قالب وردپرس

كهكيلويه و بويراحمد

۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بیمارستان ۲۸۳ تختخوابی یاسوج نیاز است

[ad_1]

۱۵ May 2016 | 11:25 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد، پژمان نیک اقبالی در بازدید از بیمارستان ۲۳۸ تختخوابی یاسوج افزود: امسال بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارهای ملی به این طرح اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته پیشرفت کاری بیمارستان ۲۳۸ تختخوابی یاسوج از ۶۳ درصد در سال ۹۳ به ۸۳ درصد در پایان سال ۹۴ رسیده است.

نیک اقبالی گفت: پیشرفت ۲۰ درصدی این طرح در یک سال قابل قبول است اما به لحاظ زمانبندی کلی میزان پیشرفت این بیمارستان روند مطلوبی نداشته است.

وی عنوان کرد: مسئولان راه و شهرسازی و پیمانکار باید با تعامل و جدیت بیشتری در تکمیل این طرح تلاش کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی کهگیلویه و بویراحمد یکی از دلایل تاخیر در روند اجرایی این طرح را کمبود اعتبار اعلام کرد.

نیک اقبالی ادامه داد: سال ۹۴ بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبار طرح‌های ملی برای بیمارستان ۲۳۸ تختخوابی یاسوج پیش‌بینی شده بود که از این میزان ۵۵ میلیارد آن اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه اتمام طرح‌های با پیشرفت کاری بالای ۸۰ درصد در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار دارد گفت: امیدواریم با تلاش مسئولان در آینده نزدیک این طرح ملی به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد نیز نبود نقدینگی و کمبود اعتبار، نداشتن پارکینگ، بدهی به پیمانکاران و آزمایشگاه مکانیک خاک را از دلایل تاخیر در روند اجرایی این طرح اعلام کرد.

حسن فدایی اختصاص ندادن اعتبارهای پیش‌بینی شده از محل ماده ۱۸۰ و اعتبارهای ملی به این طرح را از دیگر عوامل تاخیر در تکمیل این پروژه دانست.

وی بیان کرد: درصورت تامین اعتبار مورد نیاز پیش‌بینی می‌شود این بیمارستان تا پایان سال ۹۶ به بهره‌برداری برسد.

بیمارستان ۲۳۸ تختخوابی یاسوج در زمینی به مساحت سه هکتار و زیربنای ۲۵ هزار مترمربع ساخته شده است 

این بیمارستان دارای هشت اتاق عمل، سه اتاق زایمان، یک اتاق عمل اورژانس، چهار بخش اصلی داخلی، جراحی، زنان و کودکان است.

در این بیمارستان امکانات تخصصی و فوق تخصصی شامل رادیولوژی، ماموگرافی، سونوگرافی، سی تی اسکن، آزمایشگاه،CCU و ICU پیش‌بینی شده است .

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

۱۹ پروژه راه و شهرسازی در گچساران کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست

[ad_1]

۸ May 2016 | 8:24 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد، جعفر برکتی افزود: ۴۹ میلیارد و ۹۱۷ میلیون ریال اعتبار سال گذشته از محل اعتبارات استانی و نفت به طرح‌های راه و شهرسازی این شهرستان اختصاص یافت. 

وی بیان کرد: از این میزان اعتبارات ۳۷ میلیارد و ۵۶۴ میلیون ریال تاکنون جذب شده است.

برکتی ابراز کرد: از این تعداد طرح‌های در دست اجرا ۱۰ پروژه استانی، هشت طرح از محل اعتبارات ملی است.

وی ساخت راه روستایی رودبال، بهسازی و آسفالت راه روستایی نیمدور-اسپر-موگ، ساخت و بهسازی محور گچساران آبریگون، بهسازی راه فرعی گچساران-باباکلان- بی بی حکیمه، مجتمع فرهنگی و هنری گچساران، ساختمان مصلی گچساران، تعمییر و تجهیز فرمانداری و احداث و بهسازی جاده قبرستان دوگنبدان را از مهمترین طرح‌های استانی در دست اجرا راه و شهرسازی گچساران اعلام کرد.

برکتی تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی طرح‌های استانی در دست اجرا راه و شهرسازی گچساران ۳۰ تا ۸۴ درصد است.

رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران گفت: برای تکمیل این تعداد طرح های استانی در دست اجرا ۱۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز است.

وی ادامه داد: روکش و آسفالت راه روستایی چهار بیشه سفلی-آبچیرک-آبتوت- انجیر سیاه، آب انجیر علیا و سفلی، محمدآباد و انبار گاه لیشتر، لکه‌گیری و روکش گچساران، دیل، آرو و نازمکان، لکه‌گیری و روکش آسفالت محور گچساران- پل بریم، فاز دوم لکه‌گیری و روکش آسفالت کمربندی گچساران، لکه‌گیری و روکش فاز سوم محور گچساران خیرآباد- پادوک از طرح‌های ملی در دست اجرا از سوی راه و شهرسازی است.

برکتی میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح‌های ملی را ۲۰ تا ۶۰ درصد اعلام کرد.

رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران گفت: کنار گذر گچساران با اعتباری بیش از یک میلیارد ریال و پیشرفت فیریکی ۵۵ درصد از محل اعتبارات حوادث در دست اجراست.

۴۰۵کیلومتر راه روستایی، ۹۰ کیلومتر راه اصلی و ۱۷۶ کیلومتر راه فرعی در شهرستان گچساران وجود دارد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

برگزاری چهارمین جلسه کمیته فنی کمیسیون ماده ۵ شهر یاسوج

[ad_1]

۳ May 2016 | 10:24 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد، محمدمهدی سهیلی برنامه‌های جدید راه و شهرسازی در حوزه تحت مدیریت خود را در راستای اهداف وزرات راه و شهرسازی بهبود کمی و کیفی راهبردها، سیاست‌گذاری و شفافیت در تصمیم‌گیری‌های کمیته‌ها و کمیسیون ماده پنج و کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی اعلام نمود.

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اطلاع رسانی عمومی در راستای بهبود کیفی احیاء کمیته ارتقاء سیما و منظر شهری برای شهر یاسوج، دوگنبدان و دهدشت در جلسات و بازدیدهای مربوطه از دیگر برنامه‌های اعلام شده است.

وی در ادامه افزود: به جهت رعایت عدالت در بررسی تقاضاهای حقیقی و حقوقی در کمیسیون مذکور با هدف تصمیم‌گیری اصولی و ضابطه‌مند و جلوگیری از اعمال سلائق شخصی در تصمیم‌گیری و به جهت صیانت از منشور شهرسازی و معماری با نورافکن رسانه‌ای روابط عمومی فضای جلسات روشن و زوایای پنهانی در تصمیم‌گیری وجود نخواهد داشت.

سهیلی عنوان کرد: برای جلوگیری از رانت، انضباط شهری، شفاف‌سازی و افشای اطلاعاتی که نباید پشت درهای بسته بماند با حمایت مستمر مدیرکل راه و شهرسازی، در دستور کار امسال این مدیریت است.

در ادامه اعضاء جلسه بازدیدی از بعضی از مناطق شهر یاسوج، جهت بررسی و پیگیری تقاضاهای رسیده به کمیسیون ماده پنج صورت گرفت. 

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

حمایت راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد از ۴۵۰ خانواده شهید و ایثارگر

[ad_1]

۳۰ April 2016 | 11:12 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد، حسن فدایی گفت: در اجرای قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی وزارت راه و شهرسازی موظف است با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به تامین مسکن در قالب تحویل زمین (با رعایت الگوی مصوب مسکن) تا سقف یکصد مترمربع بر اساس قیمت منطقه‌ای به منظور ساخت مسکن و یا واگذاری واحدهای مسکونی اجاره به شرط تملیک یا واحدهای در اختیار با مالکیت عرصه و اعیان و کمک بلاعوض اقدام نماید.

فدایی ضمن اشاره به اینکه با همکاری و هماهنگی حوزه املاک اداره کل راه و شهرسازی استان از ۴۵۰ خانواده شهید و ایثار گر در راستای اجرای قانون در قالب ارائه تسهیلات بلاعوض و زمین انجام گرفته است افزود: طی این برنامه به ۳۰۰ نفر از این عزیزان تسهیلات بلاعوض تا سقف صد میلیون ریال و ۱۵۰ نفر از خانواده محترم شهدا زمین به مساحت صدمتر تحویل داده شده است.

وی در ادامه افزود: معاونت سیاسی امنیتی استان ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه راه و شهرسازی با ارائه تقدیرنامه از مدیریت املاک راه و شهرسازی استان در جهت اجرای قانون حمایت از خانواده محترم شهدا تجلیل کرد.

با محقق شدن صدرصدی این برنامه، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارار گران استان نیز ضمن تقدیر و تشکر وی‍‍‍‍ژه از راه و شهرسازی استان، کهگیلویه وبویر احمد را از جمله استان‌های پیشرو در این امر خطیر عنوان کرد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بهره‌برداری و کلنگ زنی ۲۶ پروژه عمرانی راه و شهرسازی گهکیلویه و بویراحمد در دهه فجر

[ad_1]

۱ February 2016 | 12:34 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد، حسن فدایی ضمن گرامی داشت دهه فجر گفت: این پروژه‌ها در بخش‌های راهداری، ساخت و توسعه راه‌ها، بخش فنی و اجرایی و شهرسازی و معماری هستند.

فدایی تصریح کرد: از این تعداد پروژه ۱۱ پروژه در شهرستان بویراحمد و دنا، ۵ پرژه در شهرستان کهگیلویه و ۳ پروزه شهرستان‌های چرام و بهمئی ولنده و ۸ پروژه در شهرستان گچساران وباشت قرار دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد، روشنایی‌های محور پلیس راه گچساران – امامزاده جعفر(ع) به طول ۱۰ کیلومتر، قطعه دوم باند دوم محور یاسوج- سمیرم (دوراهی کریک تا خمینی آباد) به طول ۵ کیلومتر، قطعه اول باند دوم محور یاسوج –سمیرم (سرنج کل) به طول ۴ کیلومتر را از مهمترین پروژه‌های افتتاحی در دهه فجر ۹۴ در این استان برشمرد.

وی افزود: محل اعتبارات برای بهره‌برداری از این پروژه‌ها از دو محل استانی و ملی بوده است.

فدایی عنوان کرد: تکمیل عملیات و اجرای روکش آسفالت؛ لکه‌گیری مجموعا ۱۶۸ کیلومتر از راه‌های روستایی در دست اقدام است که بیش از ۶۶ کیلومتر این آمار اجرایی و با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی تقدیم هم استانی‌های به برکت دهه فجردر سال ۹۴ خواهد شد.

وی افزود: باتوجه به کمبود اعتبارات در سال جاری مجموعه راه و شهرسازی تلاش برای بهبود هرچه بیشتر خدمات ارائه شده در جهت افزایش رضایت‌مندی مردم را در دستور کار قرار داده است.

این مسئول گفت: استان کهگیلویه و بویراحد به دلیل موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی از نظر توسعه شبکه راه‌ها متناسب با سایر استان پیشرفت نداشته است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد افزود: برای رفع این نقیصه طی سال جاری تلاش‌هایی از سوی اداره کل راه و شهرسازی انجام شده است که افزایش میزان راه‌های آسفالته روستایی و تکمیل آسفالت محورهای اصلی و بهره‌برداری از ۳۲ کیلومتر بزرگ راه از مهم‌ترین این اقدامات بوده است.

فدایی تاکید کرد: در نتیجه این اقدامات پیشگیرانه اداره راه و شهرسازی، آمار تصادفات جرحی در محورهای حوزه استحفاظی استان کاهش  قابل ملاحظه‌ای داشته است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

طول بزرگراه‌های کهگیلویه و بویراحمد به ۱۰۳ کیلومتر رسید

[ad_1]

۲ February 2016 | 1:17 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد،حسن فدایی در آیین بهره برداری از بخشی از بزرگراه یاسوج سیمرم با اشاره به این که در ابتدای دولت یازدهم کهگیلویه و بویراحمد ۵۳ کیلومتر بزرگراه داشت، افزود:در سه سال گذشته زیرساخت های جاده ای این استان افزایش چشمگیری داشته است.

وی گفت: در حال حاضر ۱۲۰ کیلومتر بزرگراه در محورهای مختلف این استان در حال ساخت است 

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: طرح احداث جاده های چهارخطه در جاده های گچساران بابامیدان، گچساران بهبهان و یاسوج بابامیدان از مهمترین طرح های بزرگراهی این استان است.

فدایی تصریح کرد: این طرح ها با یکهزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار در دست ساخت است.

وی ابراز کرد: کهگیلویه و بویراحمد در بخش زیرساخت جاده های چهارخطه نیازمند توجه ویژه است.

فدایی افزود: تبدیل ۳۰ کیلومتر جاده های ورودی شهرهای بزرگ این استان به بزرگراه برای کاهش خسارت های جاده ای در اولویت کاری دولت یازدهم است.

وی بیان کرد: قطعه دوم جاده یاسوج به سمیرم به طول ۹ و هفت دهم با ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۶ پروژه راهداری در دهه مبارک فجر در این استان بهره برداری می شود.

حسین فدایی افزود: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر ۴۷۰ میلیارد ریال بهره برداری می شوند.

وی گفت: این پروژه ها در بخش های راهداری، ساخت و توسعه راه ها، بخش فنی و اجرایی و شهرسازی و معماری خواهند بود.

فدایی تصریح کرد: ۱۱ پروژه در شهرستان بویراحمد و دنا، پنج پرژه در کهگیلویه، سه پروژه در شهرستان های چرام، بهمئی و لنده و هشت پروژه نیز در شهرستان گچساران وباشت به بهره برداری می رسد.

وی روشنایی محور پلیس راه گچساران امامزاده جعفر(ع) به طول ۱۰کیلومتر، قطعه دوم باند دوم محور یاسوجسمیرم به طول پنج کیلومتر و قطعه اول باند دوم محور یاسوج – سمیرم (سرنج کل) به طول چهار کیلومتر را از مهمترین پروژه های افتتاحی در دهه فجر اعلام کرد.

فدایی ابراز داشت: تکمیل عملیات و اجرای روکش آسفالت و لکه گیری ۱۶۸ کیلومتر از راههای روستایی در دست اجراست که تاکنون بیش از ۶۶ کیلومتر اجرایی شده است.

وی ابراز کرد: کهگیلویه و بویراحمد به دلیل موقعیت جغرافیایی از نظر توسعه شبکه راه ها متناسب با سایر استان پیشرفت نداشته است.

طول راه های اصلی، فرعی و روستایی در کهگیلویه و بویراحمد به ترتیب ۵۰۴، ۹۹۰ و چهار هزار و ۵۳۰ کیلومتر است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

افتتاح پروژه فاز اول روشنایی گچساران –باشت

[ad_1]

۱۰ February 2016 | 4:40 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد، مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در آیین افتتاحیه این پروژه گفت: فاز اول روشنایی گچساران -باشت با افتتاح۱۰ کیلومتر روشنایی ورودی شهر گچساران از تلخاب شیرین به سمت امام‌زاده جعفر با هدف رفاه حال مردم شریف منطقه و افرایش ضریب ایمنی انجام شد.

مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: در این پروژه ۲۳۴ پایه برق، ۹ ترانسفورمانور و ۳۷۸ چراغ روشنایی از شهر دوگنبدان تا روستای امامزاده جعفر نصب شده است. در این پروژه ۱۰ کیلومتر از مسیر جاده گچساران تا امامزاده جعفر با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال ساماندهی شده است.

فدایی گفت: عملیات اجرای سیستم روشنایی جاده گچساران تا منطقه امامزاده جعفر در ۶ ماه اجرا شد.

مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد افزود: همچنین فاز دوم عملیات اجرایی روشنایی محور امام زاده جعفر به سمت گر کلاغ‌نشین با اعتباری بالغ بر ۵۰میلیارد ریال به مناسب دهه فجر آغاز شد.

فدایی در ادامه درآیین افتتاح سالن سنجش مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای گچساران گفت: این پروژه در سال ۹۳آغاز شد که امروز با اعتبار هزینه شده ۶۲۶۰ میلیون ریال با زیر بنای ۹۵۰ متر مربع تقدیم مردم فهیم گچساران خواهد شد.

وی  از نماینده مردم واستاندار به واسطه پیگیری اعتبار جهت ساخت ۱۰ کیلومتر افتتاحی تشکر وخواستار تزریق اعتبار برای احداث فاز دوم ۱۳کیلومتری شد.

درادامه استاندار احداث وتوسعه بزرگراه‌ها را به همراه روشنایی معابر پرترافیک، کاری کارشناسی شده و به‌روز خواند و اظهار کرد: نصب و احداث روشنایی درمبادی ورودی شهرها با وجود احساس روانی برای مسافران یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

موسی خادمی با اشاره به این‌که احساس پایان سفر  بالاترین خطرپذیری را به رانندگان القاء واحیانا بی‌دقتی در رانندگی را به همراه خواهد داشت، افزود: با ساخت‌و افتتاح روشنایی در تمامی بزرگراه‌ها شاهد کاهش قابل توجه تصادفات جاده‌ای در شب خواهیم بود.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بهسازی و آسفالت راه روستایی در کهگیلویه و بویراحمد

[ad_1]

۱۳ February 2016 | 6:55 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد، ماهیاری با اعلام این خبر گفت: این عملیات اجرای این پروژه با هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۵۵۲۰۱۳۷۸ ریال (ده میلیارد و پانصد و پنجاه و دو میلیون و سیزده هزار و هفتصد و هشتاد ریال)  و با هدف اجرای بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی در مدت زمان ۳ ماهه انجام گرفت.

محمد ماهیاری افزود: این پروژه در مجموع شامل ابنیه فنی یک دستگاه پل ۷ متری، ۴ متری و ۷ دستگاه پل لوله‌ای و دیوار حائلی به طول ۷۵ متر احداث شده است.

وی افزود: دستگاه نظارت بر این پروژه مدیریت ساخت و توسعه راه‌ها و پیمانکار پروژه شرکت باربد کاژه است. 

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اجرای ۲۱۵ پروژه راهسازی کهگیلویه وبویر احمد در سال ۹۴ / صرف بودجه ۸۰۰ میلیارد ریالی برای پروژه‌های راه استان

[ad_1]

۸ March 2016 | 11:19 am

به گزارش پایگاه خبری وزار‌ت راه وشهرسازی، محمد روستا در حاشیه کارگاه آموزشی «مدیریت ادعا٬ آنالیز تأخیرات و تغییرات پروژه با استفاده از نرم‌افزار MSP» درباره علت این موضوع به خبرنگار ما گفت: کوهستانی بودن منطقه، بدی آب و هوا و سرمای بیش از حد در بیشتر فصول سال، پراکندگی جمعیت و از همه مهم‌تر عدم تخصیص به موقع اعتبار از جمله دلایل اصلی پایین بودن میزان آسفالت راه‌های روستایی استان است.

روستا در ادامه با اشاره به اینکه سختی کار مانع انجام اجرای پروژه‌ها نشده‌است، افزود :با این حال در سال جاری توانستیم ۲۰۰کیلومتر راه روستایی را احداث و بهسازی کنیم؛ به عبارتی امسال بیش از ۲۱۵ پروژه راهسازی اعم از اصلی، فرعی و  روستایی در سطح استان به اجرا در آمده است.

وی ساخت راه روستایی زیلای، موشمی، بردپهن و مارگون -شاه غالب را از جمله این پروژه‌ها دانست و افزود: از مجموع ۴ هزار و ۶۵۰کیلومتر راه روستایی در استان حدود یک‌هزار و ۹۶۰ کیلومتر آسفالت و بقیه شوسه و خاکی هستند.

وی شاخص راه روستایی در استان کهگیلویه وبویراحمد را نسبت به میانگین ۷۶ درصدی کشور حدود ۴۴ درصد اعلام کرد و افزود: بیش از ۷۰ درصد پروژه‌های راهسازی استان در حوزه ساخت، بهسازی و آسفالت راه روستایی است و  میزان اعتبار این پروژه‌ها در سطح استان نیز افزون بر ۸۰۰ میلیارد ریال است.

مدیرساخت وتوسعه راه وشهرسازی کهگیلویه و بویر احمد با اشاره با سخت گذربودن و شرایط توپوگرافی استان و همچنین پراکندگی روستاها، گفت: هزینه هر کیلومتر راه در این استان افزون بر دو ونیم برابر سایر استان‌های مجاور است.

به گفته مدیر ساخت وتوسعه استان از ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی استان کهگیلویه و بویراحمد،چهار هزار و ۶۵۰کیلومتر راه روستایی، ۹۹۰ کیلومتر راه فرعی و ۵۰۴ کیلومتر راه اصلی است.

روستا در بخش دیگر صحبت‌هایش به مهم‌ترین پروژه‌های راه‌های اصلی و فرعی سال جاری اشاره کرد و افزود : در حال حاضر ۱۲۰ کیلومتر بزرگراه در محورهای مختلف این استان در حال ساخت است .

 وی در ادامه گفت: طرح احداث جاده‌های چهارخطه در جاده‌های گچساران- بابامیدان، گچساران بهبهان و یاسوج -بابامیدان از مهم‌ترین طرحهای بزرگراهی این استان در سال جاری بود.

روستا،با اشاره به پروژه‌های جاده‌ای و ریلی مشترک بین این استان و استان‌های مجاور، از افتتاح بیش از ۹کیلومتر از بزرگراه بابامیدان – یاسوج – سمیرم در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: بدین ترتیب ماه گذشته  حدود ۲۲ کیلومتر از این بزرگراه زیر بار ترافیک رفت.

کارگاه آموزشی «مدیریت ادعا ،آنالیز تاخیرات و تغییرات پروژه با استفاده از نرم‌افزار MSP » هفته گذشته با حضور سیدحسین میرشفیع معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی ، مدیران ساخت و توسعه راه‌ها٬ مسئولان نظارت راه روستایی، مسئولان کنترل پروژه ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها، کارشناسان حوزه پیمان رسیدگی و مدیریت پروژه، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در ساختمان دادمان وزارت راه وشهرسازی برگزار شد.

هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی «شناخت سیستم تأخیرات٬ تغییرات و ادعاهای پروژه بررسی تأخیرات٬ تغییرات و ادعاهای پروژه از منظر و برنامه‌ریزی و کنترل پروژه» و «آشنایی با نمونه‌های عملی و کاربردی تأخیرات٬ تغییرات و ادعاهای پروژه» بود./

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

فعالیت شبانه‌روزی ۳۰۰ راهدار بویر‌‌احمدی‌ در ۲۵راهدارخانه استان/ تهیه بروشور با نقشه راه‌ها برای مسافران/افزایش ۵۰ درصدی راه‌های چهار خطه

[ad_1]

۱۴ March 2016 | 9:02 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، حسن فدایی با بیان اینکه در طرح راهداری نوروزی اکیپ‌های راهداری استان در نقاط مختلف استان مستقر هستند، گفت: بیش از ۳۰۰ راهدار در قالب ۲۴ اکیپ راهداری و ۱۱ اکیپ امدادی و  ۲۵ راهدارخانه ثابت و سیار در طول محورهای استان مستقر بوده و به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات به مسافران نورزوی هستند.

فدایی ضمن اشاره به اینکه گروه‌های راهداری برای استقبال از مسافران نوروزی از آمادگی کامل برخوردار بوده و بیش از ۵ هزار بروشور بزرگ حاوی نقشه راه‌های مواصلاتی استان در این ایام بین مسافران توزیع می‌شود، افزود: این بروشورها به مسافران نوروزی کمک می‌کند تا مناطق گردشگری و زیارتی استان را بهتر شناسایی و بهترین و امن‌ترین راه را برای مسافرت انتخاب کنند. البته همکاران ما در طول تعطیلات با اطلاع‌رسانی به موقع از وضعیت آب‌وهوا و جاده‌ای استان آماده هرگونه پاسخگویی به مسافران و همشهریان عزیز به‌خصوص در معابر پرخطر هستند.

وی در ادامه آمار تصادفات در استان را نسبت به دو سال اخیر پایین دانست و اظهار کرد: به دلیل اینکه استان کهگیلویه و بویر احمد در کریدور اصلی راه‌های کشور قرار دارد، شاهد افزایش تردد از محورهای استان هستیم. از این‌رو چهار خطه و استاندارد کردن جاده‌ها، نصب علایم راهنمایی و رانندگی، ایجاد روشنایی جاد‌ه‌ها و برداشتن پیچ‌های خطرناک لازم و ضروری است.

این مسئول با بیان اینکه روند چهارخطه کردن جاده‌های استان روند رو به رشدی است، گفت: تا پیش  از سال ۹۲ میزان جاده‌های چهارخطه استان ۶۳ کیلومتر بود که در دو سال اخیر ۳۰ کیلومتر به این آمار اضافه شده است.

این مسئول راه وشهرسازی استان همچنین به اجرای عملیات راهداری و ایمن‌سازی جاده‌ها از جمله لکه‌گیری و روکش آسفالت راه‌ها، خط‌کشی جدول‌ها، تعمیر و نصب تابلو‌های راهنمایی و رانندگی و پاک‌سازی و تسطیح حریم راه‌ها در محورهای ارتباطی به مناسبت فرا رسیدن فصل بهار و تعطیلات نوروزی اشاره کرد و افزود: تمامی پروژه‌های راهسازی و راهداری در ایام تعطیلات نوروز در جهت روان‌سازی تردد وسایل نقلیه غیرفعال خواهد بود.

طول راه‌های اصلی، فرعی و روستایی در کهگیلویه و بویراحمد به ترتیب ۵۱۰، ۹۹۰ و  ۴ هزار و ۵۳۰ کیلومتر است. طول بزرگراه‌های استان نیز ۹۳ کیلومتر است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس