ستاد سفرهای نوروزی در شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان البرزتشکیل شد - انجمن شهرسازی ایران


به نقل از وزارت راه و شهرسازی ،

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با تاکید بر اولویت مقام عالی وزارت بر توجه ویژه به سفرهای نوروزی و تلاش شبانه روزی در جلب رضایت و خدمات رسانی شایسته تر مسافران نوروزی  ، از ارزیابی استانها از زاویه عملکرد سفرهای نوروزی و تقدیر از ۵ استان برتر در این زمینه به مناسبت نوروز ۱۴۰۲ توسط وزیر راه و شهرسازی خبر داد . وی با معرفی سه پیک سفرهای عید باستانی نوروز  ،یعنی ؛ ۲۴ اسفند تا ابتدای ماه مبارک رمضان ، ۴فروردین ماه ۱۴۰۲ تا ۹ فرودین بعنوان پیک دوم و ۳روز پایانی تعطیلات فروردین و روز طبیعت  ، بر لزوم توجه به سفرهای سال ۱۴۰۲ با در نظر گرفتن تلاقی این ایام با ماه مبارک رمضان ، تاکید کرد و افزود با رویکرد نشاط آفرینی و خلق فضاهای سرزنده و معنوی با اقدامات خلاقانه می توان در زمره استان های برتر قرار گرفت . وی همچنین یادآور شد مقام عالی وزارت در این خصوص برتشکیل جلسات هفتگی با رویکرد پیگیرانه ، توجه ویژه دارند .

در ادامه جلسه سرهنگ سلطانی ، نماینده پلیس راه استان البرز ضمن ارائه گزارش ۱۰ماهه نخست سال ۱۴۰۱ افزود۷۴ درصد مقصرین تصادفات رانندگی را خودروهای سواری تشکیل می دهند . وی با بحرانی خواندن برخی محورهاهمچون محور کمال آباد با دارا بودن آمار فوتی به میزان ۴ نفر در سال ۱۴۰۰ ، عوامل بروز تصادفات را به سه عامل ؛ انسانی که توسط پلیس رصد می شود  ،  راه که توسط ادارات راهداری رصد و نگهداری می شود و وسایل نقلیه که در حوزه وزارت صمت قرار می گیرد ، تقسیم بندی کرد . وی تاکید کرد مواردی که سال ۱۴۰۲ باید مورد توجه مضاعف قرار گیرند عبارتند است : بحث کنترل بار  ، استقرار و هماهنگی خودروهای امداد و نجات در محور ها  ،استفاده از ظرفیت حداکثری رسانه ها و تبلیغات محیطی و آشکارسازی نقاط حادثه خیز استان ، بازسازی خطوط طولی ، ایمن سازی دماغه های خروجی ، شستشوی تابلوهای راهنما و رفع خرابی های دوربین های کنترل سرعت در مسیرهای تهران -کرج ، کرج – قزوین و جاده چالوس که تا قبل از پیک سفرهای نوروزی باید مورد توجه قرار گیرند .

در ادامه جلسه دکتر خالقی مدیرکل راه و شهرسازی به عنوان رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان البرز یادآور شد فواصل ۳۰ کیلومتری مبادی ورودی شهرها ۶۰درصد تصادفات را شامل می شوند . وی با توجه به حوزه وظایف وزارت راه و شهرسازی  ، کار در این حوزه بویژه در ایام پیک سفرها را ، اقدامی جهادی توصیف کرد .

در این جلسه معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای به شیوه نامه هرساله در ارتباط با سفرهای نوروزی اشاره کرد و افزود تعداد مسافران بر اساس پیش فروش اینترنتی بلیط ها، افزایش ۸۵ درصدی را نشان می دهد . وی با تاکید بر دو دغدغه در سطح کشور و نه فقط استان البرز در بحث فرسودگی ناوگان مسافربری و نرخ کرایه جابجایی مسافر  ، خاطر نشان کرد تلاش بر این است که رضایت مردم و رانندگان همزمان مرتفع گردد .

در این جلسه نماینده راه آهن استان البرز از تشکیل ستاد راه آهن جهت رفع کلیه مسائل راه آهن تا ۲۳ اسفندماه امسال جهت خدمات رسانی به مسافران نوروزی خبر داد . وی افزود با راه اندازی و واگذاری پارکینگ راه آهن استان  ، امسال ۱۰۰۰ اتومبیل امکان پارک دراین جایگاه را خواهند داشت  . وی همچنین از استقرار ۸دستگاه دوربین مداربسته در راه آهن استان یادکرد و اضافه کرد مسیر راه آهن موجود از ۴ استان کشورعبور کرده است . وی همچنین با اشاره به برون سپاری فروش بلیط به آژانس های خصوصی به افزایش ساعات فروش بلیط پرداخت . خوشبخت از وجود ۸قطار مبدأ و مقصدی به آذربایجان و مشهد و ۸ قطار حومه ای مسیر کوتاه به شهرهای تهران  ،هشتگرد و تاکستان در راه آهن استان البرز خبر داد و ساعات پیک جابجایی مسافر را ۱۰تا ۱۲ صبح و ۲تا ۴ بعد ازظهر دانست . وی هم چنین نرخ جابجایی مسافر بصورت روزانه را ۲۰۰۰نفر با قیمت ۲۵۰۰-الی ۸۰۰۰تومان با بیشترین سوبسید دولتی خواند و از سطح اشغال ۱۲۰درصدی قطارهای حومه ای استان البرز یاد کرد .

در این جلسه نمایندگان راه آهن ازخطرساز بودن خیابان جدید حسین آباد در ورودی ایستگاه خبر دادند و خواستار ساماندهی نیوجرسی این مسیر شدند که مقرر گردید با بازدید مدیرکل راه و شهرسازی این مهم رفع و رجوع گردد.

خالقی شأن وجود جلسات شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان را همین رفع مسائل موجود دستگاه های همکار در جهت ارتقای سلامت شهروندان خواند .

مدیر مجموعه فرودگاهی پیام نیز با اشاره به عدم وجود هیچ گونه اطلاعیه ای در ارتباط با موضوعات ایمنی و هوانوردی فرودگاه پیام از رفع و رجوع  حداکثری مسائل زیرساختی و ارتباطاتی این مبادی مهم حمل و نقل استان خبر داد . فراهانی ادامه داد : فرسودگی ناوگان هوایی از دغدغه های این حوزه نیز هست . وی گفت با این مقدمات رایزنی شده است که در نوروز ۱۴۰۲ به اهواز و نجف پروازهایی داشته باشیم . وی مهمترین مسائل این حوزه را بحث دسترسی و عدم وجود جاده اختصاصی به این فرودگاه دانست . وی افزود : مسائل مرتبط با دسترسی اعم از؛ ترافیک بلوار ارم ، و لزوم تکمیل تعریض های محور قزلحصار و دسترسی از مسیر هاشمی رفسنجانی  ، هستند که امیدواریم بخوبی رفع و رجوع شوند . وی گفت بحث امکانات فرودگاه با بررسی های مرتبط با طرح اصلاحیه برای ارتقا و حفظ ایمنی این سامانه حمل و نقلی به خوبی اجرا شد و مود تأیید بازرسان قرار گرفت .

در این جلسه نمایندگان هواشناسی و شرکت عمران و همچنین بانک مسکن استان به ارائه گزارش اقدامات و بسته های خدمات رسانی به مسافران نوروزی پرداختند و در پایان این جلسه مقرر شد نمایندگان عضو شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان با بازدیدهای سراسری از مراکز خدمات رفاهی ، محورهای پرتردد نوروزی و بررسی ایمنی راه و علائم و همچنین رصد سطح خدمات رسانی ایستگاه های حمل و نقل با هدف ارتقای کیفی خدمت رسانی به شهروندان و مسافران نوروزی فعال شوند و به صورت هفتگی گزارش اقدامات بهبودبخش خود را به شورا ارائه دهند و با جلب همکاری گروه های جهادی و داوطلب در انجام گسترده تر ماموریت ها کوشا باشند .منبع

فهرست مطالب

5/5

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

سبد خرید شما

موردی یافت نشد
جمع فرعی تومان۰
حمل دریایی تومان۰
مالیات تومان۰
جمع تومان۰
0
دریافت نوتیفیکیشن از Urbanity.ir آیا می خواهید از جدید ترین مطالب و آموزش ها و تخفیف ها بدون سر زدن به سایت باخبر شوید؟ خیر بله