فضای بازی کودکان،فضای تعاملات اجتماعی در سطح محلات

02:002.2K0

نمونه طراحی یک فضای مناسب و زیبا پر از اتفاق های هیجان انگیز برای کودکان در مقیاس متوسط در فضای عمومی شهر شانگهای که در راستای تغییر بخشی از یک محله انجام شده است. این نوع مداخله با چنین وسعتی نه تنها بر محیط شهری بلکه بر پویایی شهری کل یک محله به سرعت تأثیر می گذارد و تبدیل به یک نقطه عطف شهری و یک جاذبه محلی برای تعاملات اجتماعی در سطح محله می شود.
در طراحی این فضا از تکتیک های نقاشی کودکان و اسباب بازی های کودکانه استفاده شده است و کل پروژه شبیه یک شهر اسباب بازی مر از رنگ های شاد و فضاهای پیچ در پیچ است که روحیه کنجکاوی کودکان را تقویت میکند. همچنین از تکنیک های طراحی منظر و ایجاد فضاهای مکث و طراحی فضاهای فرصت برای اوقات فراقت ساکنین محله استفاده شده است. هدف اصلی این نوع پروژه ها ایجاد یک فضای مناسب برای تعاملات اجتماعی در سطح محلات و در نتیجه ایجاد یک فضای بصری دائم و تشویق ساکنان به سرمایه گذاری و افزایش ثروت توسط جانمایی کاربری های تجاری و تفریحی در سطح محله و توسعه پایدار و افزایش حس تعلق به مکان در سطح محلات می باشد.

 

 

به لینک زیر در اینستاگرام بروید و آدرس محل بهترین و بد ترین فضای بازی کودکان را که تا به حال دیده اید را کامنت کنید تا مورد مطالعه موردی شهرسازان قرار گیرد.

https://www.instagram.com/p/CNy97M3jvgM/?igshid=1k11vz2v5d63x

لینک کوتاه
https://urbanity.ir /?p=1433

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند