قالب وردپرس

لارستان

اقدامات فزاینده برای ساخت آزادراه در مسیر لار- بندرعباس۲۱ February 2017 | 3:08 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، محمدرضا باقری فرد مدیرکل راه و شهرسازی لارستان از فراخوان وزارت راه و شهرسازی نسبت به ساخت آزادراه لار- کهورستان خبر داد.

باقری فرد اظهار کرد: محور لار بندرعباس با توجه به ترانزیتی بودن و تردد خودروهای سنگین نیازمند ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است و این اتفاق که مدت‌هاست مجدانه از سوی اداره کل راه و شهرسازی لارستان برای توسعهٔ منطقه به دنبال آن بودیم، می‌تواند برآیند خوبی را برای منطقه به همراه داشته باشد و بی‌شک با جذب سرمایه‌گذاران و مشارکت بخش خصوصی می‌توان منطقه را به یکی از شریان‌های مهم ارتباطی کشور و کریدور ارتباطات جاده‌ای تبدیل کرد.

وی در ادامه افزود: مسیر لار- بندرعباس کوتاه‌ترین مسیر ارتباطی به آب‌های نیلگون خلیج‌فارس و بنادر جنوبی مهم محسوب می‌شود و همواره بسیاری از حمل‌ونقل‌ها از طریق این مسیر صورت می‌گیرد.

باقری فرد گفت: با توجه به اهمیت مسیر مذکور، معاونت ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعهٔ زیربناهای حمل‌ونقل کشور طی فراخوانی نسبت به شناسایی و ارزیابی سرمایه‌گذار برای آزادراه لار –کهورستان در روزنامه‌های کثیرالانتشار صورت داده است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون از متقاضیانی که دارای توان اجرایی، مالی و سرمایه‌گذاری از منابع داخلی و یا خارجی هستند تا تاریخ ۱۰ اسفندماه ۹۵ دعوت به مشارکت در ساخت این آزادراه شده است که امیدواریم با ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تحقق این اقدام را بتوانیم در آینده‌ای نه‌چندان دور مشاهده کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در پایان بیان کرد: آزادراه لامرد-پارسیان به طول ۴۵ کیلومتر و شامل سه خط رفت و سه خط برگشت و سه تقاطع غیر هم‌سطح توسط سرمایه‌گذار بومی در حال اجرایی شدن است و امیدواریم آزادراه لار – کهورستان نیز بتواند کمک شایانی را به توسعه حمل‌ونقل کشور نماید.​لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

گَرد زمان بر چهره برخی محلات قدیمی لار نشسته است۸ March 2017 | 1:36 am

سلمان مهرابی مدیریت معماری و شهرسازی اداره کل راه وشهرسازی لارستان به همراه نمایندگان فرمانداری ویژه لارستان ، شهرداری و شورای اسلامی شهر لار جهت بررسی مشکلات کالبدی بافت محلات تل سرخ و پشتویه از این دو محله بازدید کرد.

به گزارش صحبت نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی لارستان،  سلمان مهرابی اظهارداشت: محلات تل سرخ و پشتویه از جمله محلاتی هستند که گرد زمان بر چهره ی آنها نشسته و دچار فرسودگی شده اند و همچنین قرارگیری بافت مسکونی این محلات که در دامنه ی کوه اژدها پیکر واقع شده است ، ضریب احتمال خسارات مالی و جانی در پی زلزله را تشدید می کند و در این بازدید مشکلاتی همچون نبود استحکام سازه ای در برابر مخاطرات طبیعی ، فاضلاب شهری ، مشکلات تامین آب شرب ، اجاره نشینی اکثر ساکنین و … با حضور دیگر مسئولان مورد بررسی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: به منظور کمک به حل معضلات مالکان و ساکنین این محلات ، شورای اسلامی شهر لار ، زمینی به مساحت تقریبی ۲ هکتار در سمت غربی محله ی پشتویه پیشنهاد نموده است.
مهرابی خاطرنشان کرد: بدیهی است قبل از وقوع هر نوع اقدام نیاز به تعیین مشاور ذیصلاح جهت انجام مطالعات لازم است و جابه جایی و انتقال بافت و جمعیت از نقطه ای به نقطه ی دیگر بدون سنجنش تبعات آن ، نتیجه ای غیر قابل پیش بینی خواهد داشت. ممکن است پس از مطالعات تدقیقی تنها راه حل جابجایی نباشد و بتوان با بهره گیری از ابزار توانمند سازی و بازآفرینی؛ معضلات موجود را کاهش و محدوده را برای سکونت احیا کرد.  ضمن اینکه برای عرصه موجود نیز قبل از جابجایی می بایست تصمیم مقتضی اتخاذ گردد و طرح پیشنهادی آن باید به تایید مراجع ذیصلاح برسد.
مدیریت معماری و شهرسازی اداره کل راه وشهرسازی لارستان در پایان با اشاره به اینکه : پس از بازدید صورت گرفته و صحبت با افراد محلی در محله تل سرخ ، در صورت تامین بخشی از خواسته هایشان در خصوص تقویت فشار آب شرب ، مقوله ی جابه جایی مورد درخواست ساکنین این محله نبود.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پیام تبریک مدیرکل راه و شهرسازی لارستان به مناسبت روز ملی مهندسی۲۳ February 2017 | 1:39 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از راه و شهرسازی لارستان محمدرضا باقری فرد مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در پیامی تبریک به مناسبت روز ملی مهندس گفت: مهندسان  همواره نقشی اساسی در توسعه ی فناوری و ایجاد توانمندی‌های عمرانی کشور داشته و یکی از بهترین پیامدهای اقتصادی آن اشتغال‌زایی در کشور است که علاوه بر تسریع در رشد اقتصادی، آثار اجتماعی مناسبی را برای جامعه به ارمغان می‌آورند. مهندسان عزیز ایران اسلامی قادرند با بهره‌مندی از قدرت تحلیل و نگاه خلاقانه خود در عرصه‌های علمی و عملی جامعه را در رسیدن به توسعه همه جانبه و پایدار یاری کنند.

وی افزود: بنده نیز به مناسبت ۵ اسفندماه روز ملی مهندسی این فرصت را مغتنم شمرده، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات تلاش‌گران عرصه مهندسی ، این روز پرافتخار را به همه مهندسان متعهد ایران اسلامی به ویژه مهندسین اداره کل راه وشهرسازی لارستان تبریک گفته و توفیقات روزافزون این قشر پرتوان را در کمک به توسعه و پیشرفت کشور از درگاه خداوند متعال خواستارم.

 لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

هشدار نسبت به آسیب پذیری محلات قدیمی و فرسوده شهر لار۸ March 2017 | 2:16 am

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی لارستان احتمال خسارت در برابر زلزله در برخی محلات قدیمی شهر لار را بالا دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی لارستان، مهندس سلمان مهرابی مدیر معماری و شهرسازی این اداره کل به همراه نمایندگان فرمانداری ویژه لارستان ، شهرداری و شورای اسلامی شهر لار برای بررسی مشکلات کالبدی بافت محلات «تل سرخ» و «پشتویه» از این دو محله بازدید کرد.
مهرابی اظهارداشت: محلات تل سرخ و پشتویه از جمله محلاتی هستند که گرد زمان بر چهره ی آنها نشسته و دچار فرسودگی شده اند و همچنین قرارگیری بافت مسکونی این محلات که در دامنه ی کوه اژدهاپیکر واقع شده است، ضریب احتمال خسارات مالی و جانی در پی زلزله را تشدید می کند و در این بازدید مشکلاتی همچون نبود استحکام سازه ای در برابر مخاطرات طبیعی، فاضلاب شهری، مشکلات تأمین آب شرب، اجاره نشینی اکثر ساکنین و … با حضور دیگر مسئولان مورد بررسی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: به منظور کمک به حل معضلات مالکان و ساکنان این محلات، شورای اسلامی شهر لار، زمینی به مساحت تقریبی ۲ هکتار در سمت غربی محله ی پشتویه پیشنهاد کرده است.
مهرابی ضمن تأکید بر انجام مشاوره و اقدامات کارشناسی پیش از جابجایی و انتقال بافت از نقطه ای به نقطه دیگر خاطرنشان کرد: انتقال جمعیت از این مناطق به مناطق دیگر بدون سنجنش تبعات آن، نتیجه ای غیر قابل پیش بینی خواهد داشت؛ حتی ممکن است پس از مطالعات دقیق، تنها راه حل جابجایی نباشد و بتوان با بهره گیری از ابزار توانمندسازی و بازآفرینی معضلات موجود را کاهش داد و محدوده را برای سکونت احیا کرد. وی اضافه کرد: برای عرصه موجود نیز قبل از جابجایی می بایست تصمیم مقتضی اتخاذ گردد و طرح پیشنهادی آن باید به تأیید مراجع ذیصلاح برسد.
مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی در پایان با اشاره به بازدید صورت گرفته و صحبت با افراد محلی در محله تل سرخ، تصریح کرد: در صورت تأمین بخشی از خواسته های شان به ویژه در مورد تقویت فشار آب، مقوله جابجایی مورد درخواست ساکنان این محله نبود.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تکمیل محور کهورستان – لارستان بودجه ملی می‌خواهد۵ March 2017 | 8:07 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی هرمزگان، غلامحسین شیری در این نشست با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی راه و شهرسازی هرمزگان افزود: در حال حاضر انجام عملیات راه‌های ارتباطی بین هرمزگان و لارستان در حال انجام است که تسریع در تکمیل آن نیازمند بودجه ملی و رایزنی دو استان فارس و هرمزگان برای جذب بودجه لازم است.

وی اضافه کرد، چنانچه اعتبار ملی برای تکمیل محور سه‌راهی کهورستان ـ لارستان اختصاص پیدا کند، راه و شهرسازی هرمزگان آمادگی دارد تا از طریق ۸ پیمانکار در سریع‌ترین زمان باند دوم این محور را تکمیل کند.

به گفته شیری، ۸۵ کیلومتر از محور منتهی با لارستان در حوزه استحفاظی کهورستان است که ۱۲ کیلومتر آن از سه‌راهی کهورستان کار زیرسازی آن آغاز شده است.

وی تراکم زمین کشاورزی را یکی از موانع پیش روی احداث این محور دانست و گفت: دهه ۷۰ در زمان احداث محور مذکور از برخی کشاورزان رضایت‌نامه دریافت شده است.

احمد مرادی نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس، حاجی‌آباد، خمیر، قشم و ابوموسی نیز در این نشست ابراز امیدواری کرد با هم‌افزایی که نمایندگان هرمزگان و لارستان خواهند داشت بتوان اعتبارات لازم برای تکمیل محورهای بین هرمزگان و لارستان به اتمام رساند.

وی همچنین به بازدیدهای انجام شده از محورهای کهورستان بستک و شهدادی که محل اتصال حوزه استحفاظی هرمزگان به استان فارس در شهرستان لارستان است، اشاره کرد و گفت: تکمیل این محورها تبادلات و مبادلات طرفین را سرعت می‌دهد و نمایندگان هرمزگان و حوزه لارستان تلاش می‌کنند تا اقدامات لازم برای جذب بودجه انجام دهند.

جعفرزاده نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ابراز امیدواری کرد با کمک نمایندگان هرمزگان بتوانند بودجه‌های موردنیاز برای تکمیل این پروژه از منابع ملی دریافت کنند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

کسب رتبه برتر اداره کل راه و شهرسازی لارستان در پاسخگویی به شکایات۹ March 2017 | 2:54 am

روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان : ناصر فنونی رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل راه و شهرسازی لارستان از کسب رتبه برتر این اداره کل درعملکرد پاسخگویی به شکایات دربین دستگاههای اجرایی استان فارس خبرداد.
فنونی اظهار داشت: در همایش سراسری واحد بازرسی و رابطین «مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری» سامد سال ۱۳۹۵ که در استانداری فارس تشکیل شد، اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات این اداره کل توانست به این موفقیت دست یابد.
وی گفت: وقتی همکاران ما با روحی بزرگ در راه خدمت رسانی همواره در تلاشند همواره دستان دیگر آنان در دستان خداست و این اندیشه ی والای همه ی خادمان به این نظام مقدس است که در افق بلندش ، دیگر گونه ای جز خدمت یافت نمی شود.
فنونی این موفقیت را حاصل تلاش مدیر کل، مدیران و رؤسای ادارات ستادی و شهرستانی دانست و خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند از طریق سامانه مذکور (سامد) و تلفن ۱۱۱ نسبت به درخواست، گزارش، انتقاد و شکایت خود با دستگاههای اجرایی ارتباط برقرار کنند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

برگزاری پنجمین دوره آزمون ورود به حرفه مهندسین در لارستان۵ March 2017 | 2:22 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، علی منصوری رئیس اداره نظام‌مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی لارستان از برگزاری پنجمین دوره آزمون ورود به حرفه مهندسین، کاردان‌های فنی ساختمان و تعیین صلاحیت معماران تجربی، روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۹ و ۲۰ اسفندماه ماه امسال در لارستان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

علی منصوری افزود: این دومین آزمونی است که در سال ۹۵ برگزار خواهد شد و ۵۸۹ نفر شرکت‌کننده در هفت رشته اصلی ساختمان شامل: عمران، معماری، شهرسازی، تأسیسات مکانیکی و برقی، نقشه‌برداری و ترافیک با هم به رقابت خواهند پرداخت.

وی در ادامه تصریح کرد: ۴۵۴ نفر در روز اول و ۱۳۵ نفر در روز دوم در آزمون شرکت خواهند کرد و سهم خواهران از این تعداد ۴۶ نفر و برادران ۵۴۳ نفر است.

شایان ذکر است متقاضیان می‌توانند جهت دریافت کارت ورود به جلسه از روز یکشنبه ۱۵ اسفندماه ۹۵ به سامانه آزمون در سایت دفتر مقررات ملی ساختمان به نشانیwww.inbr.ir مراجعه نمایند و جهت کسب اطلاعات بیشتر نیز با شماره تلفن ۰۷۱۵۲۲۴۱۱۶۰ اداره نظام‌مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی لارستان تماس حاصل فرمایند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اداره کل راه و شهرسازی لارستان در پاسخگویی به شکایات رتبه برتر را کسب کرد۹ March 2017 | 5:08 pm

ناصر فنونی رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات از کسب رتبه برتر اداره کل راه و شهرسازی لارستان درعملکرد پاسخگویی به شکایات دربین دستگاههای اجرایی استان فارس خبرداد.

به گزارش صحبت نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان فنونی اظهار داشت: در همایش سراسری واحد بازرسی و رابطین “مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری ” سامد سال ۱۳۹۵ که در استانداری فارس تشکیل گردید ، اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات این اداره کل توانست به این موفقیت دست یابد.
وی با اشاره به اینکه : وقتی همکاران ما با روحی بزرگ در راه خدمت رسانی همواره در تلاشند همواره دستان دیگر آنان در دستان خداست و این اندیشه ی والای همه ی خادمان به این نظام مقدس است که در افق بلندش ، دیگر گونه ای جز خدمت یافت نمی شود . فنونی در ادامه افزود : این موفقیت حاصل تلاش مدیریت کل ، مدیریتها و رؤسای ادارات ستادی و شهرستانی می باشد و شهروندان می توانند از طریق سامانه مذکور و تلفن ۱۱۱ نسبت به درخواست، گزارش، انتقاد و شکایت خود با دستگاههای اجرایی ارتباط بر قرار نمایند .لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

احداث آزادراه لار- بندرعباس اولویت مشترک نمایندگان لارستان و بندرعباس۶ March 2017 | 2:40 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، جلسه‌ای با موضوع بررسی راه‌های مشترک استان هرمزگان با حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی لارستان در خصوص احداث آزادراه لار به بندرعباس، تکمیل جادهٔ لار به بستک و نیز تکمیل راه بندرعباس به ایستگاه راه‌آهن زاهدمحمود تشکیل شد و موارد فوق به تفصیل مورد ارزیابی قرار گرفت.

در این جلسه پس از بحث و گفتگوها مقرر شد در خصوص آزادراه لارستان به کهورستان از طریق پیگیری مشترک نمایندگان لارستان و بندرعباس و مدیران کل راه و شهرسازی در جلسه‌ای با حضور دکتر خادمی و مهندس محفوظی معاونین وزیر راه و شهرسازی، نسبت به تسریع در احداث باند دوم یا آزادراه لار-کهورستان تصمیمات مقتضی اتخاذ گردد و اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان راه اتصال ایستگاه زاهدمحمود به اتوبان سیرجان _ بندرعباس در سال ۹۶ را به اتمام برساند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی در اداره کل راه لارستان۱۴ March 2017 | 5:21 pm

روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان : جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر حوزه ی استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی لارستان با محوریت سفرهای نوروزی به ریاست مهندس ناصر شادمانی مدیر راهداری این اداره کل و با حضور سرهنگ قنبری جانشین فرماندهی قرارگاه پلیس راه جنوب و دیگر مسئولان و رؤسای ادارات تابعه در محل سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی برگزار شد.
شادمانی در این جلسه با اشاره به ضرورت آمادگی مقابله با حوادث احتمالی اظهار داشت: دستگاههای خدمات رسان از جمله اورژانس، نیروی انتظامی، پلیس راه، جمعیت هلال احمر، امداد خودرو و آتش نشانی در ایام نوروز آمادگی لازم برای خدمت رسانی به شهروندان و میهمانان نوروزی را از جمله اقدامات خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه در این فرصت باقی مانده می بایست وظایف و حیطه مسئولیت ها به روشنی تبیین و امکانات مورد ارزیابی قرار گیرند، افزود: برگزاری این جلسات برای ساماندهی، مدیریت و تعامل بیشتر جهت ارائه خدمات مطلوب به هموطنان برگزار می شود؛ به همین منظور در کمپ های جاده ای باید همه ی امکانات لازم برای پشتیبانی مورد توجه قرار گیرد و فراهم سازی تجهیزات لازم برای رویارویی با حوادث احتمالی مورد توجه جدی باشد.
در ادامه ی این جلسه هر یک از نهادهای پشتیبان به بیان اقدامات صورت گرفته پرداختند و نسبت به مرتفع شدن خواسته های خود برای ارائه تسهیلات بهتر به میهمانان نوروزی در این منطقه که از لحاظ موقعیتی در نقطه ی حساسی قرار گرفته است، مطالبی مطرح نمودند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس