قالب وردپرس

گيلان

واگذاری بخشی از واحدهای مسکن مهر رشت به شهرداری

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 11:28 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی گیلان، در جلسه‌ای که با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان، شهردار رشت و پیمانکار مربوطه برگزار شد، تفاهم‌نامه واگذاری بخشی از واحدهای مسکن مهر به شهرداری رشت منعقد شد.

علی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با ارائه گزارشی از واحدهای در حال ساخت مسکن مهر گفت: در فاز یک مسکن مهر رشت ۵۰۰ الی ۶۰۰ واحد ظرفیت خالی موجود است که با تفاهم صورت گرفته با شهرداری رشت در مرحله اول ۲۰۰ واحد سه جانبه به متقاضیان اعلامی از سوی شهرداری رشت، واگذار می‌گردد و امیدواریم این تفاهم‌نامه شروع خوبی برای همکاری‌های بیشتر با شهرداری باشد.

دکتر ثابت قدم شهردار رشت نیز با اشاره به اهمیت این تفاهم‌نامه تصریح کرد: خرید این واحدها موجب می‌شود شهرداری بتواند با مالکین حریم رودخانه‌ها مذاکره نموده و بخشی از حریم رودخانه‌ها را آزادسازی نماید.

وی افزود: هم اینک تعداد زیادی واحد مسکونی در حریم رودخانه‌ها شناسایی شده و قابل جابجایی است و اجرای این تفاهم‌نامه موجب می‌شود ضمن آزادسازی حریم رودخانه، شهروندانی که وضعیت مسکن نامطلوبی در حریم رودخانه دارند تغییر یابد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

مرمت پل بزرگ آستانه اشرفیه استان گیلان

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 8:13 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی گیلان، فرهاد دلدار رئیس اداره راه و شهرسازی آستانه اشرفیه گفت: تعمیر و مرمت درز انبساط پل بزرگ آستانه و روکش آسفالت در حال انجام است.

 دلدار با بیان این مطلب گفت:  این امر در راستای افزایش ایمنی و تسهیل تردد و همچنین نگهداری پل بزرگ آستانه صورت گرفته و در حال اجراست.  

وی با بیان آنکه مرمت روکش آسفالت این پل سواره رو همزمان با عملیات تعویض درزهای انبساط آسیب دیده آن انجام می‌شود گفت: در مدت اجرای این عملیات، محدوده مذکور به غیر از روزهای تعطیل به صورت لاین به لاین مسدود و عبور و مرور با محدودیت ترافیکی صورت می‌گیرد لذا به تمامی رانندگان محترم توصیه می‌شود ضمن همکاری با عوامل اجرایی، با حفظ ملاحظات ایمنی و احتیاط کامل تردد نمایند.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

چشمه ای که ۱۲ میلیارد ریال به آزادراه گیلان خسارت زد

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 2:10 pm

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: برای مرمت شکستگی هایی که چشمه بین راهی آزادراه «رشت – قزوین» خسارت وارد کرد، ۱۲میلیارد ریال باید هزینه شود.

چشمه محل تلاقی سفره های زیرزمینی آب با سطح زمین است. با توجه به ثبات منبع آب، یک چشمه می تواند موقتی، دائمی یا خودجوش(آرتزین) باشد. در محل ظهور چشمه، گاه حوضچه ها یا نهرهایی پدید می آیند.
آب چشمه ها غالباً پس از طی مراحلی از لایه های مختلف زمین عبور می کند و از محلی به نام مظهر چشمه به خارج جریان می یابد.
منطقه خروج آب معمولاً در نقاط پائین دست مانند کف …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

محور «رضوانشهر ـ تالش» امسال زیربار ترافیک می رود

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 3:25 pm

تین نیوز | خاوری مدیر کل راه و شهرسازی گیلان در جریان بازدید از محورهای مواصلاتی شهرستان تالش با اشاره به اجرای پروژه های راهسازی در گیلان گفت: پروژه خطبه سرا در بزرگراه تالش به آستارا در حال اجراست اما این محور به دلیل اینکه کنارگذر ندارد از داخل بافت شهری عبور می کند و به طور موقت یک کنارگذر با آب نما ایجاد کردیم.
وی به مسیر پره سر در محور رضوانشهر به طرف تالش اشاره کرد و افزود: امسال باقی مانده محور مواصلاتی «رضوانشهر ـ تالش» زیر بار ترافیک می رود.
خاوری با بیان اینکه کنارگذر تالش باقی مانده و …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پایان لیگ برتر فوتسال زیر ۱۱ سال گیلان

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 3:29 pm

به گزارش پانا از گیلان ، در پایان این رقابت ها ، تیم فوتسال راه و شهرسازی گیلان با ۹ پیروزی و دو تساوی و مجموع ۲۹ امتیاز بین ۱۲ تیم قهرمان شد.
همچنین امیرعلی نصیرزاده از تیم فوتیال راه و شهرسازی گیلان به عنوان فنی ترین بازیکن رقابت های فوتسال لیگ برتر زیر ۱۱ سال استان گیلان انتخاب شد و علیرضا جعفرخواه دیگر بازیکن این تیم نیز موفق شد با به ثمر رساندن ۱۶ گل ، عنوان برترین گلزن این دوره از رقابت ها را به خود اختصاص دهد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

محور «سراوان ـ فومن» چهارخطه می شود

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 3:39 pm

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: پروژه ۴۰ کیلومتری محور «سراوان ـ فومن» با هزینه ۲۵۰ میلیارد تومان تا پایان امسال چهارخطه می شود.
مهندس شعبانعلی خاوری در جلسه فرمانداری شهرستان فومن با اشاره به اجرای پروژه های شاخص اداره کل راه و شهرسازی گیلان در سال ۹۵ اظهار کرد: امسال پروژه چهارخطه کردن «محور سراوان ـ فومن» با کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی از محل اعتبارات ملی اجرایی می شود.
وی طول پروژه چهارخطه سراوان ـ فومن را ۴۰ کیلومتر عنوان کرد و افزود: هزینه پروژه مذکور ۲۵۰ میلیارد تومان برآورد شده و از طریق …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اجرایی کردن پروژه چهارخطه کردن محور سراوان – فومن

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 7:06 pm

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،  چهارخطه کردن محور سراوان – فومن یکی از پروژه های شاخصی است که با کمک سازمان مدیریت کشور امسال اجرایی می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت  : این پروژه ۴۰ کیلومترطول دارد که هزینه ای بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان برای آن اجرای برآورد شده و قرار است از طریق ماده ۵۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات ملی دولت تامین اعتبار شود و درحال حاضر تامین کننده مالی آن اماده فعالیت است و اقدامات ستادی و اداری آن انجام گرفته و مرحله نهایی آن برای تایید دولت و تعهد تامین منابع برای …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بازدید فرماندار واعضای شورای تأمین شهرستان سیاهکل از محور سیاهکل به دیلمان

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 7:16 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان، به منظور بررسی از وضعیت ایمنی محور سیاهکل – دیلمان و برطرف کردن نقاط و موانع احتمالی این محور اعضای شورای تامین شهرستان و مدیر ساخت و توسعه راه‌های استان از این محور بازدید کردند و مقرر شد طی جلسات آتی نقاط حادثه خیز محور شناسایی و تمهیدات لازم در جهت مناسب‌سازی و برون رفت از موانع و نارسائی‌های موجود بعمل آید.

لازم به ذکر محور سیاهکل – دیلمان از جمله محورهای کوهستانی و گردشگرپذیری است که ارتقاء سطح کیفی آن می‌تواند نقش مهمی در رونق گردشگری و اقتصاد منطقه ایجاد کند. 

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

ساخت مسکن مهر گیلان افزایش یافته است

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 7:37 pm

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت:سال گذشته در ساخت مسکن مهر نسبت به سال ماقبل آن هفت درصد رشد داشتیم.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه گیلان،علی خاوری امروز در جلسه راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اجرای پروژه های راهسازی در گیلان گفت:پروژه خطبه سرا در بزرگراه تالش به آستارا در حال اجراست اما این محور به دلیل اینکه کنارگذر ندارد از داخل بافت شهری عبور می کند و به طور موقت یک کنارگذر با آب نما ایجاد کردیم.
وی به مسیر پره سر در محور رضوانشهر به طرف تالش اشاره کرد و افزود: امسال باقی ماند …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

انجام عملیات انسداد بازشوهای رفوژمیانی محور پونل- تالش در استان گیلان

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 8:02 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی گیلان، مهران ایمانی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان رضوانشهر با اعلام این خبر گفت: با هدف ایجاد بستر مناسب، افزایش ایمنی و تردد آسان، عملیات انسداد بازشوهای رفوژمیانی محور پونل- تالش با بهره‌گیری از ماشین آلات سنگین توسط راهداران اداره راه و شهرسازی شهرستان رضوانشهر انجام شد.

 وی افزود: با انجام اقدامات راهداری در سطح راه‌های شهرستان، تمام تلاش و توان برای ارائه خدماتی مطلوب و مورد رضایت مردم و مسافران و در جهت ارتقای ایمنی راه‌ها صورت می‌گیرد و طی روزهای اخیر نیز عملیات علف تراشی حاشیه راه رفیوژ میانی محور پونل-تالش در محدوده اردجان به پره سر به اجرا در آمد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس