قالب وردپرس

اصفهان

راه اندازی دو ایرلاین جدید در اصفهان/ اتصال قطار سریع السیر اصفهان – تهران به قطار شهری اصفهان و فرودگاه امام(ره)

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 1:53 pm

استاندار اصفهان از راه اندازی دو خط هوایی با نام های “نسیم” و “جی”در اصفهان بمنظور کاهش لغو و تاخیر پروازها خبر داد.
به گزارش گروه اقتصادی آنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رسول زرگرپور در آیین افتتاحیه هشتمین نمایشگاه صنعت گردشگری، هُتلداری و صنایع وابسته در اصفهان با اشاره به توسعه فرودگاه شهید بهشتی این شهر افزود: شش هزار مترمربع به فضای فرودگاه اصفهان افزوده می شود.
وی افزود: همچنین ارتقای سطح پارکینگ این فرودگاه سبب افزایش گنجایش هواپیما تا ۲۰ فروند خواهد شد.
استاندار اصفهان بیان کرد …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

راه‌اندازی دو ایرلاین جدید در اصفهان/ اتصال قطار سریع‌السیر اصفهان – تهران به قطار شهری اصفهان و فرودگاه امام(ره)

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 7:29 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رسول زرگرپور عصر سه شنبه (۲۸ اردیبهشت) در آیین افتتاحیه هشتمین نمایشگاه صنعت گردشگری، هُتلداری و صنایع وابسته در اصفهان با اشاره به توسعه فرودگاه شهید بهشتی این شهر افزود: شش هزار مترمربع به فضای فرودگاه اصفهان افزوده می‌شود.

وی افزود: هنچنین ارتقای سطح پارکینگ این فرودگاه سبب افزایش گنجایش هواپیما تا ۲۰ فروند خواهد شد.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: قطار سریع السیر اصفهان – تهران نیز با مشارکت دو شرکت چینی و اروپایی به ناوگان حمل و نقل اصفهان اضافه می شود.

وی به سرمایه گذاری دو میلیارد یورویی این شرکت چینی اشاره کرد و افزود: این قطار قرار است به قطار شهری اصفهان و همچنین فرودگاه امام(ره) متصل شود.

وی حضور بالغ بر ۳۰۰ هزار گردشگر خارجی و شش میلیون گردشگر ایرانی در سال گذشته در اصفهان را نشانگر پیشرفت این عرصه توصیف کرد.

زرگرپور با اشاره به رشد گردشگری در اصفهان به میزان ۵۰ درصد در چند سال اخیر، گفت: این درحالیست که این شاخص در کشورهای خارجی ۴ درصد و در استان های دیگر کشورمان ۱۲ درصد بوده است.

وی تصریح کرد: پس از برنامه ششم توسعه، میزان حضور گردشگر خارجی در اصفهان باید به یک میلیون نفر و میزان گردشگر داخلی باید به ۲۰ میلیون نفر در سال برسد.

به گزارش ایرنا برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از سال ۹۵ تا ۹۹ است.

استاندار اصفهان اضافه کرد: همه دستگاه های مرتبط با حوزه گردشگری با این چشم انداز فعالیت کنند.

زرگرپور ادامه داد: در سال ۹۲ معادل ۱۲ هزار و ۵۰۰ تخت در هتل ها و مراکز اقامتی استان وجود داشت که این تعداد قرار است امسال به ۲۰ هزار تخت برسد.

شهردار اصفهان نیز در این مراسم گفت: صنعت گردشگری نباید تنها به بناهای تاریخی محدود شود، بلکه توجه به تلفیق رویدادهای شهری، میراث معنوی و میراث فرهنگی می تواند نتایج مثبتی برای اصفهان در پی داشته باشد.

مهدی جمالی نژاد افزود: صنایع دستی اصفهان همچون گنجی پنهان است که مسئولان و مردم کمتر به آن بها داده اند.

هشتمین نمایشگاه صنعت گردشگری، هُتلداری و صنایع وابسته با مشارکت یکصد شرکت عصر سه شنبه در اصفهان گشایش یافت.

در این نمایشگاه مشارکت کننده هایی از استان های تهران، اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان و مازندران و نیز نمایندگانی از کشورهای تایلند، مالزی، الجزایر، اندونزی و فنلاند در مساحتی بالغ بر سه هزار متر مربع فضای نمایشگاهی توانمندی های خود را به نمایش گذاشته اند.

این نمایشگاه با هدف توسعه بازار گردشگری، رونق این صنعت پاک و غیرآلاینده و افزایش سهم کشورمان در بازار جهانی گردشگری از طریق افزایش توان داخلی برگزار شده است.

اصفهان با بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی که چهار اثر آن به ثبت جهانی رسیده است در بین ۱۰ شهر دیدنی جهان قرار دارد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

ایستگاه میدان امام حسین (ع) و میدان انقلاب ۲ایستگاه کلیدی خط یک متروی اصفهان است

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 5:10 pm

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ایستگاه میدان امام حسین (ع) و میدان انقلاب اسلامی دو ایستگاه کلیدی خط یک متروی اصفهان است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

آقای شهردار مطالبات اصلی مردم را فراموش نکنید

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 4:06 pm

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهرداری تعدادی وظایف ذاتی و تعدادی وظیفه در کنار سایر نهادهای مرتبط دارد و آقای جمالی نژاد شهردار اصفهان باید مطالبات اصلی مردم را فراموش نکنید.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

کمبود مسجد از مشکلات مناطق و محلات جدید شهر است / جانمایی مسجد در تفکیکی های جدید دیده شود

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 9:32 am

عضو کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: کمبود مسجد از مشکلات مناطق و محلات جدید شهر است و از معاونت معماری و شهرسازی شهرداری درخواست می شود که در تفکیکی های جدید جانمایی مسجد دیده شود تا در راستای حضور مردم محل و تشکیل هیئت امناء در ساخت مسجد اقدام شود.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

۴۵۰۰ هکتار بافت فرسوده در اصفهان وجود دارد/ قوانین ابتکار عمل را از معماران گرفته است

[ad_1]

۱۷ May 2016 | 3:21 am

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: ۴۵۰۰ هکتار بافت فرسوده در اصفهان وجود دارد و این نشانه کم توجهی به قلب و پوسته شهر است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

محدودیت تردد در محور گلپایگان – خوانسار واقع در استان اصفهان

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 8:33 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره راه و شهرسازی استان اصفهان، بعلت انجام عملیات راهداری (شانه‌سازی، تنظیم شیب شیروانی) در محور گلپایگان – خوانسار، کیلومتر ۰ تا ۱ این محور در تاریخ ۹۵/۰۳/۱ لغایت ۹۵/۰۳/۲۰ از ساعت ۸ تا ۱۸ تردد با محدودیت انجام خواهد شد، لذا با توجه به اینکه انجام عملیات راهداری همزمان با عبور وسایل نقلیه انجام می‌شود به آگاهی تمامی رانندگان عزیز می‌رساند، در زمان یاد شده با رعایت ایمنی و توجه به علائم منصوبه اقدام به تردد نمایند.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تکمیل پروژه‌های راهسازی سمیرم در انتظار تامین اعتبار/ وجود ۱۲ نقطه پرتصادف در جاده‌های شهرستان

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 2:45 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، شهرستان سمیرم در ۱۶۵ کیلومتری اصفهان واقع شده که با ۵۲۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارای ۷۶۰ کیلومتر راه و ۱۳۸۰ کیلومتر راه همسنگ است و پنجمین شهرستان از نظر طول راه همسنگ و سومین شهرستان از نظر دارا بودن راه‌های روستایی در استان اصفهان است.

ابوالقاسم صباغی رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان سمیرم گفت: راه‌های شهرستان سمیرم به لحاظ شرایط خاص کوهستانی و سردسیر بودن آن و با توجه به نقطه اتصال بین سه استان چهارمحال و بختیاری، فارس و کهکیلویه و بویراحمد و با وجود عشایر و زندگی ییلاق، قشلاقی در آن و با ۲۶۴ کیلومتر راه اصلی و ۴۹۶ کیلومتر راه روستایی نگاه ویژه‌ای جهت تامین اعتبارات لازم به منظور ارتقای ایمنی راه‌ها را می‌طلبد.

وی بیان داشت: متاسفانه پروژه‌های نیمه تمام بسیاری در این شهرستان وجود دارد که به لحاظ عدم وجود اعتبارات لازم هنوز تکمیل نشده است.

پروژه آغداش – اسلام آباد، مهرگرد- فتح آباد، سمیرم – پل دهان، زمان کهریز- خسروشیرین، شهید – دژ کرد، حنا- آباده، سمیرم – ونک، سمیرم- شهرضا، سیاه کلک- تل چنگی، محور روستایی دولت قرین و مهمتر از همه مسیر سمیرم به یاسوج از مهمترین پروژه‌های نیمه تمام این شهرستان است که نیاز به اعتباری حدود ۴۰۰۰ میلیارد ریال دارد.

صباغی افزود: این شهرستان به لحاظ کوهستانی بودن، ۵ ماه از سال در محورهای مواصلاتی آن، عملیات برف روبی انجام می شود وعملا عملیاتهای راهسازی متوقف می گردد و به همین جهت نیاز است تا در ماههای باقیمانده بتوان نسبت به انجام عملیات راهسازی و راهداری در این شهرستان اقدام نمود .

در زمستان گذشته اقدام به برف روبی ۳۷۲۹ کیلومتر از راهها شده که در این راستا ۳۹۳۲ تن شن و نمک استفاده شده است.

وی از جمله اقدامات راهداری به منظور ارتقای ایمنی جاده‌های این شهرستان را اینگونه بیان داشت: نصب ۹۸۰ تابلو و علائم جاده‌ای، ۳۰ کیلومتر روکش آسفالت، نصب ۶ پایه چراغ، خط‌کشی ۲۱۰ کیلومتر راه و شست وشوی ۲۵ هزار تابلو و علائم از جمله اقدامات انجام شده درجهت افزایش ایمنی تردد در محورهای شهرستان بوده است.

رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان سمیرم با توجه به دستورالعمل جدید به منظور شناسایی نقاط پرتصادف گفت: ۴۲ نقطه مستعد حادثه در شهرستان شناسایی شده که ۱۲ نقطه آن از نقاط پرتصادف به شمار می‌رود و از برنامه‌های این شهرستان است که با انجام اقدامات راهداری از قبیل اصلاح شیب شیروانی ، آشکارسازی ، آرامسازی و نصب حفاظ‌های بتنی بتوان در راستای ارتقای ایمنی تردد در این نقاط اقدام نماییم.

وی در پایان از رانندگان خواست تا با رعایت سرعت مطمئنه و با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از مسیرهای کوهستانی این شهرستان عبور نمایند.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

انعقاد قرارداد مشارکت برای اجرای دو قطعه آزادراه شش خطه کنارگذر شرقی اصفهان

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 5:46 pm

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران، تصویب نامه دولت در مورد انعقاد قرارداد مشارکت برای اجرای دو قطعه از آزادراه شش خطه کنارگذر شرقی اصفهان برای اجرا به وزارت راه و شهرسازی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ شد. هیأت وزیران در جلسه ۱۵/۲/۱۳۹۵ […]

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

برگزاری ۱۳ کارگاه آموزشی تهک کشاورزی طی سال ۹۴ در اصفهان

[ad_1]

۱۶ May 2016 | 7:26 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی هواشناسی استان اصفهان، مجید بیجندی مدیرکل هواشناسی استان اصفهان در جلسه کمیته راهبردی تهک هواشناسی استان گفت: تهک کشاورزی استان اصفهان بر اساس دستور مقام عالی سازمان و سیاست های کلان تهک کشور در سال ۹۴ فعالیت خود را آغاز نمود و در کل با برگزاری بیش از ۱۲ جلسه داخلی و ۱۳ کارگاه آموزشی مشارکتی با اداره ترویج سازمان جهادکشاورزی تا کنون در پی اهداف تهک کشاورزی بوده است.

بابک اسدی مسئول طرح تهک هواشناسی استان اصفهان ضمن اشاره به بهره مندی از پتانسیل های موجود مانند مرکز داده، سیستم های ارتباطی و اطلاع رسانی و همچنین کارشناسان مجرب در حوزه کشاورزی و پیش بینی عنوان داشت: در این مدت نسبت به صدور توصیه های هواشناسی کشاورزی در طول هفته اقدام و تا کنون بیش از ۶۰۰ توصیه در ستاد و نیز با انتقال فعالیت های ستادی به شهرستان ها در خصوص صدور توصیه های کشاورزی شهرستانی با همکاری کارشناسان دستگاه های مشارکتی در ادارات شهرستانی نسبت به صدور ۴۰۰ توصیه در ۱۱ شهرستان اقدام شده است.

اسدی افزود: با بهره مندی از سیستم های اطلاع رسانی نوین نسبت به پوشش بیش از ۱۷۰۰ نفر از طریق پیامک اقدام شده که پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۵ با همکاری دستگاه های مشارکتی بتوان به بیش از ۹۰ هزار نفر خدمات هواشناسی را اطلاع رسانی کرد./

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس