قالب وردپرس

اصفهان

راه‌اندازی سامانه هشدار نقاط پرتصادف و حادثه‌خیز استان اصفهان بر تلفن همراه مسافران نوروزی/ فعالیت ایستگاه‌های سلامت و امنیت در سطح استان/ همکاری اداره کل راه و شهرسازی با هلال‌احمر، اورژانس و پلیس‌راه۲۷ March 2017 | 9:43 am

حجت‌اله غلامی مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ضمن ارایه نکاتی راجع به خدمات نوروزی و تمهیداتی که آن استان برای مسافران در ایام تعطیلات نوروز۹۶ تدارک دیده است از راه‌اندازی سامانه هشدار نقاط پرتصادف و حادثه‌خیز استان روی تلفن همراه مسافران عبوری و اسکان یافته در استان خبر داد.

غلامی با اشاره به اینکه تمامی نقاط پرتصادف و حادثه‌خیز در سطح استان، شناسایی شده‌اند از راه‌اندازی و فعالیت سامانه‌ای که توسط پلیس راه بر روی تلفن همراه مسافران حاضر در سطح استان و یا محورهای عبوری استان فعال است و نزدیک شدن به نقاط پرتصادف و حادثه خیز را هشدار می‌دهد خبر داد.

وی گفت: ایستگاه امنیت و سلامت چندین سال است که در استان‌ها فعال شده‌اند و در استان اصفهان نیز در ایام تعطیلات نوروز ۹۶، این ایستگاه‌ها فعال هستند. امسال نیز با توجه به سوابقی که همکاران پیدا کرده‌اند، دستگاه‌های مرتبط با سفرهای نوروزی همچون اورژانس، پلیس راه، ادارات کل راه و شهرسازی، هلال‌احمر در کنار هم ایستگاه‌های امنیت و سلامت در طول محورهای شناسایی شده حضور دارند تا ایستگاه‌ها هم خدمات مقدماتی را به مسافران نوروزی ارایه کنند و هم مسافرانی که در این محورها حرکت می‌کنند توقفی را در محورهای امنیت و سلامت داشته باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان در تشریح نقاط دیدنی استان، علاوه بر بناهای تاریخی استان  به بخش‌هایی که توسط شهرداری و میراث‌فرهنگی ایجاد شده اشاره کرد و گفت: آکواریوم و شهر رویاها در مرکز استان و در داخل شهر، فضای بسیار مناسبی برای مسافران نوروزی است. در اطراف اصفهان نیز فضاهایی تحت‌عنوان بوم‌گردی توسط میراث‌فرهنگی و شهرداری‌ها ایجاد است که مسافران نوروزی می‌توانند از آن فضاهای بومی گردشگری استفاده لازم را ببرند.

غلامی در بیان پیشنهادهای سفر به استان اصفهان، گفت: تپه مرنجاب نزدیک آران و بیدگل و یا تپه‌های ماسه‌ای منطقه شرق اصفهان، منطقه بوم‌گردی شرق اصفهان منطقه خور و بیابانک و روستای معروف مصر از نقاط دیدنی استان هستند که می‌تواند مورد توجه گردشگران و مسافران نوروزی باشد. همچنین در غرب استان نیز پیست‌های اسکی تعبیه شده است که که در منطقه کوهستانی استان قرار دارد.

وی اظهار امیدواری کرد تا با تمهیداتی که برای مسافران در سطح استان تدارک دیده شده، سفری کم‌خطر، ایمن و شاداب برای تمامی مسافران نوروزی فراهم شود و گردشگران بتوانند از جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان نهایت استفاده را ببرند. /لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تکریم ارباب رجوع یک اصل مهم در ادارات ستادی و شهرستانی/ ابلاغ طرح های جامع شهری به ۱۰۰ شهر استان/ انسجام بیش از پیش ادارات زیر مجموعه وزارت راه وشهرسازی در استان۱۶ March 2017 | 5:47 pm

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان در شورای اداری این اداره کل بر ضرورت تکریم ارباب رجوع به عنوان یک اصل مهم درادارات ستادی و شهرستانی راه و شهرسازی استان تاکید کرد.

مازندشورا : به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی اصفهان، آخرین جلسه شورای اداری اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان به ریاست حجت اله غلامی، مدیرکل راه وشهرسازی، مدیران ستادی و کلیه روسای ادارات راه وشهرسازی شهرستان ها در پایان سال ۹۵ برگزار شد.
مدیرکل راه وشهرسازی در ابتدا با اشاره به اقدامات انجام شده در سال ۹۵ گفت: سال ۹۵ یکی از سخت ترین سال های پس از انقلاب برای دستگاه های اجرایی به لحاظ کمبود نقدینگی بود که به عینه می توان خشکسالی مالی را در آن ملاحظه کرد.
وی به مهمترین اقدامات و پروژه هایی که در این سال پیگیری شد و به سرانجام رسید اشاره کرد و افزود: پروژه آزاد راه شرق اصفهان، پروژه آزاد راه غرب اصفهان، تبدیل بزرگراه ها به آزاد راه طبق برنامه، حفاری تونل خوانسار و تملک کارخانه ریسباف به متراژ ۶۹ هزار مترمربع به عنوان یک ابرپروژه و رفع تصرف ۳۵۰ هکتار از اراضی ملی از جمله پروژه های مهم هم به لحاظ ملی و هم به لحاظ استانی بوده که در این سال پیگیری شد و به سرانجام رسید که امید است پروژه های عمرانی یاد شده که با هدف کاهش بار ترافیکی، کاهش آلودگی، کاهش زمان سفر، کاهش تصادفات و حفظ محیط زیست در حال ساخت هستند در اسرع وقت به بهره برداری برسند.
غلامی خطاب به مدیران و روسای ادارت شهرستانی خاطر نشان کرد: خدمت کردن به مردم یک نعمت الهی است که باید شاکر آن بود وتکریم ارباب رجوع و حفظ شخصیت افراد را باید همیشه ودر همه حال مد نظر قرارداد و در این راستا لازم است تا کلیه روسای ادارات شخصا در جلسات کمیسیون ها، هیات ها و کارگروه ها شرکت کنند.
وی در ادامه با اشاره به کسب عناوین برتر در سطح استان و کشور اظهار کرد: عنوان برتر در جشنواره شهید رجایی، رتبه اول بازآفرینی شهری، رتبه برتر شهرسازی و معماری، رتبه برتر ارتباطات وروابط عمومی، رتبه برتر مدیریت حراست و الگو بودن در بسیاری از موارد در کشور توسط استان اصفهان از افتخاراتی است که با تلاش و کوشش فکورانه و خردمندانه تمام نیروهای مجموعه اداره کل راه وشهرسازی کسب شده که امید است این روند در سال های آتی نیز ادامه داشته باشد.
مدیرکل راه وشهرسازی در پایان با اشاره به هماهنگی و همکاری های مابین دستگاه های زیرمجموعه وزارت راه وشهرسازی در استان بیان داشت: هیچ جدایی بین دستگاه های مجموعه وزارت راه وشهرسازی در استان نیست و همه دستگاه ها در کنار هم کار را پیش می برند و در ابلاغی که به استان ها خواهد شد شورای هماهنگی ادارات کل استانی با محوریت راه وشهرسازی و با دستورالعمل جدید تشکیل می شود که این امر باعث انسجام بیش از پیش دستگاه های زیرمجموعه خواهد شد.
در این شورا مدیران و روسای ادارت شهرستانی نقطه نظرات و پیشنهادات خود را بیان داشتند که از جمله اهم این سخنان می توان به، اتمام ۱۰۰ طرح جامع شهرهای استان، ابلاغ طرح های بازنگری، تحویل ۴۵ طرح آماده سازی واحدهای مسکن مهر استان به شهرداری ها، تحویل باقیمانده واحدهای مسکن مهر تا خرداد ۹۶، رفع تصرفات اراضی با کمک و همیاری نیروهای حفاظت ، یگان و کارشناسان املاک وحقوقی و پیشرفت فیزیک بالای پروژه های عمرانی با توجه به اختصاص تنها ۲۰ درصد اعتبارات اختصاصی اشاره کرد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

در نظر گرفتن ایمنی محور در بررسی طرح‌های راهسازی از ضروریات است۱۸ February 2017 | 7:41 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، در جلسه کارگروه تصویب طرح‌های اداره کل راه و شهرسازی استان، طرح پیشنهادی آماده‌سازی اراضی سایت شمالی شهر فولادشهر و طرح پیشنهادی راه دسترسی مجتمع گردشگری محور دامنه – خوانسار بررسی شد.

حمیدرضا امیرخانی مدیر ساخت و توسعه راه‌های این اداره کل گفت: در طرح‌های ارائه شده رعایت ایمنی محور به منظور جلوگیری از وقوع تصادفات و تلفات جانی ضرورت دارد و لازم است در اولویت بررسی قرار گیرد.

وی اظهار کرد: در این دو طرح، نحوه اتصالات محورها نیاز به مطالعات بیشتری در این زمینه دارد تا منجر به ایجاد نقاط پرحادثه در این مسیرها نشود.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

وزیر راه و شهرسازی: سومین هواپیمای ایرباس هفته آینده وارد کشور می شود۱۶ March 2017 | 6:51 pm

پایگاه خبری تدبیر تازه-وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ورود ۲ فروند هواپیمای ایرباس به ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: سومین فروند هواپیمای ایرباس مدل A330 سری ۲۰۰ در ابتدای هفته آینده وارد کشور می شود.
به گزارش پایگاه خبری تدبیر تازه ، ازکانال هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، شرکت هواپیمایی ایران ایر ازاین هواپیما برای مقاصد دور استفاده خواهد کرد.
نخستین فروند هواپیمای ایرباس با مدل A321 اواخر دی ماه گذشته و دومین فروند آن با مدل A330 شنبه گذشته وارد ناوگان ایران ایر شد و هم اکنون پروازهای خود در مسیرهای داخلی را آغاز کرده اند.
دومین هواپیمای ایرباس ای ۳۳۰ سری ۲۰۰ قرار است از ۲۸ اسفند تا ۱۷ فوردین ماه در مسیرهای تهران، کیش، مشهد، بندرعباس، شیراز، اصفهان، اهواز پرواز کند.
به گزارش ایرنا، هواپیمای A330 سری ۲۰۰ دارای ۲۳۸ صندلی، شامل ۳۲ صندلی بیزینس کلاس و ۲۰۶ صندلی اکونومی کلاس است.
با لغو تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران و امضای قرارداد خرید ۲۰۰ فروند هواپیمای جدید برای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نوسازی ناوگان هوایی ایران وارد عرصه جدیدی شد.
منبع: ایرنالینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

خشکی زاینده‌رود، عظیم‌ترین بحران اصفهان/ شهرساز باید سیاست‌گذار باشد نه سیاست زده۱۹ February 2017 | 11:43 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی کانون مردم نهاد شهرسازان و معماران خلاق، در ادامه سلسله نشست‌های چهارباغ اندیشه و به‌منظور بررسی بحران‌های هویتی در فضاهای  شهری اصفهان نشستی با حضور عضو هیئت‌علمی گروه شهرسازی دانشگاه آزاد نجف‌آباد و جمعی از علاقه‌مندان به این مباحث معماری و شهرسازی در خانه هنرمندان اصفهان برگزار شد.

شیرین طغیانی، ضمن اشاره به بحران هویت به‌عنوان یکی از مسائل مهم جهان بشر اظهار کرد: سال‌های آینده در کنارجنگ بر سرآب، باید شاهد جنگ هویتی باشیم چراکه جامعه‌ای در معرفی هویت ممتاز خود به جهانیان موفق است که بتواند فرهنگ، تمدن و نوع پوشش خود را به‌خوبی نشان دهد.

وی یکی از مشکلات در مباحث علمی را نگاه سیاسی به موضوعات دانست و افزود: به نظر من شهر ساز باید سیاست‌گذار باشد نه سیاست زده.

عضو هیئت‌علمی گروه شهرسازی دانشگاه آزاد نجف‌آباد از خشکی زاینده‌رود و دریاچه ارومیه به‌عنوان یکی از عظیم‌ترین بحران‌های اصفهان و کشور یاد و تأکید کرد: این بحران‌ها مربوط به‌کل کشور و تاریخ ایران و نگاه فردی به آنها اشتباه است چراکه تمام مراتب بحران‌های اجتماعی، انسانی، فرهنگی و کالبدی با آنها مرتبط هستند.

طغیانی تصریح کرد: مفهوم هویت تعلق، پویایی، دوری از رکود، ثبات شخصیت، تمایز و تشابه است.

وی بحران هویت را مربوط به زمانی دانست که موقع صحبت از مباحث معماری و شهرسازی با مراجعه به گذشته در پی بازگویی آن هستیم چراکه از خودمان چیزی نداریم و تکرار مداوم یک موضوع باعث رکود می‌شود.

طغیانی گفت: در جهان امروز با سه موضوع جهانی‌شدن، جریان فناوری اطلاعات و مهم‌تر از همه با «جهانی‌سازی» روبرو هستیم.

وی بیان کرد: اگر یک مکان تلاقی فرم، عملکرد و معنا باشد هویت مکان یعنی محل تلاقی فرم، عملکرد و معنا که در طول زمان و در ارتباط با انسان است.

وی معتقد است که اگر زمان و انسان را از مکان جدا کنیم عملاً هویت مکان را گرفته‌ایم و زمانی از اتفاقات موجود در شهر به‌عنوان بحران یاد می‌کنیم که یا زمان آن صحیح نیست یا انسان را در نظر نگرفته‌ایم.

عضوهیئت‌علمی گروه شهرسازی دانشگاه آزاد نجف‌آباد مراتب هویتی شهر را هویت دینی، فرهنگی، کالبدی، تاریخی، عملکردی، انسانی و طبیعی دانست و افزود: جدا کردن ابعاد هویتی علمی نیست.

طغیانی با بیان اینکه مکان غیرقابل قابل‌شناسایی و بدون معنای خاص دچاربحران هویت می‌شود گفت: عوامل درونی بحران چون عوامل فرهنگی، تاریخی و جهان‌بینی وعوامل بیرونی مثل عوامل معاصر و تاریخی باعث بحران هویتی می‌شود که اشرافی شدن نماهای ساختمانی و فروشگاه‌ها به دلیل غلبه دیدگاه‌های مادی است.

عضو هیئت‌ علمی گروه شهرسازی دانشگاه آزاد نجف‌آباد تأکید کرد: بحران هویت فرهنگی شامل عوامل کلان و جزئی می‌شود و تغییر سیما و منظر شهرها بدون تناسب با سبک‌های بومی از مشخصه‌های بحران هویت فرهنگی در سطح کلان است.

طغیانی از بحران کالبدی به‌عنوان مهم‌ترین بحران یاد کرد و افزود: تسلط بافت شطرنجی یکسان بر همه شهرها از مصادیق این بحران است.

وی از دلایل این امر به تسلط بی‌چون‌ وچرای اتومبیل، تغییر طرح‌های هادی و تفضیلی و تغییر تفکر حاکم برساخت و ساز به‌ویژه مسکن اشاره کرد.

عضو هیئت‌ علمی گروه شهرسازی دانشگاه آزاد نجف‌آباد افزود: در بحران هویت تاریخی با دو موضوع نگاه نوستالژیک و بی‌ارزش شدن تاریخ مواجه هستیم.

 لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اتصال فرودگاه ۳ کلانشهر به مترو درون شهری۱۶ March 2017 | 11:39 pm

وزیر راه و شهرسازی پیش بینی کرد که بیش از سه میلیون و۷۵۰ هزارمسافر نوروزی با استفاده از ناوگان هوایی در نوروز ۹۶ سفر کنند که نسبت به نوروز ۹۵ حدود ۱۷ تا ۱۹ درصد رشد خواهد داشت.
به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی روز پنجشنبه دربازدید ازبخش های مختلف فرودگاه مهرآباد، اظهارداشت: تمام تلاش مجموعه وزارت راه و شهرسازی فراهم کردن آسایش هموطنان در حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی است.
وزیر راه و شهرسازی همچنین با بیان اینکه ما به دنبال اتصال ترمینال های فرودگاهی به شبکه های مترو درون شهری هستیم، گفت: با اتصال ترمینال های فرودگاهی و مترو و همچنین توسعه حمل ونقل عمومی و ارتباط آن با شبکه قطارهای درون شهری حجم خودروها در حدفاصل حومه شهرها و کلانشهرها به ریل منتقل می شود.
وی اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی در حال تلاش برای اتصال ترمینال های فرودگاهی به خطوط مترو در درون شهرها است، به طوری که فرودگاه های مهرآباد و مشهد به شبکه های مترو درون شهری متصل شده اند و فرودگاه های اصفهان، شیراز و تیربز نیز در راستای دسترسی به یک حمل ونقل یک پارچه از سوی مسئولان در حال ترغیب و پیگیری هستند.
وی با بیان اینکه ما به دنبال توسعه حمل ونقل حومه ای و یک پارچه سازی آن با مترو درون شهری هستیم گفت: علت این کار انتقال حجم خودروها در حدفاصل حومه شهرها و کلانشهرها مانند حدفاصل تهران – کرج، تهران – گرمسار و تهران – قم منتقل شوند.
وزیر راه و شهرسازی از تاسیس شرکت قطارهای حومه ای در سالن آینده خبر داد و گفت: این مسئله در برنامه ششم توسعه تصویب شده و اکنون در حال پیگیری است.
آخوندی در ادامه به موضوع نوسازی واگن های قطار اشاره …

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

جزییات کارگروه تخصصی حمل‌ونقل، شریان‌های حیاتی، بلایای جوی و طوفان در استان اصفهان۲۱ February 2017 | 8:13 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، این کارگروه با حضور منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در محل اداره کل راه و شهرسازی تشکیل شد.

شیشه‌فروش با اشاره به جایگاه ویژه این کارگروه در استان گفت: لازم است تا کلیه دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه این کارگروه که شامل اداره کل راه‌آهن، فرودگاه، راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و هواشناسی هستند با محوریت اداره کل راه و شهرسازی استان، اطلس بلایای جوی را بروز رسانی کرده و در خصوص مقابله با پدیده‌های جوی سناریوهایی را تدوین نمایند.

وی بیان کرد: انتظار است در این کارگروه تأثیرات پدیده‌های جوی در بخش‌های مختلف تجزیه و تحلیل شده و راهکارهای اجرایی ارائه گردد ضمن آنکه الزامات ایمنی و امدادی در تمامی برنامه‌ها دستورالعمل شود تا به دستگاه‌ها ابلاغ گردد.

سید حسین خادم‌زاده رئیس اداره مدیریت بحران اداره کل راه و شهرسازی و دبیر این کارگروه در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف کارگروه اظهار کرد: با توجه به اهمیت استان از نظر حمل‌ونقل، لازم است اعضای کارگروه در راستای اقدامات مدیریت بحران به اقدامات پیشگیرانه اهمیت داده و در برابر بحران‌های احتمالی آمادگی داشته باشند.

گفتنی است در این نشست وجود برج سیار در مواقع بحرانی برای فرودگاه، فرکانس امداد و نجات جهت تسریع در اطلاع‌رسانی، وجود نقشه‌های GIS جهت تعیین موقعیت‌های بحرانی و داشتن ماشین‌آلاتی از قبیل جرثقیل و لیفتراک برای فرودگاه بین‌المللی اصفهان به عنوان معین تهران از مطالبات فرودگاه اصفهان مطرح و در پایان سامانه جامع مدیریت و فرماندهی حادثه به صورت یکپارچه در استان مورد بررسی قرار گرفت.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اتصال فرودگاه ۳کلانشهر به متروی شهری/تاسیس شرکت قطارهای حومه ای۱۷ March 2017 | 11:22 am

اتصال فرودگاه  ۳کلانشهر به متروی شهری/تاسیس شرکت قطارهای حومه ای

وزیر راه گفت: در تلاش برای اتصال ترمینال های فرودگاهی به خطوط مترو در درون شهرها هستیم و در این راستا فرودگاه های اصفهان، شیراز و تبریز هم به خطوط متروی درون شهری متصل می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در بازدید از ایستگاه مترو فرودگاه مهرآباد با بیان اینکه ما به دنبال اتصال ترمینال های فرودگاهی به شبکه های مترو درون شهری هستیم گفت: با اتصال ترمینال های فرودگاهی و مترو و همچنین توسعه حمل ونقل عمومی و ارتباط آن با شبکه قطارهای درون شهری حجم خودروها در حدفاصل حومه شهرها و کلانشهرها به ریل منتقل می شود.
وی اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی در حال تلاش برای اتصال ترمینال های فرودگاهی به خطوط مترو در درون شهرها است، به طوری که فرودگاه های مهرآباد و مشهد به شبکه های مترو درون شهری متصل شده اند و فرودگاه های اصفهان، شیراز و تبریز نیز در راستای دسترسی به یک حمل ونقل یک پارچه از سوی مسئولان در حال ترغیب و پیگیری هستند.
وی با بیان اینکه ما به دنبال توسعه حمل ونقل حومه ای و یکپارچه سازی آن با مترو درون شهری هستیم گفت: علت این کار انتقال حجم خودروها در حدفاصل حومه شهرها و کلانشهرها مانند حدفاصل تهران- کرج، تهران- گرمسار و تهران- قم منتقل شوند.
تاسیس شرکت قطارهای حومه ای
وزیر راه و شهرسازی از تاسیس شرکت قطارهای حومه ای در سالن آینده خبر داد و گفت: این مسئله در برنامه ششم توسعه تصویب شده و هم اکنون در حال پیگیری است.
آخوندی در ادامه به مسئله نوسازی واگن ها اشاره کرد و گفت: طبق ماده ۱۲ قانون دائمی برای رفع موانع تولید دولت مصوبه ای طرح کرده که سرمایه گذار در صورت سرمایه گذاری برای توسعه …

اخبار پیشنهادی:

اتصال فرودگاه  ۳کلانشهر به متروی شهری/تاسیس شرکت قطارهای حومه ایلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

جزئیات اتمام دوبانده شدن محور بادرود- کاشان/ ضرورت احداث جاده ابیانه- قمصر با توجه به گردشگری بودن۲۱ February 2017 | 12:43 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، حجت اله غلامی مدیرکل راه و شهرسازی استان با توجه به اهمیت محورهای مواصلاتی در شهرستان نطنز، محور بادرود – کاشان را اصلی‌ترین پروژه راه‌سازی در این شهرستان عنوان کرد و گفت: این مسیر جزو پروژه‌های سفر ریاست جمهوری به استان بوده که ۱۸ کیلومتر آن در سال گذشته به بهره‌برداری رسیده و مابقی مسیر با توجه به تخصیص اعتبارات سفر از محل اسناد خزانه اسلامی کل این مسیر دوبانده خواهد شد.

وی با اشاره به محور خالدآباد – ده آباد در شهرستان نطنز گفت: حدود ۲ کیلومتر این مسیر تکمیل و به بهره‌برداری رسیده که مابقی مسیر با تأمین اعتبارات از محل سازمان راهداری در سال ۹۶ به پایان خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با توجه به گردشگری بودن مسیر ابیانه به قمصر اظهار کرد: احداث این مسیر با توجه به قابلیت گردشگری و پتانسیل‌های موجود در آن حائز اهمیت است که در صورت تأمین اعتبارات لازم مطالعات اولیه انجام خواهد شد.

دو بانده شدن محور مورچه خورت- نطنز به سمت کاشان نیز لازم است فازبندی شده و در فاز اول از مورچه‌خورت به طرقرود، فاز دوم از طرقرود به نطنز و فاز سوم از نطنز به سمت سایت هسته‌ای احداث گردد.

غلامی از جمله اقدامات انجام شده در حوزه راه و شهرسازی در شهرستان نطنز را واگذاری ۱۰ قطعه زمین به ادارات شهرستان و آماده‌سازی ۱۶ قطعه زمین جهت واگذاری به ادارات عنوان و اعلام آمادگی کرد تا سایت مسکن مهر را جهت آماده‌سازی به شهرداری تحویل نماید.

وی متذکر شد تاکنون ۴۱ شهرداری در استان آماده‌سازی سایت‌های مسکن مهر را در ازای واگذاری زمین، پرداخت یارانه نقدی و قیر رایگان تحویل گرفته‌اند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اتصال فرودگاه ۳ کلانشهر به مترو درون شهری/ کاهش بار ترافیک حومه شهرها و کلانشهرها با توسعه خطوط ریلی و مترو۱۷ March 2017 | 12:25 pm

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ما به دنبال اتصال ترمینال های فرودگاهی به شبکه های مترو درون شهری هستیم گفت: با اتصال ترمینال های فرودگاهی و مترو و همچنین توسعه حمل ونقل عمومی و ارتباط آن با شبکه قطارهای درون شهری حجم خودروها در حدفاصل حومه شهرها و کلانشهرها به ریل منتقل می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی در حاشیه بازدید از ایستگاه مترو فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی در حال تلاش برای اتصال ترمینال های فرودگاهی به خطوط مترو در درون شهرها است، به طوری که فرودگاه های مهرآباد و مشهد به شبکه های مترو درون شهری متصل شده اند و فرودگاه های اصفهان، شیراز و تیربز نیز در راستای دسترسی به یک حمل و نقل یک پارچه از سوی مسئولان در حال ترغیب و پیگیری هستند.
وی با بیان اینکه ما به دنبال توسعه حمل ونقل حومه ای و یک پارچه سازی آن با مترو درون شهری هستیم، گفت: علت این کار انتقال حجم خودروها در حدفاصل حومه شهرها و کلانشهرها مانند حدفاصل تهران- کرج، تهران- گرمسار و تهران- قم منتقل شوند.
وزیر راه و شهرسازی از تاسیس شرکت قطارهای حومه ای در سالن آینده خبر داد و گفت: این مسئله در برنامه ششم توسعه تصویب شده و هم اکنون در حال پیگیری است.
آخوندی در ادامه به مسئله نوسازی واگن ها اشاره کرد و گفت: طبق ماده ۱۲ قانون دائمی برای رفع موانع تولید دولت مصوبه ای طرح کرده که سرمایه گذار در صورت سرمایه گذاری برای توسعه شبکه ریلی از محل صرفه جویی انرژی از سود آن بهره مند شوند.
این مقام مسئول با اشاره به سهم ۶۰ درصدی صرفه جویی در صورت سرمایه گذاری در حمل ونقل ریلی خاطرنشان کرد: میزان صرفه جویی انجام شده از طریق سرمایه گذاری در حمل ونقلی ریلی به خود سرمایه گذار باز می گردد که این مسئله از طریق قراردادی که وزارت راه وشهرسازی و وزارت کشور برای راه آهن و مترو با وزارت نفت منعقد شده حمایت لازم را از سرمایه گذار و بخش خصوصی می کنند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس