قالب وردپرس

خراسان جنوبي

بهره مندی ۹۸۰ روستای بالای ۱۰ خانوار خراسان جنوبی از اینترنت پرسرعت

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 6:35 pm

سرپرست استانی شرکت های وب در خراسان جنوبی از بهره مندی ۹۸۰ روستای بالای ۱۰ خانوار استان از اینترنت پرسرعت خبر داد.
مصطفی سبزه کار صبح امروز در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی خراسان جنوبی، با بیان اینکه اتصال روستاها به اینترنت گام مهمی در تحقق دولت الکترونیک است، اظهار داشت: پروژه اینترنت پر سرعت یک سالی بوده که در استان راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه یک هزار و ۱۶۶ روستا در خراسان جنوبی بالای ۱۰ خانوار هستند، افزود: تعداد ۹۸۰ روستای بالای ۱۰ خانوار فاقد اینترنت پرسرعت هستند که با اتمام فاز اول …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

حفظ خاک کشاورزی همانند منابع آبی یک وظیفه عمومی است

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 6:32 am

همایون نخعی نژاد روز دوشنبه در کار گروه امور زیربنایی و شهر سازی استان در بیرجند افزود: التزام به مساله آب و خاک با توجه به اینکه جزو حیات زندگی انسان محسوب می شود مهمترین امور در مسایل زیربنایی و شهرسازی در خراسان جنوبی است.وی ادامه داد: در همین راستا در بعضی روستاهای اطراف مرکز …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

ابلاغ الحاق طرح جامع شهرستان طبس به خراسان جنوبی

[ad_1]

۱۳ May 2016 | 11:19 pm

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه ای به استاندار خراسان جنوبی مصوبه شورای عالی را مبنی بر موافقت شورا با الحاق شهرستان طبس به خراسان جنوبی ابلاغ کرد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

ابلاغ الحاق طرح جامع شهرستان طبس به خراسان‌جنوبی

[ad_1]

۱۳ May 2016 | 1:29 pm

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پیروز حناچی دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به مهندس خدمتگزار استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خراسان جنوبی مصوبه شورا را پیرامون الحاق مطالعات طرح جامع شهرستان طبس به ناحیه خراسان‌جنوبی ابلاغ کرد.

در نامه دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به استاندار خراسان جنوبی آمده است: شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۹۵.۲.۶ موضوع الحاقات مطالعات طرح جامع شهرستان طبس به مطالعات ناحیه خراسان‌جنوبی را با توجه به مصوبه مورخ ۹۴.۴.۱۶ شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خراسان‌جنوبی مورد بررسی قرار داد و با عنایت به اطلاح تقسیمات کشوری و انتزاع شهر طبس از استان یزد و نیز با توجه به اینکه شهرستان طبس علی‌رغم وسعت زیاد از نظر جمعیت قابل تبدیل به ناحیه مستقل نیست، با الحاق مطالعات شهرستان طبس به مطالعات ناحیه خراسان‌جنوبی موافقت نمود. /

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

۴۶۰ میلیارد ریال بودجه برای تکمیل بزرگراه بیرجند – قاینات نیاز است

[ad_1]

۱۱ May 2016 | 1:02 am

بیرجند – ایرنا – معاون ساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: برای تکمیل محور بیرجند – قاینات با پیشرفت فیزیکی ۴۲ درصد، به ۴۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

راه اندازی و آغاز بکار رسمی سامانه شهراه در اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی

[ad_1]

۹ May 2016 | 10:44 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی خراسان جنوبی، صمصامی افزود: در سامانه شهراه شهروندان می‌توانند بدون حضور در ادارات کل استان خدماتی که در حوزه راه و شهرسازی به آن نیازمندند را درخواست نمایند.

وی با اشاره به گستردگی خدمات راه و شهرسازی در استان‌ها افزود: مجموعه راه و شهرسازی به‌ واسطه فعالیت‌های ذاتی خود مستقیم و غیرمستقیم با جامعه و عموم مردم ارتباط تنگاتنگی دارد لذا با اجرای چنین برنامه‌ها و اقداماتی می‌توان در رفع مشکلات گام‌های مهمی بر داشت.

وی افزود: شهروندان با ورود به این سامانه می‌توانند تمامی مشکلات خدمتی که در بخش‌های مختلف زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی مشاهده می‌کنند را گزارش داده و با کد رهگیری که پس از ثبت گزارش دریافت می‌نمایند، درخواست خود را در مراحل مختلف پیگیری کنند.

همچنین دوره آموزشی ارتباط شهروندی به منظور آشنایی با سایت مدیریت ارتباط شهروندان با وزارت راه و شهرسازی با حضور تعدادی ازمدیران و کارکنان بخش راه، مسکن، املاک، شهرسازی و…برگزار شد که در این جلسه با سامانه شهراه و نحوه کار آشنا شدند.

شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت شهراه به آدرس shahrah.murd.ir ثبت درخواست نمایند و شاهد خدمتی نو در عرصه وزارت راه و شهرسازی باشند.

همچنین بمنظور اطلاع هم استانی‌های عزیز از راه‌اندازی سامانه شهراه به طرق مختلف از جمله صدا و سیمای مرکز استان، جراید و روزنامه‌ها، نصب بنر و بیلبورد و… اقدام شده است که با توجه به اهمیت سامانه شهراه لینک این سامانه در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان به آدرس mrud-skh.ir قرار داده شده است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

راه و شهرسازی جاده های خراسان جنوبی را دوبانده کند

[ad_1]

۳ May 2016 | 4:06 pm

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: جاده های استان تبدیل به جاده های مرگ شده که باید وزارت راه و شهرسازی برای دوبانده شدن جاده ها اقدام کند.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بهره‌برداری از ۱۲ پروژه راه و شهرسازی شهرستان طبس در دهه فجر

[ad_1]

۳۱ January 2016 | 8:32 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره روابط عمومی راه و شهرسازی خراسان جنوبی، صادق کلانی با اعلام این خبر اعتبار هزینه شده برای ۱۲ پروژه را ۲۸ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این پروژه ها مربوط به بخش های مرکزی و عشق آباد شهرستان است.

معاون مدیرکل و رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طبس احداث ورودی شهر عشق آباد، قطعه اول راه اصلی عشق آباد به پیرحاجات و آسفالت قطعه آخر روستای کلشانه را از پروژه های شاخص قابل افتتاح دهه فجر اعلام کرد. 

وی پروژه های روکش آسفالت در بخش مرکزی و عشق آباد طبس را که برای افتتاح در دهه فجر آماده است شامل: راه روستاهای خسروآباد، کریت و فهالنج با هزینه یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان و روکش ۲۵ کیلومتر از محور طبس- اصفهان با اعتبار ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان عنوان کرد.

کلانی ادامه داد: روکش ۴۵ کیلومتر از مسیر عشق آباد به بردسکن هم در حال انجام است و دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

افتتاح و بهره برداری از ۹۷۴ واحد مسکن مهر خراسان جنوبی در دهه مبارک فجر

[ad_1]

۱ February 2016 | 3:40 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، مهدی جعفری با اشاره به اقدامات انجام شده در مسکن مهر استان، گفت: ۳۱ هزار و ۳۰۰ واحد تعهدشده استان در قالب مسکن مهر داشته است که از این تعداد ۲۷ هزار و ۴۰۰ واحد آن تحویل متقاضیان شده و ۹۷۴ واحد با اعتبار ۴۴ میلیارد تومان با حضور قائم مقام محترم وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در دهه مبارک فجر به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۸۲۸ واحد در بیرجند و ۱۴۶ واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان قرار دارد، افزود: برای احداث ۹۷۴ واحد مسکن مهر در سطح استان ۴۴ میلیارد تومان هزینه شده که ۲۴ میلیارد تومان آن تسهیلات بانکی و ۲۰ میلیارد تومان الباقی از محل آورده متقاضیان واحدها تامین شده است.

جعفری در خصوص ۲ هزار و ۹۰۰ واحد باقی مانده مسکن مهر استان تصریح کرد: تعداد واحدهای باقی مانده مسکن مهر در استان نیز از پیشرفت فیزیکی بالای ۸۵ درصد برخوردار است که مشکل اساسی در عدم تحویل واحدها بحث تامین نقدینگی است که می بایست توسط مالکان واحدها تامین شود.

لازم بذکر است طبق برنامه ریزی صورت گرفته مراسم افتتاح روز شنبه ۹۴/۱۱/۱۷ با حضور مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، استاندارخراسان جنوبی و دیگر مدیران استانی و شهرستانی برگزارخواهد شد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

نقاط پرحادثه محورهای خراسان جنوبی بازنگری می شود

[ad_1]

۳ February 2016 | 7:33 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره روابط عمومی راه و شهرسازی خراسان جنوبی، مهدی جعفری در مراسم افتتاح پروژه های راه و شهرسازی شهرستان سرایان از شروع بازنگری و شناسایی نقاط حادثه خیز محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی خبر داد و گفت:

بر اساس آیین نامه جدیدی که از طرف کمیسیون ایمنی راه های کشور به استان ابلاغ شده باید در یک کمیسیون مشترک بین راه و شهرسازی، پلیس راه و اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان این نقاط بر اساس ضوابط جدید شناسایی و بازنگری شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی افزود: براساس آیین نامه جدید نقاط حادثه خیز در حال بازنگری است و تا ۲۰ روز آینده نتایج آن اعلام می شود.

وی افزود: بعد از این که این نقاط بر مبنای فرمول جدید شناسایی شد برای پالایش به وزارت متبوع ارسال و نتایج نهایی را به استان اعلام می نمایند.

به گفته وی، سال گذشته ۵۴ نقطه حادثه خیز در استان شناسایی شد که آشکارسازی و تابلوگذاری آن برای کوتاه مدت انجام و برای بلند مدت هم هر سال با توجه به اعتباری که از منابع ملی برای این منظور اختصاص می یابد اقدامات ایمنی انجام می شود.

وی با اشاره به ایمن سازی نقاطی از جمله، سه راهی سردخانه بیرجند، امیرآباد، پیچ اصفهک بشرویه، ورودی قاین، سه راهی شوشود بیرجند در سال گذشته افزود: اعتباری که برای ایمن سازی نقاط حادثه خیز در سال آینده پیش بینی خواهد شد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس