قالب وردپرس

فارس

آغاز پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های نوروزی ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای در فارس۲۰ February 2017 | 3:18 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس، علی یزدانی معاون حمل‌ونقل این اداره کل با اعلام این مطلب گفت: به منظور سهولت در تهیه بلیت‌های نوروزی ناوگان مسافری، پیش‌فروش غیرحضوری از ابتدای اسفندماه به مدت ۱۵ روز شروع شد و هم استانی‌ها می‌توانند از طریق اینترنت نسبت به تهیه بلیت خود اقدام نمایند.

وی افزود: پیش‌فروش حضوری بلیت‌ها نیز از ۱۵ اسفندماه توسط شرکت‌های مسافربری در همه مسیرها به مسافران عرضه خواهد شد.

معاون حمل‌ونقل جاده‌ای فارس نشانی اینترنتی تهیه بلیت‌های مسافری ناوگان را به نشانی www.fars.mosafer.ir و www.payaneh.ir اعلام کرد.

وی از شروع طرح جابجایی مسافران نوروزی ۹۶ از ۲۵ اسفند ۹۵ لغایت ۱۵ فروردین ۹۶ خبر داد و اضافه کرد: تمهیدات لازم در حوزه‌های مختلف بخش حمل‌ونقل مسافر، راهداری و ایمنی ترافیک در این ایام پیش‌بینی شده تا جابجایی و سفرهای نوروزی در کمال آسایش و ایمنی سفر انجام گردد.

یزدانی گفت: برای رضایت‌مندی و رفاه حال مسافران و ارتقاء سطح خدمات و سرویس‌دهی مناسب به مردم تمامی همکاران حوزه‌های حمل‌ونقل، راهداری و ایمنی و ترافیک در خدمت هموطنان عزیز می‌باشند و نظارت ویژه‌ای توسط کارکنان این اداره کل مستقر در ستاد پایانه‌های مسافربری استان بر فعالیت شرکت‌ها و ناوگان مسافربری صورت می‌گیرد و پیامک ۳۰۰۰۱۴۳ آماده دریافت پیشنهاد‌ها و شکایات و انتقادات مردمی در این خصوص است.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

کریدور غرب کشور کیفیت زندگی ساکنان این منطقه را بهبود می بخشد.۱۷ March 2017 | 5:17 pm

دریافت خبر : جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۷

کریدور غرب کشور کیفیت زندگی ساکنان این منطقه را بهبود می بخشد.

تین نیوز| وزیر راه و شهرسازی کریدور غرب کشور را موجب توسعه اقتصادی و افزایش امنیت کشور دانست.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، عباس آخوندی در حاشیه بهره برداری از قطعه یازده کریدور غرب کشور در کرمانشاه گفت: راه ارتباطی اروپا به خلیج فارس از طریق کریدور شما به جنوب در غرب ایران می گذرد که از سمت مرز بازرگان شروع می شود و از میاندوآب، سنندج، کرمانشاه و خرم آباد می گذرد و در نهایت به بندر امام متصل می شود.
وی با بیان اینکه این کریدور کوتاه ترین محور شمال به جنوب ایران است، افزود: کریدور غرب کشور جمعیت زیادی را در خود جای داده است که در جهت توسعه ملی نقش بسیار مهمی دارد و این محور می تواند آینده ساکنان منطقه غرب کشور را از جهت بهبود کیفیت زندگی تضمین کند.
وزیر راه و شهر سازی خاطرنشان کرد: این کریدور از نظراقتصادی و امنیتی نیز برای کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و در آینده برای کریدور ریلی این منطقه نیز باید چاره ای اندیشیده شود.
آخوندی با بیان اینکه کرمانشاه در تقاطع کریدورهای شرق به غرب (از سمت تهران به مرز خسروی در قصرشیرین) و شمال به جنوب ایران قرار گرفته، تصریح کرد: این موضوع باعث شده که کرمانشاه در مرکزیت توسعه غرب ایران قرار گیرد و قطعا برکات این امر در آینده برای مردم استان کرمانشاه بیشتر ملموس خواهد شد.
وی همچنین به قطعه هرسین به نورآباد در کریدور غرب کشور اشاره کرد و گفت: این قطعه در گذشته مورد کم توجهی قرار گرفته بود که هم اکنون به صورت جدی در دستور کار وزارت راه قرار گرفته است و به صورت چند قطعه برای تحویل به پیمانکاران به مناقصه گذاشته شده است.

اخبار پیشنهادی:

کریدور غرب کشور کیفیت زندگی ساکنان این منطقه را بهبود می بخشد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

رضایت شغلی، محرک ایجاد انگیزه و افزایش بهره‌وری است۲۵ February 2017 | 7:30 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس، علیرضا سیاهپور مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس در ابتدای دوره ضمن خیرمقدم به مدعوین به دوره اهمیت توجه به رضایت شغلی و تأثیر آن بر نحوه انجام وظایف اداری توسط کارمندان را تشریح کرد.

وی با اشاره به افزایش حجم وظایف و فعالیت‌ها پس از ادغام استان‌ها در حوزه فعالیت‌های اداری و پشتیبانی بر اهمیت ایجاد انگیزه و نظام‌مند شدن هرچه بیشتر جنبه‌های تشویق کارکنان با هدف ارتقاء سطح بهره‌وری و همسویی هرچه بیشتر اهداف فردی در جهت اهداف سازمانی تأکید کرد.

وی ایجاد بستر و فراهم شدن شرایط و امکانات مختلف پیشرفت برای افراد را نمونه مواردی اعلام کرد که بر رضایت شغلی کارکنان مؤثر واقع خواهد شد. همچنین کیفیت روابط انسانی، محیط دارای برنامه و جو دوستانه و شاداب، ضریب تحقق اهداف سازمانی را چند برابر می‌کند.

سیاهپور در ادامه این گردهمایی با اشاره به ظرفیت و توانمندی‌های استان فارس در حوزه‌های مختلف به سیمای راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اشاره کرد و گفت: فارس با ۲۴ هزار کیلومتر مربع (حدود ۷/۵ درصد کشور) دارای جمعیتی بالغ بر ۵ میلیون نفر است که در ۲۹ شهرستان جای گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: طول راه‌های استان ۲۰۵۰۰ کیلومتر و طول راه‌های همسنگ ۴۹۰۰۰ کیلومتر و دارای دو اداره کل، دو قرارگاه پلیس‌راه شمال و جنوب و رتبه برتر در تولیدات و محصولات باغی، دامی، زراعی و مواد معدنی را داراست.

سیاهپور ضمن تأکید بر سهم ۹۶ درصدی حمل‌ونقل کالا و مسافر استان از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: فارس در حوزه گردشگری دارای ۳۰۰۰ اثر تاریخی است که ۴ اثر آن تاکنون در فهرست جهانی به ثبت رسیده، همچنین قطب پزشکی جنوب کشور و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است.

سیاهپور تصریح کرد: استان فارس دارای ۲۳۲ شرکت فعال حمل‌ونقل کالا و ۳۷ هزار انواع وسایط نقلیه سنگین (رتبه اول کشور) و ۵۴ هزار راننده حرفه‌ای (رتبه نخست کشور) سالانه بیش از ۶/۲۲ میلیون تن کالا را به مقاصد مختلف حمل می‌کنند.

وی افزود: فارس دارای ۱۱۹ شرکت مسافربری و بالغ بر ۴ هزار و پانصد دستگاه انواع وسایط نقلیه عمومی است که سالانه ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر را به نقاط مختلف درون و برون استان جابه‌جا می‌کنند.

در حاشیه این کارگاه آموزشی، نشستی توجیهی به ریاست مهندس محمودی، مدیرکل دفتر منابع انسانی – پشتیبانی و رفاه با معاونین، رؤسا و کارشناسان ادارات منابع انسانی- پشتیبانی و رفاه ستادی و استان‌ها برگزار شد.

این جلسه برای توجیه شرایط جدید سازمانی پس از انتزاع معاونت راهداری از اداره کل راه و شهرسازی و ادغام این معاونت با اداره کل حمل‌ونقل و پایانه‌ها و تشکیل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس تشکیل شد.

محمودی در ابتدای این نشست گفت: به زودی چارت جدید سازمانی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس به تمامی مجموعه‌های اداری- ستادی و استانی ابلاغ می‌گردد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

مسیر توسعه ایران از "غرب کشور" می گذرد۱۷ March 2017 | 7:03 pm

مسیر توسعه ایران از "غرب کشور" می گذرد

تین نیوز| وزیر راه و شهرسازی از کریدور میاندوآب-کرمانشاه به عنوان کریدور توسعه غرب ایران یاد کرد و افزود: برای توسعه کشور و به ویژه غرب ایران باید برای برای احداث کریدور ریلی در این محور اقدام شود.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، عباس آخوندی امروز (۲۷ اسفندماه) در مراسم افتتاح کنارگذر غربی کرمانشاه با اشاره به شروع ساخت این پروژه از سال ۱۳۸۶، گفت: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته این پروژه امروز به طول ۲۳ کیلومتر به بهره برداری رسید که با افتتاح آن از ترافیک و تصادفات درون شهری کرمانشاه کاسته خواهد شد و ترافیک ترانزیتی عملا وارد شهر کرمانشاه نمی شود.
وی با بیان اینکه این کنارگذر بخشی از کریدور میاندوآب-کرمانشاه است، گفت: باید نگاه بلندتری به این کریدور داشته باشیم، زیرا بخش اعظم جمعیتی کشور در کوهپایه های زاگرس ساکن هستند و توسعه در این منطقه باید از اهداف مهم ملی باشد.
آخوندی تصریح کرد: نزدیکترین راه ارتباط اروپا با خلیج فارس ایران، کریدور شمال به جنوب غرب ایران است که از مرز بازرگان شروع شده و با عبور از میاندوآب، سنندج، کرمانشاه و خرم آباد به بندر امام (ره) می رسد.
وی افزود: علاوه بر کوتاهی مسیر، این محور بخش اعظم جمعیتی کشور را نیز داراست و در جهت توسعه ملی می تواند موجب اتصال ما به شبکه راه های منطقه ای و بین المللی باشد.
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: قطعا توسعه این محور می تواند بهبود کیفیت ساکنان آن را از هر جهت تضمین کند و باید فراتر از این ۲۳ کیلومتر را نگاه کنیم، زیرا این محور می تواند نقش ملی و فراملی داشته باشد.
آخوندی از بزرگراه میاندوآب-کرمانشاه به عنوان کریدور توسعه غرب ایران یاد کرد و افزود: …

اخبار پیشنهادی:

مسیر توسعه ایران از "غرب کشور" می گذردلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

رفع تصرف ۲۷۵ هزار و ۷۲ مترمربع از اراضی ملی در استان فارس۲۵ February 2017 | 11:42 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی فارس، سرهنگ عسکر پرتو فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی فارس گفت: ۲۷۵ هزار و ۷۲ مترمربع از اراضی ملی واقع در شیراز، روستای قلات، شاهپور جان، شهرستان استهبان، شهرستان زرین‌دشت و شهرستان بوانات به ارزش ۹۹ میلیارد و ۳۷۴ میلیون ریال رفع تصرف شد.

وی افزود: در راستای صیانت و حفاظت از اراضی ملی و حفظ حقوق بیت‌المال یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی فارس با حکم مقام قضایی اقدام به رفع تصرف و قلع و قمع این مقدار از اراضی ملی کرد و به دولت بازگردانده شد.

از شهروندان محترم درخواست می‌گردد قبل از هر گونه خریدوفروش اراضی در حریم و محدوده شهر، استعلامات لازم را از مراجع ذیصلاح به ویژه اداره کل راه و شهرسازی استان و ادارات شهرستان اخذ نمایند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

افتتاح بخشی از کریدور شمال به جنوب کشور۱۷ March 2017 | 7:11 pm

پدال نیوز- معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح بخشی از کریدور شمال- جنوب کشور در استان کرمانشاه خبر داد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایلنا، خیرالله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اظهار داشت : دقایقی پیش با حضور وزیر راه و شهرسازی کنارگذر غربی کرمانشاه به طول ۲۳ کیلومتر با ۴ تقاطع غیر هم سطح در ادامه تکمیل کریدور شمال- جنوب به افتتاح رسید.
وی با اشاره به ارزش ریالی این محور ادامه داد: کنارگذر غربی کرمانشاه با هزینه ۱۲۰۰ میلیارد ریالی امروز مورد بهره برداری قرار گرفت.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: محور کنارگذر غربی کرمانشاه به طول ۲۳ کیلومتر از محور شمال به جنوب کشور است و به عنوان یکی از دو کریدور دارای ردیف بودجه از سازمان برنامه و بودجه کشور در سطح ملی شناخته شده است.
وی تاکید کرد: تمام بارهای ترانزیتی استان های شمال غرب کشور به خصوص مرز بازرگان از طریق این کریدور به مناطق جنوبی کشور و آب های خلیج فارس منتقل می شود.
خادمی ادامه داد: با افتتاح این کنارگذر و انتقال ترافیک به آن، ایمنی راه ها افزایش می یابد و ترافیک مسیرهای موازی کاهش خواهد یافت. همچنین علاوه بر صرفه جویی در مصرف سوخت، مدت زمان سفر حداقل ۱۵ دقیقه کمتر می شود.

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

مهندسین جوان نیاز به حمایت ویژه دارند۲۵ February 2017 | 2:58 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، فیروز تکاور مدیرکل راه و شهرسازی فارس در همایش تجلیل از پیشکسوتان حرفه مهندسی و خانواده درگذشتگان که به همت سازمان نظام‌مهندسی استان فارس برگزار شده بود، گفت: ما باید مهندسین جوانی که از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل شدند و به عضویت سازمان نظام‌مهندسی پذیرفته می‌شوند و به دنبال اشتغال مناسب و مطلوب هستند را رها نکنیم و تشکل‌ها و صنوف مهندسی باید این‌ها را بکار بگیرند و از آن‌ها حمایت کنند.

وی بیان کرد: در بحث سازمان نظام‌مهندسی ساختمان پیشنهاد من این است که همه فعالیت‌های مهندسی را در سازمان نظام‌مهندسی سر و سامان دهیم و توزیع اشتغال، توزیع سهمیه‌ها و غیره تلاش شود و با مسئولین شهرداری نیز هماهنگ شود و تمام فعالیت‌های مهندسی واقعاً به سازمان نظام‌مهندسی منتقل گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی تصریح کرد: در بحث سهمیه‌ها چه در بخش اجرا و چه طراحی و نظارت از طریق نظام‌مهندسی به گونه‌ای توزیع شود که آرامش در بین جوان‌ها ایجاد گردد و از این رقابتی که به‌صورت آشفته و ناسالم شکل گرفته است در قالب شخصیت حقیقی، این نوع رقابت را سامان دهیم در قالب تشکل‌های عمومی و شرکت‌های پیمانکاری و مشاور و بحث رقابت‌های حقوقی، متناسب با شأن مهندسین باشد.

تکاور در خصوص اشتغال‌زایی مهندسین جوان نیز اضافه کرد: ما هم در اداره کل راه و شهرسازی تلاش می‌کنیم که فعالیت‌ها را اعم از فعالیت‌های خرد و کلان را به بخش خصوصی در قالب شرکت‌های پیمانکاری و مشاورین واگذار کنیم و همچنین تلاش خواهیم کرد که کارهایی را که نیاز به تجربه چندانی ندارد را به مهندسین جوان در قالب شرکت‌ها و مشاورین واگذار کنیم که بخشی از مشکل اشتغال جوانان را حل نماییم.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بهره برداری از بزرگراه کنارگذرغربی کرمانشاه با حضور وزیر۱۷ March 2017 | 7:11 pm

پدال نیوز- بزرگراه کنارگذر غربی کرمانشاه (قطعه ۱۱ بزرگراه میاندوآب – کرمانشاه) روز جمعه با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا، طول بزرگراه کنارگذر غربی کرمانشاه ۲۳ کیلومتر است و برای بهره برداری از آن یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
این پروژه که کار ساخت آن از سال ۸۶ آغاز شده بخشی از محور شمال به جنوب کشور است و تمامی بار ترانزیتی استان های شمال غرب کشور بخصوص مرز بازرگان از طریق این کریدور به مناطق جنوبی کشور و آب های خلیج فارس حمل می شود.
همچنین این مسیر علاوه بر تسهیل در ترافیک کالا و مسافر، به دلیل عبور از دامنه های زاگرس دارای جاذبه توریستی و گردشگری است .
افزایش ایمنی راه و بهبود کیفیت خدمات سفر، کاهش ترافیک، کاهش مصرف سوخت و ترافیک درون شهری، کاهش تلفات و تصادفات جاده ای و کاهش ۱۵ دقیقه ای زمان سفر از جمله مزایای بزرگراه کنار گذر غربی کرمانشاه است.
برای احداث این پروژه ۵۷ هزار متر مکعب بتن ریزی شده و ۲۰۰ هزار تن آسفالت نیز به کار رفته است.

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تعداد سامانه‌های فعال هوشمند استان فارس به ۱۳۶ سامانه رسید۱ March 2017 | 8:25 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس، طی مراسمی ویژه با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی، مهندس کشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور و جمعی از مسئولین دستگاه‌های اجرایی ذیربط و فرماندهان انتظامی در امر سیاست‌گذاری، ساماندهی و نظارت بر امور ترافیک و حمل‌ونقل جاده‌ای از طریق سیستم ویدیو کنفرانس و ارتباط مستقیم با استان فارس ۷۹ سامانه هوشمند کنترل سرعت و ثبت تخلف در سطح راه‌های مواصلاتی استان فارس همزمان با سراسر کشور به بهره‌برداری رسید.

این آیین در استان فارس با حضور مهندس رضاییان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، سرهنگ احمدی فرمانده پلیس‌راه انتظامی شمال استان فارس، علیرضا سیاهپور مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس، اعضای شورای ترافیک، حمل‌ونقل و سیاست‌گذاری ایمنی راه‌های استان فارس و جمعی از مسئولین ذیربط برگزار شد.

سیاهپور در آیین بهره‌برداری همزمان از این سامانه‌های هوشمند گفت: با راه‌اندازی ۷۹ سامانه مذکور (به‌عنوان رتبه نخست کشور در تعداد سامانه‌های هوشمند قابل بهره‌برداری در مراسم امروز) تعداد سامانه‌های هوشمند ثبت تخلف و کنترل سرعت جاده‌ای استان فارس به ۱۳۶ سامانه خواهد رسید.

وی با اشاره به چگونگی سطح توزیع این سامانه‌ها در محورهای استان افزود: تعداد ۲۴ سامانه در محور شیراز – فسا – داراب، ۱۶ سامانه در محور شیراز-قائمیه-بوشهر-گچساران، ۹ سامانه در محور شیراز – اصفهان و ۳۱ سامانه در محور شیراز – فیروزآباد – لار به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر با فعالیت این سامانه‌ها ۱۴۰۰ کیلومتر از راه‌های مواصلاتی استان که غالباً در راه‌های شریانی قرار دارد، تحت پوشش قرار می‌گیرد.

وی یکپارچه‌سازی و بهینه‌سازی سیستم حمل‌ونقل، مدیریت، ایمن و روان‌سازی جریان ترافیک را از جمله اهداف راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند کنترل سرعت و ثبت تخلف جاده‌ای اعلام کرد و افزود: بهبود سطح ایمنی، کاهش تصادفات جرحی، فوتی، روان‌سازی ترافیک و بهبود برنامه‌ریزی حمل‌ونقل، اطلاع‌رسانی مناسب و به موقع به مسافران و کاربران جاده‌ای (قبل، حین و بعد از سفر) و ارتقا سطح فرهنگ ترافیکی عموم هموطنان از جمله مزایای راه‌اندازی این طرح اعلام کرد.

گفتنی است امروز به‌طور همزمان ۵۲۷ سامانه هوشمند ثبت تخلف در کل کشور افتتاح شد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

آخوندی:خرید ۲۰۰ هواپیمای جدید بزرگ ترین قرارداد تجاری ایران است۱۷ March 2017 | 9:12 pm

وزیر راه و شهرسازی گفت: با بهره گیری از امکانات پسابرجام قراردادهای بسیار مهمی در حوزه هوایی و خرید ۲۰۰ هواپیمای جدید از معتبرترین شرکت های دنیا تنظیم شده که در تاریخ ایران کم سابقه است.

عباس آخوندی ظهر امروز در جمع خبرنگاران از افتتاح و بهره برداری کمربند غربی کرمانشاه با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان خبر داد و اظهار داشت: این پروژه به عنوان بخشی از کریدور ملی زاگرس از نظر منابع انسانی و طبیعی از مهم ترین کریدورهای کشور است.
به گزارش افق نیوز، وزیر راه و شهرسازی اهمیت این کریدور را برای آینده کرمانشاه از نظر توسعه بسیار حیاتی ارزیابی کرد و گفت: از جنبه بین المللی این کریدور نزدیک ترین خط ارتباطی اروپا به سمت خلیج فارس است که از کرمانشاه عبور می کند.
آخوندی با اشاره به اینکه در این کریدور موقعیت کرمانشاه یک موقعیت بسیار استراتژیک و با اهمیت است، افزود: بخشی از این کریدور از میاندوآب تا کرمانشاه که نزدیک به ۴۵۰ کیلومتر بزرگراه و آزادراه است در قطعات مختلف در حال اجرا و به پیمانکار واگذار شده است و امید داریم این پروژه به سرعت پیش برود زیرا این پروژه نقش مهمی در توسعه کرمانشاه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه این پروژه کمک بسیار زیادی در جهت افزایش رفاه مردم کرمانشاه خواهد کرد، بیان کرد: از جمله ویژگی های برجسته این طرح روان شدن ترافیک عبوری شهر کرمانشاه و حفظ محیط زیست است.
وزیر راه و شهرسازی جایگاه این کریدور را از جهت ملی و حمل و نقل بسیار مهم و حیاتی دانست و اظهار کرد: از نظر تاریخ تمدن شهری بخش مهمی از تمدن ایران به واسطه این کریدور شکل گرفته و از لحاظ جمعیتی، منابع طبیعی، امکانات توسعه ای، منابع نیروی انسانی و تاریخ تمدن در منطقه یکی از مهمترین کریدورهای ایران در طول قرن های اخیر ایران است.
وی با اشاره به اینکه از این طریق محور هرسین ـ نوآباد ـ خرم آباد به بنادر جنوب ایران وصل می شود، عنوان کرد: کرمانشاه در کانون دو کریدور شرق- غرب و شمال ـ جنوب قرار دارد که با تکمیل این دو کریدور این موضوع در توسعه کرمانشاه موثر خواهد بود.
آخوندی با اشاره به اهمیت مسیر این کریدور به سمت جنوب گفت: امید داریم با اجرای این پروژه ۳۰ کریدور بزرگراهی از کرمانشاه به سمت خرم آباد ایجاد شود که شهروندان کرمانشاهی بتوانند علاوه بر مسیرتردد خود از قصرشیرین و خسروی به مرز عراق از طریق مسیر خرم آباد بتوانند به بنادر جنوب دسترسی مستقیم داشته باشند.
 وی با بیان اینکه متأسفانه بخشی از این کریدور که در ۶۰ کیلومتر بین هرسین و خرم آباد است به فراموشی سپرده شده است، گفت: در این زمان باید به این بخش از کریدور نیز اهمیت داده و این قطعه از کریدور را نیز به پیمانکار تحویل دادیم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه کرمانشاه مانند نگینی در منطقه غرب کشور می درخشد، بیان کرد: از لحاظ وضعیت راه آهن خوشبختانه از کرمانشاه تا ملایر بیش از ۱۷۰ کیلومتر ریل گذاری انجام شده و ریل گذاری و ساخت تا ایستگاه فیروزان تمام شده است.
وی با اشاره به اینکه از سمت فیروزان به سمت کرمانشاه در پنج کارگاه ریل گذاری در حال انجام است، افزود: از محور فیروزان تا گاماسیاب نیز سه کارگاه ریل گذاری در حال انجام فعالیت و در کل پروژه راه آهن غرب کشور با سرعت خوبی در حال انجام است.
آخوندی حوزه هوایی را از نظر سطح ملی و منطقه ای بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: در سطح منطقه ای برای کرمانشاه پروژه های مهمی در دست اقدام است که هواپیماها در فرودگاه اینشهرستان با ظرفیت باند پروازی گسترده تری بتواند نشست و برخاست داشته باشد.
وی از در نظر گرفتن اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای ارتقای وضعیت فرودگاه کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: مناقصه های این طرح برگزار شده و قراردادها در حال منعقد شدن است و امید داریم سطح خدمات رسانی در این حوزه از کرمانشاه افزایش یابد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره اینکه هفته ای ۱۲۰ پرواز به سمت کرمانشاه در حال انجام است، عنوان کرد: این رقم بسیار خوبی است و نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه با بهره گیری از امکانات پسابرجام قراردادهای بسیار مهمی در حوزه هوایی و خرید ۲۰۰ هواپیمای جدید از معتبرترین شرکت های دنیا تنظیم شده که در تاریخ ایران کم سابقه است، بیان کرد: این بزرگترین قرارداد تجاری ایران است و با هدف دریافت خدمات هوایی بهتر برای شهروندان منعقد شده است.
آخوندی با اشاره به اینکه از مجموع ۶۰ فرودگاه کشور تنها ۹ فرودگاه بیش از ۸۰ درصد خدمات پروازی کشور را برعهده دارند، گفت: یکی از اقدامات مهم در دستور کار بحث پروازهای منطقه ای است و راه اندازی ناوگان با هواپیماهای کوچک با هدف دسترسی مرم کشور به سرویس خدمات هوایی در دستور کار اصلی قرار دارد و امید داریم تا سال آینده این طرح به بهره برداری برسد.
وزیر راه و شهرسازی از رشد چشمگیر در صنعت حمل و نقل کشور خبر داد و اظهار کرد: امسال در ایام نوروز ۵۰ میلیون صندلی برای سفرهای جاده ای مردم، سه میلیون و ۷۵۰ هزار صندلی پرواز در حوزه هوایی و یک میلیون و ۷۰۰ هزار صندلی در حوزه ریلی برای مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.
منبع: تسنیملینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس