کلاس آموزش اسپیس سینتکس space syntax کاربردی در شهرسازی - انجمن شهرسازی ایران کلاس آموزش اسپیس سینتکس space syntax کاربردی در شهرسازی

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1791″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_border” css_animation=”appear”][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=”bounceIn” css=”.vc_custom_1626934656012{background-color: #e5e5e5 !important;}”][vc_column parallax=”content-moving-fade” css_animation=”bounceIn”][vc_column_text]کلاس آنلاین مقدماتی و پیشرفته space syntax کاربردی در شهرسازی:

مدرس : دکتر صفورا مختار زاده

نوع دوره: مقدماتی | پیشرفته | مقدماتی و پیشرفته (کامل)

هزینه مقدماتی: 300 تومان

هزینه پیشرفته: 350 تومان

هزینه مقدماتی و پیشرفته (دوره کامل) : 600 تومان

زمان تشکیل دوره:

دوره مقدماتی: شنبه 16 مرداد و یکشنبه 17 مرداد ساعت 16 الی 20

دروره پیشرفته: دوشنبه 18 مرداد و سه شنبه 19 مرداد ساعت 16 الی 20

 

 [/vc_column_text][vc_column_text]

بنا به نظریه چیدمان فضا، ترتیب قرارگیری فضاها در کنار یکدیگر تأثیری مستقیم بر نحوه استفاده از فضاها دارد. بسیاری از طراحان شهر علاقه مند به دانستن نتیجه طرح خود بر شهر هستند. اما آگاهی از نتیجه طرح نیاز به دانستن یک متود آنالیز مناسب دارد. تکنیک چیدمان فضا روابط مسیرهای شهری را مشخص می کند. این روابط شامل میزان یکپارچگی و پیوستگی مسیرهای شهر هستند. چیدمان فضا یک روند تحلیلی علمی با تاکید بر ویژگی های رفتاری انسان است که رابطه بین طرح های فضایی و ویژگی های اجتماعی و اقتصادی و زیست محیطی را بررسی می کند. این روش شامل بررسی الگوهای حرکتی مردم و تعاملات بین آنها، تراکم، کاربری و ارزش زمین، رشد شهری و تمایزات اجتماعی،امنیت و جرم خیزی می باشد. روش space syntax  در دهه ۱۹۷۰ توسط پروفسور بیل هیلیر ، پروفسور جولین هانسن و همکاران آنها در مدرسه بارلت از دانشگاه یو سی ال لندن معرفی شد. امروزه این روش در صدها دانشگاه دنیا و موسسه آموزشی به کار گرفته می شود و ما در این دوره آموزشی در اربنیتی دات آی آر به آن می پردازیم. از آنجایی که این روش بر مبنای آنالیزهای کیفی و تکنولوژی های کامپیوتری مکانی است، مجموعه ای از تئوری ها و متودها را برای آنالیز پیکربندی فضایی در تمامی مقیاس ها فراهم می کند. دوره آموزشی چیدمان فضا انجمن شهرسازی ایران اربنیتی از سطح مقدماتی تا حرفه ای تکنیک آنالیزی چیدمان فضا space syntax در شهرسازی را آموزش داده است و به صورت دقیق به بررسی قابلیت های نرم افزار  Ucl depth map می پردازد. تکنیک اسپیس سینتکس space syntax به شهرسازان  و معماران کمک می کند تا عواقب و تاثیر طرح خود را بر روی افرادی که در شهر زندگی و در آن حرکت می کنند؛ بسنجند. این تکنیک در زمینه های مختلف مانند جرم شناسی، باستان شناسی، تکنولوژی اطلاعات، جغرافیای شهری و انسانی،حمل و نقل و ترافیک شهری، پدیدارشناسی و علوم شناختی به کار می رود و اربنیتی به شما توصیه می کند حتما در این دوره که برای نخستین بار با این سرفصل های اختصاصی تشکیل شده است شرکت نمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=”bounceIn” css=”.vc_custom_1626934656012{background-color: #e5e5e5 !important;}”][vc_column parallax=”content-moving-fade” css_animation=”bounceIn”][vc_column_text]سرفصل آموزشی دوره آموزش مقدماتی و پیشرفته space syntax:

 

مقدماتی: (بدون نیاز به آشنایی با موضوع و مناسب برای کلیه مقاطع شهرسازی)

هزینه دوره مقدماتی 600 هزار تومان می باشد که همکنون با تخفیف 50% به مدت محدود فقط با 300 هزار تومان قابل ثبت نام است. 

مقدماتی ۲ جلسه ۴ ساعته

 • اهمیت بررسی و تحلیل ساختار و سازمان فضایی در هستی شناسی شهر
 • معرفی تئوری و روش چیدمان فضا
 • آموزش نرم افزار Depthmap مقدماتی شامل:
 • ترسیم نقشه های پایه و رفع اشکالات ترسیم
 • آشنایی با محیط نرم افزار
 • تحلیل های Axial شامل (تحلیل میزان اتصال مناطق شهری، پیدا کردن مسیرهای پرانتخاب در نظام ساختاری، تحلیل خوانایی، میزان جرم خیزی فضا، میزان پراکندگی محلات، مناطق و شهر و ….)
 • تحلیل های رگرسیونی (ارتباط میان شاخص ها)
 • نحوه خروجی گرفتن و انتقال به محیط ARC GIS
 • بررسی تجارب داخلی و خارجی
 • کاربرد تحلیل های چیدمان فضایی در بررسی نظام ساختاری شهر، مناطق و محلات
 • کاربرد تحلیل های چیدمان فضایی در پیش بینی فضاهای جرم خیز
 • کاربرد تحلیل های چیدمان فضایی در ارزیابی طرح های توسعه معابر و شبکه دسترسی
 • ارتباط میان ساختار و تحلیل های چیدمان فضایی و پراکنش محرومیت شهری
 • نحوه استفاده از تحلیل های چیدمان فضایی در مکانیابی کاربریها

پرسش و پاسخ

 


پیشرفته : (نیاز به آشنایی مقدماتی با مفهوم و نرم افزار، مناسب برای تمامی مقاطع با تأکید بر گرایش طراحی شهری)

هزینه دوره پیشرفته 700 هزار تومان می باشد که همکنون با تخفیف 50% به مدت محدود فقط با 350 هزار تومان قابل ثبت نام است. 

پیشرفته ۲ جلسه 3 ساعته

 • معرفی تئوری و روش چیدمان فضا (آشنایی با مفاهیم Topological، Metric، Angular)
 • آموزش نرم افزار Depthmap پیشرفته شامل:
 • ترسیم نقشه های پایه
 • تحلیل های Axial، Segment، Visibility، Agent، ISOVIST
 • تحلیل های رگرسیونی (ارتباط میان شاخص ها)
 • نحوه خروجی گرفتن و انتقال به محیط ARC GIS
 • بررسی تجارب داخلی و خارجی
 • پرسش و پاسخ

توجه : هزینه ثبت نام در هر دو دوره مقدماتی و پیشرفته کلاس space syntax کاربردی در شهرسازی که برای نخستین بار در  ایران با این سرفصل های جامع برگزار می گردد بدون تخفیف 1300000 تومان می باشد در صورتی که دوره مقدماتی و پیشرفته را باهم ثبت نام کنید علاوه بر 50% تخفیف ویژه، 50 هزار تومان تخفیف دیگر نیز شامل حال شما خواهد شد و فقط با 600 هزار تومان می توانید از صفر تا صد اسپیس سینتکس را بدانید و به کار بگیرید.

برای دریافت تخفیف اینجا کلیک کنید

space syntax[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1627859642129{background-image: url(https://urbanity.ir/wp-content/uploads/2021/08/last1-352×352-1-e1627858487202.jpg?id=1839) !important;}”] 

 

 

 

 

 

 

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row parallax=”content-moving-fade” css_animation=”zoomIn” css=”.vc_custom_1626935016112{background-color: #bdefcd !important;}”][vc_column][vc_column_text]جهت پیش ثبت نام و شرکت در  کلاس آموزش space syntax ( اسپیس سینتکس )  کاربردی در شهرسازی فرم‌ زیر را تکمیل نمایید . پس از تکمیل فرم به صفحه ای هدایت می شوید که در صورت تمایل می توانید هزینه دوره مقدماتی و یا دوره پیشرفته و یا دوره کامل را پرداخت نمایید. همچنین در صورتی که به هر دلیل موفق به شرکت در کلاس آنلاین نشدید میتوانید فیلم جلسات را با لایسنس اختصاصی خودتان دریافت و مشاهده کنید.

پیش ثبت نام کلاس space syntax کاربردی در شهرسازی

جهت پیش ثبت نام و یا ثبت نام در کلاس مجازی آنلاین space syntax فرم زیر را تکمیل نمایید .

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

سبد خرید شما

موردی یافت نشد
جمع فرعی تومان0
حمل دریایی تومان0
مالیات تومان0
جمع تومان0
0
دریافت نوتیفیکیشن از Urbanity.ir آیا می خواهید از جدید ترین مطالب و آموزش ها و تخفیف ها بدون سر زدن به سایت باخبر شوید؟ خیر بله