[ad_1]

۱۲ April 2017 | 1:20 pm

تین نیوز| وزیر راه و شهرسازی از کاهش ۱۱۴ کیلومتری مسیر تهران – تبریز با احداث محور ریلی جدید بستان آباد- میانه – تبریز خبر داد و گفت: افتتاح این طرح سبب می شود مسیر ۷۱۴ کیلومتری ریلی تهران –تبریز به ۶۰۰ کیلومتر برسد.
به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی به همراه استاندار آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح های زیربنایی حمل ونقل استان گفت: بنا به دستور رئیس جمهوری مقرر شده است ۵ مرکز استان مستقیما به شبکه ریلی وصل شوند. اگرچه تبریز به تهران وصل شده است، اما به دلیل مسیر طولانی ریلی که از تهران به سمت تبریز ۷۱۴کیلومتر بود ایجاد مسیر کوتاه تر بستان آباد – میانه – تبریز در دستور کار قرار گرفت که بخشی از آن امروز به بهره برداری رسید.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این مسیر موجب می شود هم مسیر کوتاه شود و هم سرعت حرکت به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت ارتقا یابد. از این رو این طرح ریلی، بسیار مهم است و می تواند به توسعه و آبادانی شهرستان های استان و همچنین کشور منجر شود. آخوندی گفت: در این مسیر امکان ۶ میلیون تن بارگیری وجود دارد و برآورد ما این است که ظرفیت حمل ونقل ریلی اضافه شود. اجرای این طرح باعث افزایش ظرفیت مسافری به میزان ۹میلیون نفر می شود. از این رو این اقدام، اقدامی بسیار مهم است و خوشبختانه کارگاه ها فعال و سرزنده هستند. آخوندی اظهار امیدواری کرد: این طرح در شهریور به بهره برداری کامل برسد. برای اینکه این افتتاح مثمر ثمر باشد باید همزمان شروع عملیات ایستگاه های راه آهن تیکمه داش، ترکمانچای و بستان آباد را داشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: همزمان با اجرای این طرح از سمت …

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

agencywordpress themes