قالب وردپرس

يزد

نمایشگاه عکس، ظهور تجلی نور در معماری و شهرسازی در دانشگاه علم و هنر به کار خود پایان داد

[ad_1]

۱۹ May 2016 | 3:50 am

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و هنر، به همت گروه معماری درراستای بزرگداشت مقام دانشمند برجسته جهان اسلام در حوزه فیزیک نور «ابن هیتثم»، مسابقه عکاسی با موضوع “ظهور و تجلی نور در معماری و شهرسازی یزد” برگزار نمود.
این مسابقه از مجموعه بیش از ۳۰۰ عکس ارسالی با بررسی نظر هیات داوران، ۳۰ عکس به عنوان عکس منتخب و ۳ عکس به عنوان برگزیده انتخاب گردید.
ابتدا مدیرگروه معماری خانم دکتر امیدواری در خصوص ضرورت برگزاری این مسابقه به ایراد سخنرانی پرداختند.
در ادامه آقای مهندس سعید همت زاده و همکارانشان از شرکت …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

۷۰ درصد راههای روستایی استان یزد به بهسازی نیاز دارد

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 6:56 pm

یزد – ایرنا – مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی استان یزد گفت: ۲ هزار و ۲۵۰ کیلیومتر راه روستایی در استان داریم که ۷۰ درصد آنها نیازمند روکش و آسفالت است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

محمدی تاکامی مدیر کل راه و شهرسازی استان خواهد شد؟

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 6:39 am

آماردخبر: به نقل از خزر ۲۴؛ اداره کل راه مسکن و شهرسازی یکی از مهم ترین ادارات است که در آغاز به کار دولت جدید نیز مدعیان زیادی برای تصاحب صندلی مدیریتی داشت که نهایتا به حیدر نوروزی گزینه غیر بومی رسید. نوروزی که اهل شیراز بوده و پیش از این مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز بوده، معاونت راهداری اداره کل راه و شهرسازی فارس و معاونت عمرانی استانداری یزد را در کارنامه خود یدک می کشید.
حال صحبت از یک گزینه نام آشنا و توانمند با سابقه ای درخشان در این حوزه است. مهندس محمد محمدی تاکامی مدیرکل سابق امور شهری …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

۱۰ سال تعلل در ساخت یک جاده کنارگذریزد

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 12:48 pm

به گزارش تابناک یزد ، احداث کنارگذر روستای بنادک سادات برای کاهش بار ترافیکی معابر داخل روستا از ۱۰ سال پیش کلید خورده است. با وجود پیشرفت مطلوب ۵ کیلومتر ابتدای طرح، ساخت یک کیلومتر باقیمانده بیش از ۱۰ سال به طول انجامیده است؛ مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی استان معتقد است تکمیل این کنارگذر به ۱۲۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز دارد.
بنادک سادات یکی از روستاهای دهستان میانکوه در بخش مرکزی شهرستان مهریز است که در اصطلاح محلی به «بُنافت» معروف است. این روستا در تابستان ها به عنوان …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اجرای روکش آسفالت سرد و نازک در راه های استان یزد

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 5:39 pm

مدیر ساخت و توسعه راه های استان یزد از اجرای آسفالت نازک میکروسرفیسینگ، برای اولین بار در راه های استان یزد خبر داد .
” محسن صادقیان” در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه یزد، تدوین برنامه های کابردی به منظور کاهش هزینه های نگهداری راه ها در راستای تحقق شعار امسال را، از جمله اقدامات اداره کل راه و شهرسازی یزد خواند.
وی بیان کرد: استفاده از تکنولوژی های نوین در ساخت و نگهداری راه ها، کیفیت ساخت جاده ها را افزایش و هزینه های اجرایی را کاهش داده اس …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اجرای روکش آسفالت باروش جدیددر تفت

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 12:29 am

به گزارش تابناک یزد ، معاون راهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان یزدگفت : اجرای آسفالت میکروسورفیسینگ روشی جدید در روکش آسفالت است که برای نخستین باردراستان یزد درشهرستان تفت اجراشد. صادقیان با اشاره به اینکه میکروسورفیسنیگ مخلوطی ازمصالح سنگی ٰقیراصلاح شده وسیمان وآب است که به صورت سرددوغاب می شودافزود: ضخامت روکش آین آسفالت حدودیک سانتیمتروازکیفیت بالابرخورداراست وی با اشاره به اینکه بااین روکش آسفالت ٰ راههای کم ترافیک باهزینه پنجاه درصدارزانترازروشهای قبل اجرامی شود گفت: روکش آسفالت راه …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

صدور پروانه های ساختمانی به صورت مکانیزه و تک برگ در یزد

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 3:30 pm

به گزارش تابناک یزد ، معاون معماری و شهرسازی شهرداری یزد، گفت: در راستای ارتقاء سطح کیفی خدمات شهرسازی به شهروندان محترم یزدی و نیز بهره مندی از سیستم های هوشمند دیجیتال و الکترونیک برای اولین بار در استان یزد، مقدمات صدور پروانه های ساختمانی بصورت مکانیزه و تک برگ از سوی حوزه معاونت معماری و شهرسازی شهرداری یزد فراهم شد.
مهدی فعالی خاطر نشان کرد: با عنایت به اینکه طراحی دفترچه های شناسنامه ساختمانی مربوط به حدود ۲۴ سال پیش و به صورت دستی می باشد، همچنین با توجه به حجم اطلاعاتی که در حال حاضر …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اولین همایش ملی معماری فضا های دانشگاهی در دانشگاه یزد برگزار شد

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 7:48 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان یزد، دکتر حناچی، معاون وزیر راه و شهرسازی که مهمان و سخنران ویژه این مراسم بود به تشریح اصول و مبانی نظری و برنامه ریزی طراحی فضای دانشگاه ها پرداخته شد.

وی در این  همایش کیفیت معماری فضاهای دانشگاهی را بر اساس الگوهای ارزشی در معماری ایرانی اسلامی، مبتنی بر نیازهای فضاهای آموزشی مورد تاکید قرار داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: که دانشگاه های بعد از انقلاب از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند و می بایست ضمن توجه به کمیت آنها باید به کیفیت این دانشگاه ها توجه خاص شود.

این همایش که با هدف توجه به اصول و مبانی نظری و همچنین برنامه ریزی برای طراحی فضاهای دانشگاهی و نیز آسیب شناسی فرایند برنامه ریزی تا طراحی و اجرای پروژه ها برگزار شد به رویکرد های نوین در طراحی فضاها و سایت های دانشگاهی و روابط دانشگاه، شهر و تدوین طرح های جامع دانشگاه پرداخت.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تکمیل بزرگراه یزد بافق تا پایان سال جاری

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 4:07 am

به گزارش بافق خبر؛ مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی یزد گفت: بزرگراه یزد بافق در سفر ریاست جمهوری به یزد تامین اعتبار شد که با پیگری مسئولان این اعتبار جذب می شود.
مهدی صادقیان افزود : قطعه پایانی این بزرگراه از تکنولوزی جدید برای تثبیت لایه پایانی استفاده می شود وبرای تکمیل این پروزه ۴۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است .
وی گفت: با اجرای این تکنیک راه سازی علاوه بر افزایش عمر جاده حدود ۳۵درصد از هزینه های اجرا را نیز کاهش می دهد.
مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

دبیرخانه دائمی همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی در دانشگاه یزد

[ad_1]

۱۲ May 2016 | 8:16 pm

دانشیار و رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد اعلام کرد: دانشگاه یزد آمادگی دارد به عنوان دبیرخانه دائمی همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی هر ساله فعالیت خود را در این زمینه افزایش دهد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، دکتر “محمد حسین آیت اللهی” در آیین آغاز بکار اولین همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی که با حضور “پیروز حناچی” معاون وزیر راه و شهرسازی، “محمد حسین امید” معاون اداری و مالی وزارت علوم، مقامات حوزه معماری و شهرسازی کشور و مسئولین دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس