تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن چهارمحال و بختیاری، از بهار سال آینده - انجمن شهرسازی ایران


به نقل از وزارت راه و شهرسازی ،

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری، حسینعلی مقصودی در سومین نشست با خبرنگاران در سال جاری گفت: در قالب این طرح ۸۳ هزار نفر در استان ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۲۰ هزار نفر تأیید نهایی شدند و ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر آورد اولیه ۴۰ میلیون تومانی را واریز کردند.
وی تصریح کرد: تاکنون برای احداث ۲۷ هزار واحد مسکونی در استان تأمین زمین صورت گرفته و احداث ۱۵ هزار واحد وارد مرحله اجرا شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری افزود: این طرح در شهرهای شهرکرد، بروجن و فرخشهر به‌صورت انبوه‌سازی و در سایر شهرها در قالب گروه های دو یا سه نفره و با مدیریت خود متقاضیان در دست اجراست.
مقصودی با اشاره به کمبود زمین در شهرهای لردگان، فارسان، بلداجی، کیان و سودجان، اظهار داشت: تلاش شده در این شهرها از محل مستثنیات زمین تأمین و به شهرها الحاق شود.
رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان خاطرنشان کرد: در مجموع مقرر شده است؛ طی چهار سال ۵۳ هزار واحد مسکن در حوزه شهری، روستایی، خودمالکی و بافت فرسوده در استان احداث شود.
مقصودی افزود: در نهضت ملی مسکن با افزایش قیمت‌ها و تورم مواجه شدیم و قیمت تمام‌شده افزایش دارد، بنابراین پیگیری‌ها برای افزایش وام، کاهش نرخ سود تسهیلات و بازپرداخت پلکانی در دست اقدام است.
وی به ابلاغ بسته تشویقی ۱۹ بندی وزارت راه و شهرسازی برای بافت‌های فرسوده اشاره کرد و گفت: این بسته در چهار بُعد بلوک شهری، محورهای اصلی محله‌ای، عمق بافت فرسوده شهری و نوسازی قطعات غیرقابل تجمیع ابلاغ شده و امکان خوبی برای ساخت و ساز در این محلات فراهم آورده است.
مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری به دستورالعمل واگذاری زمین های ساخت و ساز شده در اراضی ملی نیز اشاره کرد و ادامه داد: برخی افراد در اراضی ملی ساخت و ساز کرده‌اند که در گذشته طبق قانون باید خلع ید و قلع و قمع صورت می‌گرفت، اما با ابلاغ وزارت راه و شهرسازی افرادی که قبل از تاریخ یک فروردین ۱۳۹۴ در این اراضی ساخت و ساز کرده اند؛ می‌توانند با ثبت نام، تشکیل پرونده و پرداخت هزینه بر اساس ارزش منطقه‌ای مالک زمین‌های خود شوند و سند رسمی دریافت کنند.منبع

فهرست مطالب

5/5

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

سبد خرید شما

موردی یافت نشد
جمع فرعی تومان۰
حمل دریایی تومان۰
مالیات تومان۰
جمع تومان۰
0
دریافت نوتیفیکیشن از Urbanity.ir آیا می خواهید از جدید ترین مطالب و آموزش ها و تخفیف ها بدون سر زدن به سایت باخبر شوید؟ خیر بله