مغایرت اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهرکرد - انجمن شهرسازی ایران
مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران

 مغایرت اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهرکرد

۲۰۲۳-۰۳-۱۰ ۱۵:۲۱:۲۳ | مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران

شورایعالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۱۶/۸/۱۴۰۱ مصوبه مورخ ۲۶/۳/۱۴۰۱ شورای برنامه ریزی و توسعه استان چهارمحال و بختیاری با موضوع ” الحاق اراضی با مالکیت دولت به مساحت ۲۶٫۴ هکتار واقع در شمال شرق شهرکرد به محدوده شهر جهت تامین اراضی مورد نیاز نهضت ملی مسکن” را با توجه به صورتجلسه مورخ۲۰/۷/۱۴۰۱ کمیته فنی شماره یک مورد بررسی قرارداد وضمن موافقت با الحاق مقرر نمود طرح تفصیلی با رعایت چهارچوب زیربه تاییدکمیسیون ماده ۵ برسد:
۱- بستر، حریم قانونی و نوار تاسیساتی۳۰ متری بزرگراه واقع در سمت شرقی اراضی از شمول اراضی الحاقی حذف شود.ضمن اینکه به جهت افزایش ایمنی محور مذکور ، فضای سبز مورد نیاز طرح بصورت پارک خطی به عمق مناسب در امتداد این محور تعبیه شود.
۲-ظرفیت واحد پذیری ۷۰ واحد در هکتار و سرانه های خدماتی حداقل در مقیاس محله و ناحیه
۳- رعایت حریم ایمنی و شعاع خطرزایی خط اصلی لوله گاز عبوری از شمال اراضی الحاقی (۴۰۰ متر) و خط فرعی لوله گاز عبوری از سمت شرقی اراضی به میزان تعیین شده توسط شرکت گاز ضروریست.
۴- حریم و بستر مسیل و آبراهه های موجود و همچنین خط انتقال آب بن – بروجن بر اساس اعلام نظر شرکت سهامی آب منطقه ای استان در طرح لحاظ شود.
همچنین با توجه به تداوم نیاز شهر به زمین، مقرر شد با توجه به وجود سطوح وسیع اراضی بارگذاری شده ، خصوصا با کاربری آموزش عالی با بررسی و پیگیری موثر اداره کل راه و شهرسازی و حسب نیاز بازدید اعضاء منتخب کمیته فنی ، کلیه اراضی رها شده در داخل محدوده شهر شناسایی و در اجرای تکالیف صریح قانون جهش تولید مسکن و منویات ریاست محترم جمهوری مبنای پاسخگویی به نیاز آتی شهر گردد.

شماره نامه اعلام مصوبه: ۳۰۰/۱۴۵۶۶۲
مورخ: ۱۴۰۱/۰۹/۰۹

منبع: https://www.mrud.ir/شهرسازی-و-معماری/مصوبات-شورای-عالی-شهرسازی-و-معماری-ایران/مغایرت-اساسی-طرح-تفصیلی-با-طرح-جامع-شهرکرد

برچسب: مصوبه

فهرست مطالب

5/5

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

سبد خرید شما

موردی یافت نشد
جمع فرعی تومان۰
حمل دریایی تومان۰
مالیات تومان۰
جمع تومان۰
0
دریافت نوتیفیکیشن از Urbanity.ir آیا می خواهید از جدید ترین مطالب و آموزش ها و تخفیف ها بدون سر زدن به سایت باخبر شوید؟ خیر بله