قالب وردپرس

گيلان

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان خبر دادافتتاح بخشی از باقی مانده آزاد راه رشت- قزوین در اسفند۱۳ March 2017 | 12:19 am

رشت رویایی- مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: ۳.۵ کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت- قزوین تا پایان اسفند به بهره برداری می رسد و در ایام نوروز زیر بار ترافیکی می رود.
به گزارش تسنیم شعبانعلی خاوری با اشاره به اینکه قسمتی از پروژه آزادراه رشت به قزوین در محور رودبار به منجیل ناتمام باقی مانده بود گفت: به منظور کاهش ترافیک محور مذکور در تعطیلات نوروز، بخشی از ۱۱ کیلومتر باقی مانده این آزاد راه تا پایان اسفند ماه به بهره برداری می رسد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با تاکید بر اینکه ۳.۳ از مسیر ۱۱ کیلومتری آزاد راه رشت- قزوین از اواخر سال ۹۳ با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان آغاز شد اضافه کرد: در حال حاضر اعتبار هزینه شده برای مسیر مذکور به ۱۸۰ میلیارد تومان رسیده است.
خاوری با بیان اینکه مسیر و محور مذکور در ایام نوروز زیر بار ترافیک می رودگفت: این پروژه بزرگ از لحاظ فنی یکی از پروژه های عظیم به ویژه در حوزه ابنیه فنی ایجاد شده در سطح کشور است.
او با تاکید بر اینکه در مجموع در مسیر رفت و برگشت محور مذکور بالغ بر ۴ کیلومتر تونل و سازه های خاص وجود دارد گفت: این محور از نظر تکنیک ساخت، مشخصات فنی و کیفیت اجرا از سازه های بی نظیر کشور محسوب می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه مسیر مذکور در ایام نوروز زیر بار ترافیک می رود تاکید کرد: با بهره برداری از این محور گره سنگین ترافیکی آزاد راه رشت – قزوین برطرف شده و مسافران در سفر به گیلان در ترافیک های سنگین به سر نمی برند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

باقی مانده آزاد راه رشت – قزوین ایام نوروز زیر بار ترافیک می رود۱۳ March 2017 | 12:46 am

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: ۳.۵ کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت- قزوین تا پایان اسفند به بهره برداری می رسد و در ایام نوروز زیر بار ترافیکی می رود.

ِ

به گزارش تیتر شهر : شعبانعلی خاوری ِ با اشاره به اینکه قسمتی از پروژه آزادراه رشت به قزوین در محور رودبار به منجیل ناتمام باقی مانده بود اظهار داشت: به منظور کاهش ترافیک محور مذکور در تعطیلات نوروز، بخشی از ۱۱ کیلومتر باقی مانده این آزاد راه تا پایان اسفند ماه به بهره برداری می رسد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با تاکید بر اینکه ۳٫۳ از مسیر ۱۱ کیلومتری آزاد راه رشت- قزوین از اواخر سال ۹۳ با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان آغاز شد افزود: در حال حاضر اعتبار هزینه شده برای مسیر مذکور به ۱۸۰ میلیارد تومان رسیده است. 
خاوری با بیان اینکه مسیر و محور مذکور در ایام نوروز زیر بار ترافیک می رود خاطرنشان کرد: این پروژه بزرگ از لحاظ فنی یکی از پروژه های عظیم به ویژه در حوزه ابنیه فنی ایجاد شده در سطح کشور است.
وی با تاکید بر اینکه در مجموع در مسیر رفت و برگشت محور مذکور بالغ بر ۴ کیلومتر تونل و سازه های خاص وجود دارد بیان داشت: این محور از نظر تکنیک ساخت، مشخصات فنی و کیفیت اجرا از سازه های بی نظیر کشور محسوب می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه مسیر مذکور در ایام نوروز زیر بار ترافیک می رود تاکید کرد: با بهره برداری از این محور گره سنگین ترافیکی آزاد راه رشت – قزوین برطرف شده و مسافران در سفر به گیلان در ترافیک های سنگین به سر نمی برند.
منبع:تسنیملینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

شهردار منطقه پنج رشت منصوب شد۱۳ March 2017 | 3:22 am

گیل نگاه: با حکم محمدعلی ثابت قدم ، رضا عاشری به عنوان شهردار منطقه ۵ منصوب شد. پیش از این محمد تقی عبداللهی به عنوان شهردار منطقه ۵ فعالیت می کرد که در بیست و شش دی ماه سالجاری شهردار رشت طی حکمی خود با حفظ سمت عهده دار این سمت شد.
مهندس رضا عاشری در کارنامه خود معاونت سازمان عمران وبازآفرینی فضاهای شهری، کارشناسی شهرسازی مناطق یک وسه و چهار و مدیرشهرسازی مناطق چهاروپنج همچنین معاون فنی شهرسازی ومشاورکمیسیون شورا را دارد .

منبع: گیل خبر
کد مطلب: ۱۰۰۵۳۱
تاریخ: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵

مطالب مرتبط
با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد؛ محمد مهدی حیدریان پس از ۱۰ سال دوباره سکان دار سینما شد/سوابق

به روایت تصویر؛ پارک قطعه ۵۹ شهرک مهر رشت افتتاح شد

به بهانه مباحث مطرح شده در جلسه مشترک دو کمیسیون شورای شهر رشت؛ وقتی منتقدین، درک انتقادی ندارند

با حکم استاندار گیلان؛ پویا شهشهانی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان گیلان شد

مشاور سرمایه گذاری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان منصوب شد

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

انصرافلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

باقی مانده آزاد راه رشت – قزوین ایام نوروز زیر بار ترافیک می رود۱۳ March 2017 | 1:21 pm

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: ۵/۳ کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت- قزوین تا پایان اسفند به بهره برداری می رسد و در ایام نوروز زیر بار ترافیکی می رود. مهندس شعبانعلی خاوری با اشاره به اینکه قسمتی از پروژه آزادراه رشت به قزوین در محور رودبار به منجیل ناتمام باقی مانده بود، اظهار داشت: به منظور کاهش ترافیک محور مذکور در تعطیلات نوروز، بخشی از ۱۱ کیلومتر باقی مانده این آزاد راه تا پایان اسفند ماه به بهره برداری می رسد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با تاکید بر اینکه ۳/۳ از مسیر ۱۱ کیلومتری آزاد راه رشت- قزوین از اواخر سال ۹۳ با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان آغاز شد افزود: در حال حاضر اعتبار هزینه شده برای مسیر مذکور به ۱۸۰ میلیارد تومان رسیده است.خاوری با بیان اینکه مسیر و محور مذکور در ایام نوروز زیر بار ترافیک می رود خاطرنشان کرد: این پروژه بزرگ از لحاظ فنی یکی از پروژه های عظیم به ویژه در حوزه ابنیه فنی ایجاد شده در سطح کشور است.
وی با تاکید بر اینکه در مجموع در مسیر رفت و برگشت محور مذکور بالغ بر ۴ کیلومتر تونل و سازه های خاص وجود دارد بیان داشت: این محور از نظر تکنیک ساخت، مشخصات فنی و کیفیت اجرا از سازه های بی نظیر کشور محسوب می شود. مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه مسیر مذکور در ایام نوروز زیر بار ترافیک می رود تاکید کرد: با بهره برداری از این محور گره سنگین ترافیکی آزاد راه رشت – قزوین برطرف شده و مسافران در سفر به گیلان در ترافیک های سنگین به سر نمی برند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بازگشایی ۳۳۰۰ متر از ۱۱ کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت-قزوین۱۳ March 2017 | 8:17 pm

دریافت خبر : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۷

بازگشایی ۳۳۰۰ متر از ۱۱ کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت-قزوین

تین نیوز| مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از بازگشایی ۳۳۰۰ متر از ۱۱ کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت-قزوین در سال جدید خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره راه و شهرسازی گیلان، علی خاوری مدیرکل با اعلام این خبر گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و حجم ترافیک و ورود مسافران و گردشگران به استان گیلان ۳ هزار و ۳۰۰ متر از ۱۱ کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین آماده بازگشایی است.
خاوری در ادامه گفت: چهاربانده کردن مسیر منجیل ـ رودبار و تکمیل ۳ هزار و ۳۰۰ متر باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین تأثیر بسیاری در کاهش حجم ترافیک دارد ۳/۳ کیلومتر از بهمن سال ۹۳ شروع شده و تمامی کارهای اجرایی آن در بهمن ماه سال جاری به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است.
وی در پایان با اشاره به هزینه کرد ۱۸۰ میلیارد تومانی برای احداث ۳ هزار و ۳۰۰ متر باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین افزود: پروژه مذکور به لحاظ فنی یکی از پروژه های بزرگ فنی مهندسی در ایران محسوب می شود. از این مقدار ۲۹۰۰ متر آن به صورت تونل و ۵۵۰۰ متر نیز به صورت پل است.

اخبار پیشنهادی:

بازگشایی ۳۳۰۰ متر از ۱۱ کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت-قزوینلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

برگزاری جشن با شکوه میلاد حضرت فاطمه (س ) و بزرگداشت مقام زن و مادر در رشت۱۵ March 2017 | 12:19 am

جشن میلاد حضرت فاطمه(س) با حضور مدیرکل راه وشهرسازی و جمعی کثیری از بانوان همکار اداره کل راه و شهرسازی درمحل سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.
به گزارش ایلنا از رشت، جشن میلاد حضرت فاطمه(س) با حضور علی خاوری مدیرکل راه وشهرسازی و جمعی کثیری از بانوان همکار اداره کل راه و شهرسازی درمحل سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.
در این مراسم که با سخنرانی روحانی از اساتید دانشگاه های استان گیلان همراه بود ، ایشان ضمن تبریک ولادت فرخنده اسوه بانوان عالم؛ دخت نبی اکرم(ص)؛ حضرت فاطمه زهرا (س)، روز مادر اظهار کرد:ارزش والای حضرت زهرا(س) تا به مرتبه ای قرار دارد که پیامبر اکرم(ص) در مورد ایشان فرمودند: ای فاطمه؛ خدای متعال به خاطر غضب تو، غضب می کند و به خاطر رضایت تو، خشنود می گردد.
روحانی ادامه داد: این حدیث نشانگر آن است که حضرت فاطمه(س) از مرتبه عصمت برخوردار است چرا که فرموده پیامبر سند و مدرکی برای اثبات این امر بوده که غضب و خشنودی خداوند در غضب و رضایت حضرت فاطمه(س) قرار داده شده است.
 در پایان مراسم از بانوان همکار اداره کل راه و شهرسازی با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل بعمل آمد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

وجود ۲۵۰۰ هکتار بافت فرسوده در ۲۰ شهر گیلان۱۵ March 2017 | 1:38 pm

رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی گیلان از وجود ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده در ۲۰ شهر این استان خبر داد.

یه گزارش خوبان ، محمد صفری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به تشکیل ستاد بازآفرینی شهری و تبیین چگونگی راه اندازی کارگروه های چهارگانه آن در گیلان اظهار کرد: در قالب طرح مذکور می توان با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی هر کدام از شهرهای استان یک نشان طراحی و اجرا کرد.
وی به ظرفیت ایجاد بازارچه های صنایع دستی در شهرهای گیلان اشاره کرد و افزود: ساماندهی زیرساخت ها از اهداف مهم ستاد بازآفرینی شهری محسوب می شود و براین اساس باید برنامه ریزی لازم و دقیق به منظور تعبیه و تامین زیرساخت های لازم مانند آب، برق، گاز، تلفن و راه در تمام محله ها انجام شود.
رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه حدود ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور در بافت های فرسوده و حاشیه های غیر رسمی شهری زندگی می کنند، تصریح کرد: در بررسی انجام شده، ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده در ۲۰ شهر از ۵۲ شهر استان وجود دارد.
صفری، ستاد بازآفرینی پایدار شهری در شهرستان ها را مسؤول فعال سازی کارگروه های چهارگانه خواند و بیان کرد: در صورتی که با استفاده از ظرفیت استادان و نخبگان شهری مصوباتی همه جانبه به استان و کشور ارائه شود و طرح های پیشنهادی به خوبی قابل دفاع باشند، اعتبارات لازم به منظور اجرای آن طرح به شهر مربوطه اختصاص داده می شود.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری گیلان : وجود ۲۵۰۰ هکتار بافت فرسوده در ۲۰ شهر گیلان۱۵ March 2017 | 1:58 pm

ایرساگیل: رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی گیلان از وجود ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده در ۲۰ شهر این استان خبر داد. به گزارش ایرساگیل ، محمد صفری با اشاره به تشکیل ستاد بازآفرینی شهری و تبیین چگونگی راه اندازی کارگروه های چهارگانه آن در گیلان اظهار کرد: در قالب طرح […]

ایرساگیل: رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی گیلان از وجود ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده در ۲۰ شهر این استان خبر داد.

به گزارش ایرساگیل ، محمد صفری با اشاره به تشکیل ستاد بازآفرینی شهری و تبیین چگونگی راه اندازی کارگروه های چهارگانه آن در گیلان اظهار کرد: در قالب طرح مذکور می توان با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی هر کدام از شهرهای استان یک نشان طراحی و اجرا کرد.
وی به ظرفیت ایجاد بازارچه های صنایع دستی در شهرهای گیلان اشاره کرد و افزود: ساماندهی زیرساخت ها از اهداف مهم ستاد بازآفرینی شهری محسوب می شود و براین اساس باید برنامه ریزی لازم و دقیق به منظور تعبیه و تامین زیرساخت های لازم مانند آب، برق، گاز، تلفن و راه در تمام محله ها انجام شود.
رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه حدود ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور در بافت های فرسوده و حاشیه های غیر رسمی شهری زندگی می کنند، تصریح کرد: در بررسی انجام شده، ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده در ۲۰ شهر از ۵۲ شهر استان وجود دارد.
صفری، ستاد بازآفرینی پایدار شهری در شهرستان ها را مسؤول فعال سازی کارگروه های چهارگانه خواند و بیان کرد: در صورتی که با استفاده از ظرفیت استادان و نخبگان شهری مصوباتی همه جانبه به استان و کشور ارائه شود و طرح های پیشنهادی به خوبی قابل دفاع باشند، اعتبارات لازم به منظور اجرای آن طرح به شهر مربوطه اختصاص داده می شود./فارسلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بیش از ۳هزار کیلومتر از آزاد راه رشت-قزوین بازگشایی شد۱۵ March 2017 | 4:33 pm

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از بازگشایی ۳۳۰۰متر از ۱۱ کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت-قزوین خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه گیلان، علی خاوری از بازگشایی ۳۳۰۰ متر از ۱۱ کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت-قزوین در سال جدید خبر داد.
وی اضافه کرد:با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و حجم ترافیک و ورود مسافران و گردشگران به استان گیلان ۳ هزار و ۳۰۰ متر از ۱۱ کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین آماده بازگشایی است.
علی خاوری ادامه داد:چهاربانده کردن مسیر منجیل ـ رودبار و تکمیل ۳ هزار و ۳۰۰ متر باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین تاثیر بسیاری در کاهش حجم ترافیک دارد.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان خاطرنشان کرد: ۳٫۳ کیلومتر از بهمن سال ۹۳ شروع شده و تمامی کارهای اجرایی آن در بهمن ماه سال جاری به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است.
خاوری با اشاره به هزینه کرد ۱۸۰ میلیارد تومانی برای احداث ۳ هزار و ۳۰۰ متر باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین تصریح کرد:پروژه مذکور به لحاظ فنی یکی از پروژه های بزرگ فنی مهندسی در ایران محسوب می شود.
وی گفت: از این مقدار ۲۹۰۰ متر آن به صورت تونل و ۵۵۰ متر نیز به صورت پل است.
انتهای پیام

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تهیه ی طرح جامع بازآفرینی پایدار شهری در ماسال و شاندرمن۱۵ March 2017 | 4:47 pm

فرماندار ماسال از تهیه ی طرح جامعه بازآفرینی پایدار شهری در سطح شهرهای ماسال و شاندرمن خبر داد .
به گزارش ایسنا منطقه گیلان، محمود قاسم نژاد در جلسه ی ستاد بازآفرینی پایدار شهری شهرستان ماسال با بیان اینکه پدیده ی شهرسازی مقارن با تاریخ تمدن بشری است،افزود:باید در طراحی شهرها، تعاملات کالبدی شهر و مسائل اجتماعی و اقتصادی لحاظ شود .
وی با تاکید بر اهمیت برگزاری منظم این جلسه و برشمردن اهداف و کارکردهای این ستاد اظهار کرد:تشخیص بافت های ناکارآمد محیط شهری و برنامه ریزی برای برقراری امکانات وارتباطات کارآمد در بین قسمت های مختلف شهر از جمله اهداف این جلسه خواهد بود .
فرماندار ماسال حل معضل سکونتگاه های غیر رسمی حاشیه ی شهر را از جمله ی دیگر وظایف این ستاد دانست و گفت:وجود سکونتگاه های ناموزون که تعاملات اجتماعی در آن در نظر گرفته نشده باشد آثار سوء و تبعات مخرب اجتماعی بر جامعه خواهد داشت .
قاسم نژاد ادامه داد:تعیین و حفاظت از محدوده های تاریخی شهری و تعیین وضعیت محدوده های روستایی ملحق شده به بافت شهری از دیگر وظایف کارگروه بازآفرینی محیط شهری است و در صورتی که این کارگروه به درستی جهت شناسایی و تفیک بافت های شهری و برنامه ریزی برای آن اقدام کند می توان منابع ملی لازم جهت اجرای طرح های عمران شهری مبتنی بر اصول این طرح، را جذب کنیم .
وی اجرای پروژه ی پیاده راه فرهنگی در شهر رشت را مثال بارز دستاوردهای ستاد بازآفرینی پایدار شهری عنوان کرد و خاطرنشان کرد: دوری از ترافیک شهری، تعامل بیشتر شهروندان و پیوندهای مختلف از نتایج اجرای این طرح است که منجر به …

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس