قالب وردپرس

قزوين

قطعه اول آزادراه تهران – شمال چه زمانی بهره برداری می شود؟

[ad_1]

۱۱ April 2017 | 9:13 pm

مهر/ معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قطعه اول آزادراه تهران شمال تا پایان دولت یازدهم به بهره برداری می رسد.
خیرالله خادمی بعدازظهر سه شنبه در مراسم افتتاح پروژه های راهسازی همزمان با سفر رئیس جمهور به مازندران با بیان اینکه آزادراه تهران شمال سالها دچار رکود شده بود، اظهار داشت: پیش بینی می شود این قطعه اول این محور تا قبل از پایان دولت به بهره برداری رسد و هم اکنون در ۱۳۱ جبهه بیش از سه هزار و ۴۵۰ نیرو مشغول فعالیت هستند و میزان پیشرفت از ۳۰ به ۸۰ درصد رسیده است.
وی با اشاره به اینکه گذر از محورهای مواصلاتی شمال کشور در مواقع ترافیک به عنوان معضل بوده است اما با تدبیر دولت طرح ساماندهی محورهای شمال کشور تدوین و تصویب شد گفت: ساماندهی محورها اولویت بندی شده است و محور فیروزکوه به عنوان محور منتهی به مازندران در اولویت اول قرار گرفت و ۴۰ کیلومتر از محور تجهیز و احداث دو هزار متر تونل در دستور کار قرار گرفت.
خادمی با عنوان اینکه ۱۴ کیلومتر تونل در محور تنکابن – قزوین در دست اجرا است ادامه داد: این طرح پیشرفت فیزیکی مطلوبی دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طولانی شدن روند اجرای کنارگذرها از مشکلات نوار ساحلی دریای خزر است گفت: امروز با اولویت بندی صورت گرفته سه کنارگذر بهره برداری می شود که شامل کنارگذر ساری، نوشهر، پل و تونل چالوس است و در ۲۰ روز آینده کنارگذربابل بهره بردار می شود.
خادمی افزود: همچنین با بهره برداری از کنارگذر نور و محمودآباد گلوگاه ترافیکی در مازندران رفع می شود.
با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

کاهش ترافیک محورهای ساحلی مازندران در دستور کار دولت

[ad_1]

۱۱ April 2017 | 8:25 pm

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت کاهش ترافیک محورهای ساحلی مازندران را در دستور کار قرار داده است.
به گزارش ایسنا مازندران، خیرالله خادمی درمراسم بهره برداری از پروژه های عمرانی، صنعتی، بهداشتی مازندران با حضور رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس، اظهار کرد: در مواقع اشباع ترافیکی مردم مازندران دچار سردرگمی بودند که در ابتدای دولت یازدهم طرح ساماندهی محورهای شمال کشور تدوین شد و مورد تصویب قرار گرفت.
وی با بیان اینکه طرح ساماندهی محورهای شمال کشور منجر به اتفاق های مناسبی در کشور شده است، تصریح کرد: محور فیروزکوه نخستین بزرگراه منتهی به مازندران است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۱۷ کیلومتر تونل در هراز در حال ساخت است، خاطرنشان کرد: آزادراه شمال که سال ها دچار رکود شده بود در دولت یازدهم رونق گرفت.
خادمی با بیان اینکه قطعه یک آزادراه شمال از پیشرفت فیزیکی ۳۰ به ۸۰ درصد رسیده است، اظهار کرد: در ۱۳۳ قسمت کاری سه هزار و ۴۵۰ نفر در حال عملیات اجرایی هستند.
وی با اشاره به بزرگترین پروژه های راه سازی در کشور، گفت: محور رشت به قزوین با احداث تونلی و نیز در گلوگاه منجیل قزوین به تنکابن ۱۴ کیلومتر تونل در حال انجام است که به پیشرفت ۴۵ درصدی رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در نوار ساحلی دریای خزر، کنارگذر محمودآباد در اولویت قرار دارد، خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ با اولویت قراردادن شهرهای نوار ساحلی با کنارگذر محمودآباد، بهره برداری از این محورها با ۷۱ کیلومتر و اعتبار۴۰۰ میلیارد تومان اجرا شدند که به صورت رسمی اغاز شود.

انتهای پیام

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

یکهزار و ۶۹۶ پرونده تخلف ساختمانی به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع شده است

[ad_1]

۱۰ April 2017 | 8:20 pm

یکهزار و 696 پرونده تخلف ساختمانی به کمیسیون ماده 100 ارجاع شده است

به گزارش ایرنا، کیومرث فدائی فر روز دوشنبه در جمع کارشناسان افزود: بیشترین تخلفات برای تشکیل پرونده و ارسال آن به کمیسیون ماده صد در زمینه های مازاد سطح مجاز، مازاد طول، کوچک کردن پاسیو، تبدیل نور فرعی به اصلی و اضافه بنا است.
وی اظهار داشت: مازاد سطح مجاز و کوچک کردن پاسیو نسبت به دیگر تخلفات برای تشکیل پرونده و ارسال آن به کمیسیون ماده صد بیشتر است.
فدائی فر ادامه داد: بیشترین پرونده ارسالی به کمیسیون ماده صد در بهمن ماه سال گذشته با ۲۱۸ پرونده و کمترین پرونده ارسالی به کمیسیون ماده صد در فروردین ماه سال گذشته با ۷۳پرونده بوده است.
این مسئول اضافه کرد: پیگیری و صدور رای برای ارسال پرونده ‍ ها به کمیسیون ماده صد با سرعت خوبی در حال انجام است.
***صدور ۳۹۳ پایان کار ساختمانی در سال ۹۵
مدیر منطقه سه شهرداری قزوین گفت: در سال گذشته ازسوی واحد شهرسازی منطقه سه شهرداری قزوین ۳۹۹ پروانه ساختمانی و ۳۹۳ پایان کار ساختمانی صادر شده است.
وی با بیان اینکه در این مدت بیش از ۳۰۰ هزار مترمربع متراژ صدور پایان کار ساختمانی بوده است، افزود: در این مدت نیز ۳۲ مورد پروانه ساختمانی اصلاح و گسترش شده است.
فدائی فر تصریح کرد: در این مدت نیز که ۳۹۹ پروانه ساختمانی به متراژ بیش از ۲۳۰ هزار مترمربع صادر شده است.
وی افزود: واحد شهرسازی این منطقه نیز در سال گذشته ۲ هزار و ۷۷۲ مورد مکاتبات اداری داشته است.
این مسئول، تهیه ۴۹۸ مورد دستور نقشه، ۴ هزار و ۱۱۵مورد استعلام از دفترخانه و ۴۸۶ مورد نقشه های تائید شده را از عملکرد واحد شهرسازی این منطقه در سال ۹۵ عنوان کرد.
شهر قزوین دارای سه منطقه شهرداری است.
۷۳۸۹/ ۶۱۲۸ *خبرنگار: نسرین رحیمی ** انتشار …

اخبار پیشنهادی:

یکهزار و 696 پرونده تخلف ساختمانی به کمیسیون ماده 100 ارجاع شده است

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

صدور بیش از ۳۰۰ پایان کار ساختمانی در قزوین

[ad_1]

۱۰ April 2017 | 4:57 pm

به گزارش تابناک از قزوین، به نقل از روابط عمومی منطقه سه شهرداری قزوین؛ کیومرث فدائی فر اظهار داشت: در سال گذشته از سوی واحد شهرسازی منطقه سه شهرداری قزوین ۳۹۹ پروانه ساختمانی و ۳۹۳ پایان کار ساختمانی صادر شده است.
وی با بیان اینکه در این مدت بیش از ۳۰۰ هزار مترمربع متراژ صدور پایان کار ساختمانی بوده است، افزود: در این مدت هم ۳۲ مورد پروانه ساختمانی اصلاح و گسترش شده است.
مدیر منطقه سه شهرداری قزوین بیان کرد: در این مدت هم که ۳۹۹ پروانه ساختمانی صادر شده، به متراژ بیش از ۲۳۰ هزار مترمربع است.
فدایی فر یادآور شد: واحد شهرسازی این منطقه در سال گذشته دو هزار و ۷۷۲ مورد مکاتبات اداری داشته است.
این مسؤول تهیه ۴۹۸ مورد دستور نقشه، چهار هزار و ۱۱۵ مورد استعلام از دفترخانه و ۴۸۶ مورد نقشه های تأیید شده را از عملکرد واحد شهرسازی منطقه سه شهرداری قزوین در سال ۹۵ عنوان کرد.

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان تاکستان منصوب شد

[ad_1]

۱۰ April 2017 | 2:08 pm

قزوین- طی حکمی از سوی مسعود حق لطفی مدیر کل راه و شهرسازی، آرش طاهریان به عنوان سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان تاکستان منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، مدیر کل راه و شهرسازی طی حکمی آرش طاهریان را به عنوان سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان تاکستان منصوب کرد.
در بخشی از متن این حکم آمده است: نظر به تخصص و تجربه های ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم به عنوان سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان تاکستان منصوب میگردید.
آرش طاهریان با مدرک کارشناسی شهرسازی دارای پنج سال تجربه کاری در بخشهای مختلف شهرسازی و املاک این اداره کل است.
گفتنی است با توجه به انتزاع راهداری از اداره کل راه و شهرسازی این انتصاب برای تصدی پست ریاست اداره راه و شهرسازی شهرستان تاکستان صورت گرفته و سعید رحمانی نیز ریاست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان تاکستان را بر عهده دارد.

اخبار پیشنهادی:

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  آغاز مراسم روز ملی فناوری هسته ای با حضور روحانی

  [ad_1]

  ۹ April 2017 | 2:45 pm

  مراسم روز ملی فناوری هسته ای با حضور رئیس جمهور آغاز شد.
  به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز (یک شنبه) به مناسبت ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته ای در یازدهمین سالروز این مراسم در محل سالن اجلاس سران حاضر شد.
  در این مراسم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه، حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت ها، شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور و تعدادی از مسئولان کشوری و لشکری، خانواده شهدای هسته ای و سفرای خارجی حضور دارند.
  بهره برداری از مرکز تولید و توسعه رادیوداروهای سیکلوترون در استان البرز، پروژه خردایش و پرعیارسازی سنگ اورانیوم و احداث مرکز بومی پرتودهی صنعتی در قزوین توسط رئیس جمهور از طریق ویدئوکنفرانس از برنامه های این مراسم است.
  همچنین روحانی پیش از آغاز این مراسم در نمایشگاهی از ۴۰ دستاورد دیگر سازمان انرژی اتمی بازدید کرد.

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  هزینه های فنی ساخت مسکن در کشور ما بالاست

  [ad_1]

  ۹ April 2017 | 2:55 pm

  مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در نشست مشترک با انبوه سازان، فعالان و صاحب نظران بخش مسکن استان قزوین گفت: حوزه مسکن از جمله بخش هایی است که می تواند ایجاد اشتغال نماید و اندیشمندان و صاحب نظران بخش خصوصی باید برای تحقق این هدف در کنار دولت قرار گیرند.

  مسعود حق لطفی در این جلسه با اشاره به نامگذاری سال به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال گفت: موضوع اشتغال به ویژه اشتغال جوانان و متخصصان از جمله اولویت ها و موارد مهم است، ولی باید در نظر داشته باشیم که منظور از ایجاد اشتغال، شغل های موقتی و ناپایدار که باعث از بین رفتن بسترهای کاری مناسب هم می شود، نیست.
  وی افزود: پیش از هر چیز باید بدانیم که امروز کجا ایستاده ایم تا بتوانیم راه درست حرکت به سوی فردا را برای خود ایجاد نموده و در مسیر آن حرکت کنیم.
  حق لطفی با اشاره به اینکه شناختن ظرفیت و توانمندی ها از جمله مهم ترین ابزارهای پیشرفت است، تأکید کرد: اندیشمندان، صاحب نظران و فعالان بخش خصوصی در بخش های مختلف، راهکارها و پیشنهادهای خود را جهت اجرایی شدن سیاست های نظام ارائه دهند چرا که آن ها از زاویه دیگری به موضوعات نگاه کرده و از دل جامعه حرف می زنند.
  دبیر شورای مسکن استان با بیان اینکه فعالان بخش مسکن می توانند نقش مؤثری در ایجاد رونق این حوزه داشته باشند، گفت: تحرک در حوزه ساخت وساز به تنهایی می تواند چندین بخش مهم دیگر را نیز به حرکت وا داشته و بسیاری از اهداف اشتغال و تولید را در کشور محقق نماید.
  حق لطفی با اشاره به اینکه در حال حاضر در کشورهای توسعه یافته از فناوری های نسل ۳ و ۴ جهت احداث ساختمان استفاده می شود، تأکید کرد: با وجود همهٔ پیشرفت هایی که در صنعت ساختمان در کشور ما صورت گرفته، هنوز هم هزینه های فنی احداث ساختمان به ویژه در بخش های معماری و نازک کاری در کشور ما بالاست.
  وی اضافه کرد: فعالان و انبوه سازان مسکن می توانند با ارائهٔ پیشنهادهای خود، بسترهای موردنیاز جهت بهره گیری از آخرین فناوری های نوین ساخت را فراهم نمایند.

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  مراسم روز ملی فناوری هسته ای با حضور روحانی آغاز شد

  [ad_1]

  ۹ April 2017 | 3:21 pm

  مراسم روز ملی فناوری هسته ای با حضور رئیس جمهور آغاز شد.

  حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز (یک شنبه) به مناسبت ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته ای در یازدهمین سالروز این مراسم در محل سالن اجلاس سران حاضر شد.
  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در این مراسم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه، حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت ها، شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور و تعدادی از مسئولان کشوری و لشکری، خانواده شهدای هسته ای و سفرای خارجی حضور دارند.
  بهره برداری از مرکز تولید و توسعه رادیوداروهای سیکلوترون در استان البرز، پروژه خردایش و پرعیارسازی سنگ اورانیوم و احداث مرکز بومی پرتودهی صنعتی در قزوین توسط رئیس جمهور از طریق ویدئوکنفرانس از برنامه های این مراسم است.
  همچنین روحانی پیش از آغاز این مراسم در نمایشگاهی از ۴۰ دستاورد دیگر سازمان انرژی اتمی بازدید کرد.

  اخبار پیشنهادی:

   [ad_2]

   لینک منبع
   بازنشر توسط urbanity.ir

   قراردادهای واگذاری اراضی مسکونی در قزوین تعیین تکلیف می شود

   [ad_1]

   ۸ April 2017 | 5:23 pm

   قزوین- مدیر املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین از تعیین تکلیف قراردادهای واگذاری اراضی مسکونی غیرفعال تا پایان سال ۹۶ خبر داد.

   سیدهادی ابراهیمی در گفتگو با ذاکرنیوز اظهار کرد: با توجه به بخشنامه سازمان ملی زمین و مسکن وزارت راه و شهرسازی مهلت اخذ پروانه و احداث بنا برای همه دارندگان قرارداد زمین مسکونی از سوی این اداره کل تا پایان سال ۹۶ تمدید شده است.
   وی در ادامه اضافه کرد: در این بخشنامه بر تعیین تکلیف قراردادهای واگذاری اراضی مسکونی که در سنوات گذشته منعقد و منجر به ساخت و ساز نشده تاکید شده است.
   سرپرست مدیریت املاک و حقوقی بیان کرد: همه دارندگان قراردادهای زمینهای مسکونی از سوی اداره کل راه و شهرسازی که مهلت اخذ پروانه و احداث بنای آن منقضی شده و تاکنون اقدامی برای احداث بنا نکرده اند، هر چه سریعتر نسبت به انجام اقدامات قانونی جهت اخذ پروانه از طریق شهرداری های مربوطه اقدام کنند.
   ابراهیمی با اشاره به اینکه این افراد باید پس از اقدام جهت اخذ پروانه، مراتب را به اطلاع مدیریت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی اطلاع دهند خاطرنشان کرد: با توجه به تمدید مهلت این بخشنامه تا پایان سال ۹۶، بدیهی است کسانی که تا پایان مهلت مقرر وضعیت اراضی خود را تعیین تکلیف نکنند قرارداد واگذاری آنها از درجه اعتبار ساقط می شود.

   [ad_2]

   لینک منبع
   بازنشر توسط urbanity.ir

   اشتغال پایدار با برنامه ریزی حساب شده محقق می شود

   [ad_1]

   ۸ April 2017 | 5:45 pm

   اشتغال پایدار با برنامه ریزی حساب شده محقق می شود

   به گزارش خبرنگار مهر ، مسعود حق لطفی ظهر شنبه در نشست مشترک با انبوه سازان، فعالان و صاحب نظران بخش مسکن استان قزوین با اشاره به نامگذاری سال به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید- اشتغال اظهار کرد: موضوع اشتغال به ویژه اشتغال جوانان و متخصصان از جمله الویت ها و موارد مهم است، ولی باید در نظر داشته باشیم که منظور از ایجاد اشتغال، شغل های موقتی و ناپایدار که باعث از بین رفتن بسترهای کاری مناسب هم می شود نیست.
   وی افزود: پیش از هر چیز باید بدانیم که امروز کجا ایستاده ایم تا بتوانیم راه درست حرکت به سوی فردا را برای خود ایجاد کرده و در مسیر آن حرکت کنیم.
   حق لطفی با اشاره به اینکه شناختن ظرفیت و توانمندی ها از جمله مهمترین ابزارهای پیشرفت است، تاکید کرد: اندیشمندان، صاحب نظران و فعالان بخش خصوصی در بخش های مختلف، راهکارها و پیشنهادهای خود را جهت اجرایی شدن سیاست های نظام ارایه دهند چرا که آنها از زاویه دیگری به موضوعات نگاه کرده و از دل جامعهحرف می زنند.
   دبیر شورای مسکن استان با بیان اینکه فعالان بخش مسکن می توانند نقش موثری در ایجاد رونق این حوزه داشته باشند گفت: تحرک در حوزه ساخت و ساز به تنهایی می تواند چندین بخش مهم دیگر را نیز به حرکت وا داشته و بسیاری از اهداف اشتغال و تولید را در کشور محقق کند.
   حق لطفی با اشاره به اینکه در حال حاضر در کشورهای توسعه یافته از فناوریهای نسل ۳ و ۴ جهت احداث ساختمان استفاده می شود، تاکید کرد؛ با وجود همه ی پیشرفت هایی که در صنعت ساختمان در کشور ما صورت گرفته؛ هنوز هم هزینه های فنی احداث ساختمان به ویژه در بخش های معماری و نازک کاری در کشور ما بالاست.
   وی اضافه کرد: فعالان و انبوه سازان مسکن می …

   اخبار پیشنهادی:

   اشتغال پایدار با برنامه ریزی حساب شده محقق می شود

   [ad_2]

   لینک منبع
   بازنشر توسط urbanity.ir

   پوسته وردپرس