چگونه موقعیت یک لوله‌ی خراب در دیوار را مشخص کنیم

04:002270

بسیاری از خانه‌ها دارای سیستم‌های لوله کشی داخل دیوارها هستند. این لوله‌ها انواع مختلفی دارند که از آن‌ها می‌توان به لوله‌های آب، فاضلاب و تهویه‌‌ی هوا اشاره کرد. وقتی که این لوله‌ها خراب شوند، پیدا کردن موقعیت آن‌ها کار ساده‌ای نیست. نشتی لوله‌های آب می‌تواند باعث رشد کپک شود و سلامت خانواده را به خطر بیندازد و خرابی لوله‌های فاضلاب باعث آزاد شدن گازهای خطرناک به درون منزل می‌شود که خود برای سلامت افراد یک تهدید به شمار می‌رود. پیدا کردن لوله‌های مشکل‌دار نیاز به صرف وقت و بررسی‌ها مختلف دارد و حتما باید از افراد شاغل در این زمینه کمک گرفت و لوله‌ها را تعویض کرد.

 

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت لوله کشی ساختمان را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک لوله کش در تهران باشید می‌توانید درخواست لوله کشی ساختمان ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

لوله‌های آب:

  1. تمامی وسایلی را که از آب استفاده می‌کنند نظیر ماشین لباسشویی و یخچال، خاموش کنید. سپس شیرهای آب را ببندید.
  2. کنتور آب را چک کنید. این کنتور معمولا نزدیک شیرفلکه‌ی اصلی آب است. اگر کنتور تغییر کرد بدین معناست که آب در جایی از منزل درحال نشت کردن است.
  3. دیوارهای خانه را با دقت بررسی کنید تا نشانه‌هایی از نشت آب پیدا کنید. این نشانه‌ها شامل ترک و پوسته پوسته شدن رنگ و لکه‌های موجود بر روی دیوار است. نشتی لوله باعث ایجاد لکه‌هایی بر روی دیوار می‌شود. دقت کنید که موقعیت این لکه به طور دقیق موقعیت نشتی لوله را نشان نمی‌دهد.
  4. زیرزمین را بررسی کنید و به دنبال خرابی ناشی از آب باشید. ممکن است دقیقا زیر قسمت نشت شده، بر روی زمین آب جمع شده باشد.
  5. به لوله‌های خارج از دیوار و در معرض دید در زیرزمین خود دقت کنید. زنگ زدگی و یا رطوبت در اطراف این لوله‌ها، نشان دهنده‌ی نشتی لوله در آن اطراف است. اگر کپک و یا چوب پوسیده کنار لوله مشاهده کردید، لوله‌ی خراب احتمالا پشت و یا بالای این موقعیت قرار دارد.

لوله‌های فاضلاب:

  1. برای پیدا کردن نشتی این نوع از لوله‌ها، از بینیتان کمک بگیرید! وقتی این لوله‌ها خراب می‌شوند شما نشانی از لکه و نشتی نمی‌بینید بلکه آن‌ها گازی از خود متصاعد می‌کنند که بویی ناخوشایند و خطرناک دارد.
  2. حواستان باشد که کجا بو قوی‌تر از جاهای دیگر به مشام شما می‌رسد. همان‌جا مکان موردنظر شماست.
  3. حالا وقت این است که با یک لوله کش تماس بگیرید. لوله کش‌ها وسایل مخصوصی دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانند به طور دقیق مکان خرابی را نشان دهند. برای این کار از ماشین‌های دودزا استفاده می‌کنند و دود با فشار وارد شبکه لوله‌های فاضلاب می‌شود و به تشخیص محل نشتی کمک می‌کند.

لینک کوتاه
https://urbanity.ir /?p=922

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند