[ad_1]

۱۲ April 2017 | 12:31 pm

همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان مازندران ، ۲ تونل در مسیر چهار بانده جاده تهران به سوادکوه و بخشی از باند بزرگراه پل سفید به قائمشهر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مسئولین شهری به بهره برداری رسید.

ایران آنلاین /معاون وزیر راه و شهرسازی در این مراسم با بیان اینکه امروز در سفر رئیس جمهوری به استان مازندران چندطرح دیگر راه و شهرسازی در این استان به بهره برداری می رسد گفت که این طرح ها یکی مسیر حد فاصل پل سفید به شیرگاه، طرح دیگر تونل آزادراه نوشهر به چالوس و طرح سوم جاده کمربندی ساری است که به بهره برداری می رسد.
خیرالله خادمی از اعتبار حدود هزار میلیارد تومانی در راههای شمال کشور ( گلستان ، گیلان و مازندران ) در زمان دولت یازدهم خبر داد.
وی به طرح مسیر پل سفید به قائمشهر اشاره کرد و گفت که این طرح قبل از نوروز سال ٩۶ به خاطر رفاه حال شهروندان زیر بار ترافیک قرار گرفت که امروز شاهد به بهره برداری رسیدن آن بودیم.
وی اعتبار هزینه ساخت مسیر پل سفید به قائمشهر را حدود ٢٠٠میلیارد تومان اعلام کرد و گفت که ۲ تونل زیراب به شیرگاه به طول هزار و ۵۷۰ متر و ۱۱۰ متر پل و ۳ کیلومتر دیوار های حائل بلند به بهره برداری رسیده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی طرح دیگر را تونل مسیر نوشهر به چالوس به طول ۵٣٠ متر مربع و اعتبار ٩٧ میلیارد تومانی اعلام کرد.
خادمی طرح سوم را جاده کمربندی شهر ساری دانست و گفت که از سال گذشته با اتمام تقاطع غیرهمسطح سمسکنده عملا این طرح هم زیر بار ترافیک قرار گرفت که گره ترافیکی برای مسافرانی که قصد سفر به استان گلستان را داشته اند کم کرده است .
فرماندار سوادکوه روز سه شنبه در حاشیه این مراسم در مورد ۲ تونل بهره برداری شده گفت: تونل اول پایین تر از پارک جوارم و تونل دوم در ابتدای شیرگاه واقع شده است که دیوار بتنی و ژئوگریدی ۸ کیلومتر ، به طول هزار و ۵۷۰ متر به بهره برداری رسیده است.
عبدالجواد توحیدی اضافه کرد : با بهره برداری از این ۲ تونل همچنین نقاط پرحادثه در محور سوادکوه حذف و انتظار می رود تا ترافیک جاده ایی کاهش پیدا کند.
فرماندار سوادکوه مزایای این طرح را ۳۶ دقیقه کاهش در زمان سفر، یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر در سال صرفه جویی در مصرف سوخت ، تسهیل در ترافیک مسافر و کالا ، افزایش ایمنی سفر با حذف تصادفات رخ به رخ و یجاد اشتغال زایی اعلام کرد.
جاده سوادکوه از رودهن تا قائمشهر که حدود ۱۸۷ کیلومتر است تاکنون حدود ۱۸۴ کیلومتر به صورت چهار خطه شده است.
همچنین در این جاده برای جلوگیری از حوادث ناشی از سقوط سنگ تاکنون ۳ تونل ساخته شده است./ایرنا

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

agencywordpress themes