قالب وردپرس

لرستان

اورژانس و درمانگاه بیمارستان آیت الله بروجردی به بهره برداری می رسد

[ad_1]

۱۲ April 2017 | 1:28 pm

اورژانس و درمانگاه بیمارستان آیت الله بروجردی به بهره برداری می رسد

علی علیخانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا ، اظهار کرد: بیمارستان آیت الله بروجردی در حال حاضر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و خوشبختانه عملیات اجرایی آن با تمام توان پیش می رود و این موضوع قابل رضایت است.
وی اضافه کرد: اتفاق خوبی که در عملیات اجرایی این پروژه رخ داده این است که تنها در سال ۹۵، ۲۴ درصد پیشرفت داشته است و این در طول زمان پروژه کم نظیر بوده است.
علیخانی گفت: کل اعتبار پیش بینی شده برای عملیات اجرایی پروژه مذکور ۸۰ میلیارد تومان بوده است که تاکنون ۵۵ میلیارد تومان آن هزینه شده و مابقی برای پرداخت مطالبات پیمانکار و خرید تجهیزات هزینه خواهد شد.
 مدیرکل راه و شهرسازی لرستان یادآور شد: اردیبهشت ماه جاری بخش اورژانس و درمانگاه این بیمارستان به بهره برداری خواهد رسید.
وی اضافه کرد: پیش بینی شده مابقی فازهای پروژه بیمارستان آیت الله بروجردی شهریور ماه آینده به بهره برداری برسد.

اخبار پیشنهادی:

  اورژانس و درمانگاه بیمارستان آیت الله بروجردی به بهره برداری می رسد

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  محدودیت تردددر هفت محور مواصلاتی به علت رانش زمین و طغیان رودخانه

  [ad_1]

  ۱۱ April 2017 | 11:32 pm

  به گزارش  تحلیل ایران  ،  روز سه شنبه وزارت راه و شهرسازی، پلیس راهور ناجا با توجه به آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راههای کشور گزارش داد: محور شمشک – دیزین در استان های تهران و البرز، محور پونل – خلخال در استان های گیلان و اردبیل، محور اولنگ – شاهرود در استان های گلستان و سمنان به علت عدم ایمنی کافی، محور شیراز- جهرم در استان فارس به علت تخریب پل کشه برسی محدوده پاسگاه پلیس راه مسدود یا دارای محدودیت در تردد هستند.
  همچنین محور فرعی گنجنامه – تویسرکان در استان همدان به علت عدم ایمنی کافی، محور استهبان – نی ریز در استان فارس به علت رانش زمین و محور فرعی رودبار – کهنوج – قلعه گنج در جنوب استان کرمان به علت طغان رودخانه مسدود هستند.
  پلیس راهور ناجا از بارش باران در استان گیلان (بیشتر محورها) و گرد و غبار و کاهش دید در استان لرستان(بیشتر محورها) خبر داد.
  سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار است.
  ایرنا نوشت: مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور نیروی انتظامی با شماره تلفن های ۸۸۲۵۵۵۵۵ (۱۰ خط) و ۱۲۰ به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راه های کشور و امدادرسانی احتمالی به هموطنان است.

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  بهره برداری از ۱۶هزار واحد مسکن مهر لرستان در دولت تدبیر و امید

  [ad_1]

  ۱۰ April 2017 | 6:34 pm

  دریافت خبر : دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴

  بهره برداری از 16هزار واحد مسکن مهر لرستان در دولت تدبیر و امید

  علی علیخانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۴۲ هزار واحد مسکن در لرستان پیش بینی شده بود که از این تعداد ۲۰هزار واحد خودمالک و ۲۲ هزار واحد به صورت انبوه سازی توسط راه و شهرسازی استان ساخته می شود.
  وی اضافه کرد: بیش از چهارهزار واحد بلاتکلیف مسکن مهر در این استان وجود دارد که تا پایان شهریور سال جاری این تعداد نیز تعیین تکلیف خواهند شد.
  علیخانی ادامه داد: هم اکنون ۲هزارو ۶۵۰واحد مسکن مهر در استان بدون متقاضی وجود دارد که در صورت تمایل مردم بدون هیچ شرطی و تسهیلات مناسب آماده واگذاری می باشد.
  به گزارش ایرنا طرح مسکن مهر از جمله طرح های دولت قبل بود که با هدف خانه دار شدن مردم در سراسر کشور آغاز شد ولی اجرای نادرست آن مشکلاتی را برای متقاضیان بوجود آورد.
  با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و رفع مشکلات پیش روی این طرح، روند تکمیل واحدهای مسکن مهر در استان لرستان شدت گرفت.
  ۳۲۱۰/۶۰۶۰
  خبرنگار: محمد یاراحمدی**انتشاردهنده: محمد علیدوستی

  اخبار پیشنهادی:

  بهره برداری از 16هزار واحد مسکن مهر لرستان در دولت تدبیر و امید

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  بیش از ۲ هزار هکتار بافت فرسوده نابسامان در استان لرستان وجود دارد

  [ad_1]

  ۹ April 2017 | 10:03 pm

  دریافت خبر : یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۳

  بیش از ۲ هزار هکتار بافت فرسوده نابسامان در استان لرستان وجود دارد
  خرم آباد- مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان از وجود ۲ هزار و ۲۵ هکتار بافت فرسوده نابسامان در استان خبر داد.

  به گزارش قدس آنلاین ، علی علیخانی ظهر یکشنبه در جلسه ای به منظور بررسی بناهای فرسوده و در معرض تخریب اظهار کرد: از این میزان هزار و ۱۲۴ هکتار مربوط به بافت های فرسوده میانی و بافت های تاریخی است.
  وی افزود: ۹۰۱ هکتار از بافت های فرسوده نیز مربوط به سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه نشینی در شهرهای خرم آباد، بروجرد، درود، کوهدشت و الیگودرز است.
  فرهاد خاکی پور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان نیز در این جلسه عنوان کرد: بیش از ۹۸ هزار و ۷۵۰ واحد مسکن روستایی استان مقاوم سازی شده است و ۷۰ هزار و ۵۳۳ واحد روستایی دیگر نیازمند مقاوم سازی است .

  اخبار پیشنهادی:

   بیش از ۲ هزار هکتار بافت فرسوده نابسامان در استان لرستان وجود دارد

   [ad_2]

   لینک منبع
   بازنشر توسط urbanity.ir

   بیش از ۲ هزار بافت فرسوده نابسامان در استان لرستان وجود دارد

   [ad_1]

   ۹ April 2017 | 8:47 pm

   دریافت خبر : یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۷

   بیش از ۲ هزار بافت فرسوده نابسامان در استان لرستان وجود دارد

   به گزارش خبرگزاری تسنیم ازخرم آباد، ظهر امروز با حضور مدیرکل دفتر امور شهری استانداری، مدیرکل ستاد بحران استانداری، مدیرکل راه مسکن و شهرسازی و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان جلسه ای به منظور بررسی بناهای فرسوده و در معرض تخریب در دفتر معاونت عمرانی استان لرستان برگزار شد تا برای جلوگیری از وقوع حوادث بحرانی و صیانت از حقوق عامه مردم استان هم اندیشی شود.
   علی علیخانی مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در این جلسه از وجود دو هزار و ۲۵ هکتار بافت نابسامان در استان خبر داد و اظهار داشت: هزار و ۱۲۴ هکتار از بافت نابسامان استان مربوط به بافت های فرسوده میانی و بافت های تاریخی و ۹۰۱ هکتار مربوط به سکونتگاه غیررسمی و حاشیه نشینی در شهرهای خرم آباد، بروجرد، دورود،کوهدشت و الیگودرز است.
   فرهاد خاکی پور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان نیز عنوان کرد: بیش از ۹۸ هزار و ۷۵۰ واحد مسکن روستایی استان مقاوم سازی شده است و ۷۰ هزار و ۵۳۳ واحد روستایی دیگر نیازمند مقاوم سازی است.
   هرمز نصیری مدیرکل دفتر امور شهری استانداری نیز در این جلسه بیان کرد: کمیته حفظ و احیا بافت های فرسوده در استان لرستان تشکیل می شود.

   اخبار پیشنهادی:

   بیش از ۲ هزار بافت فرسوده نابسامان در استان لرستان وجود دارد

   [ad_2]

   لینک منبع
   بازنشر توسط urbanity.ir

   طرح توسعه فرودگاه خرم آباد اتفاقی بی نظیر بود

   [ad_1]

   ۹ April 2017 | 2:05 am

   طرح توسعه فرودگاه خرم آباد اتفاقی بی نظیر بود

   به گزارش خبرنگار ایرنا علی علیخانی روز شنبه در دیدار با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی لرستان در دفتر این خبرگزاری افزود: طرح توسعه فرودگاه خرم آباد یکی از مهمترین برنامه های اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان لرستان است.
   وی اظهار کرد: اجرای این طرح در کوتاه ترین زمان ممکن، با بهترین کیفیت و بیشترین حجم عملیات انجام شد.
   مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در خصوص میزان اعتبار لازم برای اجرای این طرح افزود: مبلغ این قرارداد ۶۳۰ میلیارد ریال بود که تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال آن هزینه شده است و مابقی نیز در طول اجرای طرح هزینه می شود.
   وی درخصوص رعایت استانداردهای لازم در اجرای این طرح گفت: استانداردهای فرودگاه خرم آباد با فرودگاه مهرآباد برابری می کند.
   علیخانی افزود: PCN(عدد نشان دهنده میزان مقاومت باند پرواز) در نظر گرفته شده برای فرودگاه خرم آباد ۶۷ در نظر گرفته شده بود ولی در آزمایشات انجام شده در بخش های تطویل و تقویت باند اعداد ۸۲ و ۸۰ کسب شد.
   وی بالا بودن سطح آب های زیرزمینی در شهرستان خرم آباد را عاملی تعیین کننده در نحوه مقاوم سازی باند پرواز فرودگاه عنوان کرد و گفت: به دلیل بالا بودن سطح این آبها در ۲ طرف تمام طول باند و سه مقطع عرضی، زهکشی مسیر به صورت کامل انجام شد و عملیات استریپ سازی دوطرف باند به پایان رسید.
   مدیرکل راه و شهرسازی افزود: در مدت ۱۰۳ روز، ۹۲ هزار تن آسفالت اجرا کردیم که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود؛ همچنین در طول مدت طرح، ۱۶ هزار متر اکرون فرودگاه بازسازی شده است.
   وی از بهره برداری ساختمان هواشناسی فرودگاه خرم آباد خبر داد و گفت: ساخت پاویون و همچنین بحث توسعه سالن ترانزیت فرودگاه نیز در دستور کار …

   اخبار پیشنهادی:

   طرح توسعه فرودگاه خرم آباد اتفاقی بی نظیر بود

   [ad_2]

   لینک منبع
   بازنشر توسط urbanity.ir

   ۳ دولت و یک پروژه؛ ماجرای بیمارستان آیت الله بروجردی به رئیس جمهور کشیده می شود

   [ad_1]

   ۷ April 2017 | 11:04 pm

   به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد ، ظهر امروز استاندار لرستان همراه با هیئت همراه در کنار برنامه های بازدید از سد آبسرده و افتتاح نیروگاه برق گازی بروجرد برای بار دوم در سال جدید سری هم به بیمارستان در حال ساخت و پرحاشیه آیت الله بروجردی زد تا بازهم با توپ وتشر بر سر کارفرمایان این پروژه خواستار تسریع درروند اتمام آن شود.
   بیمارستان ۲۳۰ تختخوابی آیت الله بروجردی در سال ۸۵ کلنگ زنی شد و از آن سال تاکنون با وعده های مکرر مسئولان همچنان درروند احداث بااینکه از ضروری ترین نیازهای شهروندان بروجردی است مانده و همت مسئولان را در اتمام آن می طلبد.
   پروژه ای که ۳ دولت به خود دید
   ساخت یک بیمارستان در سه دولت این بیمارستان تاکنون وعده وزرای سه دولت را به خود دیده و همچنان باوجود اینکه در سال گذشته با تأکیدات مکرر استاندار لرستان روند احداث آن قدری سرعت گرفت اما در پیچ وخم اتمام ساختمان فیزیکی آن مانده تا هر هفته شاهد بازدید عده ای از مسئولان استانی از روند تکمیل آن باشد.

   اما انگار گوش مدیران و کارفرمایان این پروژه از توپ وتشرهای استاندار لرستان هم پرشده و حالا دیگر پس از ۱۵ روز تعطیلات نوروزی به کندی روند ادامه احداث آن دنبال می شود و با بهانه های مختلفی همچون گیرکردن تجهیزات آسانسور در گمرک و نبودن درب های سفارش داده شده، سعی دارند از بار مسئولیت خلف وعده های خود برای هزارمین بار شانه خالی کنند.
   گلایه استاندار لرستان
   اما امروز هوشنگ بازوند استاندار لرستان به جد و با عصبانیت بر سر کارفرمایان این پروژه فریاد زد و گفت: از روند احداث این پروژه بسیار گلایه مند و خسته ام آن قدر راجع به عملیات اتمام این پروژه وعده و وعید …

   اخبار پیشنهادی:

   [ad_2]

   لینک منبع
   بازنشر توسط urbanity.ir

   تدوین طرح جامع بهسازی شهر خرم آباد

   [ad_1]

   ۳ April 2017 | 1:38 pm

   معاون میراث فرهنگی لرستان از تدوین طرح جامع بهسازی شهر خرم آباد خبر داد.
   محمدرضا اسدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: دره شهر خرم آباد با مساحتی حدود ۸۰ هکتار به ثبت ملی رسیده و درون این دره، بافت قدیمی شهر خرم آباد قرار دارد که شاید بتوان گفت یکی از بافت های منحصر به فرد کشور است.
   وی اضافه کرد: با بررسی غار کلدر و آزمایشاتی که در آن انجام شد قدمت سکونت در خرم آباد به ۵۴ هزار و ۴۰۰ سال پیش تخمین زده شد و این نشان می دهد که یکی از سکونت گاه های قدیم بشر در این دره بوده است.
   اسدی ادامه داد: هم اکنون دره خرم آباد ثبت موقت یونسکو شده و بافت قدیمی شهر نیز جزء لاینفک آن محسوب می شود که در رابطه با مرمت و بهسازی آن هم اکنون با همکاری عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان یک خانه قدیمی در راسته بروجردی ها به تملک درآمده و مرمت شده است.
   معاون میراث فرهنگی لرستان از تدوین طرح مطالعه جامع بهسازی شهر خرم آباد خبر داد و گفت: هم اکنون برای این طرح اعتباراتی آمده و در سال آینده عملیات اجرایی کار آغاز می شود.
   وی یادآور شد: در حال حاضر خانه های کشفی، ابوالقاسم و آخوندابو مرمت شده اند که خانه آخوند به موزه تبدیل و دو خانه دیگر به بخش خص وصی واگذار شده است.
   انتهای پیام

   اخبار پیشنهادی:

   [ad_2]

   لینک منبع
   بازنشر توسط urbanity.ir

   اعاده بیش از ۴۲۰ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۵۰۰ میلیارد ریال

   [ad_1]

   ۲۹ March 2017 | 5:14 am

   سعید رازانی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان لرستان در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به عملکرد شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان لرستان در سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: در سال ۹۵ تعداد ۵ جلسه شورای استانی تشکیل و در کل به تعداد ۱۸۲۶ پرونده رسیدگی شد.
   وی گفت: مساحت اراضی اعاده شده بیش از ۴۲۰ هکتار است که ارزش تقریب این اراضی بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال است.
   رازانی گفت: در سال ۹۵ تعداد ۶ مورد قلع و قمع بنا و مستحدثات دراستان لرستان در راستای حفظ حقوق بیت المال صورت پذیرفته است.
   این مقام قضایی بیان کرد: تعداد پرونده های مطروحه به تفکیک دستگاه ها در استان لرستان بدین گونه است که اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری بیش از ۱۳۰۰ پرونده، مدیریت امور اراضی ۶۶ پرونده، اداره کل راه و شهرسازی ۶۵ پرونده است.
   دادستان لرستان ادامه داد: الزام نمایندگان حقوقی ادارات متولی حفظ حقوق بیت المال به پیگیری پرونده های مهم، تعیین تکلیف اراضی حاشیه شهر خرم آباد از طریق UTM کردن اراضی ملی، ابلاغ به بنگاهداران شمال شهر خرم آباد و الزام آنها به خودداری از خرید و فروش و یا قطعه بندی تغییر کاربری اراضی باغی و همچنین حریم و بستر رودخانه و برگزاری منظم جلسات شورای حفاظت از اراضی ملی در شهرستان ها از اقدامات مهم انجام شده در راستای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی بوده است.
   وی افزود: بازدید از مناطق ونایی و گلدشت شهرستان بروجرد و تشکیل جلسه پیرامون رفع مشکلات آن مناطق، تثبیت مالکیت اراضی دولتی حاشیه شهر با اقداماتی همچون کاشت درخت و یا نصب تابلو توسط ادارات متولی، پلمب مغازه هایی که به صورت عمده و غیرمجاز و بدون پروانه کسب اقدام به فروش زغال به صورت عمده می کنند، UTM کردن اکثریت اراضی ملی توسط ادارات متولی حفظ حقوق بیت المال (شهرداری- منابع طبیعی- راه و شهرسازی-محیط زیست-امور آب) جهت جلوگیری از سوء استفاده اشخاص سودجو و زمین خواران، بازدید از منطقه تفریحی کهمان الشتر و بررسی ساخت و سازهای غیرمجاز آن متعاقب آن پاکسازی منطقه (تخریب دیواره ها و فنس کشی های صورت گرفته) و تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز منطقه تفریحی تنگ شیرز شهرستان کوهدشت از دیگر اقدامات مهم استان لرستان در راستای حفظ حقوق بیت المال در ارضی ملی و منابع طبیعی بوده است.

   [ad_2]

   لینک منبع
   بازنشر توسط urbanity.ir

   لیگ دسته دوم فوتسال قرعه کشی شد/قایقران تکاب حریفان خود را شناخت

   [ad_1]

   ۲۵ February 2017 | 2:36 pm

   🗞قایقران تکاب حریفان خود را شناخت
   🔹ماهنامه تکاب به نقل از خانه فوتسال،در حالی که قرار بود کمیته فوتسال مسابقات را با ۳۶ تیم برگزار کند اما غیبت دو تیم باعث شد تا نظم گروهی مسابقات دچار مشکل شود.
   ✅گروه ۱ :
   ۱ – آلیاژ ارومیه
   ۲ – پارس آباد مقان اردبیل
   ۳ – قایقران تکاب
   ۴ – شهید دهقان نیا اردبیل
   ۵ – مهیان تبریز
   ۶ – پایاسازه تبریز
   ۷ – پرسپولیس سقز
   ۸ – خانه سازان زنجان
   ۹ – مدافع حرم تاکستان
   ✅گروه ۲ :
   ۱ – پیمان شاهرود
   ۲ – شهروند نوین سورک
   ۳ – محبوبی آمل
   ۴ – منصوری قرچک
   ۵ – شهید سرخه ای شهر ری
   ۶ – فرخی باقرشهر
   ۷ – اتحاد برنای ورامین
   ۸ – ایران جهان مشهد
   ✅گروه ۳ :
   ۱ – صدرای شیراز
   ۲ – عباس نژاد اقلید
   ۳ – دانشگاه خوزستان
   ۴ – سماء دزفول
   ۵ – اهورای بهبهان
   ۶ – شهید فرهادی اهواز
   ۷ – شهدای ایلام
   ۸ – ماهان گچساران
   ۹ – شاهین کرمانشاه
   ✅گروه ۴ :
   پیام ولیعصر اراک
   ۲ – هیات کاشان
   ۳ – فرید اصفهان
   ۴ – راه و شهرسازی لرستان
   ۵ – شهدای دهدشت یاسوج
   ۶ – سن سون زاهدان
   ۷ – هامون سیستان
   ۸ – ستارگان جوان بندرعباس
   🔹نحوه صعود تیم ها: از هر گروه سه تیم به مرحله بعد صعود خواهد کرد که دور دوم مسابقات در دو گروه ۶ تیمی برگزار می گردد و از هر گروه تیم های اول و دوم به لیگ دسته اول صعود خواهند کرد.

   [ad_2]

   لینک منبع
   بازنشر توسط urbanity.ir

   پوسته وردپرس