قالب وردپرس

قزوين

ترافیک سنگین در آزادراه های تهران- کرج و کرج- قزوین و محور هراز۱۷ March 2017 | 3:05 pm

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: ترافیک در برخی مقاطع آزادراه های تهران- کرج و کرج- قزوین، همچنین محور چالوس در محدوده ساحلی «پل زنگوله» و تونل شماره ۵ و در محور هراز محدوده تونل «تکاور» سنگین و نیمه سنگین است.

تحریریه پارسینه:  وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: ترافیک در برخی مقاطع آزادراه های تهران- کرج و کرج- قزوین، همچنین محور چالوس در محدوده ساحلی «پل زنگوله» و تونل شماره ۵ و در محور هراز محدوده تونل «تکاور» سنگین و نیمه سنگین است.
ترافیک سنگین در برخی مقاطع آزادراه های تهران- کرج و کرج- قزوین و محور هراز
ترافیک در سایر محورهای کشور عادی و روان است و از نظر جوی در برخی محورهای استان های مازندران، گیلان و اردبیل، بارش برف و مه گرفتگی گزارش می شود.
برپایه این گزارش، محورهای شیراز- جهرم و مسیر رفت محور استهبان- نیریز به دلیل نبود ایمنی کافی تا اطلاع بعدی مسدود است.
مطابق اعلام سازمان هواشناسی امروز (جمعه) بارش باران در استان های لرستان، و شمال خوزستان پیش بینی می شود، اما از فردا بارش باران و برف را در شرق آذربایجان غربی و جنوب آذربایجان شرقی، همچنین بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و در ارتفاعات برف در استان های کردستان، کرمانشاه، شمال لرستان و زنجان و رگبار باران گاهی رعد وبرق در خراسان جنوبی شاهد خواهیم بود.

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

احداث موزه تاریخ تمدن جهان اسلام،گامی بلند برای بازنمایی هویت دیرین شهر قزوین/ قدردانی استاندار از وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح‌های بازآفرینی۲۳ February 2017 | 1:08 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، همتی استاندار قزوین که پیش‌ازاین مراسم در سیزدهمین همایش شهر و سیمای شهری و هشتمین همایش ملی توسعه شهری قزوین به ایراد سخنرانی پرداخت گفت: در اجرای طرح‌های بازآفرینی و احیای محلات و توسعه پایدار شهری باید مشارکت فکری و همراهی مردم و شهروندان و حفظ هویت تاریخی مناطق جدی گرفته شود.

دکتر همتی بیان کرد: تعیین شهر قزوین به‌عنوان پایلوت توسعه شهری افتخار بزرگی است که می‌تواند چشم‌انداز روشنی را برای این شهر تاریخی ترسیم کند.

همتی بیان کرد: باید در همه امور مردم را جدی بگیریم تا کارها به سامان برسد و فعالیت‌ها سرعت یابد و در توسعه پایدار شهری هم لازم است از ایده و اندیشه‌های مردم و ساکنان محلات به‌خوبی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد:با همکاری راه و شهرسازی و شهرداری قزوین مطالعه احیای دو محله تاریخی قزوین آغازشده که امیدواریم به نتایج خوبی در این زمینه دست‌یابیم.

همتی بیان داشت:در کهن شهر قزوین میان محلات و چیدمان خانه‌ها و مسیرهای تردد مانند یک موجود زنده ارتباط برقرار است که این موضوع هویت تاریخی، مذهبی و اجتماعی این دیار را می‌رساند.

استاندار قزوین عنوان کرد:شاخص‌های تعریف‌شده در توسعه پایدار شهری باید بومی‌سازی شود و با بهره‌گیری از مشارکت مردم سرعت عملیاتی شدن طرح‌ها و نتیجه‌بخش بودن آن‌ها تضمین می‌شود.

وی اظهار داشت: در روند توسعه شهرها نباید هویت تاریخی، فرهنگی و اجتماعی محلات و شهر دچار آسیب شده و از بین برود.

همتی بیان کرد: در محله‌های سردار و دیمج باوجود بیش از ۱۱ اثر تاریخی کار ارزشمندی کلید خورده است که امیدواریم الگوی خوبی در توسعه پایدار شهری و حفظ هویت‌های تاریخی و ملی باشد.

همتی همچنین در مراسم رونمایی از سنگ بنای موزه تاریخ تمدن جهان اسلام در قزوین ضمن قدردانی ویژه از پیگیری و حمایت دکتر ایزدی معاون وزیر راه و شهرسازی برای اجرای این طرح در شهر قزوین با توجه به درخواست سایر شهرها، گفت: این موزه به‌حق در قزوین جای گرفته و امیدواریم به بهره‌گیری از این فرصت پیش‌آمده بتوانیم گام‌های بلندی در بازآفرینی شهر کهن قزوین برداریم.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

افتتاح آزادراه منجیل – رودبار۱۷ March 2017 | 4:10 pm

با حضور معاون اول رئیس جمهور و معاون وزیر راه و شهرسازی ۳.۲ کیلومتر از آزاد راه منجیل – رودبار به بهره برداری رسید.
به گزارش  ا یلنا از رشت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی ۳ هزار و ۲۰۰ متر از آزادراه منجیل- رودبار در امتداد آزادراه رشت- قزوین به بهره برداری رسید.
خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه آزادراه منجیل- رودبار یکی دیگر از پروژه های اولویت دار منتهی به شمال کشوراست، گفت: محور قزوین- رشت به طول ۱۲۷ کیلومتر در سال های گذشته به بهره برداری رسیده است و آزادراه منجیل- رودبار به طول ۱۱ کیلومتر در ادامه آن موجب گشایش گلوگاه ترافیکی منطقه شده بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که هم اکنون ۳.۲ کیلومتر از این محور به افتتاح رسید، ادامه داد: این بخش از مسیر یکی از سخت ترین، فنی ترین و تخصصی ترین پروژه های اجرا شده در کشور است که دارای ۵ دستگاه تونل به طول ۳ هزار و ۲۰۰ متر و ۵۳۴ متر پل است که در عرض یک سال و نیم احداث شده است.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

ریل باس قزوین- تهران بهترین انتخاب برای مسافران/ ایجاد ایستگاه راه‌آهن در ۴ شهر در صورت افزایش تقاضای سفر۲۵ February 2017 | 4:27 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، بهنام ملکی گفت: تاکنون به دلیل ضعف در اطلاع رسانی به شهروندان به شکل مطلوب از این ظرفیت استفاده نشده است.

وی اظهار کرد: مکاتبه‌هایی با مدیرکل راه‌آهن شمال غرب در خصوص افزایش تعداد حرکت قطارهای ریل باس به مقصد قزوین – تهران و بالعکس و همچنین تأسیس ایستگاه‌های راه‌آهن در محمدیه، شریف‌آباد، بیدستان و اقبالیه صورت گرفته است.

ملکی اضافه کرد: مدیرکل راه‌آهن شمال غرب کشور، ایجاد ایستگاه و افزایش ظرفیت بیشتر در این مسیر را منوط به بیشتر شدن مسافران دانسته است چرا که در حال حاضر ضریب اشغال صندلی‌های قطار این مسیر کمتر از ۲۵ درصد است و به لحاظ اقتصادی به صرف نیست.

ملکی با بیان اینکه توسعه خدمات ریل بأس کاهش آلودگی هوا، ضریب ایمنی بالاتر و کاهش چشمگیر هزینه و زمان را به دنبال دارد، افزود: معرفی خدمات ریلی و اطلاع رسانی به مردم به ویژه دانشجویان نقش بسیار پررنگی در افزایش ضریب اشغال صندلی‌ها و استفاده از فرصت‌های کم‌نظیر ریل باس دارد.

این مسئول گفت: نباید در اطلاع رسانی و الگوسازی برای استفاده از قطار به جای خودرو به عنوان یک وسیله نقلیه امن و کم آلاینده کوتاهی کرد.

وی در پایان بیان کرد: ضرورت ترویج استفاده از قطار به جای خودرو شخصی مورد تأکید مدیریت ارشد استان نیز هست و امیدواریم با اطلاع رسانی در این زمینه شاهد رونق و شکوفایی تمام ظرفیت‌های ریلی استان قزوین باشیم.

قطار ریل باس مسیر قزوین-تهران روزانه ساعت‌های ۵ و ۱۵ دقیقه و ۶ و ۴۵ دقیقه صبح از قزوین به تهران و ساعت‌های ۱۵ و ۳۰ دقیقه بعدازظهر و ۱۹ عصر از تهران به قزوین حرکت می‌کند و در ایستگاه‌های آبیک، هشتگرد، کرج و شهر قدس نیز توقف دارد.

هزینه استفاده از قطار این مسیر برای هر نفر ۳۰ هزار ریال است.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تسهیل سفرهای نوروزی به شمال کشور۱۷ March 2017 | 4:17 pm

پدال نیوز- مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل گفت: در راستای تسهیل سفرهای نوروزی و با توجه به پرتردد بودن مسیرهای منتهی به شمال کشور ، ۵ هزار و ۸۷۰ متر تونل در این محورها تا پیش از ایام نوروز به بهره برداری می رسد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از میزان ، خیرالله خادمی از بهره برداری ۵هزار و ۸۷۰ متر تونل در محورهای فیروزکوه، هراز و آزادراه قزوین-رشت تا پیش از شروع سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: همچنین تا پیش از آغاز سفرهای نوروزی در مسیرهالی منتهی به شمال کشور، باند دوم بزرگراه فیروزکوه- قائم شهر به طول ۴۰ کیلومتر و آزادراه منجیل- رودبار به طول ۷٫۵ کیلومتر رفت و برگشت به بهره برداری می رسد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر افتتاح نزدیک به ۶ هزار متر تونل در این محور ها اظهار داشت: تونل آبشار در محور هزار به طول هزار و ۱۰۰ متر که هفته گذشته به بهره برداری رسید نقش موثری در روان سازی ترافیک در این محور دارد.
وی افزود: این تونل در گردنه آبشار واقع شده است و به علت سرمای شدید منطقه، حجم بالای آب های روان و سختی کار در مناطق کوهستانی یکی از نمونه های مثال زدنی است که با رعایت کلیه اصول و قواعد مهندسی و اجرای لایه های آب بند و سیستم های زه کشی در جداره و کف تونل به سرانجام رسید.
به گزارش شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل، خادمی افتتاح باند دوم بزرگراه فیروزکوه- قائم شهر را یکی دیگر از اقدامات مهم در روان سازی ترافیک نوروزی عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: این محور استان های جنوبی و مرکزی را از طریق تهران به استان مازندران و شمال شرق کشور متصل می کند و به دلیل وجود جاذبه های گردشگری، این استان ها همواره مقصد سفر …

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

آسانسورهای مسکن مهر استان قزوین هر چه زودتر گواهی استاندارد را دریافت کنند/ نصب بیش از ۱۶۰۰ آسانسور در ناحیه شهری مهرگان۲۷ February 2017 | 2:57 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، فریدون همتی در این جلسه که با حضور اعضای شورای مسکن در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد ضمن اشاره به تأکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اتمام عملیات ساختمانی واحدهای مسکن گفت: همه آسانسورهایی که تاکنون گواهی استاندارد و ایمنی دریافت نکرده‌اند هر چه زودتر برای دریافت آن اقدام کرده و تجهیزات خود را راه‌اندازی کنند.

وی افزود: عملیات نصب و راه‌اندازی آسانسور برای بلوک‌هایی که حتی یک خانواده هم در آن ساکن شده باید انجام شود.

استاندار با اشاره به اینکه تاکنون عملیات نصب ۱۶۶۰ آسانسور در ناحیه شهری مهرگان به اتمام رسیده عنوان کرد: اداره کل استاندارد و سازمان نظام‌مهندسی، موضوع مربوط به ایمنی و استاندار آسانسورهای مسکن مهر را پیگیری کرده و پیمانکاران و تعاونی‌ها را ملزم به راه‌اندازی آسانسور بلوک‌ها نمایند.

همتی با بیان این مطلب که آسایش و آرامش ساکنین مسکن مهر استان باید در اولویت برنامه‌های دستگاه‌های متولی و مرتبط قرار گیرد، تأکید کرد: با توجه به قرارگیری بزرگ‌ترین پروژه مسکن مهر کشور در ناحیه شهری مهرگان، فرماندار البرز با یک برنامه‌ریزی دقیق در کوتاه‌ترین زمان ممکن با استفاده از یک تیم کارشناسی، مشکلات کلی ناحیه شهری مهرگان را بررسی و اعلام کند تا هر چه زودتر حل‌وفصل شود.

استاندار در ادامه با انتقاد از وضعیت تعاونی‌های مسکن مهر که به تعهدات خود عمل نکرده‌اند از معاون عمرانی استانداری و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خواست با ارائه راهکاری نسبت به اعمال حاکمیت دولت در پروژه مسکن مهر برای تسریع در حل مشکلات ساکنان آن اقدام کنند.

همتی با تأکید بر اینکه مردم از مسئولین توقع دارند که مسائل و مشکلاتشان را در اسرع وقت حل کنند یادآور شد: نباید بگذاریم مردم با طولانی شدن روند حل مشکلاتشان دچار چالش شده و نسبت به دولت و نظام بی‌اعتماد شوند که این رویه به بروز پیامدهای دیگر منجر می‌شود.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

افتتاح آزادراه منجیل – رودبار۱۷ March 2017 | 9:31 pm

افتتاح آزادراه منجیل - رودبار

تین نیوز| با حضور معاون اول رئیس جمهور و معاون وزیر راه و شهرسازی ۳.۲ کیلومتر از آزاد راه منجیلرودبار به بهره برداری رسید.
به گزارش ایلنا از رشت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی ۳ هزار و ۲۰۰ متر از آزادراه منجیل- رودبار در امتداد آزادراه رشت- قزوین به بهره برداری رسید.
خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه آزادراه منجیل- رودبار یکی دیگر از پروژه های اولویت دار منتهی به شمال کشوراست، گفت: محور قزوین- رشت به طول ۱۲۷ کیلومتر در سال های گذشته به بهره برداری رسیده است و آزادراه منجیل- رودبار به طول ۱۱ کیلومتر در ادامه آن موجب گشایش گلوگاه ترافیکی منطقه شده بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که هم اکنون ۳.۲ کیلومتر از این محور به افتتاح رسید، ادامه داد: این بخش از مسیر یکی از سخت ترین، فنی ترین و تخصصی ترین پروژه های اجرا شده در کشور است که دارای ۵ دستگاه تونل به طول ۳ هزار و ۲۰۰ متر و ۵۳۴ متر پل است که در عرض یک سال و نیم احداث شده است.

اخبار پیشنهادی:

افتتاح آزادراه منجیل - رودبارلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اصلاح چرخه کار صدور مجوز معادن شن و ماسه با هدف رعایت ملاحظات زیست‌محیطی/ تسریع روند رسیدگی به درخواست احداث گلخانه و تأسیسات جانبی۲۸ February 2017 | 8:33 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، در یازدهمین جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان که به ریاست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و دبیری مدیرکل راه و شهرسازی استان تشکیل شد، چرخه صدور مجوز برای معادن شن و ماسه اصلاح شد.

مدیر شهرسازی و معماری این اداره کل در این خصوص گفت: از این پس به جهت رعایت ملاحظات زیست‌محیطی، رعایت حرایم رودخانه‌ها و رعایت دسترسی مناسب برای این واحدها، چرخه کار صدور مجوزهای معادن شن و ماسه اعم از استقرار در اراضی ملی و مستثنیات، مطابق با سایر درخواست‌های اشخاص خصوصی در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی تصمیم‌گیری گردد.

محسن اسماعیلی با اشاره به موضوع دیگر موردبحث در این کارگروه که به منظور تسریع در رسیدگی به موضوعات درخواست احداث گلخانه و تأسیسات جانبی آن در سطح استان مطرح گردیده عنوان کرد: مقرر شد رسیدگی به این نوع درخواست‌ها، در خارج از محدوده مجموعه شهری و حریم شهرهای مرکز شهرستان‌های آبیک و تاکستان و فاصله ۳۰۰ متری محدوده شهری بوئین‌زهرا، به مساحت حداکثر ۱۰۰ مترمربع تا پایان شهریور سال ۹۶ به جهاد کشاورزی استان تفویض گردد.

وی اضافه کرد: بر این اساس مدیریت امور اراضی استان راسا به این نوع درخواست‌ها رسیدگی نموده و پس از طرح در کمیسیون تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، موضوع را به مراجع صدور پروانه ابلاغ می‌نماید.

اسماعیلی با اشاره به سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی برای اعتلای محیط‌زیست در راستای افزایش کیفیت زندگی گفت: توجه به مسائل زیست‌محیطی به جهت ضرورت حفظ سلامت مردم از اساسی‌ترین محورهای تصمیم‌گیری در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی است.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

ترافیک نیمه سنگین در آزادراه های تهران-کرج-قزوین۱۸ March 2017 | 2:55 am

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: ترافیک در برخی مقاطع آزادراه های تهران- کرج – قزوین، همچنین محورهای چالوس- کرج و هراز نیمه سنگین است.

میهن امروز –  در سایر محورهای مواصلاتی کشور ترافیک عادی و روان است و از نظر جوی نیز در برخی محورهای استان های مازندران و اردبیل بارش باران و مه گرفتگی مشاهده می شود.
برپایه این گزارش، محورهای شمشک- دیزین واقع در استان های تهران و البرز، گنجنامه- تویسرکان در استان همدان، سی سخت- پادنا واقع دراستان کهگیلویه و بویراحمد، رودبار- کهنوج واقع در جنوب استان کرمان، رودبار- قلعه گنج واقع در جنوب استان کرمان، بستک- بندر خمیر واقع در استان هرمزگان، محور سروآباد – پاوه (محدوده گردنه تته) واقع در استان کردستان ، محور شیراز – جهرم در استان فارس و اولنگ- شاهرود واقع در استان هایگلستان و سمنان به دلیل نبود ایمنی کافی تا اطلاع ثانوی مسدودند.
همچنین پیش بینی های هواشناسی حاکی از بارش باران در استان کردستان و شمال استان خوزستان است.
فردا (شنبه) نیز بارش باران و برف در شرق استان آذربایجان غربی و جنوب آذربایجان شرقی، بارش باران همراه با رعد و برق در استان های کردستان، کرمانشاه و زنجان و در ارتفاعات همراه با برف پیش بینی می شود.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

برخورد با تخریب‌کنندگان باغستان سنتی قزوین در دستور کار قرار گرفت۱ March 2017 | 12:43 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، در پی شایعه آتش‌سوزی بخشی از باغستان سنتی قزوین علی فرخزاد معاون عمرانی استاندار به همراه اعضای شورای ساماندهی باغستان‌های سنتی قزوین در محل و محدوده موردنظر حاضر و از نزدیک در جریان واقعه و حادثه قرار گرفت.

فرخزاد معاون عمرانی استاندار در خصوص این موضوع اظهار کرد: پس از بازدید از محل وقوع حادثه آنچه باید بدان اشاره کرد تا عموم شهروندان و مخاطبان در جریان اصل واقعیت قرار بگیرند این است که چیزی به نام آتش‌سوزی در محدوده باغستان سنتی حادث نشده اما با قطع تعدادی از درختان در این منطقه مواجه شدیم که مصداق تخریب باغستان است.

وی بیان کرد: اگر چه محدوده‌ای که درختان آن قطع شده بر اساس طرح جامع شهری تغییر کاربری اخذ کرده است اما طبق مصوبات کارگروه هیچ‌یک از درختان نباید قطع می‌شد و این حرکت کاملاً اشتباه و غیرقانونی بوده اگر نگوییم که رفتاری عمدی صورت گرفته است.

فرخزاد تصریح کرد: بر همین اساس با دستور استاندار و هماهنگی با دادستان مقرر شد با تخریب‌کنندگان باغستان اعم از آمرین و عاملین به شدت برخورد شود تا کسی به خود اجازه ندهد در آینده این رفتار مخرب و مغایر با ارزش‌ها و اصول انسانی و حقوق شهروندی را تکرار کند.

وی اظهار کرد: باغستان سنتی قزوین از دارایی‌های ارزشمند استان قزوین است که همه باید در جهت حفظ و احیاء آن تلاش کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، مدیران کل مدیریت بحران، دفتر امور شهری و روابط عمومی، مدیران کل جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، محیط‌زیست و راه و شهرسازی، شهردار قزوین و صدیقی عضو شورای شهر، طاهری رئیس سازمان همیاری شهرداری‌های استان از منطقه و محدوده موردنظر معاون عمرانی استاندار را همراهی می‌کردند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس