اشتباهات رایج نقاشی ساختمان

اشتباهات رایج نقاشی ساختمان

05:558650

اشتباهات رایج نقاشی ساختمان

 

هیچ چیز به اندازه نقاشی نمی تواند دکوراسیون خانه را تغییر دهد. اما با وجود رنگ های مختلف و موانع موجود، حتی ممکن است خبره ترین نقاش هم به اشتباهاتی دست بزند. خوشبختانه برخی از اشتباهات رایج نقاشی را به شما معرفی می کنیم تا از بروز اشکالات نقاشی ساختمان جلوگیری شود. 

 

  1. استفاده از شت اشتباه

اگر در هنگام نقاشی دچار مشکل شده باشید، شاید مشکل از شت ناشی شده باشد. استفاده از رنگ لاتکس آب با شت طبیعی باعث جذب آب شده، و پخش کردن رنگ را سخت می کند. بنابراین استفاده از شت مناسب می تواند نقاشی حرفه ای ایجاد کند. شتهای طبیعی با رنگ های روغنی تناسب دارد. شتهای مصنوعی نایلون یا پلی استر، برای رنگ های آبی مناسب هستند. 

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید در قدم اول می‌توانید هزینه نقاشی ساختمان را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال یافتن نقاش ساختمان در تهران باشید می‌توانید سفارش برای نقاشی ساختمان ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

 

  1. نگه داشتن طولانی مدت چسب

چسب رنگ برای نقاشی منظم ضروری است. برای ایجاد نقاشی حرفه ای وجود چسب ضروری است، اما اگر به مدت طولانی نگه داشته شود، به سختی کنده می شود. بنابراین یک ساعت پس از نقاشی چسب را بردارید. اما اگر به مدت طولانی روی رنگ بماند و به آن آغشته شود، هنوز برای جدا کردن آن وقت دارید. با کمک یک تیغ آن را جدا کنید. همچنین می توانید با کمک سشوار چسب را شل کرده و بعد آن را از روی دیوار جدا کنید. 

 

  1. عدم توجه به آب و هوا

رنگ دمای بالا را تحمل نمی کند، بنابراین در شروع کار به آب و هوا توجه کنید. رطوبت بالا فرایند خشک شدن رنگ آبی را کاهش می دهد. دمای انجماد از خشک یکدست رنگ پیشگیری می کند و باعث پوسته پوسته شدن رنگ می شود. دمای بالا رنگ را سریع خشک کرده و آن را حبابی می کند، و باعث می شود سطح آن یکدست خشک نشود. اگر رنگ خوب روی دیوار نمی نشیند، از شرکت سازنده بپرسید تا ببینید کدام دما مناسب شماست. شاید بهتر باشد دستگاه هایی مانند بخاری یا سیستم تهویه را روشن کرده و یا نقاشی را روز دیگری انجام دهید. 

 

  1. فراموش کردن بتونه

اشتباهات رایج نقاشی ساختمان

زمانی که می خواهید رنگ تیره را به رنگ روشن تغییر دهید، بتونه از مشخص شدن رنگ تیره زیرین جلوگیری می کند. این موضوع درباره نقاشی روی چوب هم صدق می کند. چوب دارای تانین است که در صورت خیس شدن رنگ به روی سطح می آید، و باعث لکه و تغییر رنگ می شود. با استفاده از بتونه ضد تانین پیش از نقاشی می توانید از این مشکل پیشگیری کنید. اگر تغییر رنگ زیاد است، قبل از استفاده از رنگ جدید دو بار بتونه کنید.

 

  1. ماندن اثر غلتک روی سقف

 

اشتباهات رایج نقاشی ساختمان

قسمت متصل کننده سقف به دیوار برای نقاشی سخت است و به همین دلیل غلتک می تواند کارتان را راحت کند. با این حال ممکن است رد و نشان غلتک روی سقف بماند. اگر رنگ هنوز تر است، کمی شیشه شور را روی آن اسپری کرده و تمیز کنید. بهترین راه برای پیشگیری از این مشکل این است که از سقف تا قسمت بالای دیوار را با شت به شکل افقی نقاشی کنید. تا اثر غلتک روی سقف و دیوار نماند. 

 

  1. عدم آماده سازی سطح براق

 

اشتباهات رایج نقاشی ساختمانرنگ براق که به دلیل مقاومتش استفاده می شود در برابر گرد و خاک و چربی عالی است. همین مزیت که مانع لکه شدن این رنگ می شود از نشستن رنگ جدید روی آن نیز جلوگیری می کند. به همین دلیل باید سطح براق را سوهان بکشید. این سوهان کشیدن باید با تمیز کردن ذرات آن از روی سطح رنگی همراه باشید. محلول های ضد براق کننده نیز می توانند سطح براق را تمیز کرده و آن را برای نقاشی آماده کنند.

 

  1. استفاده از رنگ بر پایه آب روی کاغذ دیواری

نقاشی روی کاغذ دیواری از نقاشی دیوارهای دیگر سخت تر نیست، اما یک تفاوت وجود دارد. رنگ بر پایه آب با بتونه می تواند چسب آن را جدا کرده و باعث جدا شدن کاغذ دیواری شود. برای پیشگیری از این مشکل از بتونه روغنی استفاده کنید.

 

لینک کوتاه
https://urbanity.ir /?p=1206

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند