کجای «ایران کوچک» خانه بخریم؟

کجای «ایران کوچک» خانه بخریم؟

03:534140

کجای «ایران کوچک» خانه بخریم؟رؤیای خانه‌دار شدن در شهر تهران برای بسیاری از خانواده‌ها تبدیل به خیالی غیرممکن شده است. با این‌حال نمی‌توان دست از تلاش کشید و نا‌امید بود. درست است که قیمت‌های خرید خانه به صورت سرسام‌آوری بالا رفته‌اند اما به این معنی نیست که به طور کلی نتوان خانه‌ای خرید. می‌توان با تغییر یکسری از ملاک‌ها، اقدام به خرید خانه کرد. کرج که به ایران کوچک معروف است می‌تواند گزینهٔ مناسبی برای ساکنین تهران و حومه به شمار بیاید. چرا که بیشترین مهاجر پذیری را در خود داشته است. تلاش شده است که مناطق مختلف کرج به لحاظ ساختاری و امکانات همانند تهران باشند. هرچند ممکن است شاهد گسترش مناطقی باشیم که به لحاظ رفاهی همچنان در حال توسعه هستند. با این‌حال ایران کوچک با داشتن تنوع جغرافیایی می‌تواند ساکنان مختلف از هر قشری را در خود جای دهد.

اگر کارمند هستید

برای بسیاری از افراد فاکتور دسترسی به حمل‌ونقل عمومی بسیار اهمیت بالایی دارد. علاوه بر این خانه‌هایی با متراژ کوچک می‌توانند جزو اولویت‌های بعدی قرار گیرد. برای صرفه‌جویی در وقت و دسته‌بندی مناسب گزینه‌هایی پیش‌رو می‌توانید برای خرید خانه از دیوار کرج استفاده کنید. با توجه به دو اولویت مطرح شده می‌توان گفت که مناطق گلشهر، کیانمهر و بلوار ارم می‌توانند پاسخگوی این انتظارات باشد. این مناطق جزو مناطق کارمندنشین کرج محسوب می‌شوند، چرا که بیشترین دسترسی به مراکز فروش و وسایل حمل‌نقل را دارا هستند.

کجای «ایران کوچک» خانه بخریم؟اگر زوج جوان هستید

زوج‌های جوان می‌توانند هم قدرت بالایی در خرید و هم پایین داشته باشند. اگر از آن دسته از زوج‌هایی هستید که دارای قدرت نسبتا بالایی در خرید خانه هستید می‌توان مناطق فردیس،‌ عظیمیه و مهرشهر را پیشنهاد داد. البته اگر دنبال قیمت ارزان‌تری از خانه هستید مناطق کیانمهر،‌ شاهین ویلا و بهارستان می‌تواند جزو گزینه‌های موردنظرتان قرار بگیرد.

اگر از آلودگی فرار می‌کنید

بسیاری از سالمندان و افرادی که بیماری‌های ریوی دارند به دنبال منطقه‌ای تمیز و خوش آب و هوا هستند. با شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا این مسئله نیز شدت یافته است. یکی از مزیت‌های اساسی ایران کوچک یا همان کرج وجود آب‌وهوای مناسب است. البته باید درنظر داشت مناطقی که دارای چنین مختصات جغرافیایی هستند از قیمت و ارزش مالی بیشتری برخوردار هستند. از این رو می‌توان مناطق خوش آب و هوای کرج مانند عظیمیه و مهرشهر کرج را پیشنهاد کرد .عظیمیهٔ کرج به دلیل نزدیک بودن به کوهپایه هوای کوهستانی دارد و جزو گران‌ترین مناطق کرج به شمار می‌رود. همچنین در اطراف مهرشهر کرج شاهد باغ‌های بسیاری هستیم که همین عوامل سبب خوش آب و هوا شدن آن منطقه می‌شود. از دیگر خوبی‌های مهرشهر می‌توان به بافت شهری و ساختمانی آن اشاره کرد. خانه‌ها در مهرشهر با حدفاصل دو تا سه متر از هم قرار گرفته‌اند.

اگر بودجه کمی دارید

ممکن است پس از سالها پس انداز مقدار پولی را برای خرید خانه کنار گذاشته باشید. اما از آنجایی که قیمت‌ها لحظه به لحظه در حال نوسان هستند حتی اگر بخواهید هم نمی‌توانید هم‌پای تورم پیش بروید. از این رو کرج به دلیل شباهت بافتی نزدیک به تهران می تواند گزینهٔ خوبی به شمار بیاید. اما مسئله این است که با توجه به بودجه‌ای که دارید چه منطقه‌ای را می‌توانید در خرید خانه در صفحه دیوار کرج جستجو کنید. شهرک‌های بسیاری در اطراف کرج در‌حال گسترش‌اند که به لحاظ قیمتی به صرفه‌تر نیز هستند. از این مناطق می‌توان به حصارک بالا و پایین، بهارستان و شهرک یاس اشاره کرد. به لحاظ موقعیت مکانی این مناطق در حال توسعه بوده و در حال حاضر دارای قیمت پایین‌تری هستند و امکان رشد قیمتی نیز دارند.

 

لینک کوتاه
https://urbanity.ir /?p=1108

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند