قالب وردپرس

اردبیل

بازگشایی مسیر خلخال به اسالم۲۷ December 2016 | 12:28 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل، علی رحمتی، مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در پی ریزش بهمن در مسیر خلخال به اسالم در محل خروجی روستای مجره و به محض اطلاع از وضعیت موجود، بلافاصله در محل حاضر و با عملیات چندین ساعته راهداران سخت کوش و سایر عوامل امدادی اعم از هلال احمر، بخشداری، شهرداری  و با حضور فرماندار خلخال، فرمانده پلیس راه استان ، مدیریت بحران شهرستان خلخال و بخش خصوصی گیسوم شمال، مسیر بازگشائی شد. 

رحمتی افزود: ریزش بهمن در مسیری حدود ۱۰ کیلومتر و با ارتفاع بیش از ۱۰متر رخ داده بود که عملیات بازگشائی مسیر با تعامل و همکاری تمام نیروهای حاضر در محل  تا نیمه شب به اتمام رسید.

فریدون بابایی، فرماندار خلخال  با تقدیر از تلاش راهداران گفت: نیروهای آماده راهداری و حمل ونقل جاده‌ای با همراهی بخش خصوصی و امکانات موجود منطقه در بازگشائی سریع تاثیر گذار بودند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پروژه آزاد راه اردبیل به لوشان اجرا می شود۱۲ March 2017 | 6:09 pm

به گزارش پانا استان اردبیل، جوانٰ شاهرخ ذبیحی افزود: مطالعات اولیه این پروژه بزرگ و حیاتی استان به زودی آغاز و با شروع آن مردم از مزایای این آزاد راه بهره مند خواهند شد .
وی گفت: بر اساس مطالعات اولیه انجام شده ۱۲ کیلومتر از مسیر آزاد راه اردبیل به لوشان در حوزه استحفاظی شهرستان خلخال قرار گرفته و از مناطق نیمه گرمسیری و عاری از برف این شهرستان عبور و در نقطه ای از خلخال راه ارتباطی در حال احداث خلخال به منجیل را قطع می کند .
معاون طرح و توسعه اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل همچنین از آغاز عملیات اجرایی پروژه تبدیل راه خلخال به اسالم به راه اصلی به طول ۱۸ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان اردبیل در سال جاری خبرداد و افزود: ۶ کیلومتر از این پروژه در سال جاری اجرا و زیر ترافیک قرار گرفته و در سال آینده کل مسیر ۱۸ کیلومتری تکمیل و به صورت ۲ باند رفت و برگشت در ۲ راه ارتباطی خلخال به اسالم و خلخال به پونل و از سه راهی روستای مجره تا گردنه الماس مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .
ذبیحی الحاق سه روستای اندبیل، خوجین و علی آباد در نزدیکی خلخال به این شهر را از طرح های در دست اقدام اداره کل راه و شهرسازی استان برشمرد و گفت: پروژه احداث کتابخانه مرکزی شهر خلخال بدلیل نبود اعتبار در مرحله فونداسیون تعطیل شده و در صورت تامین اعتبار این طرح سال آینده تکمیل خواهد شد .
وی افزود: با برقراری تردد خودروها در مسیر راه اصلی خلخال به فیروزآباد زمینه برای اصلاح و بهسازی جاده قدیمی خلخال به اردبیل از مسیر شهرستان کوثر فراهم شده و به زودی مسیر خلخال به شهر گیوی برای حذف نقاط حادثه خیز و اصلاح جاده مسدود خواهد شد .
گفتنی …

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

دیدار مدیرکل راهداری اردبیل با امام جمعه خلخال/ تاکید بر نقش توسعه راه‌های خلخال دربهبود وضعیت اقتصادی شهرستان۳۱ December 2016 | 8:02 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل ، مدیر کل راهداری و حمل نقل جاده استان به همراه فرماندار شهرستان خلخال و مشاور استاندار اردبیل با حجت الاسلام رشتبری، امام جمعه شهرستان خلخال دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار حجت الاسلام رشتبری، امام جمعه شهرستان خلخال با اشاره به وضعیت راه‌های مواصلاتی شهرستان خلخال گفت: وضعیت راه‌های ارتباطی خلخال مطلوب نیست و پروژهای راهسازی ناتمام مانده‌اند.

امام جمعه خلخال تصریح کرد: با توجه به پتانسیل‌های گردشگری و کشاورزی شهرستان، اگر وضعیت راهه‌ای شهرستان خلخال اصلاح و ارتقا داده شود سرمایه گذاران نیز در این منطقه سرمایه ‌گذاری کرده و در نتیجه وضعیت اقتصادی شهرستان رشد بسزائی خواهد داشت.

حجت الاسلام سرداری، مشاور استاندار اردبیل نیز در این دیدار به وظائف اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان پس از انتقال وظائف راهداری به حمل ونقل و پایانه‌ها اشاره کرد و افزود:  ساخت راه‌های جدید و یا اتمام پروژه‌های نیمه تمام و در دست اقدام از وظایف اداره کل راه و شهرسازی بوده و فقط وظیفه عملیات نگهداری از مجموعه راه‌ها به عهده اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای است.

 وی افزود:  در عین حال ما تلاش خواهیم کرد مشکلات مربوط به راه‌های شهرستان خلخال را از طریق مسئولین کشوری و استانی پیگیری و به نتیجه برسانیم.

حجت الاسلام سرداری از کارکنان انتقالی از اداره کل راه و شهرسازی استان به اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای اردبیل است.

همچنین به مناسبت هفته حمل ونقل و رانندگان و روز راهدار، علی رحمتی، مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان به همراه علی منصور لکورج، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، محمدرضا سرداری، مشاور استاندار اردبیل، انجمن صنفی رانندگان مسافر اردبیل و جمعی از کارکنان اداره کل بنیاد شهید و راهداری و حمل ونقل جاده‌ای به طور جداگانه با احمد قربانی فرد، راننده پیشکسوت حمل ونقل مسافر اردبیل و پدر شهید معظم ترحم قربانی فرد و خانواده این شهید والامقام  و نیزراهدار جانباز و آزاده احمد شادمان فرزند شهید معظم یعقوب شادمان  دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار از شهیدان هشت سال دفاع مقدس که با نثار خون خود از آرمان‌های امام راحل و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند با سلام و صلوات یاد و بر ادامه راه شهیدان و پیروی از ولایت فقیه و رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه‌ای تاکید شد.

 لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

مطالعات مکان سنجی پروژه راه آهن اردبیل-پارس آباد توسط وزارت راه و شهرسازی انجام شد۱۲ March 2017 | 10:06 pm

دریافت خبر : یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۶

مطالعات مکان سنجی پروژه راه آهن اردبیل-پارس آباد توسط وزارت راه و شهرسازی انجام شد

به گزارش ایرنا ، داود شایقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: یکی از اولویت های اساسی اجرای پروژه راه آهن اردبیل به پارس آباد است و اجرای آن با اهتمام ویژه استاندار اردبیل و نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس با جدیت پیگیری می شود.
وی گفت: اجرای این طرح در جدول ۱۹ قانون بودجه درج شده و انتظار می رود با اجرای این طرح گام بزرگی در توسعه و پیشرفت استان اردبیل به ویژه شهرستان پارس آباد ایجاد شود.
شایقی بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه نیز با جدیت پیگیر موضوع پروژه راه آهن اردبیل به پارس آباد است و در مدت زمان مشخص عملیات اجرایی این طرح آغاز خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اردبیل افزود: در حال حاضر درصدد تصویب ماده ۲۱۵ این طرح هستیم که با موافقت آن می توان در آینده نزدیک شاهد آغاز عملیات اجرایی طرح راه آهن اردبیل به پارس آباد شد.
شایقی همچنین با اشاره به سفر تجار و هیات تجاری کشور آذربایجان به استان اردبیل در روزهای گذشته تشریح کرد: در دولت تدبیر وامید تعامل بین بازرگانان ایرانی و آذری بیش از گذشته توسعه یافته و قرار است سرمایه گذاری در زمینه های مختلف توسط سرمایه گذاران کشور آدربایجان انجام بگیرد.
خبرنگار: یعقوب شاددل ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
۷۱۱۰/۶۰۱۸

اخبار پیشنهادی:

مطالعات مکان سنجی پروژه راه آهن اردبیل-پارس آباد توسط وزارت راه و شهرسازی انجام شدلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اهتمام جدی برای تکمیل ۲۰۰۰ مسکن مهر باقی‌مانده استان اردبیل تا پایان سال/ با زیرسازی و محوطه‌سازی پرونده مسکن مهر را می‌بندیم۳۱ December 2016 | 9:12 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل، محبوب حیدری سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل در جلسه شورای مسکن که با حضور استاندار و اعضای شورا در استانداری اردبیل برگزار شد، گفت: در استان اردبیل بیش از ۴۱ هزار و ۵۹۰ واحد مسکن مهر در حال احداث بود که از این تعداد به‌غیراز دو هزار و ۲۴ واحد، مابقی تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد مسکن مهر ۹۸۹ واحد عارضه‌دار و دارای مشکلاتی است، تصریح کرد: ۲۶۰ واحد در مشگین‌شهر، ۸۱ واحد در گرمی و ۶۴۸ واحد در اردبیل به دلیل مشکل و اختلاف تعاونی‌ها با مردم با نارسایی‌هایی روبه‌روست که امیدواریم با صدور احکام از طریق مراجع قضایی هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف این واحدها را شاهد باشیم.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان گفت: بیش از یک هزار واحد نیز به شکل پراکنده نیاز به محوطه‌سازی و آماده‌سازی کامل دارد که تا آخر امسال با همکاری شهرداری‌ها تلاش می‌کنیم تا مشکل آماده‌سازی و محوطه‌سازی این واحدها را که نیازمند مشارکت صاحبان این واحدهاست، برطرف کنیم.

حیدری افزود: قرار بود ساکنان مساکن مهر ۹ میلیون تومان برای آماده‌سازی و محوطه‌سازی تأمین اعتبار کنند که این کار با برخی خلأها روبه‌رو شده ولی امیدواریم هر چه سریع‌تر مشکلات به وجود آمده برطرف شود.

وی بیان کرد: در سال ۹۳ قرار بود چهار میلیارد تومان از منابع استانی و ملی برای تأمین زیرساخت‌ها تزریق اعتبار انجام شود که از منابع استانی و ملی تأمین این منابع با مشکلاتی روبه‌رو شده ولی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر قول داده تا در اولین تخصیص اعتبار این منابع را تزریق کند.

حیدری به تأمین قیر موردنیاز برای آسفالت و زیرسازی دو شهرک پیله‌سحران و شام‌اسبی با همکاری شهرداری اشاره کرد و ادامه داد: شرایط خوبی را در این زمینه با مساعد شدن شرایط جوی از سوی شهرداری اردبیل انتظار داریم تا وضعیت مطلوبی را در این دو شهرک از لحاظ زیرسازی،‌ بهسازی و محوطه‌سازی شاهد باشیم.

وی در مورد زیرسازی و آماده‌سازی مساکن مهر در پارس‌آباد، خلخال و کوثر اضافه کرد: در اغلب این شهرها نیز با کمبود اعتبار و منابع روبه‌رو هستیم که امیدواریم با کمک ساکنان مسکن مهر و تأمین اعتبار ملی و استانی بتوانیم با همکاری شهرداری‌ها و با مساعد شدن شرایط جوی در اولین فرصت پروژه‌ها را از لحاظ محوطه‌سازی و زیرسازی به بهترین و مطلوب‌ترین شرایط تکمیل و تحویل متقاضیان دهیم.

حیدری از ساخت هفت باب مسجد در مساکن مهر خبر داد و اظهار کرد: شش باب از این مساجد تکمیل و به بهره‌برداری رسیده و یک باب نیز در حال احداث است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل همچنین به تعهد ساخت هفت واحد آموزشی در مجتمع‌های مسکونی مهر اشاره کرد و گفت: چهار باب از این واحدهای آموزشی تکمیل و به بهره‌برداری رسیده و سه باب نیز در حال احداث است که اخیراً نیز با اخذ مجوز در اردبیل ساخت دو باب مدرسه با تأمین اعتبار مناسب در دست اقدام است.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اجرای پروژه راه آهن اردبیل- پارس آباد با جدیت پیگیری می شود۱۳ March 2017 | 9:21 am

دریافت خبر : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۵:۵۱

اجرای پروژه راه آهن اردبیل- پارس آباد با جدیت پیگیری می شود

تین نیوز| رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل گفت: با پیگیریهای استاندار اردبیل و نماینده مردم پارس آباد در مجلس شورای اسلامی اجرای پروژه راه آهن اردبیل-پارس آباد با جدیت پیگیری می شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، داود شایقی عصر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: یکی از اولویتهای اساسی ما اجرای پروژه راه آهن اردبیل به پارس آباد است که اجرای این پروژه با اهتمام ویژه استاندار اردبیل و نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس با جدیت پیگیری می شود تا بتوانیم دغدغه و نگرانی مردم پارس آباد در این راستا را برطرف کنیم.
وی با اشاره به اینکه پروژه راه آهن اردبیل – پارس آباد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، افزود: این امر در جدول ۱۹ قانون بودجه درج شده که انتظار می رود با اجرای این پروژه گام بزرگی در توسعه و پیشرفت استان اردبیل به ویژه شهرستان پارس آباد ایجاد شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل با اشاره به اینکه مطالعات مکان سنجی پروژه راه آهن اردبیل-پارس آباد توسط وزارت راه و شهرسازی انجام شده است، گفت: این پروژه برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و با جدیت اقدامات اساسی برای تسهیل اجرای این پروژه انجام شده است.
شایقی بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه نیز با جدیت پیگیر موضوع پروژه راه آهن اردبیل به پارس آباد است تا بتوانیم در مدت زمان مشخص عملیات اجرایی این پروژه را آغاز کنیم که این امر می تواند برای منطقه بسیار موثر باشد.
وی اظهار کرد: در حال حاضر درصدد تصویب ماده ۲۱۵ این پروژه هستیم که با موافقت این ماده می توان در آینده نزدیک شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه راه آهن …

اخبار پیشنهادی:

اجرای پروژه راه آهن اردبیل- پارس آباد با جدیت پیگیری می شودلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

برگزاری همایش مدیریت بحران و کاهش اثرات بلایای طبیعی در خلخال/ جابه‌جایی بیش از دو میلیون مسافر در محورهای مواصلاتی اردبیل طی سال گذشته۳۱ December 2016 | 9:15 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل، همایش مدیریت بحران شهرستان خلخال با حضور جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرائی استان ازجمله  مدیر کل مدیریت بحران، مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان و رئیس جمعیت هلال احمر اردبیل در شهرستان خلخال برگزار شد.

در این همایش، فریدون بابائی، فرماندار خلخال با اشاره به ضرورت آموزش همگانی و آمادگی برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی گفت: برای کاهش اثرات بلایای طبیعی  داشتن آمادگی و اطلاعات کافی از امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای دستگاه‌های متولی لازم و ضروری است.

 بابائی افزود: در حادثه اخیر ریزش بهمن به نحو احسن مدیریت بحران شد و مشکل به‌وجود آمده در حداقل زمان ممکن رفع شد که این امر نشانه آمادگی کامل و سرعت عمل راهداران است.

علی رحمتی، مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان نیز با اشاره به هفته ایمنی و کاهش اثرات بلایای طبیعی گفت: حمل ونقل جاده‌ای نسبت به سایر بخش‌های حمل ونقل اعم از دریایی، هوایی و ریلی از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و ۹۰ درصد جابجائی بار و مسافر از طریق حمل ونقل زمینی انجاممی‌شود که سهم استان اردبیل در حمل ونقل کالا به صورت زمینی حدود ۹۹ درصد و حمل ونقل مسافر حدود ۹۵ درصد است ودر سال ۹۴ بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مسافر و سه ونیم میلیون تن کالا جابجا شده است.

رحمتی ازهمکاری خوب فرماندار و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خلخال و بخش خصوصی در بازگشائی مسیر ریزش بهمن تقدیر و تشکر کرد و گفت:  وظایف راهداری از اول مهر ماه به حمل ونقل و پایانه‌ها منتقل و با تشکیل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای وظیفه نگهداری رویه‌های آسفالتی و شنی‌، ابنیه فنی و حفظ حریم راه‌ها، خط کشی، نصب و نگهداری علائم و تجهیزات ایمنی، برف‌روبی و عملیات زمستانی، احداث و نگهداری روشنائی جاده به سایر وظایف قبلی اضافه شده است.

 مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان با بیان اینکه طول شبکه راه‌های استان بیش از ۶۳۷۱ کیلومتر بوده و ۸۵۱ کیلومتر از راه‌ها مربوط به شهرستان خلخال است،  افزود: با توجه به اینکه خسارت وارده به تاسیسات زیر بنائی راه‌های شهرستان خلخال در اثر حوادث طبیعی حدود پنج میلیارد تومان برآورد شده و با عنایت به  مصوبه مورخ ۱۷/۸/۹۵هیات وزیران که مقرر شده اعتباراتی از بابت بازسازی تاسیسات زیربنائی استان وازطریق فرمانداری شهرستان‌ها در اختیار دستگاه‌های اجرائی قرار گیرد  ازفرماندار شهرستان خلخال انتظار داریم در تخصیص این اعتبار واعتبارات مستمر راهداری برای شهرستان خلخال  این اداره کل را یاری کنند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

مطالعات مکان سنجی پروژه راه آهن اردبیل_ پارس آباد انجام شده است۱۳ March 2017 | 1:50 pm

دریافت خبر : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل از اجرای مطالعات مکان سنجی پروژه راه آهن اردبیل_ پارس آباد خبر داد .
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اردبیل، داود شایقی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: یکی از اولویتهای اساسی ما اجرای پروژه راه آهن اردبیل به پارس آباد است که اجرای این پروژه با اهتمام ویژه استاندار اردبیل و نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس با جدیت پیگیری می شود تا بتوانیم دغدغه و نگرانی مردم پارس آباد در این راستا را برطرف کنیم.
وی با اشاره به اینکه پروژه راه آهن اردبیل – پارس آباد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، افزود: این امر در جدول ۱۹ قانون بودجه درج شده که انتظار می رود با اجرای این پروژه گام بزرگی در توسعه و پیشرفت استان اردبیل به ویژه شهرستان پارس آباد ایجاد شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل با اشاره به اینکه مطالعات مکان سنجی پروژه راه آهن اردبیل-پارس آباد توسط وزارت راه و شهرسازی انجام شده است، گفت: این پروژه برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و با جدیت اقدامات اساسی برای تسهیل اجرای این پروژه انجام شده است.
شایقی بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه نیز با جدیت پیگیر موضوع پروژه راه آهن اردبیل به پارس آباد است تا بتوانیم در مدت زمان مشخص عملیات اجرایی این پروژه را آغاز کنیم که این امر می تواند برای منطقه بسیار موثر باشد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر درصدد تصویب ماده ۲۱۵ این پروژه هستیم که با موافقت این ماده می توان در آینده نزدیک شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه راه آهن اردبیل به پارس آباد شد و نیز اخذ موافقت محیط زیست نیز در …

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

کاهش محسوس تلفات جاده‌ای در اردبیل/ بهره‌برداری از ۱۴ دوربین نظارت تصویری در محورهای مواصلاتی استان۳ January 2017 | 10:03 am

علی رحمتی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل درگفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: اردبیل در سال ۹۴ مقام نخست کشوری را در کاهش تلفات جاده‌ای کسب کرد و نسبت به سال ۹۳ با کاهش ۲۹ نفری(۱۵.۴ درصدی) تلفات جاده‌ای در این استان مواجه شدیم و خوشبختانه درهفت ماه نخست امسال نیز نسبت به سال ۹۴ با کاهش شش درصدی(هفت نفری) تلفات جاده‌ای مواجه شده‌ایم.

رحمتی همچنین با اشاره به اینکه در سال گذشته (۹۴) بیش از دو میلیون و ۲۰۰میلیون نفرمسافر و ۳.۵ میلیون تن کالا  از طریق ناوگان حمل و نقل استان جابه‌جا شدند گفت: با توجه به نفرات جابه‌جا شده در هفت ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، در این بخش کاهش هفت درصدی را تجربه کردیم.

به گفته وی ۴۷ شرکت و موسسه خدماتی مسافرتی در استان اردبیل فعال هستند که از این تعداد ۱۸ شرکت در شهر اردبیل فعالیت می‌کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل ادامه داد: تا پایان امسال ۱۴ دستگاه دوربین ثبت تخلف را درمحورهای مواصلاتی استان نصب می‌کنیم و ۳۸ دوربین نظارت تصویری را در آستانه بهره‌برداری داریم.

وی با بیان اینکه هفته دولت ساخت پاسگاه‌های اردبیل-سرچم،اردبیل-آستارا و گرمی-بیله سوار را آغاز کرده‌ایم که تا پایان سال ۹۶ به بهره برداری می‌رسند، از توزیع ۵۰۰۰ کلاه ایمنی بین موتورسواران حاشیه شهر اردبیل و روستا‌های اطراف شهر اردبیل خبر داد و گفت: ۱۰ مجتمع خدماتی رفاهی راهداری جدید در مسیرهای پرتردد استان در حال ساخت است.

رحمتی همچنین با اشاره به اینکه از ۱۲ گردنه موجود در راه‌های استان ۹ گردنه برف‌گیر است، طول راه‌های اردبیل را ۶۳۷۱ کیلومتر اعلام کرد و افزود: خوشبختانه دربارش‌های پاییزی با انسداد راه‌های روستایی مواجه نشدیم.

وی همچنین به اجرای طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها اشاره و عنوان کرد: اخیرا کتاب‌هایی با محتوای فرهنگ‌سازی در این زمینه را بین دانش‌آموزان توزیع کرده‌ایم.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

آزاد راه اردبیل-لوشان احداث می شود۱۳ March 2017 | 5:37 pm

آزاد راه اردبیل-لوشان احداث می شود

به گزارش برنا،شاهرخ ذبیحی در بازدید معاون امور عمرانی استاندار اردبیل از طرح ها و پروژه های عمرانی خلخال افزود: مطالعات اولیه این پروژه بزرگ و حیاتی استان به زودی آغاز و با شروع آن مردم از مزایای این آزاد راه بهره مند خواهند شد.
وی گفت: بر اساس مطالعات اولیه انجام شده ۱۲۰ کیلومتر از مسیر آزاد راه اردبیل به لوشان در حوزه استحفاظی شهرستان خلخال قرار گرفته و از مناطق نیمه گرمسیری و عاری از برف این شهرستان عبور و در نقطه ای از خلخال راه ارتباطی در حال احداث خلخال به منجیل را قطع می کند.
وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی پروژه تبدیل راه خلخال به اسالم به راه اصلی به طول ۱۸ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان اردبیل در سال جاری خبرداد و افزود: ۶ کیلومتر از این پروژه در سال جاری اجرا و زیر ترافیک قرار گرفته و در سال آینده کل مسیر ۱۸ کیلومتری تکمیل و به صورت ۲ باند رفت و برگشت در ۲ راه ارتباطی خلخال به اسالم و خلخال به پونل و از سه راهی روستای مجره تا گردنه الماس مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
ذبیحی الحاق سه روستای اندبیل ، خوجین و علی آباد در نزدیکی خلخال به این شهر را از طرح های در دست اقدام اداره کل راه و شهرسازی استان برشمرد و گفت: پروژه احداث کتابخانه مرکزی شهر خلخال بدلیل نبود اعتبار در مرحله فونداسیون تعطیل شده و در صورت تامین اعتبار این طرح سال آینده تکمیل خواهد شد.
او افزود: با برقراری تردد خودروها در مسیر راه اصلی خلخال به فیروزآباد زمینه برای اصلاح و بهسازی جاده قدیمی خلخال به اردبیل از مسیر شهرستان کوثر فراهم شده و به زودی مسیر خلخال به شهر گیوی برای حذف نقاط حادثه خیز و اصلاح جاده مسدود خواهد شد.

اخبار پیشنهادی:

آزاد راه اردبیل-لوشان احداث می شودلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس