قالب وردپرس

همدان

مرمت گردنه های ملایر

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 3:15 pm

رئیس اداره راه و شهرسازی ملایر گفت: بارندگی های بی سابقه سال جاری و بالا آمدن سطح آب های زیرزمینی به ویژه در مناطق کوهستانی و گردنه ها باعث جاری شدن آب چشمه های قدیمی در زیر آسفالت گردنه قوزان، شریف آباد و تخریب آسفالت شد.
“جواد نگاهداری” در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، افزود: در همین رابطه با استقرار اکیپ های عملیاتی و فنی مهندسی اداره راه و شهرسازی ملایر نسبت به اجرای عملیات زهکشی شامل خاک برداری و سنگ بری ۱۲۰۰ مترمکعب، حمل و پخش مصالح درشت دانه(اورسایز) به …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

خسارات ناشی از سرمازدگی به کشاورزان و دامداران پرداخت شود

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 9:28 pm

به گزارش پایگاه خبری « عصر اعتبار » به نقل از ایسنا، محمدابراهیم محبی در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس گفت: بعد از سرمازدگی و یخ زدگی سال گذشته و علی رغم مصوبه هیات دولت برای اختصاص اعتبارات به کشاورزان و دامداران و باغداران هنوز این اعتبارات اختصاص داده نشده است که تقاضای رسیدگی فوری دارم.
وی در تذکری دیگر به وزیر راه و شهرسازی بر لزوم رسیدگی جدی به بهبود وضعیت آزاد راه کربلا حد فاصل همدان، سنقر و کرمانشاه تاکید کرد.
محبی در پایان از تمامی کسانی که در دوره چهارساله نمایندگی به …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پرونده مسکن مهر نهاوند یک ماه دیگر بسته می‌شود

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 8:23 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، عمید الوند بیان کرد: از سال ۸۴ تاکنون یک هزار و ۸۲۰ واحد مسکن مهر در شهرستان نهاوند کلنگ‌زنی شده که از این تعداد یک هزار و ۲۹۶ واحد به متقاضیان واگذار شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نهاوند افزود: تعداد ۵۲۴ واحد مسکن که تاکنون تحویل متقاضیان نشده شامل پروژه ۳۰۰ واحدی باروداب، پروژه ۱۴۰ واحدی جهاد کشاورزی و پروژه ۸۴ واحدی ابنیه گستر بوده که مشکل عدیده این پروژه بحث انشعابات برق و گاز است.

وی ادامه داد: اتمام این دو پروژه تاخیر زیادی داشته و اداره گاز و برق موظف به نصب انشعابات برای این دو پروژه هستند.

الوند در پایان گفت: وضعیت مسکن مهر شهرهای فیروزان، گیان و برزول باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شده و به بخش خصوصی واگذار شود.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

روابط عمومی مدون و برنامه‌ریزی شده از ابزارهای قوی مدیریت افکار

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 8:01 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، رضا معصومی با گرامیداشت هفته روابط عمومی و ارتباطات بیان کرد: امروزه نقش روابط عمومی‌ها در کمک به تصمیم‌گیری مدیریتی و استراتژیک یک سازمان نقشی قابل توجه دارد.

رئیس روابط عمومی اداره کل افزود: نگاه حاضر به روابط عمومی و جایگاه آن در کشور با اجرایی شدن این توجهات می‌تواند گام‌های بلندی را در حرکت رو به رشد نظام ارتباطی و روابط عمومی در کشور بردارد و این حرفه و فن تخصصی را در جایگاه، مرتبه و منزلت واقعی خویش قرار دهد.

وی یادآورشد: روابط عمومی‌های خوب، نظام‌مند و به تعبیری صحیح‌تر، علمی – اسلامی باید همانند آینه‌ای منعکس کننده درست و واقعی کارکردها باشند.

وی با بیان اینکه روابط عمومی‌ها نقش بسزایی در انتقال و انعکاس عملکرد سازمان‌ها و ادارات دارند تصریح کرد: روابط عمومی‌ها با انعکاس مسائل درون و برون سازمانی بازوی مدیریت آن مجموعه هستند.

معصومی در پایان گفت: روابط عمومی‌ها می‌توانند با انتقال مسائل و مشکلات، پیشنهادات، انتقادات و خواسته‌های کارکنان مجموعه به مدیریت و همچنین انتقال نظرات و انتظارات مدیریت به کارکنان ارتباط خوبی میان این دو ایجاد کرده و سازمان را در راستای دستیابی به اهداف، ایجاد انگیزه و بهبود عملکرد یاری کنند.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

برگزاری جلسه آمایش و توسعه منطقه‌ای در استان همدان

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 8:57 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، محمد حسین مرادی گفت: در این جلسه ابتدا مهندسین مشاور آمایش محیط گزارشی از روند تهیه طرح ناحیه مرکزی همدان ارائه دادند.

مدیر شهرسازی و معماری گفت: حاضران در جلسه در مورد رشد و توسعه ناحیه مذکور بر مبنای برنامه‌های تنظیمی و با رعایت ضوابط ومقررات شهرسازی و ساماندهی نظام پراکنش در پهنه ناحیه متناسب با امکانات و محدودیت‌های آن بحث و گفتگو کردند.

وی بیان کرد: در این جلسه مشاور فوق جهت انتظام فضایی و دسترسی جمعیت ناحیه به تسهیلات خدماتی مورد نیاز، آینده‌نگری تحول جمعیت ناحیه، الگوهای سازمان فضایی اسکان در مراکز شهری و روستایی راهکارهایی را ارائه داد.

وی در خصوص مسایل اقتصادی به ارتقای نقش عملکردی ناحیه‌ای و تعامل بیشتر با کانون‌های دیگر در راستای افزایش تقاضای نیروی انسانی بومی و کاهش میزان بیکاری اشاره کرد.

مرادی در پایان سخنانش گفت: در جلسه فوق در خصوص حفاظت از اراضی کشاورزی در مقابل تغییر کاربری، مسایل مربوط به صنعت و معدن، حمل و نقل و ارتباطات و منابع آب در راستای توسعه پایدار ناحیه‌ای بحث و تبادل نظر نمودند تا بهترین تصمیمات اتخاذ شود.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اهمیت و جایگاه راه ها در استان همدان

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 2:13 pm

تین نیوز | مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: ارزش ریالی راه های موجود در استان حدود پنج هزار میلیارد تومان است که باید توجهی ویژه به نگهداری این سرمایه عظیم استانی و ملی داشته باشیم.
محمد رودباری عنوان کرد: استان همدان در غرب کشور واقع و با استان های قزوین ، مرکزی ، لرستان ، کرمانشاه ، کردستان و زنجان همجوار بوده و در مسیر چند کریدور منطقه ای ، آسیایی و بین المللی قرار دارد.
مدیرکل راه وشهرسازی استان افزود: یکی از مسیرهای مهم ، کریدور شرق به غرب بوده که در برگیرنده حوزه تجارت و حمل و نقل و ترانزی …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اهمیت و جایگاه راه‌ها در استان همدان

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 8:29 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، محمد رودباری عنوان کرد: استان همدان در غرب کشور واقع و با استان‌های قزوین ، مرکزی ، لرستان ، کرمانشاه ، کردستان و زنجان همجوار بوده و در مسیر چند کریدور منطقه ای ، آسیایی و بین‌المللی قرار دارد.

مدیرکل راه وشهرسازی استان افزود: یکی از مسیرهای مهم ، کریدور شرق به غرب بوده که در برگیرنده حوزه تجارت و حمل و نقل و ترانزیت بین کشورهای قاره آسیا و اروپا است.

وی ادامه داد: راه‌های استان ارتباط استان‌های کرمانشاه ، کردستان و ایلام را با پایتخت کشور فراهم ساخته و مناسبترین راه جهت ارتباط استان‌های شمال غربی و همچنین استان‌های زنجان ، قزوین و کردستان و گیلان به جنوب کشور است که علاوه بر این نیز  ارتباط استان‌های مرکزی و غربی را هم فراهم می‌سازد و مناسبترین مسیر جهت دسترسی استان‌های مختلف به عتبات عالیات بوده است.

رودباری یادآور شد: هم اکنون استان همدان دارای پنج هزار و ۱۱۴ کیلومتر انواع راه اعم از۸۵ کیلومتر آزاد راه (۵/۳ درصد سهم کشور) ،۵۹۸ کیلومتربزرگراه (۹/۳ درصد سهم کشور)،۳۱۸ کیلومتر راه اصلی(۳/۱ درصد سهم کشور)،۷۵۱ کیلومتر راه فرعی(۷/۱ درصد سهم کشور) وسه هزار و ۳۶۲ کیلومتر راه روستایی (از نظر آسفالت روستایی ۵/۲ درصد سهم کشور ) است.

وی افزود: تراکم راه‌های استان در هر کیلومتر مربع حدود ۲۶ کیلومتر بوده این در حالی است که میانگین تراکم راه‌های کشور در هر کیلومترمربع در حدود ۱۴ کیلومتر است.

رودباری در پایان گفت: با توجه به موقعیت ممتاز استان با توجه به قرارگیری در مسیر چند کریدور منطقه‌ای و آسیایی و بین‌المللی و جایگاه شهر همدان به عنوان یکی از پنج شهر تاریخی  و فرهنگی کشور و نقش ارتباط جاده‌ای در توسعه صنعت توریسم و نیز سهم اقتصاد کشاورزی استان به عنوان یک متغییر مهم اقتصادی ، نگاه به توسعه و نگهداری مناسب شبکه راه‌های ضروری به نظر می‌رسد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پیش بینی اعتبار ۳ میلیارد تومانی بهسازی راه های روستایی کبودراهنگ

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 3:40 am

رئیس راه و شهرسازی کبودراهنگ گفت: امسال پنج پروژه آسفالت و بهسازی راه های روستایی کبودراهنگ با پیش بینی اعتبار ۳ میلیارد تومان انجام می شود.
سهراب فتحی امروز در گفت وگو با خبرنگار ما در همدان اظهار کرد: در حال حاضر طول راه های اصلی کبودراهنگ ۸۰۰ کیلومتر است که ۵۳۳ کیلومتر آن راه روستایی است.
وی با بیان اینکه سال گذشته در این ۵۳۳ کیلومتر راه روستایی از نظر ایمنی و شانه سازی اقدامات خوبی انجام شده است، افزود: امسال ایمن سازی در سه محور روستاهای جگنلو ـ سرایجوق ـ ایران لو و تعریض محور کبودراهنگ ـ سوباشی …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

آسفالت راه‌های روستایی همدان با اولویت روستاهای بالای ۲۰ خانوار

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 8:38 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان همدان، مسعود عسگری بیان کرد: در حال حاضر همکاران این اداره در سطح استان و شهرستانهای تابعه جهت  آسفالت روستاهای بالای ۲۰ خانوار مشغول هستند .

سرپرست اداره نظارت بر راه‌های روستایی اداره کل افزود: تا کنون در استان همدان، ۲ هزار و ۶۵۴ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده و قریب به اتفاق مردم از راه آسفالته برخوردار هستند.

عسگری در پایان خاطرنشان ساخت: در سال ۹۴، حدود ۲۴ پروژه راه روستایی عقد قرار داد شده که امیدواریم با تخصیص اعتبارات این پروژه ها را هر چه سریعتر به سرانجام برسانیم.

 

 

 

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

خرید ۱۶ دستگاه انواع ماشین آلات در راهداری استان همدان

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 7:56 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان همدان،” فرشید بیات” عنوان کرد: در سال گذشته، ۱۶ دستگاه انواع ماشین آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین به ناوگان این اداره افزوده شد که سهم به سزایی در کارآمدی و نوسازی ناوگان را دارا می باشد.

رئیس اداره ماشین آلات افزود: همچنین ۲۵ دستگاه انوع نمک پاش، بیل های برف روب کامیونی و تراکتوری تهیه و تحویل ادارات  شهرستان های تابعه شده است.

وی یادآورشد: در حال حاضر در این اداره، حدود ۴۳۰ دستگاه انواع ماشین آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین جهت انجام عملیات راهداری موجود است.

بیات در پایان خاطرنشان ساخت: یکی از برنامه های این اداره در سال جدید، تامین خودروهای به روز جهت انجام عملیات راهداری است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس