قالب وردپرس

كرمان

بازدید مسؤولان از پروژه‌های محور سرچشمه رفسنجان

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 8:03 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره راه و شهرسازی استان کرمان، فرماندار استان کرمان، رئیس اداره راه و شهرسازی، رئیس اداره منابع طبیعی و جمعی از راهداران از پروژ‌ه‌های عمرانی محور سرچشمه ـ شهربابک بازدید کردند.

نخستین محل بازدید پروژه دوبانده شدن محور سرچشمه ـ شهربابک بود که به طول هفت کیلومتر در حال احداث است.

احداث باند دوم محور سرچشمه ـ خاتون‌آباد با ۲۵.۷ میلیارد تومان

رئیس اداره راه و شهرسازی رفسنجان در حاشیه این بازدید گفت: باند دوم محور سرچشمه ـ شهربابک از سال ۸۹ قرارداد آن بسته شده و مجدد قرارداد آن ۳۱ مرداد ماه ۹۴ تمدید شده است.

علی عباسی‌پور افزود: این محور به طول ۶۵ کیلومتر تا شهربابک است که هفت کیلومتر مربوط به رفسنجان است.

وی با بیان اینکه مجموع اعتبار پروژه ۲۵ میلیارد و  ۷۰۰ میلیون‌تومان است، تصریح کرد: امیدواریم تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

عباسی‌پور متذکر شد: کارفرمای پروژه اداره کل راه و شهرسازی است و با مشارکت ۷۰ درصدی مس انجام می‌شود.

شانه‌سازی محور دوم سرچشمه خاتون‌آباد با ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار

عباسی‌پور در حاشیه بازدید شانه‌سازی محور سرچشمهخاتون‌آباد طول مسیر در حال عملیات را ۱۰ کیلومتر عنوان کرد و افزود: اعتبار مورد نیاز برای این پروژه ۷۰۰ میلیون ‌ریال است.

وی با بیان اینکه شانه‌سازی برای جلوگیری از واژگونی خودروها و همچنین ایمنی جاده‌ها است و از تلفات جلوگیری می‌کند، گفت: این عملیات تا پایان خرداد ماه به پایان رسیده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

رئیس اداره راه و شهرسازی رفسنجان همچنین از انجام اقدامات ایمنی در نوروز امسال در جاده‌ها و کاهش تلفات و آمار کشته‌ها در محورهای شهرستان رفسنجان خبر داد.

جاده‌ها و آب شرب شهری و روستایی اولویت‌های امسال 

فرماندار رفسنجان نیز در این بازدید با اشاره به اهمیت نجات جان انسان‌ها از روایتی از پیامبر اسلام(ص) یاد کرد و بیان داشت: نجات جان انسان به‌قدری ارزشمند است که خداوند گناهان انسان را به واسطه همین نجات می‌بخشد.

حمید ملانوری با قدردانی از تلاش راهداران اظهار داشت: امسال آب شرب شهری و روستایی و جاده‌ها در اولویت‌ پروژه‌های عمرانی شهرستان هستند.

عشایر از کم آبی رنج می‌برند                                     

در حاشیه این بازدید یکی از عشایر  کوچ‌رو مشکل آب را مطرح کرد و افزود: عشایر از کمبود آب رنج زیادی می‌برند.

فرماندار نیز دستور پیگیری و رفع این مشکل را داد و مقرر شد تا پایان فصل با تانکر به عشایر آبرسانی شود.

غلامرضا ترشابی یکی از راهداران که از دهه ۶۰ زندگی‌اش می‌گذشت از بازدید سه بار در شب از راه‌ها خبر داد، چرا که نگران بود مشکلی به‌وجود آید و شاید کسی کمک نیاز داشته باشد.

راهداران حق بزرگی گردن ما دارند و به گفته رئیس اداره راه و شهرسازی رفسنجان آمار تلفات آنها کم نیست و رفسنجان نیز یک راهدار دارد که برای نجات جان مسافران در جاده، خودش امروز قطع‌نخاع است و ادامه راه جهادی‌اش را از اداره دنبال می‌کند.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

دوره توسعه پایدار شهری ویژه دانشجویان کرمان

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 3:26 pm

فوق دکترای توسعه پایدار شهری گفت:دوره ی فشرده با موضوع توسعه ی پایدار شهری برای دانشجویان رشته های معماری و شهرسازی و مسئولان امور شهری کرمان برگزار می شود.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

ساماندهی دستگاه‌های کمک ناوبری فرودگاه جیرفت

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 10:19 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی فرودگاه‌های استان کرمان، محمد نخعی مدیرکل فرودگاه‌های استان با اشاره به ادامه عملیات بهسازی و تجهیز در فرودگاه‌های استان کرمان گفت: در کنار اقدامات بستری صورت گرفته در ارتباط با احداث و تطویل سطوح عوامل پروازی این فرودگاه مهم در جنوب استان با پوشش منطقه‌ای چند شهرستان اطراف از سوئی و نیز جاذبه‌های نادر کشاورزی، میراث فرهنگی، صنعتی و معدنی، لازم است تا سایر بخش‌های مهم هوانوردی و فرودگاهی نیز برای پوشش و تقارن اجرائی تواما تجهیز و مهیا شود. 

وی با اشاره به بهسازی ساختمان‌های NDB و سانترال فرودگاه جیرفت تصریح کرد: با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیون ریال ضمن بهسازی داخلی این اماکن با مصالح و معماری نوین اقدام شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان از توسعه  اتاق کارگاه الکترونیک نیز خبر داد و ادامه داد: فضای این اتاق نیز به ۴۵ متر افزایش یافته و ۱۵متر افزایش داده شده است.

لازم به ذکر است اعتبار لازم برای این امور ۱۴۰ میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت بوده است.

وی در ادامه از توسعه فضا و اماکن پلیس آن فرودگاه یاد و تاکید کرد: نظر به ایجاد محیط مناسب‌تر و توسعه فضای خدمت برای پلیس، فضای ۱۷۶متری این یگان به ۲۵۶ متر ارتقاء و با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال توسعه و تجهیز یافت.

نخعی روند بهسازی و ساماندهی دربیشترین تعداد فرودگاه‌های تابع در سطح فرودگاه‌های کشور را صعودی و مستمر خواند.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

امضای قراردادهای میلیاردی در شمال استان کرمان ره آورد سفر دولت تدبیر و امید!

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 4:31 am

به گزارش هلیل،مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری کرمان گفت: قرارداد پنج طرح بزرگ توسعه ای در سفر هفته گذشته رئیس جمهوری به استان کرمان امضا شد.
 محمدرضا سنجری افزود: قرارداد احداث آزاد راه کرمان – بندرعباس در این سفر منعقد شد که اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح ۴۰ هزار میلیارد ریال است.
وی با اشاره به انعقاد این تفاهم نامه بین شرکت توسعه عمران کرمان و وزارت راه و شهرسازی گفت: این آزاد راه طی پنج سال آینده احداث می شود.
وی به امضای قرارداد احداث راه آهن کرمان – بردسیر – …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تفاهم نامه ساخت آ زادراه کرمان – بندرعباس به امضاء رسید

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 2:44 am

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: با ساخت این آزادراه، مسیر کرمان – بندرعباس حدود ۱۳۶ کیلومتر کوتاه می شود.
علی نورزاد افزود: قرارداد مشارکت آزادراه کرمان – بندرعباس به طول تقریبی ۳۶۰ کیلومتر بین وزارت راه و شهرسازی و نمایندگی شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل زیربناهای کشور و با مشارکت یک شرکت خصوصی امضاء و مقرر شد این آزادراه طی پنج سال ساخته شود و برای دوره ۳۰ ساله مورد بهره برداری قرار گیرد.
نورزاد اظهار داشت: ساخت این …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

آگهی مناقصه ساماندهی مبادی ورودی و خروجی پلیس راه ماهان کرمان

[ad_1]

۱۵ May 2016 | 3:04 pm

تین نیوز | آگهی مناقصه ساماندهی مبادی ورودی و خروجی پلیس راه ماهان باغین و پاسگاه مرصاد (نیو جرسی) توسط اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان در یک مرحله بابرآورد مالی ۴۵۷۰۱۵۰۴۰۰ ریال برگزار می شود.
تاریخ بازگشایی پاکات
۱۲ / ۳ / ۱۳۹۵ – دوازدهم خرداد ماه یک هزار و سیصد و نود و پنج
مهلت ارسال پیشنهاد
۱۰ / ۳ / ۱۳۹۵ – دهم خرداد ماه یک هزار و سیصد و نود و پنج
مهلت دریافت اسناد
۹ / ۳ / ۱۳۹۵ – نهم خرداد ماه یک هزار و سیصد و نود و پنج
تاریخ اعتبار پیشنهاد
۱۲ / ۶ / ۱۳۹۵ – دوازدهم شهریور ماه یک هزار و …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

قرارداد پنج طرح توسعه ای در سفر رئیس جمهوری به کرمان امضا شد

[ad_1]

۱۵ May 2016 | 3:08 pm

کرمان انلاین- محمدرضا سنجری افزود: قرارداد احداث آزاد راه کرمان – بندرعباس در این سفر منعقد شد که اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح ۴۰ هزار میلیارد ریال است. وی با اشاره به انعقاد این تفاهم نامه بین شرکت توسعه عمران کرمان و وزارت راه و شهرسازی گفت: این آزاد راه طی پنج سال آینده احداث می شود. وی به امضای قرارداد احداث راه آهن کرمان – بردسیر – سیرجان اشاره و بیان کرد: این قرارداد با سه هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش دولتی و ۵۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی بین مجتمع گل گهر …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

امضا قرارداد احداث اولین آزادراه ۱۰۰ درصد خصوصی کشور

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 4:13 am

معاون وزیر راه و شهرسازی از امضای قرارداد مشارکت تامین مالی و احداث، نگهداری و بهره برداری از آزادراه چهارخطه بندرعباس-کرمان در سفر رئیس جمهور به استان کرمان خبر داد و گفت: در راستای افزایش مشارکت بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های حمل و نقل برای اولین بار در کشور، تامین مالی این آزادراه با حذف آورده دولت به صورت ۱۰۰ درصدی بر عهده بخش خصوصی است.
علی نورزاد گفت: بر مبنای قرارداد مشارکت تامین مالی و احداث، نگهداری و بهره برداری از آزادراه چهارخطه بندرعباس-کرمان که از دستاوردهای سفر اخیر هیات دولت به استان …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: ساخت آزادراه ۴ هزار میلیارد تومانی در کشور توسط بخش خصوصی

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 6:14 am

معاون وزیر راه و شهرسازی از امضای قرارداد مشارکت تامین مالی و احداث، نگهداری و بهره برداری از آزادراه چهارخطه بندرعباس – کرمان با آورده ۱۰۰ درصدی بخش خصوصی خبر داد. به گزارش مهر، علی نورزاد ضمن اعلام این خبر افزود: بر مبنای این قرارداد که از دستاوردهای سفر اخیر هیات دولت به استان کرمان به حساب می آید، شرکت احداث، نگهداری و بهر ه برداری آزادراه بندرعباس-کرمان با رقمی معادل ۴۱ هزار و ۱۰۸ میلیارد ریال در ۵ سال که شامل یک سال مطالعه و ۴ سال ساخت است، این آزادراه را احداث خواهد کرد. وی یادآور شد: با تصویب …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

احداث اولین آزادراه صد در صد خصوصی کشور

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 5:32 am

علی نورزاد، معاون وزیر راه و شهرسازی از امضای قرارداد مشارکت تامین مالی و احداث، نگهداری و بهره برداری از آزادراه چهارخطه بندرعباس-کرمان در سفر رییس جمهور به استان کرمان خبر داد و گفت: در راستای افزایش مشارکت بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های حمل و نقل برای اولین بار در کشور، تامین مالی این آزادراه با حذف آورده دولت به صورت ۱۰۰ درصدی برعهده بخش خصوصی است. بر مبنای این قرارداد که از دستاوردهای سفر اخیر هیات دولت به استان کرمان به حساب می آید، شرکت احداث، نگهداری و بهر ه برداری آزادراه بندرعباس-کرمان با …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس