قالب وردپرس

يزد

رد اتهامات جدید به مسجدجامعی۸ March 2017 | 12:39 pm

آفتاب یزد-گروه اجتماعی: با نزدیک شدن به انتخابات گاهی تخریب های انتخاباتی هم در خبرها دیده می شود. حالا بعد از تکذیب ارتباط دانشور با کسی که به اتهام جاسوسی دستگیر شده است، اتهاماتی به مسجدجامعی وارد کرده اند.
یکی از سایت های اصولگرا در مطلبی نوشته بود که اخیرا اسنادی منتشر شده که از رانت هفت و نیم میلیارد تومانی احمد مسجد جامعی، عضو ۱۱ ساله شورای شهر تهران و وزیر ارشاد دولت اصلاحات پرده برمی دارد. در این گزارش نام محمدرضا مسجدجامعی برادر مسجدجامعی شورای شهر هم برده شده است.
محمد سالاری، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با بیان این که مسائل مالی برادر مسجدجامعی دیگر عضو اصلاح طلب شورای شهر در رسانه ها مطرح شده است، می گوید: «بعد از رسانه ای شدن این موضوع شخصاً این پرونده را بررسی کردم و از رئیس شورا نیز می خواهم که حتما پرونده را ملاحظه کنند. در این پرونده اثری از احمد مسجدجامعی ندیدم.»
سالاری با بیان اینکه همانگونه که در صحن شورا چندین بار اعلام کردم صرفا در سال ۹۴برابر با ۱۱هزار و ۷۹۲پرونده تخلف ساختمانی از مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران به کمیسیون های ماده ۱۰۰ارجاع شده، می افزاید: «صرفا ۹۱۵پرونده مربوط به منطقه ۳شهرداری بوده است اما سوال اینجاست تاکنون محتویات چند پرونده در اختیار رسانه ها قرار گرفته است؟ در حالی که در پرونده های ارجاعی تخلف ۶۴ هزار متری هم وجود داشته اما هیچ کدام رسانه ای نشده است. روکشی که به عنوان فرم تخلفات در این پرونده وجود دارد با محتویاتش تفاوت هایی دارد، چراکه یکسری از این مسائل با موافقت منطقه صورت پذیرفته و حتی عوارض نیز تعیین شده است.»
سالاری با بیان این که اتفاقا خوب است همین …

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

جلسه کمیته حمل و نقل ستاد سفرهای نوروزی استان یزد برگزار شد۲۶ January 2017 | 3:19 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی در این جلسه که با حضور مدیران کل راه‌آهن، وهواشناسی وهمچنین سایر نمایندگان دستگاه‌های مرتبط با حوزه حمل و نقل  تشکیل شد به موضاعات ایمن‌سازی راه‌ها و تاکید برتکمیل و نصب تابلوها وعلائم جاده‌ای،خط کشی‌های محورها وآمادگی پلیس راه برای نظارت بیشتر وهمچنین آمادگی ایستگاه‌های راه‌آهن ترمینال‌های مسافری و فرودگاه مورد بحث و تبادل نظرقرار گرفت.

محمدرضا نقصان محمدی ضمن عرض تشکر از اعضای این کمیته گفت:هر ساله کمیته‌ای تحت عنوان کمیته حمل و نقل  ستاد سفرهای نوروزی که زیر مجموعه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان می‌باشد تشکیل می‌شود که این کمیته وظیفه دارد در خصوص برنامه‌های اجرایی کلیه دستگاه‌های خدمات‌رسان و حمل و نقلی مرتبط به سفرهای نوروزی هماهنگی خوبی داشته باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد افزود: امسال با همکاری کلیه دستگاه‌های عضو این کمیته در خصوص ایمن‌سازی کلیه محورها مواصلاتی استان با تکمیل و نصب تابلو علائم ،خط کشی و نظارت در حریم راه‌ها وهماهنگی با پلیس راه برای نظارت محسوس و نامحسوس در کلیه محورهای ارتباطی اقدامات خوبی را در دستور کار قرار دادیم.

رئیس شورای حمل و نقل استان تاکید کرد:با توجه به اهمیت مکان‌های  ورودی که شامل ایستگاه‌های راه‌آهن،ترمینال فرودگاه و مسافربری مقرر شد به نحوه شایسته‌ای از مسافران نوروزی استقبال نموده و کلیه خدمات لازم به مسافران محترم فراهم گردد.

در ادامه خاطرنشان کردند:خوشبختانه امسال نسبت به سال گذشته دوربین‌های نظارتی و کنترل سرعت برون شهری و درون شهری از عملکرد خوبی برخوردار خواهند بود که مقرر شد در این خصوص به مسافران گرامی نیز اطلاع رسانی شود.

رئیس کمیته هماهنگی خدمات سفر استان افزود: با توجه به اعلام برنامه سازمان تاکسیرانی در تامین تاکسی مورد نیاز ایستگاه‌های راه‌آهن،فرودگاه و ترمینال مسافربری تدابیر لازم از سوی آن سازمان اندیشیده شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که دردستور کار این کمیته می باشد و هماهنگی که بین دستگاه‌های خدمات رسان به مسافران نوروزی صورت خواهد پذیرفت انشاءالله بتوانیم از مسافران نوروزی به خوبی استقبال کنیم و شاهد هیچگونه حادثه جاده‌ای در کلیه محورهای استان نباشیم.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

کنگره ای برای معماری بومی۸ March 2017 | 4:16 pm

دریافت خبر : چهار‌شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۶

هیفاء پردل
کنگره های استانی چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران از سوی ۳۱ اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از شهریورماه تا اسفندماه سال جاری در حال برگزاری است و استان یزد نیز در روزهای ۱۸ و ۱۹ اسفندماه میزبان این برنامه است.
کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران که سه دوره گذشته آن به همت مرحوم «باقر آیت الله زاده شیرازی» ازسوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در ارگ بم برگزار شد، از رویدادهای مهم فرهنگی کشور بعد از انقلاب اسلامی است که به دلیل محتوای علمی، هنری و فرهنگی در نوع خود کم نظیر است.
کنگره های استانی برای نخستین بار با توجه به ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و با تاکید بر تاریخ معماری و شهرسازی هر استان برگزار می شود.
همشهری برای اطلاع از اهداف برگزاری این کنگره و همچنین محورهای مورد بحث و چشم انداز آینده آن برای شهر تاریخی یزد با «ساشا ریاحی مقدم»، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، گفت وگویی انجام داده است که مشروح آن را در زیر می خوانید. مهم ترین اهداف برگزاری این دوره از کنگره چیست؟ دوره های قبلی این کنگره فتح بابی برای شناخت موضوع تاریخ معماری و شهرسازی ایران بود و چهارمین دوره این کنگره پشتیبان و حمایت کننده جریانی است که بعد از برگزاری ۳ دوره کنگره اتفاق افتاده است؛ از این رو در این دوره، کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران درکنار طرح مباحث علمی و فرهنگی، فرصتی برای جریان سازی در حوزه حفاظت و ایجاد طنین توجه به حفاظت از آثار تاریخی و میراث فرهنگی در کشور را فراهم خواهد کرد.امید است با برگزاری این رویداد ارزشمند در استان ها شاهد …

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تکمیل عملیات زیرسازی پروژه خط دوم اردکان- ارژنگ/ بهره‌برداری از پروژه در نیمه اول سال آینده۲۹ January 2017 | 1:06 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران؛ سید مصطفی داودی دراین‌باره گفت: با توجه ترافیک سنگین قطارهای باری محور چادرملو- ارژنگ و در جهت ارتقاء ایمنی و سیر روان قطارها، پروژه احداث خط دوم اردکان- ارژنگ به طول ۱۹ هزار و ۴۰۰ متر در دستور کار اداره راه‌آهن یزد قرار گرفت.

مدیرکل راه‌آهن یزد تصریح کرد: عملیات زیرسازی و پل‌سازی پروژه مذکور با پیشرفت ۱۰۰ درصدی همراه است و عملیات ریل‌گذاری نیز از ایستگاه ارژنگ آغازشده که حدود ۱۵ درصد پیشرفت داشته است.

وی با اشاره به مشخصات فنی پروژه خاطرنشان کرد: ریل‌گذاری ۴ هزار و ۵۰۰ متر انجام‌شده و ۷ کیلومتر تراورس و ریل آماده مونتاژ و ۵ کیلومتر بالاست قشر اول نیز تخلیه‌ شده است.

داودی بیان داشت: با احداث خط دوم محور مذکور شیب و فراز آن از ۱۲ در هزار به زیر ۱۰ در هزار کاهش خواهد یافت و پیشبینی می‌شود نیمه اول سال آینده این پروژه مورد بهره‌برداری قرار گیرد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

سند هویتی پدر معماری سنتی ایران رونمایی شد۹ March 2017 | 4:05 pm

دریافت خبر : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۵

چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان یزد در کتابخانه وزیری یزد برگزار شد و در این مراسم از سند هویتی این استاد بزرگ رونمایی و از مقام شامخ وی تجلیل شد.
استاد محمد کریم خان پیرنیا در سال ۱۳۰۱ خورشیدی از پدری یزدی و مادری نائینی در یزد به دنیا آمد که پدر وی میرزا صادق خان پیرنیا رئیس مالیه یزد و مادرش حشمت الملوک پیرنیا بود.
وی پس از طی دوره علمی در دبیرستان ایرانشهر برای ادامه تحصیل به تهران رفت. عدم توجه چندان به معماری ایرانی و تأکید بیشتر بر معماری غربی و آثار اروپایی در دانشگاه های آن زمان، پیرنیا را بر آن داشت که تحصیلات خود را دانشکده هنرهای زیبا ناتمام رها کند و به بررسی ها و تحقیقات فردی خویش متکی شود.
پیرنیا از سال ۱۳۴۴ تا مدتی پیش از انقلاب به عنوان معاون فنی سازمان حفاظت آثار باستانی در زمینه ترمیم، تعمیر و احیاء بناها و آثار باستانی فعالیت می کرد و مدتی نیز در دانشکده هنرهای زیبا و دانشگاه شهید بهشتی به تدریس معماری ایرانی اشتغال داشت.
محمدکریم پیرنیا کتب و مقالات بسیاری در مورد سبک شناسی و معماری اصیل و سنتی ایرانی تألیف کرده و به همین دلیل او را پدر معماری سنتی ایران می دانند.
محمدکریم پیرنیا در شهریور ماه ۱۳۷۶ درگذشت و مزار او بنا به درخواست وی در «خانه رسولیان» که در حال حاضر دانشکده هنر و معماری یزد در این مکان قرار دارد، واقع است.

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

خانه گفتمان یزد راه‌اندازی می‌‌شود۳۰ January 2017 | 7:28 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضا خسروآبادی، رئیس اداره عمران و بهسازی شهری استان یزد با اعلام این خبرعنوان کرد: به منظور راه‌اندازی خانه گفتمان،  ملکی متروکه متعلق به یکی از خیرین استان در نظر گرفته شده است .

وی افزود: بر اساس مذاکراتی که با مالک صورت گرفته، شرکت عمران و بهسازی شهری ایران مرمت و بازسازی این بنا را برعهده می‌گیرد و مرحله طراحی این  بازسازی توسط میراث فرهنگی استان یزد انجام می‌شود و توسط  شهرداری به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس اداره عمران و بهسازی استان یزد با بیان اینکه مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان برای بهسازی و احیای این خانه متروکه مورد نیاز است، درباره کارکردهای خانه گفتمان، توضیح داد: برگزاری نشست‌های تخصصی در قالب اندیشه ایرانشهری یکی از برنامه‌های قطعی برای برگزاری در خانه گفتمان یزد است و این خانه پایگاهی برای برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه معماری و شهرسازی خواهد بود.

خسروآبادی از تشکیل پنل‌های عمومی و تخصصی با حضور علاقه‌مندان و دانشجویان به عنوان دیگر برنامه‌های خانه گفتمان نام برد.

وی ادامه داد: جلب موافقت مالک این خانه بر عهده شهرداری است که تا حدی این توافق صورت گرفته اما برای ادامه کار به حمایت‌های مالی نیاز داریم.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

سیمای بی الگوی شهر یزد۱۱ March 2017 | 4:34 pm

سارا گلابگیریان
بافت تاریخی یزد که معماری شاخص کویر را به رخ می کشد، این روزها محور اصلی صنعت گردشگری استان است چرا که گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان برای بازدید از این شاهکار معماری، به این بافت سفر می کنند اما آیا معماری شاهکاری برای افتخار نسل آینده در شهر وجود دارد؟
انتقادات بسیاری متوجه معماری و شهرسازی شهر یزد به عنوان مرکز استان و شهر دارای قدمت تاریخی با بافت تاریخی ارزشمند است. بسیاری عقیده دارند که در دوره معاصر، هیچ بنای شاخصی در شهر ساخته نشده است. معماری گذشته در تاریخ گم شده و هیچ شاهکار معماری به رغم وجود مصالح مرغوب و در دسترس، در شهر تاریخی یزد وجود ندارد.
استاد کاران یزدی که روزگاری همه هنر خود را برای مبارزه با سختی های کویر به کار بستند و با معماری، همه نیازهای ساکنان را تامین کردند، امروز در معماری و شهرسازی نقش چندان پررنگی ندارند. شهروندان یزدی هم استقبال چندانی از ساخت و ساز مهندسی ندارند از این رو بناهایی که ساخته می شود نه در آن مهارت استادکاران قدیمی وجود دارد و نه مطابق با علم روز ساخته شده است.
نتیجه این وضعیت، ساخت و سازهای غیرایمن، نازیبا و آشفته ای است که همه سیمای شهر را نازیبا کرده است و از ایمنی کافی برخوردار نیست.
همخوان نبودن معماری امروز با اقلیم
یکی از شهروندان یزدی با اشاره به ساخت خانه های دارای حیاط مرکزی در معماری سنتی یزد، می گوید: این سبک معماری نیاز به وسایل گرمایشی و سرمایشی را مرتفع کرده بود. مردم از ایمنی و امنیت کافی در خانه هایشان برخوردار بودند و به خوبی از نعمت های طبیعی از جمله باد و آفتاب برای رفع نیازهای ساکنان بهره برداری می شد اما معماری امروز هیچ …

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اتمام ۱۵کیلومتر از قطعه سوم محور یزد – بافق۳۱ January 2017 | 8:18 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان یزد، مدیرکل راه وشهرسازی استان یزد به اتقاق فرماندار و مسئولین محلی از پروژه یزد بافق بازدید کرد.

دکتر نقصان محمدی با اشاره به  عملکرد و اقدامات صورت گرفته در راستای تکمیل قطعه سوم از بزرگراه بافق- یزد گفت: یکی از مهمترین پروژه‌های عمرانی استان قطعه سوم بزرگراه یزد- بافق است که امروز آسفالت ۱۵ کیلومتر بزرگراه به اتمام رسید و خط کشی و استقرار تابلوها در حال انجام است و در چند روز آینده زیر بار ترافیک می‌رود.

رئیس شورای حمل ونقل استان تصریح کرد: امروز جبهه جدید کاری از سمت یزد به بافق شروع و عملیات خاکریزی پشت پل‌ها آغاز شده و ماشین آلات مستقر هستند.

وی گفت: در صورت مسائد بودن شرایط جوی این پروژه طبق موعد مقرر به پایان خواهد رسید.

سرپرست فرمانداری بافق نیز در این دیدار تکمیل بزرگراه بافق- یزد را یکی از اولویت‌های اساسی مردم بافق عنوان و برلزوم توجه ویژه به بهره برداری کامل از این پروژه تاکید کرد.

وی همچنین به بیان موضوعاتی از جمله واگذاری و رفع موانع احداث میدان میوه و تره بار، نهایی کردن شهرک کارگاه‌های مزاحم شهری و واگذاری زمین از سوی اداره کل راه و شهرسازی به شهرداری جهت طرح‌های عمرانی پرداخت که با ارائه گزارش توجیهی از سوی شهردار بافق، مدیرکل راه و شهرسازی استان در این زمینه قول مساعدت و پیگیری داد.

 لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

هماهنگی و همکاری بین دستگاههای مختلف در ایام نوروز۱۲ March 2017 | 5:57 pm

هماهنگی و همکاری بین دستگاههای مختلف در ایام نوروز

تین نیوز| همکاری بین دستگاههای مختلف به منظور خدمات رسانی بهتر به مسافران نوروزی در ایام عید از جمله اهداف برگزاری این نشست اعلام شد.
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، درکمیته حمل و نقل ستاد سفرهای نوروزی استان هماهنگی و همکاری بین دستگاههای مختلف بررسی شد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد گفت :در این نشست پلیس راه، اداره کل حمل و نقل جاده ای، اورژانس، امداد خودرو،فرودگاه،هلال احمر و هواشناسی به منظور خدمات رسانی بهتر به مسافران نوروزی در ایام عید از جمله اهداف برگزاری این نشست اعلام شد.
نقصان محمدی آماده کردن مسیرهای حرکتی به لحاظ ایمنی، استقرار یگانهای امدادی در طول مسیرها و استقرار پلیس راه در ۱۶ نقطه استان را از مصوبات این نشست برشمرد.
وی شناسایی نقاط حادثه خیز و رفع آنها را از برنامه های دیگر این کمیته دانست و افزود: در تلاشیم تا با همکاری و هماهنگی دستگاههای ذیربط شاهد کاهش حوادث و تلفات رانندگی در محورهای مواصلاتی استان باشیم.
در این نشست هر یک از اعضای کمیته حمل و نقل ستاد سفرهای نوروزی گزارشی از برنامه های دستگاه خود در ایام عید پرداختند.

اخبار پیشنهادی:

هماهنگی و همکاری بین دستگاههای مختلف در ایام نوروزلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

گزارش دومین نشست تخصصی مباحث اندیشه ایران‌شهر یزد۲ February 2017 | 9:20 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در این نشست ، نخست توسط مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان یزد، آقای دکترنقصان محمدی ضمن خوش آمد به حاضران ، شرحی بر چرایی برگزاری این سلسله نشست ها ارایه شد. به گفته وی ؛ این سلسله نشست ها در پی چگونگی رجوع به داشته ها در گذشته تاریخی  وپیوند آن با آورده های امروز به منظور ایجاد شهرها و فضاهای شهری بهتر برای زندگی انسان است.

دکتر حبیبی مفهوم “شهر در اندیشه ایرانی ” را با تأکید بر رابطه زبان و اندیشه ایرانی آغاز نمود. بر این اساس، این اندیشه فقط به چارچوب فعلی سرزمین بسنده نمی کند بلکه در طول تاریخ از گذشته و سالیانی دور در قلمرویی گسترده عبور کرده و به امروز می رسد. در این اندیشه از یک حیطه تمدنی و فرهنگی صحبت می کنیم که می توان آن را از جیحون و سیحون جستجو کرد که خود را به سواحل (خلیج فارس) و از سویی دیگر به شام و می رساند. در اندیشه ایرانی همیشه ظرف و کالبد وسیله ای برای بیان محتوا بوده است.

در این اندیشه نظر و عمل از هم جدا نبوده اند و مهم تر اینکه عمل ناظر بر کیفیتی است که در ظاهرآن دیده نمی شود. در این اندیشه همواره به یک حکمت برمی خوریم که ما را با ظاهری مواجه می سازد که خود به باطنی وصل است. اندیشه ایرانی سبب ساز یک دستگاه زبانی قدرتمند شده و در یزد، بخارا و سمرقند تا پارسیان هند و سیستان و از سوی دیگر تا آذربایجان هر یک گویش خود را مطرح نموده است و در همه آنها به دنبال این بوده که چگونه شاکله را بیان کند؛ شاکله شهر، شاکله معماری و…بنابراین ما باید این زبان را بشناسیم، زبانی که قدرتمند است.

دکتر حبیبی در این نشست تأکید کرد ما از حدود ۱۰۰ سال پیش همواره نو را درمقابل سنت قرار داده ایم. حال آنکه سنت امری است جاری . سنت همیشه خود را نو می کند. سنت خود را با سه دانش هماهنگ می کند: دانش تاریخی زیست سرزمینی (آداب سرزمینی)، دانش زیست اقلیمی (معنای آب، خاک، گیاه، …در هر سرزمین)، دانش فن و فن آوری که خود را با دودیگری تلفیق می کند. در یزد مصداق های ارزشمندی از این تلفیق را داریم. مسجد جامع کبیر یزد در هر دوره تکمیل شده و به درستی در طول تاریخ تبلور فرهنگ را در نوآوری کالبد آن می توان دید. در سده اخیر ما دو دانش دیگر را به فراموشی سپرده ایم و فقط به دانش فن آوری تکیه کرده ایم . ما در این نو شدن اندیشه را از دست داده ایم. مهم سنت جاری است، مهم بازخوانی گذشته است . مهم فراموش نکردن گذشته همراه با نوآوری است. اندیشه ایرانی همیشه با یاد همراه بوده است. در زبان خودمان ما چهارگانه یاد را داریم : یاد گرفتن، یاددادن، به یاد آوردن، از یاد بردن. دراین فراموشی ما گذشته نزدیک را از یاد برده ایم.

در این نشست، دکتر حبیبی یادآور شد که حکمت ایرانی مکثر و ذوقی است و آمد و شد میان خیال وواقعیت در آن سبب گردیده در همه یورش ها و ایلغارها ، اندیشه ای توفنده تر و قوی تر بیرون زند. براین اساس شهر در این سرزمین ساخته می شده برای آنکه یادی باشد از بهشت موعود. اندیشه ایرانی متعلق به یک سرزمین گسترده است که به آن ایران شهر می گفته اند. شهری که تبلور همان خیال است و قرار است ما را همواره متذکر قرار دهد.

برای رسیدن به اندیشه ایرانی کافی است فقط توجه کنیم؛ به خودمان، خانواده ، و همشهری هایمان. رجوع کنیم به اینها برای فهم آنچه موجب آسودگی شان می شود. برای رسیدن به اندیشه ایرانی کافی است توجه کنیم به رابطه آب و خاک و گیاه که چگونه تعریف می شده است. مهم است که این اندیشه در هرزمانه ای با زبان آن زمانه صحبت کند. در روزگار گذشته بسیار مفاهیم نو داشته ایم. توجه به اعیان سازی فرهنگی بیشتر از توجه به اعیان سازی اقتصادی بوده است. در این مسیر، مهم این است که اصول کلی در دستگاه زبانی را شناسایی کنیم.  همانگونه که در مجموعه نظرکرده یزد طراح برمبنای شناخت این اصول عام اصول خاص را طراحی کرده است. تمرکز، تجمیع، وحدت، اتصال، تناسب، تداوم، قلمرو، سادگی، پیچیدگی، ترکیب، استقرار، گزیده گویی، ایجاز از جمله این اصول هستند.

دکتر حبیبی در بخشی از پرسش و پاسخ ها به این مهم اشاره نمود که همیشه در شهر رابطه ای میان قدرت و اندیشه وجود داشته است. مهم این بود که چگونه این اندیشه قدرت را تعریف و تعدیل کند. مهم این است که شهر را در زمانه خود تعریف نماییم و این همان بازآفرینی شهری است. اندیشه ایرانی رابطه دارد با عقل و بخردانه با مسایل برخورد می کند. مهم این است که اندیشه کنیم که چگونه فن و فن اوری زمانه در این شهر امروز تعریف کنیم.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس