قالب وردپرس

چهارمحال و بختیاری

ضرورت تسریع در گشایش محور شهرهای سفید دشت و فرادنبه

[ad_1]

۲۳ February 2017 | 3:20 pm

ضرورت تسریع در گشایش محور شهرهای سفید دشت و فرادنبه

تین نیوز| در چند روز اخیر تعدادی از مردم شهرستان بروجن در تماس با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) چهارمحال و بختیاری پیگیر گشایش محور شهرهای سفید دشت و فرادنبه شدند.
به گزارش ایرنا، تعدادی از مخاطبان کانال تلگرامی ایرنا به نشانی https://telegram.me/irnashahrkord با ارائه سوژه خواستار پیگیری این مساله شدند.
آنها اعلام کردند، تسریع در بازگشایی بلوار امام رضا (ع) شهرهای سفیددشت و فرادنبه در مسیر اصلی شهرکرد – بروجن از مطالبات مردمی این شهرستان است.
به گزارش ایرنا، مدت هاست پروژه همسطح سازی بلوار امام رضا (ع) شهرهای سفیددشت و فرادنبه بروجن به صورت مشترک از سوی شهرداری های این ۲ شهر و اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری آغاز شده و تاکنون بهره برداری نشده است.
همسطح سازی بلوار امام رضا (ع) شهرهای سفیددشت و فرادنبه همواره به عنوان یکی از خواسته های مردم شهرستان بروجن و بویژه این ۲ شهر مطرح بوده و در نهایت با تفاهم های صورت گرفته به مرحله اجرا رسید.
شهردار سفیددشت گفت: تا ۱۵ اسفند امسال مرحله نخست همسطح سازی بلوار امام رضا (ع) این شهر به طول یکهزار و ۵۰۰ متر به بهره برداری می رسد.
محمدحسین ایزدی تاکید کرد: همسطح سازی بلوار امام رضا (ع) سفیددشت ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی افزود: عملیات اجرایی احداث پروژه همسطح سازی بلوار امام رضا (ع) سفیددشت در مسیر اصلی جاده شهرکرد – بروجن – خوزستان به علت سرمای هوا و بارندگی های اخیر تعطیل شد.
ایزدی اجرای کامل مرحله نخست همسطح سازی بلوار امام رضا (ع) سفیددشت به طول یکهزار و ۹۰۰ متر را نیازمند ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار اعلام و تصریح کرد: مرحله دوم این پروژه به طول ۴۰۰ متر در سال …

اخبار پیشنهادی:

ضرورت تسریع در گشایش محور شهرهای سفید دشت و فرادنبه

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

توصیه های هواشناسی به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد

[ad_1]

۲۴ February 2017 | 1:58 pm

گزارش توصیه های هواشناسی کشاورزی به تفکیک استان ها تا ۱۰ اسفند ماه از سوی سازمان هواشناسی کشور منتشر شد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواشناسی کشور توصیه های هواشناسی کشاورزی را تا ۱۰ اسنفدماه به کشاورزان سراسر کشور به شرح زیر ارائه کرد:
استان های کرمانشاه، کردستان، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد:
باغبانی:
خودداری از انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی در استان های چهارمحال و بختیاری،کهگیلویه و بویر احمد، کرمانشاه و همدان در روز پنج شنبه به دلیل بارش باران و برف
تنظیم دما و تهویه گلخانه ها و کارگاه های پرورش قارچ بدلیل روند کاهش نسبی دما
تعادل دمای سالن ها و گلخانه ها با لحاظ نمودن اختلاف ۸ درجه بین شب و روز
استفاده از کودهای فسفاته و سولفات پتاسیم و کودهای آلی به صورت چالکود
تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از یخ زدگی میوه ها در میادین میوه و تره بار
کنترل دما و رطوبت و انجام تهویه در انبارها سیب زمینی به ویژه در صبح هنگام بدلیل روند کاهش نسبی دما
خودداری از هرس درختان میوه بدلیل روند کاهش نسبی دما
زراعی:
پاکسازی راه آب مزارع در مناطق شیب دار و جلگه ای در استان های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد
در طول مدت بارندگی از رفت و آمد غیر ضرور به باغ , مزرعه و دامداری اجتناب نمایید.
به کارشناسان ضمن بازدید از اماکن زمستان گذران شناخته شده سن گندم مبادرت به تنظیم گزارش از وضعیت آفت نموده و نتیجه راجهت اتخاذتصمیم لازم ارائه نمایند.
دام داری :
تنظیم دما و بهبود شرایط تهویه در اماکن دام و طیور بدلیل روند کاهش نسبی دما
خودداری از چرای دام در مراتع در مناطق مرتفع
دور نگه داشتن …

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تشکیل کمیته بازرسی ادواری ساختمان ها در چهارمحال وبختیاری

[ad_1]

۲۴ February 2017 | 11:07 pm

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: براساس گزارش سازمان بازرسی سازه های پروژه برج های دوقلو شهرکرد استحکام چندانی نداشته و لازم است سازمان بازرسی ، شهرداری شهرکرد، اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان با تشکیل کمیته ای تخصصی وضعیت این پروژه را بررسی کنند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست با جمعی از مهندسان سازمان نظام مهندسی ساختمان چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی ، شهرداری شهرکرد و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کمیته ایی برای نظارت بر روی ساختمان های عمومی تشکیل دهند و در این زمینه فعال شوند.
وی اجرای طرح مجری ذیصلاح را بسیار مطلوب دانست و افزود: اجرای این طرح می تواند بسیاری از مهندسان جوان بیکار در چهارمحال و بختیاری را مشغول به کار کند.
سلیمانی دشتکی تصریح کرد: طراحی و نظارت بر ساخت و ساز ساختمان های غیردولتی در چهارمحال و بختیاری مانند بانک های خصوصی باید با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان باشد.
وی بیان داشت: براساس گزارش سازمان بازرسی چهارمحال و بختیاری پروژه برج های دوقلو شهرکرد با هزینه های بالایی احداث شده است.
استاندار چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: براساس همین گزارش سازه های پروژه برج های دوقلو شهرکرد استحکام چندانی نداشته و لازم است سازمان بازرسی ، شهرداری شهرکرد، اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان با تشکیل کمیته ای تخصصی وضعیت این پروژه را بررسی کنند.
وی تفکر و ایده اجرای پروژه برج های دوقلو شهرکرد را مطلوب دانست و عنوان داشت: در شیوه اجرای این پروژه اشکالاتی مانند مشخص نشدن میزان استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و هدایت مباحث آن به سمت و سوی سیاسی وجود دارد.
سلیمانی دشتکی به ضرورت تسریع در تکمیل و بهره برداری از طرح انتقال آب بن – بروجن در چهارمحال و بختیاری اشاره و اظهار کرد: با اجرای این پروژه ۴۶۰ هزار نفر از مردم استان از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.
وی ادامه داد: با تلاش های صورت گرفته از سوی مدیریت ارشد استان این پروژه امسال یکهزار و ۹۳۰ میلیارد ریال اعتبار دارد.
استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: دولت یازدهم برای رفع بسیاری مشکلات مناطق مختلف کشور، استان و شهرکرد تلاش های زیادی انجام داد.
وی یادآور شد: بازگشایی امتداد بلوار آیت الله کاشانی، احداث کمربندی شریق و شمال، ادامه کمربندی جنوب، عقب نشینی خیابان ملت، عقب نشینی دیوار دانشگاه، آغاز عملیات اجرایی مجتمع فنآوران دو و رفع مشکلات زمین خوار و بار فروشان از مهمترین اقدامات مدیریت ارشد چهارمحال و بختیاری در مدت فعالیت دولت یازدهم محسوب می شود.
سلیمانی دشتکی عنوان کرد: افزایش پوشش گاز رسانی چهارمحال و بختیاری از ۸۳.۵ درصد به ۹۴.۵ درصد، زیرسازی و آسفالت یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع از معابر روستایی، ارتقای جاده ها، تحول در حوزه سلامت، افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، رونق اقتصادی، بهبود شاخص های توسعه ای در زمینه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی از دیگر فعالیت های دولت یازدهم در این استان است.
رئیس سازمان نظام مهندسی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: تبدیل تهدید به فرصت از مهمترین برنامه های اولویت دار جامعه مهنسی کشور و استان است. سیامک مشرف دهکردی عمر مفید ساختمان در ایران را ۳۰ سال اعلام و خاطرنشان کرد: توجه بیش از حد به مسایل سیاسی مشکلاتی را در خصوص رفع مشکلات ساختمان ها در کشور به وجود آورده است.
وی تشکیل گروه متخصص برای بررسی علمی استحکام ساختمان ها در چهارمحال و بختیاری را ضروری دانست و اظهار داشت: در صورت اضافه شدن یک سال به عمر مفید ساختمان ها در کشور می توان مبلغ قابل توجهی از اعتبارات دولتی و خصوصی را ذخیره کرد. مشرف دهکردی تأکید کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان چهارمحال و بختیاری برای بازنگری طرح های جامع و تفضیلی آمادگی دارد.
وی گفت: در پروژه برج های دوقلو شهرکرد فقط افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه گودبرداری شده و این ساختمان با توجه به موقعیتی که قرار گرفته نیازمند یکهزار و ۴۰۰ پارکینگ است.
رئیس سازمان نظام مهندسی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: این سازمان پیشنهاد کرده بود تا برای اجرای این پروژه از سازه لاغرتر و با تعداد طبقات کمتر استفاده شود که البته در اجرای آن مسایل سیاسی بر نظریه های علمی غالب شد.
وی افزود: جانمایی فرودگاه بین المللی شهرکرد نیز از ابتدا اشتباه بوده و اجرای آن باعث از بین رفتن زمین های حاصلخیز مرکز چهارمحال و بختیاری و ایجاد آلودگی صوتی شد.
افزوده می شود، پنجم اسفند در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز مهندس نامگذاری شده است.
انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام / منتشر شده توسط : سعید قوامی

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

شناسایی ۲۰۰ نقطه حادثه‌خیز درچهارمحال و بختیاری/ برنامه‌ریزی برای نصب ۳۰ دوربین سرعت سنج جدید در جاده‌های استان

[ad_1]

۳۰ December 2016 | 12:03 pm

منوچهر سلمان‌زاده، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان چهارمحال و بختیاری درگفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: یکی از اولویت‌های اصلی برنامه‌های ما تحقق اهداف وزارت راه و شهرسازی در افزایش بهره‌وری و ایمنی جاده‌ها است.

سلمان‌زاده به کاهش محسوس تصادفات جاده‌ای چهارمحال و بختیاری درسال ۹۴ اشاره کرد و گفت: سال ۹۴ استان چهارمحال و بختیاری مقام دوم کشور را در کاهش تصادفات جاده‌ای کسب کرد و امسال نیز شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای بودیم. درعین حال با افزایش ۳۰ درصدی تلفات جاده‌ای مواجه شدیم که یکی از عوامل اصلی آن سرعت غیرمجاز رانندگان اغلب غیربومی همچنین افزایش ۲۰ درصدی تردد بوده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری افزود: ۴۰۰۰ کیلومتر جاده در استان داریم و ۲۰۰ نقطه حادثه‌خیز شناسایی شده و قرار است راه اصلی شلمزار ـ شمس‌آباد که حادثه‌خیز‌تر بوده به بزرگراه تبدیل ‌شود.

سلمان‌زاده افزود: تاکنون ۱۰ دستگاه دوربین سرعت سنج در محورها نصب و ۳۰ دوربین دیگر تا اوایل سال آینده در محورهای مواصلاتی استان نصب می‌شود که هزینه آنها ۶میلیارد تومان برآورد شده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی یک باسکول برای کنترل سرعت خودروها گفت: این باسکول فعالیت آزمایشی خود را آغاز کرده و درکنترل سرعت و افزایش ایمنی جاده‌ها موثر است.

سلمان‌زاده همچنین به احداث پنج مجتمع خدماتی ـ رفاهی جدید درمحورهای استان اشاره کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود سه باب از این مجتمع‌ها تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسند.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

شهرک های حوادثی ، راهکاری برای مقاوم سازی بافت روستایی

[ad_1]

۲۵ February 2017 | 3:42 am

شهرک های حوادثی ، راهکاری برای مقاوم سازی بافت روستایی

۳ شهرک حوادثی با رویکرد معیشت مدار برای جابه جایی روستاهای در معرض خطر چهارمحال و بختیاری در حال ساخت است
شیما جهان بخش/ با نگاهی به آمار زلزله های رخ داده در یکسال اخیر و مساحت بافت های فرسوده کشور می توان دریافت که خطر، همسایه دیوار به دیوار هر کدام از ماست؛ اما باز هم بی توجه به این موضوع بنا بر آمار سازمان مدیریت بحران ١٠ میلیون ایرانی در ٧٨ هزار هکتار بافت فرسوده و بنا بر آمار وزارت راه و شهر سازی ۲۰ میلیون ایرانی در ۱۳۰ هزار هکتار بافت فرسوده زندگی می کنند. «محمدفرید لطیفی»، معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور نیز چندی پیش به «ایسنا» گفته بود: «متأسفانه در کشورمان آن طور که باید به بافت فرسوده توجهی نشده، درحالی که از نظر سازمان مدیریت بحران باید حساسیت های لازم نسبت به این موضوع در میان مردم و مسئولان به وجود بیاید. خانه های زیادی در مسیر سیل و حریم رودخانه ها واقع شده اند که باید برای آنها هم تدابیری اتخاذ شود.» «محمدسعید ایزدی»، معاون وزیر راه و شهرسازی هم در این خصوص گفته بود: «درصدد هستیم شرایطی را فراهم آوریم که تسهیلات مناسبی در اختیار مالکان بافت های فرسوده به منظور نوسازی قرار گیرد. دولت به تنهایی نمی تواند مشکلات بافت های فرسوده را برطرف کند و برای رفع این مشکل، شبکه ای از همکاری های گسترده بین تمامی دستگاه ها و نهادهای مرتبط و حتی نهادهای غیردولتی مورد نیاز است.»
برش
در سال ۱۴۰۵ مشکلی به نام «مسکن آسیب پذیر» در مناطق روستایی نخواهیم داشت
با وجود آنکه در دولت تدبیر و امید از اول شهریور ۹۲ تا ابتدای بهمن امسال ۳۲۵ هزار و ۷۰۷ واحد روستایی بهسازی و مقاوم سازی شده، اما همچنان اجرای این طرح

اخبار پیشنهادی:

شهرک های حوادثی ، راهکاری برای مقاوم سازی بافت روستایی

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

آغاز عملیات حذف نقاط پر تصادف محور سورشجان- سودجان

[ad_1]

۲ January 2017 | 7:41 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری، علیرضا مالکی سرپرست اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان شهرکرد با اعلام این خبر گفت: عملیات اجرایی حذف پیچ جاده ورودی شهر هارونی به طول ۹۱۲ متر با حجم خاک‌برداری و ترانشه برداری به مقدار ۲۳ هزار و ۸۲۸ مترمکعب و خاک‌ریزی به حجم ۳۹۸۵ مترمکعب، در حال انجام است.

 وی ضمن بیان نکات فنی این پروژه گفت: حجم بیس ۳۲۹۲ مترمکعب و مقدار ۸۳۲۲ کیلوگرم پریمکت و آسفالت قریب به ۸۸ هزار مترمربع است که با برآوردهای انجام شده مبلغ ۸ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این پروژه مورد نیاز است.

مالکی در ادامه افزود: با حذف این نقطه حادثه‌خیز علاوه بر بالا بردن ضریب ایمنی نسبت به آزادسازی و شانه سازی حریم راه اقدام شد.

سرپرست اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان شهرکرد همچنین از حذف نقطه حادثه‌خیز وانان در این محور به طول ۲۳۰ متر و خاک‌برداری و ترانشه برداری به حجم ۱۵۰۰۰ مترمکعب خبر داد که با برآورد هزینه‌ای به مبلغ کل برآورد ۵ میلیارد ریال در حال اتمام است.

علیرضا مالکی با اشاره به آزادسازی و حذف نقطه حادثه‌خیز اسدآباد گفت: این عملیات با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال از ابتدای آذرماه امسال آغاز شد که پس آزادسازی تخریب و عقب‌نشینی ساختمان‌ها و درختان کنار مسیر به طول ۲۲۰ متر، احداث دیوار حائل جهت تعریض مسیر به حجم ۴۰۰ مترمکعب و انجام خاک‌ریزی با مصالح تونان جهت اصلاح مسیر به حجم ۱۰۰۰ مترمکعب انجام شد.

وی اظهار امیدواری کرد با اقدامات انجام شد و اصلاح هندسی و فنی جاده شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای در این محور باشیم.

شایان ذکر است: به ازای هر یک کیلومتر راه در استان چهارمحال و بختیاری یک پیچ خطرناک وجود دارد و از سه هزار و ۷۳۲ کیلومتر راه در چهارمحال و بختیاری، یک هزار کیلومتر راه شامل ۱۵۱ گردنه است. ترددهای بالای جاده‌ای در استان و شرایط جوی استان موجب می‌شود آمار تصادفات خصوصاً واژگونی ۱۷ درصد  افزایش یافته و عمده این تصادفات به دلیل واژگونی و ناشی از رفتار راننده‌ها است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اجرای تونل چری کوهرنگ – مسجد سلیمان در انتظار ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار

[ad_1]

۲۶ February 2017 | 1:39 pm

دریافت خبر : یکشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۹

اجرای تونل چری کوهرنگ - مسجد سلیمان در انتظار 100 میلیارد ریال اعتبار

به گزارش تابناک شهرکرد- حسینعلی مقصودی با بیان اینکه هم اینک عملیات ساخت تونل چری و راه های دسترسی اطراف آن ۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار کرد: پیش بینی تخصیص اعتبار سال جاری این طرح ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است .
وی گفت: عملیات اجرایی ساخت تونل چری و راه های دسترسی اطراف آن در بخش دوآب صمصامی شهرستان کوهرنگ و در مسیر استان خوزستان مهرماه سال ۹۴ آغاز شد .
مقصودی با بیان اینکه سال گذشته برای اجرای این طرح ۱۵ میلیارد ریال اعتبار پرداخت شد، ادامه داد: هزینه احداث این واریانت با تونل ها و پل های بزرگ با قیمت پایه، یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است .
به گفته وی، با هدف انجام عملیات اجرایی تونل چری و راه های دسترسی آن هم اینک ۱۳۰ هزار متر مکعب ورودی تونل خاکبرداری و ۱۰ متر از تونل حفاری شده و اجرای گالری تونل به طول ۷ متر احداث شده است .
وی با بیان اینکه محور شهرکرد – مسجد سلیمان از محورهای مهم ارتباطی چهارمحال و بختیاری و شبکه راههای ملی محسوب می شود، گفت: هم اینک ارتفاع گردنه چری از سطح دریا ۲۸۰۰ متر است .
مقصودی ادامه داد: با توجه به اهمیت روز افزون این محور، وضعیت فعلی راه در بعضی از قسمت ها به دلیل مشکلات فنی و مهندسی جوابگوی نیاز و تقاضای موجود نیست و به خصوص در فصل زمستان و با بارندگی مشکلات عدیده ای برای رانندگان ایجاد می کند .
به گفته وی، مسیر پیشنهادی گردنه چری به طول تقریبی ۱۱کیلومتر است که با احداث آن علاوه بر آنکه مشخصات هندسی راه اصلاح شده، ۱۰ کیلومتر از طول مسیر کوهرنگ به خوزستان کاسته می شود .
مقصودی تصریح کرد: در مسیر اصلاح شده، …

اخبار پیشنهادی:

اجرای تونل چری کوهرنگ - مسجد سلیمان در انتظار 100 میلیارد ریال اعتبار

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پاک‌سازی کامل دهانه پل‌های شهرستان شهرکرد

[ad_1]

۳ January 2017 | 7:31 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری، علیرضا مالکی سرپرست اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان شهرکرد با اعلام این خبر گفت: به‌منظور آمادگی کامل در برابر حوادث و بلایای طبیعی در فصل زمستان و جلوگیری از آب‌گرفتگی و بروز سیلاب‌های فصلی و خطرآفرین پل‌های محور مواصلاتی این شهرستان به‌طور کامل تنقیه و پاک‌سازی شد.

مالکی در ادامه افزود: تنقیه و پاک‌سازی پل‌های این شهرستان که حجم ۱۹۰۰ مترمکعب و شامل پل‌های با دهانه‌های یک و دو متری بود در مدت یک ماه و با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیون ریال انجام شد.

سرپرست اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان شهرکرد به محدوده فعالیت اداره راهداری شهرستان شهرکرد اشاره کرد و گفت: راهداری شهرستان با مرکزیت شهرکرد و در محورهای منتهی به منطقه سفیددشت، سه‌راهی قلعه آقا (تونل رخ)، سه‌راهی امیرآباد (تنگه خراجی)، بعد از پل سودجان و ابتدای مصطفی‌آباد به ارائه خدمت می‌پردازد.

شایان ذکر است: اکیپ‌های راهداری در طول محورهای مواصلاتی استان مخصوصاً در گردنه‌ها و نقاط سخت‌گذر چهارمحال و بختیاری در تمام طول سال فعال هستند این اکیپ‌ها مسئولیت‌هایی مانند برف‌روبی، نمک‌پاشی، قنوزنی، نظافت علائم، ترمیم روشنایی‌ها و ارائه خدمات موردنیاز در هنگام بارش برف یا سایر موارد در اسرع وقت به مسافران جاده‌ای را بر عهده دارند.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تونل چری کوهرنگ – مسجد سلیمان در انتظار اعتبار/ فقط ۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم

[ad_1]

۲۶ February 2017 | 1:43 pm

دریافت خبر : یکشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۳

به گزارش قدس آنلاین ، مهرماه سال ۹۴ بود که عملیات ساخت تونل چری و راه های دسترسی اطراف آن در محدوده شهرستان کوهرنگ و در مسیر استان خوزستان با حضور استاندار و جمعی از مسوولان استان چهارمحال وبختیاری آغاز شد.
با احداث تونل چری و راه های دسترسی آن مسیر ارتباطی شهرکرد – بازفت – مسجد سلیمان، حدود ۱۰ کیلومتر کوتاه تر می شود. خروج چهارمحال و بختیاری از بن بست و ارتقای ارتباط بین این استان و خوزستان، افزایش ایمنی در حمل و نقل، کاهش تصادفات و پایین آمدن میزان تلفات رانندگی از مزایای احداث تونل چری به شمار می رود. اما با گذشت حدود ۱۸ ماه از آغاز عملیات این پروژه عملیات ساخت تونل چری و راه های دسترسی اطراف آن فقط ۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در باره پیشرف این پروژه حیاتی با بیان اینکه سال گذشته برای اجرای این طرح ۱۵ میلیارد ریال اعتبار پرداخت شد، گفت: هزینه احداث این واریانت با تونل ها و پل های بزرگ با قیمت پایه، یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
به گفته وی، با هدف انجام عملیات اجرایی تونل چری و راه های دسترسی آن هم اینک ۱۳۰ هزار متر مکعب ورودی تونل خاکبرداری و ۱۰ متر از تونل حفاری شده و اجرای گالری تونل به طول ۷ متر احداث شده است.
وی با بیان اینکه محور شهرکرد – مسجد سلیمان از محورهای مهم ارتباطی چهارمحال و بختیاری و شبکه راههای ملی محسوب می شود، گفت: هم اینک ارتفاع گردنه چری از سطح دریا ۲۸۰۰ متر است.
مقصودی ادامه داد: با توجه به اهمیت روز افزون این محور، وضعیت فعلی راه در بعضی از قسمت ها به دلیل مشکلات فنی و مهندسی جوابگوی نیاز و تقاضای موجود نیست و …

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

عملیات شانه‌سازی جاده محور فرخ شهر – گردنه کَت در چهارمحال و بختیاری

[ad_1]

۴ January 2017 | 7:53 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری، علیرضا مالکی سرپرست اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان شهرکرد با اعلام این خبر گفت: به منظور بالا بردن ایمنی در تردد وسایل نقلیه و در جهت تحقق اهداف و مطالبات مردم شریف بخش فرخ شهر و کیار، این اداره طی ۳ ماه فعالیت نیروهای راهدار و با به‌کارگیری تجهیزات و ماشین‌آلات سنگین خود نسبت به تعریض و شانه سازی و رفع نقاط حادثه‌خیز محور فرخ شهر به گردنه کَت به طول ۱۴ کیلومتر از طرفین اقدام نمود.

مالکی در ادامه به حجم ۶۵ هزار مترمکعب مصالح به کار رفته جهت تعریض این محور اشاره کرد و گفت: تعداد ۲ دستگاه بیل مکانیکی ۲ دستگاه لودر ۲ دستگاه گریدر و ۱۵ دستگاه کامیون در طول انجام این عملیات به خدمت گرفته شدند.

شایان ذکر است: به ازای هر یک کیلومتر راه در استان چهارمحال و بختیاری یک پیچ خطرناک وجود دارد و از سه هزار و ۷۳۲ کیلومتر راه در چهارمحال و بختیاری، یک هزار کیلومتر راه شامل ۱۵۱ گردنه است.
ترددهای بالای جاده‌ای در استان و شرایط جوی استان موجب می‌شود آمار تصادفات خصوصاً واژگونی ۱۷ درصد  افزایش یافته و عمده این تصادفات به دلیل واژگونی و ناشی از رفتار راننده‌ها است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس