قالب وردپرس

كهكيلويه و بويراحمد

بهره‌برداری از ۱۸ بیمارستان در سال جاری/ افتتاح ۴۲ بیمارستان با ۵۴۰۰ تخت تا پایان دولت یازدهم۲۷ December 2016 | 9:12 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از  روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد، محمد جعفر علیزاده در حاشیه بازدید از بیمارستان در حال ساخت یاسوج  اظهار داشت: ۲ بیمارستان بزرگ دیگر نیز در استان‌های خراسان جنوبی و آذربایجان شرقی ظرف یک ماه آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی یادآور شد: افزون بر ۲ هزار و ۲۰۰ تخت به تخت‌های بیمارستانی موجود در کشور با بهره‌برداری از این تعداد بیمارستان‌های بهره‌برداری شده اضافه شد.

علیزاده تصریح کرد: بر اساس هدف‌گذاری انجام شده ۴۲ بیمارستان در قالب پنج هزار و ۴۰۰ تخت تا پایان دولت یازدهم به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر عامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی افزود: هم اینک نیز بیش از ۱۰۰ بیمارستان در قالب ۲۴ هزار تخت در کل کشور در حال اجراست.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با بازدید از بیمارستان ۲۹۰ تختخوابی یاسوج روند اجرایی این بیمارستان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: میزان پیشرفت فیزیکی این طرح حدود ۸۳ درصد است که با توجه به برنامه ریزی انجام شده تا پایان مرداد ۹۶ به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: میزان اعتبار هزینه شده برای این طرح ملی تاکنون افزون بر ۴۲۰ میلیارد ریال بوده است.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی گفت که حدود ۳۷۰ میلیارد ریال در سال جاری برای شتاب بخشی روند اجرای این طرح پیش‌بینی‌شده که بخش عمده‌ای از این اعتبار تخصیص‌یافته است.

علیزاده بیان کرد: ۲۵۰میلیارد ریال از این میزان از محل اعتبارات بخش بهداشت و درمان و ۱۲۰ میلیارد ریال نیز از محل بودجه سال جاری است.

وی تصریح کرد: سال گذشته نیز بیش از ۲۹۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح از محل‌های مختلف اختصاص یافت که تنها ۲۰ درصد معادل ۵۷ میلیارد ریال آن جذب شد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این بیمارستان از مصوبات سفر استانی رئیس‌جمهوری در سال ۸۵ بوده که در زمینی به مساحت سه هکتار و با زیربنای ۲۵ هزار مترمربع در حال ساخت است.

محمدعلی علیمردانی میزان اعتبار موردنیاز برای تکمیل و بهره‌برداری این طرح را افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد.

وی ابراز داشت: امکانات تخصصی و فوق تخصصی در این بیمارستان شامل رادیولوژی، ماموگرافی، سونوگرافی، سی‌تی‌اسکن، آزمایشگاه،CCU وICU و غیره پیش‌بینی‌شده است.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پبشرفت ۶۰ درصدی محور سرفاریاب – باغچه سادات۲۷ December 2016 | 9:40 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد، سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه معاونین خود و همچنین مسئولان شهرستان بویراحمد در قالب کاروان تدبیر و امید از برخی پروژه‌های عمرانی بخش مرکزی بویراحمد بازدید کردند.

در این بازدید یکی از طرح و پروژه‌های مهمی که مورد بازدید قرار گرفت محور سپیدار – باغچه سادات بود که مدیرکل راه و شهرسازی استان در مورد مشکلات این پروژه توضیحاتی ارائه کرد.

محمدعلی علیمردانی در این بازدید با بیان اهمیتی که این محور در استان کهگیلویه و بویراحمد دارد، اظهار کرد: تردد خودروها برای عبور از یاسوج برای دسترسی به شهرستان کهگیلویه و به سایر مناطق در آن شهرستان در حال حاضر از این محور انجام می‌شود.

علیمردانی طول این محور راه ۸.۵ کیلومتر عنوان کرد و گفت: این محور تا کنون ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در صورت بر طرف شدن  معارضات دولتی  و اجتماعی روند پیشرفت فیزیکی محور شتاب خواهد گرفت.

این مقام مسئول در ادامه با بیان این که دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله آب و برق و گاز و همچنین مخابرات در بحث فیبر نوری باید با پیمانکار همکاری داشته باشند، افزود: متاسفانه عزمی برای این کار دیده نمی‌شود و اگر این روند ادامه داشته باشد پیمانکار تا ۱۰ روز دیگر در این محور کار نخواهد کرد.

علیمردانی با بیان اینکه بیش از ۳۰ قوص اصلی با واریانت مسیر قدیمی به این مسیر حذف خواهد شد، گفت: با این تغییرات این محور را از راه فرعی به راه اصلی تبدیل شده است .

در ادامه مدیریت ساخت  توسعه راه های استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: طول این قطعه از  محور ۸.۵ کیلومتر است ودر حال حاضر عملیات اجرایی پروژه  ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تا کنون بخش اعظمی از مطالبات آن قطعه پرداخت نشده است.

محمد راستا اعتبار پروزه را  ۱۹۳ میلیار ریال و از محل اعتبارات ملی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه کل محور از سه راهی سپیدار تا سر فاریاب ۹۱ کیلومتر می باشد افزود: در طول این ۸.۵ کیلومتر بیش از ۱۳ پل کوچک قرار دارد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تشریح جزئیات روند ساخت انواع جاده در کهگیلویه و بویراحمد/ آغاز مطالعات اولیه امکان سنجی اتصال آزاد راه یاسوج به آزادراه اصفهان- شیراز۳۰ December 2016 | 11:19 am

محمدعلی علیمردانی، مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: مجوز انجام پروژه و نیز مطالعات اولیه امکان سنجی احداث و اتصال آزاد راه یاسوج به آزادراه اصفهان _شیراز  و راه اصلی لنده بهمئی به تشان خوزستان انجام شده و درحال مطالعات اولیه این دو پروژه بزرگ هستیم. احداث آزادراه یاسوج و بهمئی لنده و پروژه گچساران گناوه این استان را از بن‌بست خارج خواهد کرد.

علیمردانی با بیان اینکه در مجموع ۱۴۶.۵ کیلومتر پروژه احداث و بهسازی  بزرگراهی، ۴۸۵ کیلومتر راه روستایی و ساخت ۱۷۱.۵ کیلومتر راه اصلی را در دست اقدام داریم، توضیح داد: ازجمله پروژه‌های اصلی بزرگراهی استان می‌توان به تکمیل باند دوم بزرگراه یاسوج- سمیرم به طول ۴۴ کیلومتر اشاره کرد که به زودی ۱۷ کیلومتر آن به بهره برداری می‌رسد. همچنین درمحور بهمئی پنج کیلومتر بزرگراه درحال ساخت داریم.

مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد به احداث باند دوم بزرگراه در محور بهبهان- گچساران-بابامیدان اشاره کرد و گفت: پخشی از پروژه مهم بزرگراه بابامیدان – گچساران – بهبهان  اکنون در دست اجرا است. قطعه سوم این پروژه از حدفاصل میدان نرگسی گچساران تا پل خیرآباد به طول ۴۰ کیلومتر و قطعه چهارم از حدفاصل پل خیرآباد تا بهبهان ۱۷ کیلومتر است.

وی با بیان اینکه ساخت پنج کیلومتر از بزرگراه یاسوج- سیسخت درحال انجام است و ساخت هشت کیلومتر دیگر نیز به مناقصه گذاشته شده است، افزود: بزرگراه یاسوج-شیراز به طول ۳۷ کیلومتر اخداث می‌شود که به زودی ساخت ۱۵ کیلومتر آن شروع می‌شود.

علیمردانی به اجرای ۱۷۱.۵ کیلومتر پروژه راه اصلی در کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: ساخت راه اصلی پاتاوه- دهدشت به طول ۸۹ کیلومتر همچنین ساخت راه اصلی باشت- چرام به طول ۷.۵ کیلومتر و سپیدار- باغچه‌سادات فاریاب به طول ۱۵ کیلومتر در دست انجام است و پروژه احداث راه اصلی باباکلان-بازنان گچساران نیز ۶۰ کیلومتر طول دارد.

مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویر احمد عنوان کرد: خوشبختانه با تخصیص اعتبارات مناسب شاهد فعال شدن دوباره پروژه احداث جاده سوق در کهگیلویه هستیم که به دلیل تصادفات زیاد به جاده خون لقب گرفته بود که دو کیلومتر از این محور ۱۰ کیلومتری آماده بهره‌برداری گردیده است. این پروژه حدود هشت سال متوقف شده بود. همچنین احداث محور پرحادثه چرام-دهدشت نیز دوباره فعال شده است.

علیمردانی با اشاره به اینکه ۴۸۵ کیلومتر راه روستایی دراین استان درحال احداث است، افزود: تا پایان امسال حدود ۲۰ درصد این راه‌ها به ‌بهره‌برداری می‌رسد. اکنون سرانه راه‌های روستایی این استان ۴۲.۷ درصد است که با سرانه راه روستایی کشور (۷۶درصد) فاصله زیادی دارد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بازدید مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد از پروژه‌های گچساران۱۵ January 2017 | 8:41 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد، محمدعلی علیمردانی در حاشیه این بازدید گفت: به منظور پیگیری آخرین وضعیت و روند پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مختلف، قرار بر این است که هر ماه با حضور مسئولین ذی‌ربط از پروژه‌های حوزه راه در شهرستان‌های مختلف بازدید به عمل آید.

علیمردانی با اشاره به اینکه کلیه پروژه‌ها باید در مدت‌زمان تعیین شده عملیاتی شوند، تأکید کرد: این بازدید در راستای همین هدف انجام شده است.

وی بیان کرد: اعتبارات تعدادی از پروژه‌ها در دست اجرا در استان در قالب استانی تصویب رسیده بودند که با پیگیری‌های انجام شده از استانی به ملی تأیید شده‌اند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

۴۸۵ کیلومتر راه روستایی در کهگیلویه و بویراحمد در دست احداث است۱۵ January 2017 | 3:35 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد، محمدعلی علیمردانی گفت: ۸۰ کیلومتر راه روستایی در سال جاری در مناطق مختلف استان احداث و به بهره‌برداری رسید.

وی متوسط اعتبار احداث هر کیلومتر راه روستایی را بین یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.

علیمردانی بیان کرد: با توجه به کوهستانی و پراکندگی روستاها هزینه راهسازی در این استان بسیار بالا است.

وی عنوان کرد: در بیشتر نقاط استان هزینه اجرا و آسفالت راه روستایی از میانگین کشوری بیشتر است.

۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر از ۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در این استان آسفالت شدند که شاخص پایینی است.

۶ هزار و ۵۴۸ کیلومتر راه ارتباطی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر اصلی و یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر فرعی است.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

۲۷۵ کیلومتر راه در کهگیلویه و بویراحمد اعتبار ملی می‌گیرند۱۶ January 2017 | 2:14 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد، محمدعلی علیمردانی گفت: بیشتر این راه‌ها روستایی و فرعی هستند که با اخذ مجوز ملی روند اجرایی آن‌ها نیز شتاب بیشتر خواهد گرفت.

وی اعتبار ابلاغ شده برای آسفالت شدن این راه‌ها را ۲۹۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

علیمردانی مسیر دهدشت قلعه رئیسی به دیشموک را ازجمله این راه‌ها دانست و گفت: با اعتبارات استانی تعریض و آسفالت این مسیر پرتردد سال‌ها به طول می‌انجامد.

وی بیان کرد: با ملی شدن این مسیر روند اجرایی آن نیز تسریع خواهد شد.

علیمردانی بهره‌برداری از مسیر ۹۵ کیلومتری دهدشت – قلعه رئیسی و دیشموک را یکی از اولویت‌های اصلی این نهاد دانست.

۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر از ۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در این استان آسفالت شدند که شاخص پایینی است.

۶ هزار و ۵۴۸ کیلومتر راه ارتباطی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر اصلی و یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر فرعی است.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

جزئیات هفتمین جلسه کمیسیون ماده ۵ شهر یاسوج۱۸ January 2017 | 4:29 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد، محمدمهدی سهیلی گفت: هفتمین جلسه کمیسیون ماده ۵ با ۱۳ دستور کار ذیل در سالن کنفرانس معاونت عمرانی استانداری به ریاست معاون محترم امور عمرانی استانداری و با شرکت اعضاء تشکیل شد.

سهیلی عنوان کرد: که موارد دستور کار مورد بازدید میدانی اعضاء کمیته فنی قرار گرفته و سپس به تشریح هر کدام از موضوعات در قالب نقشه، پاورپوینت و گوگل پرداخت. اعضای جلسه نقطه نظرات کارشناسی خود را بر روی هر مورد بیان و سپس تصمیمات ذیل اخذ شد:

۱- تقاضای شهرداری یاسوج در خصوص تعاونی‌های مسکن ادارات واقع در حریم و محدوده شهر یاسوج مطرح و مقرر گردید: (الف)- معابری که شکل گرفتند و همه خدمات آب، برق، گاز و جدول‌گذاری و آسفالت انجام گرفته و کاربری بر آن‌ها ذخیره توسعه مسکونی و ذخیره شهری هستند وضع موجود آن‌ها تثبیت گردد. این بند شامل تعاونی‌های که شکل گرفته می‌شود.

(ب) شهرداری ظرف مهلت مقرر به تعاونی‌ها و مالکین در خصوص ارائه طرح تفکیک اراضی بایر جهت ارائه طرح تفکیک اعلام نمایید و طرح‌های اعلام شده توسط کمیته فنی مورد بازدید میدانی قرار گیرد و نتیجه به کمیسیون ارائه گردد.

۲- تقاضای شهرداری یاسوج در خصوص مکان‌یابی احداث مجتمع تجاری، رفاهی و خدماتی بر بلوار کشاورز در قطعه زمینی با مساحت ۱۷۱۰۰ مترمربع مطرح و با پیشنهاد مذکور مبنی بر تغییر کاربری ملک موردتقاضا به بازارچه سنتی با هدف جابجایی جمعه‌بازار شهر یاسوج به مکان جدید مطرح و مقرر شد رعایت سطح اشغال و پارکینگ و حفظ سرانه پارکینگ مطابق سرانه تجاری اعمال شود بدیهی است شهرداری یاسوج حق واگذاری و فروش ملک فعلی جمعه‌بازار را ندارد، در اجرای این مصوبه حداکثر ظرف ۳ ماه سرمایه‌گذار می‌بایست نسبت به شروع عملیات ساختمانی اقدام نماید در غیر این صورت مصوبه ملغی می‌شود.

۳- تقاضای شهرداری یاسوج در خصوص افزایش تراکم از ۳ طبقه به ۴ طبقه واقع در محمودآباد خیابان ۱۲ متری ریحان ۱ مطرح و با پیشنهاد ۴ طبقه و سطح اشغال بر اساس طرح تفصیلی موافقت شد.

۴- تقاضای شهرداری یاسوج در خصوص تقلیل عرض کوچه ۱۲ متری به ۶ متری وضع موجود حدفاصل امامت ۱۰ و ۱۱ مطرح و مخالفت شد.

۵- تقاضای شهرداری یاسوج در خصوص حذف معبر و تثبیت خیابان مطرح و با پیشنهاد شهرداری موافقت گردید. بدیهی است مالک می‌بایست نسبت با انتقال خیابان به نام شهرداری اقدام نماید.

۶- تقاضای شهرداری یاسوج در خصوص تغییر کاربری از مسکونی به اقامتی گردشگری مطرح و با کلیات تصویب و مقرر گردید در اصلاح پروانه ضوابط شهرسازی از جمله ورودی و خروجی به میدان، تعداد پارکینگ مورد نیاز رعایت شده و پس از توافق با شهرداری به اصلاح پروانه اقدام نماید.

۷- تقاضای شهرداری یاسوج در خصوص تغییر کاربری از مسکونی به تجاری و افزایش تراکم واقع در اکبرآباد مطرح و با تراکم ۴ طبقه و ۶۰ درصد سطح اشغال موافقت شد.

۸- تقاضای شهرداری یاسوج در خصوص تثبیت کوچه ۸ متری واقع در اکبرآباد مطرح و با پیشنهاد در صورت نداشتن معارض محلی موافقت می‌شود.

۹- تقاضای شهرداری یاسوج در خصوص حذف کوچه ۶ متری واقع در نجف‌آباد مطرح و موافقت شد.

۱۰- تقاضای شهرداری یاسوج در خصوص تغییر کاربری از فضای سبز به مسکونی و حذف کوچه ۶ متری مطرح و مخالفت شد.

۱۱- تقاضای شهرداری یاسوج در خصوص تغییر کاربری از ذخیره مسکونی به تجاری مسکونی مطرح و موافقت شد.

۱۲- تقاضای شهرداری یاسوج در خصوص حذف کوچه ۶ متری مطرح و موافقت شد.

۱۳- تقاضای شهرداری یاسوج در خصوص تأیید طرح تفکیک شهریار حسن‌پور واقع در اراضی شرف‌آباد مطرح و با رعایت حق و حقوق شهرداری موافقت شد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بسته شدن پرونده مسکن مهر کهگیلویه و بویراحمد پایان شهریور ۹۶۳۰ January 2017 | 8:03 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد، نوید موسوی در نشست جلسه مسکن ایثارگران، کمیته امداد و بهزیستی اظهار کرد: قبل از سال ۹۵، یک‌هزار و ۹۰۰ پروژه مسکن مهر غیرفعال مانده بود که امسال یک هزار و ۳۰۰ واحد فعال شده که در سال‌های ۹۳ و ۹۴ هیچ‌گونه مسکن مهری تحویل داده نشد.

معاون مسکن راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: امسال  یک هزار و ۱۱۰ واحد مسکن مهر تحویل داده شده و تا پایان سال جاری دو هزار واحد دیگر نیز تحویل داده می‌شود.

موسوی گفت: در دو هزار واحد مسکن مهر که تا پایان امسال واگذار می‌شود سهم مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و ایثارگران دیده شده است.

این مسئول با بیان اینکه ۹۵۰ واحد دیگر مسکن مهر تحویل داده می‌شود، افزود: با رفع مشکلات انشعابات، این واحدها پایان شهریور سال آینده تحویل داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد جزو ۱۰ استان برتر کشور در پروژه واگذاری مسکن مهر به متقاضیان است، گفت: پرونده پروژه مسکن مهر استان شهریورماه سال آینده بسته می‌شود.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تصویب طرح جامع شهرهای پاتاوه و گراب سفلی/ بهره‌برداری از ۱۰ کیلومتر پروژه راه روستایی در کهگیلویه طی دهه فجر۳۱ January 2017 | 9:24 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد، ششمین جلسه کار گروه امور زیر بنایی استان در تاریخ ۱۰ بهمن با ۱۲ دستور کار در سالن کنفرانس استانداری با شرکت اعضا و مشاور طرح‌های جامع شهرهای پاتاوه و گراب سفلی تشکیل شد.

پس از اعلام کلی موضوع جلسه از طرف مهندس علیمردانی و تشریح روند مطالعات تهیه طرحهای توسعه شهری پاتاوه و گراب سفلی توسط مدیر شهرسازی و معماری، مشاور باغشهر پارسیان و طاقستان زنده رود به دفاع از طرح‌های جامع پیشنهادی پرداخت و اعضای جلسه که هر کدام نماینده یکی از دستگاه‌های عضو جلسه بودند با توجه به ماموریت‌های ابلاغی و ذاتی دستگاه  مربوط به بیان نظرات مبادرت کردند.

 درپایان، طرح جامع تفصیلی شهر گراب سفلی با پیشنهاد الحاق روستای تل دراز به محدوده شهر و طرح‌ جامع  تفصیلی شهر پاتاوه با پیشنهاد تعریض عرض خیابان امام خمینی از ۱۴ متری به ۱۶متری و پیش ‌بینی دو تقاطع غیر همسطح یا زیر گذر تصویب و به شورای برنامه ریزی استان ارجاع و نیز   پنج طرح کشاورزی و رفاهی تفریحی تعیین تکلیف شد.

افتتاح ۱۰ کیلومتر پروژه راه روستایی درکهگیلویه

خبر دیگر از استان کهگیلویه و بویراحمد اینکه علی اصغر تارم، رئیس اداره راه وشهرسازی کهگیلویه از افتتاح ۱۰ کیلومتر راه روستایی دراین شهرستان طی دهه فجر خبر داد و گفت: آسفالت جاده روستایی برج بهمنی، دم تنگ سولک و روستاهای چهاب، امیرالمؤمنین، بویری و علی آباد از جمله این طرح‌ها هستند

وی اعتبار هزینه شده برای آسفالت این ۱۰ کیلومتر راه روستایی را ۱۷ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود:

این طرح‌ها همزمان با دهه مبارک فجر با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری خواهند رسید

بیش از ۹۷۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستان کهگیلویه وجود دارد که ۴۲۰ کیلومتر آسفالت، ۲۷۵ کیلومتر شوسه و مابقی نیز خاکی و کوهستانی استلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

افتتاح دو پروژه راه روستایی در شهرستان چرام/ انتصاب رئیس راه و شهرسازی دنا۲ February 2017 | 10:49 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد، دردومین روز از دهه مبارک فجر در شهرستان چرام  دو پروژه راه روستایی با حضورمعاون عمرانی استاندارو جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

محمد راستا، مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این مراسم گفت: بهسازی وآسفالت راه روستایی شراب گروبا  اعتبار سه میلیاردو ۴۰۰میلیون ریال از محل اعتبارات استانی از توابع شهرستان چرام در دومین روز دهه فجر به بهره برداری رسید.

راستا افزود: با بهربرداری از این راه روستایی ۴۰ خانوار از نعمت راه ارتباطی مناسب برخوردار خواهند شد.

وی در ادامه به بهره برداری ازپروژه دوم به طول  ۲.۵ اشاره کرد و گفت: بهسازی و آسفالت راه روستایی بید انجیر به طول۲.۵  کیلومتر، از دیگر پروژه‌های افتتاحی شهرستان چرام است.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه بهسازی و آسفالت راه روستایی بید انجیر با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ۲۰۰ میلیون ریال  انجام شده، افزود: شش روستا از این مسیر به طول ۲.۵ کیلومتربهرمند خواهند شد.

روستاهای بید انجیر و شراب گرو به ترتیب در فاصله ۶۵ و۴۵  کیلومتری از مرکز شهرستان واقع هستند.

رئیس راه و شهرسازی دنا منصوب شد

خبر دیگر از کهگیلویه و بویراحمد اینکه با حکم مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه وبویراحمد، رئیس راه و شهرسازی شهرستان دنا منصوب شد.

محمدعلی علیمردانی طی حکمی مهدی مرادیان را به سمت رئیس راه و شهرسازی شهرستان دنا منصوب کرد.

مرادیان دارای مدرک مهندسی معماری است و سوابقی چون، کارشناس مسئول گروه نظام مهندسی و رئیس اداره معماری و طراحی شهری را در کارنامه خود دارد.

 لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس