قالب وردپرس

آذربایجان غربی

پیرانشهر و جاذبه های آن در یک نگاه

[ad_1]

۱۰ April 2017 | 4:47 am

شهرستان پیرانشهر با دارا بودن طبیعت سرسبز و جاذبه های توریستی و تجاری مثل نگینی بر انگشتر در مکریان می درخشد.
پیرانشهر (به کوردی آن را خانه نیز می نامند) از شهرهای استان آذربایجان غربی و مرکز شهرستان پیرانشهر است .

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی هاژه، پیرانشهر یکی از شهرهای مهم و تاریخی ایران است که به دلیل داشتن سنگهای گرانیت دارای شهرت جهانی است. ذخایر شناخته شده سنگ های گرانیت این شهر چهار میلیون تن برآورد می شود که به لحاظ تنوع رنگ و طرح استحکام در ایران و جهان منحصر بفرد است .
موقعیت جغرافیایی این شهر در ناحیه کوهپایه ای قرار دارد که تپه ماهورهای آن را بوته های همیشه سبز در ردیف کاری های منظم هندسی پوشانده است .
همچنین معماری بسیار زیبا و خانه های ویلایی با سقف ها و رنگ آمیزی متنوع، جلوه زیبایی به سیمای شهر بخشیده اند. به عبارت دیگر در پیرانشهر زیبایی های طبیعت و شهرسازی یکدیگر را تکمیل کرده اند .
شهر پیرانشهر در جنوب غربی استان آذربایجان غربی و در کنار مرزهای جمهوری اسلامی با عراق واقع شده و به دلیل داشتن ‪ ۶۰۰میلی متر بارندگی در سال از زیباترین و سرسبزترین شهرهای کشور بشمار می رود .
این شهر بدلیل قرار گرفتن در مسیر جاده ترانزیت جمهوری اسلامی با کشور عراق و دیگر کشورهای حوزه دریای مدیترانه، یکی از بزرگ ترین مراکز تجارت خارجی در جمهوری اسلامی است .
پیرانشهر آب وهوای نسبتاً معتدل و فصولی منظم دارد. ناحیه پیرانشهر از زمان های قدیم دارای اهمیت و اعتبار بوده و نام آن در الواح عیلامی مکشوف در تخت جمشید ذکر شده است .
شهرستان پیرانشهر با دارا بودن طبیعت سرسبز، رودخانه های دایمی و پر آب ، جنگلهای کوهستانی، کوههای مرتفع و پر برف، بازارچه های مرزی ، روستا های پر جاذبه و آثار تاریخی دیدنی از نقاط پر جاذبه استان برای ایرانگردان و جها نگر د ا ن می باشد .
معرفی جاذبه های گردشگری :
شهرستان پیرانشهر، واقع دراستان آذربایجانغربی و در فاصله ۱۲۹ کلیومتری جنوب شهرستان ارومیه مانند سایر شهرهای کشورعزیزمان سرزنده تر از سالهای قبل چهره خود را برای استقبال از جشن باستانی نوروز و مسافران نوروزی آذین بندی کرده است .
این شهرستان با دارا بودن جاذبه های فراوان گردشگری یکی از قطبهای گردشگری استان محسوب شده و همه ساله با آغاز فصل بهار شاهد مسافرت جمع کثیری از هموطنان ایرانی به این شهرستان می باشیم .
شهرستان پیرانشهر با دارا بودن طبیعت سرسبز، رودخانه های دایمی و پر آب ، جنگلهای کوهستانی، کوههای مرتفع و پر برف ، بازارچه های تجاری متعدد، مرز رسمی و مهم حاج عمران، روستا های پرجاذبه و آثار تاریخی دیدنی از نقاط پر جاذبه استان برای ایرانگردان و جهانگردان است . این خطه از سرزمین پهناور ایران با داشتن مردمانی خون گرم و میهمان نواز و مناطق خوش آب و هوا و بازارچه مرزی مانند نگینی بر انگشتر استان می درخشد . از اهم جاذبه های گردشگری این شهرستان می توان به موارد زیر اشاره کرد :
آبشار خرپاپ :
کوهها و جنگلها و دره ها و رودهای منطقه پیرانشهر دست در دست هم داده اند تا با به نقش کشیدن تابلوهایی زیبا و بی بدیل از طبیعت ، تحسین هر بیننده ای را از این نقاش توانا برانگیزند . یکی از این مناظرزیبا و بی نظیر آبشار خروشان و پر آب خرپاپ است که در میان جنگلهای سر سبز پردانان جاری می باشد .

جنگلهای سرسبز و خوش آب و هوای پردانان :
این جنگلها در ۲۲ کیلومتری جنوب پیرانشهر و بر سر راه جاده پیرانشهر به سردشت واقع گردیده است که جاری بودن رودخانه دایمی و خروشان پردانان که یکی از سرچشمه های اصلی رود زاب کوچک است بر زیبایی آن دوچندان افزوده است. این جنگلها که تا برفهای دایمی کوههای مرزی ایران و عراق امتداد دارند توجه هر طبیعت گردی را به سوی خود جلب میکند .
طبیعت سرسبز و زیبای پیرانشهر :
کوه مرتفع قندیل علاقه به ورزشهای کوهنوردی و صخره نوردی و اکوتوریسم هر ساله در فصول بهار و تابستان تعداد زیادی از علاقمندان به این ورزشها و تفریحات را به کوههای مرتفع و دره های سرسبز پیرانشهر می کشاند . مناطقی مانند: دوله نی، بادین آوی، حاجی برایم، آوخوارده، دالاوان، قلات شای، کانی زرد، زیوکه و . . . همه ساله مورد هجوم علاقمندان به طبیعت و کوهنوردان قرار میگیرد .
میدان ورودی شهر :
احداث میدان پیامبر اعظم این میدان جهت ساماندهی ورودی شهردر سال ۱۳۸۶ طراحی و احداث شد. شعاع این میدان ۱۲ متر است و طرح المان میدان شامل سردر ورودی مسجد النبی به ارتفاع ۹ متر و عرض۵ متر با نورپردازی زیبا در قسمت زیرین، و قرآن کریم بر روی رحل می باشد .
توریسم روستایی :
شهرستان پیرانشهر با داشتن طبیعت فرحبخش و کم نظیر خود دارای روستا های زیبایی می باشد که در صورت معرفی و برنامه ریزی می تواند به تنهایی سهم عمده ای در جذب گردشگران داخلی و خارجی داشته باشد .
از جمله این روستاها می توان به روستاهای کهنه لاجان ، پردانان ، خورنج، آوخوارده ، زیوکه و دهها روستای دیگر اشاره کرد . سرزمین سنگهای افسانه ای روستای خورنج روستای خورنج در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی پیرانشهر و بر سر راه پیرانشهر به مهاباد واقع گردیده است. در مجاور این روستا، منطقه ای پوشیده از سنگهای عظیم الجثه قرار دارد که به طور شگفت انگیزی بر روی هم انباشته شده اند. تو گویی دست معماری توانا این سنگها را این چنین با ظرافت تراش داده تا باغ وحشی سنگی درست کند .
تپه های تاریخی پیرانشهر :
در حوزه شهرستان پیرانشهر تعداد ۱۱۳ تپه تاریخی تو سط کارشناسان نمایندگی میراث فرهنگی این شهرستان شناسایی و به ثبت سازمان رسیده است که این امر حاکی از تاریخی بودن منطقه و شکل گیری و وجود تمدنهای نیرومند ودرخشان قبل از اسلام مانند تمدن ماننا، پارسوا، اورارتو، مادها، زاموا و تمدن اسلامی می باشد. در این میان تپه هایی وجود دارند که با داشتن جاذبه های خاص تاریخی بسیار مورد بازدید علاقمندان به تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم واقع می گردند که می توان به موارد زیر اشاره کرد- قلعه شین آوا ( هزاره اول ق.م ) قلعه موت آوا ( ۲۵۰۰ ق.م ) قلعه شای ( ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ ق.م ) قلعه جلدیان ( ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ ق.م ) قلعه پسوه ( پیش از تاریخ ) کتیبه برده مافوره ( روستای لیک بن )داشان قلعه ( ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ ق.م  (
سنگهای گرانیت :
با توجه به نزدیکی پیرانشهر به بازار کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای مدیترانه، این شهر برای تامین سنگ های تزیینی مورد نیاز کشورهای منطقه از اهمیت زیادی برخوردار خواهد شد .
مکان یابی برای ایجاد شهر سنگ پیرانشهر به پایان رسیده و برای ایجاد آن ‪ ۵۰هکتار زمین مشخص شده که تا ‪ ۱۵۰هکتار قابل توسعه است .
باتوجه به آنکه بیش از ‪ ۸۰درصد معادن سنگهای گرانیت آذربایجان غربی در شهرستان مرزی پیرانشهر واقع شده اند و در شهرهای همجوار آن نیز شمار زیادی معادن سنگهای تزیینی از نوع گرانیت وجود دارد، این شهرستان برای ایجاد شهر سنگ مناسب تشخیص داده شده است .
این شهر با داشتن ‪ ۶۵معدن گرانیت و تولید سالانه ‪ ۳۰۰هزار تن سنگ گرانیت یکی از قطب های مهم کشور در تولید سنگ گرانیت به شمار می رود .
سنگ های گرانیت پیرانشهر هم اکنون یکی از بزرگ ترین اقلام صادرات استان را تشکیل می دهد .
سالانه ۱۷۳ هزار تن سنگهای تزئینی از معادن شهرستان پیرانشهر برداشت می شود .
سنگهای تزئینی معادن پیرانشهر بطور عمده از نوع گرانیت رنگی با کیفیت بی نظیر در ایران است. در این معادن بیش از ۵۰۰ نفر بطور مستقیم و بیش از ۲۰۰ نفر دیگر بطور غیر مستقیم مشغول بکار هستند .
بازارچه های تجاری :
این شهرستان نزدیکترین شهر به مرز عراق بوده و دارای مبادلات گسترده اقتصادی، فرهنگی و غیره با شمال عراق می باشد که این امر منجر به ایجاد بازارچه مرزی تمرچین و بازارچه کالاهای خارجی با پاساژهای بسیار در قلب بافت شهری شده است که در آن انواع و اقسام کالاهای خارجی از جمله لوازم خانگی، بهداشتی و صنعتی و … با قیمت و کیفیت مناسب به مصرف کنندگان عرضه می شود. (که در حال حاضر یکی از فعالترین مرزهای کشور و همچنین دارای ده ها مجتمع تجاری

سرزمین سنگهای افسانه ای روستای خورنج :
روستای خورنج در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی پیرانشهر و بر سر راه پیرانشهر به مهاباد واقع گردیده است. در مجاور این روستا، منطقه ای پوشیده از سنگهای عظیم الجثه قرار دارد که به طور شگفت انگیزی بر روی هم انباشته شده اند. تو گویی دست معماری توانا این سنگها را این چنین با ظرافت تراش داده تا باغ وحشی سنگی درست کند .
منطقه عملیاتی حاجی عمران شهرستان پیرانشهر در طول هشت سال دفاع مقدس، در خط مقدم جبهه حق علیه باطل شاهد رشادتها و جان فشانیهای جوانان سلحشور این مرز و بوم بوده و یاد و خاطره آنها را برای همیشه گرامی خواهد داشت. در رابطه با این مورد هر ساله کاروانهای زیادی از بسیجیان و عاشفان انقلاب در قالب کاروان راهیان نور از مناطق عملیاتی این شهرستان دیدن کرده و یاد وخاطره شهدا را زنده می کنند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تذکر کتبی مجلسی ها به هشت وزیر و رئیس جمهوری

[ad_1]

۹ April 2017 | 9:27 pm

تذکر کتبی مجلسی ها به هشت وزیر و رئیس جمهوری

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزرای نفت، کشور، صنعت، علوم، بهداشت، نیرو، اطلاعات، راه و شهرسازی و رئیس جمهوری تذکر کتبی دادند.
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، اکبر رنجبرزاده در جلسه علنی امروز ـ یکشنبه ۲۰ فروردین ماه ـ مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد؛
محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان به رئیس جمهوری درخصوص پرداخت خسارت به باغداران و کشاورزان تذکر داد.
هادی قوامی و هاجر چنارانی نمایندگان اسفراین، نیشابور و فیروزه به اتفاق ۴۴ نفر از نمایندگان به وزیر نفت درخصوص جلوگیری از واردات بی رویه “لوله های بدون درز” با توجه به وجود کارخانه “لوله گستر” در داخل کشور و حرام، غیرقانونی و غیر شرعی بودن آن با توجه به شعار سال تذکر دادند.
پروانه مافی نماینده مردم تهران به وزیر کشور درخصوص رسیدگی به آسیب های اجتماعی در محل پروژه انتقال خط راه آهن تهران – تبریز واقع در محل ۱۷ کلانشهر تهران تذکر داد.
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد به رئیس جمهوری درخصوص دلایل عدم اجرای وعده ایجاد مرکز مطالعات اقوام در استان آذربایجان غربی و فرهنگستان زبان و ادبیات کردی تذکر داد.
نادر قاضی پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران به وزیر صنعت درخصوص تسریع در تولید آلومینا در سراب که بیش از ۳ دهه هنوز کار به سرانجام نرسیده است و به وزیر راه و شهرسازی درخصوص جلوگیری از اشرافی گری و تجملگرایی در اداره بنادر و دریانوردی دریاچه ارومیه تذکر داد.
نادر قاضی پور، علیرضا محجوب و شهروز برزگر به وزرای تعاون و صنعت درخصوص جلوگیری از اخراج کارگران کارخانه داروگر و به وزیر علوم درخصوص جلوگیری از افزایش بی …

اخبار پیشنهادی:

تذکر کتبی مجلسی ها به هشت وزیر و رئیس جمهوری

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تا پایان بهار، قطار به ارومیه می رسد

[ad_1]

۹ April 2017 | 6:08 pm

تا پایان بهار، قطار به ارومیه می رسد

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اعلام کرد: تا پایان بهار سال جاری خط ریلی به ارومیه خواهد رسید تا مرکز استان آذربایجان غربی رسما به شبکه ریلی کشور متصل شود.
تهران – اقتصاد برتر – ۲۰ فروردین ۹۶
خیرالله خادمی درباره آخرین وضعیت این پروژه توضیح داد: دولت یازدهم از ابتدا پنج پروژه ریلی بزرگ را به عنوان اولویت های اصلی این کشور در این حوزه مطرح کرد که با قرار گرفتن آنها در برنامه اقتصاد مقاومتی شرایط برای تامین مالی این پروژه ها و تکمیل آنها در زمانی کوتاه فراهم شد.
وی با بیان اینکه اتصال راه آهن به ارومیه یکی از این پروژه های بزرگ ریلی محسوب می شود، توضیح داد: در چهارچوب این برنامه بنا شد خط آهنی از مهاباد به سمت نقده و سپس ارومیه کشیده شود تا با اتصال خط ریلی از مراغه به مرکز استان آذربایجان غربی امکان اتصال آن به شبکه سراسری راه آهن فراهم شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طول این پروژه ۱۸۵ کیلومتر در نظر گرفته شده، تصریح کرد: در حال حاضر حد فاصل مهاباد تا نقده به طور کامل آماده بهره برداری است و تمام مراحل آن به اتمام رسیده است. از امروز حد فاصل نقده تا ارومیه که حدودا ۷۵ کیلومتر است، وارد مرحله ریل گذاری شده که امیدواریم این فرآیند نیز به زودی به اتمام برسد.
خادمی ادامه داد: عملیات زیرسازی این بخش از کار پیشرفت ۹۵ درصدی داشته و از امروز ریل گذاری در دو جبهه ایستگاه نقده و کیلومتر ۵۵ پروژه آغاز شده است. با آماده شدن شرایط جبهه سوم ریل گذاری نیز از ارومیه کلید خواهد خورد.
وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی امکان تردد قطارها در ایستگاه ارومیه به وجود خواهد آمد، توضیح داد: با به پایان رسیدن …

اخبار پیشنهادی:

تا پایان بهار، قطار به ارومیه می رسد

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

آغاز ریل گذاری محور نقده به ارومیه

[ad_1]

۹ April 2017 | 7:14 pm

آغاز ریل گذاری محور نقده به ارومیه

تین نیوز| در مراسمی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، معاون عمرانی استاندار، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل ترابری سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی عملیات ریل گذاری محور نقده ارومیه آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل در این مراسم با اشاره به اینکه یکی از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید اتصال پنج شهر از جمله ارومیه به شبکه ریلی است، گفت: در این راستا ضمن تخصیص اعتبار لازم و رفع موانع موجود پیشرفت خوبی حاصل شد.
خیرالله خادمی با بیان اینکه ایستگاه راه آهن نقده در حال حاضر از ۹۸ درصد پیشرفت در زیرسازی، روسازی برخوردار است و ۲۳ کیلومتر ریل گذاری مهاباد تا نقده نیز به اتمام رسیده است، افزود: ایستگاه نقده در یکی دو هفته آینده افتتاح می شود.
وی اظهار کرد: از نقده تا ارومیه نیز به طول ۷۵ کیلومتر در حال اجراست که ۹۵ درصد زیرسازی برای ریل گذاری تمام شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۲۵ کیلومتر ریل گذاری این محور آماده بهره برداری است، ادامه داد: پیش بینی می شود مراحل ریل گذاری و زیرسازی ایستگاه ارومیه قبل از پایان دولت یازدهم تمام شود.
خادمی بیان کرد: دولت تمام عزم خود را جزم کرده تا سوت قطار پیش از هفته دولت در ارومیه به صدا در آید.
وی با بیان اینکه برای تحقق این وعده عملیات ریل گذاری از سمت نقده آغاز و از سمت ارومیه نیز هفته آینده شروع می شود، افزود: از سه جبهه عملیات ریل گذاری انجام می شود تا پروژه در موعد مقرر به بهره برداری برسد.
ساخت راه آهن

اخبار پیشنهادی:

آغاز ریل گذاری محور نقده به ارومیه

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

آغاز ریل‌گذاری محور نقده به ارومیه/ جزئیات زمان افتتاح ایستگاه نقده

[ad_1]

۹ April 2017 | 2:07 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل در این مراسم با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های اصلی دولت تدبیر و امید اتصال پنج شهر از جمله ارومیه به شبکه ریلی است، گفت: در این راستا ضمن تخصیص اعتبار لازم و رفع موانع موجود پیشرفت خوبی حاصل شد.

خیرالله خادمی با بیان اینکه ایستگاه راه‌آهن نقده در حال حاضر از ۹۸ درصد پیشرفت در زیرسازی، روسازی برخوردار است و ۲۳ کیلومتر ریل‌گذاری مهاباد تا نقده نیز به اتمام رسیده است، افزود: ایستگاه نقده در یکی دو هفته آینده افتتاح می‌شود.

وی اظهار کرد: از نقده تا ارومیه نیز به طول ۷۵ کیلومتر در حال اجراست که ۹۵ درصد زیرسازی برای ریل‌گذاری تمام شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۲۵ کیلومتر ریل‌گذاری این محور آماده بهره‌برداری است، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود مراحل ریل‌گذاری و زیرسازی ایستگاه ارومیه قبل از پایان دولت یازدهم تمام شود.

خادمی بیان کرد: دولت تمام عزم خود را جزم کرده تا سوت قطار پیش از هفته دولت در ارومیه به صدا در آید.

وی با بیان اینکه برای تحقق این وعده عملیات ریل‌گذاری از سمت نقده آغاز و از سمت ارومیه نیز هفته آینده شروع می‌شود، افزود: از سه جبهه عملیات ریل‌گذاری انجام می‌شود تا پروژه در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

ساخت راه‌آهن مراغه-ارومیه به طول ۱۸۴ کیلومتر با هدف اتصال آذربایجان‌غربی به شبکه سراسری راه‌آهن کشور اجرا شده است. فاز اول طرح ملی احداث راه‌آهن مراغه- ارومیه تا ایستگاه میاندوآب به طول ۴۸ کیلومتر و فاز دوم این طرح، خط ریلی میاندوآب- مهاباد به طول ۳۶ کیلومتر در سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده است.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی با استاندار آذربایجان غربی

[ad_1]

۹ April 2017 | 4:01 pm

دریافت خبر : یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱

به گزارش تابناک آذربایجان غربی: خادمی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنایی حمل و نقل کشور روز شنبه با حضور در محل استانداری با مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار، معاون وزیر راه و شهرسازی گزارشی از آخرین وضعیت ریل گذاری راه آهن نقده-ارومیه را به مقام عالی استان ارائه کرد.
وی گفت: راه آهن مراغه-ارومیه به طول ۱۸۰ کیلومتر در دست احداث است که ۱۰۸ کیلومتر آن ریل گذاری شده و ۷۵ کیلومتر آن در حال زیرسازی است که امروز شاهد آغاز عملیات ریل گذاری در آن از نقده تا ارومیه هستیم.
استاندار آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت: اتصال مرکز استان به شبکه ریلی کشور یکی از خواسته ها و مطالبات جدی مردم آذربایجان غربی است که با همت دولت یازدهم، این پروژه مراحل نهایی خود را طی می کند.
سعادت افزود: اتمام پروژه راه آهن مراغه- ارومیه، نقش موثری درتقویت زیرساختهای حمل ونقلی استان، سهولت تردد مسافرین و همچنین رشد اقتصادی و رونق بازار کسب و کار این منطقه از کشور خواهد داشت.
کهوریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، ذاکر معاون ساخت توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های حمل و نقل کشور و نصر مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز در این دیدار حضور داشتند.

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

رسیدن قطار به ارومیه تا پایان بهار

[ad_1]

۸ April 2017 | 8:44 pm

رسیدن قطار به ارومیه تا پایان بهار

ایسنا/
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اعلام کرد: تا پایان بهار سال جاری خط ریلی به ارومیه خواهد رسید تا مرکز استان آذربایجان غربی رسما به شبکه ریلی کشور متصل شود.
خیرالله خادمی در گفت وگوبا ایسنا درباره آخرین وضعیت این پروژه توضیح داد: دولت یازدهم از ابتدا پنج پروژه ریلی بزرگ را به عنوان اولویت های اصلی این کشور در این حوزه مطرح کرد که با قرار گرفتن آنها در برنامه اقتصاد مقاومتی شرایط برای تامین مالی این پروژه ها و تکمیل آنها در زمانی کوتاه فراهم شد.
وی با بیان اینکه اتصال راه آهن به ارومیه یکی از این پروژه های بزرگ ریلی محسوب می شود، توضیح داد: در چهارچوب این برنامه بنا شد خط آهنی از مهاباد به سمت نقده و سپس ارومیه کشیده شود تا با اتصال خط ریلی از مراقه به مرکز استان آذربایجان غربی امکان اتصال آن به شبکه سراسری راه آهن فراهم شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طول این پروژه ۱۸۵ کیلومتر در نظر گرفته شده، تصریح کرد: در حال حاضر حد فاصل مهاباد تا نقده به طور کامل آماده بهره برداری است و تمام مراحل آن به اتمام رسیده است. از امروز حد فاصل نقده تا ارومیه که حدودا ۷۵ کیلومتر است، وارد مرحله ریل گذاری شده که امیدواریم این فرآیند نیز به زودی به اتمام برسد.
خادمی ادامه داد: عملیات زیرسازی این بخش از کار پیشرفت ۹۵ درصدی داشته و از امروز ریل گذاری در دو جبهه ایستگاه نقده و کیلومتر ۵۵ پروژه آغاز شده است. با آماده شدن شرایط جبهه سوم ریل گذاری نیز از ارومیه کلید خواهد خورد.
وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی امکان تردد قطارها در ایستگاه ارومیه به وجود خواهد آمد، توضیح داد: با به پایان رسیدن مراحل ریل …

اخبار پیشنهادی:

رسیدن قطار به ارومیه تا پایان بهار

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

ریل گذاری خط آهن ارومیه به نقده آغاز می شود

[ad_1]

۸ April 2017 | 4:53 pm

دریافت خبر : شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳

ریل گذاری خط آهن ارومیه به نقده آغاز می شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازارومیه ، خیرالله خادمی صبح امروز در بازدید از ایستگاه راه آهن نقده اظهار داشت: راه آهن آذربایجان غربی و اتصال خط آهن ارومیه به مسیر ریلی کشور یکی از پنج محور از اولویت های ریلی دولت یازدهم به شمار می رود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آخرین وضعیت مسیر راه آهن مهاباد به نقده بیان کرد: تاکنون ۲۳ کیلومتر از زیرسازی و روسازی مسیر ریلی مهاباد به نقده انجام شده و پیش بینی می شود این پروژه تا دو هفته دیگر به پایان برسد.
وی با بیان این که با سفر ریاست جمهوری تا اواخر خرداد ماه خط آهن ارومیه به نقده نیز تکمیل می شود افزود: از مسیر ریلی ۷۵ کیلومتری نقده به ارومیه ۲۵ کیلومتر آن آماده ریل گذاری است و امروز مقدمات آن از دو نقطه آغاز می شود.
خادمی تصریح کرد: ارومیه، رشت، کرمانشاه، همدان و تبریز پنج محوری هستند که منابع اعتباری آنها برای افتتاح راه آهن تامین شده و با توجه به پیشرفت فیزیکی پروژه قطار خط آهن همدان زودتر از دیگر شهرها به بهره برداری می رسد.

اخبار پیشنهادی:

ریل گذاری خط آهن ارومیه به نقده آغاز می شود

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

رویدادهای خبری شنبه نوزدهم فروردین در آذربایجان غربی

[ad_1]

۸ April 2017 | 1:38 pm

به گزارش ایرنا، امروز شنبه نوزدهم فروردین شهرستان نقده میزبان خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی است؛ بازدید از وضعیت راه آهن مراغه – ارومیه در مسیر نقده تا ارومیه از اهم برنامه های خادمی در این سفر است.
به گزارش ایرنا، امروز شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ برابر با ۱۰ رجب سال ۱۴۳۸ هجری قمری و ۸ آوریل ۲۰۱۷ میلادی است.
هنگام اذان صبح ساعت ۵:۳۶ دقیقه، طلوع آفتاب ساعت ۰۷:۰۵ دقیقه، اذان ظهر ساعت ۱۳:۳۲ دقیقه، غروب آفتاب ساعت ۱۹:۵۹ دقیقه، اذان مغرب ساعت ۲۰:۱۸ دقیقه و نیمه شب شرعی امشب نیز ساعت ۰۰:۴۷ خواهد بود.
خبرگزاری جمهوری اسلامی استان آذربایجان غربی آمادگی دارد برنامه رویدادهای خبری روزانه استان را در قالب یک بسته خبری هر روز صبح پیش از ساعت هشت اطلاع رسانی کند.
دستگاه های اجرایی، سازمان ها، نهادها و شرکت های دولتی و عمومی می توانند برنامه های خبری روزانه خود را روز قبل از طریق شماره تلفن ۳۳۸۲۶۶۶۷ به خبرنگاران ایرنا در مرکز استان اطلاع دهند و یا به شماره نمابر ۳۳۸۲۶۶۶۶ ارسال کنند.
۷۱۲۹/ ۲۰۹۳** خبرنگار: توحید محمودپور** انتشار دهنده: صابر چهرقانی

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

ارزیابی مثبت مدیریت نیروهای انسانی راه و شهرسازی آذربایجان غربی

[ad_1]

۴ April 2017 | 2:18 pm

دریافت خبر : سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۹:۴۸

ارزیابی مثبت مدیریت نیروهای انسانی راه و شهرسازی آذربایجان غربی

تین نیوز| نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه شهر ارومیه، عملکرد اداره کل راه و شهرسازی استان را در حوزه افزایش رفاه و معیشت نیروهای انسانی مطلوب ارزیابی کرد.
به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی، حجت الاسلام و المسلیمن مهدی قریشی در دیدار نوروزی مدیرکل راه و شهرسازی استان اظهار کرد: اصلاح سیستم پرداخت حقوق و مزایا و افزایش رفاه و معیشت نیروهای انسانی یکی از اهرم های ارتقای انگیزه و وجدان کاری در سیستم اداری است.
وی ادامه داد: خبرهای خوبی از مدیریت بهینه نیروهای انسانی به عنوان سرمایه های اجتماعی در مجموعه راه و شهرسازی استان به گوش می رسد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه شهر ارومیه خواستار توجه بیش از پیش مسئولان به تکریم ارباب رجوع و روان سازی فرآیندهای اجرای درخواست های مردمی شد.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در این دیدار با اعلام اینکه سال گذشته را بدون دغدغه های مالی به پایان رسانیم، گفت: جذب ۱۸۸ میلیارد ریال از اسناد خزانه اسلامی برای پروژه های راه و شهرسازی و کاهش مطالبات پیمانکاران، کسب رتبه هشت کشوری در حوزه مسکن و املاک از شاخص ترین دستاوردهای راه و شهرسازی استان در سال ۹۵ بود.
داریوش نصر همچنین به مدیریت هزینه، فعال سازی پروژه ها، مقابله با پروژه های غیرقانونی در حوزه شهرسازی و برقراری نظم و انضباط اداری و مالی اشاره کرد.
وی، توسعه شبکه حمل ونقل استان با اتمام پروژه های راهسازی و تحویل پروژه های مسکن مهر را از برنامه های اولویت دار این اداره کل در سال جدید برشمرد.
همچنین مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در نخستین روزهای سال …

اخبار پیشنهادی:

ارزیابی مثبت مدیریت نیروهای انسانی راه و شهرسازی آذربایجان غربی

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تماس تلفنی با ما
آدرس ما در نقشه
پوسته وردپرس