قالب وردپرس

آذربایجان شرقی

توسعه شبکه ریلی در ۵ استان

[ad_1]

۱۲ April 2017 | 1:20 pm

تین نیوز| وزیر راه و شهرسازی از کاهش ۱۱۴ کیلومتری مسیر تهران – تبریز با احداث محور ریلی جدید بستان آباد- میانه – تبریز خبر داد و گفت: افتتاح این طرح سبب می شود مسیر ۷۱۴ کیلومتری ریلی تهران –تبریز به ۶۰۰ کیلومتر برسد.
به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی به همراه استاندار آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح های زیربنایی حمل ونقل استان گفت: بنا به دستور رئیس جمهوری مقرر شده است ۵ مرکز استان مستقیما به شبکه ریلی وصل شوند. اگرچه تبریز به تهران وصل شده است، اما به دلیل مسیر طولانی ریلی که از تهران به سمت تبریز ۷۱۴کیلومتر بود ایجاد مسیر کوتاه تر بستان آباد – میانه – تبریز در دستور کار قرار گرفت که بخشی از آن امروز به بهره برداری رسید.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این مسیر موجب می شود هم مسیر کوتاه شود و هم سرعت حرکت به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت ارتقا یابد. از این رو این طرح ریلی، بسیار مهم است و می تواند به توسعه و آبادانی شهرستان های استان و همچنین کشور منجر شود. آخوندی گفت: در این مسیر امکان ۶ میلیون تن بارگیری وجود دارد و برآورد ما این است که ظرفیت حمل ونقل ریلی اضافه شود. اجرای این طرح باعث افزایش ظرفیت مسافری به میزان ۹میلیون نفر می شود. از این رو این اقدام، اقدامی بسیار مهم است و خوشبختانه کارگاه ها فعال و سرزنده هستند. آخوندی اظهار امیدواری کرد: این طرح در شهریور به بهره برداری کامل برسد. برای اینکه این افتتاح مثمر ثمر باشد باید همزمان شروع عملیات ایستگاه های راه آهن تیکمه داش، ترکمانچای و بستان آباد را داشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: همزمان با اجرای این طرح از سمت …

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

زمان سفر از تبریز به تهران ۵ ساعته می شود

[ad_1]

۱۰ April 2017 | 12:59 am

تبریز- خبرنگار اطلاعات: همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به تبریز، امضای تفاهمنامه همکاری چندجانبه، احیای مجموعه تاریخی صاحب آباد، در دستور کار مشترک وزارت راه و شهرسازی، استانداری آذربایجان شرقی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و شهرداری تبریز قرار گرفت.
با اجرای این تفاهمنامه اقدام های مربوط به پژوهش، طراحی، مرمت و همچنین تملک مجموعه صاحب آباد، با تشکیل کمیته ای مرکب از نمایندگان وزارت راه وشهرسازی، استانداری و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و شهرداری تبریزپیگیری می شود.
همچنین با اجرای این تفاهمنامه، سازمان ملی زمین و مسکن، طبق برنامه زمان بندی، نسبت به تکمیل و واگذاری بلوک های واقع در پروژه با بهای تمام شده، به شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، در قبال دریافت معوض به صورت نقدی از اراضی و مستحدثات این شرکت، اقدام خواهد کرد. سایر اعتبارات، مورد نیاز جهت تملک و اجرای پروژه از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازی، اعتبارات استانی و نیز از محل اعتبارات شهرداری تبریز هزینه خواهد شد.
* بهره برداری از فاز یک ایستگاه راه آهن میانه- بستان آباد
وزیر راه و شهرسازی در این سفر همچنین از بهره برداری فاز یک ایستگاه راه آهن میانه- بستان آباد در هفته دولت خبر داد و گفت: همزمان با این ریل گذاری، عملیات ساخت ایستگاه های راه آهن ترکمنچای، بستان آباد و تیکمه داش آغاز شده است و امیدواریم عملیات ریل گذاری ایستگاه بستان آباد را هم به صورت تکمیلی داشته باشیم. وی در آیین آغاز عملیات اجرایی ایستگاه های بستان آباد – تیکمه داش – ترکمنچای در جمع خبرنگاران گفت: در آستانه ولادت حضرت امیر(ع)، …

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

قطعه اول آزادراه تبریز – مرند افتتاح شد

[ad_1]

۷ April 2017 | 2:23 pm

با حضور وزیر راه و شهرسازی قطعه اول آزاد راه تبریز – مرند افتتاح شد.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، آزاد راه تبریز – مرند به طول ۶۳ کیلومتر با مشارکت ۶۵درصدی گروه بین المللی آبادراهان پارس صبح امروز (جمعه) افتتاح شد.
هزینه کل طرح برابر با ۹ هزار و ۳۶۶ میلیارد تومان بوده و به مدت ۳۶ ماه نیز فرآیند عملیاتی آن به طول انجامیده است.
گفتنی است، طول تونل در مسیر رفت و برگشت شامل چهار هزار و ۷۰۰ متر است، طول پل نیز ۱۶۰۰ متر بوده و تعداد تبادل نیز شامل چهار دستگاه می باشد.
شایان ذکر است، کاهش زمان سفر، افزایش ظرفیت محور و افزایش سطح کیفیت ترافیک، کاهش تصادفات و افزایش ایمنی، کاهش مصرف سوخت و آلایندگی زیست محیطی، توسعه شبکه آزادراهی کشور و اتصال آن به مرز بازرگان و افزایش سهم ایران در بازار ترانزیت کالا و مسافر از جمله اهداف این پروژه است.
انتهای پیام

اخبار پیشنهادی:

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

آغاز عملیات قطعه یک آزاد راه تبریز – مرند

[ad_1]

۹ April 2017 | 5:15 pm

قطعه یک آزاد راه تبریز- بازرگان در حد فاصل تبریز- مرند به طول ۳۶ کیلومتر و عرض ۳۴ متر با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مسوولان محلی آغاز شد.

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

مجموعه تاریخی صاحب‌آباد تبریز احیا می‌شود/ امضای توافق‌نامه در سفر دیروز وزیر راه و شهرسازی به تبریز/ پرداخت ۲۷۳۱ فقره تسهیلات نوسازی و بهسازی طی سال گذشته در استان

[ad_1]

۹ April 2017 | 12:36 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بابک نجفیان مهرآباد، رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با اعلام این خبر عنوان کرد: توافق‌نامه مذکور در سفری که روز جمعه ۱۸ فروردین ۹۶ وزیر راه و شهر سازی و محمدسعید ایزدی، مدیر عامل  شرکت عمران و بهسازی شهری ایران به استان داشتند، به امضا رسید.

نجفیان افزود: توافق‌نامه نامه احیای مجموعه تاریخی صاحب آباد تبریز با هدف ایفای نقش یک فضای عمومی شهری سرزنده با ارتقای هویت تاریخی مرکز فعالیت‌های تجاری، خدماتی و توریستی منطقه تاریخی شهر و ارتقای مکانی در محور تاریخی ـ فرهنگی تبریز به عنوان محل تعامل غرب و شرق جهان اسلام میان وزیر راه و شهرسازی، رئیس شرکت مادر تخصصی عمران، بهسازی شهری ایران و معاون شهرسازی وزیر راه و شهرسازی از یک سو  و استاندار آذربایجان شرقی، رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شهرداری تبریز از سوی دیگر به امضا رسید.

وی همچنین از پرداخت ۲۷۳۱ فقره تسهیلات نوسازی و بهسازی استان آذربایجان شرقی طی سال گذشته خبر داد و گفت: سال ۹۵ بیش از  ۳۳۰۰ پرونده برای دریافت تسهیلات نوسازی و بهسازی در محدوده بافت‌های ناکارآمد شهری به بانک‌های استان معرفی شد که ۲۷۳۱ پرونده به عقد قرارداد منجر شده و تسهیلات نوسازی خود را دریافت کرده‌اند.

نجفیان مهرآباد افزود: سهمیه استان آذربایجان شرقی برای سال ۹۵ بیش از ۲۳۰۰ فقره بود که مقرر شد این تسهیلات از طریق بانک مسکن به ۱۱۰۰ واحد، توسط بانک ملی به ۵۰۰ واحد، از طریق بانک توسعه تعاون به ۲۵۰ واحد، توسط بانک ملت به ۲۶۴ واحد، از طریق بانک سپه به ۵۳ واحد، توسط بانک رفاه به ۱۳۲ واحد و از طرف پست بانک نیز به ۵۳ واحد از بافت‌های ناکارآمد شهری اعطا شود.

 وی با اشاره به اینکه میزان ارائه تسهیلات اعطا شده برای احداث مسکن در بافت‌های ناکارآمد شهری در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ کاهش یافته است، گفت: با توجه به منابع کم دولتی و رکود اقتصادی، کاهش زیادی در استقبال از دریافت سهمیه توسط مالکان بافت‌های فرسوده داشته‌ایم به طوری که در سال ۹۴ بیش از ۷۱۰۰ فقره تسهیلات به استان اختصاص داده شد که بیش از ۴۰۰۰ فقره با بانک‌های استان عقد قرارداد داشتند ولی در سال ۹۵ میزان سهمیه استان به ۲۳۵۲ فقره کاهش پیدا کرد که در مجموع به همراه جا مانده‌های سال ۹۴ ، حدود ۲۷۰۰ فقره قرارداد با بانک‌ها منعقد شد.

نجفیان ادامه داد: طی سه سال گذشته از ۹۷۳۷ فقره سهمیه استان،۷۲۳۲ واحد توسط شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری به بانک‌های استان معرفی شدند که از این تعداد ۴۲۷۲ فقره عقد قرارداد با بانک‌ها صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: مشکلات اقتصادی، رکود بازار و بالا بودن سود تسهیلات از علل کاهش استقبال مالکان بافت‌های فرسوده از نوسازی و بهسازی است.

 

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پل دوستی جاده ای و ریلی بین ایران و جمهوری آذربایجان احداث می شود

[ad_1]

۹ April 2017 | 4:29 pm

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس گفت: پل دوستی دومنظوره جاده ای و ریلی بین ایران و جمهوری آذربایجان در انتهای محدوده مرزی خداآفرین احداث می شود.
قلی اله قلی زاده صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات راهداری شهرستان کلیبر که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور برگزار شد اظهار داشت: متأسفانه در سال های گذشته شهرستان های کلیبر، خداآفرین و هوراند از نظر راه های بین شهری و روستایی مورد بی توجهی قرار گرفته و حتی از میانگین استانی نیز فاصله ای بسیار دارد.
عضو کمسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخورداری از راه آسفالته از مطالبات جدی مردم این شهرستان هاست، افزود: خواسته مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند به لحاظ این که جاده های بین شهری و روستایی در حد میانگین استانی باشد نه تنها خواسته زیادی نیست بلکه به حق است و مردم این شهرستان ها انتظار ندارند که وضعیت جاده ها بالاتر از میانگین کشوری و استانی باشد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهرستان های کلیبر، خداآفرین و هوراند قطب گردشگری آذربایجان شرقی محسوب می شوند، انتظار داریم تا جاده های این شهرستان ها از وضعیت مناسب و آسفالته برخوردار شود این در حالی است که سالانه میزبان هزاران مسافر و گردشگر هستیم ولی از جاده های مطلوبی برخوردار نیستیم.
نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس اضافه کرد: جاده و راه ارتباطی در بحث گردشگر پذیری حرف اول و آخر را می زند ولی متأسفانه این شهرستان ها حتی از جاده های مناسبی برخوردار نیستند.
اله قلی زاده خاطرنشان کرد: متأسفانه با وجود اینکه جاده کلیبر – جانانلو و خداآفرین که در سال های گذشته احداث شده ولی هنوز اصلاحاتی در بحث رفع نقاط حادثه خیز و پیچ های تند این جاده صورت نگرفته است.
عضو کمسیون عمران مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه پل آهنی که در خداآفرین وجود دارد و یکی از محور ارتباطی بین دو کشور محسوب می شود به دلیل مناقشات جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره باغ تعطیل شده است، یادآور شد: پل دوستی دومنظوره جاده ای و ریلی بین ایران و جمهوری آذربایجان در انتهای محدوده مرزی خداآفرین احداث می شود، مطالعات پل دوستی توسط منطقه آزاد تجاری ارس در حال انجام است.
وی تصریح کرد: با احداث پل دوستی بین ایران و جمهوری آذربایجان در خداآفرین نه تنها ایران را به شبکه ریلی جهانی متصل می کند بلکه راه رسیدن به باکو و اروپا نیز ۹۰ دقیقه کاهش می یابد.
نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس با تأکید بر اینکه میزان فروش نفت ایران از یک میلیون بشکه به ۲٫۵ میلیون بشکه در سال رسید و مجوز این فروش ها از سوی مجلس صادر شده است، ادامه داد: متأسفانه اطلاعی از پول فروش نفت نداریم، در حالی که باید وزارت نفت محلی که پول حاصل از فروش نفت را معلوم کند.
منبع: تسنیم

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

رشد ۱۴درصدی جابجایی مسافر در نوروز ۹۶ در فرودگاه تبریز

[ad_1]

۹ April 2017 | 3:16 pm

رشد ۱۴درصدی جابجایی مسافر در نوروز ۹۶ در فرودگاه تبریز

تین نیوز| مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی خبرداد که این فرودگاه در ایام تعطیلات نوروزی توانست با جابجایی بیش از ۱۱۷ هزار مسافر به رشد ۱۴ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر دست یابد.
مصطفی صفائی مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: از ۹۵/۱۲/۲۵ تا تاریخ ۱۴ فروردین ماه سال جاری بیش از ۱۱۷ هزار مسافر از فرودگاه بین المللی تبریز اعزام و پذیرش شده اند.
وی ادامه داد: تعداد پروازهای انجام شده در این مدت به ۹۵۸ پرواز رسید که منجر به رشد ۱۷ درصدی در نشست و برخاست هواپیما شد.
به گفته صفائی فرودگاه تبریز در ایام تعطیلات نوروزی توانست با جابجایی ۱۱۷۹۰۴نفر مسافر به رشد ۱۴.۳ درصدی در جابجایی مسافر برسد.

اخبار پیشنهادی:

  رشد ۱۴درصدی جابجایی مسافر در نوروز ۹۶ در فرودگاه تبریز

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  دیدار مردمی کشاورزیان در سفر به آذربایجان شرقی/ شهرستان‌های این استان به زودی از ماشین‌آلات جدید بهره‌مند می‌شوند

  [ad_1]

  ۹ April 2017 | 9:50 am

  به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای  مهندس داود کشاورزیان معاون وزیر راه وشهرسازی و رئیس این سازمان که به همراه وزیر راه وشهرسازی وهیئت همراه در این استان حضور یافته بود ،  از محورهای مختلف شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی بازدید کرده و از نزدیک درجریان اقدامات انجام یافته و مسائل مختلف راهداری وحمل ونقل جاده‌ای این محورها قرار گرفت.

  بر اساس این گزارش در این بازدید که نماینده مردم شهرستان‌های کلیبر,خداآفرین و هوراند و مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان وی را همراهی می‌کردند ، با فرمانداران این شهرستان‌ها دیدار و گفتگو نمود.

  مهندس کشاورزیان در این دیدارها ضمن اشاره به اینکه نگهداری راه‌های شریانی از محل اعتبارات ملی و راه‌های غیر شریانی از محل اعتبارات استانی باید هزینه شوند ، افزود: با توجه به اینکه عمده راه‌های این شهرستان‌ها غیرشریانی می‌باشند باید تلاش بیشتری برای تخصیص اعتبارات استانی برای نگهداری مناسب راه‌های این شهرستان‌ها انجام شود.

  معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن تأکید بر مشکل کمبود اعتبارات این سازمان در اجرای پروژه‌های راهداری، بیان کرد: اقداماتی در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای خرید ماشین‌آلات جدید راهداری و تقویت راهدارخانه‌ها در حال انجام است که این شهرستان‌ها نیز به فراخور نیازهای خود به‌زودی از آن بهره‌مند خواهند شد.

  وی همچنین با دستور لازم ادامه عملیات راهداری و بهسازی راه‌های این منطقه توسط اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تأکید کرد

  گفتنی است از دیگر برنامه‌های این سفر، بازدید از ساختمان در دست احداث پاسگاه پلیس‌راه خدا آفرین ، دیدار با مردم بخش جانان لو خدا آفرین,راهدارخانه کلانتر شهرستان کلیبر بوده است .

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  آخوندی: پروژه آزادراه تبریز – مرند با سرعت خوبی در حال اجراست

  [ad_1]

  ۷ April 2017 | 2:43 pm

  وزیر راه و شهرسازی گفت: با اطمینان اعلام می کنیم که پروژه آزادراه تبریزمرند با سرعت خوبی در حال اجراست و امید است بتوانیم به خوبی آرزوی مردم آذربایجان را در این راستا محقق کنیم.
  به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، عباس آخوندی در مراسم افتتاح قطعه اول آزاد راه تبریز – مرند با اشاره به تاخیر در فرآیند عملیاتی این پروژه، اظهار کرد: در سفری که رئیس جمهور به آذربایجان شرقی داشتند مقرر شد که پروژه ی آزادراه تبریز – مرند – بازرگان با سرمایه خارجی شروع شود، مصوبه ی هیئت وزیران نیز شد ولی در عمل سرمایه گذار به حرف خود عمل نکرد و ما نیز مجبور به درخواست سرمایه گذار جدید شدیم.
  وی ادامه داد: بعد از درخواست سرمایه گذار، یکی از شرکت های ایرانی اعلام آمادگی کرد و عملیات عمرانی به طور جدی شروع شد، اکنون نیز یکی دو ماه است که عملیات شروع و تملک زمین و … نیز انجام شده و زیرسازی شده است.
  آخوندی با اشاره به اهمیت آزاد راه تبریز_مرند بیان کرد: این پروژه مهم است، چرا که این کوریدور، شرق را به غرب و شمال را به جنوب متصل می کند. و کوریدور بسیار مهمی است.
  وی گفت: این پروژه شامل سه باند رفت و سه باند برگشت است، طول کلی این پروژه ی مهم، بیش از ۲۰۰ کیلومتر است، از این رو به صورت فاز به فاز مورد بهره برداری قرار می گیرد، قطعه اول این پروژه شامل ۶۳ کیلومتر از آزاد راه تبریز – مرند است که این محور تا نیمه اول سال آینده به صوفیان خواهد رسید، مابقی بخش ها نیز به تدریج به بهره برداری می رسند.
  وی با اشاره به ساخت تانکرهای دوجداره نگهداری قیر در آذربایجان شرقی نیز افزود: امروز یک پروژه ی بزرگ دیگر نیز توسط صنفت گران آذربایجان ساخته شده و با توجه به …

  اخبار پیشنهادی:

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  بازدید وزیر راه و شهرسازی از طرح توسعه میدان مسجد جامع هشترود

  [ad_1]

  ۷ April 2017 | 4:15 pm

  دریافت خبر : جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵

  وزیر راه و شهرسازی از طرح توسعه میدان مسجد جامع هشترود بازدید کرد.
   به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، طرح توسعه میدان مسجد جامع هشترود، بیش از ۲۰ سال پیش کلنگ زنی شده اما این طرح به نتیجه ای نرسیده است.
  گفتنی است، وزیر راه و شهرسازی با حضور در شهرستان هشترود به بازدید از این پروژه پرداخته و در جریان امور آن قرار گرفت.
  شایان ذکر است، شروع عملیات عمرانی این طرح، نیاز به تامین اعتبار دارد.
  انتهای پیام

  اخبار پیشنهادی:

   [ad_2]

   لینک منبع
   بازنشر توسط urbanity.ir

   پوسته وردپرس