قالب وردپرس

آذربایجان شرقی

معاون شهردار از روند توسعه تبریز می گوید…

[ad_1]

۱۸ May 2016 | 4:00 pm

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز با حضور در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه آذربایجان شرقی از روند توسعه تبریز و طرح های شهرداری برای میزبانی تبریز از گردشگران در سال ۲۰۱۸ می گوید…

” محمد عزتی” با اشاره به اینکه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری در زمینه تعیین محدوده شهر، معماری ابنیه ها و صدور پروانه ساختمانی فعالیت می کند، اظهار کرد: باتوجه به اینکه طرح های جامع قبلی پاسخگوی نیازهای کنونی تبریز نبود، در نحستین اقدام طرح های شهری تبریز را به روز رسانی کردیم . …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

حذف موانع فیزیکی از حریم راه توریستی کندوان اسکو

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 7:09 am

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌شرقی ،علی شقاقی گفت : پیرو مطالعه و بازدید راههای روستائی از جمله راه توریستی کندوان مقرر گردید جهت حذف موانع اقدام لازم انجام گیرد .

وی افزود : با هماهنگی مدیریت راهداری و اداره ماشین آلات و انتقال دستگاه پیکور از اداره کل استان ، از یک هفته پیش این عملیات توام با تعریض برخی شانه ها در کندوان در حال انجام است .

رئیس اداره راه وشهرسازی اسکو اظهارداشت : همچنین لکه گیری در محور جزیره اسلامی و روستای اسفنجان نیزدر حال اجرا است.  

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

خط کشی راه‌های اصلی و فرعی حوزه استحفاظی بستان آباد

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 7:13 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌شرقی، ناصر آتش خوئی گفت : در جهت ایمن سازی محور های اصلی و فرعی شهرستان ، عملیات خط کشی درمسیر های اصلی تبریز- بستان آباد – قره چمن و بستان آباد- سراب  انجام گرفت .

وی افزود : همچنین درمحور های فرعی ایل یولی و پیست اسکی سهند بجهت ترافیک عبوری خط کشی انجام یافت .

رئیس اداره راه وشهرسازی بستان آباد اظهارداشت : در مجموع به طول۴۵۰ کیلو متر خط کشی با هزینه بالغ بر ۴ میلیارد ریال توسط پیمانکار طرف قرارداد وبا نظارت این اداره بپایان رسید .

 

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بازدید مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد وزارت راه وشهرسازی از پروژه های آذربایجان‌شرقی

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 9:25 am

به گزارش پایگاه خبری وزرات راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی، وی دراین بازدید با همراهی کارشناسان این حوزه و مدیرکل راه وشهرسازی ومدیریتهای راهداری، راهسازی، املاک وحقوقی  و روسای ادارات ارزیابی عملکرد وپاسخگوئی به شکایات وروابط عمومی باحضور در محل آزادراه تبریز – زنجان در حوزه استحفاظی شهرستان بستان آباد از محل یکی از کارخانجات بخش خصوصی که در حریم این آزاد راه در حال احداث است بازدید نمود .

رستمی پس از استماع گزارش مسوولان اداره کل، سرمایه گذار بخش خصوصی  و مشاور در مورد حل مشکل ورودی وخروجی این کارخانه ، مقرر گردید در جلسه ای درمحل دفترمدیرکل راه وشهرسازی سازوکار پیشنهادی موردبررسی قرار گیرد .

بنابراین گزارش ، وی وهیات همراه از قطعه سوم (۲ب) بزرگراه خواجه – ورزقان نیز بازدید بعمل آورده وبا حضور در محل کارگاه در جلسه‌ای به بررسی مشکلات این قطعه پرداختند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی نیز ضمن ارائه گزارش کاملی از روند اجرای این پروژه اظهارداشت : این پروژه بطول ۴۵ کیلومتر در چهار قطعه در حال احداث است.

توحید اخلاقی خاطرنشان کرد : قطعه یک از طرف خواجه به طول ۵۰۰+۱۲کیلومتر که توسط این اداره کل به پیمانکار واگذار شده بود که بنابه دلایلی از ادامه کار منصرف ودر حال برگزاری مناقصه برای انتخاب پیمانکار جدید میباشد .

وی افزود : قطعات ۲ ، ۳ و۴ نیز جمعا بطول ۵/۳۲ کیلومتر میباشد که تامین کننده مالی آن شرکت صنعتی معدنی مس مولیبدن آذربایجان بوده و نظارت پروژه به عهده این اداره کل است.

در این جلسه پیمانکار ومشاوران طرح به بیان نظرات و مشکلات مربوط پرداختند 

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تسطیح راههای روستایی در شهرستان ماکان

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 8:19 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به نقل از  روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان آذربایجانشرقی ، رحیم احدی افزود : با عنایت به سپری شدن فصل زمستان و بارش برف و نزولات آسمانی که دراثر برفروبی و تردد وسایط نقلیه راههای ارتباطی روستاهای قاشقچی به زمان آباد – زمان آباد به سه راهی راه آسفالت منتهی به روستای حمید آذربایجانغربی و راه روستایی باباقاضی جمعا” بطول ۱۵ کیلومترکه راه شوسه و خاکی بشدت تخریب شده بود و تردد وسایل نقلیه سبک را با مشکل مواجه کرده بود ، تسطیح و ترمیم گردید.

رئیس اداره راه وشهرسازی ملکان اظهارداشت : عملیات تسطیح این راهها توسط همکارات راهداری با استفاده از ماشین آلات راهداری این اداره انجام گرفته است .

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تقدیر معاون وزیر راه وشهرسازی از اداره عمران وبهسازی شهری استان آذربایجانشرقی

[ad_1]

۱۴ May 2016 | 8:25 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان آذربایجانشرقی، در قسمتی از این لوح آمده است : بدینوسیله از خدمات ارزشمند جنابعالی وهمکاران در حوزه بازآفرینی شهری محلات ومحدوده های هدف احیاء وبهسازی وهمچنین فعالیتهای موثرتان بعنوان دبیر هیات عامل استان قدردانی نموده از خداوند منان برای شما توفیق روز افزون مسئلت مینمایم .

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پایان عملیات اجرایی یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر/ بهره برداری از ۷۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم/ حق مردم برخورداری از خدمات زیرساختی است/ پرونده مسکن مهر آذربایجان شرقی امسال بسته می‌شود

[ad_1]

۱۳ May 2016 | 9:46 am

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا، احمد اصغری مهرآبادی شامگاه پنجشنبه در حاشیه افتتاح پروژه ۱۸۰ واحدی مسکن مهر در تبریز با اشاره به این که ۴۰ درصد واحدهای مسکن مهر در دولت یازدهم تحویل متقاضیان شده است، ابراز امیدواری کرد؛ تا پایان سال، شمار واحدهای تحویل شده در این دولت از مرز یک میلیون واحد بگذرد.

وی اعلام کرد: از دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر، عملیات اجرایی یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد تا به امروز به پایان رسیده است.

اصغری مهرآبادی با اشاره به دستور معاون اول رییس جمهوری در زمینه استفاده از منابع دولتی برای تکمیل زیرساخت های مسکن مهر گفت: وزارت راه و شهرسازی از منابع داخلی از جمله فروش اراضی در این زمینه اقدام می‌کند. 

وی با اشاره به این که در آذربایجان شرقی از مجموع ۱۲۲ هزار واحد مسکن مهر تا به امروز ۹۶ هزار واحد تحویل شده است و از اتمام ۲۰ هزار واحد باقی مانده مسکن مهر در آذربایجان‌شرقی تا پایان سال جاری خبر داد .

وی با اظهار امیداری از این که تا پایان شهریور ماه امسال احداث واحدهای مسکن مهر شهر جدید سهند به اتمام برسد، گفت: پنج هزار واحد مسکن مهر در این استان دارای معارض است و وزارت راه و شهری سازی برنامه ویژه‌ای برای این واحدها دارد.

محمد صادق پور مهدی معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی هم تامین مسکن به ویژه برای محرومان را از وظایف دولت دانست.

پروژه ۱۸۰ واحدی ارم‌ تبریز در قالب مسکن مهر به همت انجمن خیران مسکن ساز، اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل بنیاد مسکن استان آذربایجان‌شرقی اجرا شده است./

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پژوهشگران در کنگره علوم زمین و توسعه شهری چه گفتند؟

[ad_1]

۱۳ May 2016 | 1:39 am

دومین کنگره ی علوم زمین و توسعه ی شهری در دانشگاه تبریز برگزار شد و پژوهشگران و فعالان عرصه شهرسازی و جغرافیای شهری، تحقیقاتی را در این خصوص ارائه دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا ) منطقه آذربایجان شرقی، فریدون بابایی اقدم،عضو شوراب شهر تبریز در دومین کنگره تخصصی علوم زمین و توسعه شهری در ارائه ی مقاله خود با عنوان “برخی چالش های مدیریت شهری تبریز در خصوص آب گرفتگی معابر” اظهار کرد: این موضوع یکی از مشکلات شهر تبریز است که در مواقع بارندگی های شدید برای شهروندان برخی مناطق …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی: بزرگراه اهر – تبریز تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد

[ad_1]

۱۲ May 2016 | 6:44 pm

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با بیان اینکه بزرگراه اهر تبریز در حال تکمیل شدن است، گفت: بزرگراه اهر – تبریز تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد. توحید اخلاقی در گفت وگو با مهر با اعلام این خبر افزود: تبدیل جاده خطرناک اهر تبریز به بزرگراه جزو پروژه های ملی است که رئیس جمهور نیز بر اتمام آن تا پایان سال ۹۵ تاکید دارند و ما نیز تلاش می کنیم تا این بزرگراه که روند رو به رشدی نیز دارد تا پایان سال جاری به بهره بداری برسد.وی سپس با تاکید بر اینکه پروژه سلماس به شبستر نیز پیشرفت خوبی دارد، ادامه …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پرونده مسکن مهر در شهر جدید سهند تا پایان شهریور بسته می شود

[ad_1]

۱۲ May 2016 | 8:38 pm

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: پرونده مسکن مهر در شهر جدید سهند تا پایان شهریور بسته می شود.
احمد اصغری مهرآبادی، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، در حاشیه افتتاح پروژه ۱۸۰ واحدی مسکن مهر ارم تبریز اظهار کرد: در استان آذربایجان شرقی، پروژه های وسیعی شروع و عملیات اجرایی حدود ۱۲۲ هزار واحد پروژه مسکن مهر آغاز شد، همزمان با افتتاح پروژه ۱۸۰ واحدی، ۲ هزار و ۱۰۰ واحد در دیگر نقاط استان افتتاح می شود.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع تا به …

[ad_2]

لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس