قالب وردپرس

اخبار

۳۰۰میلیاردریال برای تسریع دراجرای راه آهن همدان تهران اختصاص یافت۲۷ March 2017 | 3:15 pm

دریافت خبر : دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۵

۳۰۰میلیاردریال برای تسریع دراجرای راه آهن همدان تهران اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری همدان، خیرالله خادمی در بازدید از روند ریل گذاری راه آهن – تهران – همدان بیان کرد: اعتباری برای توسعه خط ریلی تا مرکز ۵ استان پیش بینی شده بود که ۳۰۰ میلیارد ریال آن به استان همدان اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه طرح راه آهن همدان – تهران از پیشرفت خوبی برخوردار است، افزود: خط ریلی در این پنج استان تا مرکز پیش می رود که در بین این استانها، خطر ریلی همدان زودتر بهره برداری می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت به حوزه حمل و نقل به ویژه خطوط ریلی توجه دارد گفت: مشکلی در تامین نقدینگی این طرح وجود ندارد.
خادمی بیان کرد: به منظور تسریع در روند اجرای کار برای در اختیار گذاشتن ریل مورد نیاز و پیشگیری از بروز هر گونه تاخیر پیگیری های لازم صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: پس از اتمام خط ریلی همدان – تهران بلافاصله عملیات اجرایی خط ریلی همدان – سنندج آغاز می شود.
برای اجرای خط ریلی همدان – تهران یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار در سفر هیات دولت پیش بینی شد که با پیگیری های استاندار ۷۰۰ میلیارد ریال دیگر به این اعتبار افزوده شد و به تازگی نیز با موافقت نوبخت معاون رئیس جمهوری ۳۰۰ میلیارد ریال نیز تخصیص یافت. راه آهن همدان – تهران ۲۶۷ کیلومتر طول دارد.

اخبار پیشنهادی:

۳۰۰میلیاردریال برای تسریع دراجرای راه آهن همدان تهران اختصاص یافتلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

رد اتهامات جدید به مسجدجامعی۸ March 2017 | 12:39 pm

آفتاب یزد-گروه اجتماعی: با نزدیک شدن به انتخابات گاهی تخریب های انتخاباتی هم در خبرها دیده می شود. حالا بعد از تکذیب ارتباط دانشور با کسی که به اتهام جاسوسی دستگیر شده است، اتهاماتی به مسجدجامعی وارد کرده اند.
یکی از سایت های اصولگرا در مطلبی نوشته بود که اخیرا اسنادی منتشر شده که از رانت هفت و نیم میلیارد تومانی احمد مسجد جامعی، عضو ۱۱ ساله شورای شهر تهران و وزیر ارشاد دولت اصلاحات پرده برمی دارد. در این گزارش نام محمدرضا مسجدجامعی برادر مسجدجامعی شورای شهر هم برده شده است.
محمد سالاری، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با بیان این که مسائل مالی برادر مسجدجامعی دیگر عضو اصلاح طلب شورای شهر در رسانه ها مطرح شده است، می گوید: «بعد از رسانه ای شدن این موضوع شخصاً این پرونده را بررسی کردم و از رئیس شورا نیز می خواهم که حتما پرونده را ملاحظه کنند. در این پرونده اثری از احمد مسجدجامعی ندیدم.»
سالاری با بیان اینکه همانگونه که در صحن شورا چندین بار اعلام کردم صرفا در سال ۹۴برابر با ۱۱هزار و ۷۹۲پرونده تخلف ساختمانی از مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران به کمیسیون های ماده ۱۰۰ارجاع شده، می افزاید: «صرفا ۹۱۵پرونده مربوط به منطقه ۳شهرداری بوده است اما سوال اینجاست تاکنون محتویات چند پرونده در اختیار رسانه ها قرار گرفته است؟ در حالی که در پرونده های ارجاعی تخلف ۶۴ هزار متری هم وجود داشته اما هیچ کدام رسانه ای نشده است. روکشی که به عنوان فرم تخلفات در این پرونده وجود دارد با محتویاتش تفاوت هایی دارد، چراکه یکسری از این مسائل با موافقت منطقه صورت پذیرفته و حتی عوارض نیز تعیین شده است.»
سالاری با بیان این که اتفاقا خوب است همین …

اخبار پیشنهادی:لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

“مرد همیشه منتقد” از ورود به “بهشت” انصراف داد۲۷ March 2017 | 3:30 pm

“مرد همیشه منتقد” از ورود به “بهشت” انصراف داد

مرد همیشه منتقد شورای شهر چهارم که به دلیل انتقاداتش از عملکرد شهرداری تهران و بعد هم به دلیل گلایه هایش از همسنگران سیاسی اش، چندماهی بود از دایره و حلقه یارانش بازمانده بود و حتی به جلسات شان هم دعوت نمی شد، در انتخابات شورای شهر پنجم ثبت نام نکرد و از ورود به ساختمان خیابان بهشت انصراف داد.
به گزارش ایسنا، رحمت الله حافظی ۵۳ ساله را شاید بتوان یکی از منتقدان اصلی عملکرد مدیریت شهری و اعضای شورای شهر دانست؛ او که در کارنامه خود سوابقی همچون مدیریت عامل سازمان بزرگ تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی را دارد، با حضور در شورای شهر و تکیه دادن به صندلی ریاست کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری، رویه دیگری از هم طیفان سیاسی خود انتخاب کرد و انتقاداتی بر عملکرد شهرداری داشت.
نام رحمت الله حافظی با جریانات خبری همچون واگذاری املاک توسط شهرداری به افراد خاص، استخدام چندصد نفر بدون طی کردن مراحل در مترو تهران، تحقیق و تفحص از شهرداری توسط مجلس، موضوع آلودگی آب تهران، وضعیت آلودگی هوا و…. عجین شده است.
حافظی که ماه های اخیر به دلیل انتقاداتش از طیف سیاسی خود رانده شده و حتی به جلسات شان نیز دعوت نمی شد، این بار مورد توجه طیف مخالف دیگر شورای شهر (اطلاح طلبان) قرار گرفت و حتی زمزمه هایی برای رایزنی با او برای قرار گرفتن در طیف آنها شنیده می شد که با نیامدن حافظی و عدم شرکتش در ثبت نام انتخابات شورای شهر پنجم این موضوع نیز منتفی شد.
حافظی که در آخرین روز ثبت نام از کاندیداهای انتخابات پنجم شورای شهر تهران (روز گذشته) تلفن همراهش از صبح تا شب در دسترس نبود، بامداد امروز در بیانیه ای رسما علت نیامدنش را وضعیت خاص خانوادگی اش اعلام …

اخبار پیشنهادی:

“مرد همیشه منتقد” از ورود به “بهشت” انصراف دادلینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

اقدامات فزاینده برای ساخت آزادراه در مسیر لار- بندرعباس۲۱ February 2017 | 3:08 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، محمدرضا باقری فرد مدیرکل راه و شهرسازی لارستان از فراخوان وزارت راه و شهرسازی نسبت به ساخت آزادراه لار- کهورستان خبر داد.

باقری فرد اظهار کرد: محور لار بندرعباس با توجه به ترانزیتی بودن و تردد خودروهای سنگین نیازمند ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است و این اتفاق که مدت‌هاست مجدانه از سوی اداره کل راه و شهرسازی لارستان برای توسعهٔ منطقه به دنبال آن بودیم، می‌تواند برآیند خوبی را برای منطقه به همراه داشته باشد و بی‌شک با جذب سرمایه‌گذاران و مشارکت بخش خصوصی می‌توان منطقه را به یکی از شریان‌های مهم ارتباطی کشور و کریدور ارتباطات جاده‌ای تبدیل کرد.

وی در ادامه افزود: مسیر لار- بندرعباس کوتاه‌ترین مسیر ارتباطی به آب‌های نیلگون خلیج‌فارس و بنادر جنوبی مهم محسوب می‌شود و همواره بسیاری از حمل‌ونقل‌ها از طریق این مسیر صورت می‌گیرد.

باقری فرد گفت: با توجه به اهمیت مسیر مذکور، معاونت ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعهٔ زیربناهای حمل‌ونقل کشور طی فراخوانی نسبت به شناسایی و ارزیابی سرمایه‌گذار برای آزادراه لار –کهورستان در روزنامه‌های کثیرالانتشار صورت داده است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون از متقاضیانی که دارای توان اجرایی، مالی و سرمایه‌گذاری از منابع داخلی و یا خارجی هستند تا تاریخ ۱۰ اسفندماه ۹۵ دعوت به مشارکت در ساخت این آزادراه شده است که امیدواریم با ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تحقق این اقدام را بتوانیم در آینده‌ای نه‌چندان دور مشاهده کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در پایان بیان کرد: آزادراه لامرد-پارسیان به طول ۴۵ کیلومتر و شامل سه خط رفت و سه خط برگشت و سه تقاطع غیر هم‌سطح توسط سرمایه‌گذار بومی در حال اجرایی شدن است و امیدواریم آزادراه لار – کهورستان نیز بتواند کمک شایانی را به توسعه حمل‌ونقل کشور نماید.​لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

گزارش تصویری :نشست مشترک وزیر راه و شهرسازی با اعضای کمیسیون عمران مجلس۲۷ March 2017 | 9:17 am

دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ – ۰۹:۱۷


لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

تلاش برای رفع انسداد ۱۱۴۰ راه روستایی آذربایجان شرقی/ تمام راه‌های اصلی آذربایجان شرقی باز است۱۸ February 2017 | 11:13 am

داریوش باقرجوان، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: به دنبال بارش سنگین برف و وقوع کولاک شدید مسیر ۱۱۴۰ راه روستایی و نیز تعدادی از مسیرهای اصلی استان مسدود شد که با تلاش راهداران تاکنون تمام محورهای اصلی بازگشایی شده‌اند و تا عصر امروز مسیر تمام راه‌های روستایی نیز باز می‌شود.

باقرجوان افزود: استان آذربایجان شرقی کولاک خیز است و شامگاه گذشته شاهد وقوع کولاک شدید در بزرگراه پیامبر اعظم(ص) همچنین محورهای عجب‌شیر-آذرشهر، تبریز-اهر، اهر-کلیبر و هشترود-مراغه بودیم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: اکنون ۱۳۰۰ نیروی راهدار با ۶۵۰ دستگاه ناوگان راهداری سبک و سنگین مشغول عملیات برف‌روبی در ۱۴ هزار و ۴۰ کیلومتر راه هستند.

 لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

راه‌اندازی سامانه هشدار نقاط پرتصادف و حادثه‌خیز استان اصفهان بر تلفن همراه مسافران نوروزی/ فعالیت ایستگاه‌های سلامت و امنیت در سطح استان/ همکاری اداره کل راه و شهرسازی با هلال‌احمر، اورژانس و پلیس‌راه۲۷ March 2017 | 9:43 am

حجت‌اله غلامی مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ضمن ارایه نکاتی راجع به خدمات نوروزی و تمهیداتی که آن استان برای مسافران در ایام تعطیلات نوروز۹۶ تدارک دیده است از راه‌اندازی سامانه هشدار نقاط پرتصادف و حادثه‌خیز استان روی تلفن همراه مسافران عبوری و اسکان یافته در استان خبر داد.

غلامی با اشاره به اینکه تمامی نقاط پرتصادف و حادثه‌خیز در سطح استان، شناسایی شده‌اند از راه‌اندازی و فعالیت سامانه‌ای که توسط پلیس راه بر روی تلفن همراه مسافران حاضر در سطح استان و یا محورهای عبوری استان فعال است و نزدیک شدن به نقاط پرتصادف و حادثه خیز را هشدار می‌دهد خبر داد.

وی گفت: ایستگاه امنیت و سلامت چندین سال است که در استان‌ها فعال شده‌اند و در استان اصفهان نیز در ایام تعطیلات نوروز ۹۶، این ایستگاه‌ها فعال هستند. امسال نیز با توجه به سوابقی که همکاران پیدا کرده‌اند، دستگاه‌های مرتبط با سفرهای نوروزی همچون اورژانس، پلیس راه، ادارات کل راه و شهرسازی، هلال‌احمر در کنار هم ایستگاه‌های امنیت و سلامت در طول محورهای شناسایی شده حضور دارند تا ایستگاه‌ها هم خدمات مقدماتی را به مسافران نوروزی ارایه کنند و هم مسافرانی که در این محورها حرکت می‌کنند توقفی را در محورهای امنیت و سلامت داشته باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان در تشریح نقاط دیدنی استان، علاوه بر بناهای تاریخی استان  به بخش‌هایی که توسط شهرداری و میراث‌فرهنگی ایجاد شده اشاره کرد و گفت: آکواریوم و شهر رویاها در مرکز استان و در داخل شهر، فضای بسیار مناسبی برای مسافران نوروزی است. در اطراف اصفهان نیز فضاهایی تحت‌عنوان بوم‌گردی توسط میراث‌فرهنگی و شهرداری‌ها ایجاد است که مسافران نوروزی می‌توانند از آن فضاهای بومی گردشگری استفاده لازم را ببرند.

غلامی در بیان پیشنهادهای سفر به استان اصفهان، گفت: تپه مرنجاب نزدیک آران و بیدگل و یا تپه‌های ماسه‌ای منطقه شرق اصفهان، منطقه بوم‌گردی شرق اصفهان منطقه خور و بیابانک و روستای معروف مصر از نقاط دیدنی استان هستند که می‌تواند مورد توجه گردشگران و مسافران نوروزی باشد. همچنین در غرب استان نیز پیست‌های اسکی تعبیه شده است که که در منطقه کوهستانی استان قرار دارد.

وی اظهار امیدواری کرد تا با تمهیداتی که برای مسافران در سطح استان تدارک دیده شده، سفری کم‌خطر، ایمن و شاداب برای تمامی مسافران نوروزی فراهم شود و گردشگران بتوانند از جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان نهایت استفاده را ببرند. /لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

آقای استاندار رسانه ها حد و مرز اخلاق را رعایت می کنند اما…۳ March 2017 | 1:06 pm

استاندار آذربایجان غربی در پی حمایت از سخنان رئیس دانشگاه ارومیه در کنگره ” تاریخ، معماری و شهرسازی ایران” رسانه ها را به عدم رعایت حد و مرز اخلاق متهم کرد ولی باید گفت آقای استاندار رسانه ها حد و مرز اخلاق را رعایت می کنند ولی نمی توانند قبول کنند که یک انگلیسی و یا آمریکایی به جای مفاخر شهرشان مورد توجه مسؤولان قرار گیرد.
fه گزارش آراز خبر رحیم حب نقی، رئیس دانشگاه ارومیه در چهارمین کنگره “تاریخ، معماری و شهرسازی ایران” که هفته گذشته در دانشگاه ارومیه برگزار شد، احداث آرامگاه برای سرکنسول انگلیس را درخواست کرد و بلافاصله پس از این موضوع، رسانه های محلی نسبت به آن واکنش نشان دادند.
این سختگیری دانشگاه ارومیه به جایی کشید که اخباری از سوی روابط عمومی این دانشگاه منتشر شد که رسانه هایی که اقدام به نشر اکاذیب در این خصوص کرده اند مورد پیگیرد قانونی قرار خواهند گرفت و دانشگاه از رسانه های منتشر کننده این موضوع شکایت خواهد کرد.
در ادامه این جریانات روابط عمومی دانشگاه ارومیه موضوع را که توسط رسانه ها منتشر شده بود تکذیب کرد و این در حالی بود که رسانه ها فایل صوتی سخنرانی رئیس دانشگاه ارومیه را داشتند و بلافاصله این فایل صوتی را از طریق فضای مجازی پخش کردند.
رئیس دانشگاه ارومیه که از سرعت عمل رسانه ها ناراحت بود و شاید در این کنگره نتوانسته بود آنچه را که می خواهد برساند، دو روز پس از برگزاری این کنگره، در جلسه اقتصاد مقاومت که در استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، از رئیس جلسه به مدت چند دقیقه اجازه صبت گرفت و از فرصت پیش آمده در راستای سخنرانی خود در این کنگره سخن به میان آورد تا هم قطارانش را برای سخنرانی اش در کنگره ” تاریخ، معماری و شهرسازی ایران” متقاعد کند و حداقل نظر آنها را به صحبت هایی که شده بود جلب کند.
*جذب گردشگر از طریق توجه بیشتر به قبر فرد انگلیسی که مدرسه طب را در ارومیه ایجاد کرد
رئیس دانشگاه ارومیه در این جلسه خطاب به استاندار آذربایجان غربی، مباحث مطرح شده در ” تاریخ، معماری و شهرسازی ایران” را یادآور شد و گفت: در کوه سیر قبر میسیوکاکرا قرار دارد و در این کنگره درخواست ساماندهی و بهبود وضعیت این قبر را کرده ام.
وی با بیان اینکه سیاست های انگلیس را قبول ندارم، تصریح کرد: فردی انگلیسی مدرسه طب را در ارومیه ایجاد کرده که قبر این فرد در بالای کوه سیر ارومیه قرار دارد که می تواند با ساماندهی این قبر نسبت به جذب گردشگر اقدام کنیم.
این مسؤول ادامه داد: هدفم از بیان این موضوع تبلیغ این فرد نبود ولی می توانیم از این قبر برای جذب گردشگر استفاده کنیم.
حب نقی ادامه داد: همزمان با توسعه مباحث گردشگری باید فرهنگ متناسب با آن را نیز ایجاد کنیم و سخنان من در کنگره” تاریخ، معماری و شهرسازی ایران” نیز ناشی از همین موضوع بود نه چیز دیگری.
رئیس دانشگاه ارومیه با بیان اینکه با توجه به اینکه قبر این فرد که مدرسه طب را ایجاد کرده جواب امپراطوری رسانه های غرب را می دهیم، ادامه داد: در حالی که رسانه های محلی در برابر صحبت های من برداشت های دیگر داشتند.
وی افزود: باید بتوانیم به موضوعات گردشگری بها دهیم و در این میان باید از تمام ظرفیت ها استفاده کنیم تا مبحث گردشگری در استان بیش از این رونق بگیرد.
*حد و مرز اخلاق بهم ریخته است
استاندار آذربایجان غربی نیز در همین جلسه با انتقاد از اخلاق حرفه ای، اظهار داشت: حد و مرز اخلاق بهم ریخته است.
قربانعلی سعادت تصریح کرد: در جریان هستم که رسانه ها به سخنرانی رئیس دانشگاه ارومیه عکس العمل نشان داده اند ولی باید برخی مباحثرا قبول کنیم.
وی به بیان خاطره ای در این خصوص پرداخت و گفت: در تمام دنیا از دستگاه آب شیرین کن برای بهبود کیفیت آب استفاده می کنند و زمانی که استاندار قم بودم طی اطلاعیه ای به شرکت های مختلف در سطح دنیا، درخواست کردیم که در این خصوص کمک کنند و این دستگاه را در اختیارمان قرار دهند.
این مسؤول اذعان داشت: اغلب نمایندگی تولیدات دستگاه های آب شیرین کن در دبی بود که در این خصوص نیز کارهایی انجام شد ولی این اقدامات با افکار رسانه هایی مواجه شد و رسانه ها اعلام کردند استاندارد قم با دستگاه های انگلیسی می خواهد آب به خرد مردم دهد…
سعادت با بیان اینکه این موضوع اهانت رسانه ها بود، گفت: باید مرزهای اخلاق رعایت شود.
*سرنا را از قسمت گشاد آن ندمیم
وی یادآور شد: نباید سرنا را از قسمت گشاد آن بدمیم؛ مگر کاخ هایی که امروزه در نقاط مختلف استان باقی مانده را چه کسانی ساختند که امروزه به عنوان میراث فرهنگی از آنها نام می بریم؟
استاندار آذربایجان غربی گفت: سازنده اثر تاریخی باغچه جوق مهم نیست و در این میان فرهنگی که در آن منطقه بود برایمان مهم است که باید از آن حفاظت کنیم چرا که همگی می دانیم سردار ماکو در باغچه جوق کاخ ساخته بود تا خوشگذرانی کند که این امر برای ما مهم نیست و مهم فرهنگی است که در آن منطقه بود.
سعادت تصریح کرد: فرهنگ و آفریننده های یک اثر تاریخی مورد احترام هستند و باید از آنها نگهداری شود و همانطور که می بینید برای نگهداری از این آثار نیز هزینه می کنیم.
وی از تخصیص ۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات منطقه آزاد ماکو برای مرمت باغچه جوق خبر داد و گفت: باید بتوانیم از آثار تاریخی دفاع کنیم.
این مسؤول اظهار داشت: از پیشنهاد رئیس دانشگاه ارومیه در کنگره “تاریخ، معماری و شهرسازی ایران” تشکر می کنم.
با تمام مباحث مطرح شده و سخنرانی حب نقی در کنگره ” تاریخ، معماری و شهرسازی ایران” و تایید سخنان وی توسط استاندار آذربایجان غربی، جای سوال اینجاست که چرا وقتی مسؤولان دستشان از همه جا کوتاه می شود توپ به زمین رسانه ها می اندازند و رسانه ها را به عدم رعایت حد و مرز اخلاق محکوم می کنند؟!
مگر جز این است که در راهپیمایی و سخنرانی های خود از انگلیس اعلام انزجار می کنیم و مرگ را بر انگلیس خواستاریم؟ چه شده که امروز سرکنسلول این کشور عزیز شد و می تواند به عنوان یک اثر معنوی مورد توجه قرار گیرد؟
مسؤولان محترم استان! اگر می خواهیم به آثار معنوی یا افراد و اشخاصی که در تاریخ و فرهنگ و هنر استان نقش داشتند بپردازیم بدون شک هم می توانیم گردشگر جذب کنیم وهم مفاخر و بزرگان استان را که همگی از آنها غافل هستیم را در جای جای این استان به جهانیان معرفی کنیم پس لطفا به جای بزرگ کردم مسیونرهای انگلیسی کمی هم به فکر مفاخر فراموش شده استان باشیم…
آقای استاندار رسانه ها حد و مرز اخلاق را رعایت می کنند اما اجازه نمی دهند به بهانه بزرگ کردن اقدامات یک میسیونر انگلیسی یا آمریکایی مفاخر شهر ارومیه به فراموشی سپرده شود.
انتهای خبر/لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

بازگشایی مسیر خلخال به اسالم۲۷ December 2016 | 12:28 pm

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل، علی رحمتی، مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در پی ریزش بهمن در مسیر خلخال به اسالم در محل خروجی روستای مجره و به محض اطلاع از وضعیت موجود، بلافاصله در محل حاضر و با عملیات چندین ساعته راهداران سخت کوش و سایر عوامل امدادی اعم از هلال احمر، بخشداری، شهرداری  و با حضور فرماندار خلخال، فرمانده پلیس راه استان ، مدیریت بحران شهرستان خلخال و بخش خصوصی گیسوم شمال، مسیر بازگشائی شد. 

رحمتی افزود: ریزش بهمن در مسیری حدود ۱۰ کیلومتر و با ارتفاع بیش از ۱۰متر رخ داده بود که عملیات بازگشائی مسیر با تعامل و همکاری تمام نیروهای حاضر در محل  تا نیمه شب به اتمام رسید.

فریدون بابایی، فرماندار خلخال  با تقدیر از تلاش راهداران گفت: نیروهای آماده راهداری و حمل ونقل جاده‌ای با همراهی بخش خصوصی و امکانات موجود منطقه در بازگشائی سریع تاثیر گذار بودند.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

شناسایی ۴۹ نقطه پرحادثه دراستان البرز۱۳ March 2017 | 7:16 pm

مدیرکل دفتر فنی استان البرز از شناسایی ۴۹ نقطه پرحادثه در استان البرز خبر داد.
ابوالفضل فانی در جلسه کمیته ایمنی استان البرز که دوشنبه ۲۳ اسفند در استانداری البرز برگزار شد با اشاره به ارسال نامه وزیر راه و شهرسازی به استانداران سراسر کشور برای اتخاذ تدابیر نوروزی گفت: در استان البرز اقدامات لازم در خصوص این نامه انجام شده است. فانی افزود: از مهمترین تاکیدات این نامه می توان به مدیریت ترافیک در حومه شهرها و گلوگاه ها با هماهنگی راه و شهرسازی ، مدیریت و رسیدگی به موقع و حوادث و سوانح، ایجاد و راه اندازی ایستگاه های سلامت در مسیرهای طولانی، نظارت موثر بر شبکه راه ها، نظارت بیشتر بر عملکرد ناوگان عمومی و توقف کلیه اقدامات عمرانی در راه های برون شهری اشاره کرد. وی در پایان از برگزاری جلسات متعدد برای شناسایی نقاط پرحادثه در استان گفت و تصریح کرد: نتایج این بررسی ها به راهداری کشور ارسال و پس از آن ۴۹ نقطه در البرز به عنوان نقاط پرحادثه شناسایی شد.لینک منبع
بازنشر توسط urbanity.ir

پوسته وردپرس