قالب وردپرس

سيستان و بلوچستان

سه طرح راهسازی در خاش به بهره برداری رسید

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 3:54 pm

به گزارش هامون پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، این طرح با حضور معاون محترم امور عمرانی استانداری،مسعود مالکی مدیر کل راه و شهرسازی استان، فرماندار محترم شهرستان خاش و مسئولین و معتمدین شهرستان خاش افتتاح گردید.
مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: این سه طرح شامل تقاطع غیر همسطح، کنارگذر در محله قلندرزهی ها و جاده روستایی اسماعیل آباد ـ عباس آباد خاش است .
مسعود مالکی اظهار داشت: برای اجرای این طرح ها افزون بر ۴۷ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

عبور دوسوم کشتی‌های نفتی جهان از محدوده بندر چابهار/ اجلاس بنادر حوزه اقیانوس هند؛ فرصت طلایی برای معرفی ظرفیت‌های بندر چابهار

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 8:05 am

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «اکبر ترکان» در نشست خبری اجلاس همکاری مناطق آزاد حوزه اقیانوس هند (آیورا) که عصر امروز (یکشنبه ۲۶ اردیبهشت) در محل دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد، ابراز امیدواری کرد با برگزاری این اجلاس، بنادر و مناطق آزاد حوزه اقیانوس هند نقش مهمی در روابط بین کشورهای این حوزه ایفا کنند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: منطقه آزاد چابهار با احداث سالن نمایشگاهی، سالن اجتماعات و تامین زیرساخت‌های لازم، خود را برای حضور سران ۲۶ کشور حاشیه اقیانوس هند و برگزاری اجلاس آیورا تجهیز کرده است و می‌تواند محور مهم همایش های بین المللی باشد و نقش بین المللی خود را به خوبی ایفا کند.

مشاور رئیس جمهوری ادامه داد: در حوزه اقیانوس آرام کشورهایی مانند چین، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا و در حوزه اقیانوس هند ۲۶ کشور که ایران، هندوستان، اندونزی، بنگلادش و آفریقای جنوبی با دو میلیارد نفر جمعیت عمده ‌رین آن کشورها در منطقه هستند، نقش اساسی در اقتصاد جهان بازی می‌کنند.

ترکان برگزاری اجلاس اقیانوسیه را موجب افزایش سطح همکاری کشورهای شرکت کننده دانست و افزود: «آیورا» بستری است که کشورهای عضو باید از آن به منظور ایجاد تجارت بین‌المللی، ترویج سرمایه گذاری و تجارت بین‌المللی و رسیدن به رشد اقتصادی پایدار و بازار محور بهره بگیرند.

وی گسترش مناسبات تجاری، صلح آفرینی و سرمایه‌گذاری را از جمله اهداف اجلاس اقیانوسیه دانست و افزود: عبور یک سوم کشتی‌های تجاری و دو سوم کشتی‌های نفتی جهان از اقیانوس هند، فرصت مناسبی را برای توسعه بندر چابهار و توسعه تجارت فراهم کرده است.

مشاور رئیس جمهوری افزود: آیورا باید به دنبال ایجاد توافق‌نامه تجارت ترجیحی برای منطقه باشد تا دسترسی به بازارهای جهانی را از طریق حذف موانع برای تجارت و سرمایه گذاری فراهم کند.

وی با تاکید بر ایجاد زمینه‌های لازم برای فعالیت سرمایه گذاران در کمترین زمان ممکن فراهم شده است، تسهیل در سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه بخش خصوصی در چابهار را یک ضرورت دانست.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اراده جدی مسئولان کشور برای توسعه زیرساخت های چابهار اظهار داشت: با تکمیل و احداث زیرساخت‌ها از جمله راه آهن، فرودگاه، جاده ترانزیتی و اجرای طرح های کلان پتروشیمی، فولاد، صنایع کوچک و بزرگ تحولات عظیمی در منطقه رخ خواهد داد.

ترکان از سرعت در اجرای طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد و گفت: به زودی ظرفیت تخلیه و بارگیری در آن به چند برابر فعلی افزایش پیدا می کند./

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

فراخوان دعوتنامه خرید سوله شبستان مصلی سیستان و بلوچستان

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 1:45 pm

تین نیوز | فراخوان دعوتنامه خرید سوله شبستان مصلی نیمروز توسط اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان در یک مرحله برگزار می شود.
تاریخ بازگشایی پاکات
۹ / ۳ / ۱۳۹۵ – نهم خرداد ماه یک هزار و سیصد و نود و پنج
مهلت ارسال پیشنهاد
۹ / ۳ / ۱۳۹۵ – نهم خرداد ماه یک هزار و سیصد و نود و پنج
مهلت دریافت اسناد
۲۹ / ۲ / ۱۳۹۵ – بیست و نهم اردیبهشت ماه یک هزار و سیصد و نود و پنج
تاریخ اعتبار پیشنهاد
۹ / ۶ / ۱۳۹۵ – نهم شهریور ماه یک هزار و سیصد و نود و پنج
محل دریافت اسناد
زاهدان میدان شهداء ادار …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بهره‌برداری از سه طرح راهسازی در سیستان و بلوچستان/ با هزینه ۴۷ میلیارد ریالی محقق شد

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 9:49 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، این طرح با حضور معاون محترم امور عمرانی استانداری،مسعود مالکی مدیرکل راه و شهرسازی استان، فرماندار محترم شهرستان خاش و مسئولین و معتمدین شهرستان خاش افتتاح شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: این سه طرح شامل تقاطع غیرهمسطح، کنارگذر در محله قلندرزهی‌ها و جاده روستایی اسماعیل آباد ـ  عباس آباد خاش است.

مسعود مالکی گفت: برای اجرای این طرح‌ها افزون بر ۴۷ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: تقاطع غیرهمسطح دارای ۵۰۰ متر پل روگذر، ۳۵۰ متر زیرگذر با ۱۱ متر عرض بوده که برای اجرای آن ۳۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی ادامه داد: برای ساخت کنار گذر شمالی تقاطع غیرهمسطح محله قلندرزهی‌ها نیز که به طول سه و نیم کیلومتر و عرض هفت متر است ۱۲ میلیارد ریال و برای ساخت جاده روستایی عباس آباد به اسماعیل آباد به طول پنج کیلومتر پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار صرف شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان ادامه داد: طرح تقاطع غیرهمسطح خاش از شاخص‌ترین طرح‌‌های منطقه خاش است که نقش مهمی در کریدور جنوب شرق به شمال در جهت ترانزیت و حمل و نقل کالا را در برمی‌گیرد و همچنین در کنترل ترافیک و کاهش تلفات ناشی از سوانح جاده‌ای داشت و ارتباط این شهرستان به شهرهای چابهار، زاهدان، ایرانشهر،سراوان، مهرستان و سیب سوران را تسریع می‌نماید.

مالکی گفت: با اجرای این طرح بخش بزرگی از مشکلات و حوادث رانندگی در شهرستان خاش مرتفع می‌شود.

در پایان از تلاش‌ها و پیگیری‌های دکتر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مالکی مدیرکل راه و شهرسازی استان و همت کارکنان شرکت راهسازی پاریز برای اجرایی شدن طرح تقاطع غیرهمسطح در این شهرستان توسط مردم فهیم و قدرشناس خاش از خادمین دولت به مردم تقدیر و تشکر شد.

خاش در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

۲۵۰ کیلومتر راه روستایی در جنوب سیستان و بلوچستان ساخته شد

[ad_1]

۱۵ May 2016 | 12:05 pm

به گزارش روز یکشنبه اداره کل راه و شهرسازی ایرانشهر، ایوب کرد اظهار داشت: این راههای روستایی به ترتیب در شهرستانهای ایرانشهر ۶۳ کیلومتر، نیکشهر ۵۷ کیلومتر، چابهار ۵۱ کیلومتر، دلگان ۱۶ کیلومتر، قصرقند و کنارک ۲۴ کیلومتر و سرباز ۱۵ کیلومتر اختصاص دارد.
وی گفت: این میزان راه روستایی با وجود عدم تامین اعتبار و تخصیص به موقع اجرا شده است.
سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور و به سبب گستردگی و طولانی بودن راههای ارتباطی دارای دو اداره کل راه و شهرسازی در شمال استان به مرکزیت زاهدان و جنوب به …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

در سال گذشته ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی احداث شده است

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 4:33 pm

تین نیوز | در سال گذشته ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستانهای جنوب استان سیستان و بلوچستان زیرسازی و روکش آسفالت شده است.
به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی ایرانشهر ایوب کرد اظهار داشت: در سال ۱۳۹۴ با هدف تکمیل شبکه راه های روستایی در شهرستانهای جنوب استان سیستان و بلوچستان۲۵۰ کیلومتر راه روستایی زیرسازی و روکش آسفالت و به بهره برداری رسیده است.
وی درخصوص میزان اجرای پروژه به تفکیک هر شهرستان چنین گفت : ایرانشهر ۶۳ کیلومتر ، نیکشهر ۵۷ کیلومتر ، چابهار۵۱ کیلومتر ، دلگان ۱ …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

شروع مجدد عملیات اجرای آسفالت سرد راههای روستایی شهرستان زهک

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 2:06 pm

رئیس اداره راه و شهرسازی زهک از شروع مجدد عملیات اجرای روکش آسفالت سرد راههای روستایی در شهرستان زهک خبر داد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، شفیعی مقدم افزود: با هدف محرومیت زدایی از مردم منطقه و بهره مندی آنها از نعمت راه ارتباطی مناسب از ابتدای سال ۹۴ تاکنون بیش از ۴۴ کیلومتر از راههای روستایی سطح شهرستان زهک بهسازی شده اند که از این مقدار حدود ۳۰ کیلومتر آن آسفالت شده است و مقداری از محورهای روستایی نیز جهت اجرای روکش آسفالت سرد در دستور کار قرار گرفته اس …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

آغاز مجدد عملیات اجرای آسفالت سرد راه‌های روستایی شهرستان زهک

[ad_1]

۱۲ May 2016 | 7:41 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان،رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان زهک اظهار داشتند: با هدف محرومیت زدایی از مردم منطقه و بهره مندی آنها از نعمت راه ارتباطی مناسب از ابتدای سال ۹۴ تا همکنون بیش از ۴۴ کیلومتر از راههای روستایی سطح شهرستان زهک بهسازی شده اند که از این مقدار حدود ۳۰ کیلومتر آن آسفالت شده است و مقداری از محورهای روستایی نیز جهت اجرای روکش آسفالت سرد در دستور کار قرار گرفته است . همچنین لازم به ذکر است اداره راه و شهرسازی شهرستان زهک در ۱۲ ماهه سال ۹۴ بیش از ۱۵ کیلومتر اجرای روکش آسفالت سرد راههای روستایی داشته که با تامین اعتبار لازم جهت خرید مصالح روند اجرایی این مهم نیز برای ادامه عملیات تسهیل می گردد.

ایشان ادامه دادند: احداث راه های آسفالته علاوه بر راحتی عبور و مرور روستاییان، کاهش زمان سفر، کاهش مصرف سوخت و استهلاک وسائط نقلیه، باعث تسریع در انتقال محصولات کشاورزی و دامی به مراکز فروش و در نتیجه درآمد زایی بیشتر برای آنها را نیز به دنبال دارد.

شفیعی مقدم در پایان افزودند: به همت کارکنان خدوم اداره راه و شهرسازی شهرستان زهک در سال ۹۴ توانستیم به اهدافی دست یابیم که بخشی از این عملکرد به شرح ذیل می باشد:

 • بهسازی و اجرای آسفالت تعریض محور زهک – زابل به عرض ۲/۲ متر و به طول ۲۶ کیلومتر.
 • لکه گیری بیش از ۵۹۵۵ متر مربع از سطح آسفالت راههای حوزه شهرستان زهک.
 • حمل بیش از ۶۹۴۱۹ متر مکعب ماسه بادی از سطح محورهای ۱۹ روستا و بازگشایی نقاط ماسه گیری که توسط طوفان شن و ماسه مسدود شده بودند.
 • ساخت ۲۲ دستگاه پل لوله ای و یک دستگاه پل دالی به دهانه ۷ متر برای تسهیل تردد در محورهای ۱۲ روستا.
 • نصب ۱۷۰۰ متر گاردریل در بزرگراه زهک – کفتارگی.
 • نصب ۱۲۹۱ عدد تابلو اخباری، انتظامی و مسیر نما و ۵۶ متر مربع تابلو اطلاعاتی در محورهای مواصلاتی سطح حوزه شهرستان.
 • نصب ۲۷۲ متر حفاظ جهت ایمن سازی محل پلهای بزرگ و خطر آفرین محورهای مواصلاتی سطح حوزه شهرستان.
 • رنگ آمیزی ۶۶۲ متر مربع از حفاظ پلهای موجود در محورهای مواصلاتی سطح حوزه شهرستان.
 • تسطیح و رگلاژ ۹۰ کیلومتر از جاده های  خاکی و شنی روستایی سطح حوزه شهرستان طی ۴ مرحله جمعا به طول ۳۸۰ کیلومتر.
 • نصب و تعمیر بیش از ۲۵ عدد چراغ چشمک زن.
 • اصلاح شیب شیروانی ۴۱۱ کیلومتر از راههای حوزه شهرستان زهک.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

لزوم اعمال محدودیت ترافیکی برای وسائط سنگین در محور خاش- میرجاوه

[ad_1]

۱۱ May 2016 | 8:16 pm

تین نیوز | مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: باید برای جلوگیری از بروز تصادفات در محور خاش ـ میرجاوه محدودیت ترافیکی برای وسائط سنگین اعمال شود.
جلسه کمیته ایمنی و حمل و نقل پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات معاونت عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد، مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در این جلسه اظهار کرد: نقاط پرتصادف در محورهای جنوب و شمال سیستان و بلوچستان شناسایی شده و برای تأمین اعتبار به تهران ارسال شود.
مسعود مالکی افزود: به لحاظ جلوگیری آسیب جدی به سطح راه و عدم …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

برگزاری اولین جلسه کمیته ایمنی و حمل و نقل استان سیستان و بلوچستان در سال ۱۳۹۵

[ad_1]

۱۱ May 2016 | 9:38 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، قبل از ظهر امروز جلسه کمیته ایمنی و حمل و نقل در محل سالن اجتماعات معاونت عمرانی استانداری با حضور کلیه اعضاء تشکیل شد.

هدف از این جلسه بررسی عملکرد دستگاه‌ها در خصوص طرح نوروزی ۹۵ اعلام شد.

مسعود مالکی مدیرکل راه و شهرسازی استان اقدامات انجام شده در خصوص سفرهای نوروزی به شرح ذیل بیان نمود:

ـ ۳۵ اکیپ نوروزی با ۴۸۸ نفر از پرسنل راهدار در ۱۴ راهدارخانه و کشیک‌های سیار به مسافرین نوروزی خدمت‌رسانی کردند.

ـ ۱۴۱ ماشین خودرو سنگین و نیمه سنگین و سبک که از این مجموع ۴۱ دستگاه مجهز به سیستمgps  بودند.

ـ نصب ۲ هزار و ۳۰۰ عدد از تابلوهای ایمنی.

ـ ایجاد ۷ مورد برج نوری در نقاط پرحادثه

ـ تا اول اسفندماه ۹۴ در بحث کاهش تلفات از رتبه ۳۱ به رتبه سوم، و در اوایل سال ۹۵ به رتبه دوم ارتقاء پیدا کرد.

دیگر دستگاه‌های اجرایی گزارشات خود را در خصوص فعالیت‌های نوروزی اعلام کردند.

در پایان مصوب شد، نقاط پرتصادف شناسایی شده در جنوب و شمال استان جهت تأمین اعتبار به تهران ارسال شود. به لحاظ جلوگیری آسیب جدی به سطح راه  و عدم تصادفات متعدد در محور خاش ـ میرجاوه که یکی از راه‌های روستایی است محدودیت ترافیک برای وسائط سنگین برقرار شود و در مورد تردد احشام بخصوص شتر در محورهای مواصلاتی تعیین تکلیف جدی و قانونی شود.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس