قالب وردپرس

کرمان جنوبی

بهره‌برداری از تعریض محور بهادرآباد – ایرانشهر در کرمان جنوبی

[ad_1]

۱ May 2016 | 8:01 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی جنوب کرمان محمد ساردویی با اعلام این خبر گفت: برای اجرای این پروژه ۲۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان افزود: عرض این محور از ۵/۷ متر به ۴۰/۱۰ افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: محور بهادرآباد – رودبار – ایرانشهر جنوب کرمان را به استان سیستان و بلوچستان متصل می‌کند./

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

افتتاح بیش از یکصد کیلومتر روکش راه اصلی و ۲۰ کیلومتر سیستم روشنایی در کرمان جنوبی/ تکمیل عملیات اصلاح ۵۲ نقطه حادثه‌خیز

[ad_1]

۲۷ April 2016 | 4:11 pm

محمد ساردویی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درخصوص سفر امروز داود کشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و عبدالهاشم حسن‌نیا معاون این سازمان به جنوب استان کرمان بیان کرد: در بازدید امروز ۴۵ کیلومتر از پروژه‌ تعریض و روکش محور رودبار جنوب-ایرانشهر با هزینه‌ای بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان، اصلاح ۵۲ نقطه پرحادثه با صرف هزینه ۱۴/۵ میلیارد تومان، ۱۰۵ کیلومتر روکش راه اصلی با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان، ۲۱ کیلومتر سیستم روشنایی ورودی شهرهای جنوب استان و تونل‌های موجود در مسیر با هزینه ۱۹/۵ میلیارد تومان و در آخر ۸۲ کیلومتر تعریض راه‌های فرعی به افتتاح رسید.

ساردویی همچنین اضافه کرد: در این سفر از روند اجرایی نصب نیوجرسی‌های محور جیرفت-سه راهی بم و پل سقدر نیز بازدید شد.

مدیرکل راه و شهرسازی کرمان جنوبی در ادامه از راه‌اندازی سیزدهمین یگان حفاظت از اراضی اداره‌کل راه و شهرسازی این منطقه خبر داد و گفت: این یگان که حفظ و حراست از اراضی ملی در حوزه راه و شهرسازی، اجرای دستورات مراجع قضایی در ارتباط با قلع و قمع اراضی تصرف شده و گشت‌زنی مداوم در اراضی شناسایی شده را برعهده دارد با حضور مسئولین این حوزه نیز راه‌اندازی شد.

ساردویی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به بازدید استاندار کرمان از قطعات ۳،۴ و یک پروژه جیرفت-سه راهی بم اشاره کرد و افزود: در این بازدید روند اجرایی عملیات ساخت پل سقدر به طول ۶۵ متر و ۶۰ درصد یشرفت فیزیکی که در همین بزرگراه واقع شده است مورد بررسی قرار گرفت.

به گفته وی طول این بزرگراه ۷۰ کیلومتر بوده که ۴۵ کیلومتر آن در جنوب استان کرمان واقع شده است. درحال حاضر ۲۵ کیلومتر مسیر به بهره‌برداری رسیده و ۱۰ کیلومتر دیگر در دست اقدام است.اعتبار هزینه شده برای این عملیات ۲۱ میلیارد تومان اعلام شده است.

مدیرکل اداره راه و شهرسازی کرمان جنوبی در پایان خاطرنشان کرد: در این بازدید قطعه اول بزرگراه جیرفت-عنبرآباد به طول ۵ کیلیومتر و همچنین تقاطع غیرهمسطح روستای دهنو نیز با حضور استاندار به افتتاح رسید./

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

امکان صادرات کالاهای استان کرمان از طریق هواپیما فراهم شد/ ایجاد رقابت سالم بین ایرلاین‌های داخلی و خارجی برای ارائه خدمات بهتر

[ad_1]

۲۸ January 2016 | 11:48 am

محمد نخعی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: امروز طی توافق صورت گرفته با مدیرکل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) در کرمان مقرر شد پروازهای باری فرودگاه جیرفت راه‌اندازی شود.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های صادراتی جنوب استان کرمان به ویژه شهرستان جیرفت در بخش کالاهای صادراتی کشاورزی، صنعتی و معدن از این پس امکان صادرات این کالاها به کشورهای دیگر به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس و روسیه فراهم می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان درباره زمان پروازهای باری فرودگاه جیرفت افزود: از امروز امکان این پروازها فراهم شده که حسب تقاضای تجار، صادرکنندگان، شرکت‌ها و بخش خصوصی این پروازها انجام می‌شود.

نخعی با اشاره به اینکه تا کنون هیچ پرواز باری در پنج فرودگاه این استان (کرمان، رفسنجان، بم، جیرفت و سیرجان) صورت نمی‌گرفت افزود: این قابلیت برای تمام فرودگاه‌های کرمان وجود دارد.

وی افزود: تمام تلاش ما در فرودگاه‌های استان کرمان این است که رقابت سالم بین شرکت‌‌های هواپیمایی داخلی و خارجی برای افزایش ارائه خدمات به مسافران ایجاد شود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان از آمادگی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی فرودگاه‌های استان خبر داد و گفت: این ستاد هرسال با مسئولیت و نظارت اینجانب تشکیل و در محورهای مرتبط مبتنی بر بخشنامه‌ها و اصول ویژه هنری مدیریت می‌شود.

وی از برگزاری برنامه شاخص و ویژه ۱۲ بهمن سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به آغوش وطن یاد و خاطر نشان کرد: برابر برنامه تنظیمی ستاد دهه فجر اداره کل همه ساله مقارن با ساعات ورود حضرت امام خمینی ره،با دعوت از سایر کارکنان ادارات و سازمان های مستقر از مسافران پرواز ورودی با شاخه های گل و اهداء چند هدیه نفیس از جمله بلیط رفت وبرگشت به مشهد مقدس به گرمی استقبال و با نواختن سرودهای حماسی آن ایام پذیرائی خواهد شد./

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

افتتاح ۲پروژه عمرانی جیرفت با اعتبار بیش از ۱۷ میلیارد تومان/ آغاز عملیات تعریض قطعه اول محور جیرفت- فاریاب

[ad_1]

۱۰ February 2016 | 5:03 pm

محمد ساردویی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره این پروژه‌ها گفت: امروز چهارشنبه -۲۱ بهمن ماه، همزمان با دهه‌ فجر ۲ پروژه راه روستایی و اصلی در مجموع با اعتباری بالغ بر ۱۷میلیارد و۱۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

ساردویی همچنین تعریض پروژه جیرفت -فاریاب را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی حوزه استحفاظی خود دانست و افزود: کلنگ‌زنی‌ و آغاز عملیات تعریض قطعه اول محور جیرفت -فاریاب امروز با حضور فرماندار جیرفت، معاون عمرانی استاندار کرمان و نماینده شهر جیرفت با اعتبار ۲میلیارد و۸۵۰ میلیون تومان آغاز شد که امید است تا پایان سال ۹۵  عملیات ساخت این محور به پایان برسد.

وی در ادامه به پیشرفت فیزیکی ۷۰درصدی این پروژه اشاره کرد و گفت: سال گذشته قطعه چهارم این محور به طول ۱۰ کیلومتر با اعتبار ۱میلیارد ۸۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده‌بود .

عملیات ایمن‌سازی محور پل‌شور جیرفت هم یکی از نقاط پرحادثه منطقه است که کار ایمن سازی آن با ۱/۵کیلومتر واریانت و یک پل ۱۶۴متری با ۸دهانه ۲۰/۵متری از نوع تیرگان هفته گذشته به پایان رسید  که طی مراسمی از امروز زیر بار ترافیکی شهر قرار گرفت.

به گفته ساردویی عملیات ایمن سازی این جاده ۵ میلیارد و  ۶۰۰میلیون تومان هزین هدر برداشته است.

وی درباره راه‌های روستایی جنوب‌کرمان نیز گفت:با تلاش کارکنان اداره‌کل راه و شهرسازی منطقه کار ساخت، بهسازی و روکش آسفالت بیش از ۹۰کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان‌های جیرفت نیز در روزهای گذشته به پایان رسید که این پروژه نیز با اعتبار ۱۱میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و با حضور فرماندار جیرفت به بهره‌برداری رسید. با پایان ساخت این راه‌های روستایی مردم این روستا از دسترسی آسان به راه‌های اصلی استان برخوردار خواهند شد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بهره‌برداری از یک پروژه و کلنگ‌زنی سه پروژه در کرمان جنوبی

[ad_1]

۱۱ February 2016 | 9:24 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی جنوب کرمان محمد ابراهیمی با اعلام این خبر گفت : ۵/۵ کیلومتر از روکش راه روستایی در محور چاه حسن-حسین آباد به بهره‌برداری رسید و کلنگ‌زنی ۱۷.۵ کیلومتر راه روستایی نیز انجام شد.

رییس اداره راه و شهرسازی منوجان افزود: برای روکش این میزان راه ۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی تصریح کرد: برای راه‌های جدیدالحداث ۳۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است و همچنین نیز دو هزار خانوار در روستاهای یاد شده از مزایای راه‌های جدیدالاحداث بهره‌مند می‌شوند.

شهرستان منوجان با مساحت ۴۱۴۰ کیلومتر مربع و جمعیت ۶۳۸۴۵ نفر در جنوب استان کرمان در همسایگی شهرستان‌های جیرفت و کهنوج قرار دارد/.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بهره‌برداری از سه پروژه در شهرستان فاریاب/ افتتاح پنج پروژه شهرستان عنبرآباد در کرمان جنوبی

[ad_1]

۱۱ February 2016 | 12:54 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی جنوب کرمان حسام تاجیک رییس اداره راه و شهرسازی فاریاب  با اعلام این خبر گفت : ۶ کیلومتر راه روستایی در محورهای فاریاب-حرمه و ۹ کیلومتر در محور فاریاب – موردان به بهره‌برداری رسید.

رییس اداره راه و شهرسازی فاریاب افزود: برای احداث و روکش این میزان راه ۲۲۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی در این خصوص تصریح کرد: با احداث این راه یکهزار خانوار در روستاهای یاد شده از مزایای راه‌های جدیدالاحداث بهره‌مند می‌شوند.

تاجیک در ادامه با اشاره به بهره‌برداری از روکش محور فاریاب-مقرب گفت: برای اجرای این پروژه ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است. شهرستان فاریاب با مساحت ۲۵۶۴ کیلومتر مربع و جمعیت ۳۴۴۱۷ نفر در جنوب استان کرمان در همسایگی شهرستان‌های جیرفت و کهنوج قرار دارد.

 غلامرضا تناور رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان عنبرآباد نبز در خبری دیگر از افتتاح پنج پروژه در این ایم خبر داد و گفت: ۲ کیلومتر احداث راه روستایی در محورهای عنبرآباد-کنارستان، ۱.۵ کیلومتر احداث راه روستایی در محور عنبرآباد- کوشک مر، ۶ کیلومتر روکش آسفالت در محور چهارراه خیرآباد پاتلی به سمت نظم‌آباد و ۴ کیلومتر روکش آسفالت در محور نظم‌آباد- چهل منی انجام شد و همچنین  ۱۰ کیلومتر از قطعه دوم محور گمرکان در شهرستان عنبرآباد نیز به بهره‌برداری رسید.

رییس اداره راه و شهرسازی عنبرآباد افزود: برای احداث و روکش این میزان راه ۲۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

شهرستان عنبرآباد با مساحت ۴۶۶۵ کیلومتر مربع و جمعیت ۸۵۰۶۰ نفر در جنوب استان کرمان در همسایگی شهرستان‌های جیرفت و کهنوج قرار دارد./

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

مهندس؛ اندیشمند خلاق است

[ad_1]

۲۴ February 2016 | 9:42 am

تاریخ مهندسى به اندازه تاریخ بشرى است. هرشیئى که در روى کره زمین ساخته شده و میشود، نتیجه کار مهندسان بوده و هست و در هر کشورى که توسعه‌یافتگى اتفاق افتاده، مهندسان باعث آن بوده‌اند.

پنجم اسفند ماه بنا به بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی، در تقویم کشورمان روز مهندسی نام گرفته‌است، نه روز مهندس. در این نامگذاری ایثار مهندسان در فدا‌ کردن خود برای اهداف متعالی مهندسی نیز مشهود است.

اما در این میان نکته قابل تامل این است که قاعدتا نباید روز مهندسی و توجه به مهندسان تنها در یک روز خاص خلاصه شود. برای مهندسانی که به مسئولیت خطیر خود در قبال مردم و جامعه و خدمت در جهت توسعه و آبادانی کشور واقف‌اند، تمام روزهای سال می‌تواند روز مهندسی باشد.

در حقیقت روز مهندسی به معنای واقعی روزی است که مهندسان با بهره‌گیری از تمام اندوخته علمی و دانش خود و همچنین با تکیه بر اخلاق حرفه‌ای، مسئولیت‌های خود را به نحو احسن به انجام برسانند.

هدف از نامگذارى پنجم اسفندماه به عنوان روز مهندسى این است که مهندسان کارنامه عملکرد یک‌سال گذشته خود را مرور کنند و این موضوع را ارزیابى نمایند که براى ارتقاى خدمات به مردم و جامعه، خدمت به توسعه و آبادانى کشور، باید چه گام‌هاى موثرترى را بردارند. این روز برای مهندسان روز میقات و بیعت است. در چنین روزى مهندسان باید به یاد بیاورند که چه مسئولیت‌هایى درقبال خود، جامعه، نسل‌هاى آینده، محیط زیست و مجموعه حیات بشر دارند.

