قالب وردپرس

ایرانشهر

نصب ۸۵۰۰ علائم راهنمایی و رانندگی در جاده‌های ایرانشهر

[ad_1]

۲۸ December 2016 | 7:35 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی ایرانشهر، رئیس اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه‌های اداره کل راه و شهرسازی جنوب به گفت: این علائم اخطاری بیشتر شامل علائم انتظامی، مسیر نما و… بوده است که در مح

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بهره‌برداری از ساختمان اداری راه و شهرسازی قصرقند در ایرانشهر

[ad_1]

۲ January 2017 | 11:08 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی ایرانشهر، ابراهیم جاوشیری مدیر راهداری این اداره کل گفت: این ساختمان در زمینی به مساحت ۷ هزار مترمربع و در دو طبقه با ۳۷۶ مترمربع زیربنا شامل انبار، ساختمان اداری، نگهبانی و … است.

وی افزود: تاکنون ۵۵ هزار میلیون ریال برای ساخت آن هزینه شده است.

جاوشیری بیان کرد: قرارداد بخشی از محوطه‌سازی و آشیانه ماشین‌آلات منعقد شده است که به زودی عملیات اجرایی آن هم آغاز می‌شود.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اجرای ۶ پروژه در بخش نگهداری راه‌ها در جنوب سیستان و بلوچستان

[ad_1]

۳ January 2017 | 11:22 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره راه و شهرسازی ایرانشهر، ایوب کرد مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: اجرای طرح فوگ سیل در محور  ایرانشهر- بزمان به طول ۱۱۵ کیلومتر، اجرای طرح فوگ سیل در محور  ایرانشهر-نیکشهر به طول ۷۷ کیلومتر، اجرای طرح فوگ سیل در محور ایرانشهر- دلگان به طول ۱۱۰ کیلومتر از جمله پروژه‌های حوزه ایمن‌سازی و نگهداری راه‌های شریانی در جنوب استان است.

وی افزود: اجرای آسفالت گرم در محور بزمان دلگان به طول ۷۵ کیلومتر و روکش آسفالت گرم و سطحی در محور جکیگور قصرقند به طول ۴۵ کیلومتر از جمله طرح‌های ارتقای ایمنی راه در جنوب استان است که در دهه فجر امسال به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان اجرای طرح چیپ سیل در محور ایرانشهر، بزمان و بم به طول ۷۵ کیلومتر نیز از طرح‌های حوزه نگهداری رویه راه در استان است.

وی مجموع اعتبار اجرای این طرح‌ها را یک میلیارد و ۷۷۹ میلیون و ۸۰ ریال عنوان کرد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

جزئیات ساخت قطعه یک محور اصلی چابهار- گواتر با اعتبار سفر مقام معظم رهبری/ اختصاص اعتبار برای ساخت محور کنارک- جاسک

[ad_1]

۷ January 2017 | 4:28 pm

ایوب کرد انجرکی، مدیر کل راه و شهرسازی ایرانشهر درگفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری ساخت محور اصلی چابهار-گواتر(جاده ساحلی) به طول ۱۰۰کیلومتر در حال انجام است. ساخت قطعه یک این مسیر به طول ۱۵ کیلومتر که هزینه‌های آن از محل اعتبار وزارت راه و شهرسازی و دفتر مقام معظم رهبری تامین می‌شود، ۱۰ درصد پیشرفت داشته است.

کرد انجرکی افزود: محور چابهار-گواتر راه اصلی ساحلی است که اعتبار اختصاص یافته برای قطعه اول این پروژه ۳۰ میلیارد تومان است.

مدیر کل راه و شهرسازی ایرانشهر گفت: با توجه به موقعیت گردشگری ساحل چابهار تا منتهی‌الیه کشور و وجود چندین اسکله ساحلی، منطقه پسابندر همچنین بزرگترین مزرعه پرورش میگو به وسعت ۴۰۰۰ هکتار و موقعیت گردشگری، صیادی و امنیتی ساخت این جاده ساحلی دارای اهمیت است.

وی با بیان اینکه در هیئت دولت ساخت دو بازارچه رسمی ریندان و پیشین برای سهولت در جابجایی بار به تصویب رسیده، افزود: تا پایان امسال ظرفیت حمل بار اسکله بندر شهید بهشتی به ۸.۵ میلیون تن افزایش می‌یابد که در افزایش واردات و صادرات کالا موثر خواهد بود.

کردانجرکی عنوان کرد: ازمحل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری اخیرا مبلغ ۲۴ میلیارد تومان نیز به ساخت محور کنارک-جاسک اختصاص یافته که تا سه سال دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: از اهداف استراتژیک این محور می‌توان به ایجاد ارتباط بین دو بندر استراتژیک چابهار و بندرعباس و کمک به ترانزیت کالاهای وارداتی و صادراتی، توسعه مناطق کشاورزی و بنادر صیادی حوزه سواحل مکران، ایجاد ارتباط پایدار و دسترسی به تمام سواحل مکران و همچنین رفع مشکل عبور و مرور در زمان سیلاب، ایجاد امنیت پایدار و امکان پشتیبانی مناسب از نیروهای نظامی و امنیتی درجنوب و جنوب شرق کشور اشاره کرد. این محور ۳۰۰ کیلومتری واقع در دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان است.

مدیر کل راه و شهرسازی ایرانشهر گفت: درچشم‌انداز پنج ساله توسعه بندر شهید بهشتی قرار است ظرفیت حمل بار این بندر به ۸۰ میلیون تن طی پنج فاز برسد که فاز اول در ارتقای ظرفیت از ۲.۵ به ۸.۵ میلیون تن تا پایان امسال عملیاتی می‌شود.

وی افزود: مقام معظم رهبری توجه و تاکید خاصی بر توسعه سواحل مکران دارند و پروژه‌های متعددی در این منطقه در دست اجراست.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پروژه مجتمع فرهنگی هنری چابهار به زودی افتتاح می شود

[ad_1]

۲۴ February 2017 | 9:50 pm

زاهدان- خبرنگاررسالت :
در بازدید مردم و مسئولین از پروژه بزرگ مجتمع فرهنگی هنری شهرستان چابهار این پروژه ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به زودی افتتاح می شود.مدیر فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی ایرانشهر گفت: احداث و تکمیل این ساختمان یکی از پروژه های شاخص جنوب استان است که در ۳ طبقه با اسکلت بتنی و با زیربنای یک هزار و ۴۰۶ متر مربع هم اکنون با ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است و در صورت تامین اعتبار به موقع هفته دولت سال ۹۶ که افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد. حامد جلالوند افزود: با توجه به رشد فرهنگی ، اجتماعی و نیاز مردم به افزایش فضای فرهنگی در شهرستان چابهار از سال ۱۳۹۲ نسبت به احداث ساختمان مجتمع فرهنگی و هنری در این شهرستان اقدام شده است. وی یادآور شد: این پروژه شامل ساختمان اداری و سالن همایش ها با ظرفیت ۲۰۰ نفر برای انجام امور فرهنگی – هنری شهرستان چابهار احداث و به بهره برداری می رسد.

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تکمیل پروژه احداث محور فنوج- تنگه سرحه نیازمند ۳۰۰ میلیارد اعتبار

[ad_1]

۸ January 2017 | 8:54 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره راه و شهرسازی ایرانشهر، ایوب کرد مدیرکل راه و شهرسازی ایرانشهر گفت: طول این پروژه ۳۸ کیلومتر بوده و تا پایان سال ۹۴ برای این پروژه  ۸۰میلیارد و ۵۶۹ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.

وی با اشاره به این مطلب که مطالبات پیمانکار برای بازگشایی و بخشی از زیرسازی در این پروژه ۴۶ میلیارد ریال است، افزود: اعتبار در نظر گرفته شده این پروژه برای امسال ۱۰۵ میلیارد و ۵۶۹ میلیون ریال است که از محل اعتبارات استانی تأمین خواهد شد.

این مقام مسئول در خصوص اهمیت اجرای این پروژه گفت: این پروژه به دلیل کوتاه شدن مسیر شهرستان فنوج به نیکشهر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

همچنین وی افزود: مسیر نیکشهر- بنت – فنوج که مسیری پر پیچ‌وخم و خطرناک است، از ۱۴۵ کیلومتر به ۱۰۰ کیلومتر کاهش می‌یابد و روستاهای بزرگی مانند کلدر و غیره که در این مسیر قرار دارند و از امکانات راه دسترسی بی‌بهره‌اند، از نعمت راه برخوردار می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان سیستان و بلوچستان در پایان با بیان اینکه زیرسازی این پروژه انجام شده، تأکید کرد: در صورت تخصیص اعتبار لازم، این پروژه تا پایان دولت یازدهم تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

۵۵ تیم راهداری نوروز امسال در جنوب سیستان وبلوچستان مستقر می شوند

[ad_1]

۲۵ February 2017 | 4:57 pm

55 تیم راهداری نوروز امسال در جنوب سیستان وبلوچستان مستقر می شوند

ابراهیم جاوشیری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۷۵ نیروی انسانی به همراه ۱۷۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین از ۱۵ اسفند به مدت یک ماه در راههای جنوب سیستان و بلوچستان مستقر خواهند بود.
وی بیان کرد: امسال با هدف کاهش بار ترافیک و کاهش تصادفات ۵۵ نقطه حادثه خیز در مسیرهای کوهستانی جنوب استان آشکار سازی شده است.
مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی ایرانشهر گفت: در این مدت خط کشی هزار و ۳۰۰ کیلومتر، نصب ۱۱ هزار و ۵۰۰ عدد علائم راهنمایی و رانندگی و ایجاد سامانه روشنایی در ۴۱کیلومتر از راههای ارتباطی جنوب سیستان و بلوچستان اجرا شده است.
جاوشیری افزود: نظارت و کنترل مسیرها و انجام به موقع و سریع عملیات راهداری و امدادرسانی به مسافران از مهمترین وظایف راهداران است.
استان سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راههای ارتباطی دارای ۲ اداره کل راه و شهرسازی در شمال (زاهدان) و جنوب (ایرانشهر) است.
ایرانشهر در ۳۳۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
۷۳۱۴**۸۰۰۶**۳۰۴۲ خبرنگار: محمد هادی **انتشاردهنده: محدثه حیدری گرجی

اقتصاد امور زیربنایی راه و شهرسازی طرح نوروزی

اخبار پیشنهادی:

55 تیم راهداری نوروز امسال در جنوب سیستان وبلوچستان مستقر می شوند

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی محور قصرقند- تلنگ- شارک در ایراشهر/ نیاز به اعتبار ۴۵ میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه

[ad_1]

۱۱ January 2017 | 10:47 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره راه و شهرسازی ایرانشهر، ایوب کرد مدیرکل راه و شهرسازی ایراشهر افزود: میزان اعتبار هزینه شده این پروژه از ابتدا تاکنون ۹۰ میلیارد و ۵۳۳ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی که بخشی از این اعتبار، هزینه عملیات احداث ابنیه فنی شده است.

وی با بیان این مطلب که با احداث این راه مواصلاتی، حدود ۶۵ کیلومتر قصرقند به شهرستان چابهار نزدیک‌تر می‌شود، ادامه داد: طول کل محور ۵۷ کیلومتر است که با توجه به نیاز منطقه و برخورداری روستاهای هم‌جوار و مرکز بخش تلنگ به شهرستان قصرقند، این محور از مسیرهای با درصد اهمیت بالای این اداره کل است که عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۰ آغاز شده و عملیات ابنیه فنی و بازگشایی محور در حال انجام و بخشی از این محور آسفالت شده است.

کرد تصریح کرد: ۴۵ میلیارد تومان با احتساب مطالبات پیمانکاران برای تکمیل این پروژه مورد نیاز است و در صورت تأمین اعتبار حداقل ۲ سال دیگر شاهد بهره‌برداری از این پروژه خواهیم بود.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

محور بزمان – دلگان بسته شد

[ad_1]

۲۷ February 2017 | 3:00 pm

طغیان رودخانه های محلی محور بزمان، ایرانشهر به شهرستان دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان را مسدود کرد.
به گزارش  راسخون  به نقل از باشگاه خبرنگاران ، بنا به اعلام اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان این مسیر از ساعت هفت بامداد امروز تا اطلاع ثانوی مسدود شده است.
از شب گذشته سامانه بارش زا در مناطق جنوبی و مرکزی استان فعال شده و بارندگی همچنان در این مناطق ادامه دارد.
میزان بارندگی درشهر بزمان ایرانشهر تا صبح امروز ۲۳ میلیمتر اعلام شده است.
/۱۱۷/

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تردد روان در تمامی مسیرهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان

[ad_1]

۲۶ January 2017 | 8:13 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان جاوشیری مدیر راهداری راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان در این زمینه افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته، محور بزمان به دلگان که روز گذشته به علت طغیان رودخانه‌های محلی مسدود شده بود، از ساعت ۷ صبح امروز با تلاش راهداران این اداره کل باز و عبور و مرور در آن مسیر در حال انجام است.

وی ادامه داد: همچنین مسیر دلگان به زهکلوت که روز گذشته به دلیل طغیان رودخانه‌های محلی مسدود شده بود ساعت یک بامداد با تلاش راهداران بازگشایی شد.

مدیر راهداری راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان اظهار کرد: مسیر روستایی زرآباد به روستای کاروان در مرز استان هرمزگان نیز تا صبح امروز با تلاش نیروهای این اداره کل بازگشایی شد و براین اساس هیچ مسیر مسدود شده‌ای در حوزه جنوب سیستان و بلوچستان وجود ندارد.

جاوشیری در پایان خاطرنشان کرد: نیروهای این اداره کل و ادارات و نهادهای تابعه آمادگی کامل برای حضور در حوادث جاده‌ای را دارا می‌باشد.

 

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس