قالب وردپرس

گلستان

رشد چشمگیر تعداد طرح‌های جامع و تفصیلی مصوب شهرهای استان گلستان در سال ۹۵

[ad_1]

۱۱ April 2017 | 12:33 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از  روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، عیسی مهری در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل افزود: با ابلاغ طرح جامع شهرهای فاضل‌آباد و انبارالوم در اسفندماه ۹۵ از سوی معاون محترم وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به استان، تعداد طرح‌های مصوب حوزه شهرسازی شهرهای استان گلستان با رشد ۳۱ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه همراه بوده است.

وی افزود: تصویب طرح جامع شهرهای کردکوی، نوده‌خاندوز، فاضل‌آباد، انبارالوم و بندرگز در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و تائید طرح جامع شهر آق‌قلا در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از جمله طرح‌هایی شهرسازی است که در سال ۹۵ انجام شد.

مدیر شهرسازی و معماری ادامه داد: تصویب طرح تفصیلی شهرهای نگین‌شهر، اینچه‌برون در کمیسیون ماده پنج قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و بررسی طرح تفصیلی شهرهای رامیان و ناحیه سه شهر گرگان در کمیسیون ماده پنج قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران از دیگر اقداماتی است که در این حوزه انجام شد.

مهری اضافه کرد: در سال گذشته نیز مدارک و مستندات طرح جامع شهرهای نوکنده، سیمین شهر و سرخنکلاته به دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شد که خوشبختانه با توجه به برگزاری جلسات کمیته فنی در دبیرخانه مذکور در آستانه تصویب است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تصویب طرح جامع شهری ۵ شهر استان گلستان در سال ۹۵

[ad_1]

۱۰ April 2017 | 5:29 pm

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی گلستان گفت: سال گذشته طرح جامع شهری ۵ شهر استان در شورایعالی شهرسازی و معماری ایران تصویب شد.
به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، مهندس عیسی مهری اظهار کرد: با ابلاغ طرح جامع شهرهای فاضل آباد و انبارالوم در اسفند ماه سال ۱۳۹۵ از سوی معاون محترم وزیر و دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری ایران به استان، تعداد طرحهای مصوب حوزه شهرسازی شهرهای استان گلستان با رشد ۳۱ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه همراه بوده است .
وی افزود: تصویب طرح جامع شهرهای کردکوی، نوده خاندوز، فاضل آباد، انبارالوم و بندرگز در شورایعالی شهرسازی و معماری ایران و تایید طرح جامع شهر آق قلا در شورای برنامه ریزی و توسعه استان از جمله طرحهایی شهرسازی است که در سال ۹۵ انجام شد.
مهری ادامه داد: تصویب طرح تفصیلی شهرهای نگین شهر، اینچه برون درکمیسیون ماده پنج قانون تاسیس شورایعالی شهرسازی ومعماری ایران و بررسی طرح تفصیلی شهرهای رامیان و ناحیه سه شهرگرگان در کمیسیون ماده پنج قانون تاسیس شورایعالی شهرسازی و معماری ایران از دیگر اقداماتی است که در این حوزه انجام شد.
مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی گلستان خاطرنشان کرد: در سال گذشته مدارک و مستندات طرح جامع شهرهای نوکنده، سیمین شهرو سرخنکلاته به دبیرخانه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شد که خوشبختانه با توجه به برگزاری جلسات کمیته فنی در دبیرخانه مذکوردر استانه تصویب است.
انتهای پیام

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

مرگ ۲۲ نفر در گلستان بر اثر حوادث رانندگی در نوروز ۹۶

[ad_1]

۹ April 2017 | 7:03 pm

دریافت خبر : یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳

مرگ 22 نفر در گلستان بر اثر حوادث رانندگی در نوروز 96

تین نیوز| مدیر کل پزشکی قانونی گلستان از مرگ ۲۲ نفر بر اثر حوادث رانندگی در طول تعطیلات نوروزی امسال در استان خبر داد.
دکتر حسین زارعی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: از ۲۵ اسفند سال ۹۵ لغایت ۱۵ فروردین سال ۹۶ تعداد ۲۲ کشته ناشی از حوادث رانندگی در استان به ثبت رسیده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۸ درصد کاهش داشته است.
وی افزود: از مجموع تلفات حوادث رانندگی تعطیلات نوروز امسال ۱۰ نفر مرد و ۱۲ نفر زن بودند. در مدت مشابه سال قبل تعداد ۲۷ نفر به دلیل حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۲۰ نفر مرد و ۷ نفر زن بودند.
وی، جاده های برون شهری را بیشترین محل وقوع حوادث رانندگی منجر به فوت عنوان کرد و گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی امسال استان، ۱۸ مورد فوتی مربوط به جاده های برون شهری و روستایی و ۴ مورد فوتی در جاده های درون شهری بوده است.
مدیر کل پزشکی قانونی گلستان در پایان ضمن آرزوی سفری خوش برای همه ی هموطنان، تصریح کرد: امیدواریم با رعایت قانون توسط رانندگان و تلاش بیشتر ادارات مرتبط از جمله راه و شهرسازی، پلیس راه، راهنمایی و رانندگی و دیگر ادارات، شاهد کاهش هر چه بیشتر حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن باشیم.

اخبار پیشنهادی:

مرگ 22 نفر در گلستان بر اثر حوادث رانندگی در نوروز 96

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

مرگ ۲۲ نفر در گلستان بر اثر حوادث رانندگی در نوروز ۹۶/ کاهش ۱۸ درصدی کشته شدگان حوادث رانندگی در استان

[ad_1]

۹ April 2017 | 1:50 pm

دریافت خبر : یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۹:۲۰

مدیر کل پزشکی قانونی گلستان از مرگ ۲۲ نفر بر اثر حوادث رانندگی در طول تعطیلات نوروزی امسال در استان خبر داد.
دکتر حسین زارعی در گفت و گو با ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد: از ۲۵ اسفند سال ۹۵ لغایت ۱۵ فروردین سال ۹۶ تعداد ۲۲ کشته ناشی از حوادث رانندگی در استان به ثبت رسیده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۸ درصد کاهش داشته است.
وی افزود: از مجموع تلفات حوادث رانندگی تعطیلات نوروز امسال ۱۰ نفر مرد و ۱۲ نفر زن بودند.
زارعی ادامه داد: در مدت مشابه سال قبل تعداد ۲۷ نفر به دلیل حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۲۰ نفر مرد و ۷ نفر زن بودند.
وی، جاده های برون شهری را بیشترین محل وقوع حوادث رانندگی منجر به فوت عنوان کرد و گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی امسال استان، ۱۸ مورد فوتی مربوط به جاده های برون شهری و روستایی و ۴ مورد فوتی در جاده های درون شهری هستند.
مدیر کل پزشکی قانونی گلستان در پایان ضمن آرزوی سفری خوش برای همه ی هموطنان، تصریح کرد: امیدواریم با رعایت قانون توسط رانندگان و تلاش بیشتر ادارات مرتبط از جمله راه و شهرسازی، پلیس راه، راهنمایی و رانندگی و دیگر ادارات، شاهد کاهش هر چه بیشتر حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن باشیم.
انتهای پیام

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

امضای تفاهمنامه سه جانبه برای نظارت بر تاسیسات آب و فاضلاب گلستان

[ad_1]

۸ April 2017 | 7:50 am

دریافت خبر : شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۳:۲۰

برای نظارت بر تاسیسات آب و فاضلاب امکان مسکونی و غیرمسکونی در گلستان، تفاهمنامه سه جانبه ای به امضای ادارات کل راه و شهرسازی، شرکت آب و فاضلاب و سازمان نظام مهندسی استان رسید.
محمدعلی شربتدار:گلستان| به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، براساس این تفاهمنامه که در ۲۵ بند منعقد شده کمیته ای با حضور نمایندگانی از شرکت آبفا،اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تشکیل خواهد شد تا بر تاسیسات آب و فاضلاب نظارت عالیه شود. ابراهیم مبارک قدم» مدیرکل راه و شهرسازی گلستان در جلسه ای که با این هدف برگزار شد، امضای این تفاهمنامه را فرصتی برای اشتغال مهندسین مرتبط با توجه به افزایش حجم کاری آنان بیان کرد.

اخبار پیشنهادی:

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه برای نظارت بر تأسیسات آب و فاضلاب گلستان

  [ad_1]

  ۳ April 2017 | 1:27 pm

  به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، بر اساس این تفاهم‌نامه که در ۲۵ بند منعقد شده کمیته‌ای با حضور نمایندگانی از شرکت آبفا، اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تشکیل خواهد شد تا بر تأسیسات آب و فاضلاب نظارت عالیه شود.

  مهندسان و مجریان ذیصلاح این حوزه هم طبق این تفاهم‌نامه، باید دوره‌های آموزشی مرتبط را جهت کسب صلاحیت لازم و دریافت پروانه اشتغال به کار مهندسی گذرانده باشند.

  ابراهیم مبارک قدم مدیرکل راه و شهرسازی گلستان در جلسه‌ای که با این هدف برگزار شد، امضای این تفاهم‌نامه را فرصتی برای اشتغال مهندسین مرتبط با توجه به افزایش حجم کاری آنان بیان کرد.

  احمد تجری رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان نیز گفت: با امضای این تفاهم‌نامه، تمام انشعابات مسکونی و غیرمسکونی آب و فاضلاب به مهندسین سازمان نظام‌مهندسی استان واگذار می‌شود تا با نظارت بر ساخت آنان، کیفیت خدمات‌دهی در این بخش، افزایش یابد و الگوی مصرف آب هم اصلاح شود.

  وی افزود: با اجرای تعهدات این تفاهم‌نامه، حرکتی در جهت اصلاح الگوی مصرف آب و بهینه‌سازی آن از سوی دستگاه‌های اجرایی صورت خواهد گرفت.

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  در مسابقه عکاسی « نوروز در شهر من » شرکت کنید

  [ad_1]

  ۳۰ March 2017 | 8:36 pm

  به گزارش صحبت نیوز انجمن علمی دانشجویی مهندسی شهرسازی مجتمع آموزش عالی لارستان اقدام به برگزاری مسابقه عکاسی « نوروز در شهر من » کرده است. 
  علاقه مندان به شرکت در این مسابقه می توانند عکس های خود را تا ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ طبق شرایط زیر ارسال نمایند.

  در مسابقه عکاسی « نوروز در شهر من » شرکت کنید
  عکس/قلعه اژدها پیکر لار میزبان بازدیدکنندگان نوروزی
  همه آنچه در مورد قند باید بدانیم
  از بازار کالاهای قاچاق تا بیکاری جوانان ایرانی
  ۷۸۲ نفر داوطلب پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در لارستان شدند
  آیت الله العظمی سید عبدالعلی آیت اللهی دار فانی را وداع گفت
  صحبت نو منتشر شد/اجرایی شدن طرح استان فارس جنوبی به مرکزیت لارستان
  گزارش تصویری نکوداشت حضرت آیت الله سید مجتبی موسوی لاری در شیراز/۲
  امتیازات ویژه لارستان برای استان شدن
  شکوه شمشیربازی خور در کاخ گلستان تهران

  کد امنیتی:

   [۰ نظر]

   اولین   >  آخرین  (۰ صفحه)
  لوگوی دیجیتال

  کانال تلگرام

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  ارتقا زیرساخت های راه و شهرسازی با کمک بخش خصوصی

  [ad_1]

  ۲۹ March 2017 | 5:35 pm

  ارتقا زیرساخت های راه و شهرسازی با کمک بخش خصوصی

  تجارت نیوز :
  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: باید با کمک و توان بخش خصوصی زیرساخت های این حوزه را ارتقا دهیم.
  امیر امینی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی اظهار کرد: به منظور بهبود اقتصاد شهر باید راه و شهرسازی و حمل و نقل با یکدیگر کار کنند و دست به دست هم بدهند تا با کمک و توان بخش خصوصی زیرساخت ها ارتقا یابد.
  وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی بیش از ۱۳ مبحث مهم در کشور را هدایت می کند و هدایت این سیستم به تشکیلات منسجم و کاربردی نیاز دارد، بنابراین رهبری و مدیریت نقش مهمی را در این موضوع ایفا می کند.
  امینی یادآورشد : با توجه به اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کرده اند ما نیز باید با تلاش و جدیت بیشتر به توسعه در عمق برسیم.
  به گزارش ایسنا،وی با اشاره به محور بجنورد به جنگل گلستان، عنوان کرد: این محور یکی از مهمترین پروژه ها و کریدور شماره چهار توسعه بوده که یک شریان حمل و نقلی است.
  امینی خاطر نشان کرد: در ساخت این محور، بخش هایی دارای موانع است که با اتخاذ تمهیدات خاص این محور را باید توسعه دهیم.

  اخبار پیشنهادی:

  ارتقا زیرساخت های راه و شهرسازی با کمک بخش خصوصی

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  زیرساخت های راه و شهرسازی با کمک بخش خصوصی باید ارتقا یابد

  [ad_1]

  ۲۹ March 2017 | 2:01 pm

  زیرساخت های راه و شهرسازی با کمک بخش خصوصی باید ارتقا یابد

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: باید با کمک و توان بخش خصوصی زیرساخت های این حوزه را ارتقا دهیم.

  به گزارش ایسنا، امیر امینی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی اظهار کرد: به منظور بهبود اقتصاد شهر باید راه و شهرسازی و حمل و نقل با یکدیگر کار کنند و دست به دست هم بدهند تا با کمک و توان بخش خصوصی زیرساخت ها ارتقا یابد.
  وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی بیش از ۱۳ مبحث مهم در کشور را هدایت می کند و هدایت این سیستم به تشکیلات منسجم و کاربردی نیاز دارد، بنابراین رهبری و مدیریت نقش مهمی را در این موضوع ایفا می کند.
  امینی یادآورشد : با توجه به اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کرده اند ما نیز باید با تلاش و جدیت بیشتر به توسعه در عمق برسیم.
  وی با اشاره به محور بجنورد به جنگل گلستان، عنوان کرد: این محور یکی از مهمترین پروژه ها و کریدور شماره چهار توسعه بوده که یک شریان حمل و نقلی است.
  امینی خاطر نشان کرد: در ساخت این محور، بخش هایی دارای موانع است که با اتخاذ تمهیدات خاص این محور را باید توسعه دهیم.
  انتهای پیام

  اخبار پیشنهادی:

  زیرساخت های راه و شهرسازی با کمک بخش خصوصی باید ارتقا یابد

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  رویدادهای روز یکشنبه استان گلستان

  [ad_1]

  ۲۶ February 2017 | 12:47 pm

  رویدادهای روز یکشنبه استان گلستان

  – سفر قائم مقام و معاون وزیر راه و شهرسازی به گرگان
  بهره برداری از طرح های مسکن مهر گلستان
  – دومین نشست فرهنگ و اقتصاد روستا در گرگان
  – نشست خبری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان
  این نشست در آستانه روز حمایت از حقوق مصرف کنندگان برگزار می شود.
  سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان آمادگی دارد برنامه ها و رویدادهای خبری روزانه استان را در قالب یک بسته خبری صبح هر روز اطلاع رسانی کند.
  سازمان ها، نهادها، شرکت های دولتی و عمومی می توانند برنامه های خبری روزانه خود را از طریق شماره تلفن ۳۲۱۵۹۳۰۰ و ۳۲۱۵۲۰۰۵ (گرگان)؛ ۳۳۳۸۳۰۰۲ و ۳۳۳۳۵۶۶۷ (گنبدکاووس) و تلفکس ۳۲۱۵۲۰۰۶ به خبرگزاری جمهوری اسلامی استان گلستان اطلاع دهند.
  استان مرزی گلستان در شمال ایران واقع است و حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که در ۱۴ شهرستان زندگی می کنند.
  ۱۶۴۸/ ۶۲۰۳
  *تنظیم کننده: سالارنیا * انتشار: کرمانی

  اخبار پیشنهادی:

  رویدادهای روز یکشنبه استان گلستان

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  پوسته وردپرس