با کمی دقت به درون و برون خود میبینیم که معمار آفرینش، خداوند هستیبخش با چه ظرافت و دقت حیرت‌انگیزی، از کوچکترین تا بزرگترین اجزای خلقت را بدون عیب و نقص و در کمال نیکویی به وجود آورده است. آیه مبارکه فَتَبارَکَ الله  اَحْسَنُ الْخالقین بیانگر همین موضوع است. خالق بزرگ در قرآن می‌فرماید ما گنج نهانی بودیم، آفریدیم تا آشکار شویم. بدیهی است هیچگاه فلسفه آفرینش را با چندکلام نمی‌توان بیان و ادراک کرد، ولی آنچه از ظاهر آیه برمیآید، با آفریدن و خلق کردن است که ارزش خالق شناخته میشود.

اگر بتوان مهندسی را تلفیقی از علم، فن و هنر دانست، با استفاده از این تعبیر  میتوان فرایند شناخت آفرینش، شناخت طبیعت و شناخت انسان را نیز به آن افزود و از آنجا که مهندسان در فرایند خلق یک پروژه ناگزیر به استفاده از فن و تکنولوژی نیز هستند، باید مجموعه‌ای از دانش علمی، مهارت فنی و ماشین را نیز در کنار آن قرار داد .

و کلام آخر اینکه امام صادق (ع) می‌فرمایند: اگر کسی دو روزش مساوی باشد مغبون است. مهندس ایرانی می‌تواند با اراده مثال‌زدنی خویش زمینه‌ساز کاهش‌ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی و متعاقب آن تحقق اقتصاد مقاومتی براساس سیاست‌های ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب باشد.

٭مدیر کل راه و شهرسازی جنوب کرمان

 

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

فعالیت روزانه ۱۱ اکیپ راهداری در جنوب استان کرمان همزمان با ایام نوروز/ حضور ۲۳۸ راهدار با ۱۳۰ دستگاه خودرو در محورهای استان

[ad_1]

۷ March 2016 | 9:15 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان، محمد ساردویی مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان شامگاه (۱۶ اسفندماه) در نشست شورای حمل و نقل استان کرمان که با حضور اعضا این شورا در اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان برگزار شد، با اشاره به اینکه از هفته گذشته کمیته حمل و نقل در جنوب استان تشکیل شده است، افزود: مشکلات در حوزه‌ راه‌های جنوب در این کمیته بررسی می‌شود.

وی افزود: روزانه ۱۱ اکیپ راهداری با ۲۳۸ راهدار و ۱۳۰ دستگاه همزمان با ایام نوروز در ۲ هزار و ۶۵۰ کیلومتر از راه‌های جنوب فعالیت می‌کنند و راهدارخانه‌های جنوب استان نیز برای مسافران نوروزی تجهیز شده‌اند.

محمد میرحسینی معاون حمل و نقل استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به تردد به استان کرمان، گفت: دستگاه‌های ترددشمار در طول مسیرهای مواصلاتی استان کرمان وجود دارد این گزارش بیشتر ناظر بر حجم تردد در جاده‌های استان کرمان است.

وی با اشاره به ایمنی راه‌ها، گفت: پنج دستگاه گشت‌ نامحسوس را در ایام نوروزی و سفرهای تابستانی در مسیر راه‌ها برای ایمنی بیشتر شهروندان مستقر هستند.

معاون حمل و نقل پایانه‌های استان کرمان  از ۲۷ اسفندماه تا ۱۷ فروردین گشت‌های نامحسوس در طول مسیرها وجود دارد، بیان کرد: تردد گشت‌های نامحسوس وابسته به ترافیک محورهای مواصلاتی استان است.

میرحسینی با اشاره به وجود مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی در سطح استان کرمان گفت: از هفته قبل با همکاری سازمان اوقاف بازدید از سکوی‌های نماز بین‌راهی استان کرمان برای میهمان نوروزی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه واحدهای فنی در طول ایام تعطیل آماده‌باش هستند، افزود: سه شرکت امدادخودرویی برای ایام نوروز برای خودروهای عبوری در سطح استان کرمان به مسافران نوروزی ارائه خدمت می‌کنند.

محسن عراقی‌زاده مدیرکل هواشناسی استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به بارندگی‌های استان، گفت: انتظار می‌رود در ایام نوروز بارندگی‌ها ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در این ایام پیش‌بینی می‌شود بارندگی‌ها در جنوب استان کرمان کوتاه مدت است و همچنین احتمال سیل در این مناطق وجود دارد، تصریح کرد: در مناطق کوهستانی و سردسیر احتمال ریزش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان با بیان اینکه پیش‌بینی هواشناسی استان روزانه فعال است، بیان کرد: از ۲۸ اسفندماه کشیک‌های هواشناسی در سطح استان فعال هستند.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

توفان شن، محور ترانزیتی فهرج – زاهدان را مسدود کرد

[ad_1]

۲۲ March 2016 | 2:50 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان، محمد اقبالی زاده در این رابطه افزود: کاهش شعاع دید به کمتر۱۰ متر در کیلومتر۳۰ محور ترانزیتی فهرج – زاهدان، از ساعت ۱۲ و ۲۰ دقیقه  امروز در پی بروز توفان شن و ماسه، موجب مسدود شدن این مسیر شده است.

وی ادامه داد: تردد وسایل نقلیه در این مسیر با توجه به خطرات احتمالی و کاهش دید، تا اطلاع ثانوی، ممنوع است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان فهرج از رانندگانی که قصد عبور از محور ترانزیتی فهرج – زاهدان را دارند، خواست، تا اطلاع ثانوی از سفرهای غیر ضروری در این مسیر، خودداری کنند.

مرکز شهرستان فهرج در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب شرق کرمان قرار دارد./

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اعزام ۲۴ هزار مسافر به ۸ مقصد داخلی از فرودگاه بین‌المللی کرمان / رشد ۵۰ درصدی پروازهای عتبات فرودگاه کرمان در نوروز

[ad_1]

۲۸ March 2016 | 11:29 am

محمد نخعی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با تشریح میزان پروازهای فرودگاه کرمان از زمان آغاز سفرهای نوروزی گفت: از ۲۵ اسفند تا روز ۷ فروردین تعداد ۲۴ هزار مسافر با ۱۳۵سورتی پرواز فرودگاه بین‌المللی کرمان را به مقاصد داخلی تهران، مشهد، کیش، شیراز، تبریز، اهواز، زاهدان و اصفهان ترک کردند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان همچنین از افزایش دو برابری پروازهای عتبات از فرودگاه بین المللی کرمان خبر داد و گفت: اخیرا با راه‌اندازی پروازهای عتبات توسط دو شرکت هواپیمایی خارجی العراقی و فلای بغداد و شرکت هواپیمایی تابان میزان پروازهای زیارتی این فرودگاه به مقاصد نجف و بغداد رشد داشته است.

نخعی گفت: بر این اساس از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۴ تا ۷ فروردین ۹۵ تعداد ٣ هزار و ٧۵٩ مسافر عتبات از طریق ۲۰ پرواز از فرودگاه بین‌المللی کرمان اعزام و پذیرش شدند در حالی که این میزان در مدت مشابه سال گذشته جابه‌جایی ۲ هزار و ۷۶۱ مسافر با ۱۰ پرواز بود.

وی با بیان اینکه تعداد پروازهای عتبات از فرودگاه بین‌المللی کرمان در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد و میزان جابجایی مسافر عتبات نیز از این فرودگاه حدود ۱۵ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل فرودگاه بین‌المللی کرمان افزود: از ۲۵ اسفند ۹۴ تا ۷ فروردین ۳۴۰ مسافر با دو پرواز فلای بغداد در مسیر کرمان – بغداد جابجا شدند. علاوه بر این ۹۲۷ مسافر از طریق ۶ پرواز شرکت هواپیمایی العراقی در مسیر کرمان- نجف اعزام و پذیرش شدند.

وی ادامه داد: شرکت هواپیمایی تابان نیز ۳۹۲ مسافر را با دو پرواز در مسیر کرمان- نجف جابجا کرد.

مدیر کل فرودگاه بین المللی کرمان تاکید کرد: علاوه بر سه شرکت هواپیمایی مذکور، پروازهای عتبات از فرودگاه کرمان توسط دو شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) و ماهان انجام می‌شد که در نوروز امسال هزار و ۱۰۹ مسافر با ۴ پرواز شرکت هواپیمایی ماهان و تعداد ۹۹۱ مسافر با ۶ پرواز شرکت هواپیمایی هما در مسیر پروازی کرمان- نجف اعزام و پذیرش شدند./

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس