قالب وردپرس

همدان

۳۰۰میلیاردریال برای تسریع دراجرای راه آهن همدان تهران اختصاص یافت۲۷ March 2017 | 3:15 pm

دریافت خبر : دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۵

۳۰۰میلیاردریال برای تسریع دراجرای راه آهن همدان تهران اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری همدان، خیرالله خادمی در بازدید از روند ریل گذاری راه آهن – تهران – همدان بیان کرد: اعتباری برای توسعه خط ریلی تا مرکز ۵ استان پیش بینی شده بود که ۳۰۰ میلیارد ریال آن به استان همدان اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه طرح راه آهن همدان – تهران از پیشرفت خوبی برخوردار است، افزود: خط ریلی در این پنج استان تا مرکز پیش می رود که در بین این استانها، خطر ریلی همدان زودتر بهره برداری می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت به حوزه حمل و نقل به ویژه خطوط ریلی توجه دارد گفت: مشکلی در تامین نقدینگی این طرح وجود ندارد.
خادمی بیان کرد: به منظور تسریع در روند اجرای کار برای در اختیار گذاشتن ریل مورد نیاز و پیشگیری از بروز هر گونه تاخیر پیگیری های لازم صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: پس از اتمام خط ریلی همدان – تهران بلافاصله عملیات اجرایی خط ریلی همدان – سنندج آغاز می شود.
برای اجرای خط ریلی همدان – تهران یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار در سفر هیات دولت پیش بینی شد که با پیگیری های استاندار ۷۰۰ میلیارد ریال دیگر به این اعتبار افزوده شد و به تازگی نیز با موافقت نوبخت معاون رئیس جمهوری ۳۰۰ میلیارد ریال نیز تخصیص یافت. راه آهن همدان – تهران ۲۶۷ کیلومتر طول دارد.

اخبار پیشنهادی:

۳۰۰میلیاردریال برای تسریع دراجرای راه آهن همدان تهران اختصاص یافتلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

گزارش نشست تخصصی بازنگری طرح جامع شهر همدان/ تلاش برای هویت بخشی به محله های شهری۲ March 2017 | 1:51 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نشست تخصصی بازنگری طرح جامع شهر همدان در تاریخ ۱۱ اسفند در دانشکده ی هنر و معماری  دانشگاه بوعلی  سینا با حضور جمعی از مسئولین و متخصصین و همچنین دانشجویان  جهت مشارکت مجموعه دانشگاهی با مسئولین و همچنین معرفی مشاور این پروژه و پرسش و پاسخ توسط مسئولین و  شرکت مشاور  توسط انجمن علمی طراحی شهری دانشگاه بوعلی سینا و اداره کل راه و شهرسازی استان همدان برگزار شد.

محمدسعید ایزدی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، در ابتدای سخنرانی به لزوم توجه به محلات قدیمی و با ارزش شهر همدان، ایمنی بافت ها و هویت با فت ها اشاره کرد و یکی از معضلات جامعه امروز را سکونت گاه های غیر رسمی دانست. وی با معرفی رویکردهای تهیه طرح ها و تقسیم بندی آنها به رویکرد های دولت محور، خصوصی محور و محله مبنا اظهار داشتند که رویکرد روز در تهیه ی طرح ها رویکرد محله مبنا میباشد که بالاترین تعامل را با مردم دارد و طرح های بازآفرینی و همچنین بهسازی را به دنبال خود دارد.

مهندس فرزانه، مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان، پس از مطرح کردن ضرورت بازنگری در طرح جامع، مسایل موردتوجه در طرح جامع را تشریح و مسئولان و مردم را دعوت به مطالبه گری کرد. وی گفت: تغییر نظام پهنه بندی و ارتفاعی در شهر، حفظ و نگهداری از باغات، هویت دوباره بخشیدن به مرکز محلات، حل مشکل حاشیه نشین از فعالیت هایی هستند که باید در اهداف موردتوجه قرار بگیرد.

در ادامه عباسی نادرپور از اعضای هیئت علمی گروه طراحی شهری دانشگاه بوعلی سینا به بررسی طرح جامع همدان و مقایسه ی آن با طرح پاریس بزرگ پرداختند و عنوان کردن که گرچه ظرفیت های این دو شهر قابل مقایسه نخواهد بود ولی نحوه ی مداخله و برخوردها برای طرح ریزی قابل قیاس است. نکته حائز اهمیت ی که ایشان در ارتباط با طرح جامع پاریس عنوان کرد استفاده از  نظر متخصصین و سرمایه گذاران و شهروندان بوده و اظهار داشت این همان کاری است که باید در طرح جامع همدان و همچنین دیگر شهرهای ایران در الویت کار قرار داد.

مهندس فیض بخشیان نماینده شرکت مشاوره نقش جهان پارس و مدیر پروژه طرح جامع همدان در ادامه ی گفتگوهای دکتر عباسی به معرفی طرح های نسل های گذشته پرداختند و در تایید صحبت های دکتر عباسی بیان کردند که بحث شهرسازی یک بحث مردمی است و نباید مهندسی برخورد کرد زیرا طرح های مهندسی  محض همواره با شکست رو به رو خواهند بود و همچنین روش تهیه طرح جامع را یک روش محض ندانسته و بیان کرد که باید از ترکیب روش های روز بهره گرفت.

رحمانی، مدیر گروه معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد همدان، مهمترین نکته ای که باید در تهیه ی طرح ها باید به آن توجه کرد را موقعیت شهر در پهنه ی سرزمین دانسته و اظهار داشت دلیل افزایش حاشیه نشینی در همدان نبود برنامه ای مدون برای توسعه ی حومه های شهر است.

مهندس مرادی معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان در خصوص سیر تاریخی تهیه طرحهای جامع و تفصیلی شهر همدان در ادوار گذشته و همچنین مسائل و مشکلات پیش رو در خصوص نیاز به تهیه طرح جامع را ارائه نمودند.

مهندس توتونچی، مدیر تپه باستانی هگمتانه، در ادامه ی صحبت متخصصین پیشنهاد توجه ویژه به  رود دره های همدان را داشتند  و نگاه ویژه ای به تپه هگمتانه و توجه به پیوست فرهنگی همدان را خواستار بودند.

یوسفیان نوید، معاون معماری و شهرسازی شهر همدان، در تکمیل و تایید صحبت دیگر متخصصین به حق مردم  و عدم نابود شدن سرمایه مردمی اشاره کرد. وهمچنین ضرورت اهمیت کار گروه های تصمیم سازی جهت ناتمام نماندن طرح ها  و توجه به موضوع شهر سبز پایدار و شهر هوشمند در همدان و تمرکز زدایی اداری در مرکز شهر به وسیله ساخت شهرک های اداری را در ادامه ی صحبت های خود پیشنهاد داد./لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پیاده راه بوعلی، نخستین گام به سوی پایتخت تارخ و تمدن شدن۱۱ March 2017 | 3:35 pm

دریافت خبر : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵

روابط اجتماعی انسان ها، بر پایه ارتباطات اجتماعی آنان با یکدیگر استوار است و پیاده راه ها نقش بازنگری در روابط اجتماعی را بر عهده دارند.
به گزارش ایسنا، منطقه همدان، شش خیابان منتهی به میدان امام خمینی(ره) شهر همدان به صورت پازل هایی از یک چیدمان شهری هستند که پس از تکمیل پیاده راه سازی، یکدیگر را کامل و کارکرد مناسب خود را نمایان می کنند.
فضای پیاده راه ها، میعادگاه اجتماعی است که مردم را با بافت شهری آشتی می دهد تا از خودروهای خود پیاده شوند و ادبیات معاشرت را بیشتر رعایت کنند.
بدین منظور خبرگزاری ایسنا میزگرد ارزیابی و عملکرد پیاده راه سازی در بافت قدیمی شهر همدان را مورد واکاوی قرار داد تا بهتر در جریان چند و چون این پروژه قرار گیریم.
رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان در این میزگرد با بیان اینکه تا کنون برنامه ریزی های شهری براساس خودروها و ترافیک ویژه آنها صورت گرفته است، گفت: با اجرای طرح پیاده راه سازی در بافت های قدیمی شهر همدان، اداره راه و شهرسازی استارت مشاوره فرهنگی پیش از تعریض معابر را آغاز کرده است و براساس دیدگاه ها و کارکردهای اجتماعی، اقدام به انجام پروژه ها می کند.
محمدرضا قرائی رسانه ها را در تبلیغ پروژه بزرگ شهری پیاده راه سازی خیابان بوعلی کم کار اعلام کرد و افزود: شاید رسانه ها به علت ترس از نتایج و پیامدهای آن، موضوع اجرای طرح پیاده راه بوعلی را زیاد برجسته نکردند.
وی از ورود کارکردهای جدید به این ناحیه از شهر خبر داد و افزود: به زودی به صورت خودبه خود کارکردها و کسب و کارهایی از این خیابان خارج می شوند و کسب و کارهای جدیدی به آن راه می …

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پیشرفت ۸۳ درصدی محور جوکار- تویسرکان در استان همدان۵ March 2017 | 8:52 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از  روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، فرهاد فرزانه یکی از پروژه مهم راهسازی شهرستان را چهارخطه کردن محور جوکار- تویسرکان دانسته و می‌گوید: این پروژه از سال ۸۹ آغاز شده و تاکنون در حوزه استحفاظی شهرستان ملایر ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی چهارخطه شدن محور توره – ملایر را از دیگر پروژه‌های زیربنایی شهرستان ملایر برشمرد و افزود: بخشی از این محور از آرامستان بهشت هاجر تا دوراهی بیژن آباد به طول ۶.۵ کیلومتر در جهت ایمنی تردد و حذف نقاط حادثه‌خیز در حال ساخت است که مبلغ اولیه پیمان این پروژه بیش از ۶۱ میلیارد و ۷۳۳ میلیون ریال بوده است.

وی تأکید کرد: فاز اول و دوم محور ملایر- بروجرد حدفاصل سامن به روستای یونس از دیگر پروژه‌های مهم راهسازی در شهرستان است که ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

فرزانه یادآور شد: با عقد قرارداد ۸ کیلومتر باقی‌مانده از یونس تا سه‌راهی نهاوند بروجرد به‌زودی کل محور ملایر تا بروجرد چهارخطه و ایمن‌سازی خواهد شد.

وی ادامه داد: پروژه تقاطع غیر همسطح بهشت هاجر نیز از دیگر پروژه‌های راهسازی این شهرستان بود که در جهت تسهیل در رفت و آمد و افزایش ایمنی تردد در محور ملایر اراک کلید خورد که در هفته دولت امسال با مبلغ اولیه پیمان بیش از ۵۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

فرزانه در پایان بیان کرد: با توجه به وجود ایستگاه راه‌آهن، آرامستان بهشت هاجر و دانشگاه دولتی ملایر در این نقطه ضرورت احداث این تقاطع احساس و مطالعات طرح صورت گرفت که موجب ایمنی تردد در این منطقه و تسهیل رفت و آمد شد و از پروژه‌های زیربنایی و زیرساختی شهرستان محسوب می‌شود.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بازار مسکن سال آینده رونق می گیرد۱۱ March 2017 | 7:12 pm

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزایش قیمت مسکن در سال آینده برابر با نرخ تورم گفت: بازار مسکن سال آینده از رکود خارج می شود.
به گزارش “همدان نیوز”، حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی،گفت: در صدور پروانه های ساختمانی رشد ۵ و همچنین در مبایعنامه نیز رشد ۵ .۶ درصدی داشتیم.
وی در ادامه یادآور شد:طبق آمارهای ارائه شده در سال۹۵ قیمت مسکن نیز رشد بیش از ۵ درصدی را تجربه کرده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این رشد قیمتی حاکی از آن است که رکود از بازار مسکن با شیب ملایمی در حال خروج است و سال آینده به سمت رونق حرکت می کند.
مظاهریان در پایان تاکید کرد: سال ۹۶ شاهد افزایش شدید قیمتی نیستیم و رشد قیمتی برابر با نرخ تورم خواهد بود.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوانلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

آمادگی راهداران و گشت‌های راهداری در محورهای مواصلاتی شهرستان ملایر۵ March 2017 | 10:48 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، جواد نگاهداری رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان ملایر گفت: در راستای جلوگیری از کاهش تصادفات در ایام نوروز، عملیات بهسازی، لکه‌گیری، اصلاح شیب شیروانی، شستشوی تابلوهای علائم ترافیکی، آماده‌سازی راهدارخانه‌ها برای اسکان مسافران توسط راهداری شهرستان ملایر انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین نقاط حادثه‌خیز این شهرستان شناسایی و نسبت به رفع آن‌ها اقدام شده است.

وی با اشاره به گزارش عملکردی مبنی بر اقدامات راهداری شهرستان ملایر در طی ۱۱ ماهه امسال تصریح کرد: در طی این مدت ۲ مورد دوربرگردان و پارکینگ نیز در جاده‌های ملایر احداث و ۷۰ کیلومتر از راه‌های شریانی لکه‌گیری شدند.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان ملایر افزود: امسال ۱۲۰۰ کیلومتر شن‌ریزی، رگلاژ و تسطیح کوبیدن راه‌های شنی، پاک کردن، تنظیم قنوها با گریدر به میزان ۸۰ کیلومتر در راه‌های شریانی، ۶ کیلومتر شانه سازی راه‌های آسفالته، ۶ کیلومتر تسطیح شانه راه‌های آسفالته انجام شده است.

نگاهداری بیان کرد: در سطح جاده‌های شهرستان ملایر اقدامات بسیار مؤثری در رابطه با ایمن‌سازی راه‌ها به منظور ایجاد بستر مناسب، تردد و کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای صورت گرفته است.

وی گفت: از دیگر کارهای انجام شده می‌توان به ۲ مورد اصلاح پیچ‌های خطرناک، ۲ مورد اصلاح تقاطع‌ها و ۸ مورد زه کشی و دریواسیون پل‌ها اشاره کرد.

وی از پاک‌سازی شانه و حریم راه از نخاله و زباله به میزان ۱۴۰ کیلومتر خبر داد و بیان کرد: ۱۰ هزار مترمکعب تراشه‌برداری، ۱۲۰۰ مترمکعب اصلاح و خاک‌ریزی نقاط پرتگاهی، درزگیری در راه‌های آسفالته به طول ۱۰۰۰ متر در طی ۱۱ ماهه اخیر انجام شده است.

به گفته وی، ۱۰ هزار مترمکعب ریزش برداری، ۵۰ مترمربع تعمیر و مرمت ساختمان‌های راهداری، ۵۵ مورد پاک‌سازی سطح راه از لاشه حیوانات از دیگر اقدامات حوزه راهداری شهرستان ملایر از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه است.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان ملایر گفت: ۴۰ هزار و ۳۲۰ نفر ساعت پرسنل در ۱۱ ماهه اخیر در راهدارخانه‌ها به جهت عملیات برف‌روبی مستقر بودند.

نگاهداری بیان کرد: همچنین در طی این مدت ۵ هزار کیلومتر از باندهای استان عملیات نمک‌پاشی در سطح راه‌ها انجام شده است.

وی از عملیات برف‌روبی در ۶ هزار کیلومتر از سطح راه‌های شهرستان ملایر، به کارگیری ۴۲ دستگاه ماشین‌آلات مستقر در راهدارخانه‌ها، تهیه و انبار کردن ۳ هزار تن ماسه جهت نمک‌پاشی، ۱۰۰۰ کیلومتر باند برف‌روبی در راه‌های روستایی را از عملیات راهداری در طی ۱۱ ماهه سال جاری برشمرد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی همدان تا اواخر بهار ۹۶۱۲ March 2017 | 2:49 pm

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به رقابت ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در آزمون ورود به حرفه مهندسی گفت: نتایج آزمون نظام مهندسی تا پایان فصل بهار سال ۹۶ اعلام می شود.

به گزارش صبح رزن،فرهاد فرزانه در حاشیه برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی همدان در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: امسال ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در رشته های مختلف معماری، عمران، برق، مکانیک و نقشه برداری طی روزهای ۱۹ و ۲۰ اسفندماه به رقابت پرداختند.
وی با بیان اینکه هریک از داوطلبان که نمره بالای ۵۰ درصد کسب کنند، به حرفه مهندسی ورود می یابند، گفت: این افراد می توانند طراحی و نظارت بر ساختمان های احداث شده یا در حال احداث را برعهده بگیرند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸ هزار نفر مهندس در رشته های هفت گانه در همدان فعال هستند، بیان کرد: بیش از ۵۰ درصد این افراد پروانه اشتغال دریافت کرده اند و مابقی نیز برای وارد شدن به این حرفه باید در این آزمون نمره قبولی را کسب کنند.
وی با بیان اینکه این آزمون در تاریخ های اعلام شده در دو حوزه دانشگاه آزاد اسلامی همدان و دانشگاه ملایر برگزار شد، یادآور شد: نتایج این آزمون تا پایان فصل بهار سال ۹۶ اعلام می شود.
فرزانه خاطرنشان کرد: همدلی و همزبانی نظام مهندسی و مدیران دانشگاه های آزاد اسلامی ملایر و همدان و اداره کل راه و شهرسازی موجب شده است، داوطلبان در یک محیط مطلوب با یکدیگر به رقابت بپردازند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

کاشت نهال در راهدارخانه‌ها و مجتمع‌های خدماتی-رفاهی استان همدان۶ March 2017 | 9:42 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، در راستای استقبال از ایام نوروز و گردشگران نوروزی از سراسر کشور به استان همدان طرح زیباسازی و پاک‌سازی حریم راه‌ها به منظور سامان‌دهی محورهای استان از امروز (۱۵ اسفند) آغاز شد.

محمد رودباری مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان در مراسم پاک‌سازی حریم راه‌ها اظهار کرد: این اداره کل به منظور جلوگیری از سوانح رانندگی و افزایش ضریب ایمنی محورهای استان و همچنین در پیش بودن بهار طبیعت و حضور گردشگران نوروزی از سراسر کشور به این استان همه‌ساله در این ایام اقدام به سامان‌دهی و پاک‌سازی حریم محورهای ارتباطی استان می‌کند.

وی ضمن ضرورت حفظ محیط‌زیست با هدف زیباسازی و افزایش فضای سبز استان افزود: همچنین چندین اصله نهال در راهدارخانه‌ها و مجتمع‌های خدماتی-رفاهی استان همدان کاشته شده است.

وی افزود: کاشت نهال در راهدارخانه‌ها و مجتمع‌های خدماتی-رفاهی علاوه بر نشاط روحی رانندگان، در کاهش تصادفات و ارتقای ایمنی تردد مؤثر است.

رودباری تصریح کرد: ایجاد فضای سبز در اطراف جاده‌ها خستگی رانندگان و نیز حوادث جاده‌ای را کاهش می‌دهد ضمن آنکه وجود حاشیه سبز به عنوان مانع و بادشکن در مسیر ریزگردها و شن‌های بیابانی عمل می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان گفت: قلع و قمع تابلوهای غیرمجاز، منظر آرایی، شستشوی علائم و تابلوهای ایمنی، زیباسازی مبلمان جاده‌ای، شانه‌سازی، لکه‌گیری رویه راه‌ها، نگهداری از ابنیه و تونل‌ها، حذف اختلاف سطح در جاده‌ها، ریزش‌برداری از حریم راه‌ها از جمله عملیات مستمر راهداران در آستانه ایام نوروز است.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

قیمت بلیت در عید امسال افزایش نمی یابد۱۲ March 2017 | 3:16 pm

وزیر راه و شهرسازی گفت: قرار نیست در عید نوروز قیمت بلیت ها افزایش یابد و در این باره اطلاعیه داده شده است.
به گزارش “همدان نیوز”، افزایش قیمت بلیت های نوروزی هر ساله در روزهای منتهی به سال غافلگیری مسافران را رقم می زند که در بسیاری از مواقع انصراف از سفر را برای بسیاری از اقشار متوسط و ضعیف جامعه در پی دارد.
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در رابطه با افزایش قیمت بلیت های های نوروزی، اظهار داشت: در این باره اطلاعیه داده شده و قرار نیست افزایش قیمتی صورت گیرد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوانلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

رفع تصرف از اراضی دولتی در استان همدان۶ March 2017 | 11:52 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، سرهنگ دوم حمید چراغی گفت: این زمین در جاده مزدقینه جنب بیمارستان بعثت پلاک ۵۸۷/۱۷۵ حومه بخش دو همدان به متراژ ۱۰۰ مترمربع رفع تصرف شد.

وی افزود: ارزش تقریبی زمین رفع تصرف شده حدود ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال است.

سرهنگ چراغی عنوان کرد: یگان حفاظت از اراضی با تأکید مقام معظم رهبری شکل گرفت و بودجه و اعتبار خاصی در این خصوص به آن اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: این یگان به صورت ۲۴ ساعته در دو شیفت گشت‌زنی داشته و از اراضی ملی محافظت و با افراد فرصت‌طلب و زیاده‌خواه برخورد قانونی خواهد نمود.

سرهنگ چراغی در پایان از همشهریان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تجاوز به حریم راه‌ها و اراضی دولتی و ساخت‌وساز غیرقانونی مراتب را به شماره تلفن ۳۸۲۶۱۱۴۰ اطلاع دهند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس