در بازسازی خانه چه چیزهایی را نگه داشته و چه چیزهایی را تعویض کنید

05:295460

بازسازی خانه یک نیاز است نه خواسته. اگر خانه ای قدیمی یا تاریخی خریده اید باید بعضی چیزها را نگه داشته و بعضی چیزها را تعویض کنید. در این صورت بازسازی لازم است. خانه های قدیمی به خاطر قدمت خود زیبا هستند. بنابراین لازم نیست آن را مدرن کنید. پس در خانه تاریخی لازم است برخی چیزها را نگه داشت و برخی دیگر را تعویض کرد. چیزهایی که شرایط خوبی دارند و البته تعویض شان مشکل است باید نگه دارید. درهای داخلی و بیرونی، چارچوب پنجره، شومینه و غیره از این موارد هستند.  اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت تغییر دکوراسیون داخلی را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک شرکت بازسازی در تهران باشید می‌توانید درخواست بازسازی خانه ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

از سوی دیگر چیزهای خراب را باید تعویض کرد. مخصوصا اگر آسیب از آب و حشرات ناشی شود. یک نکته مهم درباره خانه ها این است که می توانید از سمساری های اشیای قدیمی خریده و جایگزین کنید. در صورتی که نتوانستید چیزی پیدا کنید باید از گزینه های مدرن استفاده کنید. 

در بازسازی خانه چه چیزهایی را نگه داشته و چه چیزهایی را تعویض کنید

بخش هایی که باید نگه دارید

پنجره 

پنجره اغلب خانه های تاریخی زنگ زده و تعویض آن سخت است. بنابراین در بازسازی لازم نیست پنجره را برداشته و تعویض کنید. به جای آن قسمت هایی که توسط آب یا حشرات آسیب دیده را تعویض کنید. در این صورت به قطعات چوب نیاز دارید. همیشه شیشه پنجره را نگه دارید.

در

خانه های قدیمی درهای چوبی بزرگ و سنگین دارند که پنل و طراحی آن بسیار قدیمی است و به سختی می توانید همتای آن را پیدا کنید. پس به جای تعویض در آن را سنباده زده و جلا دهید. در این صورت هم جذابیت خانه قدیمی حفظ شده و هم در آن شرایط خوبی دارد. با این کار در هزینه ها صرفه جویی می کنید.

کفپوش

کفپوش خانه های قدیمی چوبی است و باید روکش آن را تعویض کنید، حتی اگر بخواهید روی آن فرش بیندازید. کاری که باید انجام دهید برداشتن کفپوش است. در این صورت می توانید میزان آسیب ناشی از آب و حشرات و پوسته دادن را بررسی کنید. در صورت نیاز روکش آن را عوض کنید تا هم تازه شود و هم صرفه جویی کرده باشید. 

شومینه

خانه های قدیمی شومینه داشتند. با این کار هم خانه گرم می شد و هم زیبا. شومینه دیگر ترند نیست و معمولا با آجر و کناف تزیین می شود. به همین دلیل باید شومینه های قدیمی را ارتقا دهید تا هم در خانه تان بماند و هم زیبا باشد. 

بخش هایی که باید تعویض کنید

سقف

سقف خانه واقعا قدیمی است. اما سقف خانه های قدیمی باید تعویض شوند. بنابراین این کار را در بازسازی لحاظ کنید. معمولا سقف خانه های قدیمی شیروانی بودند و اگر می خواهید این سبک را نگه دارید باید هزینه کنید. اما اگر می خواهید سبک و سیاق سقف خانه را عوض کنید می توانید این کار را انجام دهید که هزینه اش هم از شیروانی کمتر است.

سیستم گرمایشی و سرمایشی

خانه های قدیمی به جای سیستم تهویه و گرمایشی اجاق و شومینه دارند. شاید خانه تان بویلر داشته باشید. بنابراین در بازسازی باید سیستم تهویه را اضافه کنید. اگر صاحبخانه قبلی آن را نصب کرده باشد کارتان راحت تر است. اما اگر طی ده سال گذشته تعویض نشده باشد باید این کار را انجام دهید. 

سیم کشی

حتما سیم کشی خانه قدیمی شما با قوانین امروز سازگار نیست. چون در سیم کشی قدیمی از سیم های زمینی استفاده نمی شد و دو سیمه بودند. در حالی که سیم کشی امروزی ۴ سیمه است. پس باید سیم کشی خانه را عوض کنید. باید جعبه فیوز را برداشته و به جای آن مدارشکن بگذارید. 

 

در بازسازی خانه چه چیزهایی را نگه داشته و چه چیزهایی را تعویض کنیدنتیجه گیری

همیشه خانه ای که خریده ایم کاملا مطابق میل مان نیست. اما می توانیم طی بازسازی آن را با سلیقه مان جور کنیم. بازسازی خانه کار ضروری است، مخصوصا اگر خانه تان قدیمی باشد. باید همه چیز خانه را با عناصر مدرن تعویض کنید. اما برخی از قسمت های آن را می توانید نگه دارید.

لینک کوتاه
https://urbanity.ir /?p=1112

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند