قالب وردپرس

هرمزگان

جاده های هرمزگان نیازمند تابلوهای راهنمایی

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 7:59 pm

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: نصب بیش از چهار هزار متر مربع تابلو های راهنمایی و رانندگی در جاده های برون شهری استان نیاز است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

جاده های هرمزگان نیازمند تابلوهای راهنمایی و رانندگی

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 4:29 pm

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: نصب بیش از چهار هزار متر مربع تابلو های راهنمایی و رانندگی در جاده های برون شهری استان نیاز است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

هرمزگان در جاده ها با کمبود تابلوهای راهنمایی و رانندگی روبرو است

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 3:25 pm

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: نصب بیش از چهار هزار متر مربع تابلو های راهنمایی و رانندگی در جاده های برون شهری استان نیاز است .
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، عباس شرفی هزینه بالا، تخریب تابلوها به دلیل شرایط آب و هوایی و سرقت علائم راهنمایی و رانندگی را دلیل کمبود علائم راهنمایی و رانندگی در جاده های استان عنوان کرد .
وی افزود: پارسال بیش از هزار متر مربع تابلو راهنمایی و رانندگی در جاده های برون شهری استان نصب شده اس …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

۱۱۲هزار تن کالا در بندر شهید باهنر جابجا شد/ رونق ۶۴ درصدی جابجایی محموله های تجاری

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 12:48 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به نقل از خبرنگار واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، “محمد محسنی” با تشریح گزارش عملکرد یک ماهه نخست سال ۹۵ که با عنوان سال “اقتصادی مقاومتی؛ اقدام و عمل” نامگذاری شده است، گفت: از آغاز سال جاری تا ابتدای اردیبهشت ماه بالغ بر ۱۱۲ هزار و ۱۳۶تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر شهید باهنر تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۴ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: از این میزان ۵۷ هزار و ۵۳۰ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و ۵۴ هزار و ۶۰۶ هزار تن به کالاهای نفتی اختصاص داشته است که به ترتیب ۶۷ و ۶۰ درصد افزایش داشته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر خاطرنشان کرد: بیش از ۴۸ هزار و ۹۷۱ تن کالاهای غیر نفتی و ۱۸ هزار و ۳۸۹ تن کالای نفتی طی مدت مذکور، از این بندر صادر شد که در بخش غیر نفتی ۱۳۸ درصد و نفتی ۳۱۰ درصد افزایش داشته است.

به گفته وی، مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، دام زنده، آهن آلات و مصالح ساختمانی از جمله کالاهای صادراتی بوده که از بندر باهنر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس وکشورهای حوزه اقیانوس هند جابجا شده است.

محسنی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۲ هزار و ۱۰۲ تن کالای وارداتی غیر نفتی وارد این بندر شد که کاهش ۳۳ درصدی داشته است.

وی برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، قطعات یدکی،  پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری از جمله کالاهای وارداتی عنوان کرد که پس طی شدن مراحل قانونی از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از ترانزیت ۴ هزار و ۹۹۱ خودرو از طریق این بندر طی یکماهه نخست امسال خبر داد.

وی با اشاره به عملیات تخلیه و بارگیری ۱۸ TEU کانتینر طی سال جاری، گفت: در یک ماه گذشته، ۲۶۸ شناور در این بندر پهلو گرفتند که در مجموع ۱۱ درصد رشد را نشان می دهد.

محسنی افزود: از ابتدای سال جاری تا ابتدای اردیبهشت ماه، ۴۳۸ هزار و۸۹۳ مسافر از طریق دو بندر شهید باهنر و شهید حقانی که تحت مدیریت این اداره است، جابجا شدند که ۱۱ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید.

این مقام مسئول با اشاره به جدیدترین آمار سفرهای دریایی به مقصد کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس نیز گفت: جابجایی ۲ هزار و ۵۳۳ مسافر در مسیر دریایی کشورهای حوزه خلیج فارس و بندر شهید باهنر طی سال جاری به ثبت رسید که ۲ درصد رشد داشته است.

وی در پایان از صادرات ۷۸ هزار راس دام زنده توسط ۱۵۲ فروند شناور از طریق این بندر به کشورهای حاشیه خلیج فارس خبر داد.

یادآور می شود، بندر شهید باهنر از پایانه های دریایی مناسب در راهگذر ترانزیت منطقه برای ترکیه، روسیه، آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و عراق است.

گفتنی است، بندر شهید باهنر با برخورداری از سالن مسافری بین المللی استاندارد علاوه بر میزبانی از کشتی های کلاس کروز، سالانه پذیرای تعداد زیادی گردشـگر و مسـافر بین المللی است؛ به طوری که سفرهای دریایی خارجی به صورت سه روز در هفته از طریق این بندر انجام می شود.

شایان ذکر است، برخورداری از ۱۲ پست اسکله، دسترسی به آبهای آزاد، نزدیکی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، اتصال به کریدور شمال-جنوب از طریق شبکه‌ بین‌المللی جاده‌ای، آبخور مناسب برای پهلوگیری انواع شناورها، بندر شهید باهنر را به یک پایگاه تجاری راهبردی و مهم در منطقه تبدیل کرده است.

واحد اطلاعات و اخبار

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بیش از دو سوم بندرعباس بافت فرسوده است

[ad_1]

۹ May 2016 | 5:52 pm

صدای صنعت- معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، ابهام در تعیین حریم دریا را از مهمترین مشکلات تعرض به سواحل دانست و گفت: با تصویب طرح های توسعه و عمران و توافق با شورای عالی استان به زودی حریم قانونی دریا مشخص و به استان های ساحلی ابلاغ می شود.
پیروز حناچی با انتقاد از الگوگیری معماری ساختمان های هرمزگان از سبک معماری کشورهای غربی اظهارداشت: معماری قدیم هرمزگان از معماری های اصیل و متناسب با شرایط رطوبت و گرما و استفاده از منابع بوده اما متاسفانه در حال حاضر از این سبک معماری فاصله گرفته …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

مقابله با پدیده دریاخواری با تعیین حریم دریا و ابلاغ آن به استان های ساحلی/بیش از ۲ سوم شهر بندرعباس بافت فرسوده است

[ad_1]

۹ May 2016 | 1:35 pm

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، ابهام در تعیین حریم دریا را از مهمترین مشکلات تعرض به سواحل دانست و گفت: با تصویب طرح های توسعه و عمران و توافق با شورای عالی استان به زودی حریم قانونی دریا مشخص و به استان های ساحلی ابلاغ می شود.
پیروز حناچی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در بندرعباس ، با انتقاد از الگوگیری معماری ساختمان های هرمزگان از سبک معماری کشورهای غربی اظهارداشت: معماری قدیم هرمزگان از معماری های اصیل و متناسب با شرایط رطوبت و گرما و استفاده از منابع بوده اما متاسفانه در حال …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

امسال ۱۰هزار واحد مسکن مهر به مردم هرمزگان تحویل می شود

[ad_1]

۸ May 2016 | 6:51 pm

بندرعباس – ایرنا – مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: در صورت تامین زیرساخت هایی مانند آب و برق، امسال ۱۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای مختلف استان به مردم واگذار می شود.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

فعالیت های بزرگی در حوزه راه و شهرسازی هرمزگان صورت گرفته است

[ad_1]

۸ May 2016 | 1:20 pm

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: با تلاش های صورت گرفته فعالیت های بزرگی در حوزه راه و شهرسازی هرمزگان صورت گرفته است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

همه در برابر توسعه هرمزگان مسوول هستند

[ad_1]

۷ May 2016 | 9:12 pm

معاون معماری و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ایران گفت: هرمزگان به عنوان استانی که در ورودی کشور قرار دارد نقش اساسی در توسعه و حمل و نقل کشور دارد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، دکتر پیروز حناچی در مراسم تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید راه و شهرسازی افزود: هرمزگان به دلیل دارا بودن تمامی ظرفیت های حمل و نقلی از جمله ریلی و دریایی اهمیت ویژه ای داشته که نقش تاثیرگذاری در اقتصاد کشور دارد.
وی با تاکید بر مسوول بودن همه در توسعه هرمزگان بیان …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پیاده سازی برنامه جدید برای توسعه هرمزگان

[ad_1]

۸ May 2016 | 3:54 am

به گزارش ایسنا، مهندس غلامحسین شیری در مراسم معارفه خود با تقدیر از اعتماد وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه جدید در این حوزه با مدیریت و همکاری کارکنان و دست اندرکاران راه و شهرسازی پیاده سازی می شود و در این راه نهایت استفاده از منابع موجود خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه در مسیر توسعه حوزه راه و شهرسازی باید از بسته های مالی همچون فاینانس استفاده کرد، افزود: ایران در راه ابریشم جدید قرار گرفته که سرمایه گذاری سنگینی خواهد داشت و هرمزگان در این زمینه سهم به سزایی به خود اختصاص خواهد داد.
مدیرکل جدید راه …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس