قالب وردپرس

مسکن

بشنوید: آخرین وضعیت آب و هوا/ افزایش محسوس دما در نیمه شمالی کشور/ بارش در استان‌های غرب، شمال و شمال شرق/ آسمان پایتخت ابری و بارانی با بیشینه دمای ۲۰ درجه

[ad_1]

۱۲ April 2017 | 8:33 am

رادیو اینترنتی پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی:

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی در گفتگو با رادیو اینترنتی پایگاه خبری آخرین وضعیت هوا را تشریح کرد.

درحال بارگزاری…دریافت فایل Weather با حجم

۱ MB

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اقتباس ناصحیح مسکن مهر از طرح جامع مسکن/ تاکید بر ناکارآمدی مطالعات و بررسی اجرای مسکن مهر در کشور/ کارآمدی اجرای طرح‌های مسکنی در ۷۰ هزار هکتار بافت ناکارآمد

[ad_1]

۱۲ April 2017 | 8:09 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی چگنی، مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در برنامه مناظره شب گذشته ۲۱ فروردین‌ماه با اشاره به عملکرد دولت یازدهم در بخش مسکن مهر اظهار داشت: مسکن دغدغه بزرگ مردم در همه دنیا است و در ۱۰۰ سال  اخیر توجه دولت‌ها به موضوع تامین مسکن بوده و برنامه‌ریزی در این حوزه برای تامین مسکن گروه‌های کم‌درآمد بوده است.

وی با تاکید بر اینکه کشور ما هم مستثنی از این قاعده نبوده است و دولت و حاکمیت در ده‌های گذشته پس از انقلاب توجه ویژه ای به تامین مسکن داشته گفت: پس از انقلاب برنامه های مختلفی برای تامین مسکن کم درآمد به اجرا رسیده است که عواید مثبت و منفی در برداشته است.

این مقام مسئول افزود: در دوره ای طرح واگذاری زمین و در دوره‌ای، انبوه‌سازی و در دوره‌هایی طرح مسکن مهر که برگرفته از طرح جامع مسکن بود به اجرا رسید.

وی با بیان اینکه طرح مسکن مهر همان مسکن حمایتی است که برای گروه کم‌درآمد طراحی شده است، اظهار داشت: به طور قطع در اجرای طرح مسکن مهر که طرح بسیار بزرگی محسوب می‌شود نیاز به مطالعات و بررسی‌های بیشتری وجود داشت.

چگنی ادامه داد: البته در تمام طرح‌های به اجرا آمده، مشکلات متعددی وجود داشته که طرح‌های بخش مسکن هم مستثنی از این قاعده نیست.

مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بخش مسکن در کشورمان و در یک اقتصاد آزاد باید توسط بخش خصوصی به اجرا برسد گفت: دولت نباید در این حوزه مداخله کند چرا که بخش خصوصی می‌تواند با رعایت مقررات ملی ساختمان و قوانین موجود، وارد حوزه مسکن شود.

وی با بیان اینکه طرح مسکن مهر از طرح مطالعاتی جامع مسکن استخراج شده است گفت: از طرح جامع مسکن ۹ محور و ۵۵ طرح استخراج شد که یکی از آنها طرح مسکن مهر بود.

چگنی افزود: در طرح ابتدایی مسکن مهر قرار بر این بود که ۵۰ هزار الی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با ارائه تسهیلات از جمله واگذاری زمین و تامین مالی و زیرساخت ها طراحی و تولید شود و این طرح اولیه مسکن مهر بود اما بعدها اسکیل این طرح تغییر کرد و در حجم بسیار بزرگتری به اجرا درآمد.

چگینی ادامه داد: به طور قطع وقتی حجم طرح بزرگ‌تر می شود و مقیاس آن افزایش می یابد میزان ساخت و ساز هم گسترده تر می شود. این درحالی است که دولت باید زمینه‌های دسترسی به مسکن را برای مردم فراهم آورد نه اینکه تمام مجموعه مسکن را برای مردم بسازد.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت طرح باید در توان اقتصاد کشور باشد گفت: نباید در اجرای طرح های این چنینی چیزی را که در جیب راست مردم می گذاریم  از جیب چپ مردم برداریم.

وی با اشاره به جای نمایی‌های نامناسب طرح مسکن مهر گفت: در برخی از این مناطق شاهد این بودیم که مکان یابی‌ها و جانمایی های نادرستی برای اجرای مسکن مهر انجام شد و امروز با این مشکل مواجه هستیم که علیرغم این که ساخت واحد مسکونی به اتمام رسیده اما آن واحد زیر ساخت ندارد.

چگنی با بیان این که این مشکلات باعث شد در اجرا از اهداف مسکن مهر دور شویم گفت: تامین منابع مالی برای اجرای طرح مسکن مهر در کشورمان تورم ایجاد کرد البته من نمی‌گویم تمام تورم ایجاد شده به طرح مسکن مهر برمی گردد اما باید قبول کنیم که این طرح باعث افزایش تورم در کشورمان شد.

وی ادامه داد همین تورم باعث شد که قرارداد ساخت مسکن مهر در هر متر مربع از سیصد هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کند.

مدیرکل برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت نماینده مردم است و به قطع نمی‌تواند به دنبال سوداگری در بازار مسکن باشد اظهار داشت: نتیجه سیاست های غلط مسکن در سال‌های گذشته باعث شده امروز بیش از ۲ میلیون و ۵۸۰ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور داشته باشیم که سرمایه حبس در این بازار معادل ۲.۵ برابر ارزش بورس کشورمان است.

ایلنا از قول چگنی نوشت: معتقدم امروز باید بخش تقاضا را توانمند کنیم و افزایش قدرت خرید در مردم ایجاد کنیم که با افزایش تقاضا تولید هم افزایش پیدا کند.

چگنی در بخشی از صحبت های خود در این برنامه اظهار داشت: معتقدم در بخش سیاست گذاری برای تامین مسکن کم درآمدها باید به ابعاد اجتماعی آن هم توجه می شد.

وی با بیان اینکه نباید گروه خاصی از جامعه را از سایر گروهها جدا کنیم و منطقه خاص برای زندگی این افراد در نظر بگیریم به آن ها برچسب بزنیم ادامه داد: معتقدم در طرح مسکن مهر به ابعاد اجتماعی آن توجه نشد و امروز واحدهای مسکونی زیادی در منطقه پرند ساخته شده است که در آینده ناهنجاری های اجتماعی در این منطقه ایجاد می شود.

چگنی با اشاره به ظرفیت های بافت فرسوده کشور برای اجرای سیاست مسکن، گفت: در حال حاضر ۷۰ هزار هکتار بافت فرسوده در کشورمان وجود دارد که می توانستیم بخشی از طرح های مسکنی را در این بافت به اجرا برسانیم تا از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کنیم.

وی همچنین با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری برای ادامه طرح مسکن مهر اظهار داشت: این دولت می‌توانست طرح اجتماعی مسکن مهر را به اجرا بگذارد اما اولویت با اجرا و اتمام طرح مسکن مهر بود و تمام انرژی و منابع مالی در بخش مسکن مهر صرف شد.

مدیرکل برنامه ر یزی و اقتصاد مسکن  با بیان اینکه ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات در دولت یازدهم به مسکن مهر پرداخت شد گفت: بیش از ۸۸۰ واحد از مسکن مهر در همین دولت یازدهم به مردم واگذار و تحویل شد.

وی با تاکید بر این که طرح های بزرگ به طور قطع مشکلاتی خواهند داشت گفت: طرح مسکن مهر از ابتدای اجرا با مشکلاتی مواجه بود و در دولت یازدهم قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن تغییر نکرد و به همان فردی که از ابتدای دولت دهم در جریان مسکن مهر بود واگذارشد.

وی ادامه داد: سیاست ما این است که واحدهای مسکن مهر را بدون زیر ساخت به متقاضیان تحویل ندهیم و امروز به دلیل جانمایی اشتباه در دولت قبل برخی از واحدهای مسکن مهر فاقد آب و فاضلاب هستند که با این شرایط نمی توان این واحدها را به مردم واگذار کرد.

چگنی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۷۰ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده است گفت: تعدادی از این واحدها فاقد متقاضی هستند و بخشی دیگر ازاین واحدها به این دلیل تحویل مردم نشده است که متقاضیان آنها  آورده اولیه را پرداخت نکردند.

این مقام مسئول گفت: در حال حاضر ۱۲۰ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده است که در سال جاری به مردم تحویل داده می شود.

وی در پاسخ به این ادعای افشین پروین پور مبنی بر اینکه ۷۵۰ هزار نفر معطل تحویل مسکن مهر هستند و با وی تماس می گیرند گفت: معتقدم مشکلات و مسایل را نباید بیش از حد بزرگ جلوه داد و به طور قط

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

رویدادهای خبری روز چهارشنبه در زنجان

[ad_1]

۱۲ April 2017 | 12:18 pm

زنجان – ایرنا – همایش اصناف و بازاریان استان و دیدار کارکنان بنیاد مسکن با نماینده ولی فقیه در استان از رویدادهای خبری مهم روز چهارشنبه در زنجان است.

به گزارش ایرنا، همایش اصناف و بازاریان استان ساعت ۹ در محل استانداری و دیدار کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با نماینده ولی فقیه در استان ساعت ۱۳:۳۰ در دفتر امام جمعه از رویدادهای خبری مهم روز چهارشنبه در زنجان است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی استان زنجان آمادگی دارد، برنامه رویدادهای خبری روزانه استان را در قالب یک بسته خبری هر روز صبح اطلاع رسانی کند.
دستگاه های اجرایی، سازمان ها، نهادها و شرکت های دولتی و عمومی می توانند برنامه های خبری روزانه خود را، یک روز قبل از برگزاری از طریق شماره تلفن ۳۳۴۴۹۰۲۰ و ۳۳۴۶۴۸۰۰ به خبرنگاران ایرنا در مرکز استان اطلاع دهند و یا به شماره نمابر ۳۳۴۴۶۰۷۰ ارسال کنند.
گزارش رویدادهای خبری اعلام شده به همراه اخبار متنوع دیگر، امروز بر روی سایت ایرنا استان زنجان منتشر خواهد شد.
۶۰۸۵

اخبار پیشنهادی:

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  وزیر راه و شهرسازی:پرونده بخشی از مسکن مهر در سال ۹۶ بسته نمی شود

  [ad_1]

  ۱۲ April 2017 | 11:24 am

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برخی از واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی و ۴۸ هزار واحد نیز گرفتار دادگاه هستند، گفت: تلاش ما این است که واحدهای مسکن مهر که بدون مشکل هستند و تعداد آنها ۱۳۰ هزار واحد است در سال جاری به اتمام برسد.

  عباس آخوندی در گفت وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که چون برخی از زمین های مسکن مهر دارای معارض هستند و برخی واحدها نیز فاقد متقاضی هستند می توان گفت که پرونده مسکن مهر فعلاً بسته نمی شود، گفت: به هر حال برخی از واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی هستند و از سوی دیگر ۴۸ هزار واحد مسکونی نیز واحدهایی هستند که تملک زمین آن درست نبوده است و درگیر دادگاه هستند.
  وی افزود:به هر حال این واحدهایی که زمین آن دارای معارض است را باید دادگاه تعیین تکلیف کند و از دست ما خارج است.
  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، آخوندی دیروز در حاشیه تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفته بود: بخش بزرگی از مسکن مهر در سراسر کشور به اتمام رسیده است اما واحدهای باقی مانده واحدهایی هستند که یا متقاضی ندارند و یا واحدهایی هستند که گرفتاری های دادگاهی دارند.
  وی افزود:زیرا بخشی از زمین ها که ساخت و ساز کردند تملک آنها نیز مناسب نبوده است و چیزی در حدود ۴۸ هزار واحد گرفتاری دادگاه دارند که باید تا زمان رسیدگی به پرونده منتظر باشند.
  وی افزود: آنچه که باقی می ماند چیزی حدود ۱۳۰ هزار واحد مسکونی است که باید آنها را به اتمام برسانیم که عموما پیشرفت هایی در حدود ۸۰ تا ۹۰ درصدی دارند و در نیمه اول سال به بهره برداری می رسند.

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  خلف وعده آخوندی به متقاضیان مسکن مهر

  [ad_1]

  ۱۰ April 2017 | 2:57 pm

  وزیر راه و شهرسازی تابستان گذشته وعده اتمام مسکن مهر را تا پایان سال ۹۵ داد، این در حالی است که واحدهای این طرح هم اکنون گرفتار مسائلی از جمله کمبود منابع مالی هستند.

  – به گزارش سایت قطره و به نقل ازدولت بهار، عباس آخوندی نیمه های تیرماه سال گذشته از پیشرفت ۹۳ درصدی پروژه های مسکن مهر خبر داده و گفته بود: پروژه مسکن مهر تقریبا به اتمام رسیده.

  چندین بار نیز بر این نکته تاکید کرده ام که در پروژه مسکن مهر، بطورکلی، یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی، حتی مرحله نازک کاری آنها نیز به اتمام رسیده است.

  وی تصریح کرد: آنچه از مسکن مهر باقی مانده حدود ۳۰۰ هزار واحد مسکونی است که از این تعداد، ۱۱۷ هزار واحد مسکونی از نظر مکان یابی مشکلات عمده ای دارند و در مراکزی قرار داردند که فاقد متقاضی است.

  وی خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر را دلیل اصلی عدم بهره برداری و تکمیل اعلام کرد و افزود: آنچه مشکل اصلی مسکن مهر است عمدتا به خدمات زیربنایی و روبنایی برمی گردد و گرنه در ساخت و ساز واحدها مشکلی وجود ندارد و کارها بر اساس برنامه ریزی پیش می رود.

  حدود یکماه بعد از این اظهارات، مهرآبادی، قائم مقام آخوندی نیز با اشاره به سخنان وزیر راه مبنی بر بسته شدن پرونده مسکن مهر تا پایان ۹۵ گفته بود: بر اساس برنامه ریزی های به عمل آمده و هماهنگی ها با دستگاه های ذیربط وزارت راه و شهرسازی و همچنین تاکید دولت بر تکمیل پرونده مسکن مهر، به طور قطع این پرونده تا پایان سال ۹۵ بسته خواهد شد.

  به منظور سرعت بخشیدن به این روند تاکید داریم متقاضیان مسکن مهر به موقع نسبت به تکمیل آورده نقدی شان اقدام کنند.

  وی با بیان اینکه با پیش برد همین روند در ساخت و ساز پروژه های مسکن مهر قطعاَ این وعده عملی خواهد شد، گفت: انتظار می رود این هدف مهم با همکاری مردم عملیاتی شود و با پرداخت آورده ها در تکمیل و تحویل واحدهای شان مشارکت داشته باشند.

  مهرآبادی افزود: وزیر راه و شهرسازی هم بر بسته شدن پرونده مسکن مهر تا پایان سال ۹۵ اهتمام جدی دارد.

  کلید واژه ها: مسکن مهرمسکنوزیر راه و شهرسازیپروژه های مسکن مهروزیر راهبرنامه ریزیشهرسازیپروژهساخت و سازآخوندیوزارت راه و شهرسازیبرنامهوزیربستهوعدهمشکلعباس آخوندیوزارت راهدولتتابستانمشکلاتانتظارپیشرفتگزارشوزارتنقدیمالیمردم

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  گزارش تصویری: برگزاری سی و هشتیمن تاسیس بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰ امام (ره)

  [ad_1]

  ۱۱ April 2017 | 7:29 am

  سه‌شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ – ۰۷:۲۹
  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  رئیس جمهور از آمارهای رسمی خبر ندارد؟

  [ad_1]

  ۱۲ April 2017 | 7:49 am

  به گزارش فر نیوز به نقل از پارس نیوز،
  روز گذشته رئیس جمهور در نشست خبری به دفاع از عملکرد اقتصادی دولت خود برآمد و نکاتی که که برای بررسی صحّت و سقم آن آمارهای رسمی را بررسی کرد.
  یکی از موارد مطرح شده از سوی رئیس جمهور دولت یازدهم، این بود که دولت از بانک مرکزی پول و وام نگرفته و همین مساله یکی از دلایل کاهش نرخ تورم بوده است.
  وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس گفت: «چرا تورم آمد پایین؟ برای اینکه از بانک مرکزی مرتب پول و وام نگرفتیم. علت اینکه در آن دولت تورم ۴۵ درصدی ایجاد شد به این خاطر بود که بانک مرکزی را مجبور کردند ۴۳ هزار میلیارد تومان پول به مسکن مهر دادند که باعث شد تورم ۴۵ درصد شود. یعنی خطایی که آنها کردند دخالت کردن در جیب مردم و برداشتن کردن از پول بانک مرکزی بود. ما از پول بانک مرکزی برداشت نکردیم.»
  اما نگاهی به آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد که به هیچ وجه این اظهارنظر با واقعیت همخوانی ندارد.
  جدول زیر از آمارهای بانک مرکزی استخراج شده است. آخرین آمار منتشر شده مربوط به بهمن ماه ۹۵ می شود.
  ارقام به میلیارد تومان
  سال بدهی دولت به بانک مرکزی درصد تغییر
  ۱۳۷۶ ۴ هزار و ۶۳۹ —
  ۱۳۷۹ ۶ هزار و ۸۶ ۳۱٫۲+
  ۱۳۸۳ ۱۱ هزار و ۲۳۲ ۸۴٫۵+
  ۱۳۸۷ ۹ هزار و ۱۴۲ ۱۸٫۶-
  ۱۳۹۱ ۱۳ هزار و ۱۶۱ ۴۴+
  بهمن ۱۳۹۵ ۳۳ هزار و ۸۶۰ ۱۵۷٫۳+
  به گزارش فر نیوز به نقل از فارس، همانطور که از ارقام جدول بالا کاملا مشخص است، بدهی به بانک مرکزی در دولت هفتم ۳۱٫۲ درصد و در دولت هشتم ۸۴٫۵ درصد افزایش یافته است. در مجموع بدهی دولت اصلاحات به بانک مرکزی ۱۴۲ درصد افزایش داشته است.
  همچنین بدهی به بانک مرکزی در دولت نهم ۱۸٫۴ درصد کاهش یافته و اما در دولت دهم با ۴۴ درصد رشد مواجه شده است. مجموع رشد بدهی در دولت های نهم و دهم ۱۷٫۲ درصد رشد کرده است.
  اما در دولت یازدهم طی ۳ سال و ۱۱ ماه بدهی دولت به بانک مرکزی ۱۵۷٫۳ درصد افزایش داشته که این پدیده یک رکود منفی محسوب می شود.
  به عبارت دیگر فقط در این مدت ۲۰ هزار و ۶۹۹ میلیارد تومان بدهی دولت به بانک مرکزی رشد کرده و همین میزان به حجم پایه پولی افزوده شده است.

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  وزیر راه و شهرسازی در گفت وگو با فارس: پرونده بخشی از مسکن مهر در سال ۹۶ بسته نمی شود

  [ad_1]

  ۱۲ April 2017 | 12:21 am

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برخی از واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی و ۴۸ هزار واحد نیز گرفتار دادگاه هستند، گفت: تلاش ما این است که واحدهای مسکن مهر که بدون مشکل هستند و تعداد آنها ۱۳۰ هزار واحد است در سال جاری به اتمام برسد.

  – “، آخوندی دیروز در حاشیه تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفته بود: بخش بزرگی از مسکن مهر در سراسر کشور به اتمام رسیده است اما واحدهای باقی مانده واحدهایی هستند که یا متقاضی ندارند و یا واحدهایی هستند که گرفتاری های دادگاهی دارند.

  وی افزود:زیرا بخشی از زمین ها که ساخت و ساز کردند تملک آنها نیز مناسب نبوده است و چیزی در حدود ۴۸ هزار واحد گرفتاری دادگاه دارند که باید تا زمان رسیدگی به پرونده منتظر باشند.

  وی افزود: آنچه که باقی می ماند چیزی حدود ۱۳۰ هزار واحد مسکونی است که باید آنها را به اتمام برسانیم که عموما پیشرفت هایی در حدود ۸۰ تا ۹۰ درصدی دارند و در نیمه اول سال به بهره برداری می رسند.

  انتهای پیام/ http://fna.

  ir/ZYJKK نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  کلید واژه ها: وزیر راه و شهرسازیمسکن مهرمسکنهاییدادگاهوزیر راهمنتشرشهرسازیخبرگزاری فارسانقلاب اسلامیپیامفارسبنیاد مسکنساخت و سازخبرگزاریوزیروب سایتپیشرفتاسلامیآخوندیفارسیبنیادحاشیهزبانبستهکشورمشکلزمین

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  ادامه نظرخواهی در آیین نامه کنترل ساختمان/ امکان فرصت گفتگو و اظهار نظر در آیین نامه فراهم است

  [ad_1]

  ۱۱ April 2017 | 11:02 am

  به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سی و هشتمین سالگرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگاران، گفت : یکی از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد تحول بنیادین در فرایندهای ساخت و ساز، اجرایی کردن ایین نامه کنترل ساختمان است.

  وی ادامه داد: بر روی متن ایین نامه کارهای مطالعاتی خوبی انجام شده است و دیروز درباره تصمیم گیری شد تا ایین نا مه به نظرخواهی گذاشته شود و گروههای ذی نفع فرصت گفتگو و اظهار نظر را داشته باشند.

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: بدلیل اینکه ایین نامه به صورت بنیادی سارختارهای را تغییر می دهد و به نفع بهره برداران و افراد حرفهای که در زمینه ساخت و ساز فعالیت می کنند است.

  وی تاکید کرد: قرار شد تا رسیدن به اجماع؛ نظرخواهی و گفتگو درباره این ایین نامه بازبماند.

  شایان ذکر است؛ این آیین‌نامه یکسال به نظرخواهی گذاشته شد و از ابتدای سال جاری نیز در دستور کار هیئت دولت قرار گرفته است. هدف آیین‌نامه این است که از ورود افراد بدون صلاحیت در این حرفه جلوگیری کند.

  آیین‌نامه کنترل ساختمان در ۹ فصل کلیات، صدور پروانه وتمدید آن، وظایف کارفرمایان، وظایف معماران و مهندسان طراح، مقررات ساخت بنا و وظایف پیمانکاران، وظایف ناظران و بازرسان، نظارت و بازرسی حین ساخت، پروانه بهره برداری، گواهی پایان کار ساختمان و شناسنامه فنی-ملکی، ضوابط خاص طرح های نظام فنی و اجرایی کشور و مدیریت اطلاعات شهرسازی و ساختمانی و نیروی انسانی و همچنین در ۴۶ماده تنظیم شده است. /

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  رشد مسکن درگیر انتخابات است

  [ad_1]

  ۱۲ April 2017 | 5:08 am

  اقتصاد > مسکن – براساس گزارش های مرکز آمار قیمت ها در مسکن به میزانی رشد داشته است که در واقع این رشد ها به فصل ها برمی گردد. اصولا در اواخر سال افزایش جزیی در مسکن وجود دارد، چرا که قیمت مصالح رشد کرده است.
  اقتصاد > مسکن – براساس گزارش های مرکز آمار قیمت ها در مسکن به میزانی رشد داشته است که در واقع این رشد ها به فصل ها برمی گردد. اصولا در اواخر سال افزایش جزیی در مسکن وجود دارد، چرا که قیمت مصالح رشد کرده است.
  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،محمدرضا زهره وندی، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران به سایت خبری اتاق تهران گفت: ایران از جمله کشورهایی است که در سال هایی که انتخابات در آن برگزار می شود، خصوصا انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات مجلس شورای اسلامی طرح های اقتصادی انجام نمی شود. به این ترتیب این سال ها معمولا سال های خوبی برای به حرکت درآوردن و یا ادامه دادن طرح های اقتصادی نیست و رشدی رخ نمی دهد. بنابراین عملا در شش ماه اول سال جاری با توجه به انتخابات دور دوازدهم ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی و میان دوره مجلس حرکتی رخ نخواهد داد.
  برای حرکت در ۶ ماه دوم سال هم باید تا الان یکسری اقدامات و زیرسازی ها انجام می شد تا می توانستیم تاثیر آن را در نیمه دوم سال ببینیم.
  همانطور که قبلا هم گفته ام، شروع رشد مسکن در سال ۹۷ رخ خواهد داد و پیش بینی ها به سال بعد برمی گردد. بعضا هم گفته شده است که در نیمه دوم سال ۹۶، قرار است اتفاقاتی رخ دهد. شاید دولت دستور کاری در این زمینه دارد، اما ابتدا باید دید در انتخابات آیا همین دولت دوباره روی کار می آید که بتواند اقداماتش را ادامه دهد، یا خیر. احتمالا دولت می خواهد وام ها افزایش …

  اخبار پیشنهادی:

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  پوسته وردپرس