قالب وردپرس

مازندران

۲۰ میلیارد تومان برای روکش آسفالت محور فیروزکوه هزینه شد

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 9:21 pm

ساری- مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران از اجرای عملیات روکش آسفالت در محور قائم شهر – فیروزکوه با صرف اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان خبر داد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اجرای عملیات روکش آسفالت در محور قائمشهر _فیروزکوه

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 7:58 pm

تین نیوز | مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران از اجرای عملیات روکش آسفالت در محور قائمشهر _ فیروزکوه با صرف اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان خبر داد.
به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران، عباسعلی نجفی ضمن اعلام این مطلب افزود: به دلیل شرایط آب و هوایی و عوامل مختلف محیطی فعالیت های گسترده ای در زمینه ترمیم و لکه گیری روکش آسفالت های محورهای ارتباطی این استان توسط راه و شهرسازی مازندران انجام شده است.
وی گفت: از این رو به منظور تسهیل در امر تردد …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اجرای عملیات روکش آسفالت در محور قائمشهر _فیروزکوه

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 12:46 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران، عباسعلی نجفی ضمن اعلام این مطلب افزود: به دلیل شرایط آب و هوایی و عوامل مختلف محیطی فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه ترمیم و لکه‌گیری روکش آسفالت‌های محورهای ارتباطی این استان توسط راه و شهرسازی مازندران انجام شده است.

وی گفت: از این رو به منظور تسهیل در امر تردد و افزایش ایمنی محورها اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت در سطح محور ارتباطی قائمشهر _ فیروزکوه (از منطقه گدوک تا قائمشهر) با صرف اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در دست اجراست.

نجفی افزود: علاوه بر اجرای عملیات مذکور فعالیت‌های گسترده‌ای در خصوص ایمن‌سازی محور قائمشهر – فیروزکوه در قالب اجرای خط‌کشی، نصب جداکننده‌ها ، آشکارسازی دهانه تونل‌ها، نصب انواع علائم و تابلو و همچنین آشکارسازی نقاط پرحادثه در سطح محور در دست اجراست.

گفتنی است محور قائمشهر _ فیروزکوه به عنوان یکی از محورهای شریانی مازندران بوده که این استان را به پایتخت کشور متصل می‌نماید. 

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

گلایه دکتر یوسف نژاد از مدیرکل و مسئولان استانی مرتبط با پروژه های راه و شهرسازی

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 3:32 pm

اصلاح پرس – منتخب مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه این کار نوعی کم لطفی و کم توجهی به استان مازندران است، اظهار کرد: واقعاً از مدیرکل و مسئولان استانی مرتبط با پروژه های راه و شهرسازی گلایه دارم که چگونه اجازه دادند طرحی با ۵۰ درصد منابع دولت و ۵۰ درصد بخش خصوصی در سال ۹۰ در قانون بودجه تصویب شده در حال حاضر به ۳۰ درصد منابع مورد نیاز دولتی برای احداث آزادراه….

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

روابط عمومی راه و شهرسازی مازندران  موفق به کسب رتبه برتر شد

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 2:19 pm

روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران در چهارمین جشنواره روابط عمومی های برتر وزارت راه و شهرسازی ، موفق به کسب رتبه برتر گردید.
سید حمید حسینی رئیس روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان ضمن اعلام این خبر افزود: چهارمین جشنواره تجلیل از روابط عمومی های وزارت راه و شهرسازی و سازمان های تابعه آن با حضور دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی ، معاونین وزیر راه و شهرسازی و تعدادی از اساتید برجسته روابط عمومی کشور و با هدف ایجاد رقابت سالم میان روابط عمومی های استانها و هدایت آنها به سمت فعالیت …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

روابط عمومی راه و شهرسازی مازندران موفق به کسب رتبه برتر شد

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 12:31 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره راه و شهرسازی استان مازندران، سید حمید حسینی رئیس روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان ضمن اعلام این خبر افزود: چهارمین جشنواره تجلیل از روابط عمومی‌های وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌های تابعه آن با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، معاونین وزیر راه و شهرسازی و تعدادی از اساتید برجسته روابط عمومی کشور و با هدف ایجاد رقابت سالم میان روابط عمومی‌های استان‌ها و هدایت آنها به سمت فعالیت برنامه‌ای و منطبق با سیاست‌های وزارتخانه و تخصصی‌تر کردن فعالیت‌ها در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه امسال در تهران برگزار شد.

وی در خصوص ارزشیابی به عمل آمده از عملکرد روابط عمومی‌ها و کسب نتایج منتشر شده تصریح کرد: مجموعه عملکرد روابط عمومی‌ها در ۱۰ شاخص شامل پژوهش، روابط عمومی الکترونیک، حقوق شهروندی، مسئولیت اجتماعی و سرمایه اجتماعی، تبلیغات اجتماعی، اقتصاد مقاومتی، خلاقیت و نوآوری، روابط عمومی و پاسخگویی، ارتباطات رسانه‌ای و تبلیغات بوده که پس از داوری این اداره کل در بخش‌های پژوهش (رتبه اول) و فعالیت‌های رسانه‌ای (رتبه سوم) موفق به کسب رتبه شد.

رئیس روابط عمومی راه و شهرسازی مازندران افزود: کسب این رتبه مرهون تلاش، همراهی و همکاری همه عزیزان بخصوص هدایت و پشتیبانی مدیرکل محترم راه و شهرسازی استان مهندس حیدر نوروزی، مدیریت‌ها و تمامی همکاران زحمتکش در تمامی بخش‌ها و قسمت‌های مختلف این اداره کل و ادارات تابعه و همچنین خبرنگاران و اصحاب رسانه است که امیدواریم با حمایت همه جانبه همه عزیزان و مسئولین در استمرار این حرکت، شاهد موفقیت‌های پیاپی و چشمگیری باشیم.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

برگزاری همایش ملی "مدیریت خردمندانه فضای سرزمین" در دانشگاه مازندران

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 6:30 pm

دبیرهمایش مدیریت فضای سرزمین ازبرگزاری همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین با حضور وزیر راه و شهرسازی در دانشگاه مازندران خبر داد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، ایرج اسدی در نشست مطبوعاتی خود در دانشگاه مازندران بابلسر با اشاره به اینکه همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین، خرداد ماه سال جاری با حضور وزیر راه و شهرسازی و در دانشگاه مازندران برگزار می شود، اظهار کرد: مخاطبان اصلی این همایش مدیران کل شهرسازی، شهرداران و فرمانداران هستند چرا که آن ها می توانند با …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بابلسر میزبان دومین همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 5:10 pm

بابلسر – جارپرس – مدیر گروه شهرسازی دانشگاه مازندران و دبیر علمی همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین گفت : نهم لغایت دهم خرداد ، بابلسر میزبان دومین همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین خواهد بود .
دکتر ایرج اسدی در گفتگویی با اعلام این خبر افزود : محل برگزاری این همایش که در سالن همایش های دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران خواهد بود با هدف چالش و راهبرد ها با تاکید بر استان های شمالی کشور برگزار می شود .
دکتر اسدی خاطرنشان کرد : برگزار کنندگان این همایش دانشگاه مازندران و دانشگاه تهران می …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

کاهش خسارات کشاورزی در مازندران با پیش بینی صحیح هواشناسی

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 8:14 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی هواشناسی مازندران، نشست تخصصی توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) کشاورزی با حضور مسعود حقیقت معاون شبکه پایش و مدیر سامانه تهک سازمان هواشناسی کشور، نوربخش داداشی مدیرکل هواشناسی استان مازندران، عزیز اله شهیدی فر معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران و روسای اتحادیه های زراعت کاران، دامپروری، خانه کشاورز، باغداران و کارشناسان بخش های مختلف کشاورزی و هواشناسی و … یکشنبه ۲۶ اردیبهشت در  ساری برگزار شد.

شهیدی فر معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: طی دو سال از شروع طرح تهک کشاورزی در مازندران با بکارگیری صحیح از اطلاعات هواشناسی شاهد کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی در برخی از بخش های کشاورزی بوده ایم و در سال جدید نیز با اعتماد به پیش بینی ها ی هواشناسی زمان پیک نشاء برنج به ده روز عقب تر موکول شد تا از ایجاد خسارات به خزانه برنج جلوگیری شود که خوشبختانه تا الان نشاء بیش از ۹۰ در اراضی استان به پایان رسید.

وی در ادامه افزود: با توجه به شرایط ویژه اقلیمی مازندران تنوع محصولات کشاورزی را داریم که تنوع این محصولات باعث می شود به دانش هواشناسی و اطلاعات و پیش بینی های آن به صورت مستمر در طی سال احتیاج داشته باشیم که این امر با تلاش مجموعه هواشناسی استان و کارشناسان کشاورزی به خوبی طی این مدت صورت گرفته و امیدواریم با استفاده از تمام ظرفیت های موجود شاهد افزایش تولیدات کشاورزی در بخش های مختلف و تامین امنیت غذای کشور باشیم .

این مسئول در ادامه به بیان نقش و جایگاه هواشناسی در زندگی روزمره و تاثیرگذاری آن در زندگی عامه و همچنین در تصمیم گیری های کلی استان پرداخت و گفت: امروزه کمتر کسی هست که به نقش و جایگاه هواشناسی و اهمیت آن در صنعت، کشاورزی، محیط زیست و گردشگری واقف نباشد. وی با بیان این که در سال جدید با بکار گیری به موقع توصیه های هواشناسی، شاهد کاهش خسارات بوده ایم، خواستار ارتباط هرچه بیشتر دستگاه های تصمیم گیر و تصمیم ساز با هواشناسی شد.

حقیقت معاون شبکه پایش و مدیر سامانه تهک سازمان هواشناسی نیز با اشاره به تاریخچه شکل گیری تهک و وظایف آن افزود: استان مازندران در زمینه هواشناسی کشاورزی جزء استان های استان موفق در کشور بوده و کمک به کاربر نهایی (کشاورزان) نیاز سنجی و تهیه داده و اطلاعات و اطلاع رسانی به زبانی ساده و در کمترین زمان ممکن از مراحل مختلف طرح تهک است که مازندران با ایجاد ارتباط با اتحادیه های مرتبط در بخش کشاورزی و کارشناسان جهاد کشاورزی با کاربران نهایی این بخش مستقیماً اطلاع رسانی می کند. وی تصریح نمود: برای بهره مندی هر چه بیشتر کاربران نهایی باید دوره های آموزشی برگزار گردد تا این عزیزان نهایت استفاده را از این بخش داشته باشند.

نوربخش داداشی مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: ترویج پیامک ها و توصیه های هواشناسی کشاورزی که در سال همدلی و همزبانی میسر شده در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است و کنترل علف های هرز، کاهش مصرف سموم، مصرف به موقع کودهای شیمیایی، کنترل آن و سم پاشی های بموقع از پیامدهای خوب اطلاعات هواشناسی و توصیه های فنی هواشناسی کشاورزی است که از طریق صدا سیمای  محلی، خبرگزاری ها و اتحادیه های مرتبط  به اطلاع مردم می رسد و غیر از آن جهت اطلاع رسانی بموقع از تمام بسترهای موجود نیز استفاده شده تا اطلاعات به کاربر نهایی برسد. امروز نقش هواشناسی در بخش های مختلف به خوبی بر همگان ثابت شده و در بخش کشاورزی و امنیت و تامیین مواد غذایی این نقش پر رنگ تر از سال های گذشته دیده می شود و با توجه به برنامه های اقتصاد مقاومتی هواشناسی نقش حیاتی را در این زمینه ایفا می کند و برای داشتن کشاورزی بدون وابستگی به خارج باید به نقش هواشناسی بیشتر از گذشته اهمیت بدهیم. وی افزود: کار خوبی که از دو سال پیش با ابتکار و درایت ریاست سازمان هواشناسی با نام توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) شروع شد امروز موجب حضور تاثیر گذار هواشناسی در بخش ها و لایه های مختلف جامعه شد./

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

محور ارتباطی هراز دو روز مسدود شد

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 7:33 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران، عباسعلی نجفی ضمن اعلام این مطلب گفت: مازندران به دلیل شرایط طبیعی و جغرافیایی همواره در فصول مختلف سال گردشگران و مسافران بسیاری را از سرتاسر میهن عزیزمان پذیرا بوده، از این رو محورهای مواصلاتی این استان پرترافیک و پرتردد است.

وی از شروع عملیات راهداری این اداره کل در سطح محور هراز خبر داد و عنوان کرد: این اداره کل با تمام توان عملیات راهداری و ایمن‌سازی محور ارتباطی هراز را با شتاب و تسریع در عملیات اجرایی در دست اجرا داشته که این عملیات شامل اجرای روکش آسفالت ، خط کشی ، نصب جداکننده‌ها و همچنین نصب انواع تابلوهای هشداردهنده ، انتظامی و اطلاعاتی و همچنین لق‌گیری سنگ‌های معلق (محدوده منطقه ابتهاج) است.

نجفی ضمن اعلام این مطلب که راهداری عشق خدمت به همنوع است، اظهار کرد: ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت محور هراز کاملا مسدود بوده تا تمامی اقدامات ایمن‌سازی در آن اجرا شود.

گفتنی است مرکز مدیریت راه‌های مازندران با دو شماره ۱۴۱ (گویا) و ۳۳۳۲۲۳۲۰-۰۱۱ پاسخگوی همه مسافران عزیز برای اطلاع از آخرین وضعیت راه‌های این استان است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس