قالب وردپرس

مركزي

پیش بینی رونق گرفتن بازار مسکن در سال ۹۶۱۸ March 2017 | 6:27 pm

پیش بینی ۴۶ نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده وضعیت قیمت مسکن ۹۶ Reviewed by سایت رادیوسهام on Mar 13 Rating: 5.0 پیش بینی ۴۶ نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده بازار پیش بینی ۴۶ نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده بازار
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد  لیزینگ مسکن مصوبه گرفت و از سال آینده بخشی از نظام تأمین مالی را بر عهده می گیرد.
به گزارش رادیو سهام به نقل از صدا و سیما، حامد مظاهریان با تاکید بر رونق بازار مسکن در سال ۹۶، گفت: صندوق پس انداز یکم از حساب های پررونق در بازار مسکن است. بیش از ۱۲۰ هزار نفر سپرده گذاری کردند و مطابق آمار بانک مرکزی رشد بازار مسکن در سال ۹۵ کمتر از حد انتظار کارشناسان بود.
مظاهریان تصریح کرد: در سال ۹۵ تعداد صدورپروانه های ساختمانی ۵ درصد افزایش داشت و حدود ۵ تا ۸ درصد افزایش قیمت در بازار گزارش شده است.
وی با اشاره به افزایش مبایعه نامه در سال ۹۵ گفت: مبایعه نامه ها در ماه های مختلف سال نوسان داشته و در مرداد ماه نسبت به سال گذشته ۳۹ درصد افزایش پیدا کرده است.
مظاهریان با بیان اینکه صندوق پس انداز یکم باعث رشد بازار مسکن شده است، ادامه داد: در صندوق پس انداز یکم خانواده های جوان تر و کسانی که صاحب خانه نیستند با پس انداز و سپرده گذاری مسکن دار می شوند.

بازار خودرو در سال آینده شکوفا می شود

مظاهریان تاکید کرد: تاکنون حدود سه هزار میلیارد تومان در حساب صندوق پس انداز یکم پس انداز شده است.
وی افزود: بانک هم از منابع خود شش هزار میلیارد تومان تسهیلات می دهد که با سه هزار میلیارد تومان سپرده در کل ۹ هزار میلیارد تومان به بازار مسکن بدون کمک از بودجه دولت، تزریق می شود.
مظاهریان گفت : نرخ سود تسهیلات این حساب ۸ درصد دربافت فرسوده و ۹٫۵ درصد در بقیه مناطق است.
وی ادامه داد : سیاست های افزایش تسهیلات به کنترل نرخ مسکن کمک کرده است و در یک سال گذشته در بخش خرید ۵ تا ۸ درصد افزایش قیمت مشاهده می شود یعنی این افزایش قیمت زیر نرخ تورم و افزایش اجاره ۱۰ درصد است.
وی ادامه داد : بازار مسکن از دو دسته عوامل بیرون و درونی متاثر است، متغیر بیرونی شامل نرخ تورم و کیفیت رشد اقتصاد کلان کشور است.
وی با اشاره به طرح مسکن اجتماعی دولت گفت: طرح مسکن اجتماعی از ابتدای سال ۹۶ شروع می شود و تا ۵ سال آینده ادامه خواهد داشت.
مظاهریان افزود: در طرح مسکن اجتماعی که دولت تصویب کرد باید سالانه ۱۰۰ هزار واحد از این طریق در مسکن اجتماعی و حمایتی ساخته شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : مسکن اجتماعی دهک های یک و دو را شامل می شود و مجری طرح بنیاد مسکن و هدف هم کمک به گروه های آسیب پذیر جامعه با کاهش هزینه های اجاره و ودیعه مسکن است.

جزئیات عیدی و حق اولاد کارگران در سال ۹۶

رونق به بازار مسکن ۹۶ می رسد/لیزینگ مسکن هم مصوبه گرفت
معاون وزیر راه و شهر سازی ادامه داد: رونق بازار مسکن به معنای افزایش قیمت نخواهد بود و مسکن اجتماعی سرمایه قابل قبولی را در بازار ایجاد خواهد کرد.
مظاهریان تصریح کرد : هدف ما در این طرح به این گونه ای است که ابزار بانکی و بازار سرمایه را به کمک این بازار بیاوریم.
وی با بیان اینکه تنوع ابزار در بخش مسکن گسترده است، تاکید کرد : ارائه تسهیلات به انبوه سازان برای هر واحد ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان، تشکیل صندوق زمین و ساخت، رهن ثانویه، صندوق های دیگری نیز طراحی شده است.
وی افزود: لیزینگ مسکن هم مصوبه گرفته است و از سال آینده بخشی از نظام تامین مالی را بر عهده می گیرد.
وی با اشاره به اینکه لیزینگ یکی از ابزار مالی خوبی در بخش مسکن است، گفت : لیزینگ نوعی تسهیلات گران قیمت است و تلاش می کند بخشی از سرمایه بازار مسکن را تامین کند.
معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: چون نرخ تسهیلات لیزینگ بالاست، افراد محدودی از این تسهیلات استفاده می کنند و براساس تصویب شورای پول و اعتبار، بانک ها حق ندارند از این طریق شرکت های خود را وارد لیزینگ کنند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بهره‌برداری از راه‌های روستایی به طول ۱۹/۳ کیلومتر در شهرستان کمیجان استان مرکزی۸ February 2017 | 1:30 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، مجید شارقی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام پذیرفته در خصوص ساخت و توسعه راه‌های روستایی استان مرکزی در هفتمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور تنی از مسئولین این استان و مسئولین محلی، پروژه راه روستایی محمودآباد-میلاجرد به طول ۱۵ کیلومتر با صرف هزینه‌ای به میزان ۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: در این پروژه، ۱۸۸ هزار مترمکعب خاک‌ریزی و خاک‌برداری، ۲۵ هزار مترمکعب اجرای بیس، ۲۶ هزار مترمکعب زیراساس، ۲۵ هزار تن آسفالت با عرض ۷/۳۰ متر و ضخامت ۱۰ سانتیمتر همچنین ۳۰ دستگاه پل لوله‌ای اجرا شده است.

مجید شارقی اضافه کرد: در همین رابطه در شهرستان کمیجان با صرف هزینه ۱/۵ میلیارد تومان پروژه احداث راه روستایی اسفندان –کوت آباد به طول ۴/۳ کیلومتر به بهره‌برداری رسید در این پروژه ۳۲ هزار مترمکعب خاک‌ریزی و خاک‌برداری، ۴۵۰ مترمکعب اجرای بیس، ۵ هزار مترمکعب زیراساس، ۳ تن آسفالت به عرض ۵/۵ متر و ضخامت ۶ سانتیمتر اجرا شده است.

گفتنی است در این پروژه یک دستگاه پل یک دهانه ۴ متری، یک دستگاه پل دو دهانه ۴ متری و ۵ دستگاه پل لوله‌ای احداث شده است.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

خورشیدی: قاچاق گازوئیل و بنزین به صفر نزدیک می شود۱۹ March 2017 | 1:03 pm

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: قاچاق گازوئیل و بنزین به صفر نزدیک شده است.
قاسم خورشیدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با بیان اینکه ما پیش از این وارد کننده گازوئیل بوده اما نخستین بار در تاریخ صنعت نفت کشورمان توانسته ایم به رکورد میانگین صادرات بیش از ۴۰۰ هزار شبکه فرآورده های نفتی پالایشگاهی دست یابیم، افزود: عمده این صادرات گازوئیل و بعد از آن نفت کوره، نفت سفید و گاز مایع است.
وی با بیان اینکه یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی جلوگیری از خام فروشی است، گفت: در واقع صادرات فرآورده های پالایشگاهی در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی است.
خورشیدی افزود: با اقدامات هماهنگ دستگاه های ذیربط بدون آنکه پالایشگاه جدیدی به مجموعه پالایشگاه های موجود کشور اضافه شود توانسته ایم به این رکورد صادراتی دست یابیم.
وی گفت: با مجموعه کارهایی که وزارت نفت و وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه ها انجام داده اند توانسته ایم به این موفقیت برسیم.
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: البته عقب ماندگی جدی وزارت کشور در بخش حمل و نقل درون شهری وجود دارد و اگر اندک قاچاق سوخت و فرآورده های یارانه ای هم داریم به دلیل عقب ماندگی وزارت کشور از تکالیف خود است.
وی گفت: وزارت کشور اگر این تکالیف را براساس مصوبه دولت تا شهریور ۹۵ تمام می کرد می توانستیم جلوی این اندک قاچاق سوخت را بگیریم اما متأسفانه در این زمینه عقب ماندگی جدی دارند و نتوانسته اند این وظیفه را در حوزه ساماندهی حمل و نقل درون شهری انجام دهند.
خورشیدی افزود: بنابر این هنوز مقداری انحراف در شبکه در حوزه فرآورده …

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تحویل بیمارستان ۲۴ تختخوابی شهرستان خنداب استان مرکزی به دستگاه بهره‌بردار۸ February 2017 | 1:59 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، مجید شارقی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام پذیرفته در خصوص ساخت و توسعه اماکن دولتی و عمومی در هشتمین روز از ایام ا… دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور تنی از مسئولین این استان و مسئولین محلی، پروژه بیمارستان ۲۴ تختخوابی شهرستان خنداب با صرف هزینه‌ای به میزان ۵۵۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: در این پروژه درمانی که در دو طبقه و زمینی به مساحت ۵۰۰۰ مترمربع اجرا شده،۳۰۰ متر دیوارکشی نیز صورت گرفته است این مجموعه شامل بخش‌های مختلفی نظیر بستری، مردان، جراحی و … بوده و مساحت زیربنای آن به ۲۴۰۰ مترمربع بالغ می‌شود.

مجید شارقی اضافه کرد: ساختمان‌های جنبی این مرکز درمانی به زیربنای ۴۰۰ مترمربع شامل موتورخانه، منبع آب بتنی ۵۰ مترمکعبی، سیستم تصفیه فاضلاب، سیستم گازهای طبی، سردخانه جسد، رختشوی‌خانه بوده و سازه ساختمان اصلی از نوع اسکلت فلزی (سقف از نوع کامپوزیت) است.

گفتنی است در محوطه این پروژه (به مساحت ۲۶۵۰ مترمربع) ۷۴۰ متر طول دیوارکشی دو طرف نما اجرا شده است.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تزریق ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه به بازار مسکن۱۹ March 2017 | 7:54 pm

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رونق بازار مسکن در سال ۹۶، گفت: صندوق پس انداز یکم از حساب های پررونق در بازار مسکن است و بیش از ۱۲۰ هزار نفر سپرده گذاری کردند.
به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، گفت: مطابق آمار بانک مرکزی رشد بازار مسکن در سال ۹۵ کمتر از حد انتظار کارشناسان بود.
مظاهریان تصریح کرد: در سال ۹۵ تعداد صدورپروانه های ساختمانی ۵ درصد افزایش داشت و حدود ۵ تا ۸ درصد افزایش قیمت در بازار گزارش شده است.
وی با اشاره به افزایش مبایعه نامه در سال ۹۵ گفت: مبایعه نامه ها در ماه های مختلف سال نوسان داشته و در مرداد ماه نسبت به سال گذشته ۳۹ درصد افزایش پیدا کرده است.
مظاهریان با اشاره به اینکه ابزارهایی که بانک مسکن پشتیبانی می کرد در بازار مسکن نقش مهمی داشت، تاکید کرد : صندوق پس انداز یکم از مهمترین ابزارهایی بانک مسکن برای خانه دار شدن خانه اولی هاست.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: صندوق پس از انداز یکم بر اساس تجهیز منابع بانک ها و متکی به بودجه دولت نیست و از تیر ماه وارد بازار شده است.
وی با بیان اینکه صندوق پس انداز یکم باعث رشد بازار مسکن شده است، ادامه داد: در صندوق پس انداز یکم خانواده های جوان تر و کسانی که صاحب خانه نیستند با پس انداز و سپرده گذاری مسکن دار می شوند.
مظاهریان تاکید کرد: تاکنون حدود سه هزار میلیارد تومان در حساب صندوق پس انداز یکم پس انداز شده است.
وی گفت: بانک هم از منابع خود شش هزار میلیارد تومان تسهیلات می دهد که با سه هزار میلیارد تومان سپرده در کل ۹ هزار میلیارد تومان به بازار مسکن بدون کمک از بودجه دولت، تزریق می …

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بهره‌برداری از راه روستایی سلیم آباد- خنجین به طول ۷ کیلومتر در شهرستان فراهان۹ February 2017 | 10:25 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی ، مجید شارقی گفت:با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام پذیرفته درخصوص ساخت و توسعه راه‌های روستایی استان مرکزی در نهمین روز از ایام ا… دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور جمعی  از مسئولین این استان و مسئولین محلی، پروژه راه روستایی سلیم‌آباد-خنجین  به طول ۷ کیلومتر با صرف هزینه‌ای به میزان ۷/۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

وی افزود :در این پروژه ، ۴۰ هزار متر مکعب خاکریزی و خاکبرداری ، ۲/۴ هزار مترمکعب اجرای بیس ، ۸ هزار مترمکعب زیر اساس ، ۹ هزار تن آسفالت با عرض ۵/۵ متر و ضخامت ۱۰ سانتیمتر ،همچنین ۹ دستگاه پل لوله‌ای و یک دستگاه پل (دالی) اجرا شده است.

گفتنی است با بهره‌برداری از این پروژه ،۳۲۶ خانوار ، همچنین ۵ روستای مجاور از نعمت راه روستایی مناسب برخوردار شده‌اند .لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

خبر خوش درباره رونق بازار مسکن۲۷ March 2017 | 7:56 am

با افزایش سرمایه بانک مسکن از ۳ به ۸ هزار میلیارد تومان، بازار مسکن در سال آینده می تواند رونق قابل توجهی به خود بگیرد.
به گزارش صدای ایران از ایسنا، تقریبا از دی ماه سال گذشته بود که وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن به دنبال بحث توسعه ای شدن بانک مسکن و اضافه شدن ۵٠٠٠میلیارد تومان به سرمایه این بانک بودند که این تبصره در لایحه بودجه ١٣٩۵نیز وجود داشت اما به دلیل مشکلات دولت و رکود اقتصادی این موضوع معطل مانده بود.
با این حال دو روز مانده به پایان سال ۱۳۹۵ مصوبه افزایش ۵٠٠٠میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن توسط هیات وزیران تایید شد.
در این شرایط احتمالا بازار مسکن در سال ۱۳۹۶ با افزایش تقاضای مصرفی از طریق تسهیلات مواجه می شود و احتمالا فعالان این بازار برای ورود به دوره پیش رونق آماده می شود.
مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه، تنها بانک تخصصی توسعه ای بخش مسکن اکنون و در آستانه سال جدید، با گشایش جدید در مسیر حمایت مالی بیشتر از این بخش روبرو شده است، اعلام کرد: بانک مسکن با این میزان افزایش سرمایه، می تواند در سال ١٣٩۶ هم راستا با سیاستهای بالادست از جانب دولت و بانک مرکزی، از همه بخش های مسکن به خصوص تقاضای مصرفی خرید مسکن و همچنین ساخت و سازهای منطبق با الگوی مصرفی، از طریق پرداخت متنوع تسهیلات بانکی، پشتیبانی مالی به عمل بیاورد.
محمدهاشم بت شکن درباره جزئیات افزایش سرمایه بانک گفت: «با لطف پروردگار و مساعی صورت گرفته خوشبختانه با تأیید هیات وزیران، افزایش سرمایه بانک به مبلغ ۵٠ هزار میلیارد ریال به تصویب مجمع عمومی بانک رسید و به نظر می رسد اکنون بانک دارای بالاترین نسبت کفایت سرمایه در بین بانک های دولتی باشد.»
بت شکن، این موفقیت را در آستانه سال نو به همه کارکنان بانک تبریک گفته و افزود: در سال جدید بانک مسکن باید به گونهای، متفاوت از سال ١٣٩۵عمل کند که موجب اثرگذاری بیشتر برای بهبود وضعیت معیشتی مردم در جهت خانه دار شدن، شود.
بنابراین گزارش، سرمایه بانک مسکن پیش از این بالغ بر ٣٠٠٠ میلیارد تومان بود که با این افرایش به بیش از ٨٠٠٠میلیارد تومان رسید.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

افتتاح ۵۶۷ واحد مسکن مهر استان مرکزی در دهه فجر/ پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه ۳۳۶ واحدی بافت فرسوده اراک/ اجرای طرح توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی در اراک و ساوه۱۰ February 2017 | 9:26 am

مجید شارقی، مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی درگفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از افتتاح در مجموع ۵۶۷ واحد مسکن مهر استان طی دهه فجر امسال خبر داد و عنوان کرد: طی دهه فجر ۴۸۷ واحد مسکن مهر در ساوه، و ۸۰ واحد در خمین به بهره‌برداری رسید. از ۴۰ هزار واحد مسکن مهر در تعهد ما تمام واحدها در شهرهای با جمعیت بالای ۲۵ هزار نفر تحویل داده شده است.

شارقی همچنین به تشکیل ستاد بازآفرینی شهری و انجام پروژه‌های ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در استان اشاره کرد و گفت: در اراک با مشارکت شرکت آرمان‌ساز در حال انجام پروژه ۳۳۶ واحدی در بافت فرسوده هستیم که به پیشرفت ۴۰ درصدی رسیده است. ابن پروژه که با زیربنای کلی ۴۸ هزار متر مربع در کوی سجادیه اراک واقع است شش بلوک مسکونی را شامل می‌شود و تا پااین سال ۹۶ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی همچنین با بیان اینکه حداقل ۱۸ تا ۲۰ درصد منطقه شهری استان شامل بافت فرسوده  و سکونتگاه غیررسمی است، افزود: غیر از اراک، ساوه و خمینی نیز دارای سکونتگاه‌های غیررسمی هستند و که درحال انجام طرح‌های بازآفرینی درآنها هستیم.

شارقی گفت: طرح ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی شهرهای اراک و ساوه به مساحت ۷۱۲ هکتار تهیه شده و طرح های بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهرهای اراک، ‌خمین، دلیجان، محلات، شازند، تفرش، نراق و مامونیه تهیه شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی افزود: تاکنون محدوده‌های بافت های فرسوده، سکونتگاه‌های غیررسمی و محدوده ناهمگون شهری در داخل شهرها و بافت های تاریخی در ۱۷ شهر استان تهیه و تصویب شده و دربخش بسترسازی نیز به عقد تفاهم‌نامه‌های همکاری با شهرداری‌های اراک، ساوه، مامونیه و سازمان نظام مهندسی برای اعمال تخفیفات عوارض پرداخته‌ایم و جلسه‌های آموزشی متعددی را برگزار کرده‌ایم.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

گشت های نوروزی جهت خدمات دهی به مسافرین در استان مرکزی/ معرفی جاذبه های گردشگری استان۲۳ March 2017 | 2:23 pm

مازندشورا: مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان مرکزی از انجام گشت های نوروزی جهت خدمات دهی به مسافرین در استان مرکزی خبر داد و گفت: کشیک های نوروزی برای بازدید شبانه روزی مشخص شده اند که از ۲۸ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه آماده باش خواهند بود.

مازندشورا : مجید شارقی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درخصوص تمهیدات نوروزی استان در آستانه تعطیلات نوروزی بیان کرد: تمامی دستگاه ها در راستای پاسخگویی هرچه دقیق تر به مسافرین و مخاطبان حوزه گردشگری در این ایام آماده بوده و اقدامات لازم جهت آماده سازی و آراستگی مجتمع های خدمات بین راهی استان را با هدف پذیرایی هرچه مناسب تر از مسافرین،رانندگان و کاربران جاده ای انجام خواهند داد..
شارقی همچنین اضافه کرد: با توجه به استقرار یگان حفاظت در استان، کشیک های نوروزی برای بازدید شبانه روزی جهت حفظ این اراضی مشخص شده اند که از ۲۸ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه آماده باش خواهند بود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: بازرسی از مجتمع های بین راهی، ایستگاه های قطار و فرودگاه و سرانجام برگزاری کنفرانس خبری با حضور مدیران عضو شورای حمل و نقل از سایر اقداماتی است که در حین و بعد از ایام نوروز اجرایی خواهد شد.
به گفته مدیرکل اداره راه و شهرسازی مرکزی شهر اراک به سبب آب و هوای کوهستانی با زمستان های سرد و تابستان های معتدل، دارای چشم اندازهای طبیعی متنوع و جذاب است که از جمله این جاذبه های طبیعی می توان به تالاب و کویر میقان، غار سفید خانی(عین هو)، روستای انجدان همراه با بافت تاریخی و چشمه ها و غارها، چشمه چپقلی، منطقه حفاظت شده هفتاد قله، دره گردو، باغ وحش و پارک جنگلی شهید باهنر و پارک جنگلی شهید رجایی اشاره کرد.
وی در پایان همچنین بازدید از آب گرم شهرستان محلات، بیت حضرت امام خمینی (ره) در شهرستان خمین، غار نخجیر و مقبره پروفسور حسابی در تفرش، طبیعت زیبای آشتیان را پیشنهاد خوبی برای مسافرین نورزی اعلام کرد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تسهیل فرآیند برگزاری مناقصات و مزایده‌ها با استقرار سامانه ستاد۱۴ February 2017 | 3:46 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، مجید شارقی در پایان جلسه آموزشی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت که با حضور منتخبی از مدیران و کارشناسان این اداره کل برگزار شد گفت:

طبق مفاد قانون مالیات‌های مستقیم مصوب مجلس شورای اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شده در اسرع وقت، سامانه انجام معاملات وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی را برای مدیریت انجام کلیه مراحل مناقصات و مزایده‌ها راه‌اندازی کند و امکان دسترسی برخط (آنلاین) سازمان امور مالیاتی را فراهم آورد. (تبصره ۵ قانون مالیات‌های مستقیم)

همچنین به موجب همین قانون، کلیه دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند حداکثر پس از سه ماه از راه‌اندازی سامانه مذکور کلیه معاملات خود را به غیر از معاملات محرمانه از طریق این سامانه به ثبت رسانند.

وی بیان کرد: در همین راستا مقدمات استقرار سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در این اداره کل فراهم شده و از آغاز سال مالی آتی با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام پذیرفته تلاش می‌کنیم گام بگام این سامانه را در حوزه‌های مختلف مالی به ویژه مناقصات، مزایده‌ها و امور کارپردازی اجرایی نمائیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی در خصوص امتیازات به‌کارگیری این سامانه اضافه کرد: شفافیت بیشتر فرآیندهای مالی، حذف بوروکراسی اداری در انجام مناقصات و مزایده‌ها، توسعه دولت الکترونیک در حوزه‌های کارپردازی و خرید اموال و خدمات مالی و کاهش هزینه‌های اداری، ایجاد امکان نظارت دقیق سایر دستگاه‌های مسئول نظیر اداره کل امور مالیاتی بر کیفیت انجام مراحل مناقصات و مزایده‌های این اداره کل را می‌توان از اهم امتیازات استقرار این سامانه برشمرد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس