قالب وردپرس

سيستان و بلوچستان

جابجایی ۳۸هزار مسافر از فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان/ رشد۱۳ درصدی جابجایی مسافر در ۴ فرودگاه استان/ افزایش پرواز در مسیر تهران-زاهدان

[ad_1]

۱۱ April 2017 | 10:03 am

حسن اعرابی مقدم مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: حدود ۳۸ هزار مسافر در نوروز امسال از چهار فرودگاه استان جابجا شده اند.

وی با اعلام اینکه فرودگاه های زاهدان، زابل، ایرانشهر و چابهار به عنوان فرودگاههای استان در نوروز امسال آماده خدمات‌دهی به مسافران نوروزی بودند، گفت: این آمار مربوط به ۲۵اسفند تا ۱۳ فروردین است که نسبت به ایام نوروز سال گذشته حدود ۱۳ درصد رشد داشته است.

اعرابی مقدم با اعلام اینکه فرودگا‌های استان در طول ایام نوروز میزبان ۳۵۰ پرواز ورودی و خروجی بوده‌اند، گفت: فرودگاه بین‌المللی زاهدان در طول هفته با بیش از ۱۱۰ پرواز ورودی و خروجی در مسیرهای تهران، مشهد، چابهار، کرمان، اصفهان، شیراز، گرگان، نجف، بغداد و دوبی آماده خدمات‌دهی به مسافران است.

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان هم ‌چنین از برقراری پرواز در مسیر تهران زاهدان چابهار، تهران زاهدان تهران از سوی هواپیمایی جمهوری اسلامی خبر داد و گفت: از روز ۶ فروردین ۹۶ این پرواز برقرار شده است.

به گفته اعرابی مقدم این پروازها در روزهای شنبه، یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه در مسیر تهران زاهدان چابهار و بالعکس و هم چنین در مسیر تهران زاهدان تهران هر روز برقرار است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

سیستان و بلوچستان از رکوردداران حاشیه نشینی کشور/ بودجه حل معضل حاشیه نشینی در استان کجا هزینه می شود؟

[ad_1]

۱۰ April 2017 | 9:51 pm

سیستان و بلوچستان یکی از رکوردداران حاشیه نشینی در کشور است که تنها در ۴ شهر آن حدود یک میلیون حاشیه نشین دارد و عدم توجه مناسب مسئولان به حل معضلات حاشیه نشینان به یکی از نواقص مهم استان تبدیل شده است.
به گزارش تیتر آزاد به نقل از خبرگزاری تسنیم از زاهدان، سیستان و بلوچستان یکی از رکوردداران حاشیه نشینی در کشور است که طبق گفته مدیرکل راه و شهرسازی این استان، در ۴ شهر زابل، زاهدان، چابهار و ایرانشهر با مجموع جمعیت حدود ۳ میلیون نفر، یک میلیون و ۸۲ نفر حاشیه نشین هستند و در این شرایط کم توجهی مسئولان به مردم حاشیه نشین استانی که در شاخص های گوناگون محرومترین استان کشور محسوب می شود؛ جای تاسف دارد.
جالب است بدانید رتبه نخست حاشیه نشینی در کشور را نیز شهر چابهار به خود اختصاص داده و طبق گفته فرماندار سابق این شهر ۶۳ درصد جمعیت چابهار در حاشیه شهر و سکونتگاه های غیررسمی نابسامان زندگی می کنند و در زمینه نسبت جمعیت ساکن در سکونتگاه های غیررسمی به جمعیت ساکن در نقاط شهری، شهر چابهار در رتبه نخست کشور قرار دارد.
البته این نابسامانی در سیستان و بلوچستان تنها مختص چابهار نیست، زیرا شهرهای دیگر استان نیز از نظر حاشیه نشینی اوضاع مناسبی ندارند و به طور مثال زاهدان که به عنوان مرکز استان معرفی می شود، خود از رکوردداران این حوزه است.
شهردار سابق زاهدان با اعلام این که نزدیک به نیمی از مردم این شهر در حاشیه زندگی می کنند، گفته بود: مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ هکتاری با منشاء اسکان غیررسمی و ۵۰۰ هکتار با اسکان پراکنده زاهدان پس از مشهد مقدس بیشترین حاشیه نشینی را در کشور از نظر مساحت به خود اختصاص داده و به تناسب سرانه جمعیت، می توان گفت زاهدان در کشور مقام نخست حاشیه نشینی را دارد.
حل معضلات حاشیه نشینی در استان نیازمند توجه ویژه مسئولان
همه این مطالب گواه این مدعاست که اوضاع حاشیه نشینی در استان سیستان و بلوچستان بسیار نامناسب است و باید در زمینه کاهش معضلات حاشیه نشینی در این استان از جانب مسئولان اجرایی استان و کشور توجهی ویژه ای به آن شود.
علی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان که عملکرد سیاسی او در این استان صدای اعتراضات بسیاری از جمله مراجع را در آورده و از طرفی پیش از این با بدقولی در زمینه اجرای وعده هایش، از جانب برخی رسانه ها به عنوان بدقول ترین مدیر دولت معرفی شد، در زمینه رسیدگی به حاشیه نشینی هم پیش از این وعده هایی داشته است.
یکی از مهم ترین وعده های استاندار توجه ویژه وی به رفع حاشیه نشینی در استان سیستان و بلوچستان است؛ به گونه ای که خردادماه سال گذشته شخص استاندار در این رابطه و در جلسه بررسی حاشیه نشینی شهر چابهار اظهار داشت: مردم ساکن در این مناطق در بدترین شرایط زندگی می کنند که اگر نسبت به این موضوع بی تفاوت باشیم، خسارات جبران ناپذیری به استان و کشور تحمیل می شود.
البته وی در همین سخنرانی اعلام کرده که تمامی مسئولان در ساماندهی حاشیه نشین ها مسئولیت دارند و کم کاری و بی توجهی به این افراد به هیچ وجه قابل قبول نیست.
علی اوسط هاشمی که در این جلسه نشان داده بود تا چه حد نسبت به این معضل آگاهی دارد، بیان داشت که ۳۰ درصد منابع استانی در سال با دستور وی صرف حاشیه نشینی می شود.
اکنون که سال ۹۵ سپری شده هنوز شاهد تحولی در زمینه رفع مشکلات حاشیه نشینان در سطح استان نیستیم و مشخص نشده که آن ۳۰ درصد بودجه ای که استاندار وعده داده بود دقیقاً در کجا صرف شده، زیرا زاهدان، چابهار و دیگر شهرهای استان همچنان در این رابطه همان روند گذشته را طی می کنند.
فقر، اعتیاد و بیکاری مهم ترین عوامل حاشیه نشینی در استان
حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در این رابطه در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان با اعلام این که حاشیه نشینی مشکل همه کشور است، اظهار داشت: فقر و معیشت بد مردم به ویژه روستانشینان سبب می شود تا آن ها به حاشیه شهرها هجوم آورند.
وی با بیان اینکه فقر، اعتیاد و بیکاری از مهم ترین عوامل حاشیه نشینی است که سیستان و بلوچستان بسیار با آن درگیر است، اضافه کرد: بزرگ شدن مشکلات روستانشینان مهم ترین عامل این مسئله است و با اینکه ما شعار می دهیم مشکلات آن ها را حل کرده ایم اما هنوز نتوانسته ایم کاری برای آن ها انجام دهیم.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تمام امکانات خوب در شهرهاست در حالی که از روستاییان عفلت کرده ایم و همین موجب آن شده که آن ها به شهرها هجوم بیاورند.
شهریاری تصریح کرد: آمار حاشیه نشینی در سراسر کشور بسیار بالاست و اکنون کلان شهرها با آن درگیر هستند، امروز اگر ما مشکلات روستاییان را حل کنیم و امکانات شهری را برای آن ها هم فراهم کنیم در واقع بر این مشکل غلبه خواهیم کرد.
اوضاع حاشیه نشینی در سیستان روز به روز بدتر می شود
علی شهرکی، شهروند سیستانی و فعال اجتماعی در این رابطه در گفتگو با خبرنگار تسنیم در زابل اظهار داشت: اوضاع حاشیه نشینی در این شهرستان در سال های اخیر نه تنها بهتر نشده، بلکه روز به روز بدتر می شود و علت مسئله نیز عدم توجه و اقدام مناسب مسئولان است.
وی افزود: یکی از مهم ترین عوامل حاشیه نشینی در زابل مسئله اعتیاد است که روز به روز بدتر می شود و دولت اقدامات مناسبی را در این رابطه انجام نداده است. در رابطه با ترک اعتیاد باید کمپ های مناسبی از جانب دولت ایجاد شود اما به نظر می رسد دولت هزینه ای برای این مسئله در دست ندارد؛ کمپ های مناسب نیز همگی خصوصی هستند و حاشیه نشینان هزینه استفاده از آن را ندارند.
شهرکی تاکید کرد: حتی یک مرکز ترک اعتیاد برای بانوان در شهر زابل وجود ندارد و این جای تاسف دارد و این امر سبب شده بانوان به اجبار برای ترک اعتیاد به زاهدان منتقل شوند.
رسیدگی به حاشیه نشینان از توسعه این پدیده جلوگیری می کند
این شهروند سیستانی عدم توجه مناسب به فرد پس از ترک و نبود اشتغال را نیز دیگر عامل بازگشت به اعتیاد بر شمرد و گفت: پس از ترک فرد معتاد، توجی به وی نمی شود و به دلیل مشکلات متعدد و نداشتن اشتغال مجدد همان بحث اعتیاد و حاشیه نشینی پیش می آید.
البته طبق سخنان مسئولان دولتی در زمینه حاشیه نشینی ، نسخه درمان معضلات حاشیه نشینی نیز کاملاً مشخص است؛ زیرا طبق گفته معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان و فرماندار سابق زاهدان، ارائه خدمات به این مناطق موجب رشد منفی مشکلات ناشی از حاشیه نشینی می شود.
این ۳ مدیر دولتی عدم ارائه خدمات را سبب توسعه حاشیه نشینی و معضلات آن در استان می دانند و بیان داشته اند که با توجه بیشتر به این مناطق، می توان اقداماتی مناسب را رقم زد و شاهد نتایجی مثبت بود.
با این وجود آنچه مشاهده می شود عدم توجه و ارائه امکانات مناسب از جانب مسئولین به مناطق حاشیه ای شهرستان های سیستان و بلوچستان است و باید در این رابطه اقدامی واقعی صورت گیرد تا این معضل تبدیل به بحران نشود.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پهناورترین استان کشور با کمترین بزرگراه ها

[ad_1]

۶ April 2017 | 2:22 pm

پهناورترین استان کشور با کمترین بزرگراه ها
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: سهم سیستان و بلوچستان از بزرگراه ها شش درصد از میانگین کشوری کمتر است.

به گزارش خبرنگارپانا سیستان و بلوچستان، مسعود مالکی اظهار داشت: سهم استان های کشور از بزرگراه ها، هفت ونیم درصد وسهم این استان حدود دو درصد است .
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان افزود: در حال حاضر سیستان و بلوچستان ۲۳۲ کیلومتربزرگراه دارد در حالی که نیازمند احداث هزارو ۵۰ کیلومتربزرگراه است .
وی خاطرنشان کرد: برای احداث این میزان بزرگراه به هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارنیازداریم . 
 وی با اشاره به وجود۱۱ هزارکیلومترراه دراستان افزود:۸۹۱ کیلومترراه آسفالته اصلی و دو هزار و ۵۲۶ کیلومترهم راه فرعی داریم .
مالکی افزود: هزار و ۲۵۰ کیلومترازراههای فرعی ما معادل ۵۰ درصد آسفالته است واز هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی ما هم دو هزار و ۹۰۰ کیلومترمعادل ۳۹ درصد آسفالته است .
وی بابیان اینکه میانگین اسفالت راههای روستایی درکشور۵۳ درصداست گفت: درحوزه راه روستایی باید ۱۱۰ کیلومتر را آسفالت کنیم که برای اجرای این طرح به ۵۰۰ میلیاردتومان اعتبارنیازداریم تابه میانگین کشوری برسیم .
وی کل اعتبارموردنیازبرای رسیدن راههای اصلی وفرعی استان به میانگین کشوری را هز ار و ۷۰۰ میلیاردتومان عنوان وخاطر نشان کرد: از۲۳۰ کیلومترمحورترانزیتی زاهدان به زابل نیزتاکنون ۵۴ کیلومتردرحال بهره برداریست که ۱۴۰ میلیاردتومان هزینه در برداشته وپیشرفت چهار قطعه از هفت قطعه آن ۷۰ درصداست .
وی اجرای طرح مطالعاتی محورمیرجاوهبه زاهدان و بم وباند دوم محورزاهدان به چابهاررا ازدیگر طرحهای توسعه راهها دراستان عنوان کرد .
مدیرکل راهداری وحمل ونقل استان هم با اشاره به اهمیت ۴ خطه کردن محورهای استان برای بهره برداری درطرحهای توسعه ای وترانزیتی …

اخبار پیشنهادی:

پهناورترین استان کشور با کمترین بزرگراه ها

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

کلنگ احداث شهر جدید تیس امسال به زمین می‌خورد/ بهره‌مندی تیس از بالاترین استانداردهای محیط‌زیستی/ جلوگیری از اتلاف هزینه و رعایت بالاترین استانداردهای محیط زیستی در شهر تیس

[ad_1]

۴ April 2017 | 9:54 am

حبیب‌اله طاهرخانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درخصوص وضعیت فعلی اجرای عملیات شهر جدید تیس اعلام کرد: چابهار یکی از شهرهای با بیشترین آمار حاشیه نشینی در کشور است که شهر جدید تیس در پاسخ به این مشکلات و کمک به بخشی از توسعه چابهار برنامه‌ریزی و طراحی شده است.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه با اشاره به همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری سواحل مکران که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف و معاون اول رئیس جمهور در شهر چابهار برگزار شد گفت: خوشبختانه در این همایش تفاهم‌نامه بین شرکت عمران شهرهای جدید و مجموعه نگین پارس مبنی بر ساخت پنج هزار واحد مسکونی در این شهر به امضا رسید.

وی با تأکید براینکه براساس مذاکرات انجام شده قرار شد عملیات اجرایی طرح‌های موجود شهر جدید تیس همزمان با سفر رئیس جمهور به این منطقه در سال ۹۶ آغاز شود گفت: شهر جدید تیس با بهره مندی از سواحل بسیار زیبا قابلیت استفاده توریستی و تجاری بالایی داشته که قصد داریم با برنامه‌ریزی مناسب آن‌ها را اجرایی کنیم.

به گفته این مقام مسئول هم‌اکنون طرح جامع شهر جدید تیس از سوی شورایعالی شهرسازی و معماری به تصویب رسیده و دارای بالاترین استانداردهای محیط زیستی در کشور است.

طاهرخانی در ادامه حجم گسترده فضای سبز و فاصله مناسب این منطقه از دریا را از جمله موارد مهم در رعایت شاخص‌های محیط زیستی در تیس نام برد و گفت: قصد داریم در احداث این شهر برخلاف زمان‌های گذشته که همواره طرح‌ها را از کل به جزء اجرایی می‌کردند از جزء به کل پیش برویم.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید همچنین افزود: در این راستا ابتدا طرح‌های شهری و محلات آماده و پس از آن به سراغ طرح‌های تفصیلی و جامع رفتیم که خود کمک شایانی به جلوگیری از هزینه‌های سنگین توسعه شهری و سازگاری با محیط زیست خواهد داشت.

به گفته وی هرچه مطالعات دقیق و ریزبین بر طرح محلات و شهر بیشتر باشد و طرح تفصیلی منتج از این مطالعات گردآوری شود کمترین مداخله را در طبیعت داشته و ما را در امر توسعه شهری موفق‌تر خواهد کرد./

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

ثبت افزون بر دومیلیون تردد درجاده های سیستان و بلوچستان طی نوروز ۹۶/ رشد ۱۷ درصدی تردد درمحورهای استان

[ad_1]

۳۰ March 2017 | 4:54 pm

دریافت خبر : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴

ثبت افزون بر دومیلیون تردد درجاده های سیستان و بلوچستان طی نوروز ۹۶/ رشد ۱۷ درصدی تردد درمحورهای استان

تین نیوز|مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر دو میلیون تردد وسایط نقلیه در جاده های استان از ۲۵ اسفند ۹۵ تا هفتم فروردین ماه جاری به وسیله ۶۲دستگاه تردد شمار ثبت شده است.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی خانقاهی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: شمار ترددهای این دوره در مقایسه با مدت مشابه پارسال با یک میلیون و ۷۰۰ هزار تردد حدود ۱۷درصد رشد داشته است.
وی افزود: خوشبختانه در طرح نوروزی امسال با تمهیدات پیش بینی شده و نصب دوربین های کنترل سرعت، سرعت متوسط درجاده های سیستان و بلوچستان ۲ کیلومتر بر ساعت کاهش داشته است.
به گزارش ایرنا، خانقاهی گفت: پارسال میانگین سرعت در جاده های استان ۸۲ کیلومتر بود که امسال به ۸۰ کیلومتر رسیده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: همچنین در این مدت بیش از ۱۳۴هزار مسافر با ۱۲ هزار و ۶۰۰ سفر ناوگان حمل و نقل عمومی در سراسر استان و خارج از استان جابه جا شدند که از این تعداد ۷۴درصد جابجایی مربوط به داخل استان و ۲۴درصد مربوط به خارج استان بود.
وی ادامه داد: بیشترین جابجایی مسافر در این مدت در داخل استان از زاهدان به چابهار و در خارج از استان به مقصد خراسان رضوی و تهران صورت گرفته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان تاکنون از نظر جابجایی مسافر رتبه ۱۴ کشوری را کسب کرده است.
خانقاهی عنوان کرد: همچنین در این مدت ۷۶۰ مورد امدادرسانی توسط گشت های راهداری و افزون بر ۷۰۰ مورد نظافت نمازخانه، پارکینگ، مجتمع ها و غیره انجام شده است.
استان سیستان و بلوچستان با …

اخبار پیشنهادی:

ثبت افزون بر دومیلیون تردد درجاده های سیستان و بلوچستان طی نوروز ۹۶/ رشد ۱۷ درصدی تردد درمحورهای استان

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

ثبت افزون بر دومیلیون تردد درجاده‌های سیستان و بلوچستان طی نوروز ۹۶/ رشد ۱۷ درصدی تردد درمحورهای استان

[ad_1]

۳۰ March 2017 | 9:49 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی خانقاهی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: شمار ترددهای این دوره در مقایسه با مدت مشابه پارسال با یک میلیون و ۷۰۰ هزار تردد حدود ۱۷درصد رشد داشته است.

وی افزود: خوشبختانه در طرح نوروزی امسال با تمهیدات پیش بینی شده و نصب دوربین های کنترل سرعت، سرعت متوسط درجاده های سیستان و بلوچستان ۲ کیلومتر بر ساعت کاهش داشته است.

به گزارش ایرنا، خانقاهی گفت: پارسال میانگین سرعت در جاده های استان ۸۲ کیلومتر بود که امسال به ۸۰ کیلومتر رسیده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: همچنین در این مدت بیش از ۱۳۴هزار مسافر با ۱۲ هزار و ۶۰۰ سفر ناوگان حمل و نقل عمومی در سراسر استان و خارج از استان جابه‌جا شدند که از این تعداد ۷۴درصد جابجایی مربوط به داخل استان و ۲۴درصد مربوط به خارج استان بود.

وی ادامه داد: بیشترین جابجایی مسافر در این مدت در داخل استان از زاهدان به چابهار و در خارج از استان به مقصد خراسان رضوی و تهران صورت گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان تاکنون از نظر جابجایی مسافر رتبه ۱۴ کشوری را کسب کرده است.

خانقاهی عنوان کرد: همچنین در این مدت ۷۶۰ مورد امدادرسانی توسط گشت‌های راهداری و افزون بر ۷۰۰ مورد نظافت نمازخانه، پارکینگ، مجتمع‌ها و غیره انجام شده است.

استان سیستان و بلوچستان با ۱۹ شهرستان و ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومتر گستره، پهناورترین استان کشور محسوب می‌شود که فاصله شمالی‌ترین شهر آن «هیرمند» تا جنوب ترین شهر این استان «چابهار» حدود هزار کیلومتر است.

این استان افزون بر ۱۳۰۰ کیلومتر مرز با کشورهای افغانستان و پاکستان و ۳۱۰ کیلومتر ساحل در دریای عمان دارد.

آب وهوای معتدل به ویژه در فصل بهارو وجود آثار و ابنیه‌های باستانی، تاریخی، فرهنگی، بازارهای سنتی و مدرن با انواع کالاهای داخلی و خارجی، سواحل زیبا، باغ های و مزارع سرسبز، نخلستان‌ها، تالاب هامون و جازموریان و غیره از جذابیت‌های سیستان و بلوچستان برای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

مسیر بزمان به دلگان مسدود شد

[ad_1]

۲۸ February 2017 | 11:05 am

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان گفت: از صبح امروز مسیر بزمان به دلگان تا اطلاع ثانوی مسدود شد.

ابراهیم جاوشیری در گفت و گو با خبرنگار عصر هامون اظهار کرد: به دلیل بارش باران و طغیان رودخانه های فصلی، از صبح امروز مسیر بزمان به دلگان تا اطلاع ثانوی مسدود شد.
وی ادامه داد: این مسیر تا فروکش کردن آب مسدود بوده اما راهداران نیز در حال تلاش برای بازگشایی هرچه زودتر این مسیر هستند.
شایان ذکر است در یک ماه اخیر چندین بار شاهد انسداد مسیر های مواصلاتی در حوزه راه و شهر سازی جنوب سیستان و بلوچستان بوده ایم.
انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

رئیس جمهور: ۵۵ طرح وعده داده شده به مردم سیستان وبلوچستان محقق شد

[ad_1]

۲۸ February 2017 | 4:02 pm

ایرنا/ رئیس جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به زاهدان گفت: اجرای ۵۵ طرح وعده داده شده در سفر استانی سال ۹۳ هیات دولت به مردم سیستان و بلوچستان گام مهمی در تحقق وعده هاست.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در بدو ورود به فرودگاه بین المللی زاهدان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بسیار خوشحالم از اینکه بار دیگر به استان مرزی و مهم سیستان و بلوچستان سفر کرده ام.
وی ادامه داد: گازرسانی به زاهدان یکی از مهمترین طرح هایی است که امروز افتتاح می شود.
رئیس جمهوری افزود: امید است تمام وعده های داده شده به مردم سیستان و بلوچستان به طور کامل محقق شود.
دکتر روحانی گفت: ۵۵ طرح از مجموع طرح های وعده داده شده در سفر استانی سال ۹۳ هیات دولت به سیستان و بلوچستان محقق شده است.
وی اظهار داشت: مسئولان باید برای محقق کردن تمام اهداف مورد نظر مردم این استان تلاش کنند.
رئیس جمهوری به همراه شماری از مسئولان ارشد کشوری از جمله معاونان رئیس جمهوری، وزرای صنعت و معدن و نفت و معاونان وزرای ارتباطات و راه و شهرسازی دقایقی پیش (صبح سه شنبه) وارد فرودگاه بین المللی زاهدان شد.
دکتر حسن روحانی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی زاهدان مورد استقبال نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، استاندار، معاونان استاندار و شماری از مسئولان استانی قرار گرفت.
افتتاح باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان، کارخانه مس چهل کوره نصرت آباد، ۳۳۳ طرح مختلف مخابراتی در سیستان و بلوچستان و ۸۱ کیلومتر از بزرگراه های استان و کلنگ زنی خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان از طریق ویدئوکنفرانس از جمله مهمترین برنامه های سفر یک روزه رئیس جمهوری به زاهدان است.
افتتاح طرح گازرسانی به زاهدان و روشن کردن مشعل گاز در زاهدان با حضور رئیس جمهوری انجام می شود.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومترمربع و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود.
با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

عکس/ تجمع کارکنان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در حضور روحانی

[ad_1]

۲۸ February 2017 | 5:47 pm

روحانی: ۵۵ طرح وعده داده شده به مردم سیستان وبلوچستان محقق شد

[ad_1]

۲۸ February 2017 | 6:07 pm

رئیس جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به زاهدان گفت: اجرای ۵۵ طرح وعده داده شده در سفر استانی سال ۹۳ هیات دولت به مردم سیستان و بلوچستان گام مهمی در تحقق وعده هاست.
اعتمادآنلاین- حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در بدو ورود به فرودگاه بین المللی زاهدان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بسیار خوشحالم از اینکه بار دیگر به استان مرزی و مهم سیستان و بلوچستان سفر کرده ام.
وی ادامه داد: گازرسانی به زاهدان یکی از مهمترین طرح هایی است که امروز افتتاح می شود.
رئیس جمهوری افزود: امید است تمام وعده های داده شده به مردم سیستان و بلوچستان به طور کامل محقق شود.
دکتر روحانی گفت: ۵۵ طرح از مجموع طرح های وعده داده شده در سفر استانی سال ۹۳ هیات دولت به سیستان و بلوچستان محقق شده است.
وی اظهار داشت: مسئولان باید برای محقق کردن تمام اهداف مورد نظر مردم این استان تلاش کنند.
رئیس جمهوری به همراه شماری از مسئولان ارشد کشوری از جمله معاونان رئیس جمهوری، وزرای صنعت و معدن و نفت و معاونان وزرای ارتباطات و راه و شهرسازی دقایقی پیش (صبح سه شنبه) وارد فرودگاه بین المللی زاهدان شد.
دکتر حسن روحانی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی زاهدان مورد استقبال نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، استاندار، معاونان استاندار و شماری از مسئولان استانی قرار گرفت.
افتتاح باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان، کارخانه مس چهل کوره نصرت آباد، ۳۳۳ طرح مختلف مخابراتی در سیستان و بلوچستان و ۸۱ کیلومتر از بزرگراه های استان و کلنگ زنی خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان از طریق ویدئوکنفرانس از جمله مهمترین برنامه های سفر یک روزه رئیس جمهوری به زاهدان است.
افتتاح طرح گازرسانی به زاهدان و روشن کردن مشعل گاز در زاهدان با حضور رئیس جمهوری انجام می شود.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومترمربع و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تماس تلفنی با ما
آدرس ما در نقشه
پوسته وردپرس