قالب وردپرس

راه و شهرسازی

<p>اخبار سایت وزارت راه و شهرسازی</p>

اورژانس و درمانگاه بیمارستان آیت الله بروجردی به بهره برداری می رسد

[ad_1]

۱۲ April 2017 | 1:28 pm

اورژانس و درمانگاه بیمارستان آیت الله بروجردی به بهره برداری می رسد

علی علیخانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا ، اظهار کرد: بیمارستان آیت الله بروجردی در حال حاضر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و خوشبختانه عملیات اجرایی آن با تمام توان پیش می رود و این موضوع قابل رضایت است.
وی اضافه کرد: اتفاق خوبی که در عملیات اجرایی این پروژه رخ داده این است که تنها در سال ۹۵، ۲۴ درصد پیشرفت داشته است و این در طول زمان پروژه کم نظیر بوده است.
علیخانی گفت: کل اعتبار پیش بینی شده برای عملیات اجرایی پروژه مذکور ۸۰ میلیارد تومان بوده است که تاکنون ۵۵ میلیارد تومان آن هزینه شده و مابقی برای پرداخت مطالبات پیمانکار و خرید تجهیزات هزینه خواهد شد.
 مدیرکل راه و شهرسازی لرستان یادآور شد: اردیبهشت ماه جاری بخش اورژانس و درمانگاه این بیمارستان به بهره برداری خواهد رسید.
وی اضافه کرد: پیش بینی شده مابقی فازهای پروژه بیمارستان آیت الله بروجردی شهریور ماه آینده به بهره برداری برسد.

اخبار پیشنهادی:

  اورژانس و درمانگاه بیمارستان آیت الله بروجردی به بهره برداری می رسد

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  بهره برداری و آغاز اجرای ۴۳ طرح در مازندران

  [ad_1]

  ۱۲ April 2017 | 1:59 pm

  بهره برداری و عملیات اجرایی ۴۳ طرح عمرانی و زیرساختی در بخش های صنعتی، آموزشی، بهداشتی، کشاورزی، راه و شهرسازی و حوزه های دیگر با ۳۳ هزار میلیارد ریال اعتبار همزمان با دومین سفر رئیس دولت یازدهم روز سه شنبه در استان مازندران آغاز شد .

  به گزارش پانا ، حسن روحانی همزمان با میلاد باسعادت اولین اختر آسمان ولایت به همراه سه معاون و ۱۱ وزیر کابینه یازدهم برای افتتاح ۳۴ طرح با اعتباری افزون بر ۱۸ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال و آغاز عملیات اجرایی ۹ طرح با اعتبار تخصیص یافته بیش از ۱۵ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال مهمان مردم مازندران بود.
  ارمغان سفر دکتر روحانی و هیات دولت و دستاورد اجرای این طرح ها برای خطه مازندران اشتغالزایی بیش از هفت هزار و ۷۰۰ نفر در بخش های مختلف صنعتی و تولیدی است.
  ** بهره برداری از اسکله و کارخانه کاغذسازی بندر امیرآباد بهشهر
  با بهره برداری از ۶ اسکله در بندرامیرآباد مازندران ، ظرفیت بارگیری و تخلیه این بندر از چهار میلیون تن به ۷٫۵ میلیون تن افزایش یافت.
  همچنین باحضور رئیس جمهوری بزرگ ترین کارخانه کاغذ تحریر کشور در بندر امیرآباد افتتاح شد که با بهره برداری از آن ، حدود ۱۰ درصد نیاز کشور به واردات این نوع کاغذ کاهش یافته است.
  این واحد صنعتی که در سال ۸۷ کلنگ زنی شده بود با کلید تدبیر دولت یازدهم با رفع موانع در سال جاری به مرحله تولید رسید. کارخانه کاغذ تحریر کشور سالانه حدود ۱۵۵ تا ۱۶۰ هزار تن کاغذ تحریر و چاپ تولید می کند و برای ساخت آن یک هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
  ** بهره برداری از کارخانه زغالشویی البرز مرکزی
  برای ساخت و تجهیز کارخانه جدید زغالشویی البرز مرکزی در زیراب مازندران ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبارهزینه شده و دستگاه های مورد نیاز این واحد صنعتی از کشورهای انگلستان ، ایتالیا ، استرالیا ، آفریقای جنوبی و چین تهیه و تامین شد.
  کارخانه زغالشویی البرزمرکزی با ظرفیت شست و شوی سالانه ۵۰۰ هزار تن زغال برای انجام فعالیت …

  اخبار پیشنهادی:

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  توسعه شبکه ریلی در ۵ استان

  [ad_1]

  ۱۲ April 2017 | 1:20 pm

  تین نیوز| وزیر راه و شهرسازی از کاهش ۱۱۴ کیلومتری مسیر تهران – تبریز با احداث محور ریلی جدید بستان آباد- میانه – تبریز خبر داد و گفت: افتتاح این طرح سبب می شود مسیر ۷۱۴ کیلومتری ریلی تهران –تبریز به ۶۰۰ کیلومتر برسد.
  به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی به همراه استاندار آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح های زیربنایی حمل ونقل استان گفت: بنا به دستور رئیس جمهوری مقرر شده است ۵ مرکز استان مستقیما به شبکه ریلی وصل شوند. اگرچه تبریز به تهران وصل شده است، اما به دلیل مسیر طولانی ریلی که از تهران به سمت تبریز ۷۱۴کیلومتر بود ایجاد مسیر کوتاه تر بستان آباد – میانه – تبریز در دستور کار قرار گرفت که بخشی از آن امروز به بهره برداری رسید.
  وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این مسیر موجب می شود هم مسیر کوتاه شود و هم سرعت حرکت به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت ارتقا یابد. از این رو این طرح ریلی، بسیار مهم است و می تواند به توسعه و آبادانی شهرستان های استان و همچنین کشور منجر شود. آخوندی گفت: در این مسیر امکان ۶ میلیون تن بارگیری وجود دارد و برآورد ما این است که ظرفیت حمل ونقل ریلی اضافه شود. اجرای این طرح باعث افزایش ظرفیت مسافری به میزان ۹میلیون نفر می شود. از این رو این اقدام، اقدامی بسیار مهم است و خوشبختانه کارگاه ها فعال و سرزنده هستند. آخوندی اظهار امیدواری کرد: این طرح در شهریور به بهره برداری کامل برسد. برای اینکه این افتتاح مثمر ثمر باشد باید همزمان شروع عملیات ایستگاه های راه آهن تیکمه داش، ترکمانچای و بستان آباد را داشته باشیم.
  وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: همزمان با اجرای این طرح از سمت …

  اخبار پیشنهادی:

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  راه اندازی ۲ تونل برای جلوگیری از تصادف و کاهش مسافت

  [ad_1]

  ۱۲ April 2017 | 12:31 pm

  همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان مازندران ، ۲ تونل در مسیر چهار بانده جاده تهران به سوادکوه و بخشی از باند بزرگراه پل سفید به قائمشهر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مسئولین شهری به بهره برداری رسید.

  ایران آنلاین /معاون وزیر راه و شهرسازی در این مراسم با بیان اینکه امروز در سفر رئیس جمهوری به استان مازندران چندطرح دیگر راه و شهرسازی در این استان به بهره برداری می رسد گفت که این طرح ها یکی مسیر حد فاصل پل سفید به شیرگاه، طرح دیگر تونل آزادراه نوشهر به چالوس و طرح سوم جاده کمربندی ساری است که به بهره برداری می رسد.
  خیرالله خادمی از اعتبار حدود هزار میلیارد تومانی در راههای شمال کشور ( گلستان ، گیلان و مازندران ) در زمان دولت یازدهم خبر داد.
  وی به طرح مسیر پل سفید به قائمشهر اشاره کرد و گفت که این طرح قبل از نوروز سال ٩۶ به خاطر رفاه حال شهروندان زیر بار ترافیک قرار گرفت که امروز شاهد به بهره برداری رسیدن آن بودیم.
  وی اعتبار هزینه ساخت مسیر پل سفید به قائمشهر را حدود ٢٠٠میلیارد تومان اعلام کرد و گفت که ۲ تونل زیراب به شیرگاه به طول هزار و ۵۷۰ متر و ۱۱۰ متر پل و ۳ کیلومتر دیوار های حائل بلند به بهره برداری رسیده است.
  معاون وزیر راه و شهرسازی طرح دیگر را تونل مسیر نوشهر به چالوس به طول ۵٣٠ متر مربع و اعتبار ٩٧ میلیارد تومانی اعلام کرد.
  خادمی طرح سوم را جاده کمربندی شهر ساری دانست و گفت که از سال گذشته با اتمام تقاطع غیرهمسطح سمسکنده عملا این طرح هم زیر بار ترافیک قرار گرفت که گره ترافیکی برای مسافرانی که قصد سفر به استان گلستان را داشته اند کم کرده است .
  فرماندار سوادکوه روز سه شنبه در حاشیه این مراسم در مورد ۲ تونل بهره برداری شده گفت: تونل اول پایین تر از پارک جوارم و تونل دوم در ابتدای شیرگاه واقع شده است که دیوار بتنی و ژئوگریدی ۸ کیلومتر ، به طول هزار و ۵۷۰ متر به بهره برداری رسیده است.
  عبدالجواد توحیدی اضافه کرد : با بهره برداری از این ۲ تونل همچنین نقاط پرحادثه در محور سوادکوه حذف و انتظار می رود تا ترافیک جاده ایی کاهش پیدا کند.
  فرماندار سوادکوه مزایای این طرح را ۳۶ دقیقه کاهش در زمان سفر، یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر در سال صرفه جویی در مصرف سوخت ، تسهیل در ترافیک مسافر و کالا ، افزایش ایمنی سفر با حذف تصادفات رخ به رخ و یجاد اشتغال زایی اعلام کرد.
  جاده سوادکوه از رودهن تا قائمشهر که حدود ۱۸۷ کیلومتر است تاکنون حدود ۱۸۴ کیلومتر به صورت چهار خطه شده است.
  همچنین در این جاده برای جلوگیری از حوادث ناشی از سقوط سنگ تاکنون ۳ تونل ساخته شده است./ایرنا

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  رشد ۱۵۱ درصدی تردد گردشگری دریایی در رودخانه های کارون و اروند/ بازدید بیش از ۱۰۲ هزار نفر گردشگر از بندر خرمشهر

  [ad_1]

  ۱۲ April 2017 | 7:32 am

  به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عادل دریس مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر، شمار گردشگران دریایی در خرمشهر در نوروز امسال را ۲۱۳ هزار و ۳۹۰ گردشگر دریایی عنوان کرد و گفت: این تعداد مسافر در قالب ۱۱ هزار و ۱۳۲ سفر دریایی در رودخانه های کارون و اروند تردد کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۱۵۱ درصدی را نشان می دهد.

  وی با بیان اینکه ایام نوروز فعالیت شناورهای مسافری در مسیرهای کویت و عراق به علت افزایش تقاضا برای گردشگری دریایی در اروند و کارون متوقف شده بود افزود: شناورهای مسافری از ۱۶ اسفند ۹۵ تا ۱۳ فروردین ماه سالجاری به جابجایی مسافر در رودخانه های اروند و کارون مبادرت کردند.

  مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت: در ایام نوروز در راستای ایجاد ایمنی تمهیدات لازم را همچون سال گذشته در نظر گرفتیم و گشت‌های منظم دریایی در رودخانه اروند و کارون با همکاری شهرداری، نیروی انتظامی و هلال‌احمر انجام شد.

  دریس افزود: در ایام نوروز امسال شناورهای جست و جو و نجات شامل ناجی ۴، سار ۲، قیام ۸، دو فروند قایق تندروی جستجو و نجات و یدک کش ناصر۳ رودخانه اروند و کارون را تحت پوشش قرار دادند.

  وی نجات جان ۱۲ سرنشین یک فروند قایق تفریحی در رودخانه کارون را یادآور شد و گفت: این قایق تفریحی در تعطیلات نوروز در آب های کارون واژگون شد که تمامی سرنشینان آن با حضور به موقع شناورهای جستجو و نجات بندر خرمشهر از خطر غرق شدگی نجات یافتند.

  ۱۰۲ هزار و ۲۶۸ مسافر نوروزی و کاروان راهیان نور از بندرخرمشهر دیدن کردند

  مدیر کل بندر و دریانوردی بندرخرمشهر اظهار داشت: در تعطیلات نوروز امسال ۱۰۲ هزار و ۲۶۸ میهمان نوروزی به صورت کاروان خودرویی و کاروان های راهیان نور از اقصی نقاط کشور از بخش های مختلف مجتمع بندری خرمشهر دیدن کردند.

  دریس اظهار داشت: کاروان های راهیان نور و میهمانان نوروزی از محوطه ها، اسکله ها، تجهیزات، تأسیسات بندری، ساختمان مرکزی قدیمی، مناطق عملیاتی کربلای۴ و ۵، نوار مرزی و محل تلاقی رودخانه های اروند و کارون دیدن کردند و با امکانات، ظرفیت ها و توانمندی های مجتمع بندری خرمشهر از نزدیک آشنا شدند.

  وی به ایرنا گفت: در جریان این بازدیدها که با همراهی و پشتیبانی نیروهای یگان حفاظت گارد و انتظامات بندرخرمشهر انجام شد کارشناسان این اداره کل، اطلاعات جامعی در خصوص مجتمع بندری خرمشهر به میهمانان ارائه دادند و همچنین بروشورهای حاوی هشدارهای ایمنی و بسته اقلام فرهنگی در اختیار میهمانان گذاشته شد.

  گفتنی است، بندر خرمشهر در شمال غربی خلیج فارس و در جنوب غربی جمهوری اسلامی ایران و همسایگی جنوب شرقی کشور عراق (مرز زمینی شلمچه)، محل تلاقی رودخانه های اروندرود و کارون در استان خوزستان واقع شده است. این بندر سابقه طولانی در تجارت دریایی داشته و ساخت و بهره برداری از اسکله های ویژه پذیرش کشتی های اقیانوس پیما در بندر خرمشهر در سالهای آغازین ۱۳۰۰ شمسی شروع شده و در زمان جنگ جهانی دوم و پس از آن به اوج خود رسید.

  سالهای قبل از انقلاب اسلامی بندر خرمشهر با داشتن ۲۰ اسکله یکی از بزرگترین بنادر کشور به حساب می آمد و سال ۱۳۵۶ چهار میلیون تن کالا از این بندر به کشور وارد شد. زیرساخت های قبل از جنگ اعم از اسکله‌ها، انبارها و محوطه‌ها بازسازی شده است. /

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  اظهارات تازه آخوندی درباره تکمیل مسکن مهر

  [ad_1]

  ۱۲ April 2017 | 12:10 pm

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برخی از واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی و ۴۸ هزار واحد نیز گرفتار دادگاه هستند، گفت: تلاش ما این است که واحدهای مسکن مهر که بدون مشکل هستند و تعداد آنها ۱۳۰ هزار واحد است در سال جاری به اتمام برسد.
  عباس آخوندی در گفت وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که چون برخی از زمین های مسکن مهر دارای معارض هستند و برخی واحدها نیز فاقد متقاضی هستند می توان گفت که پرونده مسکن مهر فعلاً بسته نمی شود، گفت: به هر حال برخی از واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی هستند و از سوی دیگر ۴۸ هزار واحد مسکونی نیز واحدهایی هستند که تملک زمین آن درست نبوده است و درگیر دادگاه هستند.
  وی افزود:به هر حال این واحدهایی که زمین آن دارای معارض است را باید دادگاه تعیین تکلیف کند و از دست ما خارج است.
  آخوندی دیروز در حاشیه تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفته بود: بخش بزرگی از مسکن مهر در سراسر کشور به اتمام رسیده است اما واحدهای باقی مانده واحدهایی هستند که یا متقاضی ندارند و یا واحدهایی هستند که گرفتاری های دادگاهی دارند.
  وی افزود:زیرا بخشی از زمین ها که ساخت و ساز کردند تملک آنها نیز مناسب نبوده است و چیزی در حدود ۴۸ هزار واحد گرفتاری دادگاه دارند که باید تا زمان رسیدگی به پرونده منتظر باشند.
  وی افزود: آنچه که باقی می ماند چیزی حدود ۱۳۰ هزار واحد مسکونی است که باید آنها را به اتمام برسانیم که عموما پیشرفت هایی در حدود ۸۰ تا ۹۰ درصدی دارند و در نیمه اول سال به بهره برداری می رسند.

  اخبار پیشنهادی:

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  افتتاح و کلنگ زنی ۴۳ طرح رهاورد دومین سفر رئیس جمهوری به مازندران

  [ad_1]

  ۱۲ April 2017 | 11:40 am

  افتتاح و کلنگ زنی 43 طرح رهاورد دومین سفر رئیس جمهوری به مازندران
  ساری–ایرنا- ۴۳ طرح عمرانی و زیرساختی در بخش های مختلف صنعتی، آموزشی، بهداشتی، کشاورزی، راه و شهرسازی و غیره با اعتباری افزون بر ۳۳ هزار میلیارد ریال همزمان با دومین سفر و حضور رئیس دولت یازدهم در استان مازندران روز سه شنبه افتتاح و کلنگ زنی شد.

  به گزارش ایرنا دکتر حسن روحانی همزمان با میلاد باسعادت اولین اختر آسمان ولایت به همراه سه معاون و ۱۱ وزیر کابینه یازدهم برای افتتاح ۳۴ طرح با اعتباری افزون بر ۱۸ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال و آغاز عملیات اجرایی ۹ طرح با اعتبار تخصیص یافته بیش از ۱۵ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال مهمان مردم مازندران بود.
  ارمغان سفر دکتر روحانی و هیات دولت و دستاورد اجرای این طرح ها برای خطه مازندران اشتغالزایی بیش از هفت هزار و ۷۰۰ نفر در بخش های مختلف صنعتی و تولیدی است.
  ** افتتاح اسکله و کارخانه کاغذسازی بندر امیرآباد بهشهر
  با بهره برداری از ۶ اسکله در بندرامیرآباد مازندران ، ظرفیت بارگیری و تخلیه این بندر از چهار میلیون تن به ۷٫۵ میلیون تن افزایش یافت.
  همچنین باحضور رئیس جمهوری بزرگ ترین کارخانه کاغذ تحریر کشور در بندر امیرآباد افتتاح شد که با بهره برداری از آن ، حدود ۱۰ درصد نیاز کشور به واردات این نوع کاغذ کاهش یافته است.
  این واحد صنعتی که در سال ۸۷ کلنگ زنی شده بود با کلید تدبیر دولت یازدهم با رفع موانع در سال جاری به مرحله تولید رسید. کارخانه کاغذ تحریر کشور سالانه حدود ۱۵۵ تا ۱۶۰ هزار تن کاغذ تحریر و چاپ تولید می کند و برای ساخت آن یک هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
  ** بهره برداری از کارخانه زغالشویی البرز مرکزی
  برای ساخت و تجهیز کارخانه جدید زغالشویی البرز مرکزی در زیراب مازندران ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و دستگاه های مورد نیاز این واحد صنعتی از کشورهای انگلستان ، ایتالیا ، استرالیا ، آفریقای جنوبی و چین تهیه و تامین شد.
  کارخانه زغالشویی البرزمرکزی با ظرفیت شست و شوی سالانه ۵۰۰ هزار تن زغال برای انجام فعالیت در ۲ شیفت …

  اخبار پیشنهادی:

  افتتاح و کلنگ زنی 43 طرح رهاورد دومین سفر رئیس جمهوری به مازندران

  [ad_2]

  لینک منبع
  بازنشر توسط urbanity.ir

  افتتاح فاز ۲ منطقه ویژه اقتصادی بندر امیر آباد با حضور رئیس جمهور

  [ad_1]

  ۱۱ April 2017 | 5:04 pm

  رئیس جمهوری امروز و در ادامه سفر یک روزه به استان مازندران با حضور در بندر امیر آباد، فاز ۲ این بندر را افتتاح کرد.
  به گزارش ایسنا مازندران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با حضور رئیس جمهور و در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی، فاز ۲ بندر امیرآباد بهشهر افتتاح شد.
  بر این اساس با افتتاح این طرح، افزایش ظرفیت اسمی بندر از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن به ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن با احداث ۶ پست اسکله به طول هزار و ۱۲۵ متر و لایروبی به حجم ۱۵ میلیون متر مکعب از سوی وزارت راه و شهرسازی صورت می گیرد.
  این طرح با اعتبار هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۰۰ نفر با تلاش های دولت تدبیر و امید و وزارت راه و شهرسازی در راستای اجرای فرمایشات رهبری ر زمینه اقتصاد مقاومتی و تحقق تولید و اشتغال در استان مازندران بهره برداری شد.
  به گزارش ایسنا، بندر امیرآباد تنها بندر در شمال کشور است که به خط ریلی متصل می شد.
  انتهای پیام

  اخبار پیشنهادی:

   [ad_2]

   لینک منبع
   بازنشر توسط urbanity.ir

   افتتاح فاز ۲ منطقه ویژه اقتصادی بندر امیر آباد با حضور رئیس جمهوری/ اشتغالزایی ۳۰۰ نفری

   [ad_1]

   ۱۱ April 2017 | 5:34 pm

   دریافت خبر : سه‌شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴

   افتتاح فاز ۲ منطقه ویژه اقتصادی بندر امیر آباد با حضور رئیس جمهوری/ اشتغالزایی ۳۰۰ نفری

   افزایش ظرفیت اسمی بندر از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن به ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن با احداث ۶ پست اسکله به طول ۱۱۲۵ متر و لایروبی به حجم ۱۵ میلیون متر مکعب از مهم ترین ویژگی های طرح ساماندهی بندر امیر آباد است.
   به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، روحانی روز سه شنبه و در ادامه سفر یک روزه به استان مازندران با حضور در بندر امیر آباد، فاز ۲ این بندر را افتتاح کرد.
   افزایش ظرفیت اسمی بندر از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن به ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن با احداث ۶ پست اسکله به طول ۱۱۲۵ متر و لایروبی به حجم ۱۵ میلیون متر مکعب با همت وزارت راه و شهرسازی از مهم ترین ویژگی های طرح ساماندهی بندر امیر آباد است.
   این طرح با اعتبار یکهزار و ۶۰۰ میلیارد ریالی و اشتغالزایی ۳۰۰ نفری با تلاش های دولت تدبیر و امید و وزارت راه و شهرسازی در راستای اجرای منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی و تحقق تولید و اشتغال در استان مازندران بهره برداری شد.
   بندر امیرآباد تنها بندر در شمال کشور است که به خط ریلی متصل می شود.

   اخبار پیشنهادی:

    افتتاح فاز ۲ منطقه ویژه اقتصادی بندر امیر آباد با حضور رئیس جمهوری/ اشتغالزایی ۳۰۰ نفری

    [ad_2]

    لینک منبع
    بازنشر توسط urbanity.ir

    پروژه بزرگراه دیلم به گناوه در سفر رئیس جمهور به بوشهر افتتاح می شود

    [ad_1]

    ۱۲ April 2017 | 7:57 am

    پروژه بزرگراه دیلم به گناوه در سفر رئیس جمهور به بوشهر افتتاح می شود

    فرزاد رستمی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم دربوشهر ، با بیان اینکه در تمامی محورهای اصلی استان بوشهر طرح بزرگراهی فعال است اظهار داشت: طرح های راهسازی بزرگراهی در محورهای اصلی استان بوشهر یا اجراء شده و یا در حال اجراء است که روند ساخت آن مطلوب است.
    وی با بیان اینکه بزرگراه اهرم، برازجان، گناوه و دیلم یکی از مهم ترین طرح های بزرگراهی است تصریح کرد: پروژه اهرم-برازجان-گناوه- دیلم، برآورد اولیه و اعتبار پیش بینی شده برای اجرای آن ۲۱۸ میلیارد تومان است که بخشی از اعتبارات تخصیص یافته است.
    مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر بیان کرد: پروژه بهسازی محور گناوه-گوره-گچساران با اعتباری بالغ بر ۷۲۰ میلیارد ریال و در دو قطعه و توسط دو پیمانکار با مشارکت وزارت نفت در حال اجراء است.
    رستمی، با بیان اینکه محور بزرگراهی دیلم به گناوه از جاده های پرتردد استان بوشهر است خاطر نشان کرد: تعداد تصادفات در این جاده سبب شد برای افزایش ایمنی آن به چهار خطه تبدیل شود که این پروژه در حال اجراء است.
    وی با اشاره به اینکه بخشی از پروژه بزرگراه دیلم به گناوه در سفر رئیس جمهور در هفته آینده افتتاح می شود تصریح کرد: پروژه بزرگراه دیلم به گناوه که دارای ۵۷ کیلومتر است علاوه بر قرار داشتن ۱۵ کیلومتر آن زیر بار ترافیک، در سفر هفته آینده رئیس جمهور به بوشهر ۳۳ کیلومتر دیگر آن افتتاح می شود.
    مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر اعتبار پروژه یاد شده را ۷۰ میلیارد تومان دانست و گفت: این بزرگراه درمجموع ۵۷ کیلومتر طول دارد و تاکنون ۱۵کیلومتر آن تکمیل شده و در سفر رئیس جمهور به بوشهر ۳۳ کیلومتر و در مجموع ۴۸ کیلومتر این محور ۵۷ کیلومتری زیر بار ترافیک می رود.
    رستمی …

    اخبار پیشنهادی:

    پروژه بزرگراه دیلم به گناوه در سفر رئیس جمهور به بوشهر افتتاح می شود

    [ad_2]

    لینک منبع
    بازنشر توسط urbanity.ir

    پوسته وردپرس