مغایرت اساسی طرح جامع شهر جدید شیرین شهر: الحاق اراضی با مالکیت دولت و انتزاع اراضی زراعی با مالکیت اشخاص در جهت تامین اراضی مورد نیاز نهضت ملی مسکن - انجمن شهرسازی ایران
مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران

 مغایرت اساسی طرح جامع شهر جدید شیرین شهر: الحاق اراضی با مالکیت دولت و انتزاع اراضی زراعی با مالکیت اشخاص در جهت تامین اراضی مورد نیاز نهضت ملی مسکن

۲۰۲۳-۰۳-۱۰ ۱۵:۱۹:۱۷ | مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران

شورایعالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۲۸/۹/۱۴۰۱ خود مصوبه مورخ ۱/۶/۱۴۰۱ شورای برنامه ریزی و توسعه استان خوزستان در خصوص مغایرت اساسی طرح جامع شهرجدید شیرین شهر ( الحاق ۴۳۰ هکتار اراضی با مالکیت دولت و انتزاع اراضی زراعی و زیر کشت مربوط به محلات ۶ و۷ طرح جامع مصوب ) را مورد بررسی قرار داد و ضمن امعان نظر به صورتجلسه مورخ ۱۲/۹/۱۴۰۱ کمیته فنی شماره یک و موافقت ، به شرح زیر اتخاذ تصمیم نمود :
۱٫ مصوبه کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها در خصوص اراضی الحاقی اخذ گردد. ( بدیهی است به تصریح قانون در صورت تشخیص درجه ۱ و ۲ اراضی، موضوع الحاق منتفی خواهد بود )
۲٫ همسو با مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان باقیمانده اراضی زراعی زیر کشت واقع در ضلع غربی معبر موجود در سمت غربی شهر و همچنین جنوب غربی اراضی مد نظر جهت الحاق مطابق نقشه پیوست از محدوده شهر خارج و با درج پهنه غالب در حریم شهر تثبیت شود.
۳٫ به جهت اعمال مدیریت یکپارچه و اعمال نظم کالبدی، اراضی موسوم به ۷۰هکتاری درسمت جنوب شهر نیز در قالب توسعه جدید به محدوده شهر الحاق شود .
۴٫ حریم و نوار تاسیساتی معبر جنوبی موجود و حریم ایمنی خط لوله گاز در سمت جنوبی اراضی از محدوده شهر حذف شده و همچنین حریم خطرزایی آن با اتخاذ تمهیدات طراحی شهری و تخصیص به فضای سبز و کاربری خدماتی رعایت شود.
۵٫ باتوجه به اینکه به تبع این الحاق ، محدوده شهر جهت توسعه و نظام محله بندی دچار تغییرگسترده خواهد شد، مقررمی شود نقشه کاربری طرح جامع مصوب حداکثر ظرف۲ماه با حفظ سقف جمعیت پذیری ۷۵ هزار نفر مورد بازنگری قرار گرفته و پس از بررسی در کمیته فنی توسط دبیر شورایعالی ابلاغ شود.

شماره نامه اعلام مصوبه: ۳۰۰/۱۷۳۶۵۸
مورخ: ۱۴۰۱/۱۰/۲۸

منبع: https://www.mrud.ir/شهرسازی-و-معماری/مصوبات-شورای-عالی-شهرسازی-و-معماری-ایران/مغایرت-اساسی-طرح-جامع-شهر-جدید-شیرین-شهر-الحاق-اراضی-با-مالکیت-دولت-و-انتزاع-اراضی-زراعی-با-مالکیت-اشخاص-در-جهت-تامین-اراضی-مورد-نیاز-نهضت-ملی-مسکن-تاری

برچسب: مصوبه

فهرست مطالب

5/5

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

سبد خرید شما

موردی یافت نشد
جمع فرعی تومان۰
حمل دریایی تومان۰
مالیات تومان۰
جمع تومان۰
0
دریافت نوتیفیکیشن از Urbanity.ir آیا می خواهید از جدید ترین مطالب و آموزش ها و تخفیف ها بدون سر زدن به سایت باخبر شوید؟ خیر بله