم آموزش های کلی کاربردی در شهرسازی به صورت تکی بدون تخفیف 6600000 هزار تومان می باشد ولی شما می توانید این پکیج را به صورت کلی با و با تخفیف ویژه فقط 1200000 هزار تومان خرید و لایسنس های اختصاصی خود را دریافت نمایید.

 

پس از پرداخت وجه، لینک های دانلود به شما نمایش داده می شود. همچنین در صورت وارد کردن آدرس پستی خود می توانید پکیج را به صورت پستی نیز دریافت نمایید. هر گونه سوال را با شماره 09128989801 مطرح نمایید. و یا برای ارسال پیام در واتس آپ اینجا کلیک کنید.

 

 

 

سبد خرید شما

موردی یافت نشد
جمع فرعی تومان0
حمل دریایی تومان0
مالیات تومان0
جمع تومان0
0
دریافت نوتیفیکیشن از Urbanity.ir آیا می خواهید از جدید ترین مطالب و آموزش ها و تخفیف ها بدون سر زدن به سایت باخبر شوید؟ خیر بله
سرفصل