اصول فنگ شویی اتاق کار + 8 نکته مهم - انجمن شهرسازی ایران

اصول فنگ شویی اتاق کار + 8 نکته مهم

صفحه اصلی > آگهی : اصول فنگ شویی اتاق کار + 8 نکته مهم
اصول فنگ شویی اتاق کار + 8 نکته مهم

اصول فنگ شویی به افزایش کارآیی و بهره وری در یک اتاق کار، کمک می کنند. اجرای این اصول نیاز به آموزش صحیح آن ها دارد.

بررسی اصول فنگ شویی در دفاتر اداری

ایجاد حس تعادل و نظم در محیط کار

اصول فنگ شویی شما را وادار می کند تا نظم و تعادل را بر دفتر کار و اتاق کار خود حاکم کنید.چرا که معتقد است تنها زمانی انرژی های مثبت در اتاق کار جاری می شوند که همه عناصر در جای خود قرار گرفته باشند. حتماً دقت کرده اید که در محیط های نامنظم و شلوغ، شما نیز بهره وری لازم و انرژی کافی برای انجام فعالیت های مستمر ندارید.

پس تلاش کنید تا از فنگ شویی برای منظم کردن اتاق و میز کار خود استفاده کنید. عناصر را به گونه ای بچینید که هیچ عنصر اضافه ای در محیط دیده نشود. همچنین از چیدمان کلیه لوازم اداری در یک نقطه مشخص و معین، پرهیز کنید. انجام این کار موجب ایجاد حس سنگینی در بخشی از محیط شده و حس تعادل را به هم می ریزد.

استفاده از رنگ های روشن در محیط کار

در اصول فنگ شویی استفاده از رنگ های روشن و به خصوص رنگ سفید، بسیار توصیه شده است. چرا که این رنگ با خلوص بالا و انرژی مثبت خود، روند کارها را بهبود می بخشد. به طور عکس بکارگیری هارمونی رنگ های تیره و خفه به خصوص به شکل غالب و کلی، ممنوع شده است. پیشنهاد ما استفاده از رنگ های شاد در پس زمینه رنگ های روشن و خنثی است.

همچنین پیشنهاد می دهیم در انتخاب رنگ های شاد نیز سراغ رنگ هایی که منجر به کاهش تمرکز و از دست رفتن راندمان کاری می شوند، نروید. قرمز یکی از همین رنگ هاست که اگر به طور افراطی در محیط کار استفاده شود، با افزایش تنش و اضطراب در کارمندان، راندمان آن ها را کاهش می دهد. پس حتی اگر مجبور به استفاده از این رنگ، به عنوان رنگ سازمانی هستید، از آن تنها در بخش های کوچکی از محیط استفاده کنید.

سازماندهی میز کار به شکل پیوسته و روتین

اگر تصمیم دارید تا از اصول فنگ شویی برای افزایش انرژی مثبت در محل کار استفاده کنید، به هیچ وجه نباید در تمیز و مرتب ساختن میز کار خود، تنبلی کنید. فضای این میز می بایست تنها به انجام پروژه های فعلی اختصاص یابد. قرار دادن برگه های پاره، کهنه و لوازم غیر ضروری بر روی این میز، حس و حالی بدی را منتقل می کند و بر میزان بهره وری شما اثر منفی می گذارد.

پس تلاش کنید تا با مرتب ساختن میز، حذف عناصر اضافه و ایجاد یک نظم بصری بر روی میز کار خود، انرژی مثبت اتاق کار را افزایش دهید. شما همچنین می بایست کارمندان خود را وادار به مرتب سازی میز کنید تا از این طریق راندمان کلی شرکت را بهبود دهید.

استفاده از عناصر طبیعی و پویا در اتاق کار

اگر دقت کرده باشید، در دکوراسیون دفاتر اداری موفق و حرفه ای، از گیاهان و عناصر طبیعی، به وفور استفاده می شود. این کار صرفاً جهت زیباسازی محیط اداری به کار نمی رود. بلکه برای اجرای اصول فنگ شویی مورد توجه قرار می گیرد. گیاهان طبیعی قادرند تا با جذب استرس و آلودگی های محیطی، یک فضای سالم برای کار و فعالیت بسازند.

رنگ سبز گیاهان حس آرامش را تقویت کرده و بر میزان تمرکز کارمندان نیز اثر مثبت می گذارد. می توانید با ایجاد یک فلاورباکس و یا گلخانه کوچک در اتاق کار خود، حس تعالی و پویایی را در این فضا تقویت کنید. در کنار این، یک دکور خاص، شکیل و طبیعی بسازید. به خاطر داشته باشید هیچگاه از گل های خشک شده، گیاهان پلاسیده و زرد در محیط کار استفاده نکنید. انرژی منفی این عناصر به قدری ست که می تواند بر حس و حال شما اثر بگذارد.

بکارگیری آثار هنری و مفهومی در اتاق کار

اصول فنگ شویی بر پایه انرژی مثبت است. در همین راستا می توانید از تابلوها و آثار هنری که تداعی کننده یک مفهوم سازنده و متعالی هستند، استفاده کنید. انجام این کار کمک می کند تا یک مفهوم مثبت در ذهن شما تثبیت شده و انرژی مثبت در فضا به جریان دربیاید. اگر چه خرید و استفاده از آثار هنری در دکوراسیون اداری، هزینه دکور فضا را افزایش می دهد، اما به همین میزان کیفیت آن را نیز ارتقا می بخشد. ما در این مطلب نحوه محاسبه قیمت طراحی دکوراسیون اداری و دفتر کار را توضیح داده ایم. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر آن را مطالعه کنید.

عدم چیدمان بخش ورودی در اتاق کار

چیدمان ورودی اتاق کار به گونه ای که چشم بیننده را اذیت کند، در تضاد با اصول فنگ شویی است. اگر از جمله افرادی هستید که جعبه هایی از لوازم غیر ضروری را در ورودی چیده اید تا یک روز آن ها را به انبار ببرید یا دور بریزید، باید بدانید در جهت مخالف قوانین فنگ شویی گام گذاشته اید. ورودی اتاق کار شما می بایست فاقد هرگونه عنصر اضافه باشد.

در این بخش از فضا می توان از یک تا دو تابلو کوچک بر روی دیوار استفاده کرد. اما به هیچ وجه نباید آن را دکور نمود. این کار نه تنها مسیر را برای ورود انرژی های مثبت باز می کند، بلکه در ایجاد یک ورودی دعوت کننده نیز موثر عمل می کند. در لینک https://article.tebyan.net/482080 اطلاعات بیشتری راجب اصول طراحی دکوراسیون اتاق اداری مطالعه کنید.

انتخاب بهترین موقعیت برای قرار دادن میز کار

انتخاب یک موقعیت مناسب برای چیدمان میز کار، یکی از چالش برانگیزترین مراحل طراحی و دکوراسیون است. اصول فنگ شویی یک راهنمایی جامع برای چیدمان میز کار ارائه داده است. برای ایجاد یک چیدمان موثر و مفید، لازم است تا میز کار را در موقعیت فرماندهی قرار دهید. یعنی میز را به گونه ای در محیط چیدمان کنید که به تمام فضا اشراف داشته باشید. شما می بایست ورود و خروج افراد از اتاق را تحت کنترل بگیرید. بدین منظور میز را در موقعیتی قرار دهید که اجازه کنترل تمام پارامترهای محیطی را بدهد. اما به خاطر داشته باشید، قرار دادن میز درست مقابل پنجره، درست نیست. این کار نیز می تواند مسیر ورود انرژی مثبت را مسدود کند.

نورپردازی اتاق کار با اصول فنگ شویی

نور یکی از مهم ترین پارامترهای طراحی و دکوراسیون دفاتر کاری به حساب می آید. بدون در اختیار داشتن نور کافی، فضا بیش از حد دلمرده و خسته کننده به نظر می رسد. به همین خاطر است که همواره توصیه می کنیم در طراحی و دکور فضا، توجه ویژه ای به طراحی نور داشته باشید. فنگ شویی نیز توجه به طراحی سیستم نورپردازی را ضروری می داند.

بدین منظور استفاده از نور طبیعی روز را پیشنهاد داده است. چرا که در واقعیت نیز نور خورشید منتقل کننده حس شادابی و نشاط است. با ورود نور طبیعی به فضای اتاق کار، ناخودآگاه حس شادابی و پویایی می کنید. پس مسیر ورود نور را باز کنید. همچنین از یک سیستم نورپردازی حرفه ای و قوی برای تأمین نور کافی در دفتر کار، استفاده کنید. خیلی سریع متوجه افزایش راندمان خود و دیگر کارمندان خواهید شد.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آنتالیا؛ مقصد محبوب سفرهای تابستانی

آنتالیا؛ مقصد محبوب سفرهای تابستانی

آنتالیا؛ مقصد محبوب سفرهای تابستانی تابستان فصل دلخواه و دلپذیر ما از دوران کودکی بوده است. فصلی گرم با آفتاب سوزان و روزهای طولانی که در کنار تفریحات متنوع و سفرهای خاطره…

دیزل ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور چیست؟ دیزل ژنراتور یک منبع تولید برق مستقل و پرتابل است که می تواند در شرایط مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه از یک موتور احتراق داخلی دیزلی تشکیل…

کمیسیون ماده 5 شهرداری چیست و چه وظیفه ای دارد؟

کمیسیون ماده 5 شهرداری چیست و چه وظیفه ای دارد؟

مرداد 21 1402 0اظهار نظر کمیسیون ماده 5 شهرداری چیست و چه وظیفه ای دارد؟ مقالات به طور خلاصه، کمیسیون ماده 5 شهرداری، نوعی ساختار مشورتی متشکل از چند نفر عضو است…

LEGEND

اصول فنگ شویی اتاق کار + 8 نکته مهم
عنوان
ارسال کننده
تاریخ
برچسب
برچسب ها :
زمان فعلی
مقیاس مطالعه

سبد خرید شما

موردی یافت نشد
جمع فرعی تومان0
حمل دریایی تومان0
مالیات تومان0
جمع تومان0
0
دریافت نوتیفیکیشن از Urbanity.ir آیا می خواهید از جدید ترین مطالب و آموزش ها و تخفیف ها بدون سر زدن به سایت باخبر شوید؟ خیر بله
سرفصل