قالب وردپرس

بوشهر

برگزاری رژه خودرویی و موتوری و طنین بوق کشتی‌ها۳۱ January 2017 | 1:04 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر، با آغاز جشنهای دهه فجر انقلاب اسلامی، مراسم ویژه‌ای در بنادر استان بوشهر برگزار شد.

ساعت ۹ و ۳۳ قیقه صبح امروز همزمان با سالروز ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی به میهن اسلامی ضمن رژه خودروهای ادارات بنادر در اسکله‌های استان بوشهر صدای سوت کشتیها، شناورهای صنعتی و سنتی در بندر بوشهر به صدا در آمد.

سرنشینان این کشتیها با به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، یاد و خاطره امام و شهدای انقلاب را گرامی داشتند.

در این مراسم مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اهداء شاخههای گل و شیرینی به ملوانان و ناخدایان شناورها  در با دیدار کاپیتان کشتیهای خارجی و ایرانی مستقر در اسکلههای استان بوشهر این روز بزرگ را جشن گرفتند.

برگزاری رژه خودروها  به صدا درآمدن آژیر خودروها و بوق کشتی‌ها در بندر بوشهر از دیگر برنامه‌های دهه فجر در این بندر بود.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

راه اندازی ۷۹ سامانه هوشمند ترافیکی در راه های فارس۲۸ February 2017 | 7:45 pm

راه اندازی 79 سامانه هوشمند ترافیکی در راه های فارس

همزمان با افتتاح ۵۲۷
سامانه هوشمند در کشور، ۷۹ سامانه هوشمند کنترل سرعت و ثبت تخلف در محورهای
مواصلاتی استان فارس نیز با حضور معاون اول رئیس جمهوری راه اندازی شد.
به گزارش ایسنا منطقه
فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، همزمان با افتتاح
سامانه های هوشمند ترافیکی کشور که به روش ویدئوکنفرانسی و با حضور اسحاق جهانگیری
معاون اول رئیس جمهوری و آخوندی وزیر راه و شهرسازی، برگزار شد، بهره برداری از ۷۹
سامانه هوشمند کنترل سرعت و ثبت تخلفات رانندگی در فارس نیز آغاز شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل
جاده ای فارس در این آئین گفت: با بهره برداری از ۷۹ سامانه هوشمند جدید، تعداد کل
سامانه های هوشمند در فارس به ۱۳۶ دستگاه افزایش یافته است.
علی رضا سیاهپور گفت: در
این مراسم ۲۴ سامانه در محور شیراز، فسا، داراب ، ۱۶ سامانه در محور شیراز، قائمیه،
بوشهر، گچساران، ۹ سامانه در محور شیراز، اصفهان و ۳۱ سامانه در محور شیراز، فیروزآباد،
لار به بهره برداری رسید.

او گفت: اکنون با فعال
شدن سامانه های جدید اضافه شدن آنها به سامانه های قبلی، ۱۴۰۰ کیلومتر از راه های مواصلاتی
استان فارس تحت پوشش نظارت هوشمند قرار دارد.
سیاهپور اضافه کرد: یکپارچه
سازی و بهینه سازی سیستم حمل و نقل، و ایمن و روان سازی جریان ترافیک را از اهداف راه اندازی
سامانه های هوشمند کنترل سرعت و ثبت تخلف جاده ای است.
وی گفت: بهبود سطح ایمنی،
کاهش تصادفات، روان سازی ترافیک و بهبود برنامه ریزی حمل و نقل، اطلاع رسانی مناسب
و به موقع به مسافران و کاربران جاده ای ( قبل، حین و بعد از سفر) و ارتقا سطح فرهنگ
ترافیکی، از مزایای راه اندازی سیستم

اخبار پیشنهادی:

راه اندازی 79 سامانه هوشمند ترافیکی در راه های فارسلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از ۱۱۳ کیلومتر پروژه راهسازی در استان بوشهر۱ February 2017 | 8:10 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر، فرزاد رستمی گفت: این پروژه‌ها شامل پروژه‌هایی در حوزه راه اصلی و فرعی و روستایی و همچنین در حوزه فنی و اجرایی در استان بوشهر است که همزمان با ایام‌الله دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

رستمی افزود: در بخش راه، بهسازی و تعریض محور دلوار – پارک ساحلی، بهسازی محور گورکات – چغادک، بهسازی و تعریض باند رفت و برگشت قطعه دوم شش خطه بوشهر – برازجان در برنامه افتتاحیه دهه فجر قرار دارد.

وی تصریح کرد: تکمیل واریانت گزبلند – زیارت، بهسازی خروجی محور گناوه به سمت قلعه حیدر از جمله پروژه‌های قابل‌افتتاح در بخش راه است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: در این ایام در بخش راه روستایی نیز راه دسترسی به دانشگاه آزاد دلوار، احداث پل ۵ دهانه ۳ متری در محور گلکی – شورکی، تبدیل آب‌نمای درازی به پل سنگی، احداث محور روستایی طلحه – شاه پسر مرد، تکمیل قطعه میانی راه روستایی گردنه گچ و بهسازی محور سه‌راهی چاه مبارک به کنار خیمه با حضور مسئولان استانی و با هدف افزایش ایمنی افتتاح می‌شود.

وی در ادامه گفت: همچنین پنج پروژه احداث قطعه دوم اهرم – فراشبند، خروجی دوم بوشهر حدفاصل گزبلند – شیف، اصلاح تقاطع غیر همسطح ورودی برازجان، بهسازی محور تنگ زرد – کلمه، بهسازی محور دهرود – تنگ ارم نیز همزمان ایام‌الله دهه فجر با اعتباری بالغ بر یک‌میلیون یک‌صد و هشتاد و هشت هزار و هشتصد و سی میلیون ریال کلنگ زنی می‌شود.

رستمی با بیان اینکه برای احداث، بهسازی و تکمیل این پروژه‌ها از اعتبارات استانی و ملی هزینه شده است، اضافه کرد: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها امکان دسترسی ایمن و راحت همراه با کاهش تلفات جاده‌ای برای هموطنانمان در استان بوشهر و مسافران و گردشگران فراهم می‌آید.

وی در رابطه با افتتاح پروژه‌ها در حوزه فنی و اجرایی اشاره کرد و گفت: احداث کتابخانه نخل تقی در شهرستان عسلویه به منظور ترویج کتاب‌خوانی و ارتقاء سطح دانش در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

۲۸ دوربین هوشمند جاده ای در استان بوشهر به بهره برداری رسید۲۸ February 2017 | 9:44 pm

دریافت خبر : سه‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۴

۲۸ دوربین هوشمند جاده ای در استان بوشهر به بهره برداری رسید

به گزارش خبرنگار مهر ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر بعد از ظهر سه شنبه در این آئین اظهار داشت: امروز به صورت همزمان شاهد بهره برداری از ۵۲۷ دستگاه دوربین جاده ای در کشور هستیم که سهم استان بوشهر ۲۸ دوربین است.
حمیدرضا علم با اشاره به اینکه هزار و ۸۸۰ دوربین در یک طرح سه ساله در راه های اصلی کشور نصب می شود، اضافه کرد: این دوربین ها در ۳۴ هزار کیلومتر راه های اصلی کشور نصب خواهند شد.
وی با اشاره به نصب ۲۰ دوربین در دو سال گذشته در استان بوشهر، خاطرنشان کرد: با بهره برداری از ۲۸ دوربین جدید، تعداد دوربین های کنترل سرعت در استان بوشهر به ۴۸ دوربین رسیده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر با اشاره به اینکه نصب دوربین ها در محور بوشهر – گناوه باعث کاهش ۸۹ درصدی تلفات جاده ای طی ۱۰ ماهه امسال شده است، افزود: تعداد کشته ها از ۱۸ نفر به دو نفر رسیده است.
وی ادامه داد: با دوربین هایی که امروز به بهره برداری رسیده است، ۵۱۰ کیلومتر از محورهای اصلی استان بوشهر تحت پوشش قرار گرفته است.

اخبار پیشنهادی:

۲۸ دوربین هوشمند جاده ای در استان بوشهر به بهره برداری رسیدلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

افتتاح کتابخانه عمومی شهر نخل تقی در شهرستان عسلویه استان بوشهر۶ February 2017 | 7:43 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر، مدیر فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: این کتابخانه در زمینی به وسعت ۵۱۵ مترمربع و در یک طبقه ساخته شده است.

رضا حفظ اله افزود: افزایش کتابخانه‌های روستایی یکی از اولویت‌های این اداره کل است که با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در میان مردم روستاها و شهرها اجرا می‌شود.

حفظ اله بیان کرد: برای ساخت این پروژه هشت هزار و سیصد میلیون ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی بیان کرد: گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه اهمیت بسیار زیادی دارد و در شهرستان عسلویه در این مسیر گام برمی‌داریم و امیدواریم با افتتاح این کتابخانه مکانی جهت ترغیب و تشویق جوانان شهر نخل تقی، به کتاب و کتاب‌خوانی را فراهم آورده باشیم.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

۲۸ دوربین هوشمند جاده ای در استان وارد مدار بهره برداری قرار گرفت۲۸ February 2017 | 9:45 pm

۲۸ دوربین هوشمند جاده ای در استان وارد مدار بهره برداری قرار گرفت

خلیج فارس: مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان بوشهر گفت: همزمان با افتتاح ۵۲۷ دستگاه دوربین جاده ای در کشور، ۲۸ دوربین هوشمند جاده ای در استان بوشهر وارد مدار بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش نخلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ حمیدرضا علم ظهر امروز درمراسم افتتاح ۵۲۷ دستگاه دوربین نظارت جاده ای در ۲۱ استان از طریق ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استفاده از فناوری های جدید در تمام زندگی روزمره تاثیربسزایی در بهره وری امور دارد اظهار داشت: دوربین های هوشمند جاده ای نیز در این راستا سبب ارتقا ایمنی حمل و نقل جاده ای شده است.

وی از افتتاح ۵۲۷ دستگاه دوربین نظارتی در ۲۱ استان از طریق ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی خبر داد و تصریح کرد: همزمان با افتتاح ۵۲۷ دستگاه دوربین جاده ای در کشور۲۸ دوربین هوشمند جاده ای در استان بوشهر وارد مدار بهره برداری قرار گرفت.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان بوشهر افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در طرح سه ساله ۱۸۸۰ دوربین کنترل سرعت جاده ای در ۳۴ هزار کیلومتر از راه های اصلی کشور نصب می شود.
علم با بیان اینکه در ۲ سال گذشته ۲۰ دوربین جاده ای با استفاده از اعتبارات استانی در جاده ای اصلی بوشهر نصب شده خاطر نشان کرد: اکنون ۴۸ دوربین در محورهای اصلی استان بوشهر نصب شده و این در حالی است که محورهای بوشهر به دیر، برازجان به اهرم، سیراف و دیگر محورهای مواصلاتی استان بوشهر به دوربین هوشمند نظارت جاده ای مجهز می شود.
وی با اشاره به نقش مهم و موثر این دوربین ها در کاهش تلفات جاده ای افزود: با نصب این دوربین ها در …

اخبار پیشنهادی:

۲۸ دوربین هوشمند جاده ای در استان وارد مدار بهره برداری قرار گرفتلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

افتتاح بیش از ۱۱۲ کیلومتر پروژه راهسازی بوشهر طی دهه فجر/ آغاز عملیات اجرایی ساخت خروجی دوم بوشهر۷ February 2017 | 11:16 am

فرزاد رستمی، مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: دهه فجر شاهد افتتاح ۱۱۲.۶ کیلومتر پروژه ساخت و بهسازی راه در استان بوشهر با اعتبار ۱۵۳ میلیارد تومان خواهیم بود.

رستمی افزود: این پروژه‌ها شامل افتتاح ساخت ۲۴ کیلومتر از قطعه گناوه-دیلم از محور برازجان-گناوه-دیلم، بهسازی و تعریض محور دلوار به طول ۲.۵ کیلومتر، احداث بزرگراه کمربندی کنگان به طول ۲۳ کیلومتر، احداث راه خروجی بوشهر به طول ۱۱ کیلومتر، بهسازی محور گورکات-چغادک به طول چهار کیلومتر، تکمیل واریانت گزبلند-زیارت به طول پنج کیلومتر، تکمیل سه کیلومتر از قطعه دوم دولت‌آباد-زیارت، تعریض باند رفت و برگشت قطعه دوم شش خطه بوشهر-برازجان به طول ۲۶.۶ کیلومتر، بهسازی خروجی محور گناوه به سمت قطعه حیدر به طول۳.۲ کیلومتر، تبدیل راه خاکی به راه آسفالته به طول ۱.۳ کیلومتر در مسیر دانشگاه آزاد اسلامی دلوار، تبدیل آبنمای محور «درازی» به پل جدید، تکمیل قطعه میانی راه روستایی گردنه گچ به طول هفت کیلومتر و بهسازی محور سه راهی چاه مبارک به کنار خیمه به طول دو کیلومتر است.

مدیر کل راه و شهرسازی بوشهر همچنین از آغاز عملیات اجرایی پنج پروژه حوزه راه به طول کلی ۵۰.۳ کیلومتر در استان بوشهر طی دهه فجر خبر داد و گفت: هزینه برآورد شده برای این پروژه‌ها ۱۱۸ میلیارد و ۸۸۳ میلیون تومان است.

وی افزود: این پروژه‌ها شامل احداث قطعه دوم اهرم-فراشبند به طول هفت کیلومتر، ساخت خزوجی دوم بوشهر حدفاصل گزبلند-شیف به طول ۲۴.۱ کیلومتر، اصلاح نقاطع غیر همسطح ورودی برازجان، بهسازی محور راه روستایی تنگ زرد-کلمه به طول ۲.۷ کیلومتر و بهسازی محور راه روستایی دهرود-تنگ ارم به طول ۱۶.۵ کیلومتر است.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

سالاری: کاهش تصادفات جاده ای در استان۲۸ February 2017 | 9:45 pm

سالاری: کاهش تصادفات جاده ای در استان

خلیج فارس: استاندار بوشهر گفت: با نصب دوربین های هوشمند نظارتی در جاده های استان بوشهر تصادفات در محورهایی که به این سامانه مجهز شده کاهش یافته است.
به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ مصطفی سالاری ظهر امروز درمراسم افتتاح دوربین نظارت جاده ای استان بوشهر با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی از طریق ویدئو کنفرانس با بیان اینکه ارتقاء ایمنی جاده ها از برنامه های مهم استان بوشهر است اظهار داشت: تبدیل محورهای اصلی استان بوشهر به بزرگراه در دستور کار قرار دارد که برخی از این پروژه ها افتتاح و تکمیل و برخی هم در دست اجراء است.
وی با اشاره به اینکه دوربین های کنترل سرعت نقش مهمی در ایمنی جاده ها و کاهش تصادفات دارد گفت: امروز همزمان با افتتاح ۵۲۷ دوربین نظارت هوشمند جاده ای در ۲۱ استان، سهم استان بوشهر ۲۸ دوربین است که این سامانه ها وارد مدار بهره برداری قرار گرفت.
استاندار بوشهر افزود: این ۲۸ دوربین در سه محور بزرگراهی بوشهر- برازجان – دالکی، چغادک – خورموج- کنگان- عسلویه و برازجان- گناوه به طول ۵۱۰ کیلومتر نصب شده است.
سالاری با بیان اینکه با نصب این دوربین ها در محورهای مختلف، تصادفات و تلفات جاده ای کاهش می یابد افزود: با نصب دوربین های هوشمند نظارتی در جاده های استان بوشهر تصادفات در محورهایی که به این سامانه مجهز شده کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه سال قبل ۲۳۸ کیلومتر محورهای استان بوشهر به دوربین های کنترل سرعت هوشمند مجهز شد تصریح کرد: علاوه بر این افتتاح ۲۸ دوربین یاد شده، ۲۰ سامانه کنترل سرعت در سال گذشته در ۲۳۸کیلومتر از جاده های استان نصب شده که نصب این دوربین ها سبب کاهش تعداد تلفات جاده ای از ۷۳ به …

اخبار پیشنهادی:

سالاری: کاهش تصادفات جاده ای در استانلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

افتتاح راه روستایی به طول ۹/۵ کیلومتر در استان بوشهر۱۱ February 2017 | 7:51 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر، فرزاد رستمی مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر در آیین مراسم افتتاح گفت: راه روستایی گردنه گچ راه ارتباطی استان بوشهر به استان بوشهر است که یکی از راه‌هایی است که به لحاظ پدافندی از اهمیت بسزایی برخوردار است که امروز شاهد افتتاح این گردنه بودیم.

وی افزود: این جاده به طول ۹/۵ کیلومتر و عرض ۷ متر به منظور برقراری ارتباط استان بوشهر به استان فارس احداث شد.

رستمی بیان کرد: اعتبار هزینه شده برای ساخت این پروژه حدود ۵۰ میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر در ادامه گفت: با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته وضعیت راه‌های استان بوشهر جزو استان‌های برتر کشور است.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اجرای مجری ذیصلاح در ساخت و ساز، عامل مهم ایمنی در برابر زلزله۱ March 2017 | 5:22 am

مازندشورا: نشست تخصصی بررسی ایمنی ساختمان ها در زلزله ورزقان و شنبه بوشهر با حضور رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل مدیریت بحران و جمعی از مهندسین ساختمان استان گلستان در موسسه میرداماد گرگان برگزار شد.

مازندشورا : احمد تجری افزود: در پروسه ساختمان سازی طراح، ناظر و سازندگان ذیصلاحباید مانند یک زنجیره به هم متصل باشند و ساخت و سازها بر اساس مقررات انجام شود.ویتصریح کرد: هنوز بسیاری از ساختمان های استان از طریق ماده ۱۰۰ احداث می شوند وباید نسبت به اینگونه ساخت و سازها حساس باشیم.
وی ادامه داد: وقتی ساختمانی طراح، ناظر و مجری ذیصلاح نداشتهباشد، به طور قطع دچار ایراد خواهد شد به همین دلیل لازم است با همکاری نهادهایذیربط شرایطی به وجود بیاید که هیچ ساختمانی از طریق ماده ۱۰۰ ساخته نشود.تجرییادآور شد: ساختمان هایی که ساخته می شوند باید در مقابله با زلزله و دیگر حوادثایمنی لازم را داشته باشند تا شاهد خسارات جبران ناپذیر نباشیم.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با اشاره به برخیفعالیت های این سازمان گفت: یکی از مهم ترین دغدغه های سازمان نظام مهندسی ساختماناستان در بخش فرهنگ سازی و آموزش بوده که در این بخش لوح های فشرده و مجله آموزشیارائه شده است.
تجری خاطرنشان کرد: در رده های سنی پایین نیز مسابقات نقاشی و داستاننویسی با موضوع ایمنی ساختمان ها در مقابله با زلزله برگزار کرده ایم و باز هم دردستور کار قرار دارد.وی اضافه کرد: همچنین به مناسبت پنجم اسفند روز مهندسی،از کتاب «کاهش ایرادات ساختمانی در مقابله با زلزله» رونمایی می شود.
برای مقابله با زلزله باید به بخش آموزش اهمیت داد
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان نیز در این نشست گفت: تاریخ کشور ماهمواره با موضوع زلزله عجین بوده و از لحاظ جغرافیایی در منطقه حادثه خیزی قرارداریم.
ابراهیم مبارک قدم افزود: در اکثر نقاط دنیا برای مقابله با زلزله، بهبخش آموزش اهمیت زیادی می دهند و وظیفه ما مسئولان است که نسبت به این موضوع حساسباشیم تا این حساسیت به جامعه هم ورود پیدا کند.
وی تصریح کرد: نیمی از استان گلستان در پهنه قرمز زلزله قرار دارد وروز ملی ایمنی در برابر زلزله فرصتی فراهم می کند تا ضمن گرامیداشت خاطره قربانیانزلزله بم، زمینه آگاه سازی عمومی و شاخص های ایمنی را ایجاد کنیم.مدیرکل راهو شهرسازی گلستان با اشاره به شعار روز ملی ایمنی در برابر زلزله، اظهار کرد:«آگاهی از مخاطرات طبیعی و ارتقای تاب آوری جامعه» شعار روز ملی ایمنی در برابرزلزله است و باید از توانمندی های خود آگاه باشیم تا زمینه کاهش آسیب پذیری بافت هایشهری را رقم بزنیم.
نحوه ساخت و ساز و مدیریت در زمان حادثه، تاثیر زیادی در کاهش حوادث دارد
مدیرکل مدیریت بحران گلستان نیز در این نشست گفت: کشور ما هموارههنگام زلزله تلفات زیادی داشته و نسبت به سال های گذشته هیچ پیشرفتی در مقابله باآن نداشتیم.
صادقعلی مقدم افزود: انتخاب سکونتگاه ها، نحوه ساخت و ساز و مدیریت درزمان حادثه، تاثیر زیادی در کاهش حوادث دارد و متاسفانه اقدامات خوبی در این زمینه هاانجام نشده است.
وی ادامه داد: با وجود تاکید زیاد در مصوبات طرح هادی روستایی و جامعشهری، مردم همچنان در مناطق پرخطر شهری اقدام به ساخت و ساز می کنند.مدیرکلمدیریت بحران گلستان با اشاره به ساخت و سازهای مردم از طریق ماده ۱۰۰، خاطرنشانکرد: مردم به دلیل نداشتن سند در خیلی از شهرها به شهرداری مراجعه کردند که پروانهساخت به آنها داده نشد و به سمت ساخت و سازهای غیرمجاز رفتند.
مقدم در خصوص مهاجرت بی رویه مردم به استان گلستان گفت: هیچ قانون وبرنامه ای برای مهاجرت بی رویه مردم از استان های همجوار به گلستان نداریم و اکثرآنها به مناطق پرخطر مهاجرت کرده اند.
در پایان این نشست از نمایشگاه عکس با موضوع زلزله ورزقان و بوشهربازدید به عمل آمد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس