قالب وردپرس

زنجان

نیاز زنجان به مسکن جدید برآورد می شود

[ad_1]

۹ April 2017 | 1:40 pm

نیاز زنجان به مسکن جدید برآورد می شود

کلیم الله وثوقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از برنامه های اصلی این اداره کل در سال جاری، موضوع مطالعه مسکن در استان زنجان است.
وی یادآرشد: باید به آماری دست یافت که پاسخگوی نیاز مسئولان برای برنامه ریزی در حوزه مسکن باشد.
وثوقی اظهار کرد: از مهندسان صاحب صلاحیت برای این مطالعه استفاده می شود تا به دنبال آن مشخص شود که نیاز این استان به مسکن به چه میزان است، چه تعداد مسکن هر ساله ارزش بهره برداری را از دست می دهند و عمر مسکن در این استان چند سال است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: نیاز به مسکن فقط مختص جوانان نیست و آن دسته از مردمی که در واحدهای مسکونی با عمر بالا ساکن هستند هم نیاز به مسکن جدید دارند.
وی به اجرای پروژه مسکن اجتماعی با اتمام مسکن مهر در کشور برای تامین بخشی از نیاز جامعه به واحدهای مسکونی اشاره و خاطرنشان کرد: مسکن اجتماعی شبیه مسکن مهر نیست و ساختاری متفاوت از آن دارد.
وثوقی ادامه داد: مسکن اجتماعی شامل دهک های پایین جامعه شده و به دست سرمایه گذاران بخش خصوصی و انبوه سازان و به کمک موسسه های مالی و بانک ها ساخته می شود.
۳۰۰۱/۶۰۸۵
خبرنگار: مینا افشاری ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

اخبار پیشنهادی:

نیاز زنجان به مسکن جدید برآورد می شود

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

لزوم سرعت دادن به پروژه های راه در زنجان

[ad_1]

۹ April 2017 | 3:44 am

لزوم سرعت دادن به پروژه های راه در زنجان

تین نیوز| استاندار زنجان بر لزوم سرعت دادن به پروژه های راه تاکید کرد و گفت: پروژه چهار بانده کردن راه خیرآباد- قره بلاغ هرچه سریع تر باید پایان پایان برسد تا از وضعیت حادثه خیزی خارج شود.
به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله درویش امیری ظهر شنبه در بازدید از پروژه چهار بانده کردن راه خیرآباد- قره بلاغ به سمت سه راهی سلطانیه ، افزود: این محور از محورهای مهم پر تردد و ترانزیت منطقه است.
وی با بیان اینکه حفظ جان مردم و امنیت مردم برای ما از اولویت بالایی برخوردار است و باید ورودی های مرکز استان و شهرستان در شان مردم باشد، گفت: محور زنجان-سلطانیه-تاکستان در توسعه این منطقه ای نقش مهمی دارد.
درویش امیری با بیان اینکه راه های ارتباط نقش مهمی در آبادانی شهرها و روستاها دارند٬ اظهار داشت: محور زنجان-سلطانیه-تاکستان در توسعه این منطقه نقش مهمی دارد و این محور از محورهای اصلی ترانزیت منطقه است.
استاندار زنجان راه را عامل آبادانی محلی و منطقه ای عنوان کرد و گفت: از متولیان امر خواستار تسریع در عملیات اجرایی این محور هستیم. در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان نیز مساعدت لازم برای تسریع در پرداخت و تخصیص اعتبارات صورت گرفته و امیداوریم در سال جاری پرداختی مناسبی صورت گیرد.
درویش امیری توسعه راه ها را محور اصلی در فراهم شدن زیرساخت های توسعه هر منطقه عنوان کرد و افزود: گرچه این پروژه از محل اعتبارات ملی بوده اما نقش و اثر گذاری منطقه ای و محلی زیادی دارد.
استاندار زنجان با بیان اینکه پروژه راه خیرآباد به قره بلاغ به لحاظ تامین مالی تقویت شده و این پروژه با تدبیر اداره کل راه و شهرسازی به سرانجام رسد، تاکید کرد: ساخت جاده و توسعه راه محور …

اخبار پیشنهادی:

لزوم سرعت دادن به پروژه های راه در زنجان

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بازدید از پروژه های راهسازی شهرستان سلطانیه در استان زنجان

[ad_1]

۸ April 2017 | 10:13 pm

دریافت خبر : شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۳

تین نیوز| استاندار زنجان و نماینده شهرستان های ابهر، خرمدره و سلطانیه از اجرای عملیات قطعات چهار بانده کردن جاده ترانزیت زنجان – ابهر بازدید کرد.
به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، درویش امیری استاندار زنجان پس از بازدید از پروژه چهاربانده ترانزیت زنجان – ابهر، پل روگذر راهآهن تقاطع قربلاغ و تعریض، بهسازی و احداث باند دوم محور سلطانیه – تاکستان به همراه محمد عزیزی نماینده شهرستان های ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی، کلیم اله وثوقی مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، فرماندار سلطانیه و دیگر مسئولین استانی در قطعه یک توقف کرد.
استاندار زنجان با تاکید بر لزوم سرعت دادن به پروژه های راه ادامه داد: امید است تا این پروژه هرچه سریع تر پایان یابد تا از وضعیت حادثه خیزی خارج شود.
کلیم اله وثوقی در این فرصت نسبت به ارائه گزارش از این پروژه ها پرداخت. وی طول قطعه اول محور سلطانیه تاکستان را ۱۰۰+۲۲ کیلومتراعلام کرد که در اواخر سال ۹۵ پیمان سپاری شده و از پیشرفت فیزیکی ۱۰درصدی برخوردار است. وی اعتبار مور نیاز جهت اتمام پروژه را ۴۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
مدیرکل راه و شهرسازی طول محور کبودر آهنگ – قیدار را ۳۲ کیلومتر و مبلغ قرارداد را ۵۶۸ میلیارد ریال اعلام و مطالبات پیمانکار از این پروژه را ۹۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: اعتبارمورد نیاز جهت اتمام ۷۷۰ میلیارد ریال است.
وثوقی پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۲۵ درصد اعلام کرد. مدیرکل راه و شهرسازی در ادامه، طول پروژه احداث روگذر و مسیر دسترسی راه آهن قربلاغ را ۴ کیلومتر با پیشرفت ۴۵ درصد و اعتبار مورد نیاز جهت اتمام این پروژه را ۶۰ …

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بازدید از پروژه‌های راهسازی شهرستان سلطانیه در استان زنجان

[ad_1]

۸ April 2017 | 2:58 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، درویش امیری استاندار زنجان پس از بازدید از پروژه چهاربانده ترانزیت زنجان – ابهر، پل روگذر راهآهن تقاطع قربلاغ و تعریض، بهسازی و احداث باند دوم محور سلطانیه – تاکستان به همراه محمد عزیزی نماینده شهرستان‌های ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی، کلیم اله وثوقی مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، فرماندار سلطانیه و دیگر مسئولین استانی در قطعه یک توقف کرد.

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم سرعت دادن به پروژه‌های راه ادامه داد: امید است تا این پروژه‌ هرچه سریع‌تر پایان یابد تا از وضعیت حادثه خیزی خارج شود.

کلیم اله وثوقی در این فرصت نسبت به ارائه گزارش از این پروژه‌ها پرداخت. وی طول قطعه اول محور سلطانیه تاکستان را ۱۰۰+۲۲ کیلومتراعلام کرد که در اواخر سال ۹۵ پیمان سپاری شده و از پیشرفت فیزیکی ۱۰درصدی برخوردار است. وی اعتبار مور نیاز جهت اتمام پروژه را ۴۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی طول محور کبودر آهنگ – قیدار را ۳۲ کیلومتر و مبلغ قرارداد را ۵۶۸ میلیارد ریال اعلام و مطالبات پیمانکار از این پروژه را ۹۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: اعتبارمورد نیاز جهت اتمام ۷۷۰ میلیارد ریال است.

وثوقی پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۲۵ درصد اعلام کرد. مدیرکل راه و شهرسازی در ادامه، طول پروژه احداث روگذر و مسیر دسترسی راه‌آهن قربلاغ را ۴ کیلومتر با پیشرفت ۴۵ درصد و اعتبار مورد نیاز جهت اتمام این پروژه را ۶۰ میلیارد ریال اظهار کرد.

وی تصریح کرد: تاکنون برغم کمبود اعتبارات، همه قطعات در حال اجرا بوده و با استفاده از توان پیمانکار در حال عملیات هستند.

وثوقی تاکید کرد: در صورت تخصیص و تامین به موقع اعتبار، در شش ماهه اول سال آتی تعدادی از قطعات تا سرراهی سلطانیه تکمیل خواهد شد.

در پایان استاندار زنجان با اشاره به اینکه راهسازی توسعه و آبادانی را به همراه خواهد داشت، گفت: امید است با گزارش‌های داده شده در رابطه با پروژه‌های راه، این پروژه سرعت بیشتری به خود گیرد.

وی با بیان اینکه حفظ جان مردم و امنیت مردم برای ما از الویت بالایی برخوردار است، افزود: باید ورودی‌های مرکز استان و شهرستان در شان مردم باشد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه پروژه‌های راه به لحاظ تامین مالی تقویت شده است، تصریح کرد: امید است این پروژه‌ها با تدبیر اداره کل راه و شهرسازی به سرانجام رسد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

محور زنجان ـ سلطانیه ـ تاکستان در توسعه این منطقه نقش مهمی دارد

[ad_1]

۸ April 2017 | 4:48 pm

استاندار زنجان ضمن تاکید بر اهمیت و نقش محور زنجان ـ سلطانیه ـ تاکستان در توسعه این منطقه گفت: این محور در توسعه شهرستان سلطانیه نقش مهمی دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش امیری در بازدید از پروژه دو بانده کردن محور سلطانیه ـ کبودرآهنگ با بیان اینکه راه های ارتباطی نقش مهمی در آبادانی شهرها و روستاها دارد، اظهار کرد: این پروژه از محورهای اصلی ترانزیت منطقه است.

وی، توسعه راه ها را محور اصلی و عامل فراهم شدن زیرساخت های توسعه هر منطقه عنوان کرد و افزود: گرچه این پروژه از محل اعتبارات ملی بوده اما نقش و اثرگذاری منطقه ای و محلی زیادی دارد.

استاندار زنجان، راه را عامل آبادانی و توسعه منطقه ای برشمرد و با تاکید بر تسریع در عملیات اجرایی این محور، یادآور شد: در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان نیز مساعدت لازم برای تسریع در پرداخت و تخصیص اعتبارات صورت گرفته و امیداوریم در سال جاری پرداخت مناسبی صورت گیرد.
انتهای پیام

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

ریل گذاری خط آهن میانه – بستان آباد آغاز شد

[ad_1]

۸ April 2017 | 1:51 pm

ریل گذاری خط آهن میانه - بستان آباد آغاز شد

عملیات ریل گذاری فاز نخست راه آهن میانه( تبریز در محدوده میانه) بستان آباد به طول ۱۵۸ کیلومتر با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.
به گزارش  راسخون  به نقل از شبکه خبر، عباس آخوندی روز جمعه در مراسم آغاز عملیات این طرح با اشاره به اینکه در زمان حاضر برای سفر ریلی در مسیر تبریز – تهران ۷۱۴ کیلومتر طی می شود، گفت: با بهره برداری از راه آهن دو خطه در این مسیر سفر ریلی به ۶۰۰ کیلومتر کاهش می یابد.
وی با یادآوری اینکه اجرای این طرح به طول ۲۰۵ کیلومتر در مسیر میانه – تبریز نقش مهمی در ارتقای حمل و نقل ریلی منطقه خواهد داشت، اظهارکرد: این طرح در سه فاز اجرا می شود که امیدوارم فاز نخست در مسیر میانه – بستان آباد تا هفته دولت امسال بهره برداری شود.
آخوندی با بیان اینکه همزمان ایستگاه های قره چمن و تیکمه داش در این مسیر هم احداث می شود، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح امکان سفر با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت برای ناوگان ریلی کشور در مسیر فوق ممکن و موجب سرعت بخشی در سفرهای ریلی این مسیر می شود.
وی با اشاره به اجرایی شدن مسیر خط آهن زنجان – تهران اظهار امیدواری کرد: تا پایان فصل بهار فاز قزوین – تهران بهره برداری شود.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بهره برداری از کل طرح دو خطه راه آهن تبریز- تهران شاهد ارتقای حمل و نقل ریلی منطقه خواهیم بود، گفت: پیش بینی می کنیم جابجایی ۹ میلیون مسافر در سال در مسیر تهران و تبریز از طریق ناوگان ریلی ممکن شود.
وی با اشاره به ایمنی حمل و نقل ریلی و کاهش مصرف انرژِی در این گونه از حمل و نقل گفت: تقویت حمل و نقل ریلی در راستای اقتصاد مقاومتی است.
آخوندی پس از این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان …

اخبار پیشنهادی:

ریل گذاری خط آهن میانه - بستان آباد آغاز شد

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پرونده مسکن مهر بسته می شود!

[ad_1]

۶ April 2017 | 4:31 pm

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان روز پنجشنبه گفت: پرونده مسکن مهر برای نخستین بار در کشور در زنجان بسته می شود.
به گزارش پایگاه خبر ی جامعه خبر ، کلیم الله وثوقی گفت: از مجموع تعهدات ساخت مسکن مهر در این استان، ۲ پروژه باقی مانده است که مراحل پایانی عملیات اجرایی را طی می کند. اتمام و بهره برداری از مسکن مهر، نخستین دستور کاری است که این اداره کل در برنامه خود گنجانده است. با برنامه ریزی های انجام شده، تمام مسئولان این اداره کل، در تلاش برای بهره برداری از این پروژه و بستن پرونده آن طی اردیبهشت امسال هستند.
براساس
ایسنا
خبر روز را با جامعه دنبال کنید. /

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تردد بیش از چهارمیلیون خودرو در جاده‌های زنجان

[ad_1]

۲۸ March 2017 | 9:30 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ایرج دست‌نشان، به آمارتردد درششم فروردین ماه در استان زنجان اشاره کردو افزود: در این روز ۴۲۷ هزار و ۴۳۵ خودرو در جاده های استان زنجان تردد کردند.

وی اظهار کرد: از  ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ششم فروردین ماه سال جاری  تعداد چهارمیلیون و ۳۴۰ هزار و ۶۲۶ خودرو در جاده های استان زنجان تردد کردند.

مدیرکل راهداری  و حمل و نقل جاده‌ای  استان زنجان گفت:  از ۲۵اسفند ماه تا ششم فروردین ماه سالجاری وسایل نقلیه سبک ۸۷ درصد و وسایل نقلیه سنگین ۱۳ درصد تردد در جاده‌های استان زنجان را به خود اختصاص دادند.

دست‌نشان تاکید کرد:  طی این بازه زمانی سرعت غیر مجاز پنج درصد، سبقت غیرمجاز یک درصد و فاصله غیر مجاز ۱۵ درصد تخلفات در جاده‌های استان زنجان را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با بیان اینکه  ۲۰ دوربین ثبت تخلف در آزادراه‌های زنجان-تبریز و زنجان – قزوین فعال است، افزود: با تلاش همه ارگان‌ها خصوصا پلیس راه استان  در تلاش هستیم حوادث جاده‌ای را در محورهای مواصلاتی کاهش دهیم و با طرح ایمنی در سال جدید شاهد کاهش تلفات باشیم.

دست‌نشان افزود: کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده‌های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱ ارتباط برقرار  کنند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه‌ریزی کنند. همچنین می‌توانند برای اطلاع از وضعیت راه‌های این استان با سامانه ۱۸۱۶ در هر ساعت از شبانه روز در تماس حاصل کنند.

وی گفت: ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال هستند و این دوربین‌ها در کاهش تخلفات و تصادفات بسیار موثر است.

مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان به همه رانندگانی که قصد تردد در جاده‌ها را دارند، توصیه کرد تا خودروهای خود را مجهز به تجهیزات زمستانی خصوصا زنجیر چرخ، لاستیک یخ شکن، وسایل گرمایشی، لباس گرم و جیره غذایی خشک کنند.

 

 

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

آغاز عملیات ساخت پروژه بازآفرینی داودگلی- دلجوئی در زنجان/ بازآفرینی در زیربنای ۹۴هزار مترمربع

[ad_1]

۶ February 2017 | 4:17 pm

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی پس از حضور در استان زنجان و افتتاح پروژه توسعه ایستگاه راه‌آهن زنجان و هم چنین ابلاغ دستور آغاز عملیات پروژه دو خطه کردن محور ریلی زنجان – قزوین در مراسم احداث پروژه بازآفرینی داوود گلی- دلجویی حضور یافت.

گفتنی است این پروزه حدود ۱۹ هزارمتر مربع مساحت عرصه دارد و هم چنین شامل ۱۱ هزار و ۹۰۰ متر مربع بنای تجاری، ۴۹ هزار متر مربع فضای اداری و ۱۳ هزار متر مربع پارکینگ در مجموع ۹۴ هزارمترمربع بنا دارد.

لازم به ذکر است این پروژه با مشارکت بخش خصوصی به ارزش دویست و ۱۵ میلیارد تومان اجرا خواهد شد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

احداث شش محور در زنجان برای اتصال به ۶ استان/ پرونده مسکن مهر زنجان تا پایان امسال بسته می‌شود

[ad_1]

۶ February 2017 | 4:20 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، کلیم اله وثوقی در مراسم افتتاح پروژه توسعه ایستگاه راه‌آهن زنجان و آغاز عملیات دو خطه کردن راه‌آهن زنجان- قزوین با اشاره به ظرفیت راه‌های استان زنجان گفت: هم اکنون ۲۰۰ کیلومتر آزادراه، ۱۱۰ کیلومتر بزرگراه و ۳۴۰ کیلومتر راه اصلی، ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی و ۴ هزار و ۲۰ کیلومتر راه روستایی مجموعا به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان در استان موجود است.

وی با بیان اینکه استان زنجان از نظر وضعیت بزرگراهی با کمبود مواجه است، افزود: هم اکنون ۳۶۰ کیلومتر توسعه بزرگراهی و ۲۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی در قالب شش محور برای ارتباط با ۶استان تعریف شده است.

وثوقی با اشاره به بزرگراه‌های در دست احداث بیان داشت: بزرگراه‌های زنجان- بیجار، خدابنده- همدان، زنجان- قزوین، زنجان- تخت‌سلیمان، زنجان- منجیل و زنجان- کلور در دست احداث است که حدود هزار و سیصد میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان هم چنین به پروژه‌های مسکن مهر این استان اشاره کرد و گفت: از ابتدا حدود ۳۲ هزار واحد مسکن مهر در این استان تعریف شده بود که تاکنون ۲۹ هزار و ۷۲۲ واحد به مردم تحویل داده شده است و هزار و ۴۱ واحد نیز آماده افتتاح است و قبل از عید نوروز آماده تحویل خواهد شد. از این رو به احتمال قوی اولین پرونده مسکن مهر کشور در استان زنجان بسته می‌شود.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس