قالب وردپرس

خراسان شمالی

اصلاح نقاط پرحادثه، ایمنی سفرهای نوروزی را در محورهای خراسان شمالی ارتقا داد

[ad_1]

۱۰ April 2017 | 11:09 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی، سردار علیرضا مظاهری در دیدار با بخش حمل‌ونقل و راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، اصلاح نقاط پرتصادف در محورهای استان بوده است که این اقدام نقش بسزایی در کاهش تصادفات جاده‌ای در نوروز ۹۶ داشته است.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی بیان کرد: عوامل راهداری نقش زیادی در تأمین امنیت ترددهای جاده‌ای داشته و خدمت آنان به مرم، اجر بالایی نزد خداوند دارد از این رو تلاش آنان قابل‌تقدیر است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی نیز با تقدیر از همکاری و تعامل پلیس‌راه گفت: در نوروز ۹۶ مردم برای انجام سفرهای نوروزی، برنامه‌ریزی مناسب و مطلوبی داشتند که بر اساس ترددهای گزارش شده، نمودار منظمی از سفرها را داشتیم.

وی با اشاره به بازگشایی ورودی شهر بجنورد در مسیر ابتدای پلیس‌راه بجنورد افزود: بازگشایی ورودی شهر بجنورد کمک خوبی به ترافیک و سفرهای نوروزی داشت که ۲/۵ کیلومتر ورودی شهر بجنورد در ابتدای نوروز ۹۶ بازگشایی شد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

خدمات راهداری و حمل‌ونقل، یک کار زیربنایی است

[ad_1]

۱۰ April 2017 | 8:57 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در دیدار کارکنان اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی و مدیران شهرستان‌ها اظهار کرد: یکی از راه‌های رسیدن به توسعه و تمدن این است که راه‌های مواصلاتی و خدمات حمل‌ونقل در جامعه مناسب باشد و سطح خدمات ارتقا یابد. وی راهداران را خادمان زائران امام رضا (ع) عنوان کرد.

یعقوبی در بخش دیگر سخنان خود به فرارسیدن ماه رجب اشاره کرد و گفت: ماه‌های رجب، شعبان و رمضان سه ماه پرفضیلت هستند که باید از فرصت‌های آن به خوبی استفاده کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی نیز در این دیدار بیان کرد: در سالی که مزین به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است می‌بایست همه ما خدمات و عملکرد خود را نسبت به سال گذشته مطلوب‌تر و بهتر نمائیم.

علی‌اصغر بدیعی مقدم اظهار کرد: ارتقای خدمات راهداری و حمل‌ونقل نقش مهمی در توسعه جامعه دارد.

بدیعی مقدم افزود: مجموعه حمل‌ونقل و راهداری مجموعه بزرگی است و تلاش داریم با خدمت‌رسانی مناسب به مسافران عبوری از استان، رضایت آنان را ارتقا داده و با برنامه‌ریزی و تمهیدات ایمنی گام مؤثری در جهت ایمنی برداریم.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

فروش بیش از ۱۲ هزار بلیت نوروزی در خراسان شمالی/ جابه‌جایی ۱۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر مسافر با ناوگان عمومی

[ad_1]

۹ April 2017 | 1:35 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی، علی شرفی اظهار کرد: در بازه زمانی اول اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین‌ماه جاری یک هزار و ۱۳۸ مورد بلیت به صورت اینترنتی و ۱۱ هزار و ۷۸۷ مورد بلیت به صورت حضوری فروخته شده است.

وی افزود: در طرح نوروزی ۱۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر مسافر با ناوگان عمومی جابه‌جا شده‌اند که ۶۱ درصد از این مسافران درون استان و ۳۹ درصد به خارج استان سفر کرده‌اند.

وی بیان کرد: ۴۳ درصد از مسافران نوروزی در استان با اتوبوس، ۳۷ درصد با مینی‌بوس و ۲۰ درصد با خودروی سواری کرایه‌ای جابه‌جا شده‌اند.

در خراسان شمالی حدود یک هزار و ۶۵۳ راننده ناوگان مسافری با ۶۷۰ دستگاه ناوگان به جابجایی مسافران اقدام می‌کنند.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

ثبت بیش از ۶ میلیون تردد نوروزی خودرو در جاده‌های خراسان شمالی/ تخلف ۲۸/۵ درصدی رانندگان عبوری از استان

[ad_1]

۸ April 2017 | 11:15 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی، علی‌اصغر بدیعی مقدم مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اظهار کرد: بر اساس آمار استخراج شده از ۳۸ دستگاه تردد شمار نصب شده در سطح جاده‌های استان، ۹۱/۵ درصد از ترددها مربوط به خودروهای سبک و ۸/۵ درصد مربوط به خودروهای سنگین است.

وی افزود: شمار ترددهای به ثبت رسیده در جاده‌های استان طی بازه زمانی ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین‌ماه امسال، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۱/۳ درصد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: در این مدت ۶۲۴ هزار دستگاه خودرو وارد استان شده و ۵۸۱ هزار دستگاه خودرو از استان خارج شده است.

به گفته بدیعی مقدم، شمار خودروهای ورودی و خروجی در طرح نوروزی به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۴/۷ و ۳/۷ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: این استان به لحاظ شمار ترددهای نوروزی در ردیف ۱۶ استان‌های کشور قرار گرفته است.

وی افزود: بیشترین ترددهای ورودی و خروجی استان در روز چهارم فروردین‌ماه به ثبت رسیده است.

همچنین معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: نوروز امسال، ۲/۵ درصد از رانندگان عبوری از استان مرتکب سبقت غیرمجاز شدند.

سعید سبحانی اظهار کرد: ۸ درصد از رانندگان عبوری از استان نیز مرتکب سرعت غیرمجاز شده‌اند.

وی افزود: ۱۸ درصد از رانندگان نیز فاصله طولی با خودروی جلویی را رعایت نکرده‌اند.

به گفته وی در مجموع در نوروز امسال، ۲۸/۵ درصد از رانندگان عبوری از استان مرتکب تخلف شدند.

سبحانی تصریح کرد: تخلف سرعت غیرمجاز و سبقت غیرمجاز رانندگان، طی نوروز ۹۶ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۱/۵ و ۰/۵ درصد افزایش داشته است.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: در بازه زمانی ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین‌ماه جاری تردد ۶ میلیون و ۵۷ هزار دستگاه خودرو در جاده‌های استان به ثبت رسیده است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تحویل بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی شیروان به دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

[ad_1]

۶ April 2017 | 1:49 pm

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی از تحویل بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی آیت الله هاشمی رفسنجانی شیروان به دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد.

به گزارش گروه دریافت نسیم امروز، علیرضا مصطفی زاده بورا اظهار کرد: این بیمارستان که در مرحله شناسایی نقص و رفع ایرادهای احتمالی است، به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شده است.
وی افزود: این بیمارستان در مساحت ۱۸ هزار مترمربع ساخته شده است که ۱۷ هزار متر مربع مربوط به ساختمان اصلی و یک هزار متر مربع نیز مربوط به ساختمان های جنبی است.
مصطفی زاده گفت: اعتبار اجرای این پروژه ۶۰۰ میلیارد ریال است که تا کنون ۴۰۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل آن مورد نیاز است.
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان شمالی عنوان کرد: بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی شیروان در پایان سال ۱۳۸۹ وارد مرحله اجرایی شده و اکنون به دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برای تجهیز و بهره برداری تحویل داده شده است.
گفتنی است: این بیمارستان دارای بخشهای مختلف نظیر زنان و زایمان، کودکان ، ارتوپدی ، گوش و حلق و بینی و چشم، دیالیز، آزمایشگاه داخلی Ccu، icu، جراحی، قلب و ….است، که بخش زنان و زایمان براساس استاندارهای روز جهانی و به روش Idr طراحی و اجرا شده است.
قرار است این بیمارستان در روزهای آتی توسط رئیس جمهوری مورد بهره برداری رسمی قرار گیرد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بهره‌برداری از گریزراه در ورودی بجنورد- آشخانه خراسان شمالی

[ad_1]

۶ April 2017 | 7:59 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی، احمد فیروزه گفت: ساخت گریزراه در ورودی بجنورد-آشخانه به طول ۲۰۰ متر در سال ۹۵ به بهره‌برداری رسیده است.

وی بیان کرد: هدف از اجرای این گریزراه، پیشگیری از حوادث ترافیکی است که برای آن دو میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: شن‌ریزی محور روستایی پسرکانلو-لنگر به طول ۳/۵ کیلومتر به میزان چهار هزار مترمکعب برای این پروژه ۴۷۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

فیروزه ساخت دو دستگاه آبرو و ترمیم راه روستایی قصر قجر با اعتبار ۲۰۰ میلیون ریال از منابع داخلی را از دیگر اقدامات عنوان کرد و افزود: بهسازی و اجرای روکش آسفالت در محورهای شریانی بجنورد-آشخانه به طول ۶ کیلومتر دیگر پروژه عمرانی است که برای آن ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به اجرای فوک سیل برای تقویت رویه آسفالت در محور بجنورد-سنخواست اظهار کرد: این پروژه به طول ۳۵ کیلومتر اجرا شده و برای آن ۳۸۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی آیت الله هاشمی رفسنجانی شیروان آماده بهره برداری شد

[ad_1]

۵ April 2017 | 10:50 pm

دریافت خبر : چهار‌شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۰

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی استان خراسان شمالی، علیرضا مصطفی زاده بورا اظهار کرد: این بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شده است و در مرحله شناسایی نقص و ایرادهای احتمالی برای رفع آن است.
وی افزود: این بیمارستان در مساحت ۱۸ هزار مترمربع ساخته شده است که ۱۷ هزار متر مربع مربوط به ساختمان اصلی ویک هزار متر مربع نیز مربوط به ساختمان های جنبی است.
مصطفی زاده بورا گفت: اعتبار اجرای این پروژه ۶۰۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
وی عنوان کرد: بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی آیت الله هاشمی رفسنجانی شیروان در پایان سال ۸۹ وارد مرحله اجرایی شده است و اکنون آماده تحویل نهایی به دانشگاه علوم پزشکی است تا تجهیز و آماده بهره برداری شود.
مصطفی زاده بورا یادآور شد: این بیمارستان دارای بخش های مختلف نظیر زنان و زایمان، کودکان ، ارتوپدی، گوش و حلق و بینی و چشم، دیالیز، آزمایشگاه داخلی، icu ، جراحی، قلب استکه بخش زنان و زایمان براساس استاندارهای روز جهانی و به روش Idr طراحی و اجرا شده است.
گفتنی است، این بیمارستان در روزهای آتی توسط دکتر روحانی ، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران مورد بهره برداری رسمی قرار خواهد گرفت.

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

رصد تردد خودروها در جاده‌های خراسان شمالی با گشت‌های نامحسوس

[ad_1]

۵ April 2017 | 12:15 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی، رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری خراسان شمالی خبر داد: در طرح نوروزی ۹۶، با همکاری پلیس‌راه و در قالب گشت‌های محسوس و نامحسوس تردد خودروها در جاده‌ها به ویژه تردد ناوگان عمومی مسافری رصد شده است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی تأکید کرد: تمرکز ما در این طرح بر تأمین ایمنی سفرهای مردم با ناوگان عمومی بوده است.

حامد معروف اظهار کرد: مدیران فنی شرکت‌های حمل‌ونقل عمومی مکلف هستند پیش از انجام هر سفر، سلامت فنی ناوگان را بررسی و نقص و معایب احتمالی را شناسایی کنند و در طرح نوروزی، عنوان بیشتر تخلف‌های شناسایی شده، مربوط به عدم رعایت ضوابط فنی مدیران فنی بوده است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: نداشتن صورت وضعیت، عدم رعایت اصول مهار بار در ناوگان باری، تردد در ایام ممنوعیت تردد، نداشتن تجهیزات ایمنی در رده‌های بعدی عناوین تخلف ناوگان حمل‌ونقل عمومی قرار گرفته‌اند.

وی در بخش دیگر سخنان خود توزیع دو هزار پیک نوروزی در میان مسافران عبوری از استان را از دیگر اقدامات انجام شده در طرح نوروزی عنوان کرد و گفت: در این پیک‌ها، نکات ایمنی لازم در زمینه‌های مختلف تردد در جاده‌ها در خصوص راکبان موتورسیکلت‌ها، ادوات کشاورزی، وانت‌بارها، ایمنی مدارس حاشیه جاده و عابران پیاده ارائه شده است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی آیت الله هاشمی رفسنجانی شیروان به علوم پزشکی خراسان شمالی تحویل داده شد

[ad_1]

۵ April 2017 | 6:53 pm

دریافت خبر : چهار‌شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۳

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی از تحویل بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی آیت الله هاشمی رفسنجانی شیروان به دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد .
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل ازروابط عمومی راه و شهرسازی استان، علیرضا مصطفی زاده بورا اظهار کرد:این بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شده است و در مرحله شناسایی نقص و ایرادهای احتمالی برای رفع آن است .
وی افزود: این بیمارستان در مساحت ۱۸ هزار مترمربع ساخته شده است که ۱۷ هزار متر مربع مربوط به ساختمان اصلی ویک هزار متر مربع نیز مربوط به ساختمان های جنبی است .
مصطفی زاده بورا گفت: اعتبار اجرای این پروژه ۶۰۰ میلیارد ریال است که تا کنون ۴۰۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است .
وی عنوان کرد:بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی آیت الله هاشمی رفسنجانی شیروان در پایان سال ۸۹ وارد مرحله اجرایی شده است و اکنون آماده تحویل نهایی به دانشگاه پزشکی است تا تجهیز و آماده بهره برداری شود .
مصطفی زاده بورا یادآورشد: این بیمارستان دارای بخش های مختلف نظیر زنان و زایمان، کودکان ، ارتوپدی ، گوش و حلق و بینی و چشم، دیالیز، آزمایشگاه داخلی، icu ، جراحی، قلب است، که بخش زنان و زایمان براساس استاندارهای روز جهانی و به روش Idr طراحی و اجرا شده است .
گفتنی است این بیمارستان در روزهای آتی توسط دکتر روحانی ، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران مورد بهره برداری رسمی قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بیمارستان شیروان به دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تحویل موقت شد

[ad_1]

۵ April 2017 | 3:53 pm

بیمارستان شیروان به دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تحویل موقت شد

علیرضا مصطفی زاده بورا چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این بیمارستان پایان سال گذشته به صورت موقت به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شده و در مرحله شناسایی نقص و ایرادهای احتمالی برای رفع آن و تحویل نهایی است.
وی افزود: این بیمارستان در مساحت ۱۸ هزار مترمربع ساخته شده است که ۱۷ هزار مترمربع مربوط به ساختمان اصلی و یکهزار مترمربع مربوط به ساختمان های جنبی است.
مصطفی زاده بورا گفت: اعتبار اجرای این پروژه ۶۰۰ میلیارد ریال است که تا کنون ۴۰۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.
وی تصریح کرد: پیمانکار این پروژه اکنون ۲۰۰ میلیارد ریال مطالبه دارد که به محض دریافت اعتبار، پرداخت می شود.
به گفته مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی بیمارستان ۲۲۰ تخت خوابی آیت الله هاشمی رفسنجانی شیروان در اواخر سال ۸۹ وارد مرحله اجرایی شده و اکنون آماده تحویل نهایی به دانشگاه علوم پزشکی است تا تجهیز و آماده بهره برداری شود.
بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی آیت الله هاشمی رفسنجانی شیروان دارای بخش های مختلف همچون زنان و زایمان، کودکان، ارتوپدی، چشم، گوش و حلق و بینی و دیالیز است و بخش زنان و زایمان این بیمارستان براساس استانداردهای روز جهانی و به روش ldr طراحی و اجرا شده است.
۷۱۸۵ / ۶۰۴۲ خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

اخبار پیشنهادی:

بیمارستان شیروان به دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تحویل موقت شد

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس