قالب وردپرس

خراسان جنوبي

احداث ۲۰۰ کیلومتر باند دوم بزرگراه در خراسان جنوبی در دولت یازدهم/ استفاده از روسازی بتنی برای نخستین بار در کشور در محورهای استان۳ January 2017 | 12:10 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، مهدی جعفری با تأکید بر اینکه در اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری، دولت استفاده بهینه از منابع موجود را در سیاست کاری خود قرار داده و علی‌رغم کمبود منابع عملکرد خوبی در راهسازی داشته است، گفت: اقدامات اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در بخش‌های راهسازی و شهرسازی و مسکن متمرکز است تصریح کرد که ۲ کریدور از ۱۰ کریدور اصلی کشور از این استان که در شرق کشور قرار دارد می‌گذرد.

سرمایه‌گذاری در کریدور راه‌ها اولویت اصلی وزارتخانه است

وی یادآور شد: اولویت اصلی وزارت راه و شهرسازی در سطح کلان سرمایه‌گذاری در این کریدورهاست.

وی در این ارتباط از کریدور چابهار – زاهدان – بیرجند – مشهد یاد کرد و گفت:‌ ۴۲۰ کیلومتر از این محور در خراسان جنوبی واقع است که تاکنون ۱۴۷ کیلومتر معادل ۳۵ درصد از این محور تبدیل به بزرگراه شده که این طرح از جمله طرح‌های مصوب سفر رئیس‌جمهوری به استان و طرح اقتصادی مقاومتی است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی ادامه داد: امسال ۳۱ کیلومتر آن معادل ۲۱ درصد به بهره‌برداری رسیده و این اداره کل متعهد است که ۳۰ کیلومتر دیگر از باند دوم را تا پایان سال مالی ۹۵ تحویل دهد که در صورت تحقق این امر در سال جاری ۶۱ کیلومتر معادل ۳۴ درصد از باند دوم انجام شده است. ضمن اینکه در حال حاضر ۷ پیمانکار با حدود ۱۵۰ دستگاه راهسازی در این طرح مشغول به کار هستند.

وی در مورد دومین کریدور که به کریدور بندرعباس – کرمان – راور – دیهوک – فردوس –بجستان – مشهد معروف است یاد کرد و گفت: تاکنون در این کریدور ۱۴۸ کیلومتر که معادل ۴۱ درصد است باند دوم احداث شده و این محور توسط پنج پیمانکار در دست اجراست.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال در این کریدور ۴۶ کیلومتر باند دوم به بهره‌برداری رسیده و ۴۰ کیلومتر دیگر تا پایان سال مالی انجام می‌شود در مجموع ۸۶ کیلومتر (۴۵ درصد) کار در سال ۹۵ انجام شده و طول باند دوم انجام شده در دولت یازدهم تاکنون در این محور ۱۱۰ کیلومتر از ۱۴۸ کیلومتر است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی افزود: علاوه بر کریدورهای اصلی استان باند دوم ۲ محور سه‌راهی روم – سرایان و قاین- زیرکوه و باند دوم اسدیه-بیرجند نیز در دست اجراست که تحول خوبی در باندهای دوم این محورها انجام شده است.

وی یادآور شد: امسال در ۳۳ کیلومتر از این دو محور باند دوم به بهره‌برداری رسیده و ۲۵ کیلومتر دیگر در محور سرایان تا روستای آفریزو اسدیه – بیرجند تا پایان سال مالی ۹۵ تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

استفاده از روسازی بتنی برای نخستین بار در کشور در محورهای خراسان جنوبی

وی اضافه کرد: برای اولین بار در کشور روسازی بتنی در محورهای استان انجام می‌شود که از ویژگی آن می‌توان به دوام این نوع روسازی (حدود ۵۰ سال)، استفاده از سیمان مازاد تولیدی کشور، کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی نسبت به آسفالت نام برد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

۱۰ درصد پروژه‌های اقتصادی مقاومتی بزرگراه‌ها و باند دوم کشور مربوط به خراسان جنوبی است۴ January 2017 | 2:35 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی خراسان جنوبی، مهدی جعفری ادامه داد: ۱۲۵ کیلومتر از باندهای دوم استان که در سیستم نیپا نیز ثبت شده و در ۲ کریدور اصلی استان قرار دارد، جزو پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی یادآور شد: علاوه بر این ۷۴ کیلومتر دیگر از راه‌های استان در فهرست پروژه‌های اقتصاد مقاومتی قرار دارد که شامل باند دوم و راه اصلی است که تخصیص در پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و تامین قیر در اولویت قرار دارد.

وی در مورد پروژه‌های مصوب سفر رئیس جمهوری که در سوم دیماه سال ۱۳۹۳ به استان انجام شد، نیز گفت: از احداث ۱۰۰ کیلومتر باند دوم که در دو کریدور اصلی استان قرار دارد تاکنون ۷۰ کیلومتر آن انجام شد و تا پایان سال مالی ۹۵ تعهد سفر به اتمام می‌رسد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

آسفالت ۸۰۰کیلومتر راه روستایی خراسان جنوبی در دولت یازدهم۵ January 2017 | 10:50 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به نقل از اداره روابط عمومی راه وشهرسازی خراسان جنوبی،مهندس مهدی جعفری تحقق این امر را استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده در تحویل قیر رایگان و طرح‌های مشارکتی عنوان نمود.

وی با اشاره به اینکه ۸۰۰ روستای بالای ۲۰خانوار خراسان جنوبی از نعمت راه آسفالته برخوردار است بیان نمود: از ۹۰۶ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت استان ۸۰۰ روستا راه آسفالته دارد که بیشترین محدودیت در شهرستان سربیشه با ۲۱ روستا و نهبندان با ۲۸ روستا است که در اولویت کاری اداره کل قرار دارد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

شناسایی۱۲۷۱ هکتار محله هدف بازآفرینی شهری در خراسان جنوبی/ اجرای فاز دوم بازآفرینی محور بهارستان- چهاردرخت/ برگزاری ۲۲ جلسه ستاد بازآفرینی خراسان جنوبی۱۳ January 2017 | 11:54 am

مهدی جعفری، مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در گفت‌ وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: در شهر بیرجند در مجموع ۸۷۱.۶۰ هکتار محله هدف بازآفرینی داریم که ۲۲۵ هکتار شامل سکونتگاه‌های غیررسمی، ۲۳۰ هکتار بافت نابسامان میانی، ۴۴ هکتار بافت تاریخی، ۲۱۹.۴۰ هکتار روستاهای ادغام شده و ۱۵۳.۲ هکتار اراضی ناهمگون است.

جعفری با بیان اینکه در مجموع ۱۲۷۱.۶ هکتار محله هدف بازآفرینی شهری شامل بافت فرسوده، روستاهای ادغام شده، محدوده تاریخی، سکونتگاه‌های غیررسمی و اراضی ناهمگون شهری در این استان شناسایی شده، گفت: در بشرویه ۱۷.۵ هکتار بافت فرسوده و ۲۱ هکتار محدوده تاریخی موجود است و نهبندان و قائن به ترتیب ۵۲.۵ و ۱۱۵.۵ هکتار بافت فرسوده دارند. در فردوس ۲۷۵ هکتار بافت فرسوده و ۹۶ هکتار محدوده تاریخی داریم و سرایان دارای ۴۸ هکتار بافت فرسوده است و خوسف نیز ۲۲ هکتار محدوده تاریخی دارد.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی افزود: ازجمله اقدامات صورت گرفته درمحلات هدف می‌توان به اتمام عملیات ساختمانی پروژه خانه محله کوی کارگران بیرجند با زیربنای ۵۴۷ متر مربع در دوطبقه اشاره کرد که با صرف چهارمیلیارد و ۳۴۳ میلیون و ۱۸۰ هزار ریال اعتبار در مدت شش ماه ساخته شد.

وی با بیان اینکه امسال ۲۲ جلسه ستاد بازآفرینی استان برگزار شده از پیشرفت ۱۰ درصدی عملیات اجرایی فاز دوم پروژه احیا و بازآفرینی محور بهارستان-چهاردرخت خبر داد و گفت: طول این فاز ۶۵۳۵ متر مربع و مبلغ قرارداد شش میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال است.

جعفری در معرفی پروژه‌های شاخص محدوده‌های هدف استان به پروژه پل موسی بن جعفر(ع)حدفاصل بافت فرسوده فرزان و سکونتگاه‌های غیررسمی بیرجند اشاره کرد و گفت: این پروژه ۵۰ درصد پیشرفت کرده و ۲۳۰۰ متر مربع مساحت دارد.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی عنوان کرد: سال گذشته چهار پایگاه سلامت در مناطق جوادیه، حاشیه کارگران، حاشیه بلوار شعبانیه و حاشیه منطقه موسی بن جعفر(ع) شهر بیرجند به بهره‌برداری رسید.

وی همچنین  به تشریح وضعیت راه روستایی استان پرداخت و گفت: در سطح استان ۹۶ درصد روستاهای با جمعیت بیش از ۲۰ خانوار از آسفالت برخوردار هستند. ۶۶۸ کیلومتر طول مورد نیاز احداث راه برای برخورداری کامل روستاهای بالای ۲۰ خانوار از راه روستایی است، همچنین برای اینکه روستاهای بالای ۵۰ خانوار از راه روستایی بهره‌مند شوند نیاز به ۴۸ کیلومتر راه است.

جعفری افزود: ۴۶ درصد از راه‌های روستایی استان آسفالته هستند و اعتبار مورد نیاز جهت برخورداری کامل روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از راه روستایی آسفالته  ۱۵۰ میلیارد تومان است.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پیشرفت ۵۴ درصدی احداث باند دوم محور بیرجند – قاین خراسان جنوبی/هزار و ۷۳۰ کیلومتر باند دوم بزرگراه در استان۱۶ January 2017 | 3:47 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، مهدی جعفری با اشاره به اینکه خراسان جنوبی ۱۵۱ کیلومترمربع وسعت دارد و جزء سومین استان پهناور کشور محسوب می‌شود، گفت: اداره کل راه و شهرسازی با طول راه‌های ۱۶ هزار و ۲۲۲ کیلومتر اولین اداره کل از نظر وسعت و پراکندگی راه‌ها در سطح کشور است.

هزار و ۷۳۰ کیلومتر باند دوم بزرگراه در استان

وی افزود: هم‌اکنون هزار و ۷۳۰ کیلومتر باند دوم بزرگراه در استان در حال اجراست که از این میزان ۳۹۸ کیلومتر در حال بهره‌برداری، ۵۳۵ کیلومتر در دست اجرا و ۷۹۴ کیلومتر هم در دست مطالعه قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یادآور شد: علاوه بر این از تعداد ۹۰۶ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان، ۸۰۰ روستا از نعمت راه آسفالته برخوردار هستند.

کارهای شاخص دولت یازدهم در استان

جعفری به مهم‌ترین اقداماتی که در دولت تدبیر و امید انجام شده اشاره کرد و افزود: احداث بیش از ۲۰۰ کیلومتر باند دوم بزرگراه، تکمیل و بهره‌برداری از ۶۶ کیلومتر راه اصلی و فرعی، تکمیل و بهره‌برداری از ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی و ترمیم و روکش هزار و ۷۰۰ کیلومتر از راه‌ها در سطح استان و همچنین احداث بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی شهرستان طبس از جمله این کارهاست.

آخرین وضعیت عملیات اجرایی احداث باند دوم محور بیرجند – قاین

مدیرکل راه و شهرسازی ادامه داد: طول محور بیرجند-قاین –گناباد (حوزه استان) ۱۷۵ کیلومتر است که ۹۴ کیلومتر از این محور به بزرگراه تبدیل شده و ۸۱ کیلومتر باقی‌مانده در دست اجرا است.

وی با اشاره به اینکه در محور بیرجند –قاین ۲۲ کیلومتر بزرگراه شده که ۷۸ کیلومتر باقی‌مانده در دست اجرا است افزود: حجم خاک‌برداری در این محور ۵ میلیون مترمکعب و تعداد ابنیه فنی حدود ۵۰۰ دستگاه پل است.

مدیرکل راه و شهرسازی بیان کرد: از سال ۹۳ سه پیمانکار جدید در این محور شروع به کار کرده‌اند که تاکنون بیشتر روی عملیات خاکی و ابنیه فنی در قسمت‌هایی از محور فعالیت داشته‌اند.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده انشاءا… تا پایان سال مالی ۹۵ (تیرماه ۹۶) ۲۰ کیلومتر دیگر از این محور به بهره‌برداری خواهد رسید.

ترافیک عامل کندی کار

جعفری با اشاره به مشکلاتی که در این محور وجود دارد، ادامه داد: با توجه به افزایش ترافیک محور بیرجند و قاین به ویژه عبور تریلرهای ترانزیت و همچنین کوهستانی بودن مسیر، مشکلاتی به وجود آورده که باعث شده زمان اجرایی شدن این پروژه افزایش یابد.

وی بیان کرد: با توجه به افزایش تصادفات و تلفات در این محور اولویت اصلی راه و شهرسازی بازگشایی هر چه بیشتر قطعات باند دوم و رفع نقاط حادثه‌خیز در این محور است.

اولویت‌های اداره راه و شهرسازی در محور بیرجند – قاین- خضری

جعفری به برنامه‌های اجرایی امسال اداره کل راه و شهرسازی اشاره کرد و یادآور شد: در برنامه‌ریزی‌های انجام شده با پلیس‌راه استان مقرر شد هفت نقطه پرحادثه در این محور ایمن‌سازی شود که شامل روشنایی ورودی شهر بیرجند از پلیس‌راه تا انبارهای شرکت نفت، احداث زیرگذر سه‌راهی مرک به‌صورت رفت و برگشت جهت حل مشکل تردد شهرستان در میان و بخش مرکزی تقاطع با محور اصلی، رفع موانع دید، ایمن‌سازی ورودی آرین شهر، تکمیل تقاطع غیر هم‌سطح سه‌راهی روم (تقاطع محور سرایان و فردوس با محور اصلی) آماده افتتاح، اصلاح پیچ خرواج در محدوده روستای بیدمشک قاین با توجه به واژگونی‌های زیاد در این نقطه (انجام شده)، اصلاح پیچ سلیمانی در محور خضری –گناباد (انجام شده) که انتهای حوزه استحفاظی استان می شود.

وی تأکید کرد: انشاءا… در صورت تخصیص به موقع اعتبارات، دوبانده سازی این محور در سال ۹۷ به پایان خواهد رسید.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

محور بیرجند-قائن آزادراه می‌شود۳۱ January 2017 | 12:22 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی خراسان جنوبی، رضا رجبی، مدیر ساخت و توسعه راه‌های این اداره کل درباره ارتقای محور بیرجند – قاین به آزاد راه عنوان کرد: مشاور برای انجام مطالعات  انتخاب شده و بعد از انجام مطالعات اگر طرح از توجیه اقتصادی لازم برخوردار بود شرکتی که اکنون در حال اجرای ۳۳ کیلومتر از عملیات محور بیرجند – قاین به صورت روکش بتنی است آمادگی دارد تا به عنوان سرمایه گذارعملیات اجرای آزاد راه را آغازکند.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه وشهرسازی خراسان جنوبی افزود: دو بانده سازی وارتقای محور بیرجند – قاین به آزاد راه به صورت تلفیقی انجام خواهدشد اماهرسرمایه گذاری که بخواهد در این عرصه وارد شود به طور حتم باید بداند بازگشت سرمایه دارد یا نه؟ علاوه بر اینکه اگر این محور به آزاد راه ارتقا یابد به طورحتم باید برای افراد محلی که دراین مسیر تردد می‌کنند کارت معافیت تردد صادر شود و تمام ضوابطی که مربوط به آزاد راه می‌شود به اجرا درآید.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

افتتاح ۲۱۵ کیلومتر راه در قالب ۳۰ پروژه در خراسان جنوبی/ بهره‌برداری از دو پروژه فرودگاهی استان۲ February 2017 | 1:22 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی خراسان جنوبی، مهدی جعفری با اعلام این خبرگفت: اکثر پروژه ها درسفروزیر راه و شهرسازی درآینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید وفقط ۸۰ کیلومتر ازراه های روستایی استان وپروژه ساختمان اداره ثبت احوال عشق آباد درایام الله مبارک دهه فجرافتتاح خواهدشد.

جعفری درتشریح پروژه‌هایی که درایام الله دهه فجردرسطح استان افتتاح می‌شود افزود: ۸۰ کیلومتر راه روستایی درقالب ۱۳ پروژه و با اعتبار ۱۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان افتتاح می‌شود.

وی به آسفالت راه‌های روستایی اسفندیار- مرغوب و  پیکوه- نیستان وگشن به طول۲۴ کیلومتر درشهرستان طبس، راه بیشه وعلی آبادسربیشه وپیوند سفلی وعلیا وچاه شهیدفلاحی به طول۱۳ کیلومتر درشهرستان سربیشه، راه علی آباد پیشبر وزهان- پایهان به طول حدود هفت کیلومتردرشهرستان زیرکوه، راه عباس آباد- جان میرزا به طول هشت کیلومتر درشهرستان قاین، راه نوقند- منند به طول۱۲ کیلومتر درشهرستان درمیان، رومه- زهری به طول شش کیلومتر درشهرستان نهبندان و نصرآباد- فدشک وملک آباد- معصوم آباد به طول۵ کیلومتردرشهرستان خوسف اشاره کرد که آماده افتتاح دردهه فجر هستند. ازدیگرپروژه های قابل افتتاح دردهه فجر، پروژه احداث ساختمان اداره ثبت احوال عشق آباد است که۲۸۳ مترمربع زیربنا دارد وبا اعتبار۴۴۰ میلیون تومان احداث شده است.

مدیر کل راه وشهرسازی خراسان جنوبی درخصوص دیگرپروژه های آماده افتتاح  که باحضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری خواهد رسید، افزود: یکی ازمهمترین این پروژه‌ها  افتتاح ۱۱۵ کیلومترازباند دوم بزرگراه درسطح استان است که دراین راستا می‌توان به باند دوم بیرجند- زاهدان به طول۹کیلومتر، باند دوم بیرجند- قاین- گناباد به طول۲۰ کیلومتر، باند دوم فردوس- دیهوک به طول شش کیلومتر، باند دوم فردوس- بجستان به طول۱۸ کیلومتر، باند دوم دیهوک- راور به طول ۲۹ کیلومتر، باند دوم سه راهی روم- آفریزبه طول ۹کیلومتر، باند دوم قاین- حاجی آباد به طول۱۴ کیلومتر وباند دوم اسفشاد- سه راهی حوض رباط به طول ۱۰ کیلومتر اشاره کرد که با اعتباری بالغ بر ۱۱۸ میلیارد تومان احداث شده است.

از دیگر پروژه های آماده افتتاح درسفروزیرراه وشهرسازی، می‌توان بهره برداری از ۲۰ کیلومتر عملیات احداث و بهسازی راه‌های اصلی دراستان با اعتباری بالغ بر۱۷ میلیارد تومان نام برد که شامل کمربندی شرقی بیرجند(منطقه ویژه اقتصادی) به طول چهار کیلومتر،کمربندی اسلامیه- فردوس به طول۱۲ کیلومترو درح- ماهیرود به طول چهار کیلومتر است.

همچنین افتتاح وبهره برداری از مجتمع فرهنگی هنری شهرستان فردوس از دیگرپروژه های راه وشهرسازی استان است که درسفروزیر افتتاح خواهدشد.این پروژه ۲۲۰۰ مترمربع زیربنا دارد وبا اعتباریک ونیم میلیارد تومانی احداث شده است.

همچنین دو پروژه فرودگاهی شامل ساختمان یگان حفاظت فیزیکی هواپیمایی با زیربنای ۱۱۰۰ مترمربع ودستگاه کمک ناوبری DMENX۲۰۰  و VOR۴۳۱  ازدیگر طرح‌های قابل افتتاح سفر وزیر به استان خراسان جنوبی است.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

فرودگاه بیرجند بیس پروازی یکی از ایرلاین ها می شود۸ March 2017 | 6:16 pm

فرودگاه بیرجند بیس پروازی یکی از ایرلاین ها می شود

تین نیوز | مدیرکل فرودگاه های استان خراسان جنوبی گفت: درصددیم در سال ۹۶ تعداد پروازهای فرودگاه بیرجند را افزایش دهیم در این راستا با ایرلاین ها مذاکره ای داشتیم تا این فروگاه بیس پروازی یکی از هواپیماهای آن ها شود.
هادی سلامی در گفت وگو با خبرنگار تین نیوز، عنوان کرد: برای سال ۹۶ با ایرلاین ها مذاکره کردیم و آن ها قول دادند پروازهای خود را در فرودگاه بیرجند افزایش دهند. همچنین در سال آینده فرودگاه بیرجند بیس پروازی یکی از هواپیماهای کشور خواهد شد تا پرواز صبح اول وقت و آخرین پرواز شب در این این فرودگاه انجام شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر پارکینگ فرودگاه مهرآباد از هواپیماهای پارک شده در آن اشباع شده است و با این اقدام هواپیماها در سایر فرودگاه های کشور که طالب افزایش پرواز هستند، جای می گیرند، ادامه داد: باید این سیاست هرچه زودتر اعمال شود، البته این درخواست را از طریق استاندار خراسان جنوبی به وزیر راه و شهرسازی ارایه کردیم و نمایندگان اهالی این منطقه در مجلس نیز خود پیگیر این موضوع هستند.
مدیرکل فرودگاه های استان خراسان جنوبی در پاسخ به این سوال که «در این زمینه با کدام ایرلاین ها مذاکره کردید؟» عنوان کرد: برای تحقق این موضوع با چند ایرلاین مذاکره کردیم. یکی از آن ها ایران ایر است زیرا به زودی هواپیماهای ATR جدید با بدنه متوسط و ظرفیت ۷۰ مسافر را خریداری کرده و وارد آسمان ایران می کند. همچنین هواپیماهای ۷۳۷ شرکت آتا برای این اقدام مناسب است.
وی افزود: در حقیقت، پروازهای بزرگ با ظرفیت ۲۰۰ یا ۳۰۰ صندلی برای این فرودگاه مناسب نیست زیرا هم پرواز با ظرفیت تکمیل شده، صورت نمی گیرد و هم مردم علاقه دارند با تعدد …

اخبار پیشنهادی:

فرودگاه بیرجند بیس پروازی یکی از ایرلاین ها می شودلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

افتتاح راه روستایی به طول ۳ کیلومتر در خراسان جنوبی۴ February 2017 | 7:40 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، در سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور جناب آقای حسینی معاون محترم سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استانداری، مهندس فلاحی  فرماندار محترم شهرستان سربیشه و جمعی از مدیران و مسئولان افتتاح شد.

مهندس طباطبایی سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان سربیشه در مراسم افتتاح راه روستایی علی‌آباد ضمن تبریک دهه مبارک فجر و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری مدظله‌العالی و توفیق برای مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران و عرض خوشامدگویی گفت:

راه روستایی علی‌آباد به طول ۳ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۷۵۰ میلیون تومان با اجرای آسفالت گرم انجام گردید که تعداد ۲۹ خانوار شامل ۹۵ نفر از این جاده آسفالته بهره‌مند و همچنین اتصال بین روستاهای خاواز و باسناباد با راه آسفالته مذکور برقرار شد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اجرای منشور حقوق مسافر در پایانه های مسافری خراسان جنوبی۱۳ March 2017 | 6:03 pm

اجرای منشور حقوق مسافر در پایانه های مسافری خراسان جنوبی

تین نیوز| مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با بیان اینکه در حوزه تامین ایمنی راه های این استان در ایام نوروز ۹۶ تمرکز بر مدیریت سرعت در راه ها و تاکید بر حقوق مسافر و مشتری مداری و فعالیت راهنمای مسافر در پایانه های مسافربری خواهد بود از اجرای منشور حقوق مسافر در پایانه های مسافری استان در ایام نوروز خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی جعفر شهامت، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی عنوان کرد: این اداره کل در طرح نوروز ۱۳۹۶، سه هدف اصلی را با تعامل با سایر سازمان های مسئول پیگیری می کند که شامل افزایش ایمنی راه و حمل و نقل ، توسعه خدمات به صورت یکپارچه در پهنه استان و نهایتا تقویت مشتری مداری و بهبود کیفیت خدمات است.
شهامت افزود: در این راستا در حوزه ایمنی راه و حمل و نقل جلسه هماهنگی کمیته اجرایی ایمنی سوانح رانندگی و تصادفات استان به ریاست معاون عمرانی استاندار برگزار شده و در کنار آن جلسه هماهنگی ویژه بین فرماندهی و رؤسای پاسگاه های پلیس راه استان و رؤسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای در استان برگزار و در سطح اجرایی به جهت هم افزایی و استفاده بهینه از امکانات موجود تصمیمات مهمی اتخاذ شد. کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر استان نیز در یکپارچه سازی و هم افزایی امکانات در شیوه های مختلف حمل و نقل درون و برون شهری (فرودگاه –راه آهن و پایانه های جاده ای) تشکیل جلسه داده و مصوبات مهمی در این راستا گذرانده است. در موضوع مشتری مداری و حقوق شهروندی و کیفیت خدمات، ضمن برگزاری اولین دوره مشتری مداری در استان که با حضور تمام مدیران عامل شرکت های مسافربری سطح استان برگزار شد، منشور حقوق …

اخبار پیشنهادی:

اجرای منشور حقوق مسافر در پایانه های مسافری خراسان جنوبیلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس