قالب وردپرس

استخدام

“مرد همیشه منتقد” از ورود به “بهشت” انصراف داد۲۷ March 2017 | 3:30 pm

“مرد همیشه منتقد” از ورود به “بهشت” انصراف داد

مرد همیشه منتقد شورای شهر چهارم که به دلیل انتقاداتش از عملکرد شهرداری تهران و بعد هم به دلیل گلایه هایش از همسنگران سیاسی اش، چندماهی بود از دایره و حلقه یارانش بازمانده بود و حتی به جلسات شان هم دعوت نمی شد، در انتخابات شورای شهر پنجم ثبت نام نکرد و از ورود به ساختمان خیابان بهشت انصراف داد.
به گزارش ایسنا، رحمت الله حافظی ۵۳ ساله را شاید بتوان یکی از منتقدان اصلی عملکرد مدیریت شهری و اعضای شورای شهر دانست؛ او که در کارنامه خود سوابقی همچون مدیریت عامل سازمان بزرگ تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی را دارد، با حضور در شورای شهر و تکیه دادن به صندلی ریاست کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری، رویه دیگری از هم طیفان سیاسی خود انتخاب کرد و انتقاداتی بر عملکرد شهرداری داشت.
نام رحمت الله حافظی با جریانات خبری همچون واگذاری املاک توسط شهرداری به افراد خاص، استخدام چندصد نفر بدون طی کردن مراحل در مترو تهران، تحقیق و تفحص از شهرداری توسط مجلس، موضوع آلودگی آب تهران، وضعیت آلودگی هوا و…. عجین شده است.
حافظی که ماه های اخیر به دلیل انتقاداتش از طیف سیاسی خود رانده شده و حتی به جلسات شان نیز دعوت نمی شد، این بار مورد توجه طیف مخالف دیگر شورای شهر (اطلاح طلبان) قرار گرفت و حتی زمزمه هایی برای رایزنی با او برای قرار گرفتن در طیف آنها شنیده می شد که با نیامدن حافظی و عدم شرکتش در ثبت نام انتخابات شورای شهر پنجم این موضوع نیز منتفی شد.
حافظی که در آخرین روز ثبت نام از کاندیداهای انتخابات پنجم شورای شهر تهران (روز گذشته) تلفن همراهش از صبح تا شب در دسترس نبود، بامداد امروز در بیانیه ای رسما علت نیامدنش را وضعیت خاص خانوادگی اش اعلام …

اخبار پیشنهادی:

“مرد همیشه منتقد” از ورود به “بهشت” انصراف دادلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پرونده استخدام نجومی روی میز ناظران۶ March 2017 | 4:48 pm

روزنامه مردم سالاری در صفحه سیاسی به بررسی استخدام غیر قانونی تن در شهرداری تهران پرداخت و نوشت: این روزها که هنوز ماجرای بسته شدن ناگهانی پرونده تحقیق و تفحص از شهرداری هنوز حل نشده است ، وجه دیگری از تخلفات شهرداری رو شد.
در ادامه گزارش می خوانیم: همه چیز از یک هفته پیش شروع شد. وقتی رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در جلسه غیر علنی شورای شهر از گزارش مهم سازمان بازرسی در مورد تخلفات در شرکت بهره برداری متروی تهران و بی توجهی رئیس شورای شهر نسبت به آن تذکر داد. رحمت اله حافظی در این جلسه گفته بود: «سازمان بازرسی کل کشور در گزارش ۹۳ صفحه ای خود در مورد شرکت بهره برداری متروی تهران نسبت به جذب ۴۲۰۰ نفر نیروی مازاد طی سالهای ۹۱ و ۹۲ اعلام تخلف کرده است.
پرسنلی که تعداد آنها ۸۲ درصد افزایش داشته و میزان حقوق و اضافه کاری آنها از حدود ۴ میلیارد تومان در سال ۹۰ به حدود ۱۵ میلیارد تومان در سال ۹۲رسیده، یعنی معادل ۲۷۵ درصد افزایش یافته است. چنانچه سرانه حقوق این پرسنل این شرکت بین ۹ تا ۱۱ میلیون تومان است.» این روزها که هنوز ماجرای بسته شدن ناگهانی پرونده تحقیق و تفحص از شهرداری هنوز حل نشده است ، وجه دیگری از تخلفات شهرداری رو شد. اتفاقی که می تواند آقای شهردار را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ به بیرون از گود، نزدیک تر کند!
**در جلسه شورای شهر چه گذشت؟
رحمت الله حافظی در جلسه روز دوشنبه گذشته شورای شهر با اشاره به گزارش سازمان بازرسی کل کشور گفته بود: «۴۰۰ نفر از پرسنل جذب شده این شرکت بالای ۴۰ سال سن دارند که مدرک تحصیلی ۵۰ درصد این افراد زیر دیپلم بوده، همچنین ۳۰ درصد نیز زیر پنجم ابتدایی یا بیسواد …

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

استخدام های مهندسی شده در مترو!۷ March 2017 | 4:10 pm

سرویس اجتماعی – یکی از موضوعات مطرح در این روزها، بحث استخدام های متروی تهران است که عده ای آن را بی ضابطه و رانتی خطاب می کنند. مطرح کنندگان این مساله به گزارش ۹۳ صفحه ای سازمان بازرسی کشور استناد می کنند که بر اساس آن ۴۲۰۰ نفر در مترو استخدام شده اند که ۴۰۰ نفر از آنها بالای چهل سال، سن دارند یا برخی دیگر از این ۴۲۰۰ نفر به افرادی خاص منسوبند.
به گزارش گروه اجتماعی فانوس ، آنچه می خوانید گفت وگوی «آرمان امروز» با محمد حقانی، یکی از اعضای شورای شهر تهران در رابطه با استخدام های جنجالی متروی تهران است.
آیا اینکه گفته می شود نرخ پیشنهادی شهرداری برای افزایش قیمت سفر با مترو با مازاد نیروی این بخش در ارتباط است، صحت دارد؟
چون این اتفاق بین سال های ۹۰ تا ۹۲ افتاده، آنهایی که در بودجه های سال قبل آمده، متمرکز شده است، بنابراین اینها در سال ۹۲ پرداخت شده و این روند تا سال ۹۵ هم ادامه داشته و پرداخت شده است. آنچه ما در مورد بلیط مترو بر آن تاکید داریم، این است که قیمت ها با نرخ تورم هماهنگ باشد و افزایش یابد؛ در صحن شورا هم همین را مطرح کردیم که برای برخی ۱۰ درصد و برای برخی دیگر ۱۵ درصد تصویب و اضافه شد. سعی ما در شورا به ویژه در دو سه سال اخیر بر این بود که تاکید خود را بر بحث مترو متمرکز کنیم، اما متاسفانه از نظر توسعه مترو به آن هدف مورد نظر نرسیدیم. بین سال های ۹۰ تا ۹۲ بر اساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور که در خرداد سال ۹۳ به این موضوع پرداختند، حدود سه هزار نفر تغییر وضعیت دادند و ۴۲۰۰ نفر نیز جدید الورود هستند و به استخدام مترو درآمده اند. این ۴۲۰۰ نفر بدون اینکه هیچ گونه آزمون، مصاحبه، شاخص، معیار، آگهی و… را گذرانده باشند یا از سوی شرکت بهره برداری متروی تهران مورد توجه باشند، استخدام شده اند. جالب است بدانید ۴۰۰ نفر از این افراد، بالای چهل سال سن دارند، یعنی بالاتر از آنچه در قانون آمده است. از این ۴۰۰ نفر، ۵۰ درصد آنها دارای تحصیلات دیپلم و ۳۰ درصد بی سواد هستند، طوری که سواد مورد نیاز استخدام و به کارگیری در مشاغل عمومی یا دولتی را ندارند. این مساله کاملا خلاف قانون است. ۲۰ درصد مابقی هم تحصیلات زیر دیپلم دارند. بنابر آماری که به ما گزارش شده است، ۳۰۰ نفر از کسانی که جدید الورود بودند، منتسب به افراد خاص هستند که استخدام آنها با سفارش انجام شده است. به هرحال ما به دنبال توزیع عادلانه و برقراری عدالت در شهر هستیم، اما چنین موضوعی نشان می دهد برخی از افرادی که کسانی را دارند، استخدام می شوند و افرادی که کسی را ندارند، استخدام نمی شوند. تا جایی که به من گزارش شده است، این افراد از جاهای مختلفی همچون هیات مدیره خود مترو تا افراد دیگر را شامل می شوند. در این میان برخی افراد هم بودند که بیش از یک یا دو نفر را برای استخدام معرفی کرده اند. باید توجه داشت که این افراد به کار گرفته شدند، اما فاقد شرایط احراز بوده اند؛ شرایط احراز برای هر شغلی به ما می گوید که برای مثال فردی که قرار است استخدام شود باید دارای مدرک لیسانس و حدی از سابقه کار باشد. در استخدام ها، به دنبال تجربه و علم، توقف در رده های شغلی وجود دارد. این موضوع یکی از اصول اولیه است و برای مثال کسی که کار می کند و علاقه دارد در رشته خود پیشرفت کند، در رده های پایینی توقف داشته است تا رشد او صورت بگیرد.
آیا شهرداری یا شرکت بهره برداری متروی تهران، پاسخی به این مسائل مطرح شده داده اند؟
خیر، تا به حال پاسخی از آنها دریافت نکرده ایم. متاسفانه باید بگوییم ما در بخش هایی مشکل داریم و پاسخی نه در صحن شورا نه از طرف شهرداری به ما داده نمی شود. می توان گفت که امور به نحوی مهندسی شده پیش می رود، وگرنه چه دلیلی دارد که مملکت ما با این تعداد فارغ التحصیل بیکار با چنین مساله ای روبه رو شود. من منکر داشتن شغل برای افراد جامعه نیستم، چون حق اولیه هرشهروند ایرانی است که شغل داشته باشد، اما همیشه باید اولویت ها و ضرورت هایی وجود داشته باشد. توسعه آن هم از نوع پایدار آن، بر اساس شاخص ها و معیارهایی صورت می گیرد که اصلی ترین آن توسعه انسانی است. اگر ما این شاخص ها و معیارها را زیر پا بگذاریم، باید قبول کنیم که آن هدف نهایی که توسعه پایدار کشور است، محقق نخواهد شد.
عده ای بر این باورند که مطرح کردن استخدام های مترو در راستای حاشیه سازی برای شهرداری انجام گرفته است. با توجه به گزارش سازمان بازرسی که این استخدام ها را به چالش می کشد، می توان از حاشیه سازی در این باره سخن گفت؟
ما همیشه بر این موضوع تاکید داریم؛ حداقل خود من که جنسم از نوع شهرداری است، سعی بر آن داشته ام که غلط ها و اشتباهات را مطرح کنم. با توجه به تحصیلات، تجربیات و حضور ۴۶ ساله ای که در مدیریت شهری دارم، بر این باور هستم که شهرداری و شورای شهر باید دست در دست هم داشته باشند و شهر را به سمت تعالی پیش ببرند، به ویژه در شرایطی که امروز داریم. ما به دنبال همدلی هستیم و این حاشیه سازی نیست؛ غلط ها و اشتباهات باید گفته شود تا از تکرار آنها جلوگیری شود. این مساله اتفاق افتاده و از سوی بازرسی کل کشور هم مطرح شده است، بنابراین ما نه از خودمان حرفی می زنیم و نه اینکه رفته و این افراد را تک تک شمرده ایم.
با توجه به نرخ بالای بیکاری در جامعه و تاکیدی که در برنامه ششم بر شفاف سازی آزمون های استخدامی شده است، مسائلی مانند استخدام های مترو، چه پیامدهایی دارد؟ آیا اعتماد مردم خدشه دار نمی شود؟
قطعا همین طور است. متاسفانه اکثر مردم بر این نظرند که تا پارتی نباشد، توصیه یا سفارشی انجام نگیرد یا معرفی در کار نباشد، استخدامی وجود ندارد و در روی یک پاشنه می چرخد. ما باید یک مبارزه با فساد بر اساس آنچه مردم می خواهند داشته باشیم. در گذشته وضع به این صورت بود که برای استخدام ها آگهی داده می شد، از افراد در خواست یا در روزنامه ها اعلام می کردند که افراد دارای فلان شرایط برای استخدام مراجعه کنند. ظاهرا امروزه این نوع کارها قدیمی شده اند؛ اینها باید مورد ساماندهی قرار بگیرند تا بتوان به رضایت مردم رسید که به دنبال آن هستیم. موضوع دیگری که به دنبال آن هستیم، عدالت اجتماعی است. برای رسیدن به این خواسته باید به سازوکار درست امور توجه کرد تا هرکسی بر اساس تحصیلات و تجربیاتی که دارد، به نقشی که باید در جامعه ایفا کند، برسد. متاسفانه شاهد این امر در کشور هستیم که افراد کار نابلد در جایگاه هایی قرار می گیرند که باعث متوقف شدن امور نیز می شود.
با توجه به اینکه این تخلف صورت گرفته است، حال چه باید کرد؟ آیا مردمی که منتظر رسیدگی به این موضوع هستند، شاهد پیگیری شورای شهر خواهند بود یا قوه قضائیه به این مساله ورود می کند؟
بازرسی کل کشور، همیشه گزارشات خود را حداقل در حوزه مدیریت شهری که من خبر دارم، ارائه می کند تا مدیریت شهری به مشکلات حوزه خود پایان دهد. اگر این مشکات رفع و رجوع نشد، این وظیفه بازرسی کل کشور است که گزارش خود را به محاکم قضائی و دادگستری یا قوه قضائیه ارسال کند. باید به این مساله توجه داشت که هرجا جلوی ضرر گرفته شود، نفع است. ما باید به دنبال این سازوکار باشیم و ببینیم شیوه به کارگیری ما در مورد نیروی انسانی تحصیل کرده در مقاطع مختلف به چه صورت باشد و بر اساس همان سازوکار عمل شود. متاسفانه باید بگویم بنا به اذعان مسئولان شهرداری، همین حالا هزاران نیروی اضافی در شهرداری هستند. این افراد زندگی خود را بر این اساس تطبیق داده اند و نمی توان آنها را اخراج کرد، اما باید سازوکاری در نظر گرفته شود که نیروی انسانی تلنبار نشود.
/انتهای پیام/لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پول و پارتی اساس این کار است!۸ March 2017 | 2:36 pm

در حاشیه خبر استخدام ۴۲۰۰ نفر در شهرداری تهران بدون آزمون و مصاحبه علمی

سایت خبری تحلیلی تیتربرتر (TitreBartar.ir) :
نوجوانی ز محضر پیری
پرسشی کرد زیر لب آرام
اینکه: با من بگو بدانم چیست
معنی واقعیِّ استخدام؟
پیر فرزانه با کمی تاخیر
گفت با نوجوان خوش اندام:
پسرم نکته ای در اینجا هست
بشنو از من ولی نکن اعلام
بحث پیچیده ای است این مبحث
بالاخص این زمان و این ایام
سابقاَ آزمون مِلاکش بود
حالیا آزمون شده اوهام
آشنایان همه سر کارند
وای بر حال مردم گمنام
پول و پارتی اساس این کار است
در سهامی خاص یا در عام
فی المثل شهرداری تهران
کرده از باب عزت و اکرام
آشنایان خود، هزاران تن
در امورات کارشان اقدام
گر که بی بهره ای تو از این ها
شک ندارم که می شوی ناکام
پس برو چاره ای دگر اندیش
غیر ممکن شده است استخدام…!
مجید مرسلیلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

وداع این ٣ نفر با شوراى شهر تهران/یکى عزتمندانه رفت۲۷ March 2017 | 11:14 am

ثبت نام انتخابات شورای شهر تهران به پایان رسید و سه عضو کنونی شورا در این انتخابات ثبت نام نکردند.
به گزارش ایلنا، ثبت نام از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران از سی اسفند ماه آغاز و ساعتی پیش درب های فرمانداری تهران به روی داوطلبان بسته شد.
از ۳۱ عضو کنونی شورای شهر تهران، ۲۸ نفر ثبت نام کرده و سه نفر از آنان یعنی عباس شیبانی، رحمت الله حافظی و معصومه آباد به ستاد ثبت نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای شهر نرفتند.
البته از این سه نفر، معصومه آباد روز گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرد: “به احترام نسل دهه شصت که باید وارد چرخه مدیریتی نظام شوند تا بتوانند با اندیشه های نو گره گشا باشند از ثبت نام در دور پنجم شورا صرفنظر کردم.”
عباس شیبانی که متولد سال ۱۳۱۰ است، در دوره های دوم، سوم و چهارم شورای شهر تهران حضور داشت.
رحمت الله حافظی نیز که در سال گذشته از منتقدان جدی عملکرد قالیباف و شهرداری تهران بود، بارها در صحن علنی شورای شهر پیگیر تخلفات شهرداری از جمله در بحث واگذاری املاک به برخی از اعضا شورای شهر، مدیران و کارکنان شهرداری و نیز استخدام های بدون ضابطه در شهرداری تهران بود، از ثبت نام در این دوره از انتخابات امتناع کرد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

استخدام کارشناس فاینانس و امور بانکی۸ March 2017 | 8:05 pm

تخصص های آگهی
استخدام کارشناس مالی
محل آگهی
استخدام شیراز و فارس
به یک کارشناس فاینانس و امور بانکی با حداقل ۵ سال سابقه کار نیازمندیم
فلکه فرودگاه قدیم، ابتدای بولوار عدالت، روبروی شهرداری منطقه ۴، طبقه فوقانی بانک صادرات، شرکت a.s 38302090
اطلاعات تماس آگهی
تلفن تماس: ۳۸۳۰xxxx (نمایش کامل)
درج رزومهلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

استخدام شهرداری کرمانشاه سال ۹۵ (اعلام نتایج)۹ March 2017 | 2:14 pm

استخدام شهرداری کرمانشاه
برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات در یک صفحه اینجا کلیک کنید برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.
برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید
برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید
خبر ۱۹ اسفند – نتایج آزمون مشاغل تخصصی وغیرآتش نشانی و مشاغل آتش نشانی شهرداری های کرمانشاه خرداد و بهمن ۱۳۹۴

نتایج آزمون مشاغل تخصصی وغیرآتش نشانی و مشاغل آتش نشانی شهرداری های کرمانشاه خرداد و بهمن ۱۳۹۴ اعلام شد
نتایج آزمون مشاغل آتش نشانی شهرداری ها در خرداد ماه ۹۴
نتایج آزمون مشاغل تخصصی وغیرآتش نشانی شهرداری ها در بهمن ماه ۹۴
خبر ۱۳ مهر ۹۵ – دعوت به آزمون عملی و مصاحبه علمی شهرداری های کرمانشاه آزمون ۹۴
آگهی دعوت به آزمون عملی رشته های شغلی آتش نشانی سال ۱۳۹۴ شهرداری های استان کرمانشاه
آگهی دعوت به مصاحبه علمی رشته های شغلی تخصصی آزمون بهمن ۱۳۹۴ شهرداری های استان کرمانشاه
خبر ۲۷ تیر ۹۵ – فهرست نتایج آزمون مشاغل آتش نشانی شهرداری های استان کرمانشاه در خردادماه ۱۳۹۴
برای مشاهده نتایج اینجا کلیک نمایید
نتایج استخدام شهرداری های استان کرمانشاه اعلام شد
برای مشاهده صفحه اعلام نتایج اینجا کلیک کنید
برای مشاهده اطلاعیه زمان بندی مراجعه و مدارک مورد نیاز اینجا کلیک کنید  آگهی استخدام پیمانی در شهرداری های استان کرمانشاه
استانداری کرمانشاه برای تامین نیروی …

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پایان افشاگری های اعضای شورای شهر تهران۹ March 2017 | 3:33 pm

سرویس اجتماعی – سازمان بازرسی کل کشور در اطلاعیه ای از برخورد با انتشار و افشای غیرقانونی گزارش های سازمان بازرسی خبر داد. این درحالی است که برخی از اعضای شورای شهر تهران با استناد به گزارش های این سازمان، انتقاداتی به شهرداری وارد کرده اند.
درحالی که تاکنون چند عضو شورای شهر تهران با استناد به گزارش سازمان بازرسی کل کشور از شهرداری درباره استخدام های بی ضابطه و آنچه استخدام نجومی نام گرفته است، به شهرداری تهران تاخته اند که اکنون سازمان بازرسی در اطلاعیه ای از برخورد با انتشار و افشای غیرقانونی گزارش های این سازمان خبر داده است.
در این اطلاعیه که روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، منتشر کرده، آمده است: با توجه به اینکه اخیراً مشاهده می شود برخی بدون رعایت موازین قانونی با استناد به گزارش های محرمانه ی سازمان بازرسی کل کشور مبادرت به طرح مطالبی علیه اشخاص حقیقی یا حقوقی و مقامات و مسئولان کشوری در رسانه ها می کنند و موجبات مخدوش نمودن افکار عمومی و ورود لطمه به حقوق اشخاص را فراهم می آورند، ضرورت تشخیص داده شد به منظور جلوگیری از ادامه ی این روند نادرست و آثار زیان بار اجتماعی آن متذکّر شود که بر اساس قانون سازمان بازرسی کل کشور و آیین نامه ی اجرایی آن، اسناد و مدارک و اظهارات موجود در سوابق و پرونده های در جریان بازرسی، پیش از بررسی و طیّ تشریفات قانونی و اظهارنظر مقامات مسئول در این سازمان مطلقاً قابلیت استناد و یا انتشار ندارد.
گزارش های نهایی و قطعی نیز به موجب بند ج و د ماده ۲ قانون تشکیل سازمان بازرسی تنها به مقامات یادشده در این مقررات اعلام می گردد تا آن ها در چهارچوب قانون به تکالیف خود در قبال گزارش ارسالی عمل کنند. ازاین رو هرگونه بهره برداری از گزارش های این سازمان خصوصاً افشاء و انتشار آن خارج از موازین و ترتیبات یادشده غیرقانونی محسوب می گردد و برابر ماده ۶۴۸ قانون مجازات اسلامی و در مواردی مطابق ماده ۲ قانون مجازات انتشار و افشاء اسناد محرمانه و سرّی دولتی قابل پیگرد است.
با این حال چند روز پیش، رحمت اله حافظی، رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر در صحن شورا با استناد به گزارش سازمان بازرسی، ماجرای استخدام های بی ضابطه در متروی تهران را پیش کشید. او در همین باره مجادله ای هم با مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران هم داشت.
البته گزارش سازمان بازرسی که حافظی به آن اشاره کرده است، سال گذشته منتشر شد و همان موقع هم سروصداهایی به راه انداخت. اینکه دوهزار و ٧١۵ نیروی زن و مرد بدون اینکه از آزمون های سخت استخدامی متروی تهران عبور کنند، خیلی ها را متعجب کرد اما به این موضوع که استخدام شده ها از نزدیکان افراد خاص بوده اند و حقوق های آن چنانی می گرفته اند، کمتر اشاره شد.
نزدیک به یک سال پیش، ابوالفضل قناعتی که جزء اصول گرایان است و در بسیاری از مسائل اخیر از طرفداران شهرداری محسوب می شد، درباره این گزارش گفت: «تا قبل از حسابرسی، اطلاع و ورودی به مسئله منابع انسانی در این شرکت نداشتیم اما در این مدت، بررسی هایی صورت گرفت و متوجه شدیم تعداد جذب بسیار زیاد بوده است. این تعداد جذب نیرو با هر دیدگاهی که بوده، اشتباه است و هنوز بعد از دو سال، محل استقرار آنها مشخص نیست. این اتفاق به دوره سوم شورا برمی گردد اما تا جایی که می دانم، این نیروها هنوز هم حضور دارند و بسیاری از آنها مشغول به کار نیستند اما حقوق می گیرند. شهرداری به ما گفته به محض اینکه مسیر جدیدی در مترو بازگشایی شود، آنها هم مستقر می شوند.»
محسن سرخو هم با استناد به همین گزارش گفته است: «وقتی گزارش سازمان بازرسی به دست ما رسید، واضح بود که این استخدام ها با اهداف انتخاباتی انجام شده است و کسانی که به صورت فله ای استخدام شده اند، نزدیکان همان کسانی هستند که در انتخابات ریاست جمهوری از شهردار تهران حمایت کرده بودند اما اسمی به دست ما نرسید. حالا اسامی این افراد هم به دست اعضای شورای شهر رسیده و ما بیم این را داریم که این اتفاق باز هم تکرار شود زیرا مدیری که نقش مستقیم در استخدام بی رویه نزدیکان برخی ها داشت، با وجود برکنارشدن از سمت مدیریت شرکت بهره برداری متروی تهران به بخش دیگری رفته و هیچ بعید نیست که کارش را تکرار کند.»
او حتی گفت که این استخدام ها، انتخاباتی بوده است: «اطلاعاتی که من از کمیته طبقه بندی مشاغل شرکت بهر ه برداری مترو کسب کرده ام حاکی از این است که متاسفانه بعضی از این افراد بدون این که واجد شرایط باشند، تنها به واسطه نسبت فامیلی که با بعضی از افراد و مسئولانی داشته اند که عضو «ستادهای انتخاباتی» در سال ٩٢ بوده اند، در پست هایی به کار گرفته شدند که هیچ تخصصی در آن نداشتند که ظاهرا اصل و مبنای این استخدام ها هم داشتن نسبت فامیلی با افراد خاص بوده است.»
پس از این کار حتی به مجلس هم کشیده شد و علیرضا رحیمی، نماینده مردم تهران هم آن را ظلم به جوانان دانست و گفت: این که شهرداری تهران یا مترو به صورت غیرشفاف، تبعیض آمیز و با استفاده از رانت از مجموعه های خاص جذب و استخدام داشته باشد، نه تنها تبعیض در حق جوانان، بلکه قطعاً به عنوان یکی از آیتم های سوءمدیریت و تصرف در اموال عمومی تلقی شده و دستگاه های مسئول باید با آن برخورد کنند.
نکته اینجاست که ماجرای املاک نجومی که تاکنون حدود ۲۰۰ نفر را به دادسرا کشانده تا درباره اش توضیح بدهند هم از یک گزارش سازمان بازرسی شروع شد که دادستان تهران اکنون و معمولا در هر جلسه ای که درباره فساد اقتصادی برگزار می کند، درباره آن هم خبری را منتشر می کند.
هرچند اطلاعیه سازمان بازرسی می تواند دست اعضای شورای شهر را درباره با تخلفات شهرداری تهران تاحدودی ببندد، اما همین هفته هم محمدمهدی تندگویان یک افشاگری دیگر درباره قراردادهای نجومی در سازمان زیباسازی شهرداری تهران کرد که البته به استناد گزارش سازمان خاصی خارج از مجموعه مدیریت شهری و شورای شهر هم نبود.
منبع :خبر آنلاین
انتهای پیام/لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

دکترمختاباد: به تخلف جدید شهرداری رسیدگی می کنیم۱۱ March 2017 | 2:25 pm

به گزارش صدای ایران، دکتر سید عبدالحسین مختاباد در گفتگو با دیده بان ایران با اشاره به موضوع استخدام نجومی در شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: گویا این استخدام ها در سال ۹۱ و شورای سوم صورت گرفته است و متاسفانه رئیس شورای شهر از این موضوع اطلاع داشته است و باید هم شهردار و هم معاون وی در خصوص این استخدام ها پاسخگو باشند.
دیده بان ایران _ محمود اکبری کیا : در چند ماه اخیر شهرداری تهران صدر اخبار را ازآن خود کرده بود؛ از املاک نجومی گرفته که تا فاجعه پلاسکو و این بار استخدام های نجومی که رحمت الله حافظی عضو شورای اسلامی شهر تهران هفته گذشته بر اساس گزارش ۹۳ صفحه ای سازمان بازرسی از یک نجومی دیگر در شهرداری تهران رونمایی کرد.
سید عبدالحسین مختاباد عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با دیده بان ایران با اشاره به موضوع استخدام نجومی در شرکت بهره برداری مترو تهران اظهار داشت: گویا این استخدام ها در سال ۹۱ و شورای سوم صورت گرفته است و متاسفانه رئیس شورای شهر از این موضوع اطلاع داشته است و باید هم شهردار و هم معاون وی در خصوص این استخدام ها پاسخگو باشند.
عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران افزود : ظاهرأ نمایندگان مجلس نیز به این موضوع واکنش نشان دادند و از این حجم استخدام بدون مصوبه شورای شهر و سایر سازمان های مربوطه انتقاد کردند.
سید عبدالحسین مختاباد گفت: متاسفانه این روز های خبر های بدی از شهرداری تهران می شنویم و باید این موضوع استخدام نجومی را این هفته در صحن شورای شهر بررسی کنیم.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نمی توان این افراد را اخراج کرد، افزود: مدیری که این کار غیر قانونی را در شهرداری تهران انجام داده و ۴ هزار نفر را بر اساس ضوابطی استخدام نموده است که ما در عمل انجام شده قرار گرفتیم و نمی دانیم چگونه این مشکل را حل کنیم.
این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه گفته می شود افراد استخدام شده از بستگان و اقوام برخی در شهرداری هستند افزود: تعداد ۴ هزار نفر حجم کمی نیست و می توانند هر تعداد دوست و آشنایی وجود دارد را استخدام کنند اما این کار چگونه و بدون مصوبه شورای اسلامی شهر و صورت گرفته جای سئوال هاو اگر های زیادی است.
سید عبدالحسین مختاباد با اشاره به تحقیق و تفحص از شهرداری تهران اظهار داشت: آقای قالیباف معتقد است که شهرداری تهران یک سازمان شیشه ای و شفاف است؛ اگر من به جای ایشان بودم برای اثبات این موضوع اصرار می کردم تا نمایندگان از شهرداری تهران تحقیق و تفحص انجام دهند.
این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سؤال که با توجه به اعلام کاندیداتوری شهردار تهران در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ از سوی یکی از مسئولین ارشد ستاد انتخاباتی وی؛ شورای شهر تهران چه برنامه و سازکاری دارد تا از امکانات شهرداری در ایام انتخابات استفاده نشود، گفت : طبیعتأ شورای ساز و کار خودش را دارد و ما اجازه نمی دیم از امکانات شهرداری تهران برای موارد تبلیغاتی استفاده یا سو استفاده شود.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

استخدام نقشه کش آشنا به ضوابط شهرداری در تهران۱۱ March 2017 | 3:15 pm

به نقشه کش آشنا به ضوابط شهرداری ترجیحاً ساکن منطقه ۱۸ – تهران نیازمندیم.
متقاضیان واجد شرایط میتوانند با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایند.
تلفن: ۰۲۱۶xxxxxxx (نمایش کامل)لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس