قالب وردپرس

خوزستان

رشد ۱۵۱ درصدی تردد گردشگری دریایی در رودخانه های کارون و اروند/ بازدید بیش از ۱۰۲ هزار نفر گردشگر از بندر خرمشهر

[ad_1]

۱۲ April 2017 | 7:32 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عادل دریس مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر، شمار گردشگران دریایی در خرمشهر در نوروز امسال را ۲۱۳ هزار و ۳۹۰ گردشگر دریایی عنوان کرد و گفت: این تعداد مسافر در قالب ۱۱ هزار و ۱۳۲ سفر دریایی در رودخانه های کارون و اروند تردد کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۱۵۱ درصدی را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه ایام نوروز فعالیت شناورهای مسافری در مسیرهای کویت و عراق به علت افزایش تقاضا برای گردشگری دریایی در اروند و کارون متوقف شده بود افزود: شناورهای مسافری از ۱۶ اسفند ۹۵ تا ۱۳ فروردین ماه سالجاری به جابجایی مسافر در رودخانه های اروند و کارون مبادرت کردند.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت: در ایام نوروز در راستای ایجاد ایمنی تمهیدات لازم را همچون سال گذشته در نظر گرفتیم و گشت‌های منظم دریایی در رودخانه اروند و کارون با همکاری شهرداری، نیروی انتظامی و هلال‌احمر انجام شد.

دریس افزود: در ایام نوروز امسال شناورهای جست و جو و نجات شامل ناجی ۴، سار ۲، قیام ۸، دو فروند قایق تندروی جستجو و نجات و یدک کش ناصر۳ رودخانه اروند و کارون را تحت پوشش قرار دادند.

وی نجات جان ۱۲ سرنشین یک فروند قایق تفریحی در رودخانه کارون را یادآور شد و گفت: این قایق تفریحی در تعطیلات نوروز در آب های کارون واژگون شد که تمامی سرنشینان آن با حضور به موقع شناورهای جستجو و نجات بندر خرمشهر از خطر غرق شدگی نجات یافتند.

۱۰۲ هزار و ۲۶۸ مسافر نوروزی و کاروان راهیان نور از بندرخرمشهر دیدن کردند

مدیر کل بندر و دریانوردی بندرخرمشهر اظهار داشت: در تعطیلات نوروز امسال ۱۰۲ هزار و ۲۶۸ میهمان نوروزی به صورت کاروان خودرویی و کاروان های راهیان نور از اقصی نقاط کشور از بخش های مختلف مجتمع بندری خرمشهر دیدن کردند.

دریس اظهار داشت: کاروان های راهیان نور و میهمانان نوروزی از محوطه ها، اسکله ها، تجهیزات، تأسیسات بندری، ساختمان مرکزی قدیمی، مناطق عملیاتی کربلای۴ و ۵، نوار مرزی و محل تلاقی رودخانه های اروند و کارون دیدن کردند و با امکانات، ظرفیت ها و توانمندی های مجتمع بندری خرمشهر از نزدیک آشنا شدند.

وی به ایرنا گفت: در جریان این بازدیدها که با همراهی و پشتیبانی نیروهای یگان حفاظت گارد و انتظامات بندرخرمشهر انجام شد کارشناسان این اداره کل، اطلاعات جامعی در خصوص مجتمع بندری خرمشهر به میهمانان ارائه دادند و همچنین بروشورهای حاوی هشدارهای ایمنی و بسته اقلام فرهنگی در اختیار میهمانان گذاشته شد.

گفتنی است، بندر خرمشهر در شمال غربی خلیج فارس و در جنوب غربی جمهوری اسلامی ایران و همسایگی جنوب شرقی کشور عراق (مرز زمینی شلمچه)، محل تلاقی رودخانه های اروندرود و کارون در استان خوزستان واقع شده است. این بندر سابقه طولانی در تجارت دریایی داشته و ساخت و بهره برداری از اسکله های ویژه پذیرش کشتی های اقیانوس پیما در بندر خرمشهر در سالهای آغازین ۱۳۰۰ شمسی شروع شده و در زمان جنگ جهانی دوم و پس از آن به اوج خود رسید.

سالهای قبل از انقلاب اسلامی بندر خرمشهر با داشتن ۲۰ اسکله یکی از بزرگترین بنادر کشور به حساب می آمد و سال ۱۳۵۶ چهار میلیون تن کالا از این بندر به کشور وارد شد. زیرساخت های قبل از جنگ اعم از اسکله‌ها، انبارها و محوطه‌ها بازسازی شده است. /

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پسماندهای مجتمع بندری امام خمینی (ره) بازیافت می‌شوند

[ad_1]

۱۱ April 2017 | 8:03 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، معاون اداری و مالی این اداره کل با اشاره به فعالیت‌های مختلف در مجتمع بندری امام خمینی (ره) از جمله تردد کشتی‌ها، فعالیت‌های تخلیه و بارگیری کالا، فعالیت‌های عمرانی و در نتیجهٔ آن تولید انواع پسماندها گفت: مجتمع بندری امام خمینی (ره) به نمایندگی از سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان یگانه مرجع دریایی کشور در خصوص حفاظت از محیط‌زیست دریایی و جهت اجرای الزامات بین‌المللی و ملی، اقدام به تدوین و طراحی یک سیستم جامع مدیریت پسماند نموده است.

سیاوش در تشریح مزایای حاصل از فعالیت سایت بازیافت پسماند در این مجتمع بزرگ بندری به کاهش قابل ملاحظهٔ هزینه حمل و انتقال پسماندها، تسهیل و تسریع در خروج کامل پسماندها از سطح مجتمع بندری به محل‌های دفع بهداشتی و کاهش مشکلات زیست‌محیطی اشاره کرد.

وی در ادامه افزود: مجری سایت مذکور، ضمن فرهنگ‌سازی و آموزش جهت تفکیک پسماندها در محل تولید، نسبت به بسته‌بندی، انتقال و فروش مواد بازیافتی به عنوان مواد اولیه به کارخانه‌های بازیافت پسماندها اقدام نموده و در پی آن پسماندهای غیرقابل بازیافت را نیز جهت دفع بهداشتی به محل‌های تعیین شده توسط شهرداری و محیط‌زیست تحویل می‌نماید.

یادآور می‌شود بازیافت به آماده‌سازی مواد برای بهره‌وری دوباره گفته می‌شود. موادی بازیافت‌پذیر شامل آهن‌آلات، لاستیک، پلاستیک، شیشه، کاغذ، مقوا، برخی مواد شیمیایی و … هستند. بازیافت از هدر رفتن منابع سودمند و سرمایه‌های ملی جلوگیری می‌کند و مصرف مواد خام و انرژی را کاهش می‌دهد. با این کار، تولید گازهای گلخانه‌ای نیز کاهش می‌یابد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

رشد ۱۵۱ درصدی تردد گردشگری دریایی در کارون و اروند/بازدید ۱۰۲ هزار و ۲۶۸ مسافر نوروزی و کاروان راهیان نور از بندر خرمشهر

[ad_1]

۱۰ April 2017 | 3:09 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، عادل دریس در خصوص سفرهای دریایی در رودخانه‌های کارون و اروند در ایام نوروز گفت: در این ایام ۲۱۳ هزار و ۳۹۰ گردشگر دریایی در قالب ۱۱ هزار و ۱۳۲ سفر دریایی در رودخانه‌های کارون و اروند تردد کردند و از جاذبه‌های دریایی این دو رودخانه بهره‌مند شدند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۵۱ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز فعالیت شناورهای مسافری در مسیرهای کویت و عراق به علت افزایش تقاضا برای گردشگری دریایی در اروند و کارون متوقف شده بود، افزود: شناورهای مسافری از ۱۶ اسفند ۹۵ تا ۱۳ فروردین‌ماه امسال به جابجایی مسافر در رودخانه‌های اروند و کارون فعالیت داشتند.

به گفته مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در ایام نوروز بندر خرمشهر در راستای ایجاد ایمنی تمهیدات خاصی از جمله گشت‌های منظم دریایی در رودخانه اروند و همانند سال‌های گذشته به‌صورت داوطلبانه و با همکاری شهرداری، نیروی انتظامی و هلال‌احمر در رودخانه کارون اندیشیده بود.

دریس در خصوص نجات جان ۱۲ سرنشین یک فروند قایق تفریحی در رودخانه کارون گفت: این قایق تفریحی در تعطیلات نوروز در آب‌های کارون واژگون شد که تمامی سرنشینان آن با حضور به موقع شناورهای جستجو و نجات بندر خرمشهر از خطر غرق شدگی نجات یافتند.

وی یادآور شد: در ایام نوروز شناورهای جستجو و نجات ناجی ۴، سار ۲، قیام ۸، دو فروند قایق تندروی جستجو و نجات و یدک‌کش ناصر ۳ رودخانه اروند و کارون را تحت پوشش قرار دادند.

مدیرکل بندر و دریانوردی بندر خرمشهر همچنین گفت: در تعطیلات نوروز ۱۰۲ هزار و ۲۶۸ میهمان نوروزی به‌صورت کاروان خودرویی و کاروان‌های راهیان نور از اقصی نقاط کشور از بخش‌های مختلف مجتمع بندری خرمشهر بازدید کردند.

دریس ادامه داد: میهمانان نوروزی از محوطه‌ها، اسکله‌ها، تجهیزات، تأسیسات بندری، ساختمان مرکزی قدیمی، مناطق عملیاتی کربلای ۴ و ۵، نوار مرزی و محل تلاقی رودخانه‌های اروند و کارون بازدید کردند و با امکانات، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مجتمع بندری خرمشهر از نزدیک آشنا شدند.

وی اضافه کرد: در جریان این بازدیدها که با همراهی و اسکورت نیروهای یگان حفاظت گارد و انتظامات بندر خرمشهر انجام می‌شد، کارشناسان این اداره کل اطلاعات جامعی در خصوص مجتمع بندری خرمشهر به میهمانان ارائه می‌دادند و همچنین بروشورهای حاوی هشدارهای ایمنی و بسته اقلام فرهنگی در اختیار میهمانان گذاشته شد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

نماینده دشت آزادگان: اعضای شورای شهر از جریان های سیاسی مبرا باشند

[ad_1]

۸ April 2017 | 6:51 pm

نماینده دشت آزادگان گفت: اعضای شورای شهر باید نقش تقیننی و نظارتی داشته باشند و افراد شاخص علمی که در عمران و شهرسازی و مدیریت و توسعه از تخصص کافی برخوردارند با خلاقیت و ابتکار وارد عمل شوند.
قاسم ساعدی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به ویژگی های مورد نیاز جهت عضویت در شوراهای شهر و روستا اظهار کرد: اعضای شوراها نخست باید از نظر شرایط عمومی، متدین، متعهد و دلسوز مردم و نظام باشند و دیگر این که مدرک تحصیلی مرتبط با کار در حوزه شهری از جمله عمران، معماری و یا شهرسازی و اجرایی داشته باشند تا بتوانند در فضای شهر ایده های کافی ارایه دهند.
وی با تاکید بر لزوم تخصص اعضای شورا در عمران و توسعه افزود: اعضای شورای شهر باید نقش تقیننی و نظارتی داشته باشند و افراد شاخص علمی که در عمران و شهرسازی و مدیریت و توسعه از تخصص کافی برخوردارند با خلاقیت و ابتکار وارد عمل شوند. بدین ترتیب متناسب با نیازمندی های شهر حرکت می شود. همچنین اعضای شوراها باید در امور جاری و جاذبه های شهری صاحب نظر باشند و با طرح و ابتکار علمی در جهت توسعه عمرانی اقدام کنند.
نماینده دشت آزادگان گفت: در بعد مسایل فرهنگی و توسعه اجتماعی نیز افرادی که دارای مدرک تحصیلی جامعه شناسی شهری یا جامعه شناسی توسعه هستند، در اولویت قرار دارند.
ساعدی با اشاره به مشکلات موجود در شوراهای شهر و روستا خاطرنشان کرد: برخی از این مشکلات در کلام ریشه دارند و به موجب آن اعضای شورا توانایی کافی را جهت طرح و پیگیری نیازهای مربوطه ندارند و بخش دیگر مشکلاتی که قابل رفع هستند، به دلیل …

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بهسازی و آسفالت محوطه مسکن مهر مسجدسلیمان

[ad_1]

۸ April 2017 | 9:11 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، رسول کریمی نژاد گفت:  مسکن مهر شهرستان مسجدسلیمان شامل بیش از ۱۲۰۰ واحد است که حدود ۵۰ درصد آن تکمیل و مابقی آن با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد در حال انجام است.

 وی ادامه داد: جهت تکمیل واحدهای باقی‌مانده، دولت تدبیر و امید با افزایش تسهیلات از سقف ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان موافقت کرده که امیدواریم با این افزایش وام روند اجرایی کار سرعت گیرد و هرچه سریع‌تر شاهد تکمیل این پروژه باشیم.

کریمی نژاد ادامه داد: تعاونی‌های مسکن (مهر و خودمالک) می‌توانند با مراجعه به اداره راه و شهرسازی جهت تکمیل مدارک و معرفی به استان جهت افزایش وام اقدام نمایند.

رئیس اداره راه و شهرسازی مسجدسلیمان گفت: این اداره به موازات عملیات اجرایی واحدهای مسکونی توسط تعاونی‌ها نسبت به اجرای زیرساخت‌ها اقدام نموده و جهت تکمیل کل سایت نیاز به اعتبار بالغ بر ۷ میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: در راستای رفاه حال مردم بهسازی و آسفالت محوطه مسکن مهر شهرداری را در دستور کار قرار دادیم و در دی‌ماه سال گذشته عملیات اجرایی آن شروع و ظرف مدت کم‌تر از ۳ ماه به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: جهت انجام این مهم حدود ۱۴۰۰۰ مترمکعب عملیات خاکی، ۱۸۰ متر طول کانال هدایت آب سنگی، ۳ دستگاه آبرو لوله‌ای، ۹۰۰ متر طول جدول‌کشی، ۸۰۰ مترمکعب دیوار حائل و ۳۰۰۰ مترمربع زیرسازی و آسفالت با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان انجام شد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

رشد ۱۴۲ درصدی گردشگری دریایی در بندر آبادان

[ad_1]

۵ April 2017 | 2:12 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی آبادان، سفاری عنوان کرد: گردشگری دریایی در نوروز سال ۹۶ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در بندر آبادان بر مبنای سامانه آمار سازمان بنادر و دریانوردی با رشد ۱۴۲ درصدی روبرو شده است.

وی افزود: تعداد گردشگران و استفاده‌کنندگان از مسافرت‌های دریایی در نوروز سال گذشته بیش از ۱۲۶ هزار نفر بوده که امسال افزایشی بالای ۳۰۷ هزار نفر را به همراه داشته است.

وی با بیان اقدامات انجام شده این مدیریت در رسیدن به این جایگاه در گردشگری دریایی بیان کرد: با بررسی نقاط ضعف و قدرت از اجرای تورهای تفریحی دریایی در سال ۹۵ و بالا بردن ضریب ایمنی مسافران از طریق بهره‌مندی از دو فروند شناور مسافری مجهز، به آب اندازی دو فروند قایق موتوری تحت عنوان همیار ناجی به‌منظور اسکورت شناورها در مسیر و آموزش مسافران در بدو ورود به بندر در زمینه رعایت نکات ایمنی دریایی و استفاده از وسایل حفاظت فردی و اطلاع‌رسانی، توزیع بروشور در بین مسافران و گردشگران نوروزی از اساسی‌ترین فاکتورهای رسیدن به این رشد است.

سفاری در خصوص جاذبه گردشگری اسکله مسافری بندر آبادان عنوان کرد: اسکله مسافری بندر آبادان با بهره‌مندی از موقعیت جغرافیایی مناسب و همجواری با کشور عراق و آبراه بین‌المللی اروندرود دارای جذابیت خاصی جهت گردشگران و مهمانان نوروزی نیز است که امسال سعی داریم با حمایت‌های مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و سازمان بنادر و دریانوردی بتوانیم در طول سال از خدمات‌رسانی در حوزه گردشگری دریایی در آبراه اروندرود بهره‌مند شویم.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

جابه جایی یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر نوروزی توسط ناوگان ریلی

[ad_1]

۳۱ March 2017 | 3:05 pm

سرویس اقتصادی – رئیس هیات مدیره راه آهن کشور گفت: از ۲۵ اسفند تا هشتم فروردین ۹۶ بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر از طریق راه آهن جابجا شدند.
به گزارش فانوس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری بین راه آهن و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان در اندیمشک گفت: از ۲۵ اسفندماه تا هشتم فروردین ۹۶ بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر از طریق راه آهن جابجا شدند.
وی افزود: این آمار تا پایان روز نهم فروردین ماه به بیش از یک میلیون و ۲۹۰ هزار نفر می رسد که رشد چهار درصدی مسافر نسبت به سال قبل را نشان می دهد.
وی با بیان این که پارسال ۳۵۰ واگن مسافری فرسوده از ناوگان حمل و نقل ریلی کشور خارج شد، افزود: استقبال از سامانه حمل و نقل ریلی در سفرهای نوروزی امسال بسیار مطلوب بوده است.
وی بیان کرد: در سال ۹۵ افزون بر ۴۰، ۴ میلیون تن بار توسط خطوط ریلی کشور جابجا شد که این یک رکورد بی سابقه در سامانه حمل و نقل ریلی بوده و یک موفقیت بسیار ارزشمند برای حمل و نقل ریلی کشور به شمار می رود.
رسولی در ادامه با قدردانی از توجه و نگاه ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مقوله حمل و نقل ریلی کشور افزود:برای توسعه حمل و نقل ریلی مصوبات بسیار خوبی تصویب شده که نوید بخش توسعه سریع این صنعت خواهد بود.
وی گفت: نگاهی به چند سال گذشته حمل و نقل ریلی نشان می دهد یک عقب افتادگی تاریخی در این حوزه اتفاق افتاده و نگاه غالب، سبب طراحی ایستگاه ها در خارج از شهرها شده بود.
رسولی اضافه کرد:در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا چندین ایستگاه در درون شهرها طراحی می شود و زندگی مردم با این صنعت عجین شده است.
وی گفت:برای طراحی ایستگاه ها در درون شهرها برنامه ریزی شده علاوه بر این بی توجهی به ابعاد فرهنگی و اجتماعی ایستگاه ها نیز وجود دارد که در این زمینه نیز برنامه ریزی شده است.
وی افزود:گردشگری و برنامههای فرهنگی مناسب در حوزه راه آهن نیز هدف گذاری شده است و فعالیت های این حوزه نیز پررنگ تر می شوند و چند طرح مهم نیز در این خصوص در دست اقدام است.
منبع: میزان
انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

ناوگان ریلی یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر نوروزی را جابجا کرد/ برنامه ویژه برای جبران عقب افتادگی تاریخی صنعت ریلی

[ad_1]

۳۰ March 2017 | 7:11 pm

دریافت خبر : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۱

ناوگان ریلی یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر نوروزی را جابجا کرد/ برنامه ویژه برای جبران عقب  افتادگی تاریخی صنعت ریلی

تین نیوز|  رئیس هیات مدیره راه آهن کشور گفت: از ۲۵ اسفندماه تا هشتم فروردین ماه ۹۶ بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر از طریق راه آهن جابجا شدند.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری بین راه آهن و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان در اندیمشک افزود:این آمار تا پایان روز نهم فروردین ماه به بیش از یک میلیون و ۲۹۰ هزار نفر می رسد که رشد چهار درصدی مسافر نسبت به سال قبل را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه پارسال ۳۵۰ واگن مسافری فرسوده از ناوگان حمل و نقل ریلی کشور خارج شد، افزود: استقبال از سامانه حمل و نقل ریلی در سفرهای نوروزی امسال بسیار مطلوب بوده است.
وی بیان کرد: در سال ۹۵ افزون بر ۴۰، ۴ میلیون تن بار توسط خطوط ریلی کشور جابجا شد که این یک رکورد بی سابقه در سامانه حمل و نقل ریلی بوده و یک موفقیت بسیار ارزشمند برای حمل و نقل ریلی کشور به شمار می رود.
رسولی در ادامه با قدردانی از توجه و نگاه ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مقوله حمل و نقل ریلی کشور افزود:برای توسعه حمل و نقل ریلی مصوبات بسیار خوبی تصویب شده که نوید بخش توسعه سریع این صنعت خواهد بود.
وی گفت: نگاهی به چند سال گذشته حمل و نقل ریلی نشان می دهد یک عقب افتادگی تاریخی در این حوزه اتفاق افتاده و نگاه غالب، سبب طراحی ایستگاه ها در خارج از شهرها شده بود.
رسولی اضافه کرد:در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا چندین ایستگاه در درون شهرها طراحی می شود و زندگی مردم با این صنعت عجین شده است.
وی گفت:برای طراحی ایستگاه ها در درون شهرها برنامه ریزی شده علاوه بر این بی توجهی به ابعاد فرهنگی و اجتماعی ایستگاه ها …

اخبار پیشنهادی:

ناوگان ریلی یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر نوروزی را جابجا کرد/ برنامه ویژه برای جبران عقب  افتادگی تاریخی صنعت ریلی

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

سلامت سنجی و پایش دائمی پل جدید کارون با نصب حس گرها

[ad_1]

۳۰ March 2017 | 5:07 pm

اقتصاد > صنعت – عبدالکریم درویش زاده مدیرکل راه آهن جنوب از آمادگی برای ایجاد ظرفیت جابجایی ۱۵۰ هزار مسافر به خارج از استان خوزستان خبر داد و گفت: تمام دسترسی های ایستگاه ها فراهم شود تا مسافران حتی الامکان با ناوگان حمل ونقل عمومی به ایستگاه ها نقل مکان کنند.
اقتصاد > صنعت – عبدالکریم درویش زاده مدیرکل راه آهن جنوب از آمادگی برای ایجاد ظرفیت جابجایی ۱۵۰ هزار مسافر به خارج از استان خوزستان خبر داد و گفت: تمام دسترسی های ایستگاه ها فراهم شود تا مسافران حتی الامکان با ناوگان حمل ونقل عمومی به ایستگاه ها نقل مکان کنند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از وزارت راه و شهرسازی عبدالکریم درویش زاده با اشاره به اقدامات انجام شده برای سفرهای نوروزی ۹۶ اظهار داشت: علاوه بر برپایی سفره هفت سین، درب های ورودی و مانیتورهایی در ایستگاه ها نصب شده است. همچنین از بخش های فنی کل خط بازدید شده است.
وی افزود: سعی شد، تمام دسترسی های ایستگاه ها فراهم شود تا مسافران حتی الامکان با ناوگان حمل ونقل عمومی به ایستگاه ها منتقل شوند. البته فضای کافی برای توقف خودروهای شخصی جهت ادامه مسیر از طریق قطار نیز فراهم شده است.
درویش زاده از اضافه شدن یک رام قطار در مسیر تهران _ اهواز جهت خدمات رسانی به مسافران نوروزی خبر داد و گفت: در پیک نوروزی آمادگی و ظرفیت جابجایی ۱۵۰ هزار مسافر را به خارج از استان ایجاد کرده ایم .
مدیرکل راه آهن جنوب با اشاره به ایام پیک نوروزی ۲۵ اسفندماه الی ۱۶ فروردین ماه اظهار کرد: در پیک نوروزی آمادگی و ظرفیت جابجایی ۱۵۰ هزار مسافر را به خارج از استان ایجاد کرده ایم.
درویش زاده همچنین گفت: برای این ایام قطارهای اهواز _ مشهد و …

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

نصب حسگرهای بررسی سرعت و وزن بر روی قطارها

[ad_1]

۳۰ March 2017 | 5:38 pm

تجارت نیوز :
مدیرکل راه آهن جنوب از آمادگی برای ایجاد ظرفیت جابجایی ۱۵۰ هزار مسافر به خارج از استان خوزستان خبر داد و گفت: حس گرهایی برای بررسی تاثیر سرعت و وزن بر روی قطارها نصب شده است.
به گزارش وزارت راه و شهرسازی، عبدالکریم درویش زاده با اشاره به اقدامات انجام شده برای سفرهای نوروزی ۹۶ اظهار داشت: علاوه بر برپایی سفره هفت سین، درب های ورودی و مانیتورهایی در ایستگاه ها نصب و از بخش های فنی کل خط نیز، بازدید شده است.
وی افزود: بر این اساس تلاش شده تمام دسترسی های ایستگاه ها فراهم شود تا مسافران حتی الامکان، با ناوگان حمل ونقل عمومی به ایستگاه ها منتقل شوند. البته فضای کافی برای توقف خودروهای شخصی جهت ادامه مسیر از طریق قطار نیز، فراهم شده است.
درویش زاده از اضافه شدن یک رام قطار در مسیر تهران _ اهواز جهت خدمات رسانی به مسافران نوروزی خبر داد و گفت: در پیک نوروزی، آمادگی و ظرفیت جابجایی ۱۵۰ هزار مسافر را به خارج از استان ایجاد کرده ایم.
مدیرکل راه آهن جنوب با اشاره به ایام پیک نوروزی ۲۵ اسفندماه الی ۱۶ فروردین ماه اظهار کرد: در پیک نوروزی آمادگی و ظرفیت جابجایی ۱۵۰ هزار مسافر را به خارج از استان ایجاد کرده ایم.
درویش زاده همچنین گفت: برای این ایام قطارهای اهواز _ مشهد و بالعکس و قطارهای اهواز_تهران و قطارهای حومه ای را داریم که در صورت وجود تقاضا برای استفاده از قطارهای حومه ای، آمادگی افزایش تعداد رام های این قطارها را داریم تا روزانه قریب ۴۵۰۰ نفر مسافر درون استانی را جابجا کنیم.
وی افزود: میزان جابجایی روزانه مسافر به خارج استان در ۷۰۰۰ نفر بوده که به علت بازسازی خطوط منطقه لرستان و زاگرس، نمی توانیم بیش از این …

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